Parathion in brood: 77 doden Oud-minister van justitie mr. Beerman overleden Algemene Unie vervolgde muziekfeest in Leiden Tankauto op twee kraanwagen: doden Meisje (14) verkracht Directiewisseling bij postkantoor Alphen NIEUWE LETDSE COURANT 4 MAANDAG 27 NOVEMBER 1967 Albert Warner overleden MIAMI BEACH Majoor Albert Warner, een van de vier Warner bro thers is Bondag te Miami Beach in de ouderdom van 84 jaar overleden. Van de vier gebroeders i« thans alleen nog Jack L. Warner in leven. In 1903huurden de Warners, vier van de twaalf kinderen van een arme Poolse immigrant, een kermiskraam en 99 stoelen om er hun eerste film te vertonen en daarmede was in feite „The Warners Brothers" gesticht. De zaak vegeteerde verscheidene jaren, doch kwam eerst goed van de grond toen de sprekende film een feit was geworden. In 1928 nam het be drijf al een eervolle plaats in onder de filmmaatschappijen, maar pas in 1930 bereikte het de top toen de broers de film „Jazz singer" met Al Jolson in de hoofdrol in circulatie brachten. Van de vier broeders bleven alleen Jack en Albert als directeur over. Jack leidde de peoduktie in Califor- rië en Albert hield zich in New York met financiële zaken bezig. Tien jaar geleden trok Albert Warner zich uit zaken terug. Toneelspel ...draait1" al vijftien jaar LONDEN „The Mousetrap", Agatha Christie's toneelspel dat lan ger blijft lopen dan welk stuk ook in de Britse theatergeschiedenis, is het testiende vertoningsjaar ingegaan. Er zijn nu 6320 voorstellingen van het stuk gegeven in het Ambassadors theatre, waar meer dan twee miljoen bezoekers „The Mousetrap" hebben gezien. De enorme looptijd heeft vijf tien hoofdrolspeelsters en vrijwel al het toneelmeubilair „versleten". Gar- derobière Maisie Brown heeft in die jaren voor het spel bij elkaar vijftig kilometer costuums gestreken en ge- Agatha Christie schreef „The Mousetrap" oorspronkelijk als hoorspel ter gelegenheid van de tachtigste verjaardag van koningin Mary, die in 1953 overleed. ROTTERDAM In grote kring zal met ontsteltenis wor den kennis genomen van het bericht, dat, 66 jaar oud, gis termorgen is overleden mr. Albert C. W. Beerman, advo caat te Rotterdam en oud-mi- nister van justitie in het kabi net-De Quay. Immers, hij be hoorde tot de niet zo grote groep van mensen, die in hun leven stad en land op breed ter rein belangrijke diensten heb ben bewezen. Die stad was Rotterdam. Want hoewel mr. Beerman in Amsterdam op 29 januari 1901 werd geboren, kreeg Rotterdam zijn hart. Hij vestigde zich in de stad aan de Maas nadat hij aan de Leida? universiteit zijn rechtenstudie had beëindigd. En Rotterdam is hij trouw geble ven. Zelfs toen hij dienaar van de Kroon werd, verhuisde hij niet naar Den Haag, maar bleef hij wonen in dat smalle huis aan de Westerkade met dat prachtige uitzicht op de ri vier, dat altijd zo boeiend is. In Rotterdam vond zijn hand veel te doen. In de eerste plaats in de advokatuur. Hij leerde zich al spoe dig kennen als een knap en scherp jurist, wiens belangstelling vooral uiting naar het zeerecht. De juri dische problematiek van de scheep vaart. internationaal georiënteerd, trok hem sterk aan. Daarin specia liseerde hij zich oók en kreeg hij een grote naam, tot zelfs ver buiten onze landsgrenzen. Havenbelangen Het was bijna vanzelfsprekend dat toen mr. Jacq Dutilh het voorzit terschap van de Stichting „Havenbe- langen" neerlegde, mr. Beerman tot zijn opvolger werd gekozen. In die WILRIJK Zaterdag is een zware ankauto, bestuurd