BIJ ONS: TIENERMODE WAAR IN ZIT! de koning CHEPEN-- NIEUWS "^SLEU Te Leiden vestigden zich HOEDE DREEF Lijnmarkt 43, Utrecht BARBARA j is 'real hip' y in dit col-japonnetje in leuke f jersey-streep! Maten 140/161 37.50 M KARIN V in 'n kittige f tienermantel van subliem effen velours. Maten 1/5 79.75-95.75 krijgt Restauratieveiling in Leiderdorp LEIDERDORRP De financiële restauratiecommissie van dc Her vormde Gemeente heeft besloten, op vrijdag 17 november een grote al gemene veiling te houden ten bate van de restauratie van de uit 1620 daterende dorpskerk. De directie van Kamsteeg heeft haar garage bij de afrit van de Leidcrdorpse brng hiervoor ter beschikking ge steld op de plaatselijke middenstand en een aantal zaken en bedrijven bui ten Leiderdorp is een beroep gedaan om voor deze veiling iets te geven. Binnenkort zal in het dorp huis aan huis een circulaire worden verspreid met het verzoek aan elke ingezetene ook iets in natura of in geld bij te dragen. Op zaterdag 4 november zal dit straat in straat uit worden op gehaald. Besluit Ged. Staten Herv. schoolbestuur deel van de kosten vergoed (Van een onzer redacteuren) LEIDERDORP Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben het be roep van het bestuur van de Hervorm de Schoolvereniging Leiderdorp tegen het> raadsbesluit tot gedeeltelijke ver goeding van de kosten van de aan schaf van een nieuwe ketel voor de centrale verwarming voor de lagere school aan de Splinterlaan, ongegrond verklaard. De ketel moest na een gebruik van tien jaar worden vervangen, hetgeen volgens Ged. Staten eerder was dan redelijkerwijs mocht worden verwacht. De vervanging werd noodzakelijk door versnelde slijtage door oorzaken van buitenaf, waarop het schoolbestuur geen invloed kon uitoefenen. Ged. Sta ten zeggen, dat de levensduur van de ketel op ongeveer 15 jaar gesteld kan worden. Het wordt dan ook redelijk geacht, dat een vergoeding wordt ver strekt van 5/15 gedeelte van de kosten van vernieuwing. Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Ar nold Eddy, z. v. J. den Hoed en H. van der Sluijs; Petronella Catha- rina, d. v. A. Oosterom eri C. A. Jansen; Margriete Anne, d. v. C. J. Stokkermans en N. G. de Jong. VOORSCHOTEN Dinsdag 24 oktober wordt in de hal van de Vlietschool een voorlichtingsavond gehouden over het voortgezet on derwijs in het kader van de Mam moetwet. Sprekers zijn dr. J. W. Blom en de heer J. J. van Riesen. Deze avond is bestemd voor alle Voorschotense ouders, die school gaande kinderen hebben. Aanvang acht uur. HAARLEM Machinefabriek Figee heeft opdracht ontvangen voor een kfigeroekraan met kolen-afvoerinstal- latite voor Association Coöperatieve Ze- land^ise de Carbonisation te Sluiskil. Dezei kan elk uur 500 ton kolen ver werkten. Het hefvermogen is 15 ton, de grootste vlucht 27 meter. De kolen komen door een trechter op een transportband. De kraan komt eind 1968 in bedrijf. LEIDEN Gevestigde personen tussen 4 t.m. 11 oktober: J G J M van Hees en fam. Witte Singel 84; H" van Dongen en fam. Rossini straat 2: P P De Wolf en fam, Stationsplein 82: D A L J Waasd'orp en fam. P J Blokstr 35: E C Wessels en fam, Jac van Cam- penlaan 42; J A Meijer en fam, Jacq Urlusplantsoen 129; W P Hoogervorst en fam. Zijlsungel 25: R van Eijk en fam, Boerhaavelaan 94: C J Giezen en fam, Maresingel 56; A Oorschot en fami de Genestetstr 53: J R Geersing en fam. Granaathof 47; H Zwiers en fam, Jacq Urlusplanitsoen 211: M C Saul, Witte Singel 96-97; L A de Rooy. Benoemingen Leidse universiteit LEIDEN Benoemd zijn aan de universiteit: Drs. R. S. P. Beekes. tot weten schappelijk-medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren (Griekse taal- en letterkunde); Drs. J. J. Bunk tot