GARAGEBOUW BEROERDE RAAD VAN LEIDERDORP Oegstgeest nam afscheid adjudant Koerten van Vissers vinden stoffelijk overschot matroos KW 37 Storm in glas water Vraag- en antwoordspel bij Alphense AR Raad van Alkemade met begroting akkoord Merendistrict vindt in kwestie wilde tochten aanvaardbaar compromis Vertraging opsporing niet te wijten aan de Marine Hans Hoek betreurt misverstand NIEUWE LEIDSE COUBANT 4 DINSDAG 31 OKTOBER 1967 LEIDERDORP De Leiderdorpse gemeenteraad die gisteravond on der voorzitterschap van burgemeester mr. R. M. Gallas bijeen was, ver gaderde zonder de heer L. Los (P.C.) die in het diaconessenhuis in Lei den is opgenomen voor een onderzoek. De voorzitter deelde mee dat diens toestand redelijk is. Veel aandacht werd besteed aan het voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 31 augustus 1964 tot verkoop van grond aan de Protestants Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenzorg in Leiderdorp. Die wijziging houdt in dat er op de grond zes garages mogen worden gebouwd, waartoe het bestuur van de stichting een ver zoek tot B. en W. had gericht. motie van wantrouwen. Inzake de garagebouw zei hij dat men de be langen tegen elkaar moet afwegen. Dat er garages in de Oranjewijk komen is duidelijk, waar kunnen Plan sportpark werd aangehouden De meningen hierover waren ver deeld. Ir. R. Poels (WD) had geen bezwaar tegen dit voorstel, maar was het met de procedure niet eens. Eerst was er geen goedkeuring voor garagebouw en nu opeens wél. Men zou kunnen denken dat de raad in deze zin onbetrouwbaar is. Hij drong erop aan dat als de gara ges er zouden komen de bouw niet zou worden uitgevoerd door wethouder Meerburg, tegen wie hij in dit verband protesteerde in ver band met „woordbreuk". Het eigen belang in deze zaak is voor de heer Meerburg aanzienlijk, meende hij. latingen in de raad niet gediend te zijn. Op verzoek van de burgemees ter nam de heer Poels het woord „woordbreuk" terug, maar verder bleef hy bij zijn stelling. De heer J. M. Tieken (KVP) meende dat de omwonenden van de bejaardenflat wel bezwaar tegen de bouw van garages zouden hebben; er is immers beloofd dat op deze grond niet zou worden gebouwd. Hetgeen de voorzitter beantwoordde met te zeggen dat men een raads besluit altijd mag wijzigen. De acht punten die B. en W. anvoerden tot motivering van de bouw kritiseerde hij scherp. Bovendien noemde hij het verzoek van de stichting niet hoffelijk: er was immers al een afspraak! Dat het reservefonds van de stich ting er niet al te best zou voor staan, verwonderde de heer Tieken. De verkoopprijs van de grond is indertijd drastisch verlaagd en bo vendien heeft de stichting over een bedrag van f 500.000 een rentewinst van Vz pet gemaakt: f 2500. De heer A. M. Kleiss vond dat de raad door deze gang van zaken in een hoek is gedreven. Vroeger nam de raad een besluit en kwam daarop de goedkeuring. Nu is de goedkeu ring er al en wordt van de raad verlangd zjjn fiat te geven. Hij deelde mee dat 18 personen in de onmiddellijke omgeving van de be jaardenflat bezwaren hebben tegen de bouw, die hij dan ook ongewenst noemde. Drs. J. Vlieger (P.C.) vond het vervelend dat er een wisselende bestemming aan de grond aan de Charlotte de Bourbonstraat wordt gegeven. Dit werk onzekerheid ten aanzien van de raad in de hand. De heer J. W. Boot (P.C.) pro testeerde tegen de uitlatingen van ir. Poels inzake wethouder Meer burg. Hij zag hierin een verkapte Waarschuwing De heer C. N. Boot (PvdA) kon geen bezwaren tegen de procedure inbrengen. Ook met de opmerking dat het bouwen esthetisch niet ver antwoord zou zijn kon hij niet mee gaan. Ook hij zag de uitlatingen van ir. Poels als een motie van wantrouwen tefien wethouder Meer burg. Drs. J. Ph. van Oostrom rekende voor dat de grond voor een garage hier f 500 kost. Aan de Bouw Com binatie Leiderdorp is gemeente grond verkocht voor de bouw van garages, waarvoor per stuk f 1200 was gerekend. Hij noemde dit een onredelijke zaak. Drs. G. H. van 't Klooster vond de argumentatie van B. en W. niet sterk. Hij hoopte dat deze manier van behandelen een waarschuwing zou inhouden en kon ir. Poels diens uitlatingen niet kwalijk nemen. Wethouder Meerburg zei dat men de garagebouw als afronding van het geheel moest zien. In 1963 gin gen de gedachten hier nog helemaal niet naar uit, anders waren wij toen wel onmiddellijk met dit voor stel gekomen. Tot ir. Poels zei hij dat het niet zeker is wie de bouw zou gaan verrichten. Dat is een zaak van het stichtingsbestuur. Voorzitter Gallas meende dat de zaak wat uit zijn voegen was ge rukt. Hij noemde het een storm in Klooster en Tieken (KVP), Poels en Van Oostrom (WD) en Kleiss (eigen lijst) zodat het voorstel met 75 werd aangenomen.' Sportpark Het tweede agendapunt was voorstel inzake de ontwikkeling een sportparkplan, te situeren LEIDEN Het basketbalteam van Blitz uit Hazerswoude heeft de goede prestatie van vorige week niet kunnen herhalen. In de Haag se sporthal bleef het geroutineer de Te Werve 2 het team uit Ha zerswoude met minimaal verschil voor: 41—40. De andere uitslagen luiden: Blitz 2Achilles 2 1664, Bona Stars BBlitz A 3831, Blitz BBona Stars C 3011. Programma: Blitz Jumpers 3, Kwiek SportBlitz 2, Blitz ABona Stars A, Bona Stars C—Blitz B. ALPHEN De Anti-Revolutio naire kiesvereniging vergaderde gis teravond in de gemeentezaal van de Goede Herderkerk. De kiesvereni gingen van Aarlanderveen en Zwam- merdam waren ook uitgenodigd. Meegedeeld werd, dat op maandag 20 november in gebouw .Nabij" een teach-in zal worden gehouden, uit gaande van de vijf grote politiek* partijen. In deze vengade ring werden de jaarverslagen uitgebracht. De secre taris. de heer Jac. Bijl, gaf een over zicht van vorig jaar september tot heden. De opkomst van de leden naar de vergadering werd minder. Het ledental bleef ongeveer gelijk Met de Arjos was de samenwerking uitstekend. Deze groep ontwikkeld* ook diverse aktiviteiten. De heer A. H. Voskuilen verzorg de het financiële overzicht. Het saldo verminderde met een bedrag van plm. f 500,-. Dit was ook de aanlei ding, dat opnieuw een voorstel tot contributieverhoging moest worden gedaan. Na discussie werd besloten dat deze zaak nog nader aan de orde zal komen. Na de pauze kwamen de leden van de AR raadsfractie aan het woord, de heren H. Bergsma, A. J. Dekker (wethouder). M. Paats en J. van Leeuwen. De heer Paats sprak, als voorzit ter van de raadsfractie, een inlei dend woord. Hij verontschuldigde de heer Van der Lee, die namens de SGP samenwerkt in de fractie en ook was uitgenodigd maar andere bezigheden had. In het verband van de gecombineerde fractie doet de heer Van der Lee uitstekend werk in de womngcommissie. De heer Paats gaf een overzicht van de vraagstuk ken die momenteel in het gemeente lijke bestel aan de orde zijn. o.a. het streekplan Rijn en Gouwe, waarte gen een bezwaarschrift is ingediend in verband met de uitbouwbeperkin gen voor Aarlanderveen en Zwam- merdam. De uitbreidingsplannen in het algemeen, de verlangens op het gebied van de sport en het culturele leven, het kreeg alles in vogelvlucht de aandacht waarna de bezoekers vragen konden stellen of kritiek spuien. Met dit laatste viel het wel mee. De vragen en ook wensen han delden over bet verkeer en het par keren. de uitbreidingsplannen Noord I en II en Zuid, de hoge flatgebou wen en de brandweer (de brand weerladder komt tot de tiende eta ge), het culturele leven en de ruim te die daarvoor moet worden gevon den, waarbij gewezen wend op het feilt dat Den Haag voor tal van za ken geld beschikbaar s/teLt, maar dat het particuliere initiatief hier eigen- lenk de eerste taak heeft. Het vraag- en antwoordspel verliep in prettige noorden van de Dwarswetering. De heer J. W. Boot zou liever het voet balveld niet in het midden van het park hebben. Verder vond hij het jammer dat de sportverenigin gen niet meer in de gelegenheid zijn geweest hun visie kenbaar te ma ken. Nadat ook andere raadsleden bezwaren naar voren hadden ge bracht, werd (hoewel iedereen blij was dat B. en W. met een plan wa ren gekomen) besloten de zaak nog eens met de Grontmij te bepraten. In een volgende vergadering zal men op het sportparkplan terug komen. Ook het voorstel tot verpachting van een- weiland aan de heer J. Rijnsburger werd aangehouden. Dit op verzoek van de voorzitter, die meedeelde dat er omtrent deze zaak een brief van de heer Balkenende was binnengekomen, die nog moet worden bestudeerd. ALKEMADE Het middernachte lijk uur was al ruimschoots over schreden toen voorzitter burge meester P. M. F. Smolders tot slui ting van de voor Alkemade wel zeer langdurige vergadering kon over gaan. De hoofdschotel van deze raadsvergadering bestond uit de be handeling van de begroting van 1968. Nadien werden nog twee punten aan de agenda toegevoegd, waarvan vooral het voorstel tot het nemen van een principebesluit tot opheffing van het badhuis in Roelofarends- veen om hieraan een andere bestem ming te geven, nog oorzaak werd van een zeer uitvoerige bespreking. Verschillende leden betreurden het, dat men tot dit voorstel heeft moeten komen, maar uit de discus sie bleek toch wel dat het grote exploitatietekort het behoud van het badhuis niet meer rechtvaardigde. De heer W. J. C. Versteege kreeg de belangen van de misschien 300 personen, die alsnog van het badhuis gebruik maken. Hierna ging de raad met het besluit akkoord. Het badhuis krijgt gedeeltelijk voor lopig een andere bestemming, waar bij gedacht wordt aan een tehuis voor de jeugdverenigngen. Het tweede agendapunt aanbieding van de gemeenterekening ;endapunt betrof de e gemeenterekening 1965, alsmede de bedrijfsreke- aing sloot 3.044,71, OEGSTGEEST Onder grote belangstelling van autoriteiten, ver enigingsbestuurders, organisaties, bedrijven en particulieren, heeft ad judant A. Koerten, groepscommandant van de Rijkspolitie, gisteren af scheid genomen. De officiële bijeenkomst vond plaats in het gemeente huis, waar burgemeester H. L. du Boeuff de leiding had. Deze stelde het zeer op prijs dat zovelen gekomen waren om het afscheid bij te wo nen. Hij betreurde het dat de heer Koerten zijn ambt moest neerleggen. Hij verwelkomde in het bijzonder Overste L. J. van der Meulen, de tommandant van het district Leiden. de heer Koerten voor al hetgeen hij had gedaan bij de verkeersexamens. De heer J. C. Hofstede, hoofd inspecteur te Leiden hield een gees tige toespraak, in het bijzonder in verband met de opleiding en de po- litie-examens waarbij de heer Koer- Geprezen om grote vakkennis en rustig optreden Veel gedachten gaan uit naar de lange reeks (34) jaren waarin de heer Koerten als politieman in Oegstgeest zijn taak had verricht. Voor het beleid van de heer Koer ten ten behoeve van de Oegstgees- ter gemeenschap had hij de hoogste lof. Moeilijk was geweest de om schakeling van Gemeente- naar Rijkspolitie in 1946. Dank zij tact en offerbereidheid was de heer Koerten erin geslaagd zich bij deze verandering aan te passen. Hij prees de adjudant vooral omdat hij steeds bereikbaar was, zowel op werk- als op zondagen. Behalve de gelukwensen bood de burgemeester namens het gemeentebestuur een zilveren sigarettendoos aan en na mens de wethouders en de ambtena ren een ets. Spreker betrok ook de echtgenote van de heer Koerten in de afscheidshulde. Zij kreeg fraaie bloemen. Vakkennis Overste Van der Meulen ging na wat tegenwoordig behoort tot de taken van de politie en schetste de aftredende adjudant als een politie man met grote vakkènnis, die steeds rustig en met gezag wist op te tre den en die, aldus de overste, wel wat te bescheiden was, gezien zijn grote verdienste. Hij betreurde het dat er nog steeds geen beter onder komen in Oegstgeest is voor de poli tie, want voor het aanzien en het gezag is dat wel nodig. Adjudant Hoekstra, groepscom mandant te Hillegom sprak namens alle collega's in het district en noem de de heer Koerten de primus in- terpares van de groepscommandan ten. Hij bood een Delftsblauw wand bord aan. Opperwachtmeester sprak namens de groep Massink prees zijn 'as het af scheidsgeschenk. De heer J. F. M. Steenmetser snrak lovende woorden namens de Ver. v. Veilig Verkeer en dankte ROELOFARENDSVEEN Het Merendistrict van het gewest Zuid- Holland van de KNSB heeft andermaal pogingen ondernomen om de kwestie van de „wilde tochten" uit de wereld te helpen. Het bestuur heeft daarvoor contact opgenomen met de ijsclubs in Nieuwkoop- Noorden en inderdaad is een compromis gevonden. In hef komende seizoen zo deelde burgemeester P. M. F. Smolders van Alkemade mede als voorzitten van het Merendistrict zullen in ieder geval geen concurrerende „wilde tochten" worden gehouden. Wanneer de ijstoe stand zodanig is dat alleen op vaarten en sloten kan worden gereden, dan ge nieten de ijsclubs uiteraard alle vrij- Het gewest Zuid Holland van de KNSB is met chit besluit ingenomen- Secretaris Kolff stelde dat het ge west wil komen tot een erkenning van verschillende tochten, ook op organisatorisch gebied. In die ge vallen wil men de gemeentebesturen en eventueel andere openbare licha men inschakelen. REGELEND Met deze regeling wil men voorko men dat ook in de komende winter periode officiële meren- of molen tochten benadeeld zouden worden door een „wilde tooht' De KNSB gaat in de toekomst regelend optre den, zodat het oude zeer wel uit de wereld zal worden geholpen. Op 11 november zal de Toercommissie van het west op de jaarvergadering met een reglementering komen. bollendistriot. Het Bollencbistrict behartigt met name de belangen van het wedstrijdwezen en wilde in de nieuwe constellatie daarvoor een aparte voorzitter. De heer v. d. Voet achtte dit ongewenst en op de jaar vergadering zal tegen dit voorstel stellig stelling worden genomen. De heer Kolff bood het district een renteloos voorschot aan van f 500 om de lopende rekeningen te kunnen voldoen. Er was weinig geld in kas omdat in de jongste winter praktisch geen tochten konden wor den gehouden. betrokken. De heer N. v. Weizen sprak als voorzitter van de Oranjevereniging woorden van dank. Diens voorgan ger, de heer D. G. Sanders uit A'foort die lange tijd hier woonde, hield een hartelijke toespraak als vriend. Zijn geschenk was een Gelders krenten brood van een meter lang. 4 De heer Koerten dankte voor alle waarderende woorden en geschen ken. Hij spoedde zich huiswaarts, waar velen gereed stonden om hem de hand ten afscheid te drukken. Bij die gelegenheid bood de heer Van Weizen namens verenigingen, bedrijven, besturen en particulieren afscheidscadeaus aan, nl. een schrijf bureau en een gashaard. Tot de bezoekers behoorde ook de echtgenote van de Amsterdamse bur gemeester, mevrouw Samkalden. Omstreeks 8 uur werd aan de scheidende adjudant een serenade gebracht door de Wilbert-drummers- Het afscheid eindigde met een feest avond in Irene. terwijl in deze rekening tevens was opgenomen een reservering van 75.000 voor de bouw van een nieuw zwembad. Namens de KVP-fractie werden de algemene beschouwingen ingeleid woord van het college: als het juist is dat plannen bestaan tot opheffing van de personele en grondbelasting, die ook de gemeente een bron van inkomsten gaven, weet men dan ook nu al wat de gevolgen voor de ge- gemeente zullen zijn, en of hiervoor enige compensatie verkregen wordt? Uitvoerig ging hij in op de wo ningbouw. Hij uitte de wens, dat af bouw van de zg. Euro-woningen in een wat sneller tempo zal geschie den. Ook uitte hij de wens dat het college alles in het werk zal stellen om een zo groot mogelijk contingent woningwetwoningen te bemachtigen, want al is de woningnood iets terug gedrongen, opgelost is deze in de gemeente Alkemade nog lang niet, temeer daar ook de krottensanering een actiever beleid zal gaan vergen. Gaarne wilde spreker ook nog ver- Werden toch noodsignalen gegeven (Van een onzer verslaggevers KATWIJK AAN ZEE Gister middag om drie uur heeft de KW 186 Anna Jacob op de Noordzee ter hoogte van Texel drijvend het stoffelijk overschot aangetroffen van de bij het vergaan van de KW 37 omgekomen 41-jarige matroos elf last de haven van IJmuiden binnen gelopen. Zoals we gisteren meld den waren drie Katwijkse schepen (de KW 186, de KW 195 en de KW 12) uitgevaren om te zoeken naar overblijfselen van de gezonken kot ter. ussen is od het strand te Eg de vissorteertafel aan gespoeld, afkomstig van de KW 37, Uit het aanspoelen van deze tafel wordt afgeleid, dat de kotter ter hoogte van Egmond of ten zuiden daarvan moet zijn verongelukt. Op de sorteertafel zijn brandvlekken aangetroffen van een stakelvuur (vuur om signalen te geven) of van een ontploffing. Vertraging Begrafenis twee vissers KW 37 en rouwdienst KATWIJK AAN ZEE Donder dagmiddag om half vier worden de stoffelijke resten van de twee ge vonden opvarenden van de KW 37 ter aarde besteld op de nieuwe be graafplaats Duinrust. Het betreft de houden in de achterzaal Kapel, die om kwart voor drie be gint. zaterdagmiddag Nieuwe Kerk houden. bij het opsporingswerk is gebleken, dat niet een marineofficier, maar een sluiswachter van rijkswaterstaat reder Hans Hoek zaterdag de on juiste geruststellende mededeling heeft gedaan, dat de KW 37 veilig in de haven van Den Helder lag. Reder Hoek verkeerde ten on rechte in de veronderstelling, dat hü iemand van de marine aan de lijn had gehad. Hij betreurt dit mis verstand ten zeerste, vooral omdat de marine zo haar uiterste best heeft gedaan bij het opsporingswerk De reder vindt, dat de marine niets dan lof toekomt en het spijt hem zeerdat door een misver stand een blaam op haar is ge worpen Van de zijde van het ministerie van verkeer en waterstaat verne men wij, dat tegen de sluiswachter Beroep ongegrond Bejaardenhuis moet aan voorwaarden geheel voldaan LEIDEN De Kroon heeft bij KB het beroep van het college van regenten van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwen huis, (een bejaardentehuis van de diaconie van de herv. gem.) onge grond verklaard. Het bestuur van dit bejaardentehuis was bij de Kroon in beroep gegaan tegen een besluit van GS van Zuid-Holland waarbij in het kader van de Wet op de Bejaardenoorden werd opgedra gen een aantal verbeteringen aan te brengen. De Kroon zegt- dat niet is gebleken, dat GS in strijd heb ben gehandeld met de bepalingen in de Wet op de Bejaardenoorden. „Wij achten met het oog op een goede huisvesting en de persoon lijke vrijheid van de verzorgden de bewoning van chambrettes door 2 personen niet aanvaardbaar. GS hebben terecht gesteld, dat deze chambrettes door één persoon moe ten worden bewoond", aldus de De Kroon kan zich voorts vereni gen met een natuurlijke afvloeiing van de bewoners. Bij vertrek uit het huis of na overlijden van een bewoner, wordt geen nieuwe be jaarde in het tehuis meer opgeno men. Ook aan andere overige door GS gestelde voorwaarden moet vol gens het KB worden voldaan. die de oniuiste mededeling heeft verstrekt geen maatregelen zullen worden genomen. Volgens het mi nisterie was hij toen hij de fatale mededeling deed geheel te goeder trouw. Te ver De Marine deelt mee, dat haar is gebleken, dat de 'sluiswachter aan vankelijk tegenover reder Hoek heeft verklaard, dat hij van tzijn plaats af niet kon zien of de KW 37 in de haven lag. De afstand daar voor was te groot. Na enig aandrin gen beloofde hij te gaan kijken en terug te zullen bellen. De sluiswachter heeft daarop aan 'enige vissers aan de havenkant gevraagd of de KW 37 in de ha ven lag en dezen zouden een be vestigend antwoord hebben aeae- ven. Toen heeft de sluiswachter reder Hoek meegedeeld, dat de KW 37 in veiligheid was. KATWIJK AAN ZEE Reder Hans Hoek heeft een verklaring uit gegeven naar aanleiding van zijn aanvankelijke mededeling, dat door toedoen van een marine-officier de reddingsactie voor de KW 37 zou zijn vertraagd. Hij schrijft onder meer: Wij heb ben vanzelfsprekend alle instanties niets bekend. Van daaruit werd verwezen naar telefoonnummer 02230-13292. De gene die de telefoon aanpakte, maakte zich bekend als commandant van de Koopvaarderschutsluis. Wij dachten met iemand van de deze fout is gemaakt. Achteraf bleek namelijk, dat dit geen afdeling van de Marine is, maar van rijkswaterstaat. Ik kon mij dat haast ook al niet voorstellen, want ik heb als kleine ?en op de zeillogger gevaren en gezien dan dat de Ma rine wanneer er een beroep op haar werd gedaan altijd en voor ieder een dag en nacht klaar stond. Bij deze ramp is dat opnieuw ge bleken. De Marine heeft ons gewel dig geholpen bij het zoeken naar de KW 37. Daarover niets dan lof. Ten zeerste betreur ik de onjuiste me dedeling. nemen hoe de ontwikkeling ls met het bouwplan „Kerkweg", aangezien de wenselijkheid tot woningbouw voor hen ,die in de tuinbouw werk zaam zijn, door de fractie nog vol ledig wordt onderschreven. RECREATIE sprak de heer J. Meijer, c nieuwd was naar de te verwachten voorstellen inzake belastingverho gingen. Hij ging ook in op de re creatie waarvoor hij bestaande plan nen tot uitbreiding toejuicht al was hij van mening dat een betere ac commodatie voor toeristen in be paalde delen van de gemeente noodzakelijk is. Voorts informeer de spr. naar realisering van plan nen voor bouw van bejaardenwonin gen, alsmede betreffende plannen voor het winkelcentrum. De heer J. H. Verdel besprak, na een meer algemene inleiding, zeer speciaal de recreatie. De nood zaak tot ontspanning is zelfs tegen woordig ook bij alle eigen gemeente naren aanwezig, en ook zij hebben ondervonden dat een vol jaar wer ken op den duur roofbouw plegen is op de gezondheid. Het antwoord van burgemeester Smolders vergde precies 5 kwar tier. Ingaande op de gemeentefi- nanciën is er nog geen definitief antwoord te geven op hetgeen in de plaats zal komen voor het weg vallen van de inkomsten voor de gemeente voor het opheffen van personele en grondbelasting. Waar schijnlijk zal de gemeente meer armslag krijgen in het creëren van interne belastingen. Voor woningbouw is in voorbe reiding een plan van 31 woningwet woningen en 30 premiewoningem achter de veiling in de Googerpol der plus 11 woningwetwoningen te Rijpwetering. In aansluiting op het in onze aan hef vermelde voorstel werd ook hier reeds op de bestemming huisvesting van" de" jeugdverenigingen men tij delijk het bestaande KAB-gebouw- ■tje kan huren. Betreffende de problemen rond de mogelijkheden tot recreatie in deze gemeente, zijn B en W van mening dat nu de tijd is aangebro ken om zich hierover nader te be raden. Met Warmond zal worden samengewerkt voor verbetering van recreatie rondom de Kager- plassen. B en W hebben t.a,v. de recreatie al een breedvoerige stu die gemaakt en hierover besprekin gen gevoerd met de Heide Mij. Ze hopen zo spoedig mogelijk hieraan naar buiten meer uitvoerig bekend heid te kunnen geven, waarbij nog werd meegedeeld dat ook de re creatie rondom de Braassem de vol ledige aandacht heeft, al zijn hier uiteraard ook andere gemeenten bij betrokken. Nadat men nog tot hoofdstuksge- wijze behandeling van de begroting was overgegaan, kon voorz. Smol ders met de bekende hamerklop ten slotte de definitieve goedkeuring door de raad bekrachtigen. Offerblokken in Alphen gelicht ALPHEN In de nacht van zon dag op maandag zijn in het gebouw van de Vergadering van Gelovigen aan de Raadhuisstraat de offerblok ken gelicht. Men neemt aan, dat honderden guldens zijn meegenomen. Iin dezelfde nachit werd ingebro ken in de kantine van de voetbal vereniging Alphia aan de Nieuwe Sloot. Men nam twintig dozen siga retten en een geldsbedrag mee. Voorts werden tal van vernielingen aangericht. Gisteren ontdekte men, dat ver moedelijk vrijdagavond een inbraak was gepleegd in de sociale werk plaats De Spoorhaven aan de Mo- Burgemeester Waverijn in radioprogramma KOUDEKERK Woensdag 8 no vember zal burgemeester Q. Wave rijn 's morgens om half tien te horen zijn voor de radio in een uitzending van de N.R.U. Als burgemeester van een kleine gemeente is hij uitgeno digd om deel te nemen aan het pro gramma „Burgemeesters onder el- Dit programma staat o.l.v. mr. G. E. van Walsum, oud-burgemeester van Rotterdam, en hierin spreken de burgemeesters van een grote, een middelgrote en een kleine gemeente met elkaar. De burgemeester van de grote gemeente is drs. J. J. F. Roe ien van Zwolle en de burgemeester van de middelgrote gemeente de heer H. J. Langman van Ermelo. DE KAAG Op vrijdag 3 novem ber om half acht zal in café restau rant Kaagzichit de jaarlijkse veiling wonden gehouden ten bate van de keirk St. Joannes d!e Evangelist. Het comité nodigt allen urit aan dit feest van gezelligheid en milddadigheid deel te nemen. Er worden gratis con sumpties verstrekt en drie mooie prijzen verloot. Herdenkingsdienst ZWAMMERDAM Vanavond om half acht wordt in de Hervormde kerk een herdenkingsdienst gehou den wegens het feit, dat 450 jaar geleden de reformatie begon en dat de Hervormde Gemeente van' Zwammerdam 380 jaar gestaat. Ds. Van den Broeck zal spreken. Het kerkkoor verleent medewerking.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4