Afscheid van veelgeprezen rector dr. A. Bolhuis P. C. Kraayeveld (Voorschoten) 40 jaar in overheidsdienst4' „PREDIKER" BELEEFDE OUDE VRIENDSCHAP NOURUAX Spoedig bouw van nieuwe bedrijfstechnische school NYLON HEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 NOVEMBER 196? Drukbezochte receptie in kantine van school (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Een groot aantal receptiegangers verzamelde zich gistermiddag in de kantine van het Christelijk lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft om afscheid te nemen van de heer en mevrouw Bolhuis. Zoals bekend vertrekt dr. A. Bolhuis na twaalf jaar rector het Leidse lyceum te zijn ge weest naar Apledoorn. In die twaalf jaar heeft hij zich :en goede rector en een voortref felijke leraar" betoond, zoals dok ter E. E. van der Laan uit Rijns burg het uitdrukte. De heer Van der Laan sprak namens het be stuur van de vereniging een af scheidswoord. Als „een soort reser velid", zoals hij zichzelf noemde, verving hij de voorzitter, die vond dat hij de laatste tijd al genoeg had gesproken. Behalve „goed" en „voortreffe lijk" noemde de heer Van der Laan de scheidende rector ook „nauw keurig, consciëntieus en beminne lijk", iemand voor wie steeds de belangen van de school voorop hadden gestaan. Hij bood de heer Bolhuis, die niet De mooiste Kunstnijverheid uit vele landen. Wij noemen dat Kunstnijverheid met een grote K. Kom dus naar de Artishop als u iets heel moois HASSELMAN PANDER alleen rector, maar ook vriend van het bestuur" was geweest, een bandrecorder aan, als herinnering aan „die jongens van het bestuur". Dr. Bolhuis, hoewel volmaakt a- technisch, zoals hij zei, bleek de toffe jongens" bijzonder erkente lijk te zijn voor dat cadeau. Ouder commissie Namens de collega's nam dr. J. ,W. Blom, rector van het Rembrandt- ilyceum, afscheid van de heer Bol huis. Hij hoopte dat de samenwer king met diens opvolger even pret tig zal zijn. Ook de heer J. de Man, voorzit ter van de oudercommissie, had een geschenk meegebracht: hij over handigde de heer en mevrouw Bol huis een enveloppe met inhoud, terwijl beiden daarnaast werden bedacht met resp. sigaretten en bon- Bij de overhandiging van deze cadeaus vertelde de heer De Man dat de actie die de oudercommis sie heeft gevoerd ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vleu gel f 5000 heeft opgebracht. Namens het bestuur bracht notaris S. Pas- ma uit Noordwijk daarvoor zijn hartelijke dank over. Behalve bestuursleden, docenten, oud-leerlingen en collega's van de heer Bolhuis, zagen wij op de re ceptie o.a. ook mej. Van der Vliet, inspectrice van het VHMO, kolonel Wessels, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en de nieuwe rector, de heer Steenkamp met zijn vrouw. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Johannes Hubertus, zn v J H van der Lans en H C A T van Schayik; Ferdinandus Maria, zn v J H van der Lans en H C A T van Schayik; Leendert Teunis, zn v J Schaap en C de Best; Cornelis Franciscus. zn v A C W van der Ham en J McAllister; Michael Richard, zn v J W van Wieringen en CAP van den Bosch; Willem Hui- bert, zn v A Wijnbergen en J J P van der Ende; Annet Adriana, dr v P J Scheeren en A B Mekking: Alle- gonda Miranda, dr v I Ouwehand en A van Hove; Frederikus Fran ciscus Maria, zn v J F Slingerland en M A van Benten. Overleden: H Stouten, 65 jaar, man; I Sagius, 56 jaar, man; P A van der Raad, 56 jaar, man; P van Wilgen, 61 jaar, man; J M M Koot, 72 jaar, echtgenote van M C van der Meule; P J T Winnubst, 3 jaar, zoon. SROFVUl L- OPHAALD1 EN.TT BUURT 21. maandag: Havenplein, aarlemmerstraat (van Haven tot Ma il. Donkersteeg, Kuiperssteeg, Dulle- bakkersteeg, Hooglandsekerksteeg. Pe likaanstraat, Koestraat, Lege Werf- steeg, Duizenddraadsteeg, Van der Werffstraat, Bouwelouwesteeg, Meer- manshof, Druckesstraat. Maredorpse- dwarsstraat, Grevenstraat, Volders gracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clara- steeg. Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare», Oude Vest (van Havenplein tot Mare). Lange Zandstraat, Volmolen- grpcht, Oostdwarsgracht, Koolstraiat, Emmastraat. Baatstraat. BUURT 22. dinsdag: Melchior Treub- laan, Stieltjesstraat. Franchimontlaan, d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuyzenlaan. Beyerincklaan, Temminckstraat, Suringarstraat, Burg- gravenlaan (geheel), Asserstraat. Schol- tenstraat. Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. BUURT 23. donderdag: Haarlemmer straat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekersdijk. Schapensteeg. Goegerritsteeg Prinsessekade, Turf markt. Steenstraat. 3eestenmarkt. Nieuwe Beestenmarkt. Kort Galgewa ter, Morsstraat. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht. St. Aagtenstraat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistraat. Nieuwe Mare, Oude Sin gel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare). Lange Mare, Vrouwenkerk hof. Vrouwenkerkkoorsteeg. Dolhuis- steeg, Sionshof, St. Ursulasteeg, Cae- ciliastrat. Lange en Korte Lijsbetsteeg. Korte en Lange Agnietenstraat, Spij- kerboorsteeg. Nieuwe Mare. Vestwal. 3e Binnenvestgracht. Reineveststeeg. Langegracht, Vredehof Noorderstraat. Koninginnehot Hendrikstraat, Hout markt. BUURT 24. vrijdag: Zoeterwoudse- singel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade. Du Rieustraat, Tiboel Siegenbeekstraat. Roodenburgerstraat, De Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat. De Rid derstraat, Thorbeckestraat, Wasstraat. De Laat de Kanterstraat. Cronestein- kade, P. J. Blokstraat. Fruinlaan. De Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdam straat. Catharinastraat. Dr. A. Bolhuis (rechts) toonde zich opgetogen over de band recorder die dokter Van der Laan hem namens het bestuur aanbood. Mevrouw Bolhuis en notaris Pasma tweede van links) kijken verheugd toe. Foto N. van der Horst ...om zéker te zijn brand-, inbraak-, westblaak 22-r'dam tel. 010-110004' P upille nacti vi tei ten van „Roodenburg" LEIDEN Met ingang van zater dag 18 november zullen op initiatief van de voetbalvereniging Rooden burg weer pupillen-spelochtenden worden gehouden. Het aantal deeine mende verenigingen is uitgebreid van 5 tot 8. Deze verenigingen zijn: DOCOS. Leiden, Leidsche Boys, LFC, Meerburg, Oegstgeest, RCL en Roodenburg. Op die ochtenden krijgen de vol gende onderdelen de aandacht: tafel tennis. sjoelen, voetbalbak en spelre gels. Er wordt in competitieverband gespeeld. Elke -verenigingen komt uit met 15 spelers, die echter elke week verwisseld mogen worden. Behou dens 23 en 30 december zullen op deze wijze de pupillen tot 9 maart worden beziggehouden. De door de Centrale Organisatie van Scheidsrechters aan Roodenburg geschonken beker (kampioenschap) zal als wisselprijs onder de naam C.O.V.S.-jeugdbeker voor dit doel beschikbaar worden gesteld. O ja, even naar PRONONCE voor PANTYKOUSEN EN NYLONS (Van een onzer redacteuren) VOORSCHOTEN Een bekende verschijning in het gemeentelijke leven, de heer P. C. Kraayeveld, hoofd van de Centrale Boek houding, viert dinsdag zijn veertig jarig jubileum in overheidsdienst. Hij zal zelf de laatste zijn om dit als een verdienste te zien. Het wordt voor hem en zijn vrouw en twee kinderen dinsdag gewoon eventjes een dankbaar terugblik ken, niet meer maar ook niet minder. Burgemeester en wethouders en vele anderen zullen dinsdag echter wel wat meer willen doen om deze mijlpaal van de heer Kraayeveld tc markeren, de man, die letterlijk met kop en schouders boven de meeste van zijn medemensen uitsteekt en die zich door zijn rondborstige en aanstekelijke opgewektheid vele vrienden heeft gemaakt in de ge meente, die hij sinds 1943 heeft ge diend. „Mun tmeterjongen Als „overheidsdienaar" is de in Sliedrecht geboren jubilaris onder aan de maatschappelijke ladder be gonnen. Na de mulo werkte hij een tijdje op een groot handelskantoor in Rotterdam. Op een goede dag liet VOORSCHOTENLEIDEN Oud-leden van de enkele jaren ge leden opgeheven C.J.V. Prediker 12 vers la zijn gisteravond in De Gouden Leeuw te Voorschoten in reünie bijeen geweest op uitnodi ging van de heren W. F. L. Heijloo, F. de Vries, J. de Groot en S. van den Broek, leden van de nog bestaande stichting „Prediker".' De oproep tot deelneming aan deze in alle opzichten geslaagde reünie vond zoveel weerklank dat de organisatoren de oorspronkelijk besproken zaal moesten ruilen voor een grotere. Het gezelschap be stond uit ongeveer 150 personen. Ze waren van heinde en ver geko men, zelfs uit Almelo en Enschede. Om half 7 kwamen de eersten het restaurant binnen en na de ont vangst en begroeting verenigde men zich om 8 uur aan een uitgebreid diner in de Leeuwenzaal. De stichting bood het diner aan. Alleen de tafelwijn was voor eigen rekening. Om 10 uur was er nog een gezel lig samenzijn, dat zich voor velen tot na het middernachtelijk uur uitstrekte. Deze reünie was daarom zo bijzonder, omdat de vereniging waar van men in zijn jonge jaren lid is geweest, niet meer bestaat. Zij hield het nét honderd jaar uit, maar toen bleek er geen levenskracht meer in te zitten. Indertijd behoorde Prediker 12 vers la tot de bekendste vereni gingen in haar soort. Het gebouw aan de Janvossensteeg herbergde niet alleen de C.J.V. maar ook verscheidene uit haar voortgekomen onderafdelingen en een bloeiende zondagsschool. De vereniging mag dan niet meer bestaan, de herinnering aan haar is uit het leven van nog steeds velen niet meer weg te denken. Dat bracht hen dan ook gisteravond in opgewekte „vriendenstemming" bijeen. Foto Van der Horst ene meneer Klomp van de gemeente lijke centrale boekhouding in Slie drecht de moeder van de heer Kraay eveld weten, dat hij haar zoon wel eens even wilde spreken. Het ging er om of Piet Kraayeveld bij de centrale boekhouding wilde komen werken als „muntmeterjon gen," het knechtje van de meteropne- mer. De jonge Kraayeveld voelde er niet veel voor maar zijn moeder kreeg hem zover het toch maar te proberen. Zo was weer een ambtelijke loop baan begonnen. Overigens op povere wijze: een maandsalaris van f 15 en omdat de jonge Kraayeveld de eerste maand een kastekort had v f 10 bleef er niet veel van over. Sinds 1943 Langzaamaan werd het allemaal beter. De heer Kraayeveld begon op te vallen door zijn werk en zo ge beurde het, dat hem in 1943 het ver zoek bereikte te solliciteren naar Voorschoten, een gemeente die hij 'N FORD CORSAIR Wij bewijzen U dat vrijblijvend AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND" N.V. Lammenschansplein 6 Leiden. tot op dat ogenblik alleen maar van horen zeggen kende, maar die hem bijzonder lief is geworden. Hij begon hier als commies met als functie plaatsvervangend hoofd van de Cen trale Boekhouding; in 1946 volgde zijn benoeming tot hoofd van deze steeds belangrijker geworden ge meentelijke dienst. Al doende, is de heer Kraayeveld een niet gemakkelijk „weg te cijfe ren" persoonlijkheid geworden in hetVoorschotense leven. .Alsof hij metterdaad wilde bewijzen, dat deze gemeente hem lief is geworden, aan vaardde hij jaren geleden een benoe ming in het „Comité tot instandhou ding van de Voorschotense paarden markt." Daarnaast was hij zeventien jaar lang administrateur van de stichting Gezondheidszorg, terwijl hij ook nog bestuurslid is van de Koningin Wilhelminavereniging. Dinsdag receptie Na een huldiging in intieme kring, bieden B. en W. de heer Kraayeveld dinsdag van 5 tot 6 uur een receptie aan in het Cultureel Centrum. Het zal daar, gezien de sleutelpositie van de jubilaris en zijn prettige persoon lijke eigenschappen. ongetwijfeld een hele drukte worden. Foto N. van der Horst LEIDEN De „oude school" aan de Van der Werfstraat, die al tien tallen jaren geen school meer was, is afgebroken. Een stukje dat in gebruik is bij het badhuis voor bet drogen van handdoeken blijft nog staan. Het terrein tussen de Druckerstraat en de Duizenddraad steeg. wordt parkeergelegenheid. Aan de achterkant grenst het Meermanshof (Onde Vest) met de rug aan het terrein. De gedachte is opgekomen om het hofje aan deze zijde van ramen te voorzien. Of dit nog eens wordt uitgevoerd, kan nog niet worden gezegd. In de loop der jaren is de nn afgebroken school voor allerlei doeleinden benut. Tal van vereni gingen hebben er gebruik van ge maakt. In het kader van de sane ring moest de school verdwijnen. De Van der Werfstraat moet op den duur een parallelweg naast de Haarlemmerstraat worden. De rooilijn wordt successievelijk een stuk naar achteren gelegd. Foto Van der Horst. AKU-fabriek in Spanje ARNHEM De Spaanse minister van nijverheid heeft te Barcelona de acrylfabriek van Cyanenka geopend. Hierin nemen voor de Aku-groep Al gemene Kunstzijde Unie N.V. en La Seda de Barcelona voor 60 pet deeL De andere deelnemer is American Cya- namid Company voor 40 pet. Hierdoor is Aku voor het eerst de acrylproduk- tie begonnen. Aku produceert in Span je ook polyester, nylon en rayon. Hoger Brits disconto LONDEN Het Brits bankdisconte is 9 november met epn half tot 64 procent verhoogd. werkt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen LEIDEN De verwachting is gewettigd, dat het ministerie van onderwijs en wetenschappen binnenkort toestemming zal geven voor de bouw van een nieuwe Bedr^fstechnische School in Leiden. Dit nieuwe gebouw dat is geprojecteerd bij de Vondcllaan dient ter vervanging van drie gebouwen (Medusastraat, Duyvenbodestraat en Timorstraat) waarin de Bedrijfstechnische School thans is gehuisvest. Dit is een van de punten die naar voren kwamen tijdens de eerste werkvergadering van de Commissie voor de Bedrijfstechnische School, die donderdagavond j.l. werd gehouden. Tijdens deze vergadering werd het dagelijks bestuur van de Commissie als volgt geformeerd: Voorzitter: de heer N. L. M. Jansen (Don Bosco); plv. voorzitter: de heer C. Sweris (bedrijfsleven); se cretaris: mr. T. de Clercq (openbaar onderwijs); adj. secretaris: de heer J. W. van Buren (aangewezen door B. en W.). In zijn openingstoespraak zei de voorzitter o.m. dat hij zijn taak gaar ne aanvaardde, vooral ook omdat de gevonden samenwerkingsvorm uniek mag worden genoemd. Nieuwe onderwijzeres LEIDEN Tot onderwijzeres aan de Prinses-Margriertschool (hoofd de heer N. L. van Dalsen). Boshuizer- kadie, is benoemd mej. A. Oosters uit Zwijndrecht. Geen beste handel op Leidse veemarkt LEIDEN Evenals vorige week waren gisteren de aanvoeren op de Leidse veemarkt in alle sectoren weer bijzonder goed. Ook de weersomstandigheden vielen mee. Behalve de vette schapen en-lamme- ren die goed en duur verkocht wer den. ging het in alle andere sectoren met de handel niet zo best. Vette koeien en vette kalveren la gen zelfs gedrukt in prijs. De voor naamste reden is wel, dat er te veel aanbod is van mindere kwaliteitsdie- ren. Ook de handel in varkens voor de fok en mesterij bleef stil. hetgeen echter voor een herfstmarkt in deze tijd van het jaar een veel voorko mend verschijnsel is. De totaal aan- voerbedroeg 3462 dieren. GEBRUIKSVEE. Bij iets minder aanvoer hield de handel het in deze sector bij zeer rustig tot kalm. Niettemin waren de melk- en kalfkoeien, die in de afgelo pen week een vrij redelijke handel te zien hebben gegeven, iets duur- De vergadering besloot met ingang van 28 augustus j.l. ontslag te verle nen aan kapelaan J. P. Seysener en met ingang van dezelfde datum te benoemen kapelaan F. P. A. Verlaan De heer P. de Haas werd benoemd tot leraar a.v.o. voor enkele uren per EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer Sterk, veer krachtig. kleurecht Gemak kelijk m onderhoud (390 cm) der. Voor de vare koeien bleef het bij het oude. Door de duurdere melk prijzen waren ook koeien met melk zeker niet goedkoper. Vette koeien. De aanvoer in deze afdeling was goed maar de handel wilde niet op gang komen. Deze bleef lui tot slepend. Vette kalveren. In deze afdeling weer iets meer aanvoer dan vorige week. De aangevoerde dieren waren echter over het geheel genomen van middelmatige en te zware kwalitei ten. waarvoor de vraagprijzen te hoog lagen De export is momenteel niet van veel betekenis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3