wetenschap» pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de Fysische Chemie III; Drs. K. J. van Damme tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralen- bescherming; Ir. A. J. M. Deerenberg tot we tenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de werkgroep Kosmische Straling; J. F. R. Harms tot wetenschappe lijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Thorax-chirurgie; Dr. D. F. Nijhoff, wetenschappe lijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie in vaste dienst; H. Pieterse, arts, tot wetenschap pelijk medewerker le klasse in tij delijke dienst bij de Psychiatrie; J. J. van Zanten, arts tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Longziekten. Australische lening naar beurs REILEN EN ZEILEN Woensdrecht 16 NW Kp Fi- ZaSankparkeni76 Lissabon vei Zaria 16 ZO Athene Tweede lijst SCHEPEN 2 Alnali 16 ZW St Paulsrock Andljk 16 ZZW Las Palm Achilles 17 Autofagasta vei Aegis 17 ZO Savannah Algorab 16 ZZO Maceio Amyntas 16 ZW Casquets Aludra 16 WNW Kp ve dische eil Asmldiske 16 NO Norfolk de Meij van Streefkerkstr 1; J de Vries, Zoeterw. singel 60: E G Rues- tow, Maredijk 49; A J M Timmer mans. Zaanstraat 140; P H M Forutilus, Jan Michielshof 13; P T Boortsma, Zaanstraat 134: J C H Lebram, Lam- menschansweg 127; F J M Bertens, Wolsteeg 2; P B de Blank, Tib Siegen- beekstr 28; M Grisnigt, Warmonder- weg 23;ECFuhri Sne'.hlage. Stations weg 23; J H Droppert, Roodenburger- str 51; G Wijnstra, Schubeutlaan 253: W M J J M Meyer. Rijndijk 68: J A van den Berg, de la Reystr 5; E M Post Uiterweer, Hoogl Kerkgracht 16: C M G Meskers, Rapenburg 79; M M A A Coebergh. Noordeinde 50; C A Mazel, Wiibte Singel 27: G A A Oudtshoorn, Bachstraat 37; M J H Nijhoff-van Overbeek, Witte Singel 12; H de Heus, Houtlaan 55; E F Wielenga. Bakh Roozenboomstr 37; C T Tlelenburg, Noordeinde 2a: J A F M Förster, Boer haavelaan 34; M Berrevoets, Houitlaan 55; F Schroder, Breestraat 14; J R de La Nooy, Falckstr 7; W MoUl-Smiit, Schubertlaan 225; F Kohlrautz, Fla- norpad 2; A Versluis, Stalpaerthof 4; J Gordijni-van den Berg, Alexander- str 24: H Krabbendam, Surinamese 38: M L Video, Haagweg 24, J C van HOolwerff Vrouwensteeg 16: A T de Walle, Thorbeckestr 60: P M Kurpers- hoek, Wolsteeg 2; W Smit, Zuidsingel 45a: R D Vroeijenstijn, Breestraat 27; M Arentehorst, Plantsoen 27; PM G Slootjes, Oude Rijn 64; L M Crama, van Bemmelenstr 32: M J C Slootjes, Oude Rijn 64; N C Teuniissen, J van Goijenkade 23; M J Balrak, Jacq Ur lusplantsoen 279; A J van Servellen, J van Goijenkade 29; I F Knaapen-Ra- mada. Rich Holstraat 55; K G Oei, Lange Mare 104-104a; A Schonewille, Herensteeg 6: N W Huijgen, Lange Ma re 67a; A de Vries, Kloksteeg 17; E M J van Weerlee-Kruithof en fam, Joh Poststraat 18; M W A Starink. Ko- ming'innelaan 2a; J P C de Koning, Roodborststraat 41; M Douichi, Nieu we Beestenmarkt 8; J C Dick'e, Piet Paalitjenspad 6; E C Nwafor, Któk- spaanweg 9; J R ter Molen, Klikspaan- weg 11; L A M Jansen, Haarlemmer- str 93. Avond in Zuidwest voor gemengde huwelijken LEIDEN Voor partners van de zogenaamde „gemengde" huwelijken wordt donderdagavond 26 oktober in het ontmoetingscentrum van de R.K. kerk aan de Vijf-Meilaan in Zuid west onder auspiciën van dc Gerefor meerde predikant ds. J. Bovenberg, zijn Hervormde collega, ds. H. Bou- ter en pastoor N. J. Commandeur een bijeenkomst gehouden. Voor zo ver de bedoelde echtparen bekend zijn, ontvangen zij een uitnodi gingsbrief. In deze brief wordt gestipuleerd, dat in het verleden de betrokkenen voor vele problemen werden gesteld doordat zij tot andere Kerken be hoorden. Nu de kerkelijk situatie zich dusdanig wijzigt, dat de Kerken elkaar steeds meer zoeken en vin den, zien genoemde predikanten en