door de 32-jarige P. Soeters uit Oosteriiout, in Wilrijk te België, door mist misleid, op een kraanwagen gereden. De heer Soeters was op slag dood. In de cabine zaten ook zijn echtgenote en twee kinde ren. Een 6-jarig zoontje was ook op slag dood. De echtgenote en een 3-ja rig zoontje zijn ernstig gewond opge nomen In het Stuivenberggasthuig te Antwerpen. GIETEN D« 24-jarige H. Hooyer Tv-camera's op rijksweg 13 naar nieuwe plaatsen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Op drie andere de len van rijksweg 13 (Rotterdam-Den Haag) zal het ministerie van binnen landse zaken in samenwerking met de politie van Rotterdam en Delft proeven nemen met de tv-observatie- post zoals die nu wordt gebruikt over «en afstand van drie kilometer De apparatuur is niet meer nodig nu de verbreding van de „flessehals" vrijwel gereed is. De camera's zullen worden opgesteld aan het begin en «inde van de weg en bij de aanslui ting naar Delft. Die plaatsen op de weg staan als gevaarlijk bekend. Verkeersdetectoren in het wegdek zullen de camera's inschakelen zodra de verkeerssituatie dat eist. Aan deze verkeersdetectoren worden ook fi le-aanduidingsborden gekoppeld, zo dat bij verkeersstremmingen niet al leen de politie maar ook de wegge bruiker onmiddelijk wordt ge waarschuwd. De proefperiode zal een jaar duren. De kosten komen voor rekening van het ministerie. Nasser bestudeert Britse resolutie CAIRO De officiële Egyptische woordvoerder heeft gisteren op een persconferentie gezegd, dat Egypte de in de Veiligheidsraad goedgekeurde Britse resolutie inzake het Nabije Oosten niet verworpen heeft. Hoewel, aldus de woordvoerder. Egypte de resolutie onvoldoende vindt, zal het de tekst ervan bestude ren en er met de „op zo kort moge lijke termijn bijeengeroepen" staatshoofden en Arabische soeverei nen spreken. Newsweek meent dat Johnson veel profijt zou kunnen trekken van een „top" in het jaar dat de presi dentsverkiezingen worden gehouden. Het blad wijst erop dat de Russen in 1960 ook een rol speelden in de Amerikaanse binnenlandse politiek door de U2-piloot Francis Gary Po wers vrij te laten op een tijdstip, dat gunstig was voor Kennedy. Scherp jurist deed veel voor Rotterdam (Van een onzer redacteuren) functie heeft hij zijn stad voortreffe lijk gediend. Op de befaamde Rotter damse Havendagen toonde hij zich de aimabele gastheer, die de buiten landers vlekkeloos toesprak in hun eigen taal. Dft al schiep direkt een band en maakte een goed kontakt mogelijk. In binnen- en buitenland heeft hij als voorzitter van „Haven- belangen1' de Rotterdamse belangen met veel verve en grote deskundig heid verdedigd. Hij voelde zich zo nauw met Rot terdam verbonden, dat hij toetrad tot de Rotterdamse Vrijwillige Brand weer. Vele jaren was hij brand meester en gaf hij, daartoe gedreven door grote burgerzin, leiding bij de bestrijding van vuur. In 1946 deed hij zijn intrede in een aktieve politiek, toen hij werd aan gezocht in de gemeenteraad van Rot terdam de CHU te vertegenwoordi gen. En oök hier kon hij zijn deskun digheid aanwenden tot heil van de stad. Er werd graag naar hem ge luisterd omdat hij iets te zeggen had. uit Veendam is zaterdag op de pro- vinciale weg tussen Gieten en Bame- veld met zijn personenauto op onver klaarbare wijze tegen een boom ge reden en kwam daarna in de sloot terecht. Hij was op slag dood. AMSTERDAM De 27-jarige sla ger E. D. Goldtseen uit de hoofdstad is vrijdagmiddag met een gestolen auto tegen een lichtmast