RIJNSBURG HEEFT BEHOEFTE AAN BAD EN DORPSHUIS Kat wij k er-met-wrak mag half jaar niet rijden EEN BEZORGER Sporthal in Lisse feestelijk geopend Nieuw werkzwemves voor de vissers Kort en Stam nog steeds ongeslagen keilen en zeilen NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 14 NOVEMBER 1961 RIJNSBURG B. en W. hebben een investeringsschema opgesteld voor de jaren 19681972. Hieraan ontlenen wij het volgende. Reconstructie Rijnsburgerweg en de zgn. „Splitsing". In het voorjaar van 1967 zijn plan nen uitgewerkt voor de verbetering van de Rijnsburgerweg en de zg- „Spldtsing". Over deze plannen wordt met verschillende instanties overleg gevoerd. Aangezien thans nog niet bekend is tot welk bedrag op een provinciale bijdrage kan worden gerekend volstaan B. en W. met de raming van het te investeren bedrag. Uitbreiding Prinses Beatrixschool met drie lokalen. In 1965 is aan het bestuur der Ver eniging tot stichting en instandhou ding van scholen met de Bijbel te Rijnsburg medewerking verleend voor de uitbreiding der Prinses Bea trixschool met drie lokalen. Een en ander zal een uitgave vergen van naar raming f 150.000,-. De urgentie- verklaring is tot op heden nog niet verleend. Uitbreiding garage gemeentewer ken aan het Noordeinde. In 1966 werd van J. Oudwater, al hier, aangekocht een perceel grond aan het Noordeinde, bestemd voor de uitbreiding van de garage van ge meentewerken. De aan deze uitbrei ding verbonden kosten worden ge raamd op f 37.500.-. Aan het ver vaardigen van het bouwplan wordt momenteel gewerkt. Reconstructie Oegstgeesterwee („De Dijk"). De onvoldoende capaciteit van de ze verbindingsweg en het ontbreken van riolering en trottoirs maakt re constructie op korte termijn nood zakelijk. De kosten zullen ongeveer f 250.000,- bedragen. Gelet op het feit dat op een provinciale bijdrage kan worden gereken, volstaan B. en W met de raming van het te inves teren bedrag. Stichting kleuterschool in het be stemmingsplan „West I". In het bestemmingsplan „West I" is grond gereserveerd voor de stich ting van een derde kleuterschool. Gelet op het feit, dat zich ter plaatse veel jonge gezinnen hebben geves tigd is grote behoefte aan een derge lijke school ontstaan. Aan het schoolbestuur is verzocht de aan vraag om medewerking spoedig in tv zenden. De stichtingskosten worden globaal op f 250.000,- gesteld. Verandering van inrichting Kon. Julianaschool. In 1966 is aan het bestuur van de Vereniging van scholen op Gerefor meerde Grondslag te Rijns burg me dewerking verleend voor de restau ratie van de Kon. Julianaschool. De kasten worden zeer globaal begroot op f 150.000,-. De urgentieverklaring voor de uit te voeren verbeterings- werken werd inmiddels afgegeven Het wachten is thans op het defini tieve plan. Stichting van een zwembad. In het bestemmingsplan „Frede- Dronken in auto DEN HAAG Een dertigjarige vertegenwoordiger uit Noordwijker- hout was in 'n bocht van de Lange- veiderbrug met zijn auto geslipt, wat geweten werd aan drankmis- De officier eiste twee weken ge vangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. Van het laatste schrok de vertegenwoordiger gewel dig. Hy beloofde nooit meer een druppel drank aan te raken. De rechter veroordeelde hem tot de twee weken gevangenisstraf, maar de intrekking van het rijbe wijs geschiedde voorwaardelijk. riksoord" Ls ruimte gereserveerd voor de stichting van een overdekt instruetiebad alsmede voor een openluchtbad met zonneweide. Deze plannen zijn zonder financiële hulp van de burgerij niet te realiseren. Met bet oog hierop zullen binnen kort voorbereidingen worden getrof fen voor het houden van een inza- melingsaktie. Aan de Vereniging van Nederlandsche Gemeenten is met betrekking tot de stichting van een