Weekagenda Commentaar Veel waardering voor plastic vuilzakken 25. Parkeermeters en afsluiting van de straat op zaterdag Avondraad Bont stal de show van Leidse huisvrouwen Inbraak in NZH-kantoor Eerste fase van proef geslaagd A-kring Zuid-Holland krijgt nieuwe BB-post PHBUWiL LEIDSE C0URA1ST 3 WOENSDAG 18 OKTOBER 196T Woensdag- (18 oktober) Breestraat 19, 8 uur: ledenvergade ring aid. Leiden Chr. bond plattelands vrouwen en -meisjes, Goudse glazen met dia's, door mevr. A. Rijksen. Schelpenkade 6, 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, J. Douglas, Bennekom, over ,,'s Lands Plantentuin." Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond- Camera. Hogewoerd, 7 en 9.15 uur: K. en O.-film, Tom Jones. Stadhuis, 4 tot 6 uur; spreekuur socia le raadsvrouw. OEGSTGEEST Gemeentecentrum Lijtweg, 8 uur: afd. K. en O., causerie en film door Jan Blokker. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Theater met „Hele dagen in de bomen". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Thomas Hrynkiw piano. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Koos Ver heul, fluit. Donderdag (19 oktober) Marekerk, 8 uur: evangelisaitiecom- missie Molenwijk, ds. J. M. D. v. d. Berg te IJmuiden over ..Sterren stra len overal". Zomerzorg, Stationsweg 35, 8 uur: kynologenvereniging Rijnland, Frans Kramer over een reis door hondeland. Regentenkamer Schachtenhof, Mid delstegracht 27, 8 uur: afdeling Chr. Hist. Jongerengroep, spreker Jac. Huysen te Delft, voorzitter landelijke C.H.J.O. Gehoorzaal, 8 uur: Meesterserie K. #n O., Rott. Philh. Orkest, Johanna Martzy viool. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". DEN HAAG St. Jacobskerk, 8.30 uur nam.: huldigingsconcert 75ste ver jaardag prof. Hendrik Andriessen. Vrijdag (20 oktober) Den Burcht, 8 uur: Ned. Ver. van Suikerzieken, feestavond t.g.v. 20-jarig bestaan. Steenschuur 6. 8 uur: afd. Leiden Christen-vrouwenbond, Centrum, J. de Bruyne, arts, over „Angst voor ziek zijn". Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub yoor verzamelaars. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie- nersoc. bingo-avond. Antonius-clubhuis, 7.45 uur: gouden jubileum afd. Leiden Chr. Be drijfsgroepencentrale. Rijksmuseum Volkenkunde, 8 uur: dr. S. Kooijman over zijn studiereis door het Zuidzee-gebied. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met Vitya Vronsky en Victor Babin, piano. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: orgelconcert Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Kat in de zak". Zaterdag (21 oktober) Gehoorzaal: postzegel-rudldag afde ling Leiden Phdlatelica. Hockey kant ine Roomburg, 8 uur: Jazz-society Leiden, trio Cees Nix na afloop jamsessions. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc. en ouderensoc., bingo-avond. Antonius-clubhuis, 8 uur: cabaret avond De Royalisten. DEN HAAG Schouwburg 8.15 uur: Haagse Comedie „Van de brug af DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: Arena met „Het laatste loverbos", 8.15 uur: literaire one-man-show door Al- bert Vogel, In Vogelvlucht". SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: nationaal jazz-concours. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Konstanty Kulka, viool.. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende geval lenen: Centrala Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R, van Breest, Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week ge hele week geopend. FILMS 7 en 9.15 uur): Het dag kamermeisje (18 jaar) n 9.15 uur; Tom Jonee Camera (2.3C boek van eei woensdag 7 (18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 ((14 jaar). Luxor f2.30, 7 e Gang (18 jaar). (2.30, 7.15 lur)Dr. Zhivago 9.15 uur): Sexy 9.15 ir)De terugkeer van de zeven (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefdes labyrint. (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9 15 uur); J« leeft maar twee keer (18 jaar). Films van donderdag af Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Qui est vous Polly Maggod? (14 jr). Lido (2 en 8 uur): Dokter Zhivago (14 jr). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Agent 077 Operatie Marokko (14 jr). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De prooi (18 jr). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Houd de treinen in het oog (18 jr). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Mijn Win»es (18 jr). Haarlemmerstraatwinkeliers in actie LEIDEN Volgende week dinsdagavond om 8 uur zal in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal de winkeliersvereniging Haarlemmerstraat worden opgericht. Zoals bekend, heeft het verscheidene winkeliers van deze straat onprettig getroffen, dat hun straat onder meer voorwerp is van enquêtes en opmerkingen in raadsvergaderingen terwijl zij zelf nau welijks of helemaal niet in een en ander worden gekend. Eendracht maakt machit, heeft een voorlopig comité gedacht en dus gaat men nu een eigen vereniging oprichten, waartoe de winkeliers namens genoemd comité zijn uitge nodigd door de heer A. Voortman. De agenda vermeldt behalve het kiezen van een bestuur de volgende punten: Openbaar vervoer Maatregelen tegen langparkeer- ders, eventueel door het plaatsen van parkeermeters; bevordering openbaar vervoer op de Haarlemmerstraat voor de aan- en afvoer van klanten; beantwoording van de vraag of een winkelpromenade gewenst is dit houdt dus in het al of niet af sluiten van de straat voor verkeer; hoe staan de winkeliers tegen een afsluiting van de straat voor Burgerlijke stand van Leideti LEIDEN Geboren: Lilian Hes ter, d v W van Dam en M J Boevée. Nathalie Wilhelmina Monica Alice, d v J Hasenoot en C van der Meer. Petrus Wilhelmus Nicolaas, z v C J Langezaal en W M van Haasterecht. Anthonius, z v E A J van Weerlee en C P Pont. Adriaan Gerrit, z v A G Middelkoop en G Möhlmann. Bianca Petronella Jacoba, d v J van Lierop en M J Baart. Paulus Johan nes Franciscus, z v A C de Haas en E M Burgmeijer. Wilhelmina Maria, d v J Reijken en G E Holswilder. Birgitte Barbera, d v W Leenen en H J Philipsen. Overleden: J A Strickling, 68 jr, echtgenote v D Bergman. M van der Gust, 71 jr, echtgenote v C van Weerden. C W van Heiningen, 83 jr, man. Q Onderwater, 65 jr, man. L de Groot, 61 jr, man. M Baars, 65 jr, man. M van Zijverden, 2 weken, dochter. M Plomp, 74 jr, vrouw. N Guijt, 72 jr, echtgenote v W Wasse naar. DISCUSSIEAVOND KERK EN VREDE LEIDEN Maandagavond 23 ok tober om 8 uur houdt Kerk en Vre de, afdeling Leiden, een discussie bijeenkomst in de filmzaal van de academie, Stationsplein 12. Prof. dr. H. J. Heering zal een inleiding hou den. Ter illustratie en als uitgangs punt voor discussie worden films vertoond i.v.m. hulp- en vredeswerk. Iedere belangstellende is welkom. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3 Voor politie 5 maal 4. Molenmuseum MoleD De Valk geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur Maandags eeslo MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: od werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal, Oude Suigel: op werkdagen van 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 urn- Hortus Botanicus (Rapenburg): od werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot a uur kassen zaterdags en zondags ge- Tentoonstellingen Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: schilderijen en tekeningen van Cor Blok (tot 20 oktober). De Lakenhal: tentoonstelling van kindertekeningen en recente tekenin gen van Lucia Steinbach, tot 5 novem ber, dag. van 10 tot 5 u., zondags van 1 tot 5 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van J. C. W- Cossaar en keramiek en plastieken van Elisa beth Gerst (van 16 okt. tot en met 1 nov., maandag t.m. zaterdag 10 tot 5 u., dinsdagavond 8 tot 10 uur, zondags gesloten). is het gewenst B. en W. te ver zoeken de straat op de zaterdag vóór het Sinterklaasfeest -voor het verkeer af te sluiten?; verbetering openbare straatver lichting. Brandweer rukte 80 keer uit LEIDEN De Leidse brandweer is gisteren tachtig keer uitgerukt om stormschade te beteugelen of op te ruimen. Ook het vrije personeel van de brandweer was opgeroepen, In het algemeen is de schade in Leiden meegevallen. Er sneuvelden enige schoorstenen, een aantal dak goten begaf het ruiten braken, op de Rooseveltstraat stormde een bouwkeet om en bomen werden ont worteld. Het aantal afgerukte tele visie-antennes viel mee. Op het Sta tionsplein drukte de wand een grote spiegelruit in. Enkele personen wer den licht gewond door vallende dak pannen en dergelijke. Op het volks tuincomplex van „Ooetvliet" werd een gloednieuw zomerhuisje met de grond gelijk gemaakt. Van de Mors- poort stormde de bal af, die een auto zou hebben beschadigd. Dat de schade meeviel in Leiden, schrijft de brandweer toe aan de windrichting, die zuidwest was. In het algemeen zij* gebouwen en da ken juist aan deze kant goed be schermd tegen storm. De ondervin ding leert, dat schade bij noord- oosterstorm altijd veel groter is De afgestormde torenspits met windveer van de Morspoort blijkt inderdaad een geparkeerde aut-o te hebben beschadigd. Overigens Hepen meer geparkeerde auto's schade op door vallende dakpannen en derge lijke. Zo bracht op de Zoeterwoudse- weg een losgestormd dak van 5x6 meter van de Leidse Betoncentrale schade toe aan enkele huizen en auto's. In de St. Aagtenstraat woei een drie meter hoge muur om. Op rijks weg 4A velde de wind een portaal- kraan boven het weggedeelte Am- sterdam-Leidschendam zodat het verkeer moest worden omgeleid. Op de Lammenschansweg moest een lichtmast het afleggen tegen de Stilden toihuisvestiiig bestaat tien jaar LEIDEN De rector magnificus van de Leidse universiteit, prof. dr. P. Muntendam zal zaterdagmiddag in het academiegebouw de tentoon stelling „Tien jaar Stichting Leidse studentenhuisvesting" openen. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de stichting heeft mevr. drs. M. Th. C. van Rooijen-Lange- meijer een boekje samengesteld, waarvan prof. Muntendam zaterdag het eerste exemplaar zal overhandi gen aan de voorzitter van de stich ting, de arts F. Dijkstra. ^nlealonL EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) PER METER2 POSTBUS 39 - WIVCTSUM De geschiedenis herhaalt zich: ook in het begin van deze eeuw werd de Haarlemmer straat niet geplaagd door ge parkeerde en rijdende auto's. Zij presenteerde zich toen aan de fotograaf als een sfeervolle en rustige winkelpromenade. Het komt ons voor, dat niemand tot nu toe erg gelukkig is met de in september van dit jaar begonnen avondvergaderingen van de Leidse gemeenteraad. Na nauwelijks twee maanden ervaring hebben wij nog geen enkel positief geluid over dat 's avonds inplaats van 's middags vergaderen gehoord, zelfs niet uit de kring van de mensen, die om die avondvergaderingen hadden gevraagd, o.a. de PvdA-fractie. B. en W. zijn er blijkbaar niet erg gelukkig mee, de meerderheid van de raad niet, de bodes en andere betrokkenen van het stadhuis niet, de