VLEET beschaafde verkoopster Orgel- en blokfluitspel Triumfatorkerk Katwijk IVfiele VAN DEN ANKER SLAGERIJ ZANDBERGEN Schipper Groen (81) te Katwijk-Zee overleden Huisvesting gaat over op drie categorieën Nieuwe Vinkbrug gemonteerd Visserij nieuws bij de EEN BEZORGER tflEDWE LEIDSE COURANt 4 MAANDAG 16 OKTOBER 1) KATWIJK AAN ZEE De Gro ningse organist Wim van Beek en de blokfluiti$t Gerrit van Slage ren uit Peize gaven samen en af zonderlijk een concert in de Triumfatorkerk. Weinige liefheb bers kunnen vertellen hoe mooi het was. Van Beek begon met een 'prelu de en fuga' (d-klein) van Johann Christoph Kellner (1736-1803), een voortvarend vakkundig doch gezien de ontstaanstijd conventioneel ge schreven werk. De fuga is te veel gerekt; er staan meer noten in dan noodzakelijk lijkt. De concertgever moest zich hier kennelijk nog aanpassen, wamt zijn voordracht was niet helemaal punt gaaf. In de andere werken, hoewel knap gespeeld, miste men vaak de innerlijke drang, de muzikale uit drukking. Twee Trio's van (de 18de eeuw- se) Krebs klonken kristalhelder, vooral dat in Es-groot, waarin twee van de drie stemmen doorlopend in een fraai conitrapuntisch duet samengaan en de derde in het pe daal onafhankelijk begeleidt, was een juweel van welluidendheid. Stanley's tamelijk vaak gespeel de vierdelige Voluntary in C-groot hield de aandacht vast. In het bij zonder troffen mij de sarabande en de speelse finale, alles kenbaar Engels van karakter. Van Slageren, een bekwame vakman, blies op zijn sopraan instrument de variaties op de oude melodie „Malle Symen" van Jan Jacob van Eyck 1590 1657). Het is een solostuk, zodat de minste wendingen en nuances nog te horen zijn. In de hooate was de toon niet volkomen onge reptverdbr liep het spel vloeiend en licht, hoewel men de vootdracht van deze, zeker als burleske be doelde muziek, geestiger en pi kanter had gewenst. Op het wat minder riskante alt- instrument speelde Van Slageren een mooie fantasie (D-groot) van Telemann. Het presto boeide mij het meest. Organist en fluitist gaven samen MONOKNOP DE LUXE 421 4Vi kg. I 1495.- Dwarsstraat 19 Telefoon 3754 Bospleln 13-14 - Tel. 2561 Katwijk Uitbreiding van begraafplaats NOORDWIJK Tegen uitbrei ding van de algemene begraafplaats aan de noordoostkant is een be zwaarschrift ingekomen van de heer W. Tappenbeck, Prins Hendrik- weg 9, die meent, dat door deze uit breiding het uitzicht uit zijn villa en tuin ernstig afbreuk wordt ge- B. en W. stellen de raad voor de bezwaren ongegrond te verklaren. Beplanting zal ook het nieuwe ge deelte van de begraafplaats aan het oog onttrekken. In verband met de voorgenomen uitbreiding zal het Dompad dat de Prins Hendrikweg met het Breloft- park verbindt, moeten worden ver legd. Fotoclub Bollenstreek schrijft wedstrijd uit LISSE Vrijdagavond heeft de Fotoclub Bollenstreek in de filmzaal van het Bloembollelaboratorium ver gaderd. Wegens afwezigheid van voorzitter Van Rede sprak de heer A. van der Zaal een welkomstwoord. De avond stond in het teken van de dia-projectie van de gehouden club-1 tocht. De fotoclub heeft een wedstrijd uitgeschreven onder het motto „Fabrieken kieken". De ter mijn is zeer kort gesteld: tot 27 okto ber. Elektrificatie torenuurwerk NOORDWIJK De gemeente- raad wordt voorgesteld een krediet van f 6020 uit te trekken voor elek trificatie van het torenuurwerk van de hervormde kerk te Noordwijk aan Zee. Het uurwerk (46 jaar oud) is eigendom van de burgerlijke ge meente en moet nog met de hand worden opgewonden. De klok wordt eveneens met handkracht geluid. De bedoeling is nu het uurwerk te vervangen