Weekagenda II Duitse Gisela Walther accordeonkampioene SIR Fout "geparkeerd" op Breestraat Virtuositeit won het vaak van muzikale intelligentie Leiden bijeen Uiterlijke brille deed sommige prestaties mislukken Leidse jongen ernstig gewond door rookbom Vanavond raad KBOWE LETOSE CODEANT .Maandag (16 oktober) Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rott. To neel met „Tartuffe". Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: „Huis Clos" en „La Respectu- Dinsdag (17 oktober) Gehoorzaal, 8 uur: kunstkring Voor Allen, Ned. Blazersensemble. Oude Singel 236, 8 uur: Leidse Chr. Besturenbond, P. Tjeerdsma, secr. C.N.V., over „Medezeggenschap". Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Jeugdhonk Charl. de Bourbonhof, 7 uur: elektronicaclub Detector. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: afde ling Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, modeshow door en voor huisvrouwen. Museum Oudheden, 8 uur: -lezing prof. W. B. Emery, Londen. Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rott. To neel met „Tartuffe". Foyer Gehoorzaal, 3 uur: Zwitser landavond afd. Leiden. Ned. Chr. Reis- Vereniging. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Westend. Symfonie-orkest, met Gertie Reiner piano en Lucius Voorhorst fluit. SCHEVENINGEN Paviljoenthea- ter, 8.15 uur: Studio met „Kooien". Woensdag (18 oktober) Breestraat 19, 8 uur: ledenvergade ring afd. Leiden Chr. bond plattelands vrouwen en -meisjes, Goudsp glazen met dia's, door mevr. A. Rykscn. Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, J. Douglas, Bennekom, over ,,'s Lands Plantentuin." Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 uur: K. en O.-film, Tom Jones. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur socia le raadsvrouw. OEGSTGEEST. Gemeentecentrum Lijtweg, 8 uur: afd. K. en O., causerie en film door Jan Blokker. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Theater met „Hele dagen in de bomen". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Thomas Hrynkiw piano. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Koos Ver heul, fluit. SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: Studio met „Kooien". Donderdag (19 oktober) Zomerzorg, Stationsweg 35, 8 uur: kynologenvereniging Rijnland, Frans Kramer over een reis door hondeland. Regentenkamer Schachtenhof, Mid delstegracht 27, 8 uur: afdeling Chr. Hist. Jongerengroep, spreker Jac. Huysen te Delft, voorzitter landelijke CH.J.O. Gehoorzaal, 8 uur: Meesterserie K. en O., Rott. Philh. Orkest, Johanna Martzy viool. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". DEN HAAG St. Jacobskerk, 8.30 uur nam.: huldigingsconcert 75ste ver jaardag, prof. Hendrik Andriessen. Vrijdag (20 oktober) Den Burcht, 8 uur: Ned. Ver. van Suikerzieken, feestavond t.g.v. 20-jarig bestaan. Steenschuur 6, 8 uur: afd. Leiden Christen-vrouwenbond, Centrum, J. de Bruyne, arts, over „Angst voor ziek zijn". Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie- nersoc. bingo-avond. Antonius-clubhuis. 7.45 uur: gouden jubileum afd. Leiden Chr. Be drijfsgroepencentrale. Rijksmuseum Volkenkunde. 8 uur: dr. S. Kooijman over zijn studiereis door het Zuidzee-gebied. DEN' HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het of zo lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met Vitya Vronsky en Victor Babin, piano. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: orgelconcert Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Kat in de zak". Zaterdag (21 oktober) L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc. en ouderensoc., bingo-avond. Antonius-clubhuis, 8 uur: cabaret avond De Royalisten. DEN HAAG Schouwburg 8.15 uur: Haagse Comedie „Van de brug af DEN HAAG Diligentia. 