Weekagenda Meerburgerpolder krijgt nu eigen winkelcentrum UlH ÜEB UiB FRAAIE WINST YELOCITAS OP JODAN BOYS Eén dode bij explosie onder kleuterklas ROUWKOOP ZET HERSTEL DOOR TEGEN KATWIJK Bronzen medaille voor metselaar Werkloosheid daalde in bouw en metaal Inbraken in Leiden KVC-teams kwamen niet tot overwinning SMS en KMVZ wonnen opnieuw Hutspotwandeltocht: 1078 deelnemers RUIME ZEGE VAN ONS EILAND OP SPORTIEF VEO Jongens verdwenen na gevaarlijk inhalen met auto KIEmn? LEIDSE COURANT MAANDAG 9 OKTOBER 196' Maandag 9 oktober Zaal Maria-Gijzensteeg, 8 uur: alge mene ledenvergadering De Natuur- Nieuwe Rijn 29-32, 3 tot 5 uur: re ceptie t.g.v. vijftigjarig bestaan Iemco N.V. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Ensemble met „Pygma lion". Dinsdag 10 oktober Koningskerk, 8 uur: afdeling Lei- den-noord Christenvrouwenbond. Spreekster mevrouw Ameling uit Den Haag over: Levenskunst en levensstijl. Jeugdhonk Charlotte de Bourbon- hof, 7 uur: elektronicaclub De Detec tor. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie Orkest o.l.v. Bruno Maderna. Solist Wilhelm Kempff. Rijksherbarium, Schelpenkade 6, 8 uur: dia-avond afdeling Leiden natuur historische vereniging. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur christelijke emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Nederlandse Comedie met „Het flauwgevallen paard". Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret „Aaii Poes". Aula gemeentemuseum, 8.15 uur: Het Guameri Trio (Herman Krebbers, viool, Jean Decroos, cello, en Daniële Dechenne, piano) Zaal Oldeslo, G. Kasteinweg 1, 8.15 uur: West-Nederlands Symfonie Or kest o.l.v. Sam Swaap m.m.v. Ernö Olèh, viool. Jodeph's Place :onder Palacehotel) 10.30 uur: cabaret chantant Sing along. Gebouw Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Nederlands Kamer Orkest o.l.v. Szymon Goldberg m.m.v .Erna Spoor- enberg, sopraan, Janny van Wering, klavecimbel, en Joke Vermeulen, alt- Woensdag 11 oktober Stadsgehoorzaal, 8 tot 2 uur: feest avond plaatselijke kamer, van vereni gingen. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. RIJNSBURG Flora, 3 uur: ope ning bloemenVaktentoonstelling Rijns burg 1967. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Nieuw Rotterdams To neel met „Tartuffe". Circustheater, 8.15 uur: Het Natio naal Ballet m.m.v. Het Nederlands Be geleidingsorkest o.l.v. André Presser. Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret Aaii poes. Joseph's Place (onder Palacehotel), 10.30 uur: cabaret chantant Sing along. Galileïstraat 2a, 2.30 uur: poppenthe ater Frank Kooman met De muziek mannetjes". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie Orkest o.l.v. Bruno Maderna m.m.v. Wilhelm Kempff, pia- DELFT Microtheater, 8 uur: to neelgroep De Flits met „De kinderen van Eduard". Donderdag 12 oktober Den Burcht, 8 uur: jaarvergadering Ons Grunnegerlaand. Stadsgehoorzaal, 8 uur: jaarvergade ring KNVB. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret Aaii P Joseph's Place (onder Palacehotel), 10.30 uur: cabaret chantant Sing along. Evangelisch Lutherse kerk, 8 uur: Dirk Janszn. Zwart, orgel. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: bijeenkomst christen-vrouwen Leiden- zuid-west Ds. J. Bovenberg over: Avontuur met de BijbeL Vrijdag 13 oktober Stadsgehoorzaal, 8 tot 2 uur: feest avond Felicitatiedienst. Boshuis, 7 uur ruilavond. Stadhuis, 2 uur: huwelijk zes bruidsparen tegelijk, georganiseerd t.g.v. tienjarig bestaan Felicitatie- dienst. De Turk, 4 tot half 6: receptie N. van Ginkel t.g.v. zijn veertigjarig jubi leum in dienst van de Grofsmederij. Pieterskerk, 8 uur: Vredesappèl. Auberge Frangaise, 9 uur: Leids zol dercabaret. Gerestraat/Gortestraat, 3 uur: offi ciële ingebruikneming tijdelijke huisvesting ten behoeve van de post en telegraafdinest. LHJ-gebouw, Levendaal 101: Esta- DEN HAAG Circustheater, 8.15 uur: Het Nationale Ballet m.m.v. het Nederlands Begeleidingsorkest o.l.v. André Presser. Diligentia, 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret Aaii poes. Kloosterkerk, 1 uur: Bernard Re- nooy, orgeL DELFT Microtheater 8 uur: to-, neelgroep De Flits met „De kinderen van Eduard". VOORBURG Christus - Koning kerk, 8 uur: Voorburgse oratoriumver eniging m.m.v. Residentie Kameror kest o.l.v. Rocus van Yperen in Hohe Messe van Bach. Zaterdag 14 oktober Stadsgehoorzaal, 8 *ot 12 uur: we reldkampioenschappen accordeon, LHJ-gebouw, Levendaal 101: toneel groep Rehoboth. Stationsplein, 12.50 uur: vertrek voor excursie naar de Pan van Persijn te Katwijk (afdeling Leiden natuur historische vereniging) DEN HAAG Koninklijke Schouw- Wethouder slaat donderdag eerste paal mlmm 'i njxsrx'x "r Mm Slis ,Mm Mm Mm Hm 'Mm Mm |j 'Mm Mm Mm l!a 'ii H al LEIDEN Er is goed nieuws voor de bewoners van de vrij geïsoleerd gelegen wijk Meerburgerpolder achter de Wilhelminabrug: wethouder Piena slaat donderdagochtend om half 12 de eerste paal voor een winkel centrum met 15 woningen aan het verlengde van de IJsselkade en de Zaanstraat. De N.V. Huurman en Zn te Leiden, die het winkelcentrum (dat uiteraard een bescheiden omvang heeft) gaat bouwen, hoopt het Aangezien in de zeven winkels alleen bedrijven in de consumptieve sfeer worden gevestigd, zullen de huisvrouwen van de Meerburgpol der met vreugde kerinis nemen van dit project. Vijftien huurwoningen De zeven winkels krijgen een op pervlakte tussen 40 en 180 m2; twee zgn. „dagwinkels" komen het front aan de Zaanstraat, terwijl de an dere winkels zullen uitzien op een vijver met plantsoen aan de verleng de IJsselkade. GOUDA In een leuke, op half- verhard terrein gespeelde, wedstrijd heeft Velocitas dank zij een grotere schotvaardigheid en inzicht een fraaie overwinning behaald op het Goudse Jodan Boys. De score werd al spoedig geopend, toen Rik Rietveld een kapitale blun der van de Goudse verdediging re soluut afstrafte 01. Dit duurde echter niet lang. Kees van Minpen maakte gelijk 11. De score liep in deze wedstrijd snel op, hetgeen- de wedstrijd zeer spannend maakte. Sam Karstens gaf de Leiderdorpers weer de lei ding met een schot van achter de paal. Vlak daarna echter zorgde Elly Belgraver weer voor een ge lijke stand 22. Beslissend Voor de rust zou Velocitas nog een beslissende voorsprong ne men door Greet Meerburg en Nel Keyzer (42). Na de rust hetzelfde spelbeeld: grote schotvgardigheid bij beide ploegen en over het geheel genomen een aantrekkelijke wed strijd. Niek de Wolf zorgde met een afstandsschot voor een 52 voor sprong voor de gasten, waarna Leo Minpen de achterstand van de Goud se ploeg verminderde tot 53. Sam Karstens echter zorgde weer voor 63. Nu kwam Jodan Boys ge vaarlijk opzetten, door een wat ho ger tempo dan de Leiderdorpers. Marga van Dalen benutte een fout in de Leiderdorpse verdediging, ter wijl Roel Brand bekwaam een door loopbal afrondde: 65. Velocitas' hield echter het hoofd koel en door vertragingsacties afge wisseld met snelle aanvallen werd de Goudse ploeg uit z'n