door een elektrische moederklokinstallatie met elektri sche luidapparatuur. een zeer goede uitvoering van een Bes-groat-sonaite van Handel. De toon van de altblokfluit was lenig en sprekend; de organist paste zich bewonderenswaardig in volu me en kleur aan. Van Beek besloot met een intel ligente, ook op dit moderne orgel, bevredigend klinkende uitvoering van Bachs Es-groot-preludium en fuga. Joh. van Wolfswinkel. Bromfietser door wind omgeblazen KATWIJK AAN ZEE In de nacht van zaterdag op zondag om kwart voor vier heeft de 32-jarige landarbeider Huig Smit door hevige rukwinden en slagregens de macht over het stuur van zijn bromfiets verloren. Dat gebeurde in de Van Brakelstraat. Hij viel en liep een hoofdwond en een gekneusde rech terhand op. KATWIJK AAN ZEE De 22- jarige A. Durieux is met een pedaal van zijn fiets met de band van een voetpad in de Voorstraat in aanra king gekomen. Hij viel en liep daar bij een lichte hersenschudding op. Gevraagd in textielzaak. De Wolbaai - Voorstraat 25 - Katwijk Aanmelden Rijnmond 133, telefoon 5104, des avonds tus sen 7 en 8 uur. RECTIFICATIE In tegenstelling tot de mededeling in de advertentie van de Katwijkse Post van donderdag 12 oktober j'.l. delen wij U mede dat de opening van HOORNESPLEIN 103 te KATWIJK NIET zal plaatshebben op DINSDAG 17 OKTOBER 8 UUR maar op WOENSDAGOCHTEND 18 OKTOBER OM 9 UUR Bekend als rondreizend leraar KATWIJK AAN ZEE Gisteren is op 81-jarige leeftijd overleden de heer Jacobus Groen, één van de be kendste visserijschippers en een man dié tevens naam heeft gemaakt als rondreizend leraar aan Nederlandse visserijscholen. Donderdagmiddag om drie uur wordt het stoffelijk overschot ter aarde besteld op de nieuwe begraafplaats Duinrust. De heer Groen was van 1922 tot 1952 leraar visserijkunde, aanvanke lijk aan de visserijscholen te Kat wijk, Scheveningen, IJmuiden. Eg- mond, Vlaardingen en Marken. Later werden enige van deze vis serijscholen opgeheven, maar waar Huldiging van mej. Meenks in Noordwijk NOORDWIJK Morgenmiddag van vier uur tot half zes wordt me juffrouw E. E. Meenks in het kerk gebouw van de stichting gehuldigd in verband met haar veertigjarig ju bileum in dienst van de Van den Berghstichting. Zij is daar hoofd van de naaikamer. NOORDWIJK De heer W. Vis ser te Amstelveen is van plan aan het Langevelderslag een trampoline centrum te vestigen. In zijn woon plaats exploiteert hij ook zo'n cen trum. NOORDWIJK De gemeenteraad wordt voorgesteld alle tarieven voor de levering van water met 15 cent te verhogen en de aansluitingsrech ten te verlagen van f 2.75 tot f 2.50 per kwartaal. Kleurrijke veiling op „Flora" RIJNSBURG Hoewel de aan voer van chrysanten wat is terug gelopen, blijven de prijzen toch aan de redelijke kant. Men zit eigenlijk in de overgangsperiode van kas- chrysanten en chrysanten van' het veld. De laatste raken steeds meer aan het eind, terwijl de kasbloemen nog niet voldoende zijn ontwikkeld om te veilen. Ook kwalitatief zit men wat moeilijk aangezien de hoge luchtvochtigheid waarmede we te kampen hebben, de kans op verrot ting zeer groot maakt. Een euvel waarmee vooral ook de anjers heb ben te kampen. Voor de kwekers is er nu weer een zeer drukke tijd aangebroken, nL die van het planten der bollen. De gehele dag rijden de vrachtauto's af en aan om de gekoelde bollen uit de koelhuizen te halen en deze zo snel mogelijk in kistjes of al naar ge lang de behandeling die ze hebben ondergaan in de volle grond te planten. De veiling biedt dankzij de prachtige tinten van de chrysanten een kleurrijke aanblik, waarvan we de eerste maanden nog wel zullen