raadsverslaggevers nietEn de publieke tribune mag zich niet in een grotere bezetting verheugen dan tijdens de vroegere middag vergaderingen. Wat was de praktijk tot nu toe? Wij hebben de indruk gekregen, dat in de avondvergaderingen meer en langer wordt gepraat dan in de middagvergaderingen. Ver klaarbaar misschien: het avond maal is achter de rug en 's avonds praten vele mensen nu eenmaal ge makkelijker dan op de zakelijker aandoende middag. Wat de tijds duur betreft: als men half acht be gint, is het zo half elf, de als norm gestelde tijd. En al even gauw wordt het dan 12 uur, zoals de voorlaatste raadsvergadering be- Afgelopen maandagavond is uit de PvdA-fractie aangedrongen op een zich houden aan de „sluitingstijd" van half elf en zo nodig schorsing tot de volgende avond. Dit laatste blijkt om praktische redenen on doenlijk te zijn. En wat half elf betreft Misschien zou het aanvangstijdstip moeten worden vervroegd tot ze ven uur of moeten andere maatre gelen worden getroffen, die de raadsvergaderingen een open bare zaak een bevredigender verloop geven dan nu het geval is. Misschien ook moet de Leidse raad terug naar de middagvergadering. Onder het motto „Voor huisvrou- wen, door huisvrouwen" heeft de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afd. Leiden gistermiddag voor haar leden een modeshow ge houden in de Stadsgehoorzaal met medewerking van de fa. Oet (kle ding), de fa. Blom (kapsels en make-upMessdhers modehuis (hoeden) en de fa. Antilope (tassen). Door het feit dat de mannequins gekozen waren uit de leden zelf en dat de geshowde kleding duidelijk was afgestemd op de smaak en voor keuren van de leden, had deze show een gezellig en informeel karakter. De hoofdmoot in de show vormde de zeer mooie en gevarieerde bont collectie van de fa. Oet, waar Mes sdhers modehuis met haute-couture hoeden een bijzonder cachet aan wist te geven. De fa. Blom had de kap sels. alle kort, soeipel krullend en VTOuwehjk gehouden. Zij waren licht getoupeerd, hieden het voobhoofd vrij en waren van achteren opge knipt, De tassen van „Antilope'^ ont lokten, met name in de uitvoeringen van nappa en slagenleer, menigmaal bewondering. De show opende met een ensem ble: een leuk op elkaar afgestemde japon met jasje, elegant en toch vrolijk door de kleuren korenblauw- rood-wit. „Ladylike" was een zuiver wollen complet in beige-bleu. spor tief en toch gekleed, waarbij de ha vanna-bruine accessoires het heel goed deden. Een dochter van één der leden showde de jeugdige modellen, die de fa. Oet in zij>n boutique „La Rose" verkoopt, en wat zij toonde viel dermate in de smaak dat de pre sidente, mevr. Van Dam-Nederhorst als ladyspeaker reageerde: „Nu, als dat hip is, vind ik het toch wel aardig." Het 'bont Lapin, Nerts. Ocelot, Persianer, Wasbeer en Linz stal de s/how. Op de Waag van een beige cocktailpak maar vooral verwerkt in korte en lange mantels. Fraai en vakkundig bewerkt, in vele prijs klassen en ook in jeugdige modellen vond de bontcollectie van Oet te recht veel bijval. Er uit sprongen een Lapin-jas voor de tieners, ge tailleerd, boven de knie en met een dubbele rij koperen knopen (f495). Héél anders, maar van hetzelfde materiaal was een lange beige-witte mantel met een buitengewone allure en klassieke coupe (f595,-). In alle prijzen heeft Oet ook de jassen van LEIDEN In de afgelopen nacht is ingebroken in het NZH-kantoor aan het Stationsplein. Voorzover vanmorgen viel na te gaan, is er voor f 100 aan sigaren en sigaretten gestolen. Bij een inbraak in de kantine van Roodenburg aan de Pieter Both- straat werd een vergeefse poging gedaan de jukebox open te breken. De transistorradio, die was