pastoor het als een ereschuld de part ners van gemengde huwelijken, zo zij dit wensen, te laten delen in de vruchten van de kerkelijke samen werking. Hoe dit moet gebeuren, zal tijdens de gemeenschappelijke gespreksavond worden besproken. Dr. Verveen voor fysiologie LEIDEN Tot gewoon hoogle raar in de fysiologie aan de Leidse Universiteit is dr. A. A .Verveen benoemd. Dr. Verveen, die op 11 september 1930 te Klaten op Java werd gebo ren en het Christelijk Lyceum te Haarlen bezocht, studeerde van 1949 tot 1957 geneeskunde aan de Uni versiteit van Amsterdam. In 1961 promoveerde hij. Van 1955 tot 1965 beoefende dr. Verveen de neuro fysiologie op het Nederlands Cen traal Instituut voor Hersenonder- In 1965 werd hij aangesteld al» wetenschappelijk hoofdambtenaar op het Fysiologisch Laboratorium van de Leidse Universiteit. Burgerlijke stanrl van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Pieternella R., d. v. M. Beishuizen en M. E. van der Laan; Astrid W. M„ d. v. C. J. Terheiiden en G. A. H. de Wit; Leendert W., z. v. C. M. Meijer en M C. van Waardhuizen; Christel J. G.. d. v. Y. J. van 'der Honing en J. I. Schaafsma. Ondertrouwd: J. A. M. Fransen en J. C. M. v. Vliet; R. W. van der Hoogt; en C Noordermeer; N. Ruiven en Th. A. Tol; M. Vodegel en C. Beau- pain; D. Bellisaro en G. C. Minder- houd. Gehuwd: K. van Louveziin en J. den Engelsman: D. B. Schiphorst en M. J. van As: W. A. Maat en M. C. Verkeijl; C. P. van Elk en M. A. E. Meijer; P. W. Hessing en A. M. Langver. Overleden: F. E. Grooss. 90 jaar. H. J. Trap clief in Uitgeest VOORSCHOTEN De heer H. J. Trap, ambtenaar culturele zaken van de gemeentesecretarie, is be noemd tot chef van de afdeling on derwijs en algemene zaken in Uit- VOORSCHOTEN De wethou der van openbare werken drs. A. F. van der Laan, is donderdag ver hinderd het wekelijkse spreekuur te houden. Burg. stand Zoeterwoudc ZOETERWOUDE Geboren: René, z v J Ouwerkerk en H H d' Haan: Hermanus G, z v H W M van der Post en M J van Goozen; Franciscus W, z v H J A van Veen en G A M Duynisveld; Paulina J M, d v G J W Vlasveld en J H de Langen. Ondertrouwd: A C Joannides, 24 jr, wonende te Londen en J J B M Fribel, 24 jr; Th J M Pont. 24 jr te Hazerswoude en J M I van der Ploeg, 22 jr; G H Scheffer. 27 jr te Amsterdam en A H Vogelenzang, 20 jr; M W van Rooijen, 19 jr en J J Duijverman, 19 jr. te Leiden. Getrouwd: M W TH van Benten en C C W van Leeuweri; E L P van Schie en P Hh J M Nahon; G J M Wildeman en M J C Both; A J Chou- foer en C J M Brouwer. Overleden: Jozef Groen, 48 jr; Neeltje Dorrepaal, 78 jr. Middenstand van Voorschoten verenigt zich VOORSCHOTEN Voor de be woners van het dorpscentrum is gis teren een voorlichtingsavond gehou den. Vooral veel middenstanders maakten van de gelegenheid ge bruik vragen te stellen aan de bur gemeester en de drie wethouders. Met bezorgdheid blekenr zij de ontwikkeling van het dorpscentrum te hebben gevolgd en vooral de af sluiting van de Schoolstraat in de noord-zuid-richting heeft voor on tevredenen. gezorgd. Nu de afslui ting enige maanden van kracht is, blijkt uit de laatste onderzoekingen dat de Koopkracht niet weggevloeid is. Er werden dan ook weinig be zwaren naar voren gebracht. Bur gemeester De Kool deed de toezeg ging verzoeken om latere sluitings tijden voor de horecafsector in over weging te zullen nemen. Zowel wethouder Kamminga als de burgemeester deed een dringend beroep op de middenstanders zich te verenigen De middenstand gaat ten gronde aan de verdeeldheid. Ook de gemeente weet niet welke bond of actie-groep bevoegd is namens de middenstanders op te treden. Uit de zaal kwam naar voren, dat de mid denstand op het punt staat zich in een grote vereniging te begeven. Graag wil