kunnen genieten KATWIJK AAN ZEE Deze week worden weer twee zaken in het win kelcentrum Hoornesplein geopend. Zo langzamerhand heeft de wijk Hoornes een volledig verzorgings centrum gekregen. Dezer dagen be trekken radio Van der Bijl en sla gerij Zandbergen hun nieuwe win kelpanden. Mammoetkarwei vandaag gestart Iedere ingeschrevene krijgt huisbezoek of oproep LEIDEN Vandaag is het bureau Huisvesting begonnen met een mam- moetkarwei: het opnieuw inschrijven van alle Leidse woningzoekenden en -behoevenden volgens het drie-categorieënsysteem.'zoals dat onlangs door de raad is goedgekeurd. Dit betekent, dat al de mensen, die tot nu toe waren ingeschreven volgens het zeven-groepensysteem, van nu af óf (tevoren schriftelijk aangekondigd) huisbezoek kunnen verwachten óf een oproep om op een bepaalde datum op het bureau Huisvesting te verschijnen. Bij de nieuwe inschrijving zullen alle woningzoekenden ook een werkgeversverklaring inzake het loon moeten overleggen omdat, zoals bekend, na januari by de toewijzing verbami wordt gelegd tussen huur en inkomen. Eèrsl binnenstad Vandaag zijn de eerste brieven aan ingeschrevenen verstuurd en wel aan bewoners van de wijk Le vendaal-Oost. De eerste fase van de herinschrijving omvat 1200 gezinnen in de binnenstad. In dit deel van de stad wordt de herinschrijving gecombineerd met het al eerder aangekondigde onderzoek van Ge meentewerken naar de kwaliteit van de woningen in de binnenstad. Dit laatste onderzoek is onder meer van groot belang voor de sanering, de toewijzing van bouwvolume door het ministerie en het verkrijgen van subsidies. Werkgevers verkla ri n g Het huisbezoek wordt steeds on geveer een week van tevoren aan gekondigd. Het is uiteraard ook in het belang van de woningzoekende zelf, als op het in de aankondiging genoemde tijdstip iemand in het huis aanwezig is, terwijl de toege zonden werkgeversverklaring dan moet zijn ingevuld. In januari hoopt men de herin schrijving, waarvoor aanvankelijk vier huisbezoekers beschikbaar zijn (welk aantal wordt opgevoerd tot tien) te hebben voltooid. Zoals be kend, krijgen de nieuwe inschrij vingen een beperkte geldigheids duur. Ook wordt het van veel be lang voor de in een van de drie nieuwe categorieën ingeschreven woningzoekenden, dat zij er direct melding van maken als er verande ringen plaats hebben in de situatie, bijvoorbeeld door huwelijk. Voor studie omtrent sporthal: 5000 NOORDWIJK Samen met de gemeentebesturen van Alphen aan den Rijn, Katwijk, Leidschendam en Zwijndrecht bestuderen B en W de mogelijkheid een serie sporthal len te bouwen. Er is nu een dieper gaande studie noodzakelijk waar voor de gemeenteraad om een 1 diet van f 5000 wordt gevraagd. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag avond 27 oktober om acht uur houdt de reddingsbrigade haar ledenver gadering in hotel Riche. LEIDEN Geheel volgens plan is in de nacht van zaterdag op zondag de oude treinbrug by de Vink ver wijderd en de meuwe gemonteerd. Aan het karwei werkte een ploeg van ongeveer vijftig man mee, die onder meer de beschikking had over enorme drijvende bokken Tot de werkzaamheden behoorde het met explosieven verwijderen van enige pijlers, wat met twee doffe knallen gepaard ging. De doorvaarthoogte is iets groter geworden maar vooral de breedte betekent een winst zodra ook de middenpijler geheel is gesloopt. De oude breedte bedroeg 7,20 meter, de nieuwe wordt ongeveer 10 meter. Ook de vaargeul zal worden uitge diept zodat er zwaardere schepen kunnen doorvaren. De brug kan nog niet worden geopend; zij is ongeveer van hetzelfde type als de nieuwe