Nederlandse hulp voor Oostenrijks kerkje JODEN VLUCHTEN UIT ARABISCHE LANDEN Ds. Watchman Nee niet overleden Een noord voor vandaag Slachtoffers van oorlog J eugd werkloosheid niet dramatiseren" Woningen voor 1968 verdeeld Jehova-getuigen melden zich DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967, Terwijl Christus op de berg is, falen zijn discipelen. Een inan vraagt hen om zijn zoon te bevrijden van een stomme geest. Maar hij moet tegen de Here Jezus zeggen: „Zij heb ben het niet gekund." Is het wonder dat hij aan de Here Jezus vraagt: „Afaar als Gij iets kunt doen, help ons en heb medelijden met ons." Let op het verband waarin dit gevraagd wordt. De Heiland heeft met zijn discipelen gesproken over het kruis, over Zijn lijden en sterven. Op de berg heeft de Heer gesproken met Elia en Mozes over Zijn uitgang, zoals Johannes later ver telt. Dat kruis is de overwinning over alle duistere machten, zoals Paulus zegt. Christus kwam om die te overwinnen. En nu zegt deze man: Mis Gij kunt." Het is zo begrijpelijk na het falen van de discipelen. Maar het is ook zo grotesk na wat de Heer gezegd en beleefd heeft. Geen wonder dat Hij deze woorden een beetje verontwaar digd herhaalt: Ml Gij kunt. Alle dingen zijn mogelijk voor wie gelooft." Alles is mogelijk, maar niet voor iedereen. Alles is mogelijk, maar niet in eigen kracht. Alles is mogelijk voor God. Deze man wil gelovenmaar hij beseft de donkere diepten van zijn eigen hart Meerik geloof, kom mijn ongeloof te hulp." Hij klaagt over zijn machteloosheid. Maar hij geeft tevens een definitie van geloven. Geloven is machteloos zich in Gods armen werpen. We lezen vandaag: II Corinthe 8 1-15 (Van een onzer medewerkers) JERUZALEM In dezelfde kampen, waar zq al tweemaal eerder werden ondergebracht, hebben tweeduizend joden uit Libye opnieuw hun intrek moeten nemen. Tienduizenden joden ontvluchten deze maanden de Arabische landen. Zij zqn slachtoffers van de in juni in het Nabije Oosten gevoerde oorlog. In het begin van de jaren veertig werden Lïbysche joden door de Duitsers opgesloten in barakken bij Rome. Napels en Milaan in afwach ting van verder transport naar de concentratiekampen. Voor de tweede maal werden de kampen in Italië door de joden uit Libyë bevolkt na de oorlog. Als over levenden van de Duitse vernieti gingskampen verbleven zij daar in afwachting van hun overbrenging naar hun geboortegrond. Thans zijn tweeduizend van hen voor de derde maal in deze barakken gehuisvest. Roolvink: in oktober gedoold Reeds op de eerste oorlogsdag trok ken honderden Libyërs in Tripolis en Benghazi naar de joodse wijk en overvielen daar de joodse winkels. Vijftien joden werden vermoord. Na dien trokken benden stelselmatig door de joodse buurten, waardoor de joden genoodzaakt werden de wijk te Zij kregen van de Lybische rege ring toestemming het land te verla ten. maar alleen als ze vooruit zelf het overbrengen naar Italië konden betalen. Hun bezittingen werden ge- konfiskeerd en zij mochten maximaal vijftig gulden per persoon meenemen. Niet alle joden hebben daarom de vlucht genomen. Volgens een onderzoek van het Ro de Kruis verblijven zij nog steeds in een door de politie bewaakt kamp buiten Tripolis, omdat hun leven in de stad zelf niet zeker is. T unesië 99< (Van parlementsredactie) Want Doublemint kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - merk zelf hoe goed Doublemint u doet Minuter De Block: Priji goede richting (Van o parlementsredactie) DEN HAAG „Ik geloof, dat we met het prijsbeleid in de goede rich ting gaan", zei minister De Block gistermiddag in de Tweede-Kamer commissie voor economische zaken. De kosten van levensonderhoud ste gen in 1964 met 6,6 pet., in '65 met 5 pet., in '66 met 6 pet., maar voor '67 wordt een stijging van 3.2 pet. voorspeld en voor '68 bedraagt de schatting 3 pet.. „Enig optimisme is dus gerechtvaardigd". Ook in het vrije loonbeleid zal een waakzaam prijsbeleid geboden zijn