Lenteklokjes zongen volle Triumfatorkerk in Asaf met Der Messias Treslong te Hillegom in VLEET HULP IN DE HUISHOUDING Bouw van buitenbad en sporthal komen donderdag aan de orde Groot gebrek in Katwijk aan gezinsverzorgsters Naber-orgel uit 1830 voor hervormde kerk Fanfare Warmond bracht muziek en toneel Visserijnieuws bij de NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 NOVEMBER 1967 KATWIJK AAN ZEE Het gebeurt maar zelden, dat de Triumfator kerk voor een concert vol loopt. Gisteravond, toen de Lenteklokjes zon gen, was het toch zo. De supportersschare had kou en t.v. getrotseerd, om de op haar best aangeklede meisjes te horen zingen. Eigenlijk was het de avond ban de A's en B's. Maar de met eerste prijzen en jurylof bekroonde O's traden als zeer gewaardeerde gasten, toch ook een paar keer op. Natuurlijk komen lang niet alle belangstelenden op zo'n avond voor de mooie rang alléén. Allerlei andere factoren, van visuele aard, spelen mee. Men wil zijn kinderen bezig horen, zeker, maar toch vooral be zig zien. Daarom vinden velen de zangspelletjes en dansjes, voor de muziekminnende buitenstaanders juist minder interessant, zo boeiend. Men heeft er ook nu weer van kunnen genieten. De A'tjes zongen en speelden, ojn. van de kabouter man", de „tovenaar" en „Klein Klaas je", de grotere B'ijjes maakten twee volksdansjes en een Elfendans. Al les zag er keurig en kleurig uit, de bewegingen klopten uitstekend met de. zelfs toen duidelijk verstaanbare zuivere zang. We hebben veel res pect voor het toegewijde verzorgde werk, dat de assistente mejuffrouw Den Dikken ervoor heeft verricht, ook voor de stipte organisatie, die het de uitvoeringen mogelijk maak te. Niet minder verdient het slag vaardige sfeerscheppende pdanospel van Ada van der Bent onze grote waardering. Het grote gros van de liedjes was prettig om naar te luisteren. Een klein aantal, waaronder nog een paar uitschieters, gaf bovendien muzika le vreugde. De A's zongen niet minder aan dachtig en overgegeven dan de B's. Liedjes als „Hans en Grietje", „Ki- rikirikiet" (Dalcrose) en „Teddy beertje dans met mij" veroverden het publiek om de frisheid, de be- heerst-spontane voordracht Jammer dat het Teddybeertje een tikje onder de toon bleef- Dirk van Vliet door de jaren heen gegroeid tot een kinderzangspecia- Katwijks zwembad vandaag opengesteld KATWIJK Hedenmorgen is vonder enig officieel vertoon het zwembad voor het publiek open gesteld. In het begin van het ko mende jaar zal de officiële opening plaats hebben. In de komende week beginnen de zwemlessen voor de schoolkinderen al. AR bijeen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN De AR kiesvereniging hield in de zaal bij de gereformeerde kerk een leden vergadering onder leiding van de heer H. van Leeuwen. Deze vergadering was belegd ter afronding van de besprekingen in de vorige vergadering over het onder werp „functionering der democratie". Over het optreden van bepaalde personen voor de t.v. stelde de ver gadering, dat vele malen op onkun dige wijze politiek wordt bedreven. Ten aanzien van de partijpolitiek werd geconcludeerd, dat een positie ver optreden gewenst is. Dat zovelen hun stem hebben ge geven aan D '66 en WD vindt zijn oorzaak in het feit, dat er in eigen partij onvolkomenheden zijn. Deze dienen te worden opgespoord en verwijderd. Samengaan met andere politieke partijen werd nuttig geacht, maar dient niet alleen te gebeuren met de CHU. Ook in de richting van het GVP en de SGP moeten contacten worden gelegd. Een referendum is alleen dan goed en juist, wanneeT men dit in uiterste noodzaak toepast. Nieuws uit Katwijk KATWIJK AAN ZEE De Vere niging De Verpleging heeft het lO.ftOOste lid ingeschreven. Het Oranje-Groene Kruis houdt maandag 27 november en op 5 de cember geen consultatiebureau Voor leden van de Katwijkse Red dingsbrigade zijn in het nieuwe zwembad twee uren gereserveerd om te oefenen en wel op woensdag- Als ouderling van de Hervormde wijkgemeente Overduin werden her kozen de heren J. P. van Brakel, H. J. Haasnoot en C. L. Jonker. In de vacature-Hazenbroek werd de heer L. v. Duijn gekozen en in de vacatu re-De Vreugd de heer J. van der Plas. De heer De Vreugd werd ou derling met speciale opdracht Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 9.58 en 22.38 uur; laag water 5.22 en 17.59 uur. Maandag: hoog water 11.16 en 23.51 uur; laag water 6.49 en 19.15 KATWIJK AAN DEN RIJN In de Hervormde gemeente ontving de jeugdraad in de afgelopen drie maanden aan giften ƒ243,60. De opbrengst van de Uniecollecte in het Rijndorp bedroeg 677,50. list van klasse, bereikte met de B- groep hier en daar bepaald opmer kelijke resultaten. Ik wil graag de mooiste vertolkingen noemen. Het door simpelheid indrukwekkende „Jona" (M. A Onstenk) had met een éénstemmig refrein, „Jona is een (geen) trouwe knecht" een nog ster ker effekt gehad. Een lieve lust, ook als frisse écht muzikale com positie, was „In ons kleine polder land" (Jan van den Brink). Verder luisterde ik met bijzonder veel ge noegen naar „Hornpipe" en „De mussen en de mezen" (Cornelia Beets.) De grote D-meisjes gaven nog eens het bewijs, dat zij de gelauwerde eerste prijzen voor „Mon cihez nous" (Dalcrose) en het prachtige „Sound the trumpet" (Purcell) voluit had den verdiend. Heel mooi klonk ook „Eens komt toch die grote dag", een vrije Nederlandse versie van „We shall overcome". Zoals te doen gebruikelijk werden de dames Den Dikker en Van der Bent en de heer Van Vliet waarde rend toegesproken en namens de koren met geschenken bedacht. Me vrouw Van Vliet kreeg mooie bloe- Joh. van Wolfswinkel Gevraagd Werktijden In overleg te regelen. Hoog loon. J. t. d. velde, Voorstraat 21, Katwijk aan Zee. Telefoon 2854. Uit de Katwijkse raadsstukken KATWIJK Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bij een. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: aankoop van het pand Zuidstraat 59 van de heer P. de Jong; intrek king van het raadsbesluit d.d. 31 au- gustustus 1967 tot verkoop van grond in 't Heen aan de heer H. van Rin; verkoop van bouwgrond, gele gen aan de Groen van Prinsterer- weg, aan de heren J. A. H. Bedeker en A. Zwaan; verkoop van bouw grond, gelegen aan de Kuyperstraat, aan de firma M. van Duijn Zoon; verkoop van grond in Cleijn Duin aan de Katwijksche Bouwvereeni- ging ten behoeve van de bouw van 36 premiewoningen; aanvaarding van een schenking van zeventien etsen van de gemeente 's-Gravenha- ge; aanvaarding van een schenking van 30.000 bloembollen van de afde ling Katwijk van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Bloem bollen; bouwrijp maken van de Hoor- nespolder; slopen van panden en het uitvoeren van bestratingswerken in het saneringsgebied; treffen van voorzieningen aan de ambtswoning van de burgemeester, verbetering van het terrein van de gemeentebe drijven; bouw van een hoogspan ningshuisje aan de Burgersdijkstr., het instellen van een onderzoek nara de capaciteit van het waterleiding net; koop van een autospuit voor de brandweer; aanleg van een buiten bad bij 't overdekte zwembad; ver lenen van medewerking aan de Kat wijksche Bouwver. voor de bouw van 36 premiewoningen in Cl. Duin; het herstraten van de Nieuwe Duin weg; aanleg van parkeerhavens langs de Rijnstraat en het Andre- Bridgeclub De Brug KATWIJK AAN DEN RIJN In hoten „De Roskam" speelde de brid geclub „De Brug" de zevende drive in de onderlinge competitie. De stand is thans als volgt: groep A: 1 J de Jong—D van der Plas 753 pnt; 2. B de BruijnJ. Hissink 728; 3. me vrouw D ParlevlietV Beudeker 710; 4. M. D Hage—W Klos 676; 5. S. Visser—C. Duijndam 668; 6. J. van RhijnW. Agema 668; 7. mevrouw T van der Spekmevrouw M. van der Hoogen 646; 8. A Poot—A de Ruijter 638; 9. mevrouw N. den Dulk-me-. vrouw N. de Lange 628; 10. J. Parle vliet—Th. van Schie 605; B: 1. D. Parlevliet—mejuffrouw R de Best 727; 2. A. den HoedC. d Duik 694; 3. mevrouw C. J. den Hoedme vrouw J. de Bruijn 673; 4. de heer en mevrouw J. de Lange 659; 5. J- van Leeuwen-mevrouw M. van der Valk 659; 6. M. Mik—mevrouw M. van den Anker 649; 7. J. Booi—P. Kunze 621; 8. de heer en mevrouw M. Schoneveld 614; 9. N. Parle vlietJ. Pluimgraaff 610; J. Vree burgB. Bouhuijs 574; groep C: 1. L Kreft—A Luijten 556; 2. de heer en mevrouw De Haas 546; 3. W. C. van BeelenC. Wassenaar 536; 4. L. Sij- pesteijnmejuffrouw L. van Bergen en Henegouwen 495; 5. mejuffrouw M Pluimgraaff—C. Ouwehand 492; 6. M. van den Anker—P. Parlevliet 471; W. E. SchoneveldJ. de Best 467; 8. J. van Rijn-M. van Duiven voorde 455; groep D: 1. D de Jong-P. Oudshoorn 369; 2. W. van 't Hofmejuffrouw T. Remmelzwaal 369: 3. mevrouw T. Parlevlietme juffrouw J. Kruger 367; 4 de heer en mevrouw A. Hoekstra 345; 5. L Im- thornmejuffrouw J. van der Marei 305; 6. de heer en mevrouw van den Eijkel 216. NOORDWIJK AAN ZEE De Nieuwe Leidse Courant vraagt per half december EEN BEZORGER voor wijk te Noordwijk aan Zee Zeer geschikt voor scholier. Geen incasso. asplein; inrichting van het vierde lo kaal van de hervormde kleu terschool „De Duiventil"; overname van de houten hulpkerk, tevens kleuterschool, in de Hoornespolder van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee; voor bereiding van de bouw van een sporthal. KAAS vertrouwen. .De Landbouwer' Voorstraat 36 V eilin go ver zicht Flora Betaalbare bloemen RIJNSBURG Gelukkig kwam er voor de kweker enige verbetering in de prijzen aan de veiling, hetgeen echter allerminst wil zeggen, dat de bloemen nu weer voor het publiek onbetaalbaar zijn. Vooral voor een artikel met een dergelijk lange houdbaarheid als de chrysant zijn de huidige noteringen bepaald niet te hoog, terwijl men nu tenminste voor de kwekers ook weer van een lonen de opbrengst kan spreken. Door het lange uitblijven van de freesia-oogst de warme zomer zorge voor deze vertraging is er gebrek aan een z.g. klein bosje bloe men. Dit had tot gevolg dat momen teel flinke hoeveelheden anemonen uit Frankrijk en Italië worden geïmporteerd, die ondanks de bijko mende kosten toch nog voor rede lijke prijzen kunnen worden ver handeld. In de export kwam nog niet veel leven en het ziet er naar uit, dat eerst de tulpen en narcissen in gro tere hoeveelheden moeten worden aangevoerd alvorens weer van eni ge uitvoer van betekenis kan wor den gesproken. Overigens is de aan voer van narcissen en hyacinten toch wel zodanig, dat deze artikelen voor iedereen bereikbaar zijn. Raad Noordwijk gaat de begroting behandelen NOORDWIJK Volgende maand worden twee raadsvergaderingen ge houden. Op dinsdag 12 december wordt de gewone maandelijkse ver gadering gehouden en op dinsdag 19 december zal in een middag- en in een avondvergadering de begroting 1968 worden behandeld. NOORDWIJK De collecte voor het astmafonds heeft 2310,op gebracht. KATWIJK De plaatselijke stich ting christelijke gezinsverzorging kampt met een groot gebrek aan ge zinsverzorgsters en gezinhelpsters. Op 't ogenblik heeft de stichting er respectievelijk vijf en twee in dienst, terwijl zij er voor haar werkgebied (Katwijk en Valkenburg) zeker der tig nodig heeft. Het bestuur van de stichting zou voorlopig al aardig tevreden zyn met de helft van dit aantal. Het gaat alles in het werkstellen om dit te bereiken. De minimumleeftijd voor het betrokken beroep is zeventien jaar. De salariëring is niet onaan trekkelijk. De stichting wil ook de gezinsver zorging voor bejaarden verder uit bouwen. Veelal kaïn daar worden volstaan met hulp voor halve dagen. In dit verband doet men een beroep Gevestigd in Katwijk KATWIJK Gevestigd: K. Hooij- er van Hilversum naar Parsstraat 20, J. Baars van Doom naar Fagelstraat 44. A. Smit van Kerkrade naar Helm- bergweg 91. M. van den Oever van Honduras naar woonschip aan In dustrieweg, J. de Kruijf van Har- melen naar Hogeweg 24, W. van Ha- neghem van Voorschoten naar Drie- plassemveg 17, E. Gerdes van Hoorn Dwarsstraat 21, O. Dubbeling Kunstmes ifabriek Esso Chemie ROTTERDAM De nieuwe kunst- mestfabriek van Esso Chemie in de Europoort, die f 250 miljoen zal kosten en 400 mensen werk verschaffen, is voor de helft gereed en kan eind 1968 de produktie beginnen van voorlopig jaarlijks 335.000 ton stikstofmest kalk- ammonsalpeter ikas) en 176.000 ton ureum. Zij zal dan dagelijks ruim een miljoen ton aardgas afnemen als grondstof. Er worden voor f 175 min. opdrachten bij Nederlandse aanne mers geplaatst. Esso zal dan een mil joen ton kunstmest produceren of 2 pet. van de wereldproduktle en een miljard gulden over de hele wereld in kunstmest geïnvesteerd hebben. Concentratie Siemens in Nederland DEN HAAG Op 1 januari worden de verkoop- en dienstenorganisaties van Constructa Wasautomaten Neder land N V. en van de afdeling huishoudelijke apparaten, radio en tv van de Nederlandsche Siemens Mij in de organisatie van de laatste ingelijfd. Constructa wordt opgeheven en Ned. Siemens neemt alle rechten en ver plichtingen, alsmede de werknemers, over. De nieuwe verkooporganisatie zal onder leiding staan van de heren G. P. Vrught en H. E. E. Bik. De eerste zal zich in 1968 geleidelijk uit de leiding terugtrekken en vervroegd met pensioen gaan. Wallstreet dicht NEW YORK De effectenbeurs was donderdag wegens Dankdag gesloten. op getrouwde vrouwen, die tijd en animo hebben voor dit werk, dat een redelijke bijverdienste oplevert. Nadere inlichtingen worden ver strekt op het adres Eksterstraat 7. tel. 5536. Fotocursus D. Kruyt A.s. maandagavond 8 uur in Hotel Noordzee: DEMONSTRATIE met nieuwe flitser „STROBOMATIC" (1/50.000 sec.) Na de pauze: De keuze van een camera. Toegang vrij. Foto Kruyt Katwijk/Rijnsburg Tel. 28514557. Car Kool sloot carrière waardig af HILLEGOM GISTERAVOND had in Treslong te Hillegom een uit voering plaats van G. F. Handels oratorium Der Messias. Uitvoerenden! de Christelijke Oratoriumvereniging Asaf, vier vocale solisten, het Zuid- Hollands Orkest, orgel en clavecimbel, het geheel onder leiding van Cor Kool. Deze nam met dit concert afscheid als dirigent van dit koor. De heer Kool, die in het dagelijks leven een functie vervult bij het bankwe zen, kon beide taken niet langer combineren; na vijfentwintig jaren koos hij de zakelijke kant, die bij hem steeds heeft geprevaleerd. Onder de oratoria neemt Der Mes sias een uitzonderlijke plaats in. Het werk bevat geen dramatische ex positie, verhandeling en/of ontkno ping en heeft een beschrijvende en beschouwende strekking. Geboorte, lijden en verlossingstaak worden op aangrijpende wijze verhaald. De grote zaal van Treslong moge zich lenen voor een televisie-show als p.v. Piste, voor een vertolking van Handels briljante werk stelt de akoestiek teleur. Publiek en concert podium komen niet tot elkaar. Het is daarom gewenst bij de beoordeling van vocale en instrumentale presta ties met dit euvel geducht rekening te houden. Dit heb ik dan ook ge- XXX Asaf is een flink koor; het zag zijn streven met wisselend resultaat be loond. Wat mij opviel is een zekere luchtigheid, waarmee koor en orkest zich blijkbaar op dit werk instellen. Slechts een enkele maal kon ik een mooi legato beluisteren, wel meestal een te veel aan staccato-zang, wat wel eens stoorde. De sopranen had den soms moeite met de hoogte, tér- wijl de alten vaak te vlak zongen en resonans misten. Ook bij de man nenstemmen heeft men veelal een verkeerde stemplaatsing. Met zijn toewijding wist het koor hier en daar toch te imponeren. Zo was het magistrale Halleluja-koor aan het slot van het tweede deel hoewel ik het tempo weer net iets te luchtig vond geslaagd te noemen. XXX Met de solisten had men tegenslag door verhindering wegens ziekte van de sopraan Lize Schoo en de alt El- friede Beyer, wier taak nu overge nomen werd door respectievelijk Thea Ecker-van der Pas en Elly Im- hoff. Handel heeft zich zonder enige twijfel een sopraan gedacht van gro tere stem-allure. Thea Ecker is in haar zang beminnelijk en muzikaal vol distinctie. Elly Imhoffs alt leek in deze ruimte niets steeds goed geëgaliseerd. De moeilijk liggende aria O du die Wonne zong zij niette min met vocaal begripe. De tenor Marius van Altena, een echte leggiero, zong muzikaal, maar uiteraard zonder de dramatische kracht, die Handel vereist. De bas Jan Hulsbos heeft voor zijn stemsoort een goed legato en miste eveneens de vereiste heroïek in de coloratuuraria Warum entbrennen. Wellicht zou dit in een gunstiger ruimte niet eens opgevallen zijn. Maar, zoals ik al opmerkte staan Treslong en Handels klankweelden op gespannen voet. Het orkest leek mij precies te spelen, zoals de diri gent het wenste, evenals de clave- cimbelspeler Gé van der Steen en de organist Richard Heidema. Resume rende: het< totale resultaat, zonder van een grote interpretatie te kun nen spreken, mocht er zijn. Cor Kool, die na afloop in intieme kring is gehuldigd, heeft zijn taak bij Asaf waardig afgesloten. HENRI WELBOOREN (Advert entiep) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Van Middelie naar Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE De kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente heeft kans gezien het orgel aan te kopen uit de af te breken hervormde kerk in Middelie (Noord- Holland). Dit orgel zal worden ge plaatst in het in restauratie zijnde oude gedeelte van de kerk, dat door een tussenmuur van het in gebruik zijnde kerkgedeelte is gescheiden De aansohaffingskostem bedragen f 10.000, maar er moet een restaura tie volgen waarmee ongeveer f 30.000 zal zijn gemoeid. In de restauratiekosten wordt evenwel een rijkssubsidie van ne gentig procent verwacht, zodat hot instrument de kerkvoogdij ten slotto op ongeveer f 13.000 komt. Drie torens Het instrument is oorspronkelijk door orgelmaker Naber (omstreeks 1830) gebouwd voor de doopsgezinde kerk te Deventer. In 1875 heeft or gelmaker Holtgreve het overge plaatst naar het kerkgebouw te Mid delie. Het heeft een aantrekkelijk front, bestaande uit drie torens en twee pijpvelden. De afmetingen zijn: hoogte 3.50. breedte 2.55 en dieoto 1.52 meter. De dispositie: hoofdwerk prestanit NOORDWIJK Dinsdagavond 8 uur wordt in het Verenigingsge bouw de jaarlijkse ledenvergadering van de School met de Bijbel ge houden. WARMOND Jammer, dat 't Trefpunt niet geheel was bezet bij de eerste wintcruitvoering van de Warmondse Fanfare, want er viel deze avond van goede muziek en uitstekend toneel te genieten. Onder hen, die wel hun be langstelling toonden, waren wet houder G. Tulp en de ere-voorzitter 1JMUIDEN In het Kanaal was tamelijk veel haring te bespeuren. De zo begerenswaardige visjes gin gen echter aan de neuzen van de treilers voorbij. Zij zwommen te hoog voor de treilnetten. De span- vissers profiteerden echter danig van de situatie en wisten mooie hoe veelheden boven water te halen. In het begin van de week was de toestand precies andersom. Toen bleven de combinaties bijna geheel van succes verstoken en konden de treilers redelijke totalen naar zich toehalen. Maar de laatste dagen haalden deze schepen nauwelijks een kantje per dag op. Zij zijn dan ook doorgestoomd naar de zuidkust van Ierland. Daar meldden verschei dene vaartuigen goede vangsten aan haring en makreel in de omgeving van de Balli-Cotten baai. De teleur gestelde schippers en bemanning ho pen in deze contreien nu eindelijk eens aan hun trekken te kunnen ko men. De spanvissers losten een groot deel van de vangsten in Breskens en Scheveningen. De ruime vangsten van de laatste tijd hadden ook een nadelige invloed op de prijzen van de gul en kabel jauw die de treilers in de Noord buitmaakten. zodat men uit dit ge bied met een grote produktie aan de markt moet verschijnen om tot een lonende besomming te kunnen ko men. De loggers, kotters en ook trei lers om de Oost waren niet kinder achtig wat de tongvangsten betreft. De KW 55 Johanna Lydia ving in 12 dagen ongeveer 5000 kilo met daar bij een redelijk totaal aan schol en wijting. Ook vele andere vaartuigen wisten van wanten. Ten noorden van Ame land had overigens de schol de over hand. Voor de tong moest men in hoofdzaak zijn bij de P-boeien. Wat er was. Aan de IJmuider markt versche nen 36 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 6160 kisten vis. waarvan 250 kisten schelvis. 320 kisten wijting, 160 kisten gul en ka beljauw, 620 kisten kleine gul, 710 kisten koolvis, 140 kisten haring, 1490 kisten spanharing, 220 kisten makreel, 1450 kisten schol, 40 kisten tarbot, 160 kisten diversen, 250 stuks stijve kabeljauw en 35.000 kilo tong. Verder waren er 82 kleine kisten haring en 586 kleine kisten makreel. De noteringen gingen over de hele linie omlaag. Vooral in de rondvis- sector werd danig huisgehouden. In Scheveningen. In Scheveningen werden aange voerd 350 kisten wijting, 400 kisten kleine gul, 170 kisten sprot, 800 kisten spanharing, 580 kleine kisten makreel, 500 kisten schol en 11.000 kilo tong. Naar huis. De drie treilers die enkele weken geleden naar de IJslandse wateren gingen om daar achter de haring aan te jagen hebben niets kunnen van gen. Zij troffen voortdurend slecht weer en komen nu op huis aan met niets aan boord. Dat betekent voor de KW 15 Rijnmond 1, KW 123 Hol land en SCH 171 Cornells Vrolijk Fzn. een geduchte tegenvaller. Men had zich van dit experiment wel iswaar geen gouden bergen ge droomd maar dat het zo'n strop zou worden had zelfs de grootste zwart kijker niet verwacht. De vaartuigen werden ïn de loop van het weekeind in IJmuiden terugverwacht. Voor de maandagmarkt waren thuisstomend de VL 131 Petronella met 720 kisten en de SCH 216 Onderneming 1 met 380 kleine kisten diversen. K. Beumer. Het programma was zo- Wel afgestemd op de jeugd als op de ouderen. Veel succes had het stuk Puppet On A String van M.- Ever- aats waarvan de partituur was aan geboden door de oud-voorzitter van de vereniging, de heer J. Ouwehand, bij gelegenheid van zijn 25-jarig hu welijksfeest. Onberispelijk werd uitgevoerd Pro menade in drie delen van G. Boedijn en In The Lime Tree Avenue van Adr. Bosch Sr. Na de pauze werd de klucht „Het hing in de lucht" van Bert Peets gebracht. Het was een aantrekkelijk stuk, dat menig lachsalvo teweeg bracht. Dank zij de rolvastheid der spelers kwam het stuk „vlot door" en zowel de regisseur als kapper Bijl en Benning hebben in dit succes een groot aandeel gehad. De voorzitter P. Ouwehand deelde mede dat het in de bedoeling ligt weer een onderling solistenconcours te houden waarbij de strijd zal gaan om de wisselbeker die thans in het bezit is van de heer J. Ouwehand. Veel mogelijkheden voor blinden NOORDWIJK AAN ZEE Voor de afdeling van de christenvrouwen bond sprak de heer Overduin van het blindeninstituut „Bartimeus" uit Zeist over het blinde en het zwak zinnig blinde kind. Het ligt voor de hand, aldus de heer Overduin, dat ouders die een bijna of geheel blind kind hebben, aan de gedachte moeten wennen, dat hun kind opgenomen wordt in het blindeninstituut. Later bemerken zij echter, dat dit voor het kind werke lijk het beste is. De kinderen worden in het insti tuut vertrouwd gemaakt met allerlei dingen, ook die in de buitenwereld. Van groot belang is het onderwijs aan het blinde kind. Daardoor wor den zij in staat gesteld later in hun eigen onderhoud te voorzien. Veel aandacht wordt ook besteed aan sport en Inuziek. Ook voor zwakzinnige en gebrek kige blinden wordt veel gedaan. Vroeger werden dergelijke kinderen meestal niet oud, maar dankzij een uitstekende medische verzorging is daarin verandering gekomen. ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDEN FABRIEK Oudshoorn-van Egmond HÊÊÊÊk BUNSBURO Rijnsburgerweg 158 Telefoon 5422 8', octaaf 4', octaaf 2', cornet 3 sterk disc„ dulciaan 8', bovenwerk: fluit travers 8', holpyp 8', fluit 4', gems hoorn 2', carillon 3 srtenk disc., ven tiel, manuaalkoppel (bas en discant) tremulant, omvang manualen: C-f, omvang aangehangen pedaal: C-f kl Avond over de werkloosheid in Noordwijk NOORDWIJK De christelijke besturenbond maakt zich zorgen over de werkloosheid, speciaal die in de bollenstreek. Men besloot contact op te nemen met de christelijke besturenbonden in de aangrenzende gemeenten, teneinde tc komen tot een gezamenlijke vergadering om dit probleem te bespreken. In januari a.s. houdt de chr. besturenbond Noordwijk een open vergadering, waarin het werk loosheidsvraagstuk, in het bijzon der ook wat de bollenstreek betreft, aan de orde zal worden gesteld. Volgend jaar oktober bestaat de chr. besturenbond 50 jaar. Er zal een commissie worden benoemd om de viering van dit jubileum voor te be- De heer G. 'Dekker werd tot voor zitter benoemd van de plaatselijke commissie van het fonds .Draagt El kanders Lasten." Hij zal trachten de commissie weer voltallig te maken. Verder werd gesproken over de woningbouw en de woningnood, alsmede over acties als die van DEL en „Kom over!" Drie dekenfabrieken smelten samen AMSTERDAM De N.V. Amster damse Dekenfabriek Ezet, Ficker en Wap N.V. te Delden en fa Heymans en Co te Enschede voegen 1 januari de bedrijven samen tot de nieuwe N.V. Verenigde Dekenfabriek Vedef. De produktie wordt verenigd te Del den waar men zich na uitbreiding met de nieuwste en modernste machines in efficiency met de beste buitenlandse bedrijven kan meten, zo men deze niet overtreft. Mede door automatise ring zal men veel besparen op de hoge kosten, die geringe winstmarges laten en tot samengaan noodzaken. Verkoop en inkoop geschieden te Amsterdam, voorlopig in de kantoren van Ezet. Duizend deelnemers vergadering EMS AMSTERDAM Duizend aandeel houders van de Exploitatie Mij. Sche veningen hebben hun stukken gedepo neerd in het Kurhaus. In de jaarver gadering van 18 november waren het er 2261, maar toen traden Wim Kan en Corry Vonk na afloop op in het Circustheater. Londense beurs lager LONDEN De effectenbeurs sloot 23 november lager door grote winst nemingen. Decca daalde 6 shilling 3 pence, Glaxo 3 sh 6 p, Dunlop. Bee- cham, Unilever en Debenham 1 sh of meer. Goudaandelen stegen. Geldersche Tramweg Mij te Doetin- chem meldt dat de resultaten over 1967 lager zullen zijh. De ontvangsten zijn achtergebleven en de sterke kostenstijging is niet geheel goedge maakt. Door nieuwe maatregelen zal men aan de inzinking het hoofd bie den zodat de vaste dividendlijn met slechts 5 onderbrekingen sinds 1881, gehandhaafd zal kunnen blijven. Contante wisselkoersen AMSTERDAM, 24-11 Londen 8.69%8.7014New York 3.59%—3.59%; Montreal 3.34ft—3.34fg: Parijs 73.35— 73.40; Brussel 7.24%—7.24%; Frankfort 90.31—90.36; Stockholm 69.44%—69.49%, Zürich 83.30—83.35; Milaan 57.71%— 57.76%; Kopenhagen 48.1048.15; Oslo 50.28—50.33; Wenen 13.84%—13.85%; Lissabon 12.40 laten. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM 24-11 De advies- koersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag zijn heden onveranderd ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4