Bijslag eerste kind moet op den duur verdwijnen RIJKSBIJDRAGE VOOR AWZ BLIJFT LAAG Mysterie klokke wijzers in Rijssen opgelost Goede tv-programma's: verkeersgevaar minder Jaar van rijke oogst Roolvink vraagt SER advies Bouwers van steden zagen het verkeerd 9 WOENSDAG 25 OKTOBER 1967 (Van onze parlementsredaktie) DEN HAAG Minister Roolvink van Sociale Zaken heeft plannen om de kinderbijslag voor het eerste kind op den duur te doen verdwijnen. De uitkering voor het eerste kirid wordt bevroren op het tegenwoordige peil. Volgens deze methode kan deze bijslag pijnloos gelikwideerd worden. Deze kwestie kwam gisteren ter sprake tijdens het debat in de Twee de Kamer over het ontwerp Algeme ne wet bijzondere ziektekosten (AWZ). Minister Roolvink achtte het financieel volstrekt onmogelijk om de extra rijksbijdrage van 75 mil joen voor deze verzekering te verho gen tot 150 miljoen. Ook voor 1969 is hiervoor niets te verwachten. Wel zijn in het raam van het gehe le sociale verzekeringspakket bezuini gingen mogelijk op minder urgente voorzieningen, zodat er meer geld kan vrijkomen voor bijvoorbeeld de AWZ. Hierover wil minister Roolvink een advies vragen aan de Sociaal- economische raad. Een interim-advies wil hij van de SER over de vraag of op lange ter mijn kinderbijslag voor het eerste kind niet moet worden „afgebouwd" (te beginnen met het niet meer verho gen en indexeren van deze uitkering). „Dan zou", zo zei de minister, „ruim te ontstaan voor een glorieuze ontwik keling van de AWZ". Op 1 januari De Algemene wet bijzondere ziekte kosten beoogt een verzekering tegen 1de financiële lasten bij langdurige ziekten of gebreken. Het gaat hier om geneeskundige risico's, waartegen EEN KOU KRIJGT GEEN KANS DEN HAAG Vooral de fi nanciering van de Algemene wet bijzondere ziektekosten bleek gisteren in de Tweede Kamer een heet Hangijzer te zijn. Ook vanuit de regerings partijen werden bedenkingen geuit tegen het feit, dat de re gering de bijdrage uit de alge mene middelen op een laag, zij het na 1972 welvaartsvast, peil heeft gefixeerd. Het kabinet-Cals stelde de rijksbij drage op 600 miljoen, te weten 450 miljoen uit besparingen op de lasten ingevolge de Algemene Bijstandswet en daarboven een ex tra-bijdrage van 150 miljoen. Om budgettaire redenen heeft het ikabinet-De Jong die extra-bijdrage verminderd tot 75 miljoen, waar door de totale bijdrage op 475 mil joen komt. Daardoor' wordt een pre mieheffing voor de AWZ noodzake lijk. Voor 1968 is die vastgesteld op 0,4 procent. Voor 1969 rekent mi nister Roolvink op een premiepercen tage van 0,7. MOEITE Daar hadden mej. Van Leeuwen (a.r.), de heer Maenen (kath.v.) en drs. Tilanus (c.h.) toch wel moeite mee. De a.r.-spreekster vond de hal vering van de aanvullende rijksbij drage van 150 miljoen, waarmee de regering een oude toezegging teniet doet, „weinig -fraai." Ze verlangde een nadere motivering van dit besluit. Tegen een bescheiden premie heeft de a.r.-fractie geen bezwaar, maar de verdubbeling van de premie (eerst 0,2, nu al 0,4 procent in 1968) ligt haar wat zwaar op de maag. Ze ac cepteert noodgedwongen de huidige financieringsopzet voor 1968, maar be houdt zich voor de jaren 19691972 alle rechten voor. Ook de heren Mae nen en Tilanus maakten een derge lijk voorbehoud. PvdA De PvdA ging verder. Haar woord voerder, mr. Van Lier, zei dat de besparingen van het Rijk door de invoering van de AWZ al dadelijk veel te laag waren geraamd, waar door ook de overheidsbijdrage al met een te laag was berekend. De PvdA-fractie stelt daarom een wijzi ging voor, waarbij het Rijk 70 pro cent van de AWZ-kosten voor z'n rekening neemt en bovendien de toe gezegde 150 miljoen honoreert. Daardoor komt de premie voor 1968 op 0,1 a 0,2 procent. In 1972 zal ze slechts 0,4 procent bedragen in plaats van de 1,6 procent, waarop de rege ring (volgens berekeningen van de Ziekenfondsraad) uitkomt. WD en D'66, die tegen de voor gestelde rijksbijdrage geen bezwaar hadden, dienden een amendement in om de premie met 0,1 te verlagen. Dat kan, zo meenden de heren Riet kerk (lib.) en Nypels (D'66), door on der meer ook de bejaarden premie te laten betalen. ONDERSCHEID Staatssecretaris Kruisinga (Volksge zondheid) voelde daar niets voor. Het schrappen van ziekenhuis- en sanato- Tiumverpleging (zoals VVD en D'66 ook voorstelden) zou betekenen, dat men, in strijd met de moderne ont wikkeling van de gezondheidszorg, we^r onderscheid gaat maken tussen geéstelijk en lichamelijk gehandicap ten, „en die discriminatie wil de AWZ nu juist liquideren. Bovendien: de premiedruk zal er eerder door stijgen dan dalen. Minister Roolvink wees premiebeta ling door bejaarden waarop ook de KVP, ARP, CHU en de GPV-er Jon geling aandrongen van de hand. Deze groep is t.och al zwaar belast (ziekenfondsverzekering). Men moet ze niet met een nieuwe premieheffing lastigvallen. IN DE KNEL „Ik lijd," onthulde de minister, „niet aan slapeloosheid, maar de ver mindering van de aanvullende rijksbijdrage heeft mij toch wel heel veel moeite gekost. In het kader van een gezond financieel beleid was ech ter geen andere keuze mogelijk." De regering heeft die 150 miljoen gewoon niet ter beschikking. Het is onverantwoord om zo'n groot beslag te leggen op de ruimte voor komende jaren. Zonder forse belastingverho ging zouden door uitvoering van het PvdA-plan allerlei andere urgente so ciale voorzieningen (o.a. werkgelegen heid) in de knel komen. Volgens de minister vult de AWZ een leemte op, die niet meer past in het welvaarts- en welzijnsbeeld van deze tijd. Hij was ervan overtuigd, dat het Nederlandse volk de last van de nieuwe premie zal willen dragen uit solidariteit met de ongelukkigen in onze samenleving. Tot op zekere hoogte is de AWZ een afsluiting van ons sociale stelsel, maar ook daarna blijft er nog te wensen over, bijvoor beeld een arbeidsongeschiktheidsver zekering voor zelfstandigen. Minister Roolvink zei nog, dat de overheid er financieel niet beter van wordt als de AWZ er niet zou komen. Bij invoering van de wet is de over heid gebaat, maar is dat zo erg? Men moet die overheid niet zien als een ouderwetse kapitalistische onderne ming, die de mensen uitbuit. Over de overheidsbijdrage zei de bewindsman nog, dat de gezondheidszorg niet te afhankelijk dient te zijn van de over heidsfinanciën. Het Kamerdebat is vandaag voort gezet. Nederland-Rusland op 29 november DEN HAAG Voor het eerst in de geschiedenis van het vaderlandse voetbal zal Nederland een officiële interlandwedstrijd tegen Rusland spe len. De ontmoeting is bepaald op woensdag 29 november in het Feijen- oord-stadion in Rotterdam. Om te voorkomen dat de normale competitie te zwaar wordt belast, heeft de KNVB besloten de return wedstrijd niet in dit seizoen, maar in het volgende te houden. Waarschijn lijk wordt deze dan eind september of begin oktober in Moskou gespeeld. Om dezelfde reden is ook een eer volle uitnodiging van Spanje om dit seizoen een interlandwedstrijd tegen Nederland te spelen naar het volgen de verwezen. Dinsdagavond zijn twee wedstrijden gespeeld voor de eerste divisie van het Engelse oetbal. De uitslagen waren: Burn- Engelse voetbal. De uitslagen waren: Burn- Bromwich Albion 2—1. men zich tot nu toe niet kon verzeke ren. Op 1 januari treedt dat deel van de nieuwe wet (begin 1966 door minister Veldkamp ingediend onder de naam Algemene Wet Zware Geneeskundige Risico's) in werking dat betrekking heeft op verpleging van gehandicapte kinderen en opname in psychia trische inrichtingen. Per 1 april wordt dan Ide hele AWZ van kracht. Ook ziekenhuisverpleging na het eer ste jaar en sanatoriumverpleging vallen er dan onder. Meerderheid vóór Het spreekt haast vanzelf, dat de Kamer de AWZ, die het voorlopig sluitstuk van de sociale voorzienin gen mag worden genoemd, met over weldigende meerderheid zal aanvaar den. Een snelle invoering achtte men noodzakelijk. Ook al is de wet op 1 januari nog niet af, terwille van de gehandicapte kinderen in de ver pleeg- en verzorgingstehuizen mag niet langer worden gewacht. Alleen ir. Van Dis verklaarde' zich tegen het wetsontwerp. De SGP wil nu eenmaal niets van dwangverzeke ring weten. Ze wil het probleem van de bijzondere ziektekosten oplossen via een hoofdelijke omslag. Ondanks de algemene instemming met doelstelling en rechtsgrond had de Kamer toch vrij veel kritiek op verschillende onderdelen van de AWZ zoals die na tla van wijzigingen tenslotte door minister Roolvink aan de volksvertegenwoordiging is voorge legd. Gisteravond lagen al negen amendementen op tafel. MEXICO Russen vooraan bij wielrennen MEXICO De finale van de ploeg achtervolging over vier kilometer wielrennen tijdens de sportweken in Mexico zal zoals verwacht gaan tus sen Rusland (winnaar tegen Cuba dat In de achtste ronde werd ingehaald) en de nummer twee van de wereld kampioenschappen Italië (winnaar in 4.27.29 tegen Mexico). De halve fina les van het tandemnummer gaan tus sen de Fransen Morelon/Trentin, de Russen Phakadze/Agapov, de Belgen Van Lancker/Goens en de Italianen Turrini/Borighetti. De Russische Galina Alexeva be haalde de gouden medaille bij heft torenspringen dames. De eindstand was: 1. Galina Alexeva (RsL) 111,37 pnt (goud), 2. Osaki Keiko (Jap.) (zilver), 3. Patty Simmons (VJ3.) (brons). De Italiaan Claudio Dibiasl won de gouden medaille bij de heren. 1. Claudio Dibiasi (It) 168,46 punten (gouden medaille), 2. Keith Russel (VS) 164,70 (zilver), 3. Arimetsu Yasu- ke (Jap) 163.71 (brons). Hongarije heeft de gouden medaille veroverd bij het damesschermen flo ret voor ploegen. De Hongaarse da mes versloegen in de finale Italië, dat zilver kreeg. De bronzen medaille werd gewonnen door Cuba. Tot slot zegevierde de Westduitser Konrad Wirnhier bij het schieten met automatisch pistool. Hij bleef zijn grootste rivalen de Spanjaard Jose Luis Martinez, de Italiaan Lau- ris Becceroni en de Roemeen Gheorg- hi Cincovicci, die allen zilver kregen, vier punten voor. t goede werk van doelman V erlpren van de gelijknamige De uitslagen van de zevende ronde van het Interzonale schaaktornool, dat In Sous- sa gehouden wordt, zijn: Horts (Ts-Sl) Kavalek (Ts-Sl) V»V», Mecking (Brazilië) Cuellar (Columbia 1—0, Mjagmasuren (Mongolië) Bouaziz (Tunesië) 1—0, Por- tisch (Hong) Suttles (Canada) 1—0, Ivkov (Z-Sl) Bliek (Hong) Vi—>/t, Reshevsky (VS) Geiler (Rusland) afg., Fischer (VS) Steln (Rusland) alg.. Larsen (Den) Barczay (Hong) afg., Matanovle (Z-Sl) Matulovic (Z-Sl) afg. Kortsnol (Rusland) uitg. Hoewel de recente brand in de Danl< fabrieken in Emmen misschien anders j het de bedoelli SOCIAAL CONTACT MOET VOORAL VRIJWILLIG ZIJN (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De socioloog is een soort gluurder, die ge leid wordt door onthullingsdrift. Deze opmerking is van dr. C. D. Saai, lector in de gezinssocio logie in Groningen. Hij sprak gisteren in de Haagse dieren tuin op de provinciale dag van de Stichting maatschappelijk opbouwwerk in Zuid-Holland en de Stichting culturele raad. Deze wat hatelijke woorden van dr Saai waren slechts ter zijde. Zijn belangrijkste stelling was, dat de maatschappelijke kijk van de stede- bouwkundige vaak in flagrante strijd is met de ontwikkelingen in het maatschappijbeeld. Dit leidt tot fou ten in de woning- en stedenbouw. Een voorbeeld is het dorp Nagele, in de Noord-Oostpolder. Hier bouw de men zogenaamde woonhoven om meer contact tussen de bewoners mógelijk te maken. Het viel geheel anders uit: De sociale relaties wer den opgelegd en het gevolg was, dat er sociale afstand ontstond. In de jaren vijftig is gebleken, dat de wijkgedachte niet in overeen stemming was met de werkelijkheid. De verschillen tussen de mensen on derling waren te groot. De reis van de Nederlandse volleybalploeg naar Turkije heeft in verband met de enkele verlof- aanvragen nogal wat voeten In de aarde gehad. Gisteren was het echter zo ver dat zowel het heren als het damesteam zich op de trappen in de vertrekhal van Schiphol kon laten fotograferen. Beide ploegen zullen in Turkije deelnemen aan de Europese kam pioenschappen. Prinselijk paar bij hockeyduel DEN HAAG Prinses Beatrix ën prins Claus zullen zaterdag 28 okto ber aanwezig zijn bij de hockey wedstrijd Nederland Pakistan in het Wagenerstadion in Amstelveen. De Prinses toonde al eerder be langstelling te hebben voor interland hockeywedstrijden. Tijdens de Olym pische Spelen in Tokio volgde zij ook enkele wedstrijden. Wereldrecord 1500 m voor Mia Gommers SITTARD iMia Gommers (Uni- tas) vestigde dinsdagavond in Sittard met een tijd van 4.15.6 een wereldre- record op de 1500 meter voor dames. Het oude record was met een tijd van 4.17.4 in het bezit van de Engelse Ann Smith. David ontmaskerde Erik (Van een onzer verslaggevers) RIJSSEN Erik Seppen- woolde (9) heeft ze allemaal bij de neus genomen: zijn vader en moeder, de straat, de klokken maker, zijn woonplaats Rijssen, en redacteuren van dagbladen die gealarmeerd werden en sap pige verhalen gingen schrijven. En via hen dus eigenlijk alle Neder landers. Met een onbewogen gezich tje heeft hij de drukte die de geheim zinnig „door aardstralen" verbogen klokkewijzers opleverden aan zich voorbij laten gaan. Als er wéér een deskundige was geweest die zijn visie had gegeven, na nauwlettend de schoorsteenmantel onderzocht en beklopt te hebben, verscheen er misschien heel even on merkbaar, een klein grijnsje op zijn gezicht. Maar meer ook niet Erik, 9 jaar, bleef zich goed beheersen. Tot David Berglass u weet wel de illusionist-psycholoog van Opus 13 voor de Vara ervan hoorde. Hij ging naar Rijssen. De listige Brit, liep eigenlijk in huize Seppenwoolde al direct op Erik af om hem te vragen: Waarom heb jij steeds die wijzers verbogen? Het antwoord van het joch kwam onmiddellijk: Zo maar, voor een lolle k- Sprakeloze verbazing van vader en moeder. Van de straat, Van de ge meente Rijssen. Enzovoorts, enzo voorts. Ziehier de nuchtere (ware) feiten. Erik was ziek, destijds. Zijn bed mocht in de huiskamer. En 's nachts, als iedereen sliep..» enfin, u begrijpt het wél. TOKIO 1 De Japanse gewicht* heffer Yoshinobu Miyake heeft dinsdag in Urawa het wereldrecord tweehandig trékken in de vederge- wichtklasse verbeterd en gebracht op 125,0 kg. Het oude record stond met 123,0 kg sinds 14 oktober 1964 (Tokio) op zijn naam. (VS) ibrieken in Emmen I.„. I. _;.oellng dl ---lationale Danlonschaaktornooi (da es) normaal van 8 t/m 15 november Drdt gehouden. Omdat mensen thuisblijven (Van c verkeersredacteur) UTRECHT Een nieuw wa pen in de strijd tegen de ver keersonveiligheid: tv-program- ma's, die zó aantrekkelijk zijn, dat men er voor thuis blijft. De suggestie kwam gisteren van dr. B. P. Hofstede, hoofd van de afdeling studie en onderzoek NRU/NTS op de jaarvergade ring van het Verbond voor Vei lig Verkeer in Utrecht. Argument vond hij', dat de curve van de dodelijke verkeersongevallen en de curve van het tv-kijken vrij wel eikaars spiegelbeeld vormen. Dat wil zeggen, dat bij vertoning van „trekkers" voor de tv het aantal onge lukken op dat moment lager is dan normaal. Dr. Hofstede vroeg zich af hoeveel mensenlevens er al gespaard zijn sinds de NTS in oktober vorig jaar startte met het zondagmiddagpro gramma Monitor. „Niemand kan dat ooit zeggen, evenmin als iemand weet hoeveel mensenlevens verloren zijn gegaan doordat het interlandvoetbal (en dus ook de radio- en tv-uitzendin- gen daarvan) is verplaatst van de zondagmiddag naar de woensdag avond". Spreker voelde veel voor een zend- uitbreiding, die gelijke tred toudt met de groei van het autopark. Ook op het gebied van de verkeersvoor- lichting zag hij een belangrijke taak voor de tv. Hij stelde de vorming voor van een studie- en actiegroep, waarin verkeersdeskundigen samen met vertegenwoordigers van NTS en omroepen de mogelijkheden voor een intensivering van deze voorlichting onderzoeken. Een andere suggestie: een tv-slipcursus. Van buitenaf Naast het gebruik van massamedia noemde dr. Hofstede ook de persoon lijke beïnvloeding een noodzaak. In dit verband vond hij het een winst punt, dat men begint af te stappen van de gedachte, dat deze campagnes uitsluitend vanuit de moraliserende hoek moeten worden gevoerd. „Ook in de verkeersvoorlichting zijn de laatste tijd veel taboes door broken. Menselijke fouten zijn naar de achtergrond gedrongen. Toe valsfactoren en omstandigheden bui ten de verkeersdeelnemer blijken meer invloed te hebben op de ver keersonveiligheid dan medisch-psy- chologische factoren „binnen" de ver keersdeelnemer. Brokkenmakers ko men relatief weinig voor. De grootste bijdrage aan de verkeersongevallen komt van gewone mensen, die zo nu en dan bij een ongeval zijn betrok- „Het is niet waar, dat een positieve mentaliteit o verantwoordelijk heidsbesef, medemenselijkheid, onder drukking van agressiviteit samen hangt met veilig verkeersgedrag; het omgekeerde is eerder juist. Het is zelfs niet uitgesloten, dat bepaalde vormen van verkeerspropaganda de onveiligheid bevorderen", aldus dr. Hofstede. Hij verwachtte dan ook meer van een empirische aanpak, waarbij wordt uitgegaan van objectieve fei ten in plaats van een normatieve be nadering, die niet uitkomt boven het „hoe het eigenlijk allemaal zou moe ten zijn in het verkeer", Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bernhard voerde dinsdag op paleis Soestdijk enkele ge sprekjes met leden van de Jeugdraad van Advies van de afdeling Wild Life Rangers, een onderdeel van het Wild Life Fund. Deze gesprekjes vormen de in leiding tot de nieuwe actie Dierenvriend 11, waaraan de NTS zondag in het programma Monitor aandacht zal besteden. Maar wanneer men de wijkge dachte ontdoet van zijn ideologie, bljjft er voor de stedebouwkundigo nog genoeg om een wijk te maken. Nog sterker dan nu zal in de toe komst het leven van de mens liggen tussen het sterk particulier en za kelijke terrein, zei dr. Saai. De ont moeting van mens tot mens is veel meer een kwestie van selectiviteit en vrijwilligheid. Hoog of laag Man valt twee vrouwen lastig RIDDERKERK In de nacht van maandag op dinsdag heeft een in een zwart leren jack geklede man, ge tracht twee vrouwen aan te randen. Met één van hen raakte hij in een worsteling, waarbij zowel de dader als een 37-jarige vrouw uit Bolnes, bloedende wonden opliepen. Dezelfde man probeerde het later nog eens bij een Vrouw op een brom fiets. Zij ging echter niet op zijn ge- De heer W. A. H. A. M. Janssen, directeur van de bouw- en woning- dienst van de gemeente Utrecht hield een