Gezondheidscentrum introduceert nieuw kaartsysteem Weekagenda Goedkeuring GS voor sporthal Boshuizerlaan Belangrijke verbetering in medische begeleiding Gebrek aan personeel bij de Grofsmederij Verpleeginrichting voor bejaarden over 5 jaar klaar Marionetten voor de Leidse NCR(eis)V Lekasin ZATERDAG 25 NOVEMBER 190T Zaterdag (25 nov.) ""estestraat 40, 8 uur: micro-theater Imperium, De Herbergierster. Schouwburg, 8 uur: toneelavond Lit- teris Sacrum. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid den- en ouderensociëteit. Boshuis, achter Hoflaan 74, 8 u.: CJV Jong Leiden skdll-drive. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palame des. Maandag (27 nov.) Nieuw-Minerva Vrou- wensteeg-Boommarkt. 8 uur: afd. Lei den Expogé, mr. dr. P. G. Knibbe <Jver een reis door Nieuw-Guinea. Stadhuis, 7.30 uur: gemeente raadsvergadering. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Ensemble met „Kaviaar of spa ghetti". SCHEVENINGEN Paviljoen-thea- ater, 8.15 uur: Studio met „De archi tect en de keizer van Assyrië". Residentie-Or- zitting Bouw- uur: spreekuur Dinsdag (28 Gehoorzaal, 8 uur: kest. Stadhuis, 7 tot 8 uui fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 Chr. Emigratiecentrale. Zaal Koningskerk, Koningstr., 8 uur: afd. Noord Christenvrouwen- Schouwburg, 8 uur: De Timdeler- club met „En toen kwam dokter Frost". Museum Oudheden, 8 uur: drs. L. P. Louwe Kooijmans over „De nederzet ting en graven van de late klokbeker cultuur te Molenaarsgraaf". DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Centrum met „Alleen op vrij dag". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Thomas Mcintosh, piano. Woensdag (29 nov.) Bejaardencentrum Haagwijk, Beeb- hovenlaan 2, 15 tot 22 uur: bazaar voor de aanschaf van een piano. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.; spreekuur sociale raadsvrouw. Breestraat 85, 4.30 uur: Fed. R.K. en prot.-chr. werkgeversverbonden, burg. mr. G. C. van der Willigen over Lei den als centrumgemeente. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O- filmlezing over Mexico. Schouwburg, 8.30 uur: K. en O., Centrum met Slippers. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rott. Toneel met „De Leeuwerik". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Nel Oosthout met „De heiligen" en „De bekentenis". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Ingeborg Reichelt, sopraan. Norma Procter, alt, Helmut Kretschmar, tenor, Jakob Stampfli, bas, en Ned. Kamerkoor. Donderdag (30 nov.) Kantine Chr. Lyceum Kagerstraat 1, 4 tot 6 uur: afscheid N. J. Zimmerman als rector chr. lyceum Schubertlaan. Koffiekamer Gehoorzaal, 3.30 uur: 40-jarig jubileum A. Verhoeven, chef afd. financiën gemeentesecretarie. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Cen trum met „Slippers". De Lakenhal, 8 uur: K. en O. en L.A.K., trio Koos Verheul, serie Mu ziek van deze Tijd. Micro-theater Imperium, Vestestraat 40, 8 uur: De Herbergierster, Telef. opgave dinsdag- en donderdagavond van 7 tot 8 uur, 01710-32754. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „van de brug af gezien". DEN HAAG Diligentia, 8 uur: Vereniging voor Kamermuziek. Hon gaars strijkkwartet. LEIDERDORP Herv. kerk, 8 uur: zangavond. Hart en Stem, Rijnsburgs koor. sopraan Lize Schoo en Jan Raas °reeL Vrijdag (1 dec.) Naast V.V.V.-kantoor, Steenstraat: rijdend informatiecentrum uit Twente. Breestraat 85, 8 uur: centrale a.r. kiesvereniging, de heer M. W. Scha kel. lid Tweede Kamer, over Zuid-Af- rika en de apartheidspolitiek. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Zaterdag (2 dec.) Naast VV. V-kantoor, Steenstraat: rijdend informatiecentrum uit Twente. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: midden- en ouderensociëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palame des. OEGSTGEEST Lange Voort 44. 8 uur: Vereniging Vrienden van het Lied, Leo Rommerts, bariton, met Willem Hielkema. piano, Van Medi cijnman tot Musical. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Yerma". SCHEVENINGEN Circus-theater. 8.15 uur: Nat. Ballet. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Willem Noske, piano. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven- \potheek, Haven 18, tel. 20085. Op zaterdag 25 november is in Lel den, 's megens van 8 tot 12 uur. voor spoedeisende gevallen bovendien ge opend. apotheek Reijst, Steenstraat 35. teL 2013«. ADVKHTEb/'PTE (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Wanneer dinsdag middag het nieuwe gezondheids centrum aan de Bernhardkade wordt geopend, voltrekt zich in de Leidse gezondheidszorg een re volutionaire verandering. In dit centrum in Leiden-noord zullen de drie kruisverenigingen, Het Groe ne, Het Wit-gele en Het Oranje- groene kruis, nauw gaan samen werken. Mede daardoor zal het mogelijk zijn van elk kind dat in het nieuwe gebouw wordt onder zocht alle gezondheidsgegevens op één kaart vast te leggen. Deze gegevens, afkomstig van het zuigelingenbureau, het kleuterbu reau, de schoolarts en de tandarts, kunnen ter beschikking worden F. HEIJNEN Assurantiekantoor HOGEWOERD 124 LEIDEN Telefoon 20098 Hypotheken - Bouwkredieten le hypotheek 510 jaar met of zon der aflossing. Rente vanaf 6M:%. Boetevrije aflossing tot 10% p. jaar mogelijk. 2e hypotheek op disconto basis 5.6%. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven-Apo theek. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Dokte rsdienst Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De slag bij de Bulge. (14 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur): Dr. Zhivago. (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De on tembare Angélique (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Texas addio. (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Twee of drie dingen, die ik van haar Weet (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Een man en een vrouw. (14 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zater dag; zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u.; zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags ge- Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dinsdag 9—11.15 u. en 13.30—17.15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30— 18.45 u., zaterdag 811.15 u. en 13.30 16.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging, grafiek en tekeningen Kurt Löb. van 25 nov. tot 7 jan., dag. 10 tot 16 uur, zondags 13 tot 16 uur. Breestraat 119: Galerie Hans Vink. tentoonstelling toegepaste kunst, wer ken van Rein Dool, Joop van Kralin gen. Fer Hakkaart en Will Tweehuy- sen (t.e.m. 16 december, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur). De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Gulik en oude kinderboeken eD kinderprenten uit de verzameling J. de Koning, 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg: te keningen van Ronald Tolman, tot 8 dec., dagelijks van 2 tot 6 uur, behal ve zondag en maandag. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen van An Biesiot, geopend dinsdag t.e.m. zaterdag van 106 uur. ook vrijdagavond van 810 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling wandkleden, dierplastieken en emaille paints, van 27 nov. t.e.m. 13 dec., maand. t.e.m. zat. van 10 tot 5 u., ook op dinsdagavond van 8 tot 10 u., behalve op 5 dec., zon dags gesloten. OUDERS Een originele Sinterklaassurprise uw zoon of dochter een gehele of eltelijke DANSCURSUS gesteld van huisartsen en specia listen, die daarmee onmiddellijk over de nodige informatie beschik- De kaart blijft overigens steeds in de administratie van het gezond heidscentrum; het kind of de ouders krijgen hem niet in handen. Wel gaat hij mee met verhuizingen en dergelijke. Dit kaartsysteem is voor Leiden volkomen nieuw en betekent een belangrijke verbetering voor de gezondheidszorg. Ook al uniek is de samenwerking die en bij de bouw van het centrum is geweest tussen de stadsarchitect ir. T. K. J. Koch en de medici, onder wie de Leidse hoogleraar in de kin dergeneeskunde dr. G. M. H. Veene- klaas, die zich met de bouw hebben beziggehouden. Aan deze samenwerking is het te danken dat het één verdieping tel lende centrum uiterst rationeel is ingericht Zo is er, om een voorbeeld te noemen, ruimte geschapen voor oogonderzoek bij baby's, wat in de toekomst steeds meer zal plaatsvin den. Aan overbodigheden heeft men zich overigens niet schuldig ge maakt: geen enkel vertrek is groter dan strikt noodzakelijk is. Vergaderruimte In het centrum, dat f670.000 heeft gekost, zijn ook de gemeentelijke jeugdgezondheidszorg en de Stich ting schooltandverzorging ge huisvest Behalve een schoolarts, een tandarts en schoolverpleegsters gaat er ook een psycholoog werken. De ruim 5000 gezinnen die in Lei den-noord wonen, kunnen rekenen op een uitstekende medische bege leiding. Bij die gezinnen komt maandag een folder in de bus, die het