ont vreemd uit een zomerhuisje op het volkstuincomplex van Ons Genoe gen, is door een 19-jarige jongeman uit de Alexanderstraat teruggevon den in een weiland. LEIDEN Zoals bekend, heeft de Reinigingsdienst onlangs een proef genomen met plastic huisvuilzakken om na te gaan of in de toekomst dergelijke zakken de vuilnisemmers kunnen gaan vervangen, zodat misschien daarna het huisvuil geruisloos 's nachts kan worden opge haald. Bü de eerste fase van deze proef waren ongeveer dertig contact vrouwen ingeschakeld, die door het beantwoorden van een eenvoudige vragenlijst hun bevindingen hebben laten weten. In het algemeen was de reactie zó positief, dat binnenkort met de tweede fase van de proef wordt begonnen, waarbij het om de ervaringen van de Reinigingsdienst in al zijn geledingen gaat, dus van ophalen tot en met verbranden. Voor deze in november of januari te houden proef zal een klein stads- wijkje worden ingeschakeld. Nauw keurig zal bijvoorbeeld worden na gegaan, wat bij het ophalen van het huisvuil de tijdwinst is in vergelij king met het emmersysteem. Slaagt ook deze fase van de proef, dan zui len weer andere facetten van deze ingewikkelde zaak onder de loep worden genomen. Het gaat er bij dit systeem om, dat de plastic zakken in de vuilnis emmer worden geplaatst om er pas te worden uitgenomen op de dag dat het vuil wordt opgehaald. Min der gesjouw dus voor flatbewoners en ook voor de „beladers". f s en glasscherven De praktijk heeft uitgewezen, dat dit systeem enige aanpassing vraagt. Zo moeten glasscherven wel in een RUILDAG VOOR FILATELISTEN LEIDEN Op zaterdag 21 okto ber houdt de afdeling Leiden van Philatelica een postzegel-ruildag in de Gehoorzaal, Breestraat. Men ver wacht een groot aantal liefhebbers, ook „kopstukken" in de wereld der filatelie. Voor de postzegelhandel is een aparte hoek gereserveerd. Er wordt een speciale tentoonstelling van het vergrotingsmateriaal inge richt (fa. Van der Wiel). Tevens zullen kastjes voor veilige berging van albums en stockbooks worden getoond. krant worden gewikkeld voordat zij in de zak worden gedaan, en stugge bloemstengels (chrysanten!) moeten eerst worden geknakt of doorgesne den. Voorzover de mensen nog kolen stoken, moet de hete as uiteraard eerst worden afgekoeld in een zin ken emmer of iets dergelijks. De proef heeft drie weken ge duurd en strekte zich dus uit over zes ophaalbeurten. De vraag Vragen over BVD en de Leidse universiteit DEN HAAG Het Tweede- Kamerlid drs. H. Wiebenga (PSP) heeft minister Beernink vragen ge steld over de activiteiten van de BVD rond de Leidse universiteit. Hij vraagt: 1. Is het waar dat een ambtenaar van de BVD bij de Leidse universiteit regelmatig dos siers inzag zonder dat de rector magnificus of het universiteitsbe stuur hiervan op de hoogte waren? 2. Is de minister het eens met de opvatting dat het verstrekken van inlichtingen over studenten (ook aan een overheidsinstantie) onmo gelijk moet zijn en dat deze in lichtingen rampzalige gevolgen kunnen hebben doordat het gebruik en de inhoud ervan niet kunnen worden gecontroleerd? „Vindt u de plastic zakken prak tisch?' werd door 23 vrouwen met „ja" beantwoord en door 2 met „nee"; twee contactvrouwen twij felden. Resultaat van de andere drie vragen: Zijn de zakken sterk genoeg?" 18 ja, 8 nee, 1 twijfel; „Moeten de zakken minder door zichtig zijn?" 22 ja, 22 nee, 1 twijfel; ,yond u het moeilijk de zakken dicht te binden?" 5 ja, 21 nee, 1 twijfel. het zgn. „zomerbontvee", die voor»! tot voordeel hebben., dat ze licht in het dragen zijn. Ondanks alle concurrentie hadden de Nertsmantels met hun fabelach tige prijzen toch de meeste bewon dering. Onder de bontjassen gingen kwieke, niet prijzige cocktailjurken schuil van crêpe, in felle kleuren met bijv. een kralengarnering. Het was niet te verbazen, dat vele „huis vrouwen" na de show, de verleiding niet konden weerstan om een en ander te gaan passen. H. C.-v. B. Verkeersongelukken in LEIDEN LEIDEN Op het Noordeinde wilde gisterochtend omstreeks kwart over elf een Haagse automobilist het linkerportier van zijn auto goed dicht doen. Een rukwind wierp tij dens die handeling het portier ver der open, waardoor twee fietsende meisjes, de 18-jarige J. Roodhuizen en de even oude L. Siere, ten val werden gebracht. Eerstgenoemde liep een pijnlijke heup op en mejuf frouw Siere een lichte hersenschud ding; beiden zijn in een ziekenhuis opgenomen. Op de Rijnsburgerweg werd gis terochtend de 26-jarige mej. E. Schoneveld uit Rijnsburg met haar bromfiets ten val gebracht door de niet door een rode vlag gemarkeer de sleepkabel waarmee een auto van de Wassenaarseweg naar de Rijnsburgerweg werd gesleept. Haar heup werd gekneusd en zij moest naar het Academisch ziekenhuis worden gebracht. Op de Apothekersdijk werd een fietsende Leidenaar aangereden door een bromfietser. Hij Hep een diepe hoofdwond op. Storm in Hillegom HILLEGOM De brandweer heeft dinsdagmiddag twee omge waaide bomen moeten opruimen: de eerste blokkeerde de Molenstraat en de tweede de Stationsweg, waar eveneens een afgerukte zinken dak goot werd geborgen. De vrijwillige brandweer was eveneens aiktief bij het opruimen van puin van een om gewaaide schoorsteen aan de Haven. HILLEGOM Dinsdag 2 4okto- ber organiseert de Hervormde Chr. Verenigingscentrale de jaarlijkse traditionele oliebollendag ten bate van het Hervormd jeugdhuis „Wel tevreden". li; V A Uurtje vrij? Brei! met Scheepjes Crylor. Adorable! Wie oog heeft voor echte mode breit met Scheepjes Crylor. Goed wasbeer, blijft ais nieuw. Vraag het patroon bij uw winkelier of stuur onderetaende bon op. LEIDEN De commissaris van de Koningin in de provincie Zuid- Holland zal vrijdagmiddag om kwart over twee de nieuwe com mandopost van de A-kring Zuid- IIolland openen. De post ligt bij rijksweg 4a aan de Stadhouderslaan. De A-kring omvat globaal aan ge geven het noordelijk deel van Zuid- Holland. telt 30 gemeenten en heeft een inwonerstal van rond 400.000. De opzet van de B(escherming) B(evolking) met deze nieuwe com mandopost is hulp te bieden bij rampen. Dit kunnen zowel rampen zijn in tijden van oorlogen als rampen in vredestijd. Voor de bescherming van dit gebied is een noodwacht, bestaande uit 4900 leden, onder wie vrijwilligers en plichtnoodwachters. Bij actie wordt dit apparaat van de centrale BB-post uit geleid. De commandopost in Alphen a.d. Rijn, die als noodoplossing werd ge bruikt is bij de reorganisatie inmid dels opgeheven. Uitbreiding van de ruimte, die te klein was, bleek niet mogelijk. Dit ruimtetekort is zwaarder gaan wegen door de dreiging van het mo gelijk gebruik van atoomwapens. Bij een kernwapenaanval en nucleaire neerslag (fallout) moet het werk in de commandopost normaal door gaan. Dit betekent dat de comman dopost fallout-beschermd moet zijn en voldoende ruimte dient te bieden voor een verblijf van langere duur. Begin augustus 1966 werd met de bouw begonnen. Nu is de comman dopost bedrijfsklaar. Bij de ramp bestrijding spelen de verbindings middelen een belangrijke rol. Er wordt nl. „blind" gewerkt, d.w.z. dat men geheel is aangewezen op de daar binnenkomende meldingen, die via telefoon en radio gaan. Een rechtstreekse telefoonkabel met 200 aders mondt uit in de gemeentehui zen van alle 30 kringgemeenten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3