om het ontstaan van de beruchte loon- en prijsspiraal te voorkomen, „maar het prijsbeleid moet niet meer over kleinigheden vallen", vond mr. De Block. De Kamercommissie verwierp een ontwerp-motie van de socialist Oele om de normale uitbreidingen van be drijven in de ontwikkelingsgebieden te stimuleren zolang de conjuncturele toestand dat nodig maakt. De heer Oele dacht in dit verband aan een premie van 15 pet. op de uitbrei dingsinvesteringen. Zijn motie kreeg echter slechts drie van de vijftien stemmen (alleen de PvdA was voor). DEN HAAG „Landelijk ge zien vormt de jeugdwerkloos heid geen verontrustend pro bleem. Regionaal wel, maar ze concentreert zich op bepaalde streken. Er is geen aanleiding het vraagstuk te dramatiseren". Deze uitspraak deed minister Roolvink gisteravond in een gecombineerde vergadering van de Kamercommissies voor so ciale zaken en onderwijs, waar de onlangs verscheden nota over de jeugdwerkloosheid aan de orde kwam. In oktober i» het aantal jeugdige werklozen weer aanzienlijk gedaald en dat geldt vooral voor de zg. school verlaters. De werkloosheid onder jon gens beneden 19 jaar liep terug van 6000 eind september tot 5600 eind ok tober. dus van 2.9 pet. tot 2.7 pet. van de afhankelijke beroepsbevolking van die leeftijd. Het aantal van hen die nog niet eerder hebben gewerkt, verminderde van 2200 tot 1500. In de bouwsector bedroeg het tota le aantal jeugdige werklozen beneden 19 jaar eind oktober 1312 en in de metaalsector 863. treft: die geschiedt uitsluitend op ba sis van vrijwilligheid. Van ..deporta ties" is in geen enkel opzicht sprake. De VVD-er mr. Rietkerk voelde wel wat voor een „stok achter de deur" om oudere jeugd werklozen tot migra tie te bewegen, maar dat denkbeeld viel noch bij de minister, noch bij de andere Kamerleden in goede aarde. De migratieregeling, aldus de mi nister. heeft al weerklank gevonden. Ruim 80 jongeren hebben er al op ingeschreven; van hen hebben 68 in middels werk in de Randstad gevon den. De minister had oog voor de bezwaren van de regeling, maar vond ze onder de gegeven omstandigheden toch een aanbeveling waard. In het verleden is gebleken, dat jeugdige mi granten, die van dit soort regelingen gebruik maakten, vrijwel allemaal naar hun streek terugkeerden (opge leid en wel) als daar weer voldoende werk was. De vraag of het geen tijd wordt voor een ontkoppeling van de leer- en arbeidsovereenkomst, kon de mi nister niet zomaar beantwoorden. Hij zal overwegen om hierover advies van het bedrijfsleven te vragen. Dialoog verheugt Uit Tunesië zijn de laatste maan den omstreeks 15.000 joden in Frank rijk aangekomen en enige honderden in Canada en de Verenigde Staten, nadat ook daar tegen de oproepen van president Bourguiba in joden werden vermoord en joodse bezittin gen werden vernield. Tunesië had in 1947 een joodse bevolking van hon derdduizend zielen. Zij is door de toe nemende anti-joodse gevoelens tot dertigduizend geslonken. Hoewel Bourguiba tegen de zin van de bevolking in de joden oproept in het land te blijven en zelfs naar het vliegveld is gegaan, om joden over te halen niet weg te trekken, trekken wekelijks twee- tot driehonderd jo den het land uit. Zij zijn bevreesd, dat als de gematigde invloed van i Bourguiba verloren gaat. er voor de I joden zeer duistere tijden aanbreken. Marokko Griekse kerk Uit Marokko zijn de laatste maan den tienduizend in Israël aangeko men. Tweehonderdduizend waren hen de laatste jaren al voorgegaan. Zij waren reeds eerder gevlucht voor pogroms, waarvan de tekenen enige jaren geleden al te bespeuren waren. Sinds de oorlog in het Nabije Oosten zijn verscheidene joden in Ma rokko vermoord. En hoewei de rege ring aan moordaanslagen en vernie lingen een eind wist te maken, wor den de joden steeds meer geïsoleerd. Bijna alle Arabieren hebben gevolg gegeven aan de oproep van Allal Al Fassy, de voorzitter van de militante Istiqlal-partij, om joden en joodse za ken te