cen trum bij de buurtbewoners introdu ceert. Daarin worden ze ook uitge nodigd het gebouw op woensdag-, donderdag- of vrijdagavond te ko men bekijken. Het laat zich aanzien dat het ge zondheidscentrum volledig aan de verwachtingen zal beantwoorden. Er is. ook in de afwerking, duidelijk grote zorg aan besteed. Het gebrek aan vergaderruimte zal er ook weer wat minder op worden, doordat sommige ruimten (zoals de wachtka mer met een grote wandschildering van Hans van Norden) 's avonds en in de weekeinden beschikbaar zijn voor vergaderingen en andere bij eenkomsten. Woonwagens op sportcomplex Haarlemmerweg LEIDEN In hun antwoord op vragen van raadslid A. Versnel de len B. en W. mede, dat zij met misnoegen hebben geconstateerd, dat op het parkeerterrein van het sport complex aan de Haarlemmerweg sinds enige tijd woonwagens staan. Het kamp is vol en daarom hebben B. en W. nogmaals een schrijven doen uitgaan naar andere kampen. Om te voorkomen, dat in de toe komst woonwagens weer standplaats innemen op genoemd parkeerterrein, wordt een draadversperring aange- H aar lemmer straat 181 (hoek Hooglandse Kerksteeg) ie hot adres san waar u voor de a.s. feestdagen een waardevol en blijvend gitchsnk onze 30-jarige traditie. Ruime keuze - aparte modellen - de beetk Qltiid voordelig. i Jvweiter-horloger v. d. Water, kunt Uopen. wij handhaven n«rk«n - prima vakssreice - LEIDEN Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring gegeven aan het plan voor de bouw van een twee-in-éénsporthal aan de Boshui zerlaan, waarvoor burgerij en dustrie deze zomer f 100.000 bijeen brachten. Met de uitvoering van dit plan, waarvoor de gemeenteraad op 6 fe bruari van dit jaar een krediet van Nu werving buitenlanders LEIDEN Wegens een nijpend gebrek aan personeel, zowel vaklieden als liulparbeiders, heeft de Grofsmederij besloten nog meer buitenlanders te werk te stellen. Voorlopig zijn vijftien Turkse werknemers aangenomen. De directie zegt aan Nederlandse arbeidskrachten de voorkeur te geven, maar het lukt niet er voldoende te vinden. Om aan haar verplichtingen ten opzichte van haar afnemers te kunnen voldoen, is daarom besloten de werving van buitenlands personeel voort te Dokter J. G. Bazuin verwacht: (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Er begint schot te komen in de plannen voor de „verpleeg- toren" achter het bejaardencentrum Rijn en Vliet in Leiden-zuidwest. Nadat het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid akkoord was gegaan met het plan tot vestiging van een verpleeginrichting voor langdurig zieke bejaarden, heeft de architect kortgeleden het schetsplan op tafel ge legd. De gemeenteraad heeft daarvoor tweemaal een krediet van f25.000 beschikbaar gesteld. Binnen afzienbare tijd zal dit schetsplan aan de raad worden voorgelegd. Volgens het plan zal de verpleeginrichting plaats bieden aan 150 bedden. De bouwkosten worden geraamd op acht a negen miljoen gulden. De directeur van de G.G. en G.D., dokter J. G. Bazuin, die voorzitter is van de commissie die zich met deze materie bezighoudt, heeft goede hoop dat het geld er zal komen. Hij verwacht dat „de toren" er over vier a vijf jaar zal staan. Voor de langdurig zieke bejaarden uit Leiden en omgeving zal de inrich ting de oplossing betekenen van een al jaren knellend probleem. Behalve dokter Bazuin hebben in de genoemde commissie onder anderen ook zitting oud-wethouder Jongeleen, prof. Muntendam en dokter Jongsma, geneesheer-directeur van het Academisch ziekenhuis. Steun aan Griekse studenten Drie bijeenkomst gehouden tot steun uitgeweken Griekse studenten. sprekers zullen een inzicht geven in de Griekse problematiek. De avond wordt opgeluisterd door de aanwe zigheid van Christina Cünne, die liederen van Theadorakis zingt. O ja, even naar PRONONCE voor een mooie LAKENSET. Dagwinkels Vijf-Meiplein LEIDEN In een van de dag winkels op het Vijf-Meiplein zal niet een filiahl van de Amro-bank maar van de Algemene Bank Ne derland worden gevestigd. Dit in tegenstelling tot wat wij deze week in een artikel over deze dagwinkels meldden. f 1.485.100 beschikbaar stelde, kan onmiddellijk na de ontvangst van de rijksgoedkeuring worden begonnen. Deze goedkeuring wordt spoedig verwacht. De bouwtijd wordt ge raamd op circa zeven maanden. De hal zal naast de benodigde kleed-, was- en bergruimten, een wedstrijdruimte hebben van 43 x 22 meter, een tribune accommodatie voor 700 personen en voorts nog 100 