zwembad opnieuw advies gevraagd. Inrichting algemene begraafplaats. Op de Hervormde begraafplaats zullen wegens ruimtegebrek binnen enkele jaren geen begravingen meer kunnen plaatsvinden. Met bet oog hierop overwegen B. en W. achter de bijzondere begraafplaats aan de Sandtlaan een algemene begraaf plaats te doen aanleggen. Van deze gelegenheid kan gebruik worden ge maakt de toegang van de huidige begraafplaats te verleggen naar de Valkenburgerweg, waardoor de ver keersstremmingen op de Sandtlaan bü begravingen kunnen worden voorkomen. De kosten worden ge raamd op f 300.000 Aanleg recreatie-terrein Noordwii- Overwogen wordt aansluitend aan de sportvelden aan de Noordwijker- weg een recreatie-terrein te doen aameggen. Hiertoe is door de N.V. Grontmij. een plan opgesteld. Alhoe wel getracht zal worden in deze kosten een rijkssubsidie te verkrij gen, dient voorshands rekening te worden gehouden met een ongedek te kapitaalsinvestering van naar ra ming f 30.000.-. Reconstructie c.q. aanleg land- bouwontsluitingswegen. Door de Heidemaatschappij wordt vooruitlopend op de totstandkoming van het tuinbouwontwikkelingsplan de reconstructie van bestaande land- bouwwegen (Vinkemveg en Elsgees- terweg) voorbereid. Momenteel is nog niet bekend welke kosten hier bij ten laste van de gemeente zullen komen. Rioolwaterzuivering. In de in het verleden samengestel de investeringsprogramma's werd gewezen op de noodzaak op korte termijn maatregelen te treffen met betrekking tot de rioolwaterzuive ring. Gezocht werd naar een moge lijkheid de riolering te doen aanslui ten aan een in Katwijk te bouwen zuiveringsinstallatie. Inmiddels is door de hoofddirecteur van de pro vinciale waterstaat een plan ont worpen betreffende de afvoer van het afvalwater der centrale riolerin gen in de provincie naar oppervlak tewater. Voor het gebied, waartoe deze gemeente behoort, wordt als oplossing voorgesteld de lozing in zee via een persleiding. Kernreconstructies. In de bebouwde kom zullen nog enkele doorbraken gerealiseerd moe ten worden. Tevens wordt gerekend op de vernieuwing van de Koestraat- brug en de aanleg van enkele par keerterreinen. Voorshands zal in 1970 voor dit doel f 200.000,. nodig zijn. Stichting dorpshuis. Naar de mening van B. en W. be staat in Rijnsburg behoefte aan een dorpshuis. Een zaal voor 350 perso nen bijv. is voor het geven van uit voeringen en andere culturele mani festaties van groot bel an e. Van riiks- wege wordt in de stiebtineskosten van een dorpshuis biieedrao-en. Vol staan wordt met mee te delen dat in het on te «te'len bestemminesnlan Centrum II" (het 2e sa«erinesl»1an) een terrein voor rl° een ^ornshuis zal worden eereser- Stiehting snor'hal. Ondanks het feit. dat binnenkort een aanvang kan worden gemaakt met de bouw van een wn- nast-éklokaad zal t.z.t. toch behoefte bestaan aan een srxvtha' voor de be oefening van zaalsDorten in wed- stri id velband. Er wordt on re-eVend dat 1071 voo" dit doel f 350 000 nodig zal zijn. Stiehtine van scholen in hef bestemminesnlan Frederiksoord Bij de reabserinw van bof bestem- m;r*esolan „Frederikstxrd" zal eere- rekend moe+en w(H«" on de bon- van een kleuterschool en een of meer latera coholen 1--' kapitaal woHt in eerste instantie ge raamd on f 500.000. Uitbreiding bejaardenhuisvesting Binnenkort zullen in de onmiddel lijke omgeving van het bejaardente huis ..Avondzon" verschillende een gezinswoningen voor bejaarden wor den gebouwd. Toch verwachten B. en W„ dat binnen niet al te lange tijd de moge lijkheden voor bejaardenihudsvesting te gering zullen zijn, zodat aan de bouw van een tweede verzorgingste huis niet valt te ontkomen. Of deze stichting vanwege het be stuur van „Avondzon" dan wel van wege de gemeente zal geschieden valt voorshands nog niet te bezien. Leidse kantonrechter LEIDEN Een 26-jarige kelner uit Den Haag zal zich nog wel een tijdje herinneren, dat hij in Noord- wijk met zijn onverzekerde auto geen voorrang verleende en daar door een botsing veroorzaakte. Nog afgezien van de schadeclaim van rond f 500.