de gemeente meewer ken aan een feestverlichting voor het centrum tijdens de december maand. De gemeente levert de ma terialen en de middenstand de man kracht. PePijn tweemaal in Voorschoten VOORSCHOTEN De uitgestel- de voorpremière van cabaret Pepijn in het Cultureel Centrum is nu vast gesteld op donderdag 26 oktober. Deze avond is speciaal voor de Voor schotense Nutsleden. Cabaret Pepijn komt vodr de Wassenaarse Nutsle den naar Voorschoten op 10 novem ber. Deze avond is bij voldoende plaatsruimte ook toegankelijk voor Voorsdhotenaren. BENTHUIZEN Woensdag wordt er grof vuil opgehaald. Industrievuil kan niet worden meegegeven. Kopers in Alkemade schadeloos gesteld ALKEMADE De door het fail- lissemt van het aannemingsbedrijf N.V. Bakker en Smit dat in op dracht van Eurowoningen N.V. een aantal van 59 woningen in Roelof- arendsveen bezig was te bouwen gedupeerde kopers zullen volledig schadeloos worden gesteld. De di rectie van Eurowoningen N.V. heeft de afbouw van deze woningen opge dragen aan Seriewoningen N.V. in Vlaardingen, die alles in het werk stelt om de woningen snel op te leve- Door het failleren van N.V. Bak ker en Smit dreigde een aantal ko pers tevens de dupe te worden van aan dit bedrijf te voren betaalde meerwerken, die op het moment nog niet waren uitgevoerd. Hoewel Eurowoningen N.V. op geen enkele wijze aansprakelijk is te stellen voor de door N.V. Bakker en Smit aangenomen uitvoering van dit meerwerk, zal Eurowoningen N.V. toch deze werkzaamheden voor haar rekening doen uitvoeren. Wel hebben de betrokken kopers moeteh verklaren afstand te doen van een eventuele uit het faillissement voort komende uitkering, wat in een si tuatie als deze gebruikelijk is. Bontmanielclub maakte haar naam waar SASSENHEIM Voor de prest- dente van de Sassenheimse afdeling - van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, mevrouw J. C. Kuü- man-Weenig, was het maandag avond in het gereformeerd jeugdhuis aan de Julianalaan een historisch ogenblik. „Ik weet dat we in Sas- senheim wel eens de bontmantel club worden genoemd en nu moet ik dan een bontavond openen..." De heer Reimer uit Den Haag ver telde namens de stichting Bontwaar- borg een organisatie waarbij zo'n 50 zeiken in Nederland zijn aange sloten iets over bont in het alge meen in de verschillende bontsoor ten in het bijzonder. Aan het einde van het relaas van de heer Reimer kregen de aanwezigen de 'kans zich zelf in (het bont te steken. De firma Van Ooyen eveneens uit Den Haag, - had voor heel wat bontmantels ge- zorgd. Een ikans, die de leden van de „bontman/telclub" zich niet lieten ontgaan. woning inrichting TOONKAMERS BURGSTEEG 3-5-12 NIEUWSTRAAT 1 Toon kamers met enorme sortering van eigen fabrikaat en de meest vooraanstaande fabrieken. blijvende service. verras uzelf ga óók handwerken gun uzelf een abonnement op ariadne handwerken schellekoorden wandkleden place-mats speelgoedbeesten merklappen maandblad voor handwerken ariadne ig e«n gratis proefnummer esariadne. lijnmarkt 43, utrecht in exclusief tinneroy eomposé. Een verrukkelijk tienerjaponnetje, waarin ze charmanter voor de dag komt dan ooit! Maten 140/161 34.75 /ngj ELLEN AUDREY kan flaneren met dezé'kóstelljkëkföuse va ri gestreepte weefjersey en met jX- button-down-kraagje! Maten 122/167 12.25-14.75 en ook met dit moderne effen keperflanellen rokje!' Maten 152/164 22.50 CAROLIEN krijgt een voor deze opvallend- charmante overgooier met hippe rits vóór! Maten 146/170 29.75 ANNEUES deinst niet voor 'n bui'tje terug: reversible effen jack met borgvoering en kapuchon Maten 128/164 43.75 55.75 LEIDEN KATWIJK RIJNSBURG 6248 #Q jflEUVE LEIDSE COURAN1 DINSDAG 17 OKTOBER 1967

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7