VLEET Christenen Oegstgeest over wat hen nu nog scheidt Koeien zwierven door Leiderdorp Beter een dame in de hand dan een geweer Geloofsleven al te vaak zonder enige flonkering Feestverlichting nog steeds zorgenkind Zwemtraining NRB kost erg veel geld NYLON DAMES DUSTERS fransëTvond in warmond Visserij nieuws bij de Nederlandse filmers moeten meer rekening houden met publiek EEN BEZORGER JFE LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 Herdenking 450 jaar Reformatie OEGSTGEEST Er bestond gis teravond grote belangstelling in het Hervormd Gemeentecentrum voor e samenkomst, die uitging van de r.k. Parochie, de Hervormde Ge meente en de Gereformeerde Kerk r aanleiding van 450 jaar Refor- latie. De inleidingen werden ge- ouden door de professoren Berk- lof, hervormd, en Haarsma, r.k. tpreksleider was de gereformeer- predikant ds. K. Vegter. Prof. Haarsma beschouwde het treden van Luther als een ern- religieuze aangelegenheid. Het sef is doorgedrongen dat wezen- aspecten zijn blootgelegd, die 6 Kerk der middeleeuwen hebben erduisterd. J Vandaag vragen wij ons af, aldus rof. Haarsma, wat de reformato- sche christeenen ervan weerhoudt jderom tot eenheid te komen. Ligt [dit aan de huidige r.k. kerkstruc tuur (bisschopsambt, paus), ligt het het r.k. dogma of aan de bele- ing en vormgeving van de gods dienst? I Hij ging uitvoerig op deze drie Hinten in, daarbij opmerkend dat kerkbestuur en dogma wellicht piinder belangrijk zijn dan bele ving en vormgeving. Eenrichtingverkeer Naar aanleiding van de structuur beende prof. Berkhof, dat er in de r.k. Kerk teveel wordt gedecre teerd, dat er een eenrichtingverkeer is, al bestaan er in de r.k. Kerk in Nederland andere opvattingen hier omtrent dan in andere landen. Tijdens het dispuut merkte prof. Haarsma ten aanzien van dit punt op, dat in de protestantse Kerken door het ontbreken van dit eenrich tingverkeer het ontstaan van de splijtzwam in de hand wordt ge werkt. Hij was dan ook vóór de r.k. structuur, waartegenover prof. Berkhof stelde, dat de gevolgen van deze structuur niet over het hoofd moeten worden gezien. Daar beide gesprekspartners de beleving en de vormgeving het meest ter harte gingen, werd daarop in de voortgang van het gesprek het grootste accent ge legd, in het bijzonder t.a.v. de eucharistie, prediking en cate chismus. De nieuwe r.k. catechis mus werd door prof. Berkhof ge prezen als een uitstekend werk stuk. Over zonde en genade werd uitvoerig gediscussieerd, evenals over dat van protestanten wordt gezegd, dat zij meer geven om de noodzaak dan om de kracht van de verlossing. Een ernstige poging werd gedaan duidelijk op tafel te leggen wat in eerste instantie als vraag werd ge steld: geef aan wat ons scheidt en weerhoudt om tot eenheid te komen. Door de belangstellenden om een podium heen te groeperen, werd de gedachtenwisseling vergemakke lijkt. Wijkavond in Katwijk aan Zee KATWIJK Op een goedbe zochte wijkbijeenkomst van de Ge reformeerde Kerk in de Triumfa- torkerk heeft ds G. Lugtigheid uit Zeist aangedrongen op een intense re persoonlijke geloofsbeleving. Hoewel er in allerlei opzicht veel activiteit is te bespeuren, ver schraalt het geloofsleven, het flon kerende en luisterrijke eraan ont breekt vaak. Ds. Lugtigheid gaf toe, dat de meditatie in deze drukke tijd een niet gemakkelijke aangelegenheid Brouwerstraat Rijnsburg RIJNSBURG Het bestuur van de buurtvereniging Brouwerstraat heeft gespeeld met de gedachte de feestverlichting in de lantaarnpa len te monteren, zoals dat tijdens de eeuwfeestviering in Noordwijk ~!s gebeurd. Een voordeel van deze methode is, dat het stukgooien tot •en minimum kan worden beperkt. [)e huidige verlichting is voor een [root deel door de jeugd vernield. B. en W. hebben echter