25.-, VLEET Rapenburgkerk in Rijnsburg wordt onderdeel van heel complex Vernuftig ontwerp van architecten lost alle moeilijkheden op WELK MODEL? Sparen op tijd brengt altijd profijt STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK EEN BEZORGER Visserij nieuws bij de HTEUWE LEIDSE COURANT t"*r EATERIDAG 4 NOVEMBER 19# ga/ ra per (Van onze correspondent) RIJNSBURG Het zal allemaal weer tot het verleden gaan behoren: de grote gapende muil die de plaats lijkt waar eens de Rapenburgkerk stond, het afgetakelde Jeugdhuis met zijn ingegooide ramen, het foei- lijke Concordiamet alles wat daar tussen in staat. Want wat nu een wond is in het Rijnsburger hart gaat geheeld worden. Het wordt niet dichtgepleisterd met beton, maar met een bijzonder fraai geheel in baksteen opgetrokken gebouw: het Rapenburgkerk-complex. Het jongste, pas donderdagavond door de Geref. Kerkeraad unaniem goedge keurde plan omvat niet alleen een nieuw kerkgebouw, maar bovendien een tiental ruimten voor vergaderingen, jeugdbij eenkomsten, kantoren e.d. plus een kosterswoning. De ontwerpers de architectenbureaus Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest en Verloop en Van der Mey te Katwijk zijn er in geslaagd een ontwerp te maken waarvan ook de leek zegt: dat is het. Maandagavond om 8 uur zullen de gemeenteleden in een bijeenkomst in de Petrakerk in de gelegenheid wor den gesteld van de plannen kennis te nemen. Aan dit stadium gingen vijf(!) jaren vooraf die bestonden uit sparen, voorlopige plannen maken en weer veranderen, van kritiek in de gemeente, van aanpassing van de ontwerpen aan geuitte wensen en van officiële afkeuringen van gewij zigde versies. Het moeilijkste punt was wel de groepering van het complex: op een betrekkelijk klein terrein een groot kerkcomplex te bouwen dat het kerk gebouw liet domineren zonder dat de aansluiting aan de naastgelegen percelen verloren ging. De architec ten hebben met het voorliggende ont werp een vernuftige synthese gevon den tussen het standpunt van de ate- debouwkundigen (verantwoorde aansluiting) en dat van de Geref. Kerkraad (dominerende kerk). Daartoe heeft men van een van de twee verdiepingen die de voor naamste bijgebouwen tellen een hal ve verdieping onderkelderd (souster- rain-idee), waardoor de achtergele gen oostelijke kerkmuur hoog boven de bijgebouwde uittorent. Door het trekken van luchtlijnen hebben de ontwerpers er zich van overtuigd dat het totale complex aan iedereen de indruk zal geven van een imposant kerkgebouw. Zwevend plafond De voor deze tijd grote kerkruimte biedt plaats aan maximaal 7 62 mensen. De 28 meter brede ruimte heeft een aflopend plafond met een grootste hoogte (aan de oostzijde) van 13 meter en plm een laagste punt (aan de westzijde) van S'lt me ter. Het plafond wordt in natuurhout uitgevoerd en de beide zijwanden van schone metselwerk. De aan- dachtswand (westzijde) krijgt een ruige structuur. Door de grove struc tuur van de westwand willen de ar chitecten een levendig affect berei ken, want boven deze zijde is in het dak een over de gehele breedte van het gebouw een doorlopende glas- strook geprojecteerd van enkele me ters breed. Deze glasstrook zal echter voor verreweg de meeste kerkgangers niet luchtbaar zijn, omdat vanaf het punt waar de glasstrook begint de neergaande lijn van het plafond in opwaartse richting wordt omgebo- Doe mee aan de nationale GERO MODELLEN-WEDSTRIJD Vele prijzenw.o.kostbare onze etalage er r couvertmodel ji, jj^ 'bciHnnnnn BADSTRAAT 7 - TEL. 2150 Welk profijt? Ziet u maar: 4% rente voor dagelijks opvraagbaar, 4'/2 rente voor half jaar opvraagbaar, 5% rente voor 1 jaar. opvraagbaar, 4% rente met de Zilvervloot plus 10% premie Algemeen Premiespaarplan plus 20% premie Verdere inlichtingen bij de KANTOREN: Katwijk aan Zee Voorstraat 88 W. de Zwijgerlaan 59 School Suurmondstraat Katwijk a. d. Rijn Rijnstraat 36 gen. Niet alleen bereikt men daar door dat de 7 m hoge aandacbtswand (waartegen de preekstoel wordt ge plaatst) functioneel werkt, maar bo vendien wordt aan het exterieur een verrassende goede aansluiting met het naastgelegen huis verkregen. De verwachting is dat door de onzichtba re glasstrook het plafond een „zwe vende" indruk zal achterlaten. Geen zweetuurtje Verreweg het meeste daglicht zal echter binnenstromen door de enor me 28 meter brede en naar schatting 8 meter hoge glaswand die in de oostwand boven de overige ruimten uitsteekt. Deze wand, opgebouwd uit me- tersbrede glasstroken, zal uiteraard worden voorzien van een vaste opstelling voor zonfiltering om te voorkomen dat in zomerse dagen de kerkgang een zweetuurtje wordt. Verder wordt daglicht toegelaten door een relatief klein langwerpig venster in de noordzijde die het gro te vlak daar breekt. Vijf vakken banken gegroepeerd rondom de iets uit het midden van de westwand geplaatste preekstoel symboliseren dat de gemeente geschaard zit om Gods woord. In het front worden 85 stoelen geplaatst, waardoor een totaal zitplaatsen bestand van 674 wordt verkregen. Daarnaast is er ruimte voor nog eens 92 bijzetplaatsen. Ontmoetingshal Men bereikt de kerkruimte via de grote ontmoetingshal. Door deze ruimte te creëeren is de mogelijk heid opengelaten dat in de toekomst het kerkelijk leven zich verder kan ontwikkelen naar een gemeenschap pelijk samenzijn na afloop van de kerkdienst. Vanuit de ontmoe tingshal is er één hoofdingang en zijn er twee neveningangen (zonder drempels) naar de kerkruimte. Van de ontmoetingsruimte komt men via een opengewerkte balustra de naar de aan de Kerkstraat gele gen jeugdgebouwen en via een open trap naar het aas de hoek Rapen burg/Kerkstraat gelgen nieuwe „Con cordia". Het nieuwe Concordia heeft een capaciteit van 200 zitplaatsen. Aan de Kerkstraatzijde is een podium ge dacht. Het is de bedoeling dat deze VERKOOPSTER Voor onze zelfbediening zoeken wij een net meisje SPAR ZELFBEDIENING ~^nkalon- EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt computer. Sterk. veerkrachtig. W®"r echt. Gemakkelijk in onderhoud. (390 cm) v.a. PER METER WONINGINRICHTING KOELEWIJN en Zn Telefoon 3361 zaal, van waaruit men via een totale glaswand uitziet op de Vliet, „warm" wordt aangekleed met vaste vloerbe dekking en wat natuurlhout Voor- en achterwand zijn „gebroken" door vensters. Aan de Kerkstraatzuidzijde zijn op de eerste etage drie vergaderzaal tjes gepland voor maximaal veertig personen. In de iets onder niveau liggende grondv er dieping is onder de verga derzaaltjes o.a. een „feestzaal" voor de jeugd geprojecteerd, waar de jon geren zich naar hartelust kunnen uit leven. Onder Concordia komen even eens half in de grond een knutsel- ruimte, garderobe, toiletten, stoelen- berging verwarmingsruimte enz. De één-verdiepingsvleugel aan de zuidzijde herbergt de kerkraadska mer kerkelijke bureau kantoor maatschappelijk werkster, en buffet. Het meest zuidelijk ligt aan de Kerkstraat de kosterswoning met de slaapkamer (souterrain) beneden en de huiskamer boven. Vanuit de keu ken heeft de koster via de balustra de in de ontmoetingsruimte een di recte binnendoorverbinding met het kerkgebouw. Houten luifel Een van de meest sprekende pun ten in het complex is de hoofdtoe gang, naast het nieuwe „Concordia" in de Kerkstraat. Voor de hoofdin gang met tropisch-houten deuren is een luifel geprojecteerd die tot bui ten het gebouwencomplex uitsteekt Deze houten luifel is 3meter hoog, 4 meter breed en niet minder dan 7*/e meter lang. Vanwege de gro te lengte wordt de luifel in het mid den door twee kolommen gestut. De vergaderzalen hebben aan de Kerkstraatzijde een volledige glaswand, met tussen de verdiepin gen bakstenen penanten. De onderst- gelegen ruimten vallen wat dieper in het gebouw. Aan de Rapenburgzijde springt „Concordia" ongeveer 6 meter to.v. de noordlijke kerkwand naar de Vlietzijde uit. Naast de glaswand van „Concordia" torent de 13 meter hoge kerkmuur met een langwerpig contactraam. Ter hoogte van het laagste punt in deze wand is een 17 meter hoge „ij le" toren gesitueerd met twee luid- klokken. Terzijde van de klokkestoel komt een teakhouten deur. Tussen de klokkestoel en het „uitspringen de" nieuwe „Concordia" zijn 6 par keerplaatsen. In de zuidwand is de kosterswo ning eveneens uitgebouwd. Hoewel de doorgang tussen kosterswoning en burgemeestershuis vrij ruim blijft, wordt hierdoor toch bereikt dat de onbebouwde terreinen aan de zuidzijde een binnenpleinidee geeft. Op dt binnenplein is een fietsenstal ling en parkeergelegenheid voor zes auto's. Naast de kosterswoning is een ne veningang waarvan men bij kleinere bijeenkomsten gebruik kan maken. Het glooiende dak van de kerk ruimte zal bedekt worden met leisteenkleurige tegels. Ventilatie in alle nevenruimten wordt verkregen door overal tuimelramen te plaatsen. Alle buiten de kerk uitstekende ruimten hebben platte daken. Geen ornamentiek Resumerend kan gesteld worden dat de speelsere indruk'van dit plan t.o.v. het vorige plan wordt verkré- gen doordat de kerk zichtbaarder gemaakt is door de meeste bijgebou- Te huur in Katwijk: S, 2 verdiepingen HILLEGOM De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor direkt IJMUIDEN Onder de kust werd bijna niet gevist. Het weer was slecht. Bovendien bleven vele Kat- wijkse vaartuigen aan de kant lig gen om de bemanningen in staat te stellen donderdagmiddag de begrafe nis bij te wonen van hun twee colle ga's die na het vergaan van de KW 37 Orion waren gevonden. In de IJ- muider vissershaven heerste dan ook een trieste stemming. Uit de Ierse Zee zijn verscheidene vaartuigen thuisstomend, onder meer de VL 131 Petronella. Dit schip hoopt aan de IJmuider maandag- markt te verschijnen met 100 kisten makreel, 80 kisten haring, 15 kisten diversen, 455 kleine kisten haring en 55 kleine kisten makreel. Verder heeft men 486 kantjes gezouten ha ring in de ruimen. Hiervoor is men ruim drie weken onderweg geweest De schepen die achterbleven vis sen in de omgeving van de Donegal- baai. De resultaten waren over het algemeen minder dan op de voor gaande dagen. Meer dan een dagto taal van 40 kantjes over het alge meen kleine en ijle haring zat er niet in. Uit de Noord werd niet veel vernomen. De spaarzame gegevens waren echter voldoende om te con cluderen dat de visserij door het stormachtige weer niet al te best liep. Wat er was Aan de IJmuider markt versche nen slechts vier vaartuigen. Zij losten 1260 kisten vis, waarvan 400 kisten schelvis, 40 kisten wijting. 180 kisten gul en kabeljauw, 20 kisten kleine gul, 45 kisten kleine koolvis. 45 kisten haai, 100 kisten haring, 80 kisten pilchards, 110 kisten makreel, 115 kisten schol, 10 kisten tarbot, 65 kisten diversen. 10 stuks stijve kabel jauw en 2500 kilo tong. Verder wa ren er 80 kleine kisten schelvis, 600 kleine kisten haring en 325 kleine kisten makreel. De tongaanvoer was beneden alle peil. Voor de handel zat er niets anders op dan zich aan de andere Nederlandse afslagen te vervoegen om nog enigszins aan zijn trekken te kunnen komen. De tong 1 spande met een constante notering van f7,09 weer de kroon. De slips was met een koers van f 6,13 wat goedko per. Dit verlies werd goedgemaakt door de stijgende belangstelling voor de kleinmiddel. Dit leidde tot een notering van f6.40 tot f6,21. Door het schaarse aanbod van schol liepen de prijzen op. Voor de grote en de grootmiddel betaalde men door elkaar genomen tachtig gulden. De kleinmiddel en de schol 1 mochten er met een notering van f75 tot f70 ook best zijn. De schol 2 was met een hoogste bod van f61 ook al niet goedkoop. De tarbot was met een notering van f 6,60 tot f 6,40 wat goedkoper. De SCH 171 Comelis Vrolijk Fzn, die vrij onverwacht met een beetje haring vanuit de Ierse wateren bin- nenliep, viel met de neus in de bo ter. Op de eerste afslag betaalde men niet minder dan f59 voor een kist. De iets mindere kwaliteit bracht toch nog f43 op. De makreel was niet zo in trek. De beste soort deed het met een top van veertig gulden niet zo slecht, maar de visjes die in een minder goed vel staken, gingen veelal voor f 15,50 van de hand. Bij de schelvis viel weinig veran dering te bespeuren. De braad lag met een top van f 41 goed in de markt. De beste koers was met f51 voor de grootste soort De wijting was bijzonder schaars. Voor de dich te soort betaalde men zonder blik ken of blozen f62. De gestripte wij ting liet zich met een notering van f 50 tot f 48 evenmin onbetuigd. Ook ditmaal loerde de kattencentrale te vergeefs naar de gul. De kleinste soort bleef met het grootste gemak een kleine twintig gulden boven het minimum. Er was alleen kleine kool- vis. De witte exemplaren bedongen een redelijke notering van f63. Bij de kabeljauw ging de meeste be langstelling uit naar de middel. Hier voor betaalde men op de eerste afslag f 136. Rijksvisafslag Aan de IJmuider Rijksvisafslag is de laatste maanden veel minder vis aangevoerd dan in dezelfde tijd van het voorgaande jaar. De eerste acht maanden van 1967 leverden een pro- duktie op van 53.653.442 kilo ris met een opbrengst van f 45.711.041. De to talen voor die periode van 1966 wa ren 62.855.613 kilo en f 49.973.696 Vooral aan haring werd veel minder geproduceerd. Over juli en augustus ging de produktie ten opzichte van de gelijknamige maanden in 1966 met een kleine drie miljoen kilo ach teruit. De loggers en kotters voerden on geveer 200.000 kilo tong minder aan. Dat betekent niet dat de vangsten terugliepen. Een groot deel van de vloot bracht de vangsten op Urk of in Den Helder aan de wal. Hier wreekte zich de invoering van de vijfdaagse werkweek op ondubbelzin nige wijze. De cijfers over septem ber en oktober zijn nog niet bekend. Maar wel staat vast dat de totalen aanmerkelijk onder die van dezelfde maanden in 1966 zullen liggen. Voor al in oktober had de visserij bijna voortdurend met slecht weer te kam pen, waardoor de produktie met sprongen achteruitging. De jaarop brengst zal nauwelijks zestig miljoen gulden bedragen. Dat zal ongeveer tien miljoen gulden minder zijn dan in 1966. Het verlies aan de aanvoer- kant zal verhoudingsgewijs nog gro in Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 30 kisten wijting, 70 kisten gul en kabeljauw, 50 kisten schol en 200 kilo tong. wen een halve verdieping te laten verzinken, door de ingang aan de Kerkstraat te plannen, en door „Con cordia" ook de hoek Kerkstraat/Ra penburg te situeren. Vermelding verdient dat een apar te avondmaalsruimte is vervallen. Een ding viel ons op, er is nog geen enkele ornamentiek. Is dit be wust achterwege gelaten of behoort dit tot de nadere uitwerking? Het zou het mooie plan vervolmaken. Een fijn stukje kaas in huis voor de feestdagen Dan van „DE Landbouwer" Kaas en wijn hebben grote r. verleid tot gevleugelde woorden. Kaas is een wereld vol avontuur! „De Landbouwer" Echtpaar Oliemans 50 jaar getrouwd KATWIJK AAN ZEE Op 8 no vember hoopt het echtpaar Pieter Oliemans-Maria van der Plas zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De bruidegom is in Zevenhuizen gebo ren en de bruid in Katwijk. Op 11-jarige leeftijd ging de brui degom in een pannenfabriek werken. Na twee jaar werd hij schippers knecht bij de binnenvaart. In 1914 moest hij opkomen voor militaire dienst tot 't einde van de mobilisa tie in 1918. In die tijd heeft hij zijn bruid leren kennen. Na de mobilisatie heeft de bruide gom als grondwerker meegeholpen aan de afronding van de duinenrij bij Noordwijk tot 1930 en daarna tot 1940 in Katwijk aan den Rijn. In 1945 kwam hij als onderhoudsmon teur op het vliegveld Valkenburg. In 1960 werd hij gepensioneerd. De bruid zorgde voor een groot gezin van elf kinderen, waarvan er nog tien in leven zijn. De bruidegom is 72 jaar en de bruid 69. Beiden genieten nog een goede gezondheid. Het feit wordt gevierd op 27 de cember in de XJnizaal. Het zal hen die dag met hun 6 zoons, 4 dochters, 29 kleinkinderen en 8 achterkleinkin deren zeker niet aan belangstelling ontbreken. Katwijkse agenda KATWIJK AAN ZEE Voor de Evangelische kring Katwijk spreekt maandagavond om 8 uur in de Uni- zaal de heer H Klein Haneveld uit Bodegraven over: „De schaduw van de valse profeet". Donderdag 9 november houdt de Wijkgemeente „Noordwest" een bij eenkomst in de branjezaal van het Jeugdhuis. Dr. P Moerenhout uit Rot terdam komt spreken, het Evange lisatiekoor zingt. De jonge Kerkers van deze wijk komen 8 november bijeen in het wijkgebouwtje bij de „Oude Kerk". Ds. S van der Móst uit Rotterdam spreekt dan over „de geestelijke verzorging van schip perskinderen". Beide bijeenkomsten beginnen om 8 uur. De wijkgemeente „De Noord" komt donderdag 9 november in de kapel bijeen. B. W. Chr. Hovius spreekt over: Leren, visiteren, cate chiseren. Aaanvang 8 uur. De jonge Vrouwengroep Gry- phose vergadert dinsdagavond in 't Jeugdhuis. De heer W. A. B. Koele- wijn uit Katwijk aan den Rijn spreekt over zijn reis naar Israël. Woensdag 8 november spreekt in de Oranjezaal voor de Confessionele vereniging Ds. A Vink over: 450 jaar reformatie. Aanvang 8 uur. De Chr. Middenstandsvereniging houdt maandag 6 november haar le denvergadering in hotel Richo. Mr. van den Muiden spreekt over Actu eel middenstandsbeleid 1968. Aan vang 8 uur. Maandagavond om 8 uur begint de 15e fotocursus in hotel Noordzee. De deelname is gratis. Woensdag 8 november begint in het Weeshuis, Voorstraat 88, een kleutercursus uitgaande van het Oranje-Groene Kruis. Speelgoedactie voor zeehospitium Katwijk aan Zee Boskoop orga niseert ook dit jaar weer 'n speel goedactie voor de ongeveer 150 spas tische kinderen die verpleegd wor den in het R'dams Zeehospitium. Er is 'n speciaal beroep gedaan op de inwoners van dit boomkweekcen- trum; mild te geven, om deze kin deren, die toch al zoveel moeten mis sen, een prettig „St. Nicolaasfeest", te bereiden. Ook de Boskoopse jeugd is verzocht iets te doen voor hun zie ke leeftijd-genootjes! Men wil namelijk een houten trek- wagen aanbieden, die gebruikt kan worden bij het vervoer op het strand, twee opbergkasten voor het speelgoed en natuurlijk ook speelgoed. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 4.51 en 17.11 uur; laag water 0.48 en 13.05 uur. Maandag: hoog water 5.40 en 17.59 uur; laag water 1-33 en 13.55 Agenda Katwijk KATWIJK AAN ZEE Dinsdag- avond om acht uur vergadert Try- phosa op het adres Boulevard 13. Woensdagavond om acht uur af deling Hoornes Chr ist en vrouwe n - bond. Onderwerp: Hoe vertellen wij het onze kinderen? Vergaderplaats!: kleuterschool De Duinroos. Woensdagavond acht uur Confes sionele vereniging in hervormd1 jeugdcentrum aan de Voorstraat Ds. A. Vink oveor: 450 jaar Refor- KATWIJK AAN ZEE Op de kerkeraadsvergadering van de wijk „Hoornes" werden als ouderlingen herkozen H. J. M. van Elten en P. van den Oever en als diaken M. de Vreugd. Voorts werden i.v.m. uitbrei ding van de kerkeraad gekozen ala ouderling A. Zwaan en als diaken J. Zwanenburg. Telefooncentrale in mei 1968 in gebruik KATWIJK De verbouwing van j de telefooncentrale bij het raadhuis j vordert gestaag. Met niet te veel te- genslag hoopt men deze centrale (waarin een staf van 18 man komt te werken) begin mei 1968 in gebruik te kunnen nemen. Wijkverpleging Katwijk KATWIJK De zondagsdienst van de wijkverpleging wordt waar genomen door zuster Ouwehand (Groene Kruis tel. 2980 of 2702) en j zuster Van der Jaigt (Chr. wij fever- j pleging teL 2285). KATWIJK De NOVIB-collecte voor de ontwikkelingslanden heeft opgebracht f415 9. Bridgeclub De Brug KATWIJK AAN DEN RIJN In hotel 1 „De Roskam" speelde de bridgeclub „De Brug" de zesde drive ln de onderlinge competitie. De stand ls als volgt: groep A IJ de Jong—D van der Plas 661 pnt 2 B de BruljnJ Hlsslnk 622. 3 mevr. M Parlevliet—C Beudeker 613, 4 M H Hage— w Klos 582, 5 S Visser—C Duljndam 576, 6 J van Rhljn—W Agema 564, 7 r1 gen 547, 8 vrouw N de Ruiter 533. 10 J Parlevliet—Th i Groep B I D Parlevliet—mejuffrouw R de Best 640, 2 A den Hoed—C den Duik 502, 3 de heer en mevrouw J de Lange i 581, 4 mevrouw C J den Hoed—mevrouw i J de Bruljn 575, 5 M Mik—mevrouw M van den Anker 553, 6 J van Leeuwen— mevrouw M van der Valk 546. 7 J Booi— P Kunze 529. 8 N Parlevliet—J Pluim graaf! 523 9 de heer en mevrouw M Schoneveld 504, 10 J Vreeburg—B Bou- huijs 477. Groep C: 1 L Kreft—A Luijten 466, 2 de heer en mevrouw P de Haas 455. 3 W C van Beelen—C Wassenaar 445, 4 L Stj- pesteijn—mejuffrouw L van Bergen en Henegouwen 437, 5 M van den Anker—P Parlevliet 422, 6 w E Schoneveld—J de Best 414, 7 J van Rijn—M van Duiven voorde 409, 8 mejuffrouw M Pluimgraaf!— C Ouwehand 408. Groep D: 1 D de Jong—P Oudehoorn 321, 2 mevrouw T Parlevliet—mejuffrouw J Kruger 316, 3 W van 't Hoff—mejuffrouw Remmelzwaal 314, 4 de heer en mevrouw A Hoekstra. 5 L Imthorn—mejuffrouw J vaon der Marei 263, 6 de heer en mevrouw Van den Eijkel 227. Verkeerde bokkesproiig WOUBRUGGE Op de heren afdeling van de gymnastiekvereni ging Kwiek en Lenig kwam donder dagavond laat bij de vrije sprong over de bok de heer G. Boele zo ongelukkig op de mat terecht, dat hij een gecompliceerde open linker beenbreuk opliep. Na door enkele snel aanwezige EHBO-ers voorlopig verbonden te zijn werd het slachtof fer per auto naar het ziekenhuis Rij noord in Alphen vervoerd. Hier zal hij zeker voor nadere behandeling nog enkele weken moeten verblij- Volop droogbloemen RIJNSBURG Wie het met de huidige bloemenprijzen té duur mocht vinden iedere week verse snij bloemen te kopen, hoeft gelukkig nog niet zijn toevlucht te nemen tot kunstbloemen. Dank zij de bijzonder fraaie zomer, is namelijk de oogst van droogbloemen buitengewoon overvloedig en goed van kwaliteit geweest, waardoor vrijwel alle bloe menmagazijnen en de markt en straathandel een flinke voorraad hiervan hebben. Natuurlijk moet men niet verwach ten, voor een paar gulden een opge maakte vaas of bak te hebben, maar het is toch wel zo, dat men voor praktisch hetzelfde bedrag als waar voor men nu een goede bos bloemen koopt ook een leuk boeketje droog bloemen kan krijgen. Er is bij som mige zaken wel keus uit honderd inlandse en geïmporteerde soorten droogbloemen. AdvertentieJ] Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDEMFABRIEK Oudshoorn-van Egmond

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4