i Weekagenda HONDERD JAAR "HAANSTRA" 25. sust Bewaarsclioolhouderessen van vroeger werden kleuterleidsters van nu GROFVUIb OPHAALDIENST. RAIFFEISENBANK LEIDEN-OEGSTGEEST jnElTWE LEIDSE COURANT MAANDAG 23 OKTOBER 1967 Maandag (23 oktober) Middelweg 28, 2 tot 5 u.: verkoop dag handwerkclub Vrijz. Hervormden. Oude Singel 236. 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Bond Overheidspersoneel, J. H- van der Jagt over bezuinigings beleid ten aanzien van het overheids personeel. Filmzaal universiteitsgebouw Sta tionsplein 12, 8 uur: afd. Leiden e.o. Kerk en Vrede, prof. dr. H. J. Hee- ring in gesprek met ds. W. Jacob, in- dusi triepredikant in Oost-Duitsland, „Hoe vindt u het dat wij, westeuropese christenen, kunnen bijdragen tot de Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O-, dr. W. P. J. Lignac over natuurparken en woestijnen tussen Rocky Mountains en Pacific. Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraads vergadering. Dinsdag (24 oktober Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: ver gadering comité Haarlemmerstraat. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emdgratiecentrale. Middelweg 28, 2 tot 4 uur: verkoop dag handwerkclub Vrijz. Hervormden, 's avonds feestelijke gemeente-avond dn gemeentecentrum Lijtweg Oegst- geest, 7 tot 8 uur: verkoop van restan ten aldaar. Lakenhal, 8.15 uur: opening tentoon stelling Spelen en Lezen. Burgerzaal stadhuis, 8 uur: Dag Ver. Naties, prof. jhr. nu*. H. F. van Panhuys te Leiden over „De betekenis van de Ver. Naties in een bewapende wereld", medewerking Jeugd'kam er or kest Ledden. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: Film club K. en O. Prima Delia Revolu- Janvossensteeg 59. De Ruif, 8.30 uur: opening sociëteit Zisexzo. Jeugdhonk Charlotte de Bourbon- bof, 7 uur: elektrondcaclub De Detec- tor. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „In wankel even- Wicht". Woensdag (25 oktober) Oude Singel 236, 8 uur: ledenverga dering Door Eendracht Verbonden. Pieterskerk. 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Breestraat 85 ,8 uur: Ver. Pedago giek, forum over seksuele voorldch- Steenschuur 6, 8 uur: Leidse Ver. Postzegelverzamelaars, lezing met dia's over postale geschiedenis. Engel se Kanaaleilanden, quiz. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Robt Toneel met „De eerste Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Daniel Baren- boim, piano. Donderdag (26 oktober) Dr. Van Voorthuysenschool, Marnix- straat, 8 uur: installatie G- J. Augusti- nus als hoofd. De Lakenhal. 8 uur: Oud-Leiden, ir. H. H. Vos, directeur Gemeentewerken, over de slag bij Hastings en de Burcht te Leiden. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Heidei- zien in het donker". Vrydag (27 oktober) Gehoorzaal. 7.30 uur: huldigings- en feestavond jubileumfonds N Z.H.V.M. Aula Acari- Ziekenhuis, 7 uur: forum problematiek der slechthorendheid. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afd Leiden Ver. Huisvrouwen, mevr. Hö- weler-Smit over „Geneesmiddelen vroeger en nu". L.H.J.-gebouw,Levendaal 101: tie nersociëteit, Milkshake. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruil beurs voor verzamelaars. 7 uur. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". Den Haag Diligenbia, 8.15 uur: Borodin-kwartet. Den Haag Kloosterkerk, 1 uur: orgelbespeling Bernard Renooy. Den Haag Lutherse kerk, 8 uur: orgelconcert Piet van Egmond. Zaterdag (28 oktober) Schouwburg, 2.30 uur: Leidse Jeugd- Actie, jeugd-toneelvoorstelliing, „Ploeft, de geschiedenis van een spokenfami- iie" (8 tot 14 jaar), toneelgroep Arena Afd. Leiden Ned. Natuurhist. Ver.: paddestoelenexcursie naar Rust en Vreugd Wassenaar. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc., 't Is weer beatentijd. ook ouderensociëteit- Oegstgeest Het witte huis. 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Den Haag Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met „Van de brug af gezien". 'Den Haag Dillgentda, 2.15 uur: to neelgroep Arena met „Het laatste lo- verbos", 8.15 uur; pianorecital Peter Ka/tin. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48 tel. 21060. De nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid De Ocgstgecstse apotheek en apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Kweekschool voor voorbereidend onderwijs viert deze week uitgebreid eeuwfeest (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Met een groot aantal feestelijkheden viert deze week de Kweekschool voor voorbereidend onderwijs beter bekend als Haan- straschool, hoewel alleen de aan de kweekschool verbonden kleuter school aan het Rapenburg officieel zo heet het honderdjarig bestaan. In oktober 1867 opgericht als „kweekschool voor bewaarschoolhouderes- sen", was de nu aan de Vliet gevestigde school de eerste in Nederland waar kleuterleidsters ,een volledige dagopleiding konden volgen. Een uitgebreid feestprogramma, samengesteld door het bestuur, de leerlingen en de reünisten, staat er borg voor dat deze wee'k niet onop gemerkt voorbijgaat. Vanmiddag om vijf uur zijn de feestelijkheden in de school geopend met de aanbieding van het cadeau van de leerlingen: een aantal zelfgemaakte wandkleden en toneelgordijnen. Behalve aan dat cadeau gewerkt, hebben de leerlin-., gen het afgelopen jaar ook kwartjes gespaard; het totale bedrag is even eens vanmiddag overgedragen aan de stichting Terre des hommes, die zich over oonlogsslach'toffertj es ont- Het feest voor de leerlingen begint FILMS Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Qui est vous Polly Maggod? (14 jr). Lido (2 en 8 uur): Dokter Zhivago (14 jr). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Agent 077 Operatie Marokko (14 jr). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De prooi (18 jr). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Houd de treinen in het oog (18 jr). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Mijn prinses (18 jr). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3 Voor politie 5 maal 4. iMnlenraasenm Molen De Valk "geopend dinsdag to1 en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdas .ondag van I tot 5 uur Museum Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tol u.. ook zaterdag Sted museum De Lakenhal, Oude suigel op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): od werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot a uur kassen zaterdags en zondags ge Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn t de volgende tijder geopend Lindestraat lb maandag geslotei unsdag U11.15 u en 13 3U17.15 u. woensdag gesloten, dooderaag I3.3l> 815 u. vrijdag 9—11.15 a en 13 30—18.4? j zaterdag 8—11 15 u. en '3.30—18.30 Van dei Werfstraat 39 maandag en unsdag gesloten woensdag 811.15 en .3,3017.15 u., donderdag 8 3011.15 a' 3 30—18 15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u er .-30—1845 u.. zaterdag 7 30—11 15 »r Botermarkt 3. galerie Van der Vlist. grafiek yan Sees Vlag. van 4 tot 23 nov., dinsd. t.e.m. zat. 10 tot 6 u„ vrij dagavond 8 tot 10 uur. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van kindertekeningen en recente ekenin- gen van Lucia Steinbach, tot 5 novem ber, dag van 10 tot 5 u.. zoudags van 1 tot 5 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Spelen en Lezen, antiek kinderspeelgoed uit de verzameling Caljé-van Guliik en oude kinderboeken en kinderprenten uiit de verzameling J. de Koning, 25 okt. tot 10 dec., dagelijks 10 tot 4 uur. zondags 1 tot 4 uur Galerile Walenkamp, Nieuwsteeg 11: schilderijen en tekeningen van Cor Blok (tot 27 oktober). WASSENAAR - Kunstzaal Heuff Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van J C W Cossaar en keramiek en plastieken van Elisa beth Gerst (van 16 okt. tot en met 1 nov., maandag t.m. zaterdag 10 tot 5 u., dinsdagavond 8 tot 10 uur, zondags gesloten). woensdagmiddag: om drie uur wordt een fietstocht door Leiden gehouden. De meisjes zijn gekleed in kleren zoals die honderd jaar geleden wer den gedragen. Donderdagavond geeft de leerlingenvereniging Iduna een groot lustrumbal in de Stadsgehoor zaal en zaterdagavond wordt in ho tel Zinger in Noordwijk het slotfeest gevierd. Het bestuur biedt de leerlingen en docenten vrijdagavond in de schouwburg een