- moet hij nu in totaal f 125,- boete betalen, terwijl hij voorwaardelijk uit de rijbevoegdheid is ontzet met een proeftijd van twee jaar. De Leidse kantonrechter, die hem deze straf oplegde, was hele maal niet te spreken over het ge brek aan verantwoordelijkheidsge voel, dat de kelner aan de dag had gelegd. Luid mopperend verliet een 47- jarüige metaalbewerker uit Katwijk de rechtszaal nadait hij tot f 25 boete en een half jaar onvoorwaardelijke Twee weken voor Katwijker die roekeloos bromde DEN HAAG Met een houding van „Mij maken ze toch niets" stond een 20-jarige bouwvakarbeider uit Katwijk voor de Haagse politierech ter. Maar de rechter maakte hem wèl wat: twee weken gevangenis straf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op het fietspad door de duinen te Noordwijk was de Katwijker op zijn bromfiets in botsing gekomen met een hem tegemoetkomende brom fietser, de visser J. van Duijn. De vrouw van de vissers, die achterop bij haar man zat, brak een onder been, de heer Van Duyn liep ver wondingen op aan een elleboog. Hij reed links, zo verweerde de bouwvakker zich. Maar uit verklaringen van een vriend van de verdachte bleek, dat hij verscheidene cafés had bezocht en daar een niet nader vast te stel len aantal glazen bier had gedron ken. Voorts werd duidelijk, dat het echtpaar Van Duijn helemaal rechts op de weg had gereden. De schade bedroeg ruim duizend gulden. 9e rechter wees thans f 283 toe. De rest moet langs een andere weg worden geïncasseerd. De officier hekelde ndet alleen het roekeloze rijden van de bouwvakar beider. maar ook zijn houding tij dens de zitting. Hij vond een duide lijke straf nodfig: een maand gevan genisstraf en twee jaar ontzegging der rijbevoegdheid. De rechter was iets milder in zijn vonnis. ontzegging van de rijbevoegdheid was veroordeeld de boete was overigens nog f 125,- lager dan de officier van justitie had geëist. Dn Katwijker was in Oegstgeest aange houden omdat rijn auto ta-1 van ge breken vertoonde. Kantonrechter en officier verwonderden zich er over dat de politie de auto niet in beslag had genomen. Ik heb nóg een auto en daar kan ik ook niet mee naar mijn werk rij- ,den, jammerde de metaalbewerker. Daar komt u nu pas mee aan, repli» oeerde de kantonrechter (die ver bn rieden de gevraagde boete was ge bleven om de Katwijker het sparen voor een „echte auto" te vergemak kelijken). Het bleef echter bij de ge noemde uitspraak. Bromfietser van 87 „Ik heb m'n bromfiets nu ver kocht", verzekerde een 87-jarige Voorschotenaar de kantonrechter. De man was in zijn woonplaats met zijn bromfiets op de kruising School straat-Kon. Julianalaan tegen een auto gebotst doordat hij had ver zuimd voorrang te geven. De kan tonrechter nam echter het zekere voor het onzekere en veroordeelde de bejaarde tot een boete van f 25. en tot een onvoorwaardelijke ont zegging om een motorvoertuig te be rijden gedurende één jaar. Zelfbedieningszaak voor bloemen en planten SASSEN HEI M Bloemist Chris de Vos heeft gisteren achter de wo ning Florisstraat 15 een zelfbedie- ningskas voor bloemen en planten geopend. De Heer De Vos heeft zijn sporen al verdiend an zijn vak: hij won vier medailles en een beker. LISSE voor wijk te Lisse Geschikt voor oudere scholier. LISSE Gistermorgen heeft de commissaris der Koningin, mr. J. Klaasez de sporthal officieel ge opend. De commissaris zei, dat de hal getuigt van durf, organisatie talent en doorzettingsvermogen. Hij hoopte, dat ook het culturele leven tot ontwikkeling zou komen en be val de bouw van een gemeentelijk cultureel centrum aan. Schoolkinderen gaven een demon stratie en ook werd badminton ge speeld. waaraan onder anderen deelnam de kampioene van Neder land. Voor vrolijke klanken zorg den Trou moet Blycken en Canite Tuba. Vervolgens ging men naar Meer en Duin waar binnenkort wordt be- KVC VERLOOR OPNIEUW: 2-3 KATWIJK Het begint er lang zamerhand somber voor de heren van KVC uit te zien, want opnieuw heeft het niet kunnen winnen. Na een matte eerste set ontspon zich een levendig duel. Met werkelijk fraaie aanvallen, vaak door het mid den, moest AchUles een achterstand toestaan. Maar de Haagse ploeg wist zeer sterk terug te komen, waarbij de Katwijkers de meest onnozele fou ten maakten. Er was dus een vijfde set nodig om uit te maken, wie er met de overwinning zou gaan strii- Achilles veroverde een voor sprong, maar KVC kwam terug dankzij goed serveren van P. Guyt. Het werd 1515. Twee keiharde smashes van R. v. Nierop (die de hele wedstrijd niet te blokkeren was geweest) kwamen in het blok van Achilles en dat betekende do nederlaag (23)1 VIJFSETS ZEGE De dames van KVC zijn kenne lijk in de 'winning mood' want ook nu werd gewonnen en wel van PVC. De Katwijkse dames hebben er echter vijf sets over moeten doen, maar de overwinning was verdiend. Zowel verdedigend als aanvallend waren de dames beter De Kerkeen feest VOORSCHOTEN De eerste ken nismakingsavond in de nieuwe Moe- der-Godskerk in de wijk Boschgeest heeft gisteren honderden Voor schotenaren naar de kerk doen trek ken om er te kijken naar en soms ook zelf mee te doen met het grote feestspel „De Kerk 'n feest", ge schreven en geregistreerd door Ben Het massaspel, modern van opzet, geeft een beeld van de hoogtijdagen uit het mensenleven. Muziek en zang, verzorgd door het Voorschotens Kamerorkest, de koren van de twee parochiekerken in Voorschoten en het zusterkoor van Huize Bijdorp, waren voortreffelijk. De gesproken teksten kwamen een enkele maal niet tot hun recht en er was nog te weinig actie bij de spelers. Maar van een massaspel, waaraan vele Voorschotenaren spon taan hun medewerking toezegden, mag men geen perfectie verwachten. Temeer daar er zeer veel jeugdigen in meespeelden, zoals een kleuter groepje en een balletgroep. Onder de aanwezigen waren de burgemeester en mevrouw De Kool- Uitenboorgaard. Vanavond en mor genavond hebben heropvoeringen AARLANDERVEEN De zater dag door de Gereformeerde Jeugd vereniging gehouden stroopwafelak- fcie heeft een netto resultaat van f 483.- opgeleverd, welk bedrag be steed zal worden voor de in aan bouw zijnde kerk. gonnen met de bouw van een over dekt zwembad. De commissaris hees de driekleur en burgemeester De Graaf de vlag van Lisse als teken, dat het werk kon worden aangevat. LISSE Gisteren heeft mevrouw D. T. Kraft op een Nuitsavond ver teld over het diepzeeduiken- Zij ging vooral in op het dieren- -en plantenleven onder water. Na de pauze liet de heer Bakkenes van de Nederlandse Duikersbond dia's zien. LISSE Morgenavond om acht uur speelt Pieter de Jong op het orgel van de ohristelijke gerefor meerde kerk werken van Bach en Stanley m.m.v. trombonist Gerrit van Slooten. LISSE Te beginnen donderdag avond om half acht houdt ds Suyker weer bijbellezingen in de kerk aan de Tulpenstraat. Gouden echtpaar LEIDEN Vandaag vierde het echtpaar Tegelaar-Ramp. Hansen- sti-aat 42a, zijn gouden huwelijks feest. De heer Tegelaar heeft zijn brood verdiend als wagenmaker, rij tuigmaker en autocarrosseriebouwer Mevrouw Tegelaar, die al geruime tijd in het verpleeghuis Clematis woont, kwam vandaag voor het feest naar huis. Vanmiddag reci pieerde het echtpaar. Na jaar experimenteren SCHEVENINGEN