Wilhelmónabrug. FOTO: het monteren van het vas te gedeelte van de nieuwe brug. Foto N. van der Horst ze bleven, bleef de heer Groen tot aan zijn pensionering leraar. Zijn vak omvatte de kennis van vistuigen en visgronden op welk ge bied hij door jarenlange praktijk ervaring erg veel wist. Begonnen als jongmaatje op een bomschuit werd de heer Groen al op 19-jarige leeftijd schipper, een functie die hij tot zijn 69-ste jaar heeft uitgeoefend. In de eerste we reldoorlog voer hij eens op een drij vende zeemijn en twee keer werd hij door de Engelse marine opgebracht naar een haven aan de Engelse oost kust. Majoor Bosschart in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Woens- dagavond om kwart voor acht spreekt in de oranjezaal van het jeugdhuis de bekehde officier van het Leger des Heils majoor Bos schart. De bijeenkomst gaat. uit van de hervormde wijkgemeente noord west. Het evangelisatiekoor ver leent vocale médewerking. KATWIJK Loco-burgemeester C. van der Plas heeft mevrouw Ha- zeborg namens het hoofdbestuur var de EHBO een zilveren draagpenning overhandigd in verband met haar zilveren jubileum in dienst van de EHBO te Katwijk. KATWIJK AAN ZEE Onze plaatsgenote A. Zwanenburg is te Amsterdam geslaagd voor het exa men kaderlid in de confectie-indus- Predikant uit Oost-Duitslancl naar Leiden LEIDEN De Oostduitse indus triepredikant ds. Willibald Jacob, komt naar Leiden om een openbaar gesprek te voeren mét prof. dr. H. J. Heering over de vraag: „Hoe vindt u, als predikant uit Oost- Europa, dat Westeuropese christenen kunnen bijdragen tot de vrede?" Het gesprek, dat wordt gehouden op initiatief van 'de afdeling Leiden en omstreken van Kerk en Vrede, heeft plaats maandagavond a.s. om acht uur in de filmzaal van het uni versiteitsgebouw, Stationsplein 12. Er zullen ook enige films worden vertoond. Iedereen is welkom. De laatste maanden hebben in het Leidse afdelingsbestuur van Kerk en Vrede enige wijzigingen plaats gehad. De nieuwe samenstelling is: prof. dr. H. J. Heering, voorzitter; dokter A. Sauer, penningmeester; A. C. M. van Melle-Hermans, se cretaresse; kapelaan -Th. P G. Kloosterman; dr. C. J. van Nie, dr. P. L. Sehoonheim. VOORHOUT In het kader van samenwerking tussen gereformeer den en hervormden wordt een vier tal gezamenlijke gemeente-avonden georganiseerd. Op de eerste avond zal gesproken worden over: „Vra gen rond Israël" onder leiding van ds. Gerssen. secretaris van de Raad van Kerk en Israël. Deze bijeen komst is vrijdag 20 oktober om acht uur in het kerkgebouw der Her vormde Gemeente. Raad Sassenheim SASSENHEIM. Vrijdagavond om 8 uur vergadert de gemeente raad. Agenda: beëdiging Th. G. van der Plas als raadslid; benoeming leden Commissie Woonruimtewet, be noeming leden Adviescommissie Al gemene Bijstandswet; ontslag ambte naar van de burgerlijke stand; hef fing kleuterschoolgeld: wijziging Le gesverordening 1967; vaststelling Marktgeldverordening 1968; realise ring investeringsprogramma; bouw schuurtjes en garages in plan, „Bij dorp"; verkeersmaatregelen; vaststel ling „Bestemmingsplan Sassenheim, herziening 1967"; verkoop woning wetwoningen; verkoop grond in Ko ningspark; verhuur gedeelte Oostha ven; verhuur volkstuintjes in plan „Wasbeek". Veilig Verkeer in Lisse stuurt minister telegram LISSE De afd. Lisse van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft de minister van verkeer en wa terstaat een telegram gezonden, waarin met klem wordt gewezen op de hoogstgevaarlijke situatie op een gedeelte van de Heereweg. De fietspaden zijn daar niet afgewerkt, waardoor vele fietsers en brom fietsers komen te vallen. In het tele gram wordt de minister verzocht ten spoedigste maatregelen te nemen. IJMUIDEN In de afgelopen week speelden de haring en de makreel een overheersende rol. Eerstgenoemde soort werd met een totaal van 3800 grote en 2400 kleine kisten eerste. De makreel bereikte een produktie van 2800 grote en 3000 kleine kisten. De treilers had den hulp van de spanvissers nodig om tot de ereplaats te komen. Voor al aan het eind van de week zorg den enkele combinaties voor een welkome aanvulling van het haring pakket. De vangsten in de Ierse Zee waren neit best. Pas de laatste dagen kon een verbetering worden geconstateerd. De prijzen waren door de grote vraag steeds goed. Woensdag betaalde men op de eer ste afslag ruim 47,Vrijdag viel de laagste notering: 26,40. Het ge middelde over de hele week gaf echter geen reden tot klagen. Het is alleen jammer, dat de aanvoer tot nu toe veel te wensen heeft over gelaten In dezelfde periode van 1966 kreeg men heel wat meer te ver werken. De biologen van het Rijks instituut voor Visser ij-Onderzoek dreigen met hun sombere voor voorspellingen over matige" haring vangsten volledig gelijk te krijgen. De prijzen voor de makreel kenden grote schommelingen. Dat hing ook wel af van de kwaliteit. Voor de betere soorten had men vrijdag 52,20 over. Dinsdag ging men niet hoger dan 24,80. Op die dag moest zelfs de vismeelfabriek in actie ko men om partijen, die de minimum prijs niet hadden gehaald, af te voeren. Op de andere dagen kwam het minimum soms dichtbij maar men wist er tenslotte boven te blijven. De schelvis was met 2500 grote en 300 kleine kisten niet zo best ver tegenwoordigd. De prijzen liepen over het algemeen dan ook behoor lijk op. Woensdag ging de grootste soort met een gemiddelde van ruim zestig gulden strijken. De braad- schelvis lag de hele week goed in de markt. Vrijdag zat deze soort dicht tegen de vijftig gulden. Woens dag scheelde dat maar een paar gulden. De kattencentrale behoefde zijn personeel dan ook niet naar de hallen te sturen. De hele aanvoer vedween via de normale kanalen. De wijting was met 650 grote en 50 kleine kisten bijzonder schaars. Het was maar goed dat de loggers en kotters onder de Nederlandse kust in de omgeving van Veronica wat weghaalden anders was het helemaal een misse boel geweest. Onder deze omstandigheden liepen de prijzen danig op. Woensdag eiste de stripte soort op een hoogste no tering voor zich op. De dichte wij ting moest met minder genoegen nemen, maar ook in dit geval kwa men de kattencentrale en de vis meelfabriek er niet aan te pas. Dinsdag bijvoorbeeld had men voor deze soort ƒ43,over. Ook bij de gul en kabeljauw moesten de kustvissers voor een ver sterking van de aanvoer zorgen. Ook zij wisten in de contreien van het radioschip onder Noordwijk een lekker beetje kleine gul te vangen. Het totaal was rond 1000 kisten. Daarbij kwamen nog 800 kisten gro tere gul en kabeljauw. Die waren voornamelijk afkomstig van de trei lers uit de Noord. Woensdag was de belangstelling zeer groot. Toen be taalde men op de eerste afslag voor gen kist grote kabeljauw 212, De koers bleef de hele dag boven de tweehonderd gulden. Met uitzonde ring van vrijdag moest men steeds' veel betalen om nog enigszins aan zijn trekken te kunnen komen. Vrij dag daalde het peil tot 120,niet eens zo slecht, maar in vergelijking met de noteringen van de voorgaan de dagen toch een sterke achteruit gang. Alle gulsoorten bedongen re delijke koersen. De kleine gul, die nog niet zo lang geleden bijna voort durend een trieste afgang naar de kattencentrale moest maken, hand haafde zich met het grootste gemak. Vrijdag trad over de hele linie een prijsdaling in maar toen bleef men nog vijf gulden van het minimum verwijderd. Hoewel de koolvis met 700 kisten niet zo best van de partij was, kon niet van een overmatige belang stelling worden gesproken. De meeste interesse ging uit naar de witte soort. Maar die moest men met een lantaarntje zoeken. Woensdag vond met een paar kisten, die voor de goede prijs van ƒ222,— van de hand gingen. De grote zwarte kool- vis was aanvankelijk minder gewild. Vrijdag belandde het peil dik onder de honderd gulden. De loggers en kotters' zorgden voor een aanvoer van 3000 kisten schol. De grote klap viel op de laat ste dagen van de week door de goede resultaten nabij Veronica. Daarvoor was er niet zo veel aan de markt. In die periode boekte men beste noteringen. Dinsdag waren de kleinmiddel en de schol 1 goed voor een top van 75.Die was woens dag gezakt tot ƒ42,—. Vrijdag ging het met een hoogste bod van f 55,— al'- weer een stuk beter. Ook de grote en de grootmiddel moesten door toppen en dalen gaan. Door de korte reisduur was de opbrengst voor deze visjes van uitstekende kwaliteit toch niet slecht. Herdenking hervorming KATWIJK AAN DEN RIJN De kerkeraden van de Hervormde ge meente en van de Gedeformeerde kerk hebben besloten ter gelegen heid van het feit, dal de 450ste keer de hervorping wordt herdacht, in terkerkelijke diensten te houden. Deze diensten zullen plaats vinden in de Gereformeerde kerk aan de Rijnstraat en in de hal van de Prin ses Beatrix-school, en wel op zondag 29 oktober om zes uur. Gevraagd te Noordwijk voor NIEUWE LEIDSE COURANT en PAROOL Nadere inlichtingen de Heer C. J. G. v. d. Hulst, Marjoleinstraat 13 Noordwijk Binnen. Telefoon 01719-4197 De tongproduktie viel met een totaal van 85.000 kilo tegen. De eerste dagen was er bijzonder wei- nig aan de markt en dat was aan de prijzen best te merken. Dinsdas schommelde de grootmiddel tussen 6,57 en 5,45, een koers die ruim drie gulden boven het de 1 weken gebruikelijke gemiddelde lag. Aan het eind van de week kwam er wat meer tong los. De grootmid del moest vrijdag met een notering van 3,49 tot 3,17 genoegen ne men. De andere soorten werden nie! zo omlaag gedrukt, ofschoon de tong 1 vrijdag ten opzichte van, dinsdaj het hoogste bod zap van 7,1 tot ƒ5,73. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJmui der markt onder meer de KW 10 Karl'a Ellen met 22, de KW 211 Geer truida met 41, de KW 90 Alnilam met 83, de IJM 210 Wiron 1 met 250, de KW 185 Tokio met 83, de IJM 209 Meyert Menno met 550, de IJM Wiron 2 met 200. de IJM 211 met 600, de IJM 205 met 200, de WR 57 Johanna Cornelia met 210, de KW 36 Stern met 60, de WR 37 Sagitta met 15, de KW 191 Deo Volenié met 121, de KW 30 Ermine mèt" de KW 182 Alice met 32, de KW 113 Wilma met 61; de KW 128 Leuntie met 10, de KW 63 Margriet Jozien met 111, de KW 214 Klaas Dubbe- laar met 107, de KW 17 Cornells Judith met 75, de KW ,172 Cornèïü Schaap met 105, de KW 11 Deo Volente 2 met een onbekend? yangst, de IJM 81 rpet 52, de K1Y 188 Kniertje Jacoba met 50, de KW 40 Alie met 44, de IJM 73 De Hoop. 3 met 99, de KW 195 Pieter Jacob mei 80, de KW 93 Jeannette met 73, de KW 220 Janny Jacoba met 38, de KW 105 met 19, de KW 29 Ada met 79, de KW 187 Elly met 41, de KW 148 Dirk van Beelen met 69, de IJM 45 De Hoop 1 met 57, de KW 59 Floris met 88, de KW 108 Alida met 105, de KW 120 Flamingo met 50, de KW 155 Fiducia met 102 kisten en 100 stuks stijve kabel jauw, de KW 103 Wim met 95. de KW 110 Rianne met 44, de KW 98 Arendje met 162 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de IJM 46 De Hoop 4 met 360 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 162 De Vier Gezusters met 91, de KW 200 Aa tje met 65, de WR 45 Dieuwina met 173 kisten en 250 stuks stijve kabel jauw, de KW 193 Vrouw Pruna met 59 kisten en 51 kleine kisten diver sen, de KW 94 Willem met 16, WR 25 Okko Bosker met 308 kisten en 12 stuks stijve kabeljauw, KW 183 Aleida met 158 ksten er stuks stijve kabeljauw, de KW 226 Jacob Senior met 53, de KW 119 IJsbrand met 102, de KW 21 Leen- dert Jacoba met 43, de KW 190 Mar- garetha Christina met 130, de KW 186 Anna Jacob met 67, de KW 124 Sursum Corda met 86, de WR 56 Spes Nostra met 120, de KW 24 Cor- nelis met 78, de KW 12 André met 125, de KW 126 Agatha Arie met 107 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de WR 7 Maryanne met #6, de IJM 8 Maartje met 60, de IJM 4 Dage- •raad met 80, de KW 26 Concordia met 125, de KW 114 Avontuur met 110, de KW 196 Aagje Adriana met 145, de WR Tiny met 116, de KW 137 Maartje Jacoba met 113, de KW 156 Vrouw Bregtje met 65, de KW 71 Ekhart met 69, de KW 173 Aquarius met 100, de KW 127 Klaziena Ma rijke met 68, de KW 73 Maria Ja coba met 93, de KW 100 Alpha met 61. de KW 117 Mare Liberum met 69, de KW 221 Arie Jacob met 63, de KW 194 Eben Haëzer met 65, de KW 91 Jan met 50 kisten en 36 stuks stijve kabeljauw, de KW 88 Vrouw Immetje met 126, de VL 34 Anita met 798, de KW 202 Maria met 245, de KW 201 Tatjana met 45, de KW 43 Rijnmond 2 met 285 kisten en 1200 kleine kisten diversen, de VL 121 Petronella met 730, de KW 33 Limanda met 114, de KW 146 Cor- nelis van Beelen met 46, de IJM 5 Maria Elisabeth met 950 kisten en 250 kleine kisten diversen, de KW 213 Jana met 100, de KW 204 Peter Leonard met 220, de KW 85 Rijn mond 4 met 290, de KW 44 Rijn- mond 3 met 175 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de VL 153 Liesje en Rutger met 255 kisten en 643 kleine kisten diversen, de WR 32 Marco met 190, de KW 152 Soli Deo Gloria met 68, de KW 70 Arie Junior met 45, de WR 61 Bastiaan met 132, de KW 145 Anna Lydia met 73, de KW 215 Anna Henderika met 67 en de IJM 36 Kemphaan met 750 kisten en 540 kleine kisten diversen. Volgens de opgaven van de schip pers bestond de aanvoer uit 10.963 kisten, waarvan 102 kisten tarbot, 1437 kisten tong, 2067 kisten schol, 484 kisten schelvis, 195 kisten ka beljauw, 15 kisten koolvis, 823 kis ten makreel. 3130 kisten haring, 348 kisten wijting, 738 kisten gul, 166 kisten haai, 1458 kisten diversen en 784 stuks stijve kabeljauw. Verder gaven zy 1780 kleine kisten haring, 825 kleine kisten makreel en 326 kleine kisten diversen op. Mijn Zaterdagavond heeft de KW 11 Deo Volente 2 een myn de IJmuider Visserhaven binnengebracht. De kotter werd naar de Haringhaven gedirigeerd, waar experts van de mijnopruimingsdienst van de Ko ninklijke Marine het gevaarlijke oorlogstuig nabij de bunker onscha delijk hebben gemaakt. Het Kat wijkse vaartuig verscheen maandag morgen aan de markt. Ook ditmaal liep het avontuur dus weer goed af. Krediet ad ƒ23.600 voor hertenkamp NOORDWIJK Uit de raadsstuk ken blijkt, dat onze publikatie over de- inrichting van een hertenkamp B. en W. heeft genoodzaakt met de uitwerking van het plan spoed te betrachten, in het bijzonder om dat uit verscheidene reacties is ge bleken, hoe sympathiek de gedachte een hertenkamp aan te leggen, is ontvangen. Zoals wij indertijd schreven, wil men het hertenkamp vestigen op een door de Oude Zeeweg, de Free- sialaan en de Beeklaan omsloten perceel grond. De kosten werden geraamd op f23.600.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4