feestprogramma aan, waarvan de aard strertg geheim is gehouden. Zaterdagmiddag re- cipieert het bestuur in de Stadsge hoorzaal. Reünistendag De reünisten komen zaterdag aan bod. Om ongeveer tien uur 's mor gens worden ze opgehaald bij het station en ontvangen in de sdhool. Om ongeveer twaalf uur volgt in de Stadsgehoorzaal de officiële opening van de reünistendag. gevolgd door een lopende lunch. Om twee uur voeren de leerlingen voor de oud-leerlingen een zelfge maakte musical op, waarna de reü nisten de leerlingen in de foyer van de Stadsgehoorzaal een thé dansant aanbieden. Na een reünistendiner, eveneens in de gehoorzaal, voeren de oud-leerlingen voor hun mede reünisten een cabaretprogramma op. Er worden ongeveer 350 oud-leer lingen verwacht. Een van hen komt speciaal over uit Amerika, een an dere uit Suriname. Nog niet bekend is of de oudste in leven zijnde reü- niste, die 91 jaar is. ook van de par tij zal zijn. Wel komt mej. Perné, die daarna aanspraak maakt op de oud ste rechten. Antiek speelgoed Ook de ouders van de leerlingen worden in het eeuwfeest betrokken. Voor hen is er woensdagavond van acht uur tot half tien een ontvangst in de school. Op deze ontvangst wor den ook de kleuterleidsters bij wie de leerlingen in opleiding zijn ver wacht. Donderdagmorgen van elf tot 12 uur komen de moeders bij wie de leerlingen in gezinsopleiding zijn. Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de kweekschool wordt in De Lakenhal een tentoon stelling van antiek speelgoed gehou den. Deze expositie wordt morgen avond geopend. Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de Kweekschool voor voorbereidend onderwijs is in het schoolgebouw aan de Vliet een tentoonstelling ingericht waarop de toekomstige kleuterleidsters hun „handwerk" tonen. Foto: N. van der Horst. Tot de niet direct feestelijke on derdelen van het programma be hoort ook een conferentie over Kleu ter- en volksgezondheid, die van woensdag tot vrijdag in hotel Noord zee in Noordwijk wordt gehouden en een besloten karakter draagt. Deze conferentie .is georganiseerd in sa menwerking met het Nederlands in stituut voor kinderstudie in Den Haag en de Wereldgezondheidsorga nisatie. Eveneens met het eeuwfeest in verband staat de verschijning van het boekje Honderd jaar Kleuters, geschreven door mej. W. M. Nijikamp en uitgegeven door Vermande in IJmuiden. In dit boekje wordt een groot aantal onderwijsystemen, twaaronder de methode-Haanstra, 'beschreven en getoetst op de bruik baarheid. Ten slotte wordt in de school een tentoonstelling gehouden die bezoe kers een indruk geeft van wat de leerlingen op het gebied van hand- denarbeid en wat daarmee verband houdt presteren. Raad Leiden komt vanavond bijeen LEIDEN Vanavond om half 8 komt de gemeenteraad weer in openbare vergadering bijeen; het betreft hier een voortzetting van de vorige week ter wille van de tijd geschorste vergadering. De agenda vermeldt als hoofd schotel het aanvullende voorstel van B. en W. inzake de bouw van de veemarkt-sporthal, die volgens B. en W. onderhands moet worden aan besteed. Verder komen de volgende pun ten in behandeling: wijziging markt- verordening (het weren van fietsen op de warenmarkt; benoeming leden commissie van advies Woort- ruimtewet. Oud-Leiden in ond-Utrecht LEIDEN Een zestigtal leden van de vereniging Oud-Leiden bracht zaterdag jl. een bezoek aan de stad Utrecht. De leden maakten onder deskun dige leiding een wandeling door de stad tijdens welke wandeling op het Domplein werd aangewezen hoe de stad daar haar oorsprong vond. Vele geschiedkundige bijzonderheden werden verteld o-a. over de grach ten en de daaraan grenzende wer ven en kelders en over enige uit de middeleeuwen stammende nog aan wezige, dóch van gewijzigde gevels voorziene versterkte huizen. Bezich tigd werden de Jacobikerk, de Jans- kerk, de regentenkamer van het Bartholomei Gasthuis, de Maria Kloostergang en de Domkerk Mala Hari is hier geweest De Kweekschool voor voorbe reidend onderwijswaarvan op het ogenblik mej. H. M. ter Beek directrice is, gaat uit van de Vereniging voor voor bereidend onderwijs. Voorzit ter van deze