gebotst en over de kop geslagen. De volgens de politie onder invloed van sterke drank verkerende man. overleed aan de verwondingen. STRAMPROIJ Hier werd in de nacht van zaterdag op zondag de 22-jarige voetganger P. J. M. Kusters door een auto geschept en gedood. GROESBEEK f» Door onbekende oorzaak is zaterdagavond in Groesbeek de 18-jarige J. Kosman met zijn bromfiets komen te vallen. Hij is in een Nijmeegs Ziekenhuis aan de verwondingen bezweken. BRUMMEN Gisteravond laat werd de 62-jarige voetganger A. Rensink uit Brummen van achteren aangereden door een personenauto. Hij is kort na aankomst in het zie kenhuis van Zutphen aan de gevol gen van een schedelbasisfractuur overleden. NEWSWEEK: Kosvgin schreef Johnson brief NEW YORK Het Amerikaanse tijdschrift Newsweek meldt dat president Johnson een geheime, ver zoeningsgezinde brief van premier Kosvgin van de Sowjetunie heeft ontvangen. De brief zou een aanmoe diging zijn om te komen tot een top conferentie tussen de beide landen in bet voorjaar. Kosygin zou schrijven dat hij zich zorgen maakt over de huidige be trekkingen tussen de VS en Rusland en dat hij daarin graag verbetering zou brengen. Het was een genot hem te horen de batteren met politieke tegenstanders, die hem in weerwil van alles een grote hoogachting toedroegen. heeft wel eens kritiek ondervonden, doch hij kon die kritiek naast zich neerleggen, omdat hij ervan verze kerd was te hebben gehandeld naar eer en geweten. Naar menselijke maatstaven gere kend is hij te vroeg heengegaan. Er was nog veel van hem te verwachten. Het heeft niet mogen zijn, Maar le vend blijft de herinnering aan een beminnelijk mens. die zich nooit op de voorgrond plaatste, doch deson danks op de voorgrond kwam door zijn gaven van hart en hoofd, die hij in dienst heeft gesteld van de ge meenschap waarin hij leefde. KVP-jongeren voor één grote rarhca'p nartij UTRECHT Het congres van de KVP-jongerengroepen heeft zich za terdag met negentien tegen 75 stem men uitgesproken voor de vorming van één grote radicaal-vooruitstre vende partij. Hierin moeten alle pro gressieve krachten van ons volk, kracht puttend uit verschillende inspiratiebronnen, samenwerken. De jongeren besloten de KVP-radi- calen te steunen, mits deze het sa menwerkingsverband tussen de con fessionele partijen met D'66 en de Partij van de Arbeid in hun verlan gens handhaven. Het gesprek van de Achttien (ARP, CHU en KVP) moet worden voortgezet in deze „radicale Voorzitter Gielen De voorzitter van de KVP-jonge- ren, Harry Gielen, kon zich met de inhoud van de resoluties niet vereni gen. Hij diende een motie in waarin het gesprek tussen ARP, CHU en KVP een eerste stap in de richting van de zo nodige samenwerking wordt genoemd. Aan deze motie kwam het congres niet toe. Wel werd besloten dat voor 1 januari de jongerenraad bijeen zal komen om over het beleid van voor zitter Gielen te oordelen. Het congres besloot zo spoedig mo gelijk na de vergadering van de KVP-partyraad bijeen te komen om □e toekomst van de jongerenorganisa tie te bespreken. Drie jongens gepakt Minister Mr. Beerman streed met open vi zier, eerlijk en correkt Zo deed hij ook toen hij werd geroepen de moei lijke portefeuille van justitie te be heren. Bij alle beslissingen liet hij zich leiden door zijn gevoel voor recht en over zijn beginselen. Daar viel niet aan te tomen- Zijn beleid Hilton-Cur agao bijna gereed ROTTERDAM Op 12 december zal het Hiltonhotel op Curacao wor den geopend. Het hotel ligt op een ter rein