boycotten. Allal Al-Fassy's motivering geeft duidelijk de stemming aan: „Natuur lijk denken <wij niet, dat door deze boycot Palestina van joden zal wor den bevrijd. Maar het is zeker, dat Marokko van hen bevrijd zal worden. Marokko moet gevrijwaard worden van het zionistische kapitalisme. De vierhonderd joden, die nog in Aden waren overgebleven van de ze venduizend in 1947. werden met spoed naar Engeland overgebracht, nadat Arabieren, verbolgen over de geleden nederlaag tegen Israël syna gogen in brand staken, joodse eigen dommen vernielden en joden ver moordden. Niet aktief Het merkwaardige is, dat de an ti-joodse uitbarstingen vooral voorko men in die Arabische landen, die aan de oorlog zelf geen aktief aandeel hadden. In Syrië, waar de joden die er nog leven overigens als tweecterangsbur- gers worden behandeld, werden hun levens beschermd. Ook in Libanon, dat zich buiten de oorlog wist te hou den, werd de joodse wijk van Beiroet onmiddellijk door de politie beschermd. Alleen in Egypte werden enige hon derden joden gearresteerd en onder erbarmelijke omstandigheden vastge houden. Velen van hen zijn nog in arrest. Anderen werden het land uit gezet. waarbij zij hun bezittingen moesten achterlaten. Enige Egyp tische joden zijn ook in Nederland opgenomen. Maar op Grote Verzoehdag (14 okto ber) bezocht Nabil Ath el-Bab. ka merheer van president Nasser, de sy nagoge van Kairo, om namens de re gering opperrabbijn Chaim Douek de beste wensen voor het joodse volk aan te bieden. En de opperrabbijn sprak een gebed uit voor het welzijn van de president. Twee ambtsjubilea in Chr. Geref. Kerken (Van onze kerkredactie) UTRECHT DORDRECHT Het is voor twee bekende christelijke ge reformeerden dezer dagen zestig jaar geleden, dat zij tot predikant be vestigd werden. Prof. J. J. van der Schuit werd op 10 november 1907 in Kampen be vestigd tot predikant. Van 1922 tot zijn emeritaat in 1954 was hij hoogle raar aan de Theologische Hogeschool. In augustus werd hij 85 jaar. Deze •mijlpaal werd slechts in familiekring herdacht. Het was toen de bedoeling, om aan zijn ambtsjubileum in kerke lijke kring aandacht te besteden. Op het ogenblik is prof. Van der Schuit echter ernstig ziek. Ds. H. Visser werd 17 november 1Ö07 te Veenendaal in zijn ambt be vestigd. Hij diende vervolgens de ge meenten Leeuwarden (1915), Dor drecht (1931) en Sassenheim (1941). In 1955 ging hij met emeritaat. Ds. Vis ser, die 78 jaar is. woont nu in Dor drecht de harde matra* met alle comfort van een zachte! koop ik meer affecten voor hetzelfde geld... 4 Ja. elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgen! Wanneer u en uwhi vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voor 1 500,- aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1972 ieder paP' jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld M- kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopen, r (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbum F. willen opvullenHoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken, Boerenleenbanken,Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zulfenr u graag inlichten over het Premie Spaarplan. ?rn h PREMIE SPAARPLAN Basis voor persoonlijk bezit Elf procent van eerste klas l.o. blijft zitten DEN HAAG Elf procent van de leerlingen in de eerste klas van de lagere school blijft zitten. Een zaak. die bij drs. A. W. Haenen kritiek oproept. In zijn proefschrift (vrijdag aan de VU te verdedigen) gaat hij de oorzaken hiervan na en geeft hij mid delen aan om dit euvel uit de wereld te helpen. De heer Haenen zijn promotor is prof. dr. G. Wielenga pleit voor oefening van de opneem-functies reeds op de kleuterschool. Voorts wil hij een soepele overgang van kleu terschool naar lagere school. Wijs zou hij het achten indien het eerste en het tweede leerjaar tot één cyclus werden verenigd. Verder dient het onderwijs en de methodiek veel meer op het individu afgestemd te zijn. Met andere woor den: het kin<t moet zich niet aan de school, maar de school moet zich zo volledig mogelijk aan het kind aan passen. Maatregelen Zoals bekend heeft de regering en kele maatregelen genomen om de jeugdwerkloosheid te bestrijden. Zo zullen 200 woningwetwoningen wor den gebouwd in het kader van de leerlinger.opleiding voor jonge bouw vakarbeiders. Verder wordt de verschuiving (migratie) van jeugdige arbeidskrachten naar gebieden waar wèl werk voor hen is, krachtig bevor derd. o.a. door ze eenmaal per week vrij te laten reizen. Werkgevers die jeugdigen in dienst nemen, krijgen daarvoor een ex tra-vergoeding. Voor een goede sociale opvang van de mi granten wordt gezorgd. Minister Roolvink legde sterk de nadruk op de tijdelijkheid van deze maatregelen. Hij hoopte dat ze zo gauw mogelijk ongedaan kunnen wor den gemaakt. Wat de migratie be- ATHENE De Orthodoxe van Griekenland heeft verklaard, tengewoon gelukkig te zijn met het verloop van de besprekingen tussen paus Paulus en patriarch Athenago- ras. Dit is de eerste gunstige uitspraak van de Griekse kerk, die de toenadering tot nu toe argwanend volgde. Kerk Uitkering bejaarde middenstanders (Van c e parlementsredactie) (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Schut heeft de verdeling van 50.000 woning wetwoningen voor 1968 over de pro vincies bekendgemaakt. Er blijven er 9900 in reserve. Zuid-Holland krijgt een contingent van 9.105 woningen. Het is nog niet bekend welk deel hiervan aan Rijn mond ten goede zal komen. Zeeland ontvangt 914 woningen. Gelderland 4.945 Extra geld voor snel groeiende gemeenten DEN HAAG Binnenkort zullen twee nieuwe ..verfijningsregelingen'' voor uitkeringen uit het gemeente fonds worden afgekondigd. Het gaat om snelgroeiende gemeenten en om gemeenten met buitenlandse militai ren. Gemeenten die zeer snel groeien, zoals Leidschendam en Capelle aan den IJssel. zullen extra uitkeringen krijgen. Daarnaast zal Budel ervan profiteren evenals gemeenten in Lim burg na de vestiging van AFCENT. Voorts deelde minister Beernink in de Kamercommissie voor binnen landse zaken mee dat onderzocht wordt of een verfijning voor kleine stedelijke gemeenten mogelijk is. Hierbij gaat het om gemeenten als Middelharnis, Veere. Oudewater en Schoonhoven die door gebiedsuitbrei ding nirt meer een kleine oude stad vormen. De bouw van gesubsidieerde parti- I culiere huur- en eigen woningen zal j volgend jaar niet aan contingen ten gebonden zijn, mits een redelijke regionale spreiding in acht wordt ge nomen. Aan de toewijzing van de contin genten is de voorwaarde verbonden dat een aantal slechte woningen aan de woningvoorraad wordt onttrok ken. In totaal gaat het hier om 23.000 woningen, waarvan 4500 in Zuid-Hol land, 700 in Zeeland. 2400 in Gelder- I land. Aan maximaal 5.000 woningwetwo- i ningen zullen extra financiële facili- j teiten worden verleend als zij vol- gens geselecteerde efficiënte plannen i worden gebouwd. i Er zullen 1500 woningwetwoningen voor militairen gebouwd moeten wor- den. De minister zal zich nader bezin nen over de spreiding van bejaarden- tehuizen over het land. Ook in 1968 zullen de woningbouw-- corporaties in de gelegenheid worden gesteld 5.000 particuliere huurwonin- I gen met rijkssubsidie en 90 procent gemeentelijke garantie te bouwen. Steeds meer priesters treden uit EINDHOVEN In 1965 verlieten in ons land dertig priesters hun ambt. In 1966 waren dat er zestig. De heer N. Vendrlk. directeur van het j bureau voor hulp aan priesters In nood. verwacht, dat het er dit jaar meer dan 120 zullen zijn. DEN HAAG De voorgenomen bezuinigingen op het Ontwikkelings- en S^neringsfonds voor de Mid denstand zullen zo gewijzigd worden, dat middenstanders van 65 jaar en ouder toch een uitkering kunnen krij gen. De leeftijdsgrens waarboven men voor een uitkering in aanmer king komt, wordt echter vèrhoogd van 55 tot 58 jaar. Staatssecretaris Van Son (mid denstand) heeft dit gistermiddag bij de begrotingsbehandeling in de Twee de-Kamercommissie voor econo mische zaken meegedeeld. Sommige Kamerleden gaven blijk van te leurstelling over de beknibbelingen op het 0. en s.