vereniging is de Leidse kinderarts J. P. Boek- hold. In het bestuur heeft ver der onder anderen ook de kin derarts A. Th. Schweizer uit Oegstgeest zitting. Aan de kweekschool is nu alleen nog de kleuterschool aan het Rapenburg verbonden. Vroe ger had de school ook hog een kleuterschool aan de Lelie straat en een internaat. Dit in ternaat heeft ooit nog eens in de vorige eeuw onder dak geboden aan Greetje Zelle, die later als Mata Hari grote bekendheid zou krijgen. De niet-officiële naam Haan- straschool houdt de herinne ring levend aan de Friese on derwijzer Wijbrandus Haanstra (1841—1925), die van 1882 tot 1922 directeur was van de kweekschool en volgens wiens wijdverbreide methode de toe komstige „beivaarschoolhou- deressen" werden opgeleid. Hoewel bekend geworden als de methode-Haanstra, heette zij officieel de metho'de-Leid- sche Kweekschool. In het Leids jaarboekje van 1926 schreef dr. W. van Everdingen dat Leiden deze Haanstra „met fierheid een zijner beste bur gers (kan) noemen". Honderd jaar na de oprichting telt de kweekschool 160 leer lingen, terwijl 40 kleuterleid sters de B-opleiding (voor hoofdleidster) volgen. Katwijker na ongeluk overleden KATWIJK De 22-jarige A. Zui- derduyn, die vrijdagmiddag te Rijns burg door een auto werd aangere den, is gistermorgen in het acade misch ziekenhuis te Leiden aan zijn verwondingen overleden. Zoals wij zaterdag berichtten, werd de jongeman op het kruispunt Voorhouterweg-Vinkewag door een door een Leidenaar bestuurde per sonenauto geschept en vijfentwintig meter meegesleurd. De auto en de Katwijker en zijn scooter belandden irn een sloot. Anti-hongeractie in Katwijk KATWIJK Ook in Katwijk wordt deze week gecollecteerd voor de NOVIB anti-hongeractie). Er wordt gewelkt met 65 collectanten. Als ieder meedoet, komt er een hoop voor de miljoenen, die thans nog in erbarmelijke omstandigheden leven, zelfs aan het dagelijks brool niet toekomen. De anti-hongeractie geeft dit jaar medewerking aan een irrigatiepro ject van een verdroogd gebied op Midden-Java. verbetering van het onderwijs in Columbia, voedings voorlichting in Noordoost-Brazilië en pluimveeverbetering in Ecuador. KATWIJK AAN ZEE De Jonge Kerk van de hervormde wijkge- meenite O verduin vergadert woens dagavond a.s, in een benedenzaal van de Ichtuskerk, Met als uitgangs punt het zesde gebod (Gij zulit niet doodslaan) hoopt ds. De Vos te spre ken over oorlog en vrede. KATWIJK AAN ZEE De CJV- meisjesolub De Vierboet kan nog wat Leden gebruiken: meisjes van omstreeks twaalf jaar. Men verga dert woensdagsavonds van half acht tot negen uur in zaal 1 van het jeugdhuis aan de Voorstraat. Ds. Van Dok blijft in Noordwijk NOORDWIJK-BINNEN Ds. J. van Dok heeft bedankt voor het door de Hervormde Gemeente van Goes op hem uitgebrachte beroep. Buurt 10, dinsdag: Ter Haarkade, Boshuizerlaan, Boshuizerkade, 5- Meilaan, 5-Meipleiji, Bevrijdings plein, Gerrit v d Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Montgomerystraat, Joh Poststraat, Walraven van Hal straat, Wiardi Beckmanstraat, v d Helmlaan, Arent Bruunsstr, Lieven de Keystr, Zocherstr., Van Ban- chemhof, de Bazelstraat, Jac Ro- manstr, Jan Keldermanstr, Ving- boonshof. Jacob v Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalpaerthof, V. 's-Gravensandestraat. Berlagestr., Buurt 11, donderdag: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmer trekvaart), Pasteurstr., Ran=enstr. en Korte Hansenstr., Leeuwenhoek- str., en plein, Lucas v Leydenstr., Bakker Korffstr., Jan Lievenstr., Frans v Mierisstr., Broeckw., Stads- polderweg, Haarlemmerweg, Raam poort, Raamstr., Maredijk, Piet Heinstr., Vendelstr., Poelgeesterstr.. Schutterstr., Maredijkhofje, Vaart kade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Musschenbroekstr. Buurt 12, vrijdag: Veilingkade, Lammenschansweg (van Veiling- kade tot Lammenschansplein), Lammenschansplein. Zoeterwoudse- weg, Meloenstr., Appelstr., Toma- tenstr.. Druivenstr., Carbutreweg. Planteynstr., Kanaalweg (van Lam- mebrug tot spoorlijn), Vliet weg, Zoeterwoudsweg, Cronestein, EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) POSTBUS 39 - HILVERSUM QQQQÖPOOOOOO&0 spaarbank en alle bankzaken Leiden: Rapenburg 63 Vijfmeiplein 32 Oegstgeest: de Kempenaerstraat, hoek Terweeweg. Ouderavond bij L.A.F. LEIDEN Vrijdag j.l. werd in de kantine van de NV Leidsche Apparatenfabriek de jaarlijkse ouderavond gehouden. De bedoe ling van deze avonden is, dat zij de ouders van de leerlingen nau wer in contact brengen met het bedrijf waar hun zoons werken, waar zij de opleiding krijgen voor het 'BEMETEL'-diploma. Het hoogtepunt vormde de di ploma-uitreiking door de directeur van de L.A.F.ir E. Ruempol, aan de zeven geslaagden. Vermeldens waard is, dat er ook een leerling van 'Effatha' uit Voorburg slaagde. Na de pauze werd de film 'Risico' Vertoond. Inbraakjes in Leiden LEIDEN In het afgelopen week eind is een drietal inbraakjes ge pleegd en wel in de openbare school aan de Rijnsburgersingel, het thee huis in de Leidse Hout en bij Fas- son aan de Lammenschansweg. Uit de school werd een blikje met klein geld meegenomen, uit het theehuis voor f 150 aan chocolade, koek en banket en bij Fasson werd het geld- bakje van een vruchtensapautomaat geleegd. Rijnsbuigse dammers wonnen van OGB RIJNSBURG In de competitie van de Leidse Districts Dambond speelde RDC' 1 een thuiswedstrijd tegen OGB 1 uit Bodegraven. De Rijnsburgers wonnen met 11-9. De gedetailleerde uitslagen: 1 D Krom hout (RDC)C v d Scheer (OGB) 2-0, 2 G van ZuylenN Anker 2-0, 3. C van den BoschC v d Vlist 1-1, 4 W LeeuwenburgT Kooistra 1-1, 5 P van EgmondA M de Jong 0-2, J van der MeyA Sterk 1-1, 7 H VerkuilT Lammens 1-1. 8 D van EgmondG L Terlouw Ö-2, 9 A SamsonG van Eist 1-1, 10 J v d KampL Doerga 2-0. Het. tweede tiental van RDC boek te zijn vierde overwinning in suc cessie. WDG II werd in Wassenaar met 17-3 Dinsdag 24 oktober spelen de RijnsDungse reserves tegen concur rent NGD 1 in Ter Aar HILLEGOM Donderdagavond treedt het Tingel-Tangel-cabaret van Sieto Hoving op in Treslong. KATWIJK AAN ZEE Van avond om acht uur geeft de firma H. P. Bloot in zaal Haasnoot aan de Dwansstraait een demonstratie met Philicorda's. De bezoekers worden in de gelegenheid gesteld de orgels zelf te bespelen. KATWIJK AAN ZEE De stand van de financiële actie van de Her vormde Gem. is thans f 186.303,89. KATWIJK AAN ZEE Op 9 no vember wordt een wijkavond gehou den van de hervormde wijkgemeente Hoomes om kwant voor acht in de hulpkerk. Ds. D. Tabaksblati hoopt te spreken over: Israël en christen- LEIDEN De brandweer moest worden gealarmeerd om een aan de Surinain.straat in brand gestoken speelhut te blussen. Microlhealer gaat 4 november open LEIDEN Het microtheater Im perium Vestestraat 40, wordt zater dagavond 4 november, a.s. om zeven uur geopend door burgemeester Van der Willigen. Vervolgens zal de to neelgroep Imperium opvoeren „De herbergierster" van Carlo GoldonL gentlemei prefer van 2.90 af een produkt V eilin gov er zicht Flora Chrysanten tegen redelijke prijzen RIJNSBURG -- De jaarlijkse bloemenvaktentoonstelling behoort weer tot bet verleden. De standhou ders deden zeer goede zaken en dit betekent, dat vele kwekers uit Rijns burg en omgeving overgingen tot de aanschaf van plantmateriaal. Een dergelijke expositie, die in de eerste plaats bedoeld is om de kwe ker op de hoogte te houden met de nieuwste soorten, heeft natuurlijk ook een grote propagandistische waarde er vele duizenden liefheb bers hebben naast de vaklieden ge noten var al dit moois. Helaas is de werkelijkheid op het moment wat anders: wanneer men zeker wil zijn van een beslist zui vere bos bloemen, moet deze toch wei uit de kas komen. Wat er nu nog var bui,ten wordt aangevoerd, laat kwalitatief alles te wensen over. De export is echter zoals gebrui kelijk in deze tijd var het jaar tot een minimum gedaald en beperkt zich hoofdzakelijk tot rozen en wat anjers. Chrysanten kan men in Duitsland ook leveren, terwijl aan de Riviéra de produktie 'angzaam maar zeker ook op gang begint te komen Aangezien dus het grootste deel van de chrysanten in eigen land moet worden verkocht, zullen ze voorlopig nog tegen redelijke pry- zen te koop zijn. A

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3