2.15 uur: Arena met „Het laatste loverbos", 8.15 uur: literaire one-man-show door Al- bert Vogel. In Vogelvlucht". SCHEVENINGEN Paviljoen-thea ter. 8.15 uur: nationaal jazz-concours. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Konstanty Kulka, viool. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende geval lenen: Centrala Apothe'ek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest. Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week ge hele week geopend- FILMS Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Het dag boek van een kamermeisje (18 jaar) MAANDAG 16 OKTOBER 1967 gentlemen prefer LEIDEN Het slotconcert van liet Coupe Mondiale-concours hod een bijna volle Gehoorzaal getrok ken. De sfeer was feestelijk en, vóór de uitslagenduidelijk gespan nen. Het Leids akkordeonorkest Neerlandia, deze keer gedirigeerd door de vermaarde Rudolf Wiirthner speelde vier werken, waarvan het tweede, Webers „Kcrnzertstück" in f, opus 79, met solistische medewer king van de wereldkampioen-1966, de Leidenaar Henny Langeveld. Würthners „Festival ouverture" is een onderhoudend, Tsjaikowsky- aohtig, uitstekend voor de instru menten geschreven werk. Neer landia, correct en toegewijd spe lend, buitte onder Würthners dyna mische leiding alle mogelijkheden uit. Lanigeveld excelleerde in Webers Konzertstück, dat eigenlijk véél meer van Rossini heeft. Würthner voerde het uitstekend spelende orikest na de pauze aan in zijn eigen „Variaties voor akkor deonorkest", eveneens een briljante compositie, waaraan spelers en toe hoorders ruimschoots genoegen be leefden. Het concert werd beslo ten met de blijvend vitale „Stars and Stripes". Voordat de pauze begon, spraken N.A.A.-voorzitter (en C.I.A.- vice- voorzitter) A. Th. Pino en C. I. A.- president dr. K. A. Majer (Wenen), beiden in het nederlands, duits en engels, woorden van dank tot de kandidaten en de organisatordi rigent Neerlandia) Lauw Boellaard. Dr. Majer reikte vervolgens de diploma's en de beschikbaar ge stelde bekers en medailles uit. De zilveren medaille met dub bele beeldenaar van koningin Ju liana was bestemd voor de winnaar winnaresvan de zilveren Coupe Mondiale. 1. Gisela Walther ((Duitsland) (wereldkampioene); 2. Silvia Forst (Oostenrijk); 3. Julie Ann Kasprzyk (U.S.A.); 4. Carl E. Hane (U.S.A.); 5 en 6 Josef Bugala (Tsjecho-Slo- wakije); Peter Zimmerman (Neder land); 7 en 8 Josette Gavignet woensdag 7 en 9.15 uur; Tom JoDes (18 jaar). Lido (2.15 en 7.30 uur); Dr. Zhivago ((14 jaar). - Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Sexy Gang (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De terugkeer van de zeven (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Liefdes labyrint. (18 jaar). Triamon (2.30, 7 en 9.15 uur); J« leeft maar twee keer (18 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4 Molenmosenm Molen De Valk geopend dinsdag to> en mei zaterdag oan 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur, Maandags geslo- BadlmicbtlngeD De gemeenteiuKe badinrichtingen zyo »p de volgende tijder geopend Lindestraat lb maandag eeslotei tinsdag WII.15 u en 13.30—17J5 u woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8 15 u. vrijdag it—11.15 u en 13 30—iö,4.i j zaterdag 8—11.15 u en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en linsdag gesloten. woen«dag 811J5 en 13.30— J7.J5 u., donderdag 8.30—11.15 -t 13 30—18 15 u. vrudag 8 30—11.15 u I.