ritme ge haald. Greet Meerburg zorgde weer voor 75, terwijl uiteindelijk Niek de Wolf met een fraaie doorloopbal aan alle illusies van Jodan Boys een ein de maakte en de eindstand op 85 bepaalde in het voordeel voor de Leiderdorpers. burg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Zo is het (of zo lijkt het)". Circustheater, 8 uur: The American Folk Blues Festival m.m.v. Sonny Ter ry en Brownie McGhee. Diligentia, 2.15 uur: toneelgoep Are na met „Het laatste loverbos"; 8.15 uur: Jaap van de Merwe's cabaret Aaii poes. Paviljoentheater, 8.15 uur: De Nieu we Komedie met „Het treurig lied van een triest café". Nassau Dillenburgstraat 8. 2.30 uur: poppentheater Guido van Deth met „De vogels en de vogeldief". Galileïstraat 2a, 2.30 uur: poppethe- ater Frank Kooman met „Manus, de vogelverschrikker", 8.15 uur: muzikaal poppencabaret en cabaretprogramma „Vossestreken". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink m.m.v. Zino Francescat- ti, viooL DELFT Alcuïn, Oude Delft 57, 8.30 uur: kwartet Ben Webster. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende geval len: Haven Apotheek, Haven 18, tel 20085. De nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeetse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Boven de winkels komen in totaal 15 flatwoningen, te weten 12 vier- kamerwoningen en 3 driekamerwo ningen. De huur van de vierkamer- woningen gaat exclusief servicekos ten f 190.- per maand bedragen. Het gehele complex zal centraal worden verwarmd. De onderhandelingen over de ver huur van de winkels zijn al in een vergevorderd stadium. De Bouw en Exploitatiemaatschappij Huur man bereidt de exploitatie voor, waarna deze wordt overgenomen door de NV Mij- „Stad Rotterdam - anno 1720". Op bovenstaande tekening ziet men het vooraanzicht van de win kels die aan de verlengde IJssel kade zijn geprojecteerd. Britlgevereniging Sans Atout de parenwed- op 6 oktober: l" echtpaar Denmey 135 pnt,; 2 mevr. Tlelkemeyer—dhr. van Bra- kel 125 pnt.; 3 dhr. v d Star—Th Sttkvoort 117 pnt.; 3/5 echtpaar Vissers 115pnt.;4/5 mevr. v d Drift—mevr. den Dekker 115 pnt.; 6 dhr. Cramerdhr. v d Mark 111 pnt.; 7 echtpaar Bernard 97 pnt.; 8 dhr. v d Zeeuwmej. v d Zeeuw 95 pnt; 9 dhr. v d Drift—dhr. Eling 89 pnt.; 10 dhr van Rijn—mevr. van Brakel 81 pnt. Groep rood: 1 mej. Brunédhr. Klop 125 pnt.; 2 dhr. v d Oever—dhr. Rijnsburger 122 pnt.; 3 mevr. Cramadhr. v d Heuvel 114 pnt.; 4 dhr. Jonkers—dhr. van Zanten 112 pnt.; 5 echtpaar Krutz 111 pnt.; 6 mej. postma I" Plu 105 pnt.; de Ki ning 97 pnt.; 10 mevr. Vlaardingerbroek— Kinderen kwamen er goed van af DEN HAAG In een kleuter school aan de Gerard Doustraat heeft zich vanmorgen een gasont ploffing voorgedaan. Daarbij wer den twee monteurs van het Ge meentelijk Energiebedrijf zwaar ge wond naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht. Vijf kleuters werden licht gewond in het ziekenhuis Westeinde opgenomen. Honderden ruiten van« woningen in de kinderrijke buürt, sneuvelden. Vele moeders liepen- ter hoop. De politie zette de straat af met hekken, nadat er een lichte paniek was ontstaan onder de ouders, die ingelicht wilden worden over het lot van de kleuters. De ontploffing had plaats in de kelder van de kleuterschool 't Tref punt. De Gerard Doustraat en de nabijgelegen Van Miereveltstraat liggen vol glassplinters. Brandweer lieden helpen bij het verwij deren van resten van ruiten. Dat er niet meer gewonden zijn, is een wonder. Centimeters dik lagen de glassplin