-fonds en daarvoor had de staatssecretaris alle begrip. Maar de ingreep was volgens hem onont koombaar. Had men de oorspronke lijke opzet aangehouden, dan zou het uitgavenpeil van het fonds in tien tot vijftien jaar tot 500 a 600 miljoen zijn opgelopen. De Kamercommissie verwierp met 11 tegen 4 stemmen een ontwerp-mo tie van de socialist Lems om voor 1968 de gelden voor het o. en s.-fonds te verhogen van ƒ14 min tot ƒ21 min Voor stemden alleen PvdA en Nog wel in Chinese gevangenis BLANTYRE (Malawi) Driedui-U, zend Jehova's getuigen wachten in D]S] Lilongwe in Midden-Malawi op eenj^ proces wegens het lidmaatsohap van dei een verboden vereniging. Zij heb- m ben zich allen vrijwillig bij de poli-Jt tie gemeld. De sekte, die naar schatting 18.000 volgelingen in Malawi heeft, is daarSeh vorige maand door de regering ver- boden. Mensen, die toestemming LH geven tot het houden van bijeenkom- fn- sten in hun woningen, kunnen ver- Vo oordeeld worden tot zeven jaar ge-*'®1' vangenisstraf en op het helpen vaniAn de leiders staat maximaal veertien 1 jaar. (Van onze kenkredactie) HONGKONG Ds. Watch man Nee, de Chinese leider van de Kleine Kudde-beweging is niet overleden. Er gingen de laatste maanden steeds over geruchten dat hij in zijn gevan genschap zou zijn bezweken aan martelingen. Uit Rood-China zijn nu berichten binnengeko men in Hongkong dat de Chi nese predikant nog wel in de gevangenis zit, maar het goed maakt. Ds Watchman Nee was voor de machtsovername van de commu nisten de leider van een volkomen autonome Chinese kerkgemeenschap. Zijn groep, genaamd De Kleine Kud de. heeft zich indertijd niet willen aansluiten bij de door de commu nisten gestichte eenheidskerk. Hij werd gevangen genomen en veroor deeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Hoewel zijn straftijd verleden april voorbij was. is hij niet uit de gevan genis ontslagen. Zijn gezondheid is zwak. maar hij voelt zich geestelijk sterk De regering gebruikt hem om wetenschappelijke werken vanuit het Engels in het Chinees te vertalen. Rode Garde Wel heeft zijn vrouw te lijden ge had onder invallen van de Rode Gar de. De leden van deze jeugdbeweging drongen haar'huis een aantal malen bir.nen en mishandelden haar. Haar gezondheid is in de afgelopen maanden snel achteruit gegaan. Ds. Watchman Nee werd in Neder land vooral bekend door de vertaling van zijn boek. „Het normale christe lijke leven". Daarna volgde een twee de boek. ,.De normale christelijke ge meente." Voorts heeft de regering aoht bui tenlandse functionarissen van de sekte gelast het land binnen 24 uur te verlaten. Het zijn drie Amerika- nen, drie Engelsen en twee Finnen. 1 Zij weigerden aan dit bevel gehoor P t te geven en zijn daarop gearresteerd. Vier van hen zouden gisteren gede- on porteerd worden. De andere vier Cj worden zaterdag per vliegtuig het jaar land uitgezet. DE Ambtsaanvaarding dr. A. F. J. Kliin GRONINGEN Dr. A. F. J. Klijn, fc de nieuwe hoogleraar in de faculteit I Dl der godgeleerdheid aan de Rijksuni- |aa; versiteil te Groningen, die onderwijs j SC gaat geven in de oud-christelijke let- |ur: terkunde en de uitlegging van het H_0 Nieuwe Testament, zal op dinsdag 21 1 SC november zijn ambt officieel aanvaar- 115 den met het uitspreken van een rede in de aula van de universiteit. (Van een onzer verslaggevers) ePlJKENISSE „Ds. Günther Geijssel- brecht liet zijn tranen de vrije loop toen hij het geld van ons kreeg aangeboden. Stelt u zich eens voor: een dominee die als een klein kind van vreugde voor zijn ge meente staat te huilen. Maar begrijpelijk is het wel. Zijn kerkje in het Oostenrijkse Saalfelden was voorlopig weer gered." De heer J. van der Meijde uit Spijkenisse doet geëmotioneerd zijn relaas over de actie die hij voor enkele Evangelisch lutherse kerken in Oos tenrijk uoert. Verleden jaar schonk hij ds. Geijs- selbrecht een bedrag van f 1200, om diens kerkje voor verbeurdverklaring te behoeden. Uit erken telijkheid kreeg hij een ere-penning. .Afijn actie", zo vertelt de heer Van der Meijde. „ben ik ongeveer twee jaar geleden begonnen In een Duits tijdschrift las ik over de grote moei lijkheden waarmee men in Oostenrijk heeft te kampen. In een advertentie riep men de mensen verder op om deze dominee een prentbriefkaart- je te sturen Tegen nt(jn vrouw zei ik meteen, toen ik dat lasDie mensen hebben geen kaarten nodig, maar geld. Prompt daarop heb ik een adverten tie in Der Spiegel gezet met de oproep om toch maar vooral geldelijke bijdragen te geven. Het had resultaatBinnen vrij korte tijd hadden wij een geldbedrag waarmee het kerkje voorlopig was gered. Voor ons was dit een stimulans om ermee door te gaan. De evangelisch lutherse kerken in Oostenrijk kunnen moeilijk van de grond komen omdat hun bestaansrecht in dit voor het overgrote deel rooms-katholieke land wordt betwist. Maar één ding staat vast: Oostenrijk heeft behoefte aar kerken voor protestanten. En niet het minst geld1 dit voor de vele toeristen die dit land jaarlijks zoeken. Maar niet alleen de kerken", zo vervolgt de heer Van der Meijde, hebben het moeilijk. Voor de predikanten is het nok vaak een zware op gave hun plicht te vervullen. Zo ook met ds. GeijsselbrechtHij bestrykt een gebied van maar 'iefst honderd vierkante kilometer en dat doel hij met een oud Volkswagenbusje. Hij moet de mensen halen en brengen bij iede re dienst, omdat de dorpen ver uiteen liggen. De bergen en de vaak onbegaanbare wegen zorgen eveneens t'bor belemmeringen- In Saalfelden heeft de dominee nu een, ik mag wel zeggen, juweel van een kerkje. Er rust wel iswaar een hypotheek op, maar toch ziet het er nu naar uit, dat het van de lutherse kerk zal blijven. Ds. Geijsselbrecht houdt voornamelijk diensten in de plaatsen Zeil am See, Saalfelden en Lof er. In dit laatste dorpje nu geeft hij twee diensten in een schoollokaal. Dit is een groot probleem, want hij krijgt hiervoor maar één uur en dan moet hij er uit. Toch bestaat er voor zijn diensten altijd grote belangstelling. Dit houdt in dat er voor de vele toeristen geen plaatf meer is. Met bussen komen •e aan. maar de dominee kan niet anders doen dan ze gewoon wegsturen", zegt de heer Van de Meijde tot slot. Zijn tweede actie is dan ook bestemd voor het bouwen van een kerk in Lof er, omdat hieraan grote behoefte bestaat. Volgens de heer Van de Meijde kan met een beginkapitaal van f 10.000 in Hollands geld(?), met de bouw van een der gelijk kerkje worden begonnen De protestanten en de toeristen in de omgeving van Lofer zouden dan eindelijk eens een dienst kunnen meemaken waar het hoort: in de kerk. Bijdragen voor de kerkbouw-actie kunnen worden gegireerd op nr. 397172 of gestort op het gironummer van de Amrobank 300333- vHMJ NED. HERV. KERK Beroepen te Wanneperveen, M. Hyl- kema te Willemstad. Aangenomen naar Nieuwendijk (N.B.) em.pred. 'directeur jongensinternaat) te Aerdenhout; de benoeming van de generale synode tot zendingspredikant ten dienste van de Evangelisch Christe lijke Kerk in Timor, E. Durkstra te Almelo. Bedankt voor Dussen, drs. C. G Baart te Nieuwpoort; voor Werkendam (vac A. de Bruijn), E. Kempenaar te Woubrugge. GEREF. KERKEN Bedankt voor Luttelgeest. J. Gold- schmeding te Dussen. Emeritaat verleend per 1 februari aan K. W. Dercksen te Maassluis. GEREF. KERKEN (Vrügem.) Beroepen te Kralingseveer-Krimpen aan den IJssel. H. J. Venhuizen te Noordbergum (accl.) Dirksland en D. Hakkenberg te Dor drecht. v, Beroepen te Rijssen 'vac. J. van Haa- ren), J. C. Weststrate te Meliskerke, die bedankt voor Leiden. de barde matras met alle comfort van een zachte! HET WEER II» EUROPA' Kopenhagen Londen Amsterdam MUnchen Zürlch Genève tnnsbrucv

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2