-.30—18 45 u_ zaterdag 7.30—11.15 er ,3.30—16.3(1 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: on werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museinn Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted museum De Lakenhal. Oude Singel: op werkdagen, van 10 tot 5 u zondags van 1- tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): on werkdagen var> 9 tot 12 en van 2 tot a uur kassen zaterdags en zondags ge Tentoonstellingen Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: schilderijen en tekeningen van Cor Blok (tot 20 oktober). De Lakenhal: tentoonstelling van kindertekeningen en recente tekenin gen van Lucia Steinbach, tot 5 novem ber, dag. van 10 tot 5 u., zondags van 1 tot 5 uur. WASSENAAR Kunstzaa! Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen en aquarellen van J. C. W. Cossaar en keramiek en plastieken van Elisa beth Gerst (van 16 otat. tot en met 1 nov., maandag tm. zaterdag 10 tot 8 u„ dinsdagavond 8 tot 10 uur. zondags gesloten). lener had deze schadelijke botsing een extra naar bijsmaakje: hij werd namelijk juist door de politie ge zocht omdat hij ervan wordt ver dacht bij kennissen in de Jacob Cata laan een portefeuille met f 175 te hebben ontvreemd. Zwaan gewurgd door touw in tuin LEIDEN In een tuin, van een woning aan de Valkenburgseweg werd een dode zwaan aangetroffen. Gebleken is, dat het dier verward was geraakt .in touw, waarmee strui ken waren opgebonden. Het touw kwam om zijn hals terecht waardoor het dier stikte. Ravage bij L.dorpse brug LEIDEN Een 23-jarige Leide naar, die zaterdagavond laat met zijn auto op de Hoge Rijndijk reed, ko mende uit de (richting Hazerswoude. had zo'n snelheid, dat zijn auto t-h.v. de Leiderdorpse brug slipte en ach terstevoren tegen een tuinmuur bot ste. die over acht meten werd ver nield. Ook werd een verkeerspaal beschadigd voordat de tot wrak gie- def ormeerde auto op het voetpad tot stilstand kwam. Uitstalkastkrakers betrapt en ontsnapt LEIDEN Zaterdagavond tracht ten 'twee onbekend gebleven jonge mannen de uitstalkast van een bijou teriewinkel aan de Steenstraat open te breken. Zij werden echter gestoord door de dienstbode, die op dat moment de winkel verliet-. Z» kozen het hazenpad en zijn nog niet opgespoord. Meisje spoorloos LEIDEN De commissaris van politie verzoekt opsporing en terug brenging van de minderjarige Tjits- ke van der Tuuk, geboren te Baarn, 4 februari 1953, verblijvende in een pleeggezin te Leiden. Zij is sinds 3 oktober spoorloos. Signalement: rossig half lang haar, scheiding in het midden, sproeten in het gezicht, gekleed met lange broek en donkerblauwe blazer. Solglytt voer naar Koblenz LEIDEN Vandaag is de Victoria Regia met aan boord zestig ver pleegden van Solglytt van Königs- winter naar Koblenz gevaren, waar men vanmiddag om vier uur hoopte aan te komen zodat er nog ruim schoots gelegenheid was om te pas sagieren. Zaterdagmiddag omstreeks h»1f 5 kwam het varende Solglytt na een dag vol zon temperatuur 18 gra den C in TCönigswinter a i\ na een tocht vol afwisseling. Zo pas seerde men bij Bonn een gekapseisd schip en een tijdje later was het weer een grote brandweerdemon stratie. die de aandacht van de pas sagiers vroeg. De stemming aan boord is Uitste kend en iedereen wil via onze be richtjes de thuisblijvers op de meest hartelijke wijze laten groeten. LEIDEN Vanavond om half 8 bestaat ook voor belangstellende stadsenoten weer gelegenheid in het stadhuis een vergadering van de ge meenteraad bij te wonen. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: bouw veemarkt-sporthal, benoeming hoofd Lucas van Leydenschool, stichting scholengemeenschap met Vereniging voor Chr. Onderwijs; subsidiëring avondscholen, verbon den aan scholen voor buitengewoon onderwijs, uitbreiding leerplan De Ambachtsschool met afdeling pro cestechniek; verharding toegangspa den sportterreinen; plaatsing nieuw vereni g i ngsgebouwij e op volkstuin complex Roomburg; ontpolderdng Slaagh- of Stadspolder; wijziging tarief straat- en riool belasting; id. reinigingsrechten; benoeming leden van de commissie van advies Woon- ruimtewet. (Frankrijk); Olive Sargent l(En- geland); 9 Elsbeth Moser (Zwitser land); 10 Werner Weibert (Oosten rijk); 11 Rafael Giner (Venezuela); 12 P. Franssen Van Son (Neder land); 13 Judith Murray (Engeland); 14 Alain Grumetz (Frankrijk). JOH. VAN WOLFSWINKEL. De Coupe Mondiale voor de wereldkampioene Gisela Wal ther. Burgemeester Van der Willigen reikte de formidabele beker uit. Foto Van der Horst LEIDEN De Gehoorzaal was een hele zaterdag lang door de Coupe mondiale bezet. De balkons waren rondom behangen met de vlaggen van de landen waaruit de deelnemers afkomstig waren. In de morgenuren, van acht uur af, moes ten ze ieder een prima-vista-werk en het vastgestelde verplichte stuk spelen. Dit was „Week-end", een „fantaisie moderne", opus 22 van Tino Prati. De vrije werken konden 's mid dags gemakkelijk binnen de bepaal de tijd (14.3018) worden afgehan deld. Van de negentien aangekon digde pretendenten waren er na melijk vijf niet verschenen. De overige veertien kwamen uit Tsjecho Slowakije (1), Oostenrijk (2), Nederland (2), Frankrijk (2), U.S.A. (2), Engeland (2), Zwitser land (1), Duitsland (1) en Vene zuela (1). Het is niet onze taak, de kandida ten één voor één kritisch te beoor delen. Hun techniek was zonder uit zondering subliem; anders zouden ze hier eenvoudig niet zijn versche nen. Over de benadering, de inter pretatie, de muzikaliteit, ook over de gespeelde stukken zélf, is echter wel iets te zeggen. Het moet erkend, dat maar enke le spelers hun werk met kennelijk muzikale intelligentie voordroegen, een doorleefde, persoonlijke gedre ven herschepping volbrachten. Anderen hielden dit wel een tijdje volmaar capituleerden dan voor de virtuositeit, in plaats van deze in dienst te houden. Enkele prestaties, die slechts op de uiter lijke brille waren gericht, mislukr ten, behalve zuiver technisch, dan ook volkomen. Twee of drie vertolkingen munt ten vooral uit door een oprechte, pretentieloze, speelse muzikaliteit. De keus van de werken was vaak bepalend voor de speler zelf. Maar niet in alle gevallen bleek de mu zikale potentie toereikend (Hon gaarse fantasie, Liszt, één van de Tsjaikowsky - vioolconcert - ver klankingen). Met bewerkingen, die vaak als zodanig niet eens zo goed geslaagd zijn, moet men op een ak- kordeon toch uitermate voorzichtig zijn. „Introduction et Rondo capric- cioso" van Saint-Saens en het (door de Zwitserse accordeoniste zélf be werkte) Polacca Brilliante (Weber.) voldeden echter in bijna elk op- Enorme plaquette voor Jong-K. en G. LEIDEN Burgemeester G. C. van der Willigen heeft in de Bur gerzaal van het stadhuis aan het ca. 75 leden tellende jeugdkorps Jong- K. en G-. de prijzen uitgereikt die dit korps onlangs op het Amster damse Jordaan-Festival heeft be- Het was de Grote Prijs van Am sterdam, een indrukwekkende pla quette in zilver, de hoofdprijs in de jeugdafdeling. Van alle ca. 70 deel nemende korpsen in de categorieën A, B en C verwierf Jong-K. en G. de tweede prijs, een grote zilveren Daar de vereniging bezwaar had de prijsuitreiking door Amsterdams burgemeester Samkalden op een zondag bij te wonen, had de Com missie Jordaanfestival besloten naar Leiden te komen om aanwezig te zijn bij de prijsuitreiking door bur gemeester Van der Willigen. Onder de, ten dele onevenwichtig gebouwde, soms zelfs amorfe, oor spronkelijke accordeonwerken vie len de beide Toccata's van Ole Schmidt en een Trittico Romantico (Melocchi) gunstig op. De publieke belangstelling was in de namiddag bevredigend groot. Joh. van Wolfswinkel LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag omstreeks half drie gaf een 22-jarige Leidenaar met zijn auto geen voorrang aan een andere auto, die ook door een Leidenaar werd bestuurd. Dit gebeurde op de kruising Breestraat-Rapenburg-Kort Rapenburg. Met een ingedëukt front kwamen de auto's na de botsing keurig naast elkaar op de stoep te staan tegen de muur van een bank gebouw. Voor de niet-vooi rangver - Heropening bakkerij Streng LEIDEN Woensdagmiddag half 3 zal burgemeester Van der Willi gen de brood- en banketbakkerij van heer C. Streng, hoek Doelen- gracht-Groenhazengracht, herope nen. Het historische pand, waarin ook studenten zijn ondergebracht, is lange tijd in restauratie geweest. Leidsch Muzieklyceuni LEIDEN Woensdag houdt het Leidsch Muzieklyceum enkele con tact-bijeenkomsten in het Antonius- clubhuis, om 2 uur voor de klein sten en om 7 uur voor de groteren en volwassenen. LEIDEN De 16-jarige H. Eg berts is zaterdagmiddag omstreeks kwart voor één zeer ernstig gewond toen hij bezig was met buskruit en andere ingrediënten een rookbom te maken. Zijn beide handen werden nagenoeg geheel afgerukt, terwijl lvij bovendien ernstige verwondingen in zijn gezicht opliep. Hij is opgenomen in het .Academisch Ziekenhuis. Chr. L.O.M.-school LEIDEN Tot hoofd van de in het voorjaar van 1968 te openen chr. LOM-school (school voor kinderen meit leer- en opvoedingsmoeilijkhe den), uitgaande van het chr. or thopedagogisch instituut voor Lei den en omgeving, is benoemd de heer A. Boeker, onderwijzer aan de Oranje-Nassauschool te Nijkerk. In afwachting van nieuwbouw, waarvoor de plannen gereed zijn, zal de school tijdelijk worden ge vestigd in de ter beschikking ko mende gemeentelijke hulpsohool aan de Madoerastraat. LEIDEN De 20-jarige G. F. M. van Remundt uit Leiden is vrijdag nacht in de Spaardammerstraat in Amsterdam verongelukt. Hij reed met zijn motor op het linkergedeelte van de weg en kwam frontaal in botsing met een auto. De explosie had plaats in een op de Schap-ensteeg uitziende kamer op de tweede verdieping van een per ceel aan de Princessekade. De jon gen was op da,t moment bezig met het mengen van een aantal grond stoffen en was alleen in de kamer. Er ontstond een begin van brand maar de toegesnelde broer van het slachtoffer wist deze met emmera water te blussen. De ruiten van do kamer werden verbrijzeld. Twee Leidse supermarkten vanmorgen dicht LEIDEN Met ingang van van daag heeft de supermarkt van de Coöperatie aan de Stationsweg de maandagochtendsluiting ingevoerd inplaats van de in Leiden gebrui kelijke dinsdagmiddagsluiting voor levensmiddelenbedrijven. Zij gaat ervan uit dat de verplichte dinsdag middagsluiting door de uitgebreid heid van haar assortiment niet van kracht is voor deze zaak. In deze supermarkt worden nl. ook veel „non food" artikelen verkocht. Zoals bekend, heeft dezelfde zaak enige jaren geleden gebroken met de zgn. verplichte vakantie. Een tweede Leidse supermarkt, De Vries van de Haarlemmerstraat heeft vandaag eveneens de maan dagochtendsluiting ingevoerd bij wijze van proef. Mogelijk zal de rechter moeten uitmaken, of ook voor dit bedrijf de verplichte dins- dagmiddagsluiting niet meer geldt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3