van ongeveer een vierkante kilo meter met uitzicht op de Piscadera Baai en ongeveer vijf minuten van Willemstad. De voorgevel is gedecoreerd met re- liefs die de oude Nederlandse poorten en gevelspitsen voorstellen zoals deze bij de oude huizen in Willemstad te zien zijn. Er is een achthoekige ca- siono bij. De tweehonderd kamers hebben alle airconditioning, radio, telefoon en een balcon. Er zijn ook twee vergaderzalen en een balzaal. Het hotel is eigendom van de Hotelmaatschappij Piscadera Baai". Het is het negende Hilton-hotel in het Carafbische gebied en het 42ste Mond- en klauwzeer epidemie in Engeland breidt zieh uit LONDEN De mond- en klauw- zeerepidemie in Engeland heeft zich over 75 tot dusver nog niet getroffen boerderijen uitgebreid. Volgens het ministerie van land bouw zijn nu 1129 boerderijen besmet. Ondanks het slachten van 200.000 stuks aangetast vee toont de epidemie, dié in haar vierde week is. geen neiging tot teruggang. Het enige lichtpunt is, dat de nieu we gevallen zich niet buiten de vijf tien reeds door de ziekte getroffen graafschappen voordeden. OUDWOUDE Drie jongemannen, twee van twintig en een van negen tien jaar. hebben gisteravond de veer tienjarige Aaltje Z. uit Oudwoude (Fr.) verkracht Het meisje is met zwaar in wendig letsel naar een ziekenhuis in Leeuwarden gebracht. De jongens zijn aangehouden Eén heeft bekend. De jongens hadden het meisjes in een I auto meegenomen en haar daarna op een stille buitenweg overmeesterd, waarna ze haar naar haar woonplaats reden en daar op straat zetten. Een dokter constateerde ernstige in wendige kneuzingen en zwaar bloed verlies Haar moest een bloedtransfusie worden toegediend. Vermiste man in sloot verdronken ASSEN De 71-jarige J. K. De- man Kakebeeke, die verpleegd werd in het hervormd psychiatrisch zie kenhuis Licht en Kracht te Assen en sinds 13 september van dit jaar werd vermist, is gevonden in een sloot bij de aftakking naar Ruinen van de weg Eursinge-Meppel. De man verbleef in september met eer groep patiënten van Licht en Kracht met vakantie op de camping De Noordster bij Dwingelo. Tijdens een wandeling ontsnapte hij en was sindsdien spoorloos. Een landbouwer vond de overleden patiënt. 2000 kippen bij brand omgekomen KOOTWIJKERBROEK Een felle brand heeft zaterdagmiddag bij de landbouwer J. W van der Top te Kootwijkerbroek een grote hooi- opslagplaats met aangebouwde kip- penschuur in de as gelegd. Ongeveer 2000 legkippen kwamen in de vlam men om. Oorzaak van de brand is onbekend. De schade beloopt in de tonnen. HARTVERSCHEURENDE TONELEN IN COLOMBIA BOGOTA In hft Noordcolombiaanse stad Chiquinquira zyn in het weekeinde zeker 77 men sen, onder wie veel kin deren, onder vreselijke pijnen gestorven nadat zij met parathion vergif tigd brood hadden gege ten. Uit geheel Colombia per vliegtuig aangevoerde artsen en verplee =rc rijn «r na een wanhopige strijd voorlopig in geslaagd het leven van nog meer dan 400 mensen te redden. Er liggen er nog 147 in zieken- Hartverscheurende tafe relen spee'v?n zich af van huilende volwassenen en kinderen die om hulp schreeuwen voor familiele den of voor zichzelf. Onder de slachtoffers bevinden zich hele gezinnen. Volgens autoriteiten zou per vergissing parathion in het deeg van een bakke rij zijn terechtgekomen. Op een vrachtauto, die meel en suiker bij de bewuste bak kerij afleverde, bevond zich ook een partij parathion, een onkruidbestrij dingsmiddel. De bakker is inmiddels gearresteerd. Scholen, kerken en andere jpenbare gebouwen in de 35.000 zielen tellende stad zijn in noodziekenhuizen veranderd. Maar deze zijn niet voldoende. Vele slacht offers moesten op straten en pleinen behandeld worden. In de grootste reddingsac tie die Colombia tot op he den heeft gekend, werden ook troepen naar het on- hellsgebied gebracht om pa niek te voorkomen en het reddingswerk te vergemak kelijken. Op deze manier konden betrekkelyk grote hoeveelheden geneesmidde len aangevoerd worden. Een soortgelijk geval deed zich in september van dit jaar voor toen een hoeveel heid naast balen suiker op geslagen parathion per ver gissing in gebak terecht kwam. Zeventien kinderen in de Mexicaanse plaats Tij- una verloren hierdoor het le. Autodief uit Spanje terug LEERDAM De jeugdige Leerdammer G. van 't H., die met een gestolen auto vijf maan den geleden op stap ging, is de zer dagen aan de Nederlandse grens aangehouden. De autodief bleek een groot deel van zijn „vakantie" in Spanje te hebben doorgebracht. In mei van dit jaar stal Van 't H. de auto van de heer Van B. In het zuiden van het land veroor zaakte de jonge Leerdammer met het gestolen voertuig een aanrij ding. maar hij slaagde erin, uit handen van de politie te blijven. Na het ongeluk was en bleef hij onvindbaar. Niet zodra liet hij zich weer aan de Nederlandse grens zien, of hij werd aangehouden. Hij werd overgebracht naar Leerdam en zal aan de officier van justitie in Dordrecht worden voorgeleid. Vlaggen voor Oostzaan en Zaandijk LEIDEN Het tweede (laatste) weekeind van het muziekfeest, dat de .Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen" in de Gehoor zaal organiseerde, bracht een kleine dertig, meestal verdienstelijk spe lende korpsen elk met een verplicht en een keuzewerk, op het bevlagde podium. Na het algemene overzicht en de bijzondere opmerkingen van verleden week, is er nu geen reden voor een uitvoerige beschouwing. Aan ons verzoek, de musicerende vereniging doorlopend kenbaar te doen zijn, is niet voldaan. Wat, gezien de korte tijd, niet zo verwonderlijk is. Laat men er de volgende keer toch wel aan denken; het is niet onbelang rijk te weten waar het programma aan toe is. Een aankondiging alleen is niet voldoende. Tot ons genoegen deden er zater dag ook twee „brassbands" mee, uit Wormer en Breukelen. Deze ensem bles, in Engeland algemeen en daar op concoursen streng gereglemen teerd zijn, met hun vele cornets a pistons en klank verwante verdere bezetting, zeer homogeen samenge steld. Zo komen de, anders geaarde, saxofoons er niet in voor. Het zou te wensen zijn, dat ze in Nederland steeds meer de gebruikelijke fan faregezelschappen gingen vervan gen. De saxen kunnen in de harmo niekorpsen een dankbare taak ver vullen. Het was jammer, dat de mooie be weeglijke klank door de keus van de werken niet volkomen was be nut Ik hoorde van „Breukelen" bij voorbeeld als verplicht werk „Han- selijn" van het jurylid Van Lijn- schooten en als keuzewerk „The Shipbuilders" van Peter Yorke, bei de in feite onvervalst romantische ouderwetse programmamuziek. Men moet eerst het verhaal kennen om aan zulke op het gehoor rommelige muziek wat te hebben. Met al hun vakkennis hebben de componisten toch de muziek onmogelijk dingen willen laten vertellen. De klanken- taal heeft een geheel eigen woor denboek. waarin Hanselij n en scheepsbouwer niet voorkomen. Overigens waren er ook prettig speelbare verplichte composities te horen, zoals de niet grootse, wel vlotte „Suite Triplée" van juryvoor zitter Joh. Pala en de „Vaderlandse Rhapsodie" van het jurylid Van Lijnschooten. Het luidruchtige, han dig maar flodderig samengestelde „Man of many parts van Pi Schef- fer is ook muzikaal niet belangrijk. Zeer waardevol is daarentegen Ka- rel van Dijcks Rondo Festivo. Dit waren dan Nederlandse com ponisten. Vermelding" verdienen ook Mendelssohns oorspronkelijke ..Ouverture für Harmoniemusik" en het pittige „Divertimento festivo" onze moderne landgenoot Otto Ket ting. De Engelse composities (Peter Yorke, F. Curzon) met hun vaak wat brei-achtige pathetische klank en programmamatische opzet lijken meestal niet geschikt, om er Neder landse korpsen werkelijk gelukkig mee te maken. Objectief Vele verplichte composities waren van juryleden (Pala, Van Lijnschoo ten, Moerenhout). Dit acht ik nog altijd ongewenst. Reeds het gevoel verzet zich tegen deze dwang, iets van zijn muzikale rechter te moeten spelen. Omgekeerd is het voor een jurylid wel buitengewoon moeilijk, volkomen objectief tegenover een verklanking van zyn eigen werk te staan. En wanneer, zoals even vaak gebeurde, korpsen een compositie van een jurylid kiezen (hopelijk niet om bij hem in het gevlei te komen), laat dan het desbetreffende lid zijn plaats aan een andere be oordelaar afstaan. De publieke belangstelling, bui ten de korpsen en hun aanhang om. was de beide dagen groter dan ver leden week. Ook de koffiekam toonde dat duidelijk aan. Zoals men ziet. geven de uitslagen geen prijzen, wel plaatsingen of verplaatsingen. Litslagen C. Fanfare: Metaalbew. Fanfare „Volharding" (Gorinchem) 269 pnt, blijft in C. C. Harmonie:,, Voorwaarts" (Zeist) 262 pnt, blyft in C. D. Brassband: „Eensgezindheid" (Wormer) 295pnt, blijft in D. D. Harmonie: „De Pionier" (Gou da) 285% pnt, blijft in D. D. Fanfare: „Erica" (Austerlitz) 282 pnt, blijft in D. D. Fanfare: „Excelsior" (Andyk) 311 pnt. promotie naar E. E. Brassband: „Breukelen" (Breu kelen) 325% pnt, promotie naar F. E. Harmonie: „Prinses Irene" (Huizen) 325% pnt, promotie naar F. E. Harmonie „Forum Hadriani" (Voorburg) 299 pnt, blijft in E. D. Harmonie: „Waterlandse Har monie" Ransdorp-Schellingwoude 275% pnt, blijft in D. E. Fanfare: „Amicitia" (Lands meer) 292 pnt, blijft in E. E. Harmonie „Voorwaarts" (Vlaar- dingen) 279 pnt, blyft in E. F. Fanfare: „Nij Libben" (Kou- Amsterdam) 290 pnt, blijft in E. F. Fanfare: „Ontwaakt" (Hattem) 293% pnt, blijft in F. F. Fanfare: „lij Libben" (Kou- dum) 320 pnt, blijft in F. F. Harmonie: „Hoogoven Harmo nie" (Beverwijk) 317% pnt, blijft in F. B. Fanfare: „Voorne en Putten" (Hellevoetsluis) 307 pnt. promotie naar C. C. Fanfare: Muz. gez. „Witten- burg" (Amsterdam) 264% pnt, blijft in C. D. Fanfare „Oefening Kweekt Kennis" (Oostwoud) 301 pnt, blijft in D. D. Fanfare: „Wittenburg's Fan fare Orkest" (Amsterdam) 293 pnt, blijft in D. D. Fanfare: „Andante" (Oosthui zen) 283 pnt, blijft in D. D. Fanfare: „Ons Genoegen" (Wij- denis) 313 pnt, promotie naar E. E. Harmonie: „Kunst en Strijd" (Amsterdam) 309% pnt, blijft in E. D. Harmonie: „Nieuw Leven" (Leiden) 232% pnt. degradeert naar C. D. Harmonie: „Volharding" (Dor drecht) 271 pnt, blijft in D. D. Harmonie: „T.A.V.E.N.U". Show Vogelvreugd werd succes KOUDEKERK De nationale vogelshow, georganiseerd door de Veren iginig van vogelliefhebbers Koudekerk en Hazerswoude, „Vo gelvreugd", is succesvol verlopen. Honderden vogelliefhebbers ui,t alle delen van het land hebben de dhow bezocht en waren vol lof. Ook zijn er verscheidenen geweest die uit de vele prachtige vogels een exemplaar kochten, zodat er odk nog goede za ken zijn gedaan. De prijzen waren geschonken door de plaatselijke mid denstand, énkele 'bedreven en dag bladen. Sint in Koudekerk KOUDEKERK Zaterdagoch tend om 11 uur meerde een grote boot van de firma Van Aalst uit Koudekerk aan het gemeenteplant soen langs de Rijn in de Hogewaard. Aan boord bevonden zich Sint No- colaas en zijn Pieten en de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" die de Sint tijdens zijn tocht naar Koude kerk vergezelde. Vele honderden kinderen zongen Sint uit volle -borst toe. Vóór het van boord gaan werd Sint verwelkomd door de loco-bur gemeester van Koudekerk, de heer W. van Vegten. Namens de winke liersvereniging „Rijnpost" overhan- digjde de Sint de Loeo-hungameester een grote fles wijn. Hierna maakte hij in het „Clippertje" een rijtoer door de gemeente. Hoofd B.B. Koudekerk KOUDEKERK Als hoofd van de plaatselijke afdeling van de B. B. is benoemd de heer A. J. de Witte. Dorpstraat 64. Hij volgt als zodanig de heer C. Stroo op die wegens zijn leeftijd zich genoodzaakt zag er mee te stoppen. Sint in Woubrugge WOUBRUGGE Na een rond vaart over de Woudweterirog te heb ben gemaakt, arriveerde Sint Nico- laas met zijn gevolg zaterdagmiddag even na drie uur per sleepboot Cor II bij de Hervormde Kerk. Hier werd bij hartelijk verwelkomd door de jeugd en de ouderen. Na te zijn begroet door de voor zitter van de middenstandsvereni ging WIKO, maakten de hoge bezoe ker en zijn knechts in een open ca lèche een feestelijke rondrit door het dorp. Een en ander werd muzikaal opgeluisterd door het fanfarekorps Harmonie met drumband. ALPHEN Zaterdagmorgen heeft het personeel van het postkantoor in intieme kring afscheid genomen van directeur J. N. NL Pijnenburg, die Alphen aan den Rijn gaat verla ten wegens aanstelling bij de ac countantsdienst van de Posterijen in Den Haag. Namens het personeel richtte de heer J. Henzen als eerste het woord tot de scheidende directeur, die hij een bijzonder prettige man noemde, vooral door zijn omgang met het personeel van het kantoor. Namens dat personeel bood de heer Henzen een set autobenodigdheden aan plus een mooie weekeindtas. De heer J. C. de Bruin uit Ter Aar sprak namens alle kantoorhou ders van het ressort Alphen. Hij noemde de heer Pijnenburg een goe de vriend van alle kantoorhouders en bood dit erkentelijkheid een ge schenk onder couvert aan. Namens de bestellers sprak de heer J. A. van Diggelen op humo ristische wijze tot zijn scheidende directeur; hij verwelkomde tevens de nieuwe directeur, de heer J. A. Jansen en diens echtgenote en sprak de hoop en het vertrouwen uit, dat met de nieuwe directeur op even prettige wijze zal worden samenge werkt als met de scheidende het ge- De heer Pijnenburg uitte woorden van dank voor de hartelijke woor den en de geschenken mede namens zijn verloofde. De nieuwe directeur, de heer Jansen, sprak tot slot de verwachting uit, dat ook hij op een goede samenwerking met het gehele personeel zal mogen rekenen. (Amsterdam) 277 pnt, blyft In D. E. Harmonie: „Haags Harmonie Orkest" (Den Haag) 299 pnt, blyft in E. F. Fanfare: „Concordia" (Oost zaan) 336% pnt, blijft in F. F. Harmonie: „Apollo" (Zaandijk) 344 pnt. blyft in F. Wisselbekers. Fanfare: groep B. „Voorne en Putten (Hellevoetsluis); groep D. „Crescendo" (Westzaan) plus trompet; groep E. „Nieuw Le ven" (Vianen). Wisselbekers, Harmonie: groep E. „Prinses Irene" (Huizen); „Haar lem": trompet. Wisselvlaggen: Fanfare: „Concor dia" (Oostzaan). Harmonie: „Apollo" (Zaandijk) 2de keer. Joh. van Wolfswinkel. L. M. de Boer jubileert HAZERSWOUDE De heer L. M. de Boer, directeur van de Co- operatieve Raiffeisenbank Hazers woudeKoudekerk, is op 1 decem ber vijfentwintig jaar aan deze bank verbonden. Ter gelegenheid hier van zal op zaterdag 2 december in restaurant Groenendijk te Hazers woude van half drie tot vier uur een receptie worden gehouden. De kan toren aan de Rijndijk en het dorp zijn dan de gehele dag gestolen. HAZERSWOUDE Toen St. Ni- colaas zaterdagmiddag in Rhynen- burch met ,,'t Glippertje" een rond rit maakte, raakte de jeugdige L. van Zaanen onder een van de ach terwielen. Met een gebroken been moest hij naar een Leids ziekenhuis worden vervoerd. HAZERSWOUDE Op uitnodi ging van de winkeliersvereniging „De Rijnpost" bracht St. Nicolaas met zijn knechten zaterdag een be zoek aan de Ryndijk. Na 's mor gens in Koudekerk een rondrit te hebben gemaakt, arriveerde de goedheilig man 's middags in het Groenendijks parochiehuis, om vandaar verder te reizen naar het gemeentehuis voor een verwelko ming door B. en W. Een rondrit door de wijk Rhynenburch. waarbij Kunst na Anbeid muzikale peperno ten strooide, vormde het slot van het hoog bezoek. In Hazerswoude-dorp moet de jeugd geduld oefenen tot volgende week zaterdag. Kamerlid s/preekt in Hil legom HILLEGOM Vanavond verga deren de plaatselyke afdelingen van de A.R. en C.H.U. om 8 uur in het Hervormd jeugdhuis ..Weltevreden". Mr. W. Scholten, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U. spreekt over de actuele politieke situatie. Aan de orde worden gesteld de vragen: „Hoe, waar en wanneer kunnen de beide partijen samenwerken en hoe moeten we de verhouding tussen deze beide politieke groeperingen zien in het licht van deze tijd? Na de inleiding bestaat er gelegenheid tot discussie. VALKENBURG De Anti-Revo lutionaire Kiesvereniging houdt een vergadering op woensdag 29 no vember in de zaal van de Gerefor meerde kerk aan de Hofdstraat. Aanvang 8 uur 's avonds. Als spre ker zal optreden de heer D. J. Brou wer te Katwijk aan Zee met het on derwerp: „Ra-ra-radicaal!" VALKENBURG Voor de Zen ding werd in de Hervormde Ge meente over het jaar 1967 een be drag van f 2347,96 bijeengebracht, verdeeld over de volgende collec ten: opbrengst busjes f391,91; voor jaarscollecte f360,90: Pinkstercol lecte f 657,04; gift f 230. najaarscol- leote f708,10. In 1966 was het totale bedrag f 1979,01. BURCERLIJKE STAND VALKENBURG Geboren: Bregje Geertruida, d v J v d Meij en G v d Meij. Ondertrouwd: C J Botermans 26 j wonende te Valkenburg ZH en M A Zegveld, 24 j, wonende te Renkum. Getrouwd: A T Rayensbergen en W van der Meij. rijberichten Markten van 33.000 kg vo< ROTTERDAM, veemf voer: totaal 1872 diei 4.55. le kwal 3.70—4.05, 2e kwal 3.30—3.55, 3e kwal 3.10—3.20, varkens le kwal 2.20— 2.24, 2e kwal 2.12—2.18. 3e kwal 2.06—2.10. stieren 3.95—1.55, worstkoeten 2.85—3.05. slachtzeugen 1.551.65, prti«. ~i del redelijk, prijzen even lager. RIJNSBURC. 27 november Groente- velling: waspcen 290—380, BI 440—500. AI 350—420. breekpeen 130—290, boerenkool l« —19. andijvie 19—53. TER AAR. 24 november Groentevel- 136—158. afwijkend SCHEVENINGEN. tong en tarbot, 720 kantjes haring, 50 kantjes makreel. IJMUIDEN. 27 november Besommin gen In guldens. WR 7—100, KR 37—4640, WR 93—5460, WR 197—5030, WR 33—5715, 200—5485. KW 172—5300, IJM 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4