Vrijgemaaktesynode gisteren gesloten Vijftien jaar recreatie door „Hervormde Kerk" Rennies LANSER: GEEN VRIJE LOONPOLITIEK TH-Twente is bijna voor de lielft gereed Een woord voor vandaag Europese conferentie over toerisme Kanttekening Herindeling classes Geref. Gemeenten Export van EEG aan plafond Geen curator meer uit Noord-Holland ïp: :P :;iu VRUDAG 10 NOVEMBER 19i Het slot van de genezing van de jongen met de stomme geest speelt zich af binnenshuis (Marcus 9 :28 en 29). De discipelen vragen de Heiland: „Waarom hebben wij hem niet kunnen uitdrijven?" Ze staan verbaasd. Hebben ze niet tijdens hun preektoumee velen geholpen en vele zieken genezen. Lees maar Marcus 6 12. Bovendien bleek immers dat er geen geloof voor nodig was. De vader van het kind zei immers tot de Heer: „lk geloof, kom mijn ongeloof te hulp!" Hij erkent ten volle de zwakte van zijn geloof en toch wordt hij geholpen. Jezus vraagt niet meer dan dat zwakke geloof. De discipelen geloofden veel meer. Hadden zij niet echt uit hun hart met Petrus beleden: Gij zijt de Christus". Maar toch faalden zij. Waarom? Ik geloof dat het antwoord te vinden is in Marcus 6 :30. Als ze terug komen van hun reis. lezen we: ,JLij berichtten Hem al wat zij gedaan en geleerd hadden." De nadruk valt op het woordje „zij". Zij hebben gepreekt. Zij hebben mensen genezen. Zij hebben demonen uitgeworpen. De Heiland zegt het niet precies zo, maar toch wel. Zijn ant woord is: ,J)it geslacht kan door niets uitvaren dan door gebed." Christus zegt: Niet u doet het, maar God. Niet uw geloof verlost, maar het geloof in uw God. U faalde omdat het gebed, het contact met God ontbrak. We lezen vandaag: II Corinthe 8 16-24. Radicalen INE wieg van D'66 stond bij de poli- tieke onduidelijkheid. Uit die ▼eel genoemde onduidelijkheid maar dan meer bepaald bij de con fessionele partijen werden ook de christen-radicalen geboren. Bij D'66 de radicalen zeggen het is nog niet veel helders te bespeuren. Het radicale congres van vandaag en morgen moet een tip van de sluier oplichten die nog over het gemengde gezelschap radicalen zelf ligt. Wat is het overigens gemakkelijk om vernieuwing te prediken als je jong bent, of als je zojuist iedere politieke verantwoordelijkheid hebt afgelegd, maar in een nieuw klimaat wel weer een kans wilt krijgen. Dat zijn dan twee categorieën radica len. De andere bestaan uit politiek geschoolden, die hun politieke op vatting in een radicaal program het best verwezenlijkt zien, en die der idealisten. AAR ze allen heen gaan, het con gres zal het misschien zien. Wordt het de weg van VU-socioloog drs. Kuiper, die niet tegen het voor stel van Berghuis was om slechts voorkeur uit te spreken vóór de ver kiezingen zonder tot een vast om lijnd akkoord te komen? Of volgen ze de politiek van dezelfde VU-socio- loog Kuiper die een week later toch wel weer het stembusakkoord als een voorwaarde stelt? Gaan ze met Bogaers mee. als hij! huiten de KVP verder wil werken: met een minderheid? Of heeft de doelmatigheid van drs. Aarden meer aantrekkingskracht, die weet wat de inspireerd door christenen. Andere visies dan de sociale blijven daarbij ondergeschikt. TAMMER intussen dat zoveel jong talent meent de exclusiviteit van een christelijke politiek te bezit ten, Er is veel ingebracht van pro grams van PSP, PvdA, D'66, bij be trekkelijk weinig eigen. Van bevoegde zijde hebben we ver nomen, dat uit het werkprogram, zij het na moeite, nog wat bombast konj komstplannen om ook in de Dordog- (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEBERGEN „Uw va kantie is er om gevierd te wor den" staat er in de aantrekke lijke