meege deeld, dat de aluminiumlantaarnpa- len in Rijnsburg niet sterk genoeg zijn om aan windvang onderhevige voorwerpen te dragen. Het college stelde voor de verlichtingsornamen ten aan speciale palen te bevesti gen. Te duur Het bestuur- heeft B. en W. toen verzocht deze palen van gemeente wege neer te zetten, maar zij zijn daarop niet ingegaan vanwege de financiële consequenties wanneer ook andere buurtverenigingen op deze manier van verlichting zou den overgaan. Een en ander werd meegedeeld op de gisteravond door de buurt vereniging in De Jeugdhaven ge houden feestelijke samenkomst. Secretaris D. Leeuwenburg drong erop aan de tuinen goed te onderhouden. Voor aanleg en in lichtingen kan men zich wenden tot het bestuur. De afgevaardigde van de Oranje vereniging, de heer Van Klaveren vestigde er de aandacht op, dat een verzekering kan worden gesloten voor ongelukken met verlichting en versiering. Bij de bestuursverkiezing werden alle zittende bestuursleden herkozen De toneelvereniging OBK gaf een goede opvoering van ..Gevaarlijk snoepgoed" van Max Andrea. P. Ravensbergen, Karei van Delft en J. de Mooy waren de uitblinkers. De trekking van de verloting ge schiedde door burgemeester Koo- Bejaarden Katwijk zetten streep onder discussie KATWIJK Het bestuur van de plaatselijke afdeling van de alge mene bond van bejaarden heeft, te rugkomende op zijn oorspronkelijke plan, besloten niet te reageren op de uiteenzetting van de kerkvoog dij over de kwestie huurverhoging jeugdhuiszaal. Niet dat men het eens is met de door de kerkvoogdij gegeven lezing, integendeel, maar omheen eind te maken aan een de Kerk in het alge meen geen goed doende discussie. Het bestuur vindt, dat de Kerk al meer dan genoeg in opspraak is gebracht en zegt het eigen gelijk ondergeschikt te willen maken aan het belang dat de rust terugkeert. is. Er wordt wat vreemd tegen aan gekeken en aan de lectuur op dit gebied, vroeger in ruime mate voorhanden, ontbreekt het. Toch moet worden geprobeerd de innerlijke geloofsbeleving te ac tiveren. Niet om in zichzelf ge keerd wereldvreemd te gaan le ven, maar om stimulansen te krij gen voor de in het Koninkrijk Gods te verrichten arbeid, ook in mondiaal verband. Ds Lugtigheid is behalve predi kant, directeur van de Vereniging tot Verspreiding van de Heilige Schrift, Keizersgracht 470 te Am sterdam. Bij deze vereniging is nog meditatieve lectuur "te verkrijgen. De bijeenkomst stond onder lei ding van ds W. Bakker. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 10.01 en 22.40 uur; laag water 5.28 en 18.02 uur. NOORDWIJK Op de in De Zee leeuw gehouden najaarsvergadering van de reddingsbrigade bleek, dat de zwemtraining de brigade voor grote financiële problemen stelt. De NRB geeft thans zwemles aan ongeveer 250 personen. Zwemmen in het nieuwe bad te Katwijk is geen haalbare kaart. De prijs van f 135 per uur is te hoog. Nog steeds wordt in Wassenaar ge zwommen. De afgelopen zomer was door het mooie weer natuurlijk erg druk. Er werden aan de brigadeposten acht honderd vondelingen afgeleverd. Honderden malen moest eerste hulp worden verleend (glas. draad, kwal len). Een collecte heeft f 2500 opge bracht. Dit geld is hard nodig. De storm heeft veel schade aan boot en botenhuis aangericht. Strijbos over de Waddeneilanden NOORDWIJK Jan P. Strijbos heeft op uitnodiging van Vogellust en de Vogel werkgroep Noordwijk in De Rank films vertoond over de Waddeneilanden. Hij hield een plei dooi voor het ongerept houden van deze eilanden. Veel aandacht werd geschonken aan de natuurreservaten met de broedplaatsen van allerlei vogelsoor ten. Sommige vogelsoorten dreigen uit te sterven tengevolge van de mo derne bestrijdingsmiddelen die in de landbouw worden gebruikt. Pensioenfonds zeevisserij DEN HAAG De deelneming in het bedrijfspensioenfonds voor de zeevisserij is verplicht gesteld voor de mannelijke werknemers van acht tien tot 65 jaar in dienst van werk gevers in de zeevisserij en de groot handel in gezouten haring. De verplichting geldt niet voor het kantoorpersoneel, het hogere lei dinggevende walpersoneel en de vertegenwoordigers van visserijbe drijven. Dit besluit is genomen mede op verzoek van de vereniging van schippers-eigenaren te Katwijk aan Zee. LEIDERDORP Toen een in woner van de Splinterlaan, uit zijn slaap gewekt door een luid geloei, in de vroege ochtend om streeks 5 uur uit het raam keek, ontdekte hij op de weg vier koeien, die koers zetten naar de Van der Valk Boumanweg. Luid loeiend bezochten ze de ene vaartuin na de andere, onder tussen met hun poten gras en planten vertrappend. Na een telefoontje naar de po litie trof de dienstdoende agent het viertal in een plantsoen bij Brittenburg aan, waar het de be planting behoorlijk had ver- De politie nam één koe op sleeptouw en de rest volgde ge dwee. Op de Munnïkkenweg werden zij het weiland van boer De Graaf ingejaagd. De politie is er nog niet achter van wie de koeien zijn. Men mag van geluk spreken, dat er geen ernstige ongelukken zijn gebeurd. De koeien liepen in de mist los door het dorp. De schade is beperkt gebleven tot de voortuintjes. Verder koeien- plakken hier en daar op de stoep. Raad Lisse over het dansen SPECIALE 17 7C PRIJS 11 J KLEUR -Blue - Koren HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA LISSE Je kunt beter een dame in de hand hebben dan een geweer. Dat was een reactie van de heer P. van Leeuwen (PvdA) gisteravond in de gemeenteraadsvergadering op de bezwaren, die de heer II. Nieuwen- huis (SGP) aanvoerde tegen het dansen. Het ging over de vaststelling van de drank- en horecaverordening. De heer Nieuwenhuis noemde dan sen zedenverwilderend en citeerde de gereformeerde hoogleraar prof. dr. Brillenburgh Wurth. De heer W. Schelberg (KVP) zei. dat de christen prof. Buytendijk zich juist vóór het dansen heeft uitgesproken, omdat hij het*hevorderlijk acht voor een harmonische lichaamsontwikkeling. Bovendien is er in de Bijbel toch ook in Dositieve zin SDrake van dansen. Anders De heer Nieuwenhuis zei, dat het dansen, waar de Bijbel het over heeft, heel wat anders is dan het tegenwoor dige dansen. De voorzitter maakte een eind aan de discussie door mee te delen, dat het niet mogelijk is het dansen te ver- De heer E. Hollander (prot. chr.) vroeg naar de leeftijdsgrens, die van 16 op 18 jaar is gebracht, wat de drankverkoop betreft. Mag een jongen van 16 nu geen glas bier meer kopen? De voorzitter ant woordde. dat bier niet onder de verordening valt. Aan dokter F. J. L. M. Haase werd ontslag verleend uit zijn functie van gemeente-arts. De heer Hollander (prot. chr.) vroeg hoe het nu verder zal gaan. Is een taakverdeling moge lijk? Bij ongevallen bepleitte hij een snellere werking. De voorzitter ging hier niet uitvoerig op in en zei, dat geen der collega's de taak wil i Sporthal Bij de rondvraag voerde de heer Schelberg het woord over de opening van de sporthal. Hij had in een vorige vergadering een juichtoon laten horen. Bekers bij Ren- en Tour-vereniging LISSE Het is voor de leden van de ren- en tourvereniging weer een mooie avond geworden met de prijs uitreiking aan de winnaars van de verschillende wedstrijden die deze zomer zijn gehouden. Er waren mooie prijzen beschikbaar gesteld. Piet Drost wist de hoofdprijzen te winnen voor de voorjaarscompetitie, de zomercompeti tie en de najaarscompetitie. Maar dat was nog niet het eind van de glorie, want hij was óók winnaar van de klei ne Willem Metzbeker. Het was de heer Metz uit Haarlem een genoegen deze beker uit te reiken. Hetzelfde deed hij ten aanzien van de amateur Herman Zuiderduin, die de grote Willem Metzbeker kreeg. Ook deze renner kreeg nog meer prijzen, n.l. de hoofd prijzen in de afdeling amateurs van de zomeravondcompetitie en de voor jaarscompetitie. Ten slotte was het de amateur Jan van Dijk die met mooie prijzen naar huis ging in de zomer- en najaarscompetitie. In de afdeling nieuwelingen kwam Henk Groenewoud als winnaar uit de strijd, voorts Paul Koop in de zomeravond- competitie en Ton van der Berg in de najaarscompetitie. De Rijnbeek beker ging dit jaar naar Peter BemeL- maar moest thans zijn misnoegen uit spreken over het programma van de opening, waarbij de raadsleden als „belangstellenden" welkom zijn. Hij vond de opening schrieL Dat zij op maandagochtend plaats heeft is ook al niet best gekozen. Demonstraties zijn er niet. Is dit nu het „breien van be langstelling voor de sporthal"? De heer Schelberg had in de krant gelezen, dat de Commissaris der Ko ningin de hal komt openen. Hij voelt zich als raadslid méér dan een belang stellende en 2ei, dat hij als raadslid belanghebbende is. De voorzitter zei, dat de uit drukking „belangstellende raads leden" een „slip of the pen" is. Be doeld was: indien men de gele genheid zou kunnen vinden de opening bij te wonen op maandag morgen. In ieder geval ztjn alle raadsleden hartelijk welkom. De voorzitter meende, dat de raad er weinig voor voelde van iedere ge legenheid veel bombarie te maken. Wel wilde hij de burgerij goede voor lichting geven en dat is juist woens dagmiddag gebeurd door het houden van een persconferentie over sporthal en zwembad. Ta ta ta bom! Daar komt de bruid! Feestmuziek voor het gelukkige paar. Vóórdatje zorgeloos op de trouwfoto staat, moet je je hele inrichting voor elkaar hebben. Daar weet Hulshoffvan mee te praten. Prettige mensen daar bij Hulshoü Ze voelen je smaak aan, ze snappen datje zuinig bent met je spaarcenten. Daarom zijn zoveel bruidjes en bruidegommen gelukkig..... naar Hulshoff gegaan. Den Haag: Spui/hoek Kalvermarkt. Rijswijk: In de Bogaard. Leiden: Nieuwe Rijn/hoek Hartestecg. Intcrieurbouwers Katwijkers dronken achter liet stuur DEN HAAG In twee gevallen van rijden onder invloed kwam een politieman uit Katwijk voor de Haagse politierechter zijn medede lingen doen. Tijdens een controle 's avonds op de Zwarteweg werd een 27-jarige stoker uit Katwijk aangetroffen die met de door hem bestuurde auto zo ongeveer de volle weg- breedte nodig had. Hij keerde te rug van cafébezoek. De officier van justitie eiste een maand gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedu rende een jaar. De politierechter veroordeelde tot twee weken ge vangenisstraf cn ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende een jaar met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs reeds is ingenomen. De ervaringen met een 30-jarige kelner eveneens uit Katwijk, wa ren niet veel beter. Ook hij stond terecht wegens in dronkenschap een auto besturen. Na eenzelfde eis als in de vori ge zaak, veroordeelde de rechter deze verdachte tot twee weken ge vangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. P.T.T.-kantoor in Valkenburg verbouwd VALKENBURG Op 20 novem ber zal het verbouwde postkantoor te Valkenburg voor het publiek worden opengesteld. Vóór deze openstelling zal op vrijdag 17 no vember om 3 uur in het Dorpshuis, Kerkweg 3, in kleine kring hieraan aandacht worden geschonken, waar na de aanwezigen in de gelegen heid worden gesteld het kantoor te bezichtigen. WARMOND De laatste tijd worden vele pogingen gedaan om het culturele leven in deze gemeente te bevorderen. Een vereniging, die voor dit doel is opgericht en waar van de naam op de eerstvolgende vergadering zal worden vastgesteld, geeft vrijdag in de Burcht 'n Franse avond voor jongeren van 16 jaar en ouder. Gitarist Wim Goosen zal Franse chansons ten gehore brengen en de heer J. W. M. de Jong zal een cause rie houden over Frankrijk. Na afloop kunnen de aanwezigen hun wensen met betrekking tot de culturele avonden kenbaar maken. IJMTTIDEN Voor de loggers en kotters was eindelijk weer eens een goede visserij weggelegd. Het gros van de vaartuigen dat in de loop van dinsdag na dagen wachten weer naar zee kon vertrekken, stoomde woens dagmorgen IJmuiden binnen. De man nen van de havendienst hadden het vooral na zes uur hijzonder druk. Toen moesten zij niet minder dan tachtig binnenkomende vaartuigen noteren. De schepen hadden dicht on der de kust de netten uitgeworpen. Onder bijzonder gunstige weersom standigheden wisten zij in een be trekkelijk korte tijd soms 125 kisten hoops te verschalken. Vooral de schepen die in span vis ten, wisten van wanten. De buit be stond voornamelijk uit kleine gul en wijting maar sommige vaartuigen slaagden er ook in redelijke hoeveel heden schol en tong boven water te halen. Van de combinaties die meer zagen in de jacht op haring, werd weinig of niets vernomen- In de Ierse wateren liep het de laat ste dagen ook iets beter. De KW 39 Wilhelmina Johanna, die woensdag aan de IJmuider markt lag, had uit deze omgeving niet alleen een mooie lading gezouten haring aan boord, men zette ook ongeveer 1300 kisten verse haring in de markt. Verschei dene treilers lieten nu dagvangsten aantekenen van tegen de 200 kantjes. Andere vis trof men in de Donegal- baai aan de noordwestkant van Ier land vrijwel niet aan. Men moest als toegift genoegen nemen met een beet je makreel, In de Noord. De treilers in de Noord haalden ook meer scheep dan op de voorgaan de dagen. In sommige gevallen kreeg men uit een trek ongeveer tachtig manden hoops bov enwater. De schel vis speelde weer een eerste viool, maar men kreeg ook redelijke hoe veelheden gul, wijting, kabeljauwen boven water. Het was alleen jammer dat de koolvis weer nagenoeg ver stek liet gaan. De loggers en kotters bij de P.- boeien en de schepen in de wateren rond Helgoland, onder meer enkele treilers, tekenden voor gemiddelde trekken van vijftig kilo tong en een paar mandjes vari. Dit betrof in hoofdzaak schol en wijting. Gul haalde men bijna niet op. Kabeljauw werd helemaal niet ontdekt Wat er was. Aao de IJmuider markt verschenen niet minder dan 93 vaartuigen. Zij zorgden voor 650 kisten schelvis, 470 kisten wijting. 840 kisten gul en kabel- OEGSTGEEST K. en O. heeft gisteren in het Gemeentecentrum de cursusavond voortgezet over de Ne derlandse speelfilm. Spreker was Jan Blokker, die werd ingeleid na mens K. en O. door dr. J. P. Naef. Blokker ging allereerst na waarom in Nederland een geregelde filmin dustrie ontbreekt. Is er een goede produktie (b.v. Fanfare) dan steekt men de winst in de zak en gelooft LISSE voor wijk te Lisse r oudere scholier. het verder wel. Als er geld bij moet, wordt men afgeschrikt en gaat men ook niet meer verder. In Nederland laat men de filmers te vrij. De jongelui van de film academie letten onvoldoende op de smaak van het publiek en zodoende worden grote sommen verknoeid. Een goede begeleiding van ervaren cineasten ontbreekt. Blokker pleitte voor het slaan van een brug naar een lonende exploita tie. zonder dat aan kunstzinnigheid tekort wordt gedaan. Hij vertoonde een film van Erik Terpstra „Versier de leegte" en een film van Nicolai v. d. Heyde „Een boogschutter". Over beide films ontstond een dis cussie, die uitliep op een bevesti ging van het betoog van Jan Blok ker, dat deze films niet voor publiek van enige omvang interessant zijn. Gaat men niet meer naar het com merciële toe dan zal al het werk van vele jonge Nederlandse filmers op een teleurstelling uitlopen. jauw, 900 kisten kleine gul, 750 kisten haring, 1000 kleine kisten haring, 490 kisten makreel, 338 kleine kisten ma kreel, 750 kisten schol, 5 kisten tar bot, 86 kleine kisten wijting, 90 kisten diversen, 25 kisten kleine haai, 140 stuks stijve kabeljauw en 7500 kilo De prijzen waren op de eerste afslag van zeven uur nog vrij hoog. Niemand kon op dat ogenblik vermoeden dat even later een enorme stroom vis van bijzonder goede kwaliteit van de log gers en kotters zou loskomen. Toen het ene vaartuig na het andere aan de loswal verscheen, liepen de note ringen bij het kwartier terug. Tong. De tong I die aanvankelijk niet onder de f8.22 te koop was, zakte later weg tot f7,08. Voor de groot middel betaalde men aan de start f 5.74 en aan de finish f4,64 Ook voor de andere soorten was het nadelig ver schil groot, gemiddeld een gulden. De grote en de grootmiddel schol die met een notering van f74 tot f58 veel belovend begonnen, moesten by het scheiden van de markt met een koers van f58 genoegen nemen. De kleinmiddel en de schol I moesten na een inzet van f 68 twintig gulden prijs- geven. De tweetjes gingen van veertig naar dertig gulden wytin*. De dichte wijting moest eveneens een gevoelige tik incasseren. De eer ste schepen kregen voor deze soort f35 per kist. de later binnenkomende vaartuigen f18. De gestripte wijting zakte van f48 naar f26. By de gul moest eenzelfde ontwikkeling worden geconstateerd. Voor de kleinste soort dreigde weliswaar nog niet een afgang naar de kattencentrale, maar de slot- koers van f28 was een stuk lager dan die op de voorgaande dagen. Voor de grootste soort had men op de eerste rondgang f56 over, op de laatste afslag betaalde men niet meer dan f36. Bij de schelvis spande de grootste soort met een top van f 81 de kroon. Maar deze vissoort kwam niet van de loggers en kotters. De braad- schelvis moest wat terug maar de no tering van f 46 tot f 36 gaf nog geen reden tot klagen. Vandaag aan de markt. Vandaag meldde zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 101 Nestor met 60 kisten en 1350 kilo tong. De Poolse visserij heeft zich de laat ste jaren bijzonder gunstig ontwik keld. In 1966 bereikte men een totale aanvoer van 316.000 ton. Voor dit jaar zal de produktie rond de 350.000 ton liggen. In 1970 hoopt men tot een totaal van 470.000 ton te komen. Om dit doel te bereiken, heeft men zeer grote fabrieksschepen in de vaart gebracht. De nieuwste aanwinst is de Gryf Pomoski met een dead weight van 13.000 ton. Dit vaartuig beoefent de kabeljauwvisserij in de omgeving van New Foundland. De Dryf Pomoski kan 57 dagen van huis blyven. Het schip is per reis goed voor 4700 ton bevroren vis, 700 ton vismeel en 200 ton lever. Binnenkort worden nog twee van deze schepen in bedrijf gesteld. Zij worden voornamelyk in de Atlantische wateren rond Zuid- Amerika ingezet. De Atlantische Oceaan is tegen woordig het belangrijkste arbeidster rein voor de Poolse visserij. Daar haalde men in het afgelopen jaar 116.000 ton vandaan. De Oostzee lever de 105.000 ton, de Noordzee 95.000 ton. De haring kwam met 117.000 ton op de eersbe plaats, gevolgd door de ka beljauw met 116.000 ton. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 60 kisten wyting. 350 kisten kleine gul, 350 kisten schol. 150 kisten diversen en 800 kilo tong. Total (de dochter Compagnie Navale des Pétroles) heeft opdracht gegeven tot de bouw van een tweede tanker van 200.000 ton. Zy heeft nu 17 tankers van samen 700.000 ton en is de grootste Franse rederij. In totaal zijn er nu 4 mammoettankers van samen 600.000 ton besteld. Total is nu 5 jaar op de Nederlandse markt en heeft ruim SOQ verkooppunten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11