De Scheep vaartinspectie heeft een geheel nieuw type werkzwemvest voor de bemanning van vissersschepen goed gekeurd. Het werkzwemvest biedt vele voordelen boven de thans in gebruik zijnde reddingsgordels. De Raad voor de Scheepvaart werd veelvuldig geconfronteerd met ongelukken van vissersschepen. Bij zware zeegang en sterke wind ds het levensgevaarlijk aan dek zonder red- ddnggordel werkzaamheden te ver richten. Men kwam echter voor de moeilijkheid te staan, dat de vissers in de ongemakkelijke reddiinggordels door de veel te harde samenstelling ndet konden werken. - De oplossing werd gevonden door het onhandige styropor te vervangen door een zachte schudmstof airex. Het nieuwe systeem werd ontwik keld door een firma in Zwartsluis, in nauwe samenwerking met de inspec teur Algemene Dienst van de Scheepvaartinspectie, de heer M. A. Moereels. „De Raad voor de Scheepvaart vroeg ons een bruikbaar werkvest samen te stellen, dat zou voldoen aan de eisen en voor de vissers geen belemmering zou vormen in hun werk", aldus de heer Moereels. Na een jaar experimenteren is het werkzwemvest Buster ontwikkeld, dat door toepassing van het zachte airex-schuim zeer soepel is. Het vest is eenvoudig aan te trekken en kan pasvorm worden gemaakt met de rijgkoorden onder de armsgaten. Het drijf materiaal is zodands aange bracht, dat een drenkeling (desnoods bewusteloos) binnen 5 seconden op de rug komt drijven met de mond en de neus boven het water. Het hoog drijf vermogen is 1011 kg. De red- dinggordels van het oudere type hebben een drij fvermogen van 9 kg. Uit proeven met schillende personen in volledige vissersbepakking (zwa re oliejas, laarzen, etc.) is komen LEIDEN De strijd om het per soonlijk kampioenschap van de Leid se schaakbond lijkt zich te gaan af spelen zoals wij in de voorbeschou wing reeds vermoedden. J. C. Kort die in zijn vooruitgespeelde partij van de tweede ronde tegen P. de Jong op twee punten kwam en daar mee de leiding nam, zag zijn grote rivaal Stam, die vrij snel van zijn clubgenoot Van Halderen won, haast zich aan de kop komen. Van Halde ren, die toch wel een gevaarlijke outsider is, maakte reeds snel een catastrofale openingsfout. Verdienstelijk is de overtuigende overwinning, die de nog zeer jeug dige Noordwijker T. Soesilo boekte op de ervaren Alphenaar W. Don ker. De partijen H. SoesiloDem- mendal en de twee jeugdkampioenen de Vriesvan Loon werden afge broken. Stand: 1/2 Kort en Stam: elk 2. In de eerste klas heeft de L.S.G.- er Dries voorlopig de leiding met twee punten, dit na een vlotte over winning op de Boskoper Kooy. Zijn voornaamste concurrenten zullen o.i. de Alphenaar v. Harten en de Boskoper Bonefaas blijken te zijn. Hun partijen tegen resp. Barendse en de Bruin werden overigens afge broken. Verrassend was voorts de neder laag van de gevaarlijke L.S.G.-er Volten tegen de Alphenaar Kardol. De uitslag van de partij Verbiest Koet (10), een interne clubzaak van Leithen-spelers kwam normaal tot stand. Klasse twee: Uitslagen: Clement De Wekker 01, GeyerEr brink 01. KleiwegWeber 10, Teleng Sikkel 01, Welsv. d. Berg afg. Derde klas: Uitslagen: Boeleede Laaf 10, v. d. LeekChang 01. v Tol Nass 01. CLLBCOMPETITIE Voor de tweede ronde van de L.S.B.