recreatiekrant voor 1968 (die nu al klaar is!) van de Stichting Recreatiecentra van de Nederlandse Hervormde Kerk. Deze kerkelijke stich ting, die in Europa enig is in zijn soort, boekte dit jaar één miljoen overnachtingen van mensen van vele levensovertui gingen. De krant schrijft over één grote en veelkleurige sa menstelling van de gasten- kring". Iedereen is op de acht verschil lende centra welkom. Naar schatting zijn ze tot nu toe voor de helft bezet geweest door hervormden en voor de andere helft door anderen. Want „dit wordt gezien als dienst aan de samen leving", zo verklaarde de heer G. Baaij, directeur van de stichting. Hij sprak over de ontwikkeling in de af gelopen vijftien jaar nadat de Her vormde Kerk pionierend met het re- creatiewerk is gestart in 1952. Initiatiefnemer was het directori um van „Kerk en Wereld". Tachtig hectaren grond van het landgoed „Hy de park" in Doorn kwam ter beschik king, nu „Het Grote Bos". Later kwa men er zeven andere centra bij, na melijk in Appelscha, Epe (Gld.), Of- fingawier aan het Snekermeer, Chaara (N.B.), Dwingelo (Dr.). Oud- dorp (Z.H.) en Ermelo. Veerse meer Er zijn plannen ook aan het Veerse meer een centrum te vestigen. Gestreefd wordt naar spreiding van centra over heel Nederland. De toe- worden verwijderd. in Frankrijk iets op te i Wij komen op voor de benauwden, konden nog niet worden verwezen- zeggen de christen-radicalen. Datj lijkt. Moeilijkheden van allerlei aard, -eeft Fidel C»stro de feletenheld ook de recessie, speelden een rol. In Batista om de oren te slaan. Waarom DuiUlmid isI- in de zomer, in het voorjaar en in de herfst bieden de centra gastvrijheid. De zondagse kampdiensten, meestal door leken verzorgd, hebben een soort oecumenische gemeente tot ge volg gehad. Er zijn wel eens een doop- en hu- welijksdienst gehouden. En rooms-ka- tholieke gasten kunnen er een eucha ristieviering houden. Buitenkerkelij ken komen er eerder toe kamp diensten bij te wonen, dan om in hun woonplaats de drempel van de kerk te overschrijden. Service-verlening De centra hebben programma's op gesteld voor de gasten, zoals voor sport, spel, dans, film, forum, toneel, expresslewerk, natuurexcursie. speur tocht, dropping en kampvuur. Het is echter beslist niet de bedoeling, dat men moet meedoen. Iedereen is vrij. Serviceverlening is de opzet van dit werk. De recreatiekrant, die in een op laag van 100.000 exemplaren wordt verspreid noemt ook enkele nieuwe ideeën. Er is de actie 65 voor 65. Dat betekent, dat in sommige tijden van het jaar echtparen van 65 en ouder voor ƒ65 een week een huisje kun nen huren. Verder zijn er plus-we- ken. Het zijn weken, waarin men zich uitsluitend kan bezighouden met zeevissen, watersport, handenarbeid, de natuur leren kennen en toneel. De krant kan worden besteld via postbus 38, Driebergen. Conferentie Brandend maagzuur, druk op de maag,'opgeblazen gevoel? helpen direkt! de aandacht getrokken en misschien daarom wordt begin volgend jaar juist In ons land een Europese confe rentie gehouden over de kerk en het toerisme. Van 29 januari tot 2 februa ri is de conferentie over De kerken en de toeristische beweging in het Eykmanhuis in Driebergen. Deze conferentie gaat uit van de Europese Kerken Conferentie, die on langs nog in het Oostenrijkse Pörtschach een grote bijeenkomst heeft georganiseerd. Enkele onderwerpen van de confe rentie, die gericht is op het grens-o- verschrijdende toerisme binnen Euro pa, zijn: gezicht en structuur van het toekomstige toerisme, gezicht en 9tructuur van de kerk in het toe ristische tijdperk, de dienst van de kerk aan mensen in de toeristische wereld en het tperisme als uitdaging aan de theologie. Twee op dit gebied deskundige sprekers zijn: prof. Kaspar van de Universiteit van Sankt Gallen in Zwitserland en dr. Paul Rieger van de protestantse aca demie in Tutzig in Beieren. Luchtvaartpionier met maquette geëerd SCHIPHOL Bij de ingang van de Schiphol-restaurants Aviorama en De wijde wereld is gisteren een ma quette onthuld van de in 1939 overle den luchtvaartpionier ir. A. G. von Baumhauer. De onthulling werd ver richt door diens weduwe, mevrouw von Baumhauer - Oldenhuis Grata- ma. De meeste bekendheid kreeg von Baumhauer door - zijn experimenten met een zelfgebouwde helikopter in de jaren 19241930. Vanaf 1937 was hij belast met de inspectie van nieu we vliegtuigtypen. In die functie ver ongelukte hij in maart 1939 in de V.S. Op dat moment lag al een voor dracht klaar voor een benoeming tot hoogleraar in Delft. Een bungalow voor zes personen van het recreatiecentrum „De Noord ster" in Dwingelo (Dr.). „De Noordster" is een van de centra van het recreatiewerk van de Hervormde Kerk. Reeds in 1950 werd „De Noord ster" opgericht op initiatief van de hervormde kerk van Dwingelo. Dat is dus twee jaar voor de hervormde stichting er kwam, waarbij „De Noordster" zich later aansloot. Nieuw: Gouda en Ridderkerk eigenlijk niet het bedreigde Israël als j Pö'Ie voorbeeld genoemd? nog het recreatiege- in Oostenrijk Stein- - Voor sommige gasten zijn de cen- Wij preken de geweldloosheid,zeg- tra vakantie-oorden, voor weer ande gen de christen-radicalen. Geweld-1 ren staat er het zogenaamde tweede loosheid als het om de NAVO-kern-| huis(je), dat in de weekenden wordt wapenstrategie gaat. Maar de chris-] bewoond. Er kunnen goed verzorgde ten-radicale politiek van geweldloos- i vakantiebungalows worden gehuurd heid moet nuances gaan vertonen, als! w«"™ koud water, een douche (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM De Gere formeerde Gemeenten hebben besloten tot een herindeling van de gemeenten in Zuid-Holland. Er komen twee nieuwe classes btf. Tevens wordt de particu liere synode-west gesplitst. Op de laatste vergadering van deze P.S. werd de reorganisatie defi nitief goedgekeurd. Met name de classis Rotterdam was met 25 gemeenten en ruim 14.000 zielen erg groot geworden. Deze Meer muir derde hinden (Van o i parlementsredactie) de functie van het leger in een „jon-j ge" sta komt. |S het zo. dat deze vorm van chris-1 ten-radicalitelt zal blijken een le- J ge doos te zijn? Waarschijnlijk niet.! De groep heeft eraan meegewerkt datj bezinning op de situatie in korte tijd, al resultaten heeft afgeworpen. Of is1 de toenadering tussen de christelijke partijen niet iets waarvan de radica len met trots kunnen gewagen: „Hier j hebben wij het onze aan gedaan?' Verleden jaar was het nog het ver| verwijderde beloofde land. een kachel en nog veel dingen confessionele partij voor velen bete-' Er wordt in de radicale hoek ook kent? Wat ook belangrijk is: blijven het; christen-radicalen of worden het al-1 leen radicalen? veel verstandigs gezegd. We noemen de uitgangspunten voor een politiek van ontwikkelingshulp en voor een binnenlandse politiek. De jongste publikatie „Christen Ra-| Het zou een zelfoverschatting zijn. te j dicaal", samengesteld door de jonge' menen dat dit slechts bulten de be- De Gaay Fortman en In 't Veld (een uitgave van Paul Brand, Hilversum en Kok. Kampen) maakt niet vee) wijzer. De opstellen getuigen van een maatschappij-visie, dat wel. zo niet' dat wat christenen tot nu toe christelijk geïnspireerd, dan toch ge- hun partij hebben verwacht. staande christelijke partijen gereali seerd kan worden. De radicale opvat ting van christelijke politiek verschilt feite toch niet zo wezenlijk met (vervolg van pagina 1) UTRECHT Er kan geen sprake zijn van een volledig vrije loonpolitiek, zei CMB-voorzitter J. Lanser vandaag. De verwevenheid varf de deel- dangen met het algemeen belang maakt het nodig, dat de minister kan ingrijpen. Ingrijpen kan echter worden voorkomen, wanneer op een reële wijze rekening wordt gehouden met de stand van de nationale econo mie en de mogelijkheden van de verschillende bedrijfstakken en on dernemingen. Ook zal er tegen gewaakt moeten worden, dat werknemers in minder sterke ondernemingen en branches zich door de vrije loonpolitiek in de steek gelaten voelen bij de verbete ring van hun positie. De nieuwe loonpolitiek zag de heer Lanser als een aanvaarding van de situatie, dat bij gelijke functie en ge lijke prestatie de werknemer in de ene onderneming een hoger inkomen kan verwerven dan de werknemer in een andere onderneming. De werkne mer gaat delen in de resultaten van „zijn" onderneming, hoe die resulta ten ook mogen zijn. Dit is aanvaar ding van een stuk verantwoordelijk- (Van onze kerkredactie) AMERSFOORT De Gerefor meerde Kerken (vrijgemaakt) van Noord-Holland zullen de eerste drie jaar niet vertegenwoordigd zijn in het college van curatoren van de Theologische Hogeschool. De voor- dracht, die de particuliere synode van Noord-Holland had gedaan, is deze week door de generale synode afgewezen. Het is de regel, dal de generale synode uit elk particulier ressort een primus en een secundus depu- taat-curator benoemt op voordracht van de betrokken P.S. Noord-Hol land had als zodanig haar bestaande 1 weetal, ds. J. Meester »e Amster dam-Zuid en ds. C. P. Plooy te Heemstede, opnieuw voorgedragen. De generale synode bezag echter het besluit, dat deze particuliere synode in juni genomen heeft naar aanleiding van de kwestie-Schoep. In dit beslui? en de begeleidende brief aan de generale synode is vol gens de generale synode de Open Brief in bescherming genomen en aan de kracht van het belijden om trent de kerk afbreuk gedaan. Aan het lotstandkomen van be sluit en brief hadden ds. Meester en ds. Plooy een werkzaam aandeel. Daarom kan het toezicht op de be lijdenis van de hoogleraren en lec toren volgens de synode niet aan deze predikanten worden dat deze vrijgemaakte Gereformeerde ZESTIEN VERGADER WEKEN* (Van onze kerkredactie) AMERSFOORT De gene rale synode van dc vrijge maakte Gereformeerde Kerken is gisteravond gesloten. Met zyn zestien vergaderweken behoort deze synode nog niet I tot de langste uit de geschiede- 1 nis van deze kerken. Een jaar geleden werd voorspeld, dat deze synode alle records zon slaan, omdat zij ,.een karre- vracht appelzaken" moest be handelen. zoals assessor ds. i Joh. Francke van Hoogeveen i citeerde. De gastvrouwen en gastheren, die de synodeleden zo lang onderdak had- den verleend, en vele anderen waren t naar de slotzitting gekomen, die ge- feit dat aan het begin ds. B. J. F. Schope van Amstelveen heengezon den werd. omdat naar de uitleg van de synode zijn ondertekening van de zogenaamde Open Brief over de Te huisgemeente in Groningen een aan tasting van de belijdenis der kerk in hield. VREDE Evenmin omschreef hij wat hij be- doelde met het zorgenszware einde. maar kennelijk dacht hij daarbij j vooral aan het feit dat vooral dal eerste besluit van deze synode direct of indirect geleid heeft tot spanningen in plaatselijke gemeenten. Tijdens de i zittingen van deze synode vonden i scheuringen plaats in de vrijgemaak te kerken van Kampen, Amstelveen, Rijnsburg. Amsterdam en Baam. Met