staanplaatsen. De sporthal van de N.V. Sport- bouw te Kedichem (Z-H). waarvan het dak 7 meter boven het speelveld ligt, kan worden gebruikt voor zaal handbal, microkorfbal, basketball, volleybal, badminton en tennis. Bovendien wordt de hal als twee gymzalen ingeschakeld bij het on derwijs in de lichamelijke opvoeding voor de scholen in Zuid-West. .om zéker te zijnT wettelijke aansprakelijkheid voor particulie- ongevallen-, ziekte- westblaak 22-r'dam tel.010-110004' Dr. J. Versteeg lector LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit is benoemd tot gewoon lector in de medische microbiolo gie dr J. Versteeg, tlians weten schappelijk hoofdmedewerker van de afdeling Medische Microbiologie van de universiteit. Dr Versteeg, die te Schiedam werd geboren, liet zich na zijn hbs-b-opleiding in het toenmalige Batavia inschrijven als student aan de Geneeskundige Hogeschool al daar. In 1946 vervolgde hy zijn studie aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1954 het artsdiploma behaalde. In 1955 trad dr Versteeg in dienst van het Laboratorium voor Medische Microbiologie. In 1959 promoveerde hij te Leiden. EHBO -ers feestten LEIDEN Vijfendertig jaren heeft de Leidse afdeling van de EH BO de hulpbehoevende medemens terzijde gestaan. Gisteravond vierde dc afdeling haar zevende lustrum in het Antonius Clubhuis. Een geheel gevulde zaal zag hoe twee acrobaten op een eng plat formpje op de rolschaatsen rond zwierden en andere halsbrekende staaltjes vertoonden. De twee Valen- tina's, beurtelings gehuld in hippe, goudflonkerende truistjes dan wel in ranke, lieve japonnen, brachten lied jes in velerlei talen ten gehore, be geleid door Henny Langeveld. Hen- ny de Leidse wereldkampioen op de accordeon bracht verscheidene solo's op zijn favoriete instrument en bleek de hele avond ook een uitsteken pianist te zijm Als „de muzikale kok" trad .Geral- dini op, die op hansworstige wijze melodieuze tonen wist te toveren uit diverse vleeswaren en een assorti ment keukengerei waarbij de op lettende kijker kon opmerken, dat hij binnensmonds een muzikaal ap paraatje bespeelde. Maar van Geral- dini's tevoorschijn toveren van ette lijke glazen pils had zelfs de scherpst spiedende toeschouwer niet Ondenkbaar zou de hele avond echter zijn geweest zonder Han Bakker, die als conférencier het gangmakende, bindende en leutige element was. LEIDEN In de Gehoorzaal werd gisteren door de N.C.R.(eis)V. een culturele avond gegeven. Men probeerde in deze gure dagen een Oos tenrijkse sfeer te vinden in „lm weiszen Rössl". Deze bekende operette, naar een blijspel van Blumenthal en Radelburg, werd opgevoerd door het Ned. Marionettentheater „Bert Brugman". De opvoering werd gekenmerkt door een grote perfectie. Alles is nauwkeurig getimed. De bewegingen zijn heel natuurgetrouw. De mogelijkheden, die het spelen met marionetten biedt, werden goed uitgebuit, zonder dat men in het kolderieke verviel. Dit spel is uiterst moeilijk, omdat men steeds de kans loopt, dat de toeschouwer aan de illusie, die men opgebouwd heeft, ontsnapt. Daarom moeten de medewerkenden er iets meer rekening houden met het feit, dat de poppen en profiel beter werk ten dan en face. De muziek (van Amedo en Electrola) was goed. In strumentaal kwalitatief iets beter dan vocaal. Gezamenlijke wijk avond in Staalwijk LEIDEN Tijdens een gezamen lijke vergadering van de kerkeraden van de herv. wijkgemeente Staal wijk en wijk 4 van de Geref. Kerk werd besloten een gemeenschappe lijke wijkavond te houden in het wijkgebouw Staalwijk op donderdag 18 januari. Er zal gesproken worden over het onderwerp „Christelijke le vensstijl en de welvaart." De beide jeugdouderlingen van deze wijken zullen ook contact met elkaar opnemen. Een voorstel om twee ambtsdragers gedurende drie maanden de wijkkerkeraadsbij- eenkomsten van de andere Kerk als waarnemers te laten bezoeken, zal nog worden bezien. de snelle en zekere pijnverdrijver De familie Brugman kreeg een dankbaar applaus van de aanwezi gen, die reeds in hun agenda kun nen invullen, dat dinsdag 13 februari 1968 de volgende culturele avond gehouden zal worden. A. C. BOUWMAN Ponycentrum De Hoefslag geveild LEIDEN In het venduhuis der notarissen werd het Ponycentrum „De Hoefslag" aan de Hoogmadese- weg 45 te Leiderdorp geveild t.o.v. not. W. F. Karstens te Leiden. Het werd gemijnd op f 132.000 door de heer De Nobel q.q.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3