Gestapochef een koude was Müller vernietiger' vlees etenis-. veitflitivoonl eten Snel doelpunt niet voldoende Visschers voor NAC Kruisverenigingen naar meer samenwerking Belgische artsen gaan staken LIBANON BRENGT VEELBELOVENDE VOLLEYBAL-KAMP dagelijks 'ngoede portie vlees Altijd Skelet twijfel aan dood van drie mensen Starreveld hoedemaker met talent Bij morsen worden de schortjes pap Europa Cup tornooien GRATIS ZWARE REEP i. DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 Mt 'LLER IN PANAMA GEARRESTEERD (Vervolg van pag. 1) Müller, die de rang van luite nant-generaal bekleedde, was het laatst gezien op 29 april 1945 in de bunker van Hitler in Berlijn. In de herfst van 1963 liet de West- berlijnse justitie een graf openen waarin Müller zou zijn begraven. Het bleek dat daar niet de resten van Müller maar van een ander Verscheidene landen willen Mül ler, die nu 67 jaar moet zijn, wegens oorlogsmisdaden berechten. Enige dagen geleden hadden func tionarissen van het Westduitse cen trale bureau voor onderzoek van nazi-misdaden bekend gemaakt, dat nazi-jager dr. Simon Wiesenthal een nieuwe impuls had gegeven aan de jacht op de gevreesde Gestapo-chef. Begin deze maand werden in de woning van mevrouw Müller in Münc.hen twee Israëliërs gearres teerd die probeerden vast te stellen of Müller nog in leven is. Zij werden beschuldigd van huisvredebreuk en zijn gisteren veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. LARSEN WINNAAR IN SOUSSA SOUSSA De Deen Larsen is woensdag definitief winnaar gewor den van het interzonale schaaktor- nooi in Soussa. Iln de 22e en laatste ronde kwam de Deen remise overeen met de Joegoslaaf Maranowic. Woensdagmorgen had Larsen de Joe goslaaf Ivkov reeds verslagen. Alle deelnemers speelden 21 partijen één minder dan oorspronkelijk de be doeling was daar de Amerikaanse grootmeester Bobby Fischer zich hal verwege het tornooi had teruggetrok- TTitslagen van de dinsdag gespeelde 21e ronde: Stein (Rusl.) Sarapu (Nw.-Zeel.) 1—0; Suttles (Canada) Bouaziz (Tunesië) 10; Geiler (Rusl.) Marsuren (Mongolië) 10; GÜgo- ric (Zd^lavië) Mecking (Brazilië) VtVt; Matanovic (Zd.slavië) Hort (Tsj.sl) VtVt; Bilek (Hong.) Byrne <USA) V*—1/»; Reshevsky (USA) Barczay (Hong.) VtVt; Gipslis (Rusl.) Portisch (Hong) VtV»; Kortsnoi (Rusl.) Cuellar (Colum bia) afgebr.; Larsen (Den.) Iv kov (Zd. slavië) afgebr. Uitslagen De uitslagen van de woensdag gespeelde partijen luiden: Barczay (Hong.) Byrne (USA) VtVt; Por tisch (Hong.) Reshevsky (USA) VtVt; Marsuren (Mong.) Gipslis (Rusl.) V»Vt; Sarapu (Ne.-Zeel.) Kortsnoi (Rusl.) VtVt; Kavalek (Tsj.sl.) Stein (Rusl.) VtVt. De eindstand luidt: Larsen 15Vt punt; Gelier Kortsnoi en Gligoric 14; Portisch 13Vt; Stein, Hort en Reshevsky 13; Matanovic en Matulo- vic 12; Ivkov en Mecking 11; Kavalek en Gipslis 10; Suttles 9Vt; Bilke 9; Barczay 8; Byrne 7Vt; Cuellar en Marsuren 6Vt; Sarapu 4; Boaziz 3Vt. Tsjechische Eretova won Danlon-tornooi EMMEN Het elfde Danlon - da- messchaaktornooi is gewonnen door de Tsjechische mevrouw Eretova, die 4'/t punt uit 7 partijen scoorde. Theo retisch bestaat echter nog de moge lijkheid, dat mevrouw Ljiljac haar evenaart. De afgebroken stand tegen mevrouw Heemskerk laat een derge lijke verwachting evenwel nauwe lijks toe. De slotronde zat vol verrassingen. Mevrouw Polihroniade miste de zeke re eerste plaats door een gewonnen stand tegen mevrouw Tuk „uit han den" te geven, die daarna op haar beurt