dankbaarheid constateerde de I praeses echter: ..Toch hebben wij el- l kaar weten te vinden in de besluiten in onderworpenheid aan het Woord Gods en in verbondenheid met de heel stond in het teken van de dank- gereformeerde belijdenisgeschriften, baarheid. Maar niet werd verheeld We hebben hier de vrede opgedragen. Inzake de doop van geadopteerde kinderen besloot de svnode nog geen uitspraak 'c doen. Er is een nieuw studiedeputaatschan benoemd. De 30.000 Arabische Druzen in Israël, 'ie 19 jaar lang een minder heid hebben gevormd, hebben als be loning voo. hun trouw aan de Joden het volledige burgerrecht gekregen. i moeilijke situatie bevinden. De praeses. drs. D. Deddens. telde niet sedert de Vrijmaking, maar se dert de Doleantie en noemde deze synode de één en dertigste. Zij begon moeizaam, had een veel eisend ver volg en eindigt zorgenszwaar. zei hij. Christus mogen ervaren." AANGEVOCHTEN „Onze kerken worden aangevoch ten". zei hij, „de Here zelf is met ons bezig. Hij tuchtigt ons om onze zon den. maakt ons klein. Steeds sterker is openbaar geworden een afwijking van Zijn weg. De Geest van de we reld werkt in ons door. De dankbaar heid neemt af voor de Reformatie, die Vrijmaking heet. Over de handha ving van de belijdenis wordt gespro ken en geschreven op een wijze die de Here bedroeven moet. Er is een zoeken naar de vrijheid die niet de vrijheid Gods is." Drs. Dedden klaagde dat voorgan gers een bedroevend voorbeeld gaven en geven. Maar het ergste van alles vond hij dat de Naam van God smaadheid wordt aangedaan: „We zijn in onze agenda met deze kwesties geconfronteerd. We hebben gestaan voor de noodzaak om beslis singen te nemen die ook voor onszelf smartelijk waren. Maar de Here wil de het zo. Hij heeft ons de grenzen voor ogen gehouden die een gerefor meerde synode heeft." Zijn laatste woord aan de synodeleden en de ver dere gasten en aanwezigen was: „De strijd is zwaar en zal zwaarder wor den." KANSELBIJBEL Na drs. Deddens sprak nog de As sessor ds. Joh. Francke die in het bijzonder dank bracht aan de voorzit ter. Namens de synodeleden overhan digde hij de kerkeraad van de Westerkerk in Amersfoort, waar de synode al die maanden vergaderde een kanselbijbel. Als laatste spreker bracht prof. dr. L. Doekes de dank over van de hoog leraren die als pre-adviseurs de zittin gen ten dele hebben bijgewoond. Zijn conclusie was dat na deze synode nie mand kan zeggen dat zij door de hoogleraren was beheerst. heid. Maar dan zal in de structuur van de onderneming deze verant woordelijkheid ook vorm moeten krij gen. Loonverschillen behoren niet lan ger gebaseerd te zijn op de wet van vraag en aanbod of op de machts strijd tussen belangengroepen. Ook voor de toekomst wilde de heer Lanser-wel weer naar langlopen de contracten. De ervaringen van de afgelopen jaren zijn goed geweest. Het eerst komt aan de beurt de her ziening van het Philips-contract, dat eind 1968 afloopt. In het algemeen zal hierbij gestreefd worden naar gepro grammeerde loonkostenstijgingen en een garantie, dat lonen en salarissen extra zullen worden verhoogd in ge val van een duidelijke stijging van de kosten van levensonderhoud. Schooloecumene in Varik VARIK Voorstanders van het bijzonder en het openbaar onderwijs hebben elkaar de hand gereikt en samengewerkt, om te komen tot het stichten van één lagere school, die door alle kinderen bezocht zal wor den. Dit Betuwse dorp telt 1200 inwo ners. die voor een kwart rooms-katho- liek en verder overwegend hervormd zijn. Het heeft drie lagere scholen: een openbare, een rooms-katholieke en nog een openbare voor de buurt schap Heesselt. Het was