-competitie werd een gering programma afgewerkt. Voor de eer ste klas wist Philidor 2 de 61 voor sprong tegen Noordwijk nog uit te breiden tot 7)41H, met nog de partij tussen de topborden Turk en v. Manen uit te spelen. Klas 2A bood een complete agenda; Sassen- heim ging door op de goede weg en behaalde een ruime, maar niet on verwachte zege op Zwarte Pion uit Lisse, 7—3. De wedstrijd Boskoop 2Katwijk gaf een kleine verrassing te zien. De favoriete bezoekers kwamen niet verder dan een voorlopige 44 stand en de einduitslag is nog ge heel onzeker. Beide partijen specu leren 'op een kleine overwinning. Tenslotte de wedstrijd Voorschoten 2Rijnsburg, waarin de thuisclub voorlopig met 4)4—2% de leiding heeft. De Rijnsburgers hopen echter nog een beetje op een gelijk spel. In klas 3B is de kampioen, al zo'n beetje bekend, al zijn de meeste wedstrijden nog te spelen. De groep is echter zo klein dat men al snel door eliminatie de vermoedelijke kampioen kan berekenen. Dat wordt dan o.i. Leithen 3, nu Roelofarends- veen met de kleinste cijfers verloor van L'dorp 2. In klasse 3D heeft „Re vanche" de beste papieren na een overwinning met voorlopig 5%2% op Aarlanderveen. en het gelijke spel tussen Bodegraven 2 en Al- WEL DUUR „Het enige bzwaar van het werk- zwemvest zou de prijs kunnen zijn" aldus inspecteur Moereels. „De ra dres moeten f 42.50 per stuk betalen terwijl de redddnggordels on ge vee- de helft kosrten". Het zwemvest heeft een orajiji kleur, het ve iligheMsonan j egeë van het Nederlands Normalisatie- Instituut. De Inter-Governmentai Maritime Consultative Organiza- tion stelt verder als eis, dat reddingvest aan weerzijden worden gedragen. De internationa le eisen voor reddiinggordels zul len overigens binnenkort weer worden verhoogd, aldus inspecteur Moereels, -die vorige wéék in Lon den de jaarlijkse vergadering van de Imco voor Nederland bijwoon de. Bejaarde man met ladder geduwd DEN HAAG De 24-jarige schil- der uit Rijnsburg had met een ladder een 70-jarige Rijnsburger zo'n duw in de rug gegeven, dat hij een ge broken rib opliep. De bejaarde man moest zes weken in een ziekenhuis worden verpleegd en daarna noj vier weken thuis rust houden. De duw was een gevolg van ruzie over de betaling van een daj werk in de keuken van de zeventig jarige. Volgens de schilder was de man gestruikeld. De rechter wilde rekening houden .met het blanco strafregister van de verdachte. Hij veroordeelde hem tot 100 boete en drie weken gevange nisstraf voorwaardelijk. Vijf-cents-actie loopt weer goed KATWIJK AAN ZEE De vijf cents-actie loopt weer goed. Ook in De Hoornes komt dit werk aardig op gang. Op een gisteravond onder leiding van ds A. Vink -gehouden algemene commissievergadering is besloten de overdrachtsavond te houden op 29 januari Het totaal bedrag zal dan aan de kerkvoogdij worden overhan digd. Het programma zal voorts ver melden het optreden van een vooar- drachtskunstenares. Over Egyptische goden en tempels LEIDEN Op uitnodiging van Bijzonder Kerkewerk van de Leid se Hervormde Gemeente zal mor genavond om 8 uur in gebouw Breestraat 19 prof. dr. J. Zandee spreken over zijn boek „Egyptische goden en tempels". Ter illustratie worden kleurendia s vertoond. Men heeft geen uitnodigingskaart of toegangsbewijs nodig. Ter tege moetkoming in de kosten wordt van de bezoekers een bijdrage voor Bij zonder Kerkewerk gevraagd. CHEPEM^ Almkerk 13 ZZW Kp Bl?nc rodrecht 13 NO St.-Heler Angolakust 13 Hamburg i 13 ZW Oues- ladrid 13 ONO Moga- tekerk 13 NNO kp. Fl- Laërtes 13 Palemvs Munttoren 13 Bombay - 13 Khorremufat- Onoba 17 Bakkpapan verw Rcgina Ida 13 Eiland Man Sarpedon 13 W Lissabon Schlekerk 13 Z Monrovia Stad Delft 13 NNO Kp. Hat Tamara 13 ZW Aruba Vlieland 13 NNO Belem Vasum 13 ZW Barmuda Wonorato 13 NW Kp. Ver- Wonogvrj 13 Z Chagos archi pel Zafra 13 Banisas nr Whitega- Zavrla 13 Hamburg verw. Friesland met Neptune 6 IJ Z Dakar nr Marsellli Gelderland met sl< dingt Utrecht-13 Lanc Hebt u nog nooit Halfzware Van Nelle geprobeerd? Neem de proef. Voor éénvijfentwintig. Meer niet I 'ct/a/ze Uitgelezen Kentucky en geurige Virginia tabakken. Dat geeft de Halfzware Van Nelle die zachte volle smaak. Eindelijk een half zware die't hele maal heeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4