praktische lezing over de knelpunten in de stedebouw. De etagebouw in drie woonlagen wordt soms noch vlees noch vis ge noemd. Volgens verschillende ont werpers moet men het zoeken of in laagbouw of in uitgesproken hoog bouw. De architecten bepleiten tegen woordig vurig een scheiding tussen verkeer en voetganger. Maar de be woner wordt dan vergeten in het bijzonder bij de hoogbouw. Het ge bouw moet dan zoveel functies ver vullen, dat de bewoner in het nauw komt. Er komen steeds meer archi tecten, die het gebouw als een wijk Bovendien bij die scheiding van verkeer en voetganger is het pro bleem van de retcreatie van het kind nog lang niet opgelost ISRAËL BEGON AANVAL (Vervolg van pag. 1) Klacht Kort voor het begin van de ver gadering diende Israël een klacht in waarin de Egyptische troepen ervart beschuldigd werden het vuur te hebben geopend. De Israëlische ambassadeur Ra- faël deed een nieuw beroep op de Arabieren „rechtstreeks vredeson derhandelingen met zijn land te be ginnen „iets wat ze tot nu toa hardnekkig geweigerd hebben". Is raël had volgens hem de bestands- voorschriften „op basis van weder kerigheid" strikt geëerbiedigd, maar deze waren door de Egyptische aan. val op de Eilath ernstig ondermijnd. De Egyptische afgevaardigde El--j Kony vond dat de raad artikel 7 van het Handvest moet toepassen, dat voorziet in economische sancties en zonodig gebruik van geweld. Hij zei dat Israël een barbaarse daad had begaan. Goldberg Goldberg, de Amerikaanse afge vaardigde, diende op zijn beurt een ontwerp-resolutie in, waarin wordt gewezen op het van kracht zijnde bestand. Elke schending van dat be stand van welke kant ook moet worden veroordeeld. De be trokken partijen wordt in de reso lutie gevraagd samen te werken met de VN-staf in het gebied. Goldberg verwierp de Russische resolutie als „eenzijdig". De jongste gebeurtenissen maken naar zijn oordeel nieuwe inspanningen ter verzekering van een ware, duurzame vrede noodzakelijk. V erontrustend De Fransman Berard vond dat de vernietiging van de Eilath nog als een militair treffen kon worden be schouwd, maar de verwoesting van de raffinaderijen van Suez droeg volgens hem „een wel bijzonder verontrustend karakter". De Veiligheidsraad is vanmid dag om vier uur (Nederlandse tijd) opnieuw bijeengekomen. Verwacht wordt dat de Russische ontwerp, resolutie, waarin Israël wordt ver oordeeld als agressor, niet voldoen de stemmen zal krijgen om te wor den aangenomen. Weer wapens Intussen heeft het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken besloten de wapenleveranties aan Israël en vijf Arabische landen op seleotieve basis te hervatten. Dit besluit was al genomen voor de jongste incidenten. Het opnieuw zenden van wapens houdt volgens een woordvoerder in Washington niet in dat een eind is gekomen aan de pogingen met Rusland tot een akkoord te komen over de vermij ding van een nieuwe bewapenings wedloop in het Nabije Oosten. De Arabische landen die wapens krij gen zijn Saoedi-Arabië Libanon, Marokko, Libië en Tunesië. praat in en waarschuwde thuis de politie. Deze vrouw wist een vrij nauwkeurig signalement van de aan rander te geven. SCHEVENINGEN Het jaar 1967 zal de geschiedenis ingaan als het jaar van de rijke oogst, zelfs van produkten waarvan men in het voorjaar maar matige verwachtingen had, zoals het fruit. Ir. C. S. Knottnerus, voorzitter van het Koninklijk Nederlands landbouw- comité, zei dit vanmiddag in de algemene vergadering van zijn organisatie in Scheveningen. Hij merkte op dat echter ook overvloedige oogster hun moeilijkheden geven. De problemen van hoge opbrengsten zitten vooral aan de afzetzijde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9