niet eenvoudig, om deze scholen in stand te houden. Varik stond in Gelderland het hoogst geno teerd wat de kosten per leerling be treft. Nu twee scholen aan vervanging toe waren, is in volle overeenstem ming besloten, de rooms-katholieke school en de school te Heesselt op te heffen. De nieuwe vierklassige school krijgt de naam van burgemeester Westerbeek van Eerten, die aan de realisering van dit stukje eocumene leiding heeft gegeven. DEN HAAG Nederland heeft met zijn export naar de andere EEG-landen een plafond bereikt en zal daarom zijn aandacht meer en meer moeten gaan richten op derde landen, zoals de Verenigde Staten en Japan. De ontwikkelingslanden en de staten achter het IJzeren Gordijn bie den voor dé' uitbreiding van onze ex port nog weinig perspectief. Ing <a perlijl lor de classis houdt na de reorganisatie no(eteerd maar tien gemeenten over: de xe« Rotterdamse, benevens Capelle, Foor-A's6"1 tugaal, Spijkenisse en Vardingen*" Benthuizen, Berkenwoude,fren* Boskoop. Gouda, Moerkapelle, Oude-Pusias water. Stolwijk en Zoetermeer zijnj6??®" van de classis Rotterdam afgesplitst,!D,e Zij gaan de classis Gouda vormen,naer samen met de gemeenten Delft,, 's-Gravenhage-Centrum 's-Gravenha-jVj IV, ge-Zuid, 's-Gravenzande, Naaldwijk en Scheveningen, die van de classis Voor Amsterdam komen. L Katwijk, Leiden en Lisse blijvenrroe9 dus tot de classis Amsterdam, dieforot verder de Noordhollandse gemeenten^ rn< omvat, behoren. Bodegraven en Woer-^ WQ den maken deel uit van de classisf Utrecht. r°r e Ten Zuiden van Rotterdam wordtf1001 een nieuwe classis Ridderkerk ge-jü^ee vormd, bestaande uit Goudswaard,pbter Klaaswaal. Nieuw-Beyerland,, Oud-Beyerland. Puttershoek en Zuid-Beyerland, van de classis Rotter-^ dam en Gorinchem, Giessendam, Hen-r drik Ido Ambacht, Ridderkerk en Slikkerveer van de classis Dordrecht. De overblijvende classis Dordrechl wordt hierdoor wat grillig van vorm:[ gemeenten in Noord-Brabant en de> Bommelerwaard plus Dordrecht en Leerdam, terwijl Giessendam en Go rinchem tot de nieuwe classis Ridder kerk zullen behoren. Tenslotte gaat Helle voetslui» van s de classis Rotterdam over naar d« erklaarde minister De Block j classis Middelhamis, die tot dusverre gistermiddag in dë Tweede-Kamer. alleen de negen gemeenten op Goe- waar uitvoerig over onze handelsbe trekkingen werd gesproken. Daarbij kwam ook de eventuele toe- treding van Engeland tot de EEG ter i sprake. Drs. Nederhorst (soc.) vond j dat als Frankrijk zich negatief tegeno- j ver de Britten blijft opstellen, de vijf i overige EEG-partners een vérgaande technologische gemeenschap met En geland zouden moeten aangaan. Op die manier zouden de Fransen mis- schien over de streep kunnen worden getrokken, want zij zijn doodsbe- i nauwd voor een technologische voorsprong van Engeland-in Europa. Minister De Block zei, dat Neder land met onverminderde kracht blijft streven naar een verdrag tussen de EEG en Engeland. Hij zag geen on overkomelijke bezwaren, maar was zich wel bewust van de grote tac tische moeilijkheden die zich bij de onderhandelingen voordoen. Nederland streeft niet minder ener giek naar de totstandkoming van een akkoord tussen de EEG en Israël. Wat het associatieverdrag met Grie kenland betreft wenst Nederland zich aan de bestaande verplichtingen te houden, maar voor uitbreiding van associatie voelt de regering onder de huidige omstandigheden niets. UTPECHT In Utrecht is giste ren een volledig getransistoriseerde telefooncentrale in gebruik genomen die uniek is voor ons land. De centrale markeert het begin van een nieuw tijdperk in de telefoontech niek. De telefoonabonnees merken daarvan overigens weinig. Het enige verschil met de duizenden andere te lefoonabonnees in Utrecht ligt voor de kleine duizend Utrechters in hun telefoontoestel. Daarin werd de bel vervangen door een luidsprekertje, dat door middel van een melodieus toontje aangeeft dat de abonnee wordt opgeroepen. ree-Overflakkeè omvatte. Gesplitst md. k, dc De particuliere synode-west wordt1 Vai gesplitst. De classes Amsterdam, Gou- urm da en Rotterdam gaan de het P.S.-noord-west vormen en de classes Dordrecht, Middelharnis en IH Ridderkerk en P.S. zuid-west. Daarmee hebben de Gereformeerde. Gemeenten voortaan vier particuliere synodes van elk drie classes. De i Zeeuwse classes (Goes, Middelburg en Tholen) vormen de particuliere sy- node-zuid. |js| De classes Barneveld (globaal geno- 0H men de Veluwe), Kampen (de vier- Rnj noordelijke provincies) en Utrecht (Utrecht, het Gooi en Gelderland be zuiden de Rijn) komen samen in de particuliere synode-oost. Op de laatste generale synode is besloten, dat elke particuliere synode tien afgevaardigden zendt naar de ge nerale synode. t SGP-jongeren DEN HAAG De SGP-vergade- ring over de Europese eenwording gaat niet uit van het Landelijk ver band van staatkundig gereformeerde kiesverenigingen maar van het Lande lijk verband van staatkundig gerefor* meerde studieverenigingen (jonge ren). De vergadering, die gehouden wordt in hotel Smits in Utrecht, be gint om half drie. g Minister opent nieuw gebouw (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE De minister van onderwijs en wetenschap pen, dr. G. H. Veringa heeft gisteren het nieuwe gebouw voor elektrotechniek en fysica van de TH-Twente geopend. Opnieuw is een fase in het op- bouwplan voltooid. Het com plex is nu bijna voor de p.elft gereed. Reeds geruime tijd werkt de afde ling elektrotechniek en fysica in zijn nieuwe domein. Ook het gebouw voor de afdeling werktuigbouwkunde is grotendeels gereed. Men heeft het ten dele al betrokken. In aanbouw is een gebouw voor chemische technologie. Het. gisteren geopencfe gebouw krijgt in de toekomst opnieuw een andere bestemming. Het staat in het campuscentrum, dat nog volop in ont wikkeling is...Gereed zijn hier: de boerdery/mensa, de voorlopige sport hal en een gebouw voor de medische dienst. In aanbouw is de nieuwe mensa en er komen nog een sportvel dencomplex. een bibliotheek en een campusbureau, een gebouw voor alge mene wetenschappen en een aula. In de toekomst zal het heden geo pende gebouw centrum zijn voor de basisstudierichtingen. De afdeling elektrotechniek moet dan uiteraard zijn definitieve eigen gebouw hebben. NED. HERV. KERK Bedankt voor Schoonhoven H. Koudstaal te Oudshoom (Z.H Beroepbaarsteiling: kand. A. v. Wijngaarden. Vrouwjuttenstraat 45 bis te Utrecht is beroepbaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Ridderkerk: J. W. Genuït te Drachten. GERERF. KERKEN (vrijgem.) Bedankt voor Kornhout-Marum: A Hordijk te Baflo. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Nieuw-Beijeriand: J. i C. Weststrate te Meliskerke. j OUD-KATHOLIEKE KERK Benoemd tot deken van het bisdam j Haarlem: prof. C. Tol. pastoor te j -Amsterdam en hoogleraar a.h. se- I minarie te Amersfoort. HET WEERIn EEROPA weer max.temp oeer- Aan dc TH-Twente studeren thans 850 studenten. Er zijn 36 hoogleraren, vier lectoren en 155 leden van de wetenschappelijke staf. Het aantal personeelsleden bedraagt 800. In 1972 (wénen zullen er 2000 studenten zijn. De jj^hrui bouw zal da/i 271 miljoen hebben ge- 0"""" vergd. Pa ril» Nice Frankfort half bew. geh. bew. Madrid Majorca

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2