fraai tot winst doorbrak. Me vrouw Assenova versloeg kanshebster en landskampioene me vrouw Vreeken min of meer regelma- tie- De uitslagen van de zevende en laatste ronde zijn: M. Ljiljac (Zd-sl) F. Heemskerk (Ned) afg, K. Ereto va (Tsjsl) K. Jovanovic (Zd-sl) VtV», V. Assenova (Buig) C. Vree ken (Ned) 1—0, E. Polihroniade (Roem) I. Tuk (Ned) 0—1. Afgebro ken partij uit de 6de ronde: K. Jovan ovic (Zd-sl) M. Jliljac (Zd-sl) De stand is: 1. K. Eretova (Tsjsl) 4'/t punt, 2. E. Polihroniade (Roem) en Vreeken (Ned) 4 punt, 4. M. Ljil jac (Zd-sl) 3Vt en 1 afg, 5. V. Asseno va (Buig) en K. Jovanovic (Zd-sl) 3'/* punt, 7. I. Tuk (Ned) 2Vt 8. F. Heemskerk (Ned) IV* en 1 afg. Chris Vonck van „Op Vrije Voe ten" in Antwerpen gaat in januari en februari naar Amerika. Hij zal Youth for Christ Europe vertegenwoordigen op een internationale vergadering van YFC in Jamaica en vooraf op uitnodiging een serie spreekbeurten houden in de Verenigde Staten. (Van een onzer redacteuren) vijfeld aan de dood van de vrot Heinrich Müller. In 1945 werd evenals in het geval Martin Bormann wat al te gemakkelijk aangenomen, dat hij aan het eind van de oorlog was omgekomen. Latere onderzoekingen deden echter ernstige twijfel aan de juistheid van deze gevolgtrekking ontstaan. Vier jaar geleden heeft men naar aanleiding van aanwijzingen van Is raëlische zijde te Berlijn het graf geopend, waarin de stoffelijke res ten van Müller zouden liggen. Dit bleek niet het geval te zijn: er lagen beenderresten in van drie verschil lende mensen. Volgens een officiële verklaring werd in het graf geen enkel volledig skelet aangetroffen. Er bevond zich wel de schedel van een man in, maar die was volgens deskundigen veel jonger geweest dan de toen 45-jarige Müller. Bovendien behoorde de on derkaak, die men aantrof, niet bjj de schedel. Merkwaardig was al, dat het (echte of vermeende) lijk van Mül ler pas in de herfst van 1945 onder de puinhopen van het Berlijnse re geringscentrum werd gevonden. Het werd geïdentificeerd aan de hand van op de kleding gevonden onder scheidingen en papieren. Specialist Heinrich Müller, die op 28 april 1900 werd geboren, zou eerst vlieg tuigmonteur worden. Na de eerste wereldoorlog trad hij echter in dienst bij de politie te München. In 1933 werd hij inspecteur bij de politieke AMSTERDAM Een zes jaar gele den zagen we S.vbrand Starreveld voor het eerst als leerling van Katja Robinski. Echt in het nieuws kwam hij toen hij als modist de EMS-prijs verwierf en met belangstelling en be wondering hebben wij nu zijn laatste collectie gezien. Hoed met vlecht en cravotte i zwart-witte wollen kant van S] brand Starreveld. Zijn nieuwste „ensembles" bestaan uit een hoed plus kousen. De kousen zijn van fijne wol in felle of gedekte tinten, de hoed van hetzelfde materi aal in banen verwerkt. Als model kiest hij dikwijls de bol, maar dan ietwat kantig afgelijnd. Van een tule doorweven met wol len draden maakte hij baretten, die flatteus het gelaat omlijsten. Grappig was een zwart-wit plastic regenbaret, die eindeloos gevarieerd kan worden van model en zelfs tot pet geplooid Van zwart-witte wollen kant een muts met aangeknipte vlecht die over het achterhoofd gebogen wordt. Voor winterse vriesdagen helmhoe den met „oorkleppen". Een collectie met een speels ele ment, dat de hoed maakt tot een heel persoonlijk element van de verschij- Verloofde van prinses kan Italië niet uit ROME De verloofde van de Italiaanse prinses Maria Beatrice, de acteur Maurizio Arena, heeft woensdagavond na terugkeer uit En geland in zijn woonplaats bij Rome zijn paspoort moeten inleveren. Hij kan nu niet meer naar het bui tenland om de prinses te huwen Ex-koning Umbcrto. de vader van de prinses, is tegen het nuwelyk. afdeling, waar hij belast was met het vervolgen van communisten. Zijn goede relaties met de „grote" Gestapobazen Himmler en Heydrich leidden ertoe, dat hij verhuisde naar de Beierse politieke politie. Reeds in 1934 werd hij chef van de nieuwe Staatspolitie in Berlijn. Nog sneller dan zijn ambtelijke carrière steeg zijn ster in de SS. on danks het feit dat hij geen lid van de nazi-partij was geworden. Hij zou geen politieke belangstelling hebben gehad en geen echte nationaal- socialist zijn geweest, Pas kort voor het uitbreken van de oorlog trad hjj toe tot de NSDAP. Bezeten Müller was bezeten op het uitoefe nen van macht. In 1939 werd hij als AmtscheflV (Gestapo) verantwoor delijk voor het bestrijden van alle „binnenlandse vijanden". Daaronder ressorteerden- ook de „Joden-aange legenheden". In Amt IV werd uitgemaakt, wie naar concentratiekampen moesten en onder Müllers leiding organiseerde zijn medewerker Adolf Eichmann de vernietiging van ongeveer zes mil joen Joden. Tijdens het proces tegen Eichmann in Jeruzalem is dat nog eens duidelijk vastgesteld. Müller was de best geïnformeerde man in het Derde Rijk, die niet al leen beschikte over leven en dood van „staatsvijanden", maar ook de leidende figuren in de staat kon ma ken en breken. Hij beschikte over de intiemste bijzonderheden uit het le ven van de „grote" nazi's. In de loop van de jaren hebben ook geruchten de ronde gedaan, dat Müller naar de Sowjetunie zou zijn uitgeweken. Een van zijn vroegere medewerkers herinnert zich, dat hij gezegd had een bewonderaar van Stalin te zijn. Maar toen had Müller te diep in het glaasje gekeken. Muller: straf is incorrect ZEIST De vijf vaor de centrale training van gistermiddag in Zeist uit genodigde Ajax-spelers zijn uit pro test tegen de schorsing van Keizer niet op het appel verschenen. Muller, aanvoerder van het Nederlandse elf tal zei: „Wij vinden het incorrect dat onze club de dupe wordt. Wij hebben buiten ons bestuur om de KNVB la ten weten dat we niet mee willen trainen, tenzij de straf wordt op geschort." Bondscoach Kessler betreurde de gang van zaken en kon met het klei ne groepje spelers dat overbleef zijn trainingsprogramma niet behoorlijk afwerken. „Overigens kan ik de reac tie van de jongens begrijpen", onthul de de bondscoach. En hij vervolgde: „Maar je hebt in elke familie weieens ruzie. Er is spe lersmateriaal voldoende, zodat ik met optimisme de wedstrijd tegen Rusland op 29 november tegemoet zie. Hoe het ook loopt, volgende week zijn er vijftien spelers aanwezig." Als voorzitter van de sectie betaald voetbal sprak de heer Jos Coler van een „onbekookt" besluit Nog deze week bespreekt het sectiebestuur eventuele tegenmaatregelen. Zater dag vergadert het bondsbestuur. Bij Ajax wacht men de zaak rustig af. De spelers trainden gistermiddag bij hun club. „Dat Keizer moest worden gestraft stond vast. Met een boete b.v. maar niet zo amateuristisch als nu is gedaan," aldus een nog steeds ontdane Ajax-voorzitter J. v. Praag. Revolutie stelde niets voor (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Groot nieuws op het gebied van de huishoudelijke hy giëne zou gistermiddag in het RAI-ge- bouw door de NV Papierfabriek Gen nep. de fabrikanten van Popla en Pa ge, worden bekendgemaakt. Op die uitnodiging waren persmensen van heinde en ver komen aanstromen. Ieder wil daar zijn lezers graag uit eerste hand over voorlidhten en in lichten. Het „grote" nieuws werd in geleid met het allen reeds bekende verhaal van het hygiënisch nut van papieren zakdoeken, huishoudrollen en inlegluiers, dat berust op het prin cipe dat eenmaal vuil geworden pa pier weggegooid dient te worden en dus geen kans op bacterieontwikke ling geeft, zoals vuil textiel wel doet. Ingevlogen Daar bovenop het verhaal, dat de weggooikleding vervaardigd van vlisu e.d. „een fout" is geweest, waar de wereld even ingevlogen is. Papier fabriek Gennep wil nu deze „fout" wegwerken, als eerste in Europa, door celstof (wat papier is) met nylon vezel te verwerken en er dan geen CARDIFF CITY VERDIENDE GELIJKSPEL (Van i onzer verslaggevers) Het ziet er Europacup- EINDHOVEN naar uit dat het avontuur van NAC sléchts een kort leven beschoren zal zijn. De Bredanaars kwamen gister avond op het PSV-terrein in de tweede ronde van het Europe- Voorzitter Oranje-Groene Kruis: DEN HAAG De voorzitter van het Zuidhollandse Oranje-Groene Kruis dr. P. Lopes Cardozo, heeft gis teravond tijdens de algemene leden vergadering In een der zalen op het Binnenhof gepleit voor meer sa menwerking tussen de Kruisver enigingen onderling. „Of ik nu een injectie van het Wit-Gele, Groene of Oranje-Groene Kruis toegediend krijg, de geneeskundige werking van deze medische ingreep is het belang rijkste. Wij moeten de verzuiling van de Kruisverenigingen tegengaan, om dat het werk meer en meer gespecia liseerd wordt", aldus de heer Lopes Cardozo. „De Kruisverenigingen moeten in tensief gaan samenwerken met de ziekenhuizen en de daaraan verbon den specialisten. Er is nog geen of ficieel orgaan, dat deze band waar- Vleugellam De heer Lopes Cardozo vond, dat het onvoldoende contact met de zie kenhuizen remmend werkt op de ac tiviteiten van de Kruisverenigingen. „We zijn daardoor vleugellam aan het worden." De nieuwe inzichten en werkwijzen maakten het noodzakelijk, dat de se dert 1930 bestaande wijkopleiding drastisch moest worden herzien. Er wordt getracht in overleg met het Wit-Gele en Groene Kruis tot een wijkopleiding te komen. Een nieuwe activiteit is het expe riment met de ziekenverzorgsters. In Zuid-Holland werden drie zieken- zorgsters ingezet te Rotterdam. Na het uitbrengen van een interim-rap port aan de minister van sociale za ken en volksgezondheid zal besloten worden tot het opnemen van de zie kenverzorgsters als hulp van de Europa Cup voor Landskampioe nen: Vasas (Boedapest) - Valur Reyk javik (IJsland) 6-0. Morgen return ook in Hongarije. Serajewo (Zuidsla- vië) - Manchester United (Engeland) 0-0. De Engelsen zonder Law en Sti les. Return over enkele weken. Rapid Wien (Oostenrijk) - Eintracht Braunschweig (Duitsland) 1-0. Return op 29 novemb?r. Hvidore (Denemar ken - Real Madrid (Spanje) 2-2. Hansen 1-0; Gento 1-1; Pirri 1-2; Pe tersen 22. Landenploegen: Turkije - Tsj. Slo wakije 0-0. Met een wedstrijd min der staan de Tsjechen een punt ach ter op Spanje. Bekerwinnaars: Wisla Krakau (Po len) - Hamburg SV (W Duitslnd) 0-1. Return op 29 november. Jaarbeurs: Ferencvaros (Boedapest) - Real Zaragossa na 27 min. gestaakt wegens mist. Stand 0-0. Bologna (Ita lië) - Dynamo Zagreb (Zuidslavie) wijkverpleegster in de plaatselijke organisaties. Het streven naar basis opleidingen voor de verzorgende be roepen blijft bestaan. De vergadering werd druk be zocht door vertegenwoordigers van sociaal-medische organisaties en veel Verpleegsters. Mejuffrouw zr. J. C. Groneman, directrice van de ver- pleegstersschool van de Vrije Uni versiteit te Amsterdam en de heer E. van Schagen, bestuurslid van de Chr. School tot opleiding van ver- plegenden voor de maatschappelijke gezondheidszorg te Rotterdam, hiel den een inleiding over de vernieu wingen in de wijk- en ziekenverple ging- KLM vervoerde 14 procent meer DEN HAAG De omvang van het vervoer bij de KLM in de maanden juli tot en met september is in ver gelijking met dezelfde periode van het vorige jaar met veertien procent toegenomen. De toename van de pro- duktie bedroeg dertien procent. De stijging van de vervoersinkom- sten bleef beperkt tot vijf procent, vooral als gevolg van de tariefsver laging op de Noordatlantische route. Maatregelen tegen mond- en klauwzeer UTRECHT Het produktschap voor vee en vlees vraagt bij de be trokken instanties met klem maatrege len tegen het binnenkomen van mond- en klauwzeer in ons land. De ze ziekte heerst niet alleen in Enge land. maar ook al in West-Duitsland, niet ver van onze grens. Het bestuur van het produktschap kwam gisteren tot de conclusie dat het gevaarlijk is nog langer risico's te nemen. Men herinnerde aan de grote verliezen begin vorig jaar toen i de export door mond- en klauw- i zeer maandenlang stillag. Er moet di rect al begonnen worden met „bar rière-entingen'' langs de grens met Duitsland. se tornooi voor bekerwinnaars tegen Cardiff City niet verder dan een 11 gelijkspel. De op woensdag 29 november te spelen returnwedstrijd biedt weinig perspectieven voor plaatsing in de volgende ronde. Alleen in de eerste tien minuten vormde de NAC-aanval een bedrei ging voor de Engelse verdediging. Ruim 15.000 luidruchtige toeschou wers zagen reeds na acht minuten de fraaie openingstreffer door Jac ques Visschers met een hoge kop bal uit een voorzet van Pirard, ge scoord. Op dat moment leek een forse Bredase triomf tot de moge lijkheden te behoren, maar naarma te de tijd verstreek werd steeds meer duidelijk dat de NAC-aanval over onvoldoende stootkracht beschikte. Een met overleg en massaal aan vallend Cardiff City dat ook in tech nisch opzicht goed uit de verf kwam, nam het initiatief over en pareerde de met steeds minder precisie uitge voerde aanvallen van NAC, dat zon der Aty Graaumans uitkwam. Kansen Toch zijn er in de aantrekkelijke eerste speelperiode kansen geweest. Uitblinker-international Jan van Gorp, soms wat ongelukkig met zijn passes, zag vlak voor rust een inzet na aangeven van Pirard door Wilson gekeerd. Tevoren had NAC echter alle ge luk van de wereld toen Peter King een hard schot, onbereikbaar voor v.d. Merwe, op de paal zag afketsen. Ondanks de vaak listige passes van Frans Bouwmeester, die voor rust tot de uitblinkers behoorde, wisten de Bredanaars geen bres te slaan in de Cardiff-verdediging waarin Clarke een moeilijk te passeren tegenstan der bleek. Zelfs was het verdiend geweest wanneer Cardiff voor rust had gelijk gemaakt, maar goed ge richte schoten bleven uit. i Met Barry Jones op de rechter vleugel als animator bleef Cardiff City ook in de tweede helft over wegend sterker. Brown had al in de eerste minuut pech toen een kei harde inzet via de handen van v.d. Merwe en de bovenkant van de lat in de tribunes verdween. Toch kreeg ook NAC kansen de marge wat gro ter te maken, maar schoten van een duidelijk in conditie tekort schieten- RENÊ PIJNEN WEER VOORIN MEXICO CITY De Mexicaan Au- gustin Juarez heeft woensdag de elf de etappe van de Ronde van Mexico op zijn naam gebracht De Nederlan der René Pijnen finishte als zevende met een achterstand van tien secon den op de winnaar. Ger Harings arri veerde in het grote peloton en Joop Zoetemelk werd als zeventigste ge klasseerd met een achterstand van ruim tweeëneenhalve minuut op Juarez. In het algemeen klassement behoudt René Pynen de derde plaats. de Bouwmeester waren of niet zui ver gericht of werden gestopt door Wilson. Gelijkmaker De dik verdiende gelijkmaker kwam in de 25e min. tot stand. Na een fraaie één-twee-combinatie met Ferguson schoot Peter King onhoud baar langs v.d. Merwe (11). Car diff City was kennelijk tevreden met een gelijkspel en trok zich terug in de verdediging om slechts met uit vallen nog gevaarlijk te worden. Een aanvallend NAC kreeg even wel weinig scoringskansen, hoewel Pirard jammerlijk miste toen hjj uit een voorzet van Snoeck in vrije positie naast kopte. Frans Bouw meester schoot even later alleen voor open doel hoog over. Een fors verdedigend Cardiff City had der halve weinig moeite de NAC-aan- vallen, die meestal reeds bijvoor baat werden ontdaan van elke ver rassing door slecht plaatsen van Rynders en Nouwens, te weerstaan. kleding, maar een bescherming van de kleding van te maken. Deze „revolutie" heeft men verwe zenlijkt door er schortjes, of zoals de fabrikant zelf zegt, voorblndertjes. van te maken. De maat van deze voorbindertjes is 45 cm hoog en 57 cm breed met iets afgeronde hoeken. Ze zijn in drie fleurige dessins be drukt. Ze worden per drie stuks tege lijk verkocht voor de psychologische prijs van 2,95. Brandbaar Nog afgezien van de bespottelijke maat, men bedekt er slechts een stuk je van de rok mee, ontdekten we na enig geëxperimenteer dat: het materi aal zeer brandbaar en ontvlambaar is; het papier pap wordt zodra men er met water op morst (de pap wordt nog even bijeengehouden door de doorgestikte nylondraden); de poes of een kind op schoot nemen onmiddel lijk wordt bestraft met scheuren. Dat het schort geen zak heeft, is maar een klein extra ongemak. Men is verzekerd van de hoogst mogelijke hygiëne, een vuil celstof voorbindertje gaat immers de vuil nisemmer in, zegt de fabrikant. Zo is het, maar of men er dan voor 98 cent plezier aan heeft gehad, betwijfelen BU 4 DIKKE 25CTS REPEN: KWATTA Uit protest tegen de nieuwe wetten BRUSSEL In België is vandaag een krachtproef begonnen tussen een deel van de artsenstand en de rege ring. De grootste van de drie Bel gische artsenorganisaties, de federa- tic-IIenrard, heeft een staking van onbepaalde duur uitgeroepen tegen nieuwe wetten op de uitoefening der geneeskunde. De artsen menen dat deze nieuwe wetten de onafhankelijkheid van de geneesheren en hun organisaties aan- De regering kondigde intussen aan dat de nodige voorzorgsmaatregelen zijn genomen om aan eventuele moei lijkheden het hoofd te bieden. Men acht het niet uitgesloten, dat de stakende artsen het land lullen verlaten (naar Nederland of Frank rijk) of in België zullen „onderdui ken" om aan eventuele mobilisatie maatregelen van de regering te ontko- De staking die in de afdeling Luik-Luxemburg begint zal morgen worden uitgebreid tot de afdelingen Antwerpen, Oost- en West-Vlaande- ren, Limburg en Vlaams Brabant. De rivaliserende artsenorganisatie, de federatie Wynen, maakte echter bekend niet aan de staking te zullen meedoen. Deze federatie verklaarde dat maatregelen zijn getroffen om in noodgevallen ziéken per auto naar de hoofdstad te vervoeren of n iet-staken de geneesheren uit te zenden. Met AZS Warschau en Spartak Praag En waarom? Omdat de eiwitten fn vlees eersteklas bouwstoffen voor het men selijk lichaam zijn. Omdat vlees goed Is voor de lijn. En vanzelfsprekend, omdat u met vlees zo veel verrukkelijke culinaire mogelijkheden hebt. Daarom (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotter damse volleybalclub Libanon organiseert op maandagavond 11 december a.s. in de Energie-hal een goed volleybal belovende internationale driekamp. Behal ve Libanon zelf nemen daaraan deel AZS Warschau uit Polen en Spartak Praag uit Tsjechoslowa- kije. Beide teams zijn op toernee door West-Europa, spelen op 9 december een tornooi bij Blok keer in Den Haag en zijn in staat het beste volleybal te demon streren dat er ter wereld kan worden gespeeld. Bij deze driekamp speelt Libanon, de Rotterdamse eredivisieclub, spel- technisch bezien een ondergeschikte rol. Aangenomen wordt dat men zo wel tegen AZS als tegen Spartak zon dermeer een 30 nederlaag te slik ken zal krijgen. Het klapstuk van de avond (aanvang 7.30 uur) moet het duel tussen AZS en Warschau wor den. Bedoeling van dat alles is de be langstelling voor de volleybalsport weer wat aan te wakkeren. Niet dat het ledental van de clubs terugloopt, maar de groei is er wat uit. Met die wetenschap voor ogen heeft een il luster comité van aanbeveling onder leiding van de heer J. C. Deering, oud-rector van het Libanon Lyceum wethouder R. Langerak is ere-voorzitter zich aan het werk gezet. Organisatorisch is er al het een en ander bereikt. Zo zullen er rondom het gehele veld in de Energiehal tri bunes komen. Deze moeten als het even kan geheel worden bevolkt om Libanon voor een financieel deb&cle te behoeden. Mede dank zij steun van de gemeente, alsmede uit de zakenwe reld kunnen de kosten beperkt blij ven tot een bedrag van 3500. 1200 KAARTEN Om de zaak financieel gezond te krijgen moeten er zo'n 1200 kaarten tegen de prijs van 2,50 worden ver kocht. Bovendien zullen alle leerlin gen van het voortgezet onderwijs in Rotterdam via de scholen worden be naderd om tegen een sterk geredu ceerde prijs 1) kaarten af te ne men. Behalve voor logies (Rijnhotel) moet Libanon voor zakgeld van de spelers (twee dollar per dag) zorgen. Daarnaast moet het gezelschap in de vrije tijd worden vermaakt. Men maakt een excursie door de stad. waarbij de Euromast en de nieuwe metro zullen worden bezocht. Dins dag na de wedstrijden volgt er nog een rondvaart alvorens het ge zelschap naar Hengelo vertrekt. TOP-SPORT AZS uit Warschau is een studenten- ploeg, waaruit diverse spelers zijn ge- recruteerd voor het Poolse nationale team dat tijdens de onlangs in Tur kije gehouden Europese kampi oenschappen derde werd. Spartak Praag is een van de Tsjechische top- ploegen die enkele zgn. „meesters in de sport" in de gelederen heeft Libanon, dat graag de buitenlandse contacten activeert volgend jaar hoopt men een reis naar Tsjechoslo- wakije te maken wil op korte ter mijn kaarten voor deze interessante wedstrijdserie in de voorverkoop brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11