ters op straat. De explosie vond omstreeks half tien plaats. GEB-monteurs waren in de kel der bezig een elektrische aanslui ting te maken. Een voorbijganger vertelde: „Ik zag een enorme steek vlam uit de kelder komen. Ik rende naar binnen. Bij de achterdeur stonden tientallen kindertjes opeen gedrongen. Twee lagen er op de grond, maar dat kwam van de schrik. De meesten hadden splin ters in hun handen en hun haar. VOOR DE KLAS Marian Kempen vertelde dat er juist een kind voor de klas stond om een liedje <te zingen, toen de ont ploffing plaats vond. De kleuters vlogen uit de banken en renden hui lend naar de deur. Omstreeks half elf kwamen func tionarissen van gemeentewerken vragen of de politie soms wist welke monteurs gewond geraakt waren. De politie kon deze inlich tingen niet verschaffen. Later werd bekend dat het vermoedelijk gaat om de heren Willemsteijn (41) en Vink (22). van wie de eerste opzich ter is. Volgens geruchten heeft de lieer Willemsteijn kans gezien zelf uit de kelder te komen. De heer Vink was er zo erg aan toe dat hij gehaald moest worden. Zijn kleding lag op straat, bij de uitgang van de kelder. De geschroeide, geblakerde en verscheurde resten gaven een in druk van de zeer grote kracht van de explosie. Een der zware putdek sels was gebroken. Het gas dat explodeerde was ver moedelijk afkomstig uit een buta- gas flesje, dat gebruikt werd bij de werkzaamheden van de monteurs. De kelder waarin zij bezig waren was bestemd als schuilplaats van de BB. GLAS Men kon in de omgeving van de kleuterschool geen stap verzetten, zonder het glas onder de voeten te horen kraken. Over honderden me ters waren de ruiten naar buiten ge sprongen. Overal werd gewerkt aan het bijeenvegen van splinters. Van de op heit moment van de explosie op straat lopende mensen liep won derlijk genoeg niemand verwondin gen op. Na de ontploffing leek de straat in de omgeving van het schooltje een glinsterende massa. In de school zelf was de schade van beperkte omvang. Alleen het lokaaltje van Marian Kempen had schade opgelo pen: raamlijsten waren gebroken en ook hier lag alles vol glas. Op het moment van de explosie waren er ongeveer 170 kinderen in de school. In een klasje van plus minus 35 kinderen, dat geleid werd door mejuffrouw Marian Kempen (17), sprongen de ruiten. Wonderlijk genoeg werd geen der kinderen ernstig gewond. „We wer den allemaal naar het raam toe ge zogen", vertelde Marian. Om half een deelde de politie mee, dat de 39-jarige monteur G. Willemsteijn uit Den Haag aan z\jn verwondingen is bezweken. De andere monteur, de 54-jarige C. J. A. Vink is nog niet buiten levensgevaar. De derde monteur de 28-jarige A. H. W. Kuit, die buiten met werkzaamheden bezig was, zou een shock hebben. TEGEN GEOPEND PORTIER AAN LEIDEN Zaterdagmiddag om streeks 2 uur is de 17-jarige A. van der Krogt uit Zoeterwoude op de Breestraat tegen het geopende por tier van een auto gereden. Hij reed net langs, toen de bestuurder het portier open deed. De jongen liep enkele gekneusde ribben op. VOORSCHOTEN Rouwkoop heeft het herstel goed doorgezet. Koploper Katwijk kwam namelijk in Voorschoten niet verder dan een 11 gelijkspel, met name door goed verdedigend spel van Rouw koop. Doelman De Vleeshouwer was weer prima op dreef en mede door zijn in goede vorm stekende backspelers Mugge en Breedveld behaalde Rouwkoop een alleszins verdiend gelijkspel. De eindstand was al bij rust bereikt en ondanks verwoede po gingen van de oranje-witte voor hoede na de hervatting kwam er geen wijziging meer in de stand. Wat Beelen en Voois ook probeer den, telkens struikelden zij op de prima Rouwkoop-defensie. GOEDE PASS Niettemin was het Katwijk dat aan de leiding kwam (01), maar een goede pass van Rudie v. d. Geest vormde de inleiding tot de gelijk maker. Jaap Roest stond op de juiste plaats en tegen diens inzet was doel man Job Poot kansloos. (11). Toch wilden beide teams zich niet bij deze stand neerleggen. Katwijk wilde stellig meer, maar ook Rouw koop liet zich niet onbetuigd. Met keurig samenspel bracht het de Kat- wijkse verdediging nogal eens in het nauw, echter zonder dat het treffers opleverde. Uiteindelijk bleef de ge lijke stand gehandhaafd in dit aan trekkelijke duel. Bij de trekking der premielening Breda van 1954 is ƒ25.000 gevallen op nr 11.276, ƒ1000 op nr 36.896, ƒ500 nr 49.519, ƒ250 op nr 65.944 en 49.434. Ingezonden Zoetelijk liefdoen Zondag werd een kanselboodschap voorgelezen over de vrede, ook in de herv. kerken. In dezelfde dienst was er gelegenheid dankbaarheid te tonen voor de oogst. Ieder kon fruit geven. Moet deze dankbaarheid dan beslist getoond worden in zoetelijke liefdadigheid door een bakje fruit of bloemen te bezorgen bij bejaarden en zieken? Op zichzelf is dat na tuurlijk wel aardig, maar dit is toch geen object voor een oogstoffer. Dit soort oogstoffer stuit mij al jaren te gen de borst, maar nu kwam het wel in een heel schril licht te staan. Honderdduizenden verkommeren en wij gaan een beetje zoetelijk lief- doen. Dat kan anders. Als wij dank baarheid willen tonen, laten wij dit dan doen door leniging van barre nood. Meldt u bij de NOVIB, giro 100200, voor een gast aan tafel. J. Nüenhuis. (Het lijkt ons niet juist door be hartiging van het een, het andere te verwaarlozen. Er is niet alleen nood veraf maar ook dichtbij. En het zou weieens kunnen zijn dat dit laatste een les inhoudt voor het meedoen aan activiteiten op lange afstand. Overigens hebben de oogstdiensten nooit de bedoeling gehad, in nood te voorzien. Het gaat hier gewoon om groeten van de Kerk, simpele blij ken van medeleven met mensen die in moeilijke omstandigheden verke ren. Als wij dat zelfs willen afschaf fen, verliezen wij ook het zicht op de verre naaste. Red. N.L.C.) Veertig jaar goedkope studeiitenreizen LEIDEN Op 12 oktober is het 40 jaar geleden dat het Nederlands Bureau voor Buitenlandse Studen tenbetrekkingen werd opgericht. Het begon in 1927 met enige studenten, die goedkope studiereisjes organi seerden. Na de oorlog is het NBBS uitgebreid tot een van de grootste Nederlandse reisbureaus. Tot de activiteiten van dit op non profit-basis werkende studentenbe- drijf behoren chartervluchten en goedkope treinreizen door geheel Europa, uiterst gereduceerd trans atlantisch vervoer, studentenhotels in alle grote steden en vakantiecen tra van Europa, alsmede geheel ge organiseerde vakanties in Neder land voor buitenlandse studenten. Het afgelopen seizoen hebben ruim 25.000 studenten met het NBBS ge reisd. LEIDERDORP De heer W. Kranenburg die veertig jaar geleden in dienst trad van het Aannemings bedrijf Van der Velde en De Jong is vanmorgen in het gemeentehuis onderscheiden met de bronzen me- die de medaille opspeldde memo reerde dat de heer Kranenburg, "'ge boren op 8 oktober 1912, op 8 okto ber 1927 als leerling metselaar bij dit bedrijf in dienst trad. Directeur De Jong bood de jubilaris een draagmedaille en een geschenk on der couvert aan. De heer W. Buiten dijk, commandant van de vrijwillige brandweer, waarvan de heer Kra nenburg sinds 1941 lid is, overhan digde een kist sigaren en bood me vrouw Kranenburg bloemen aan. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door ds. Honnef. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Geslaagd: Kand., ex. Franse taal- en letterkunde: mej. A J Oslnga (Oldenbroek, de heren C G van Baaien (Den Haag), L Looren de Jong (Poortu- gaal), mej. A N B Dorrrepaal (Terneü- Gunstige ontwikkeling in geivest Leiden LEIDEN De ontwikkeling van de werkloosheid heeft in het gewest Leiden in september een vrij gunstig verloop gehad. Tegenover een stij ging van het aantal mannelijke werklozen van 544 tot 600 stond een stijging van het aantal aanvragen van 495 tot 540. Bovendien viel er een daling te noteren van het aan bod in de bouw en metaalnijverheid. Bij de stijging van het aantal werklozen speelden seizoeninvloed en voortgaande selectie door het bedrijfsleven een grote rol. De jeugdwerkloosheeid nam in septem ber sterk af. Eind augustus stonden er nog 62 jeugdigen tot 19 jaar in geschreven. Nu zijn dit er nog maar 39 van wie er 12 rechtstreeks van school komen. Het aantal ingeschre venen tot de leeftijd van 25 jaar be draagt in totaal 149. Per ultimo augustus waren dit er 184. Over het algemeen zijn voor jeugdige werkzoekenden ruim vol doende arbeidsplaatsen aanwezig, tegenover een aanbod van 39 jeug digen tot 19 jaar stond een vraag naar 287. De totale vraag naar man nelijke arbeidskrachten was in het district Leiden hoger dan vorige maand. Alleen de vraag naar kan toorpersoneel liep terug, voorna melijk door plaatsing van jeugdige personen. Naar beroepsgroepen was de da ling van het aanbod in de bouwsec tor verheugend. Als oorzaak kan het in uitvoering nemen van diverse nieuwe objecten worden aangege ven. Dit betekent niet dat de voor uitzichten voor de komende maan den gunstiger zijn geworden. Ver scheidene bouwobjecten hebben een aflopend karakter en gevoegd bij de over het algemeen geringe order portefeuille moet met een stijging van het aanbod rekening worden Eerste Geref. kerkdienst BENTHUIZEN Om half elf gistermorgen is de eerste Gerefor meerde kerkdienst in Benthuizen gehouden. Daarbij waren o.a. aan wezig het voltallig college van B. en W. en een vertegenwoordiger van de Hervormde Gemeente. De Gereformeerde Gemeente had schriftelijk sympathie betuigd. Voorganger in deze dienst was ds. T. Kamper. LEIDEN Het afgelopen week einde zijn er nogal wat inbraken ge pleegd in Leiden. In een huis in de De Laat de Kanterstraat werd inge broken. De dief maakte een gouden damesring ter waarde van f 300, 6 pakjes sigaretten en een porte- monnaie met f 5 buit. Uit een huis aan de Witte Singel wordt een doos je met f 66 aan huishoudgeld ver mist. In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in een pakhuis aan de Prinsenstraat, in een garage bedrijf aan de Uiterstegrgcht, in een huis aan de Houtlaan en drie keer in huizen aan de Rijnsburgerweg. Al deze inbraken werden op dezelf de manier gepleegd. De inbrekers vernielden een ruit. Er wordt niets vermist. In de periode van 7 op 9 oktober is ingebroken in het brugwachters huisje aan de Schrijversbrug. Ont vreemd werden enige politie leer boeken en een plastic bromfietshoes Vrouw gedood in N ieuw-Venmep NIEUW-VENNEP De 48-ian- ge mevrouw W. Boone-Jacobsen is orverleden aan de verwondingen die zij opliep bij een verkeersonge val op de Venneperweg. De vrouw reed op haar fiets en werd geraakt door de aanhanger van een vrachtwagen, die plotseling moest remmen en begon te slippen. Volleybal in overgangsklas KATWIJK Zowel de volleybal dames al de heren van het Katwijk- se KVC leden nederlagen. De dames moesten het onderspit delven tegen het sterke Blokkeer uit Den Haag. Bij de dames werd Corry Haasnoot node gemist, wat wel bleek uit de zwakke aanvallen van K.V.C. Toch hebben de Katwijkse dames kansen genoeg gehad om tot een overwinning te komen, maar dat beetje geluk dat men vaak nodig heeft, kreeg het niet. Desondanks kunnen de Katwijkse dames terug zien op een goede wedstrijd wat weer hoop geeft voor de toekomst. De einduitslag was 3—0 voor Blok keer. De Katwijkse heren kregen in Gouda, uitgezonderd in de tweede set, geen voet aan de grond. Dat had wel zijn oorzaak. De Katwij- kers kwamen veel te laat binnen en kregen geen gelegenheid zich in te spelen. Vooral chauffeur R. van Nierop, die een race met de tijd had moeten leveren, had duidelijk last van zijn geleverde inspanningen. Zonder een punt te scoren werd KVC naar get-verlies gespeeld. Herboren Herboren In de tweede set zag men een herboren KVC. De zeer gevarieerde aanvallen van MVC werden goed af- geblokt door Piet Guyt en Hans Broekhof, terwijl Ronald van Nierop een serie gevaarlijke floater-servi ces, afgewisseld met keiharde mo lenwieken, op de MVC-ploeg losliet. Toch wist de KVC-ploeg niet door te drukken en verloor deze set met 1513. De derde set gaf een ontmoedigd KVC te zien, waardoor deze set ook verloren ging. Toch was het geen schande van deze ploeg te verliezen, want MVC, in deze vorm gaat o.i. hoge ogen gooien voor het kampioen schap. Vrijdag negen uur komt KVC uit tegen PVC. Plaats van treffen: Seminarie L'horst Noord- wijkerhout. (Van onze sportredactie) SMS houdt de titelrace in 4A West I met KMVZ goed bij. De Nieuw Vennepers bedwongen Alt. Paraat op eigen terrein, maar door de grote overwinning van KMVZ op VVGA bleef bet verschil van twee punten ge handhaafd. Beide teams hebben nu een ruime voorsprong op de overige elftallen, die zich slechts op een afstand nog in de race kunneh mengen. Even spannend is de strijd te gen de degradatie. VVGA en Vo- lewijckers bezitten elk vier pun ten, maar hebben slechts een punt minder dan AP en WOL. Spanning te over dus. KMVZ 7-13 SVJ 7-6 SMS 7-11 AP 7-r VEW 7- 8 WOL 7-5 Kinhelm 7- 7 WGA 7-4 ETO 7- 7 Volew. 7-4 gehouden. Dat daling van de afge lopen maand had voornamelijk be trekking op timmerlieden en stuca- doors. De ontwikkeling van de werkge legenheid in de metaalsector is gunstig. Er was deze maand een sterke daling van het aanbod, ter wijl de vraag kon worden gehand haafd. Geschoolden kunnen nog steeds worden geplaatst, terwijl ook de vooruitzichten voor ongeschoold personeel in de metaalnijverheid beter worden. Verscheidene bedrij ven hebben het voornemen hun pro- dukten uit te breiden en zullen in de komende maanden een beroep op de arbeidsmarkt gaan doen, voornamelijk voor ongeschoolden. De stijging van het totale aanbod in het gewest komt voor rekening van de horecasector door afloop van het seizoen, terwijl om dezelfde reden het aanbod van verkeersper- soneel (chauffeurs) toenam. Ver* mindering van de seizoenbedrijvig heid veroorzaakte ook een groter aanbod van handelspersoneel en van losse arbeiders. Het aanbod van kantoorpersoneel, voornamelijk ouder, nam toe als gevolg van di verse persoonlijke factoren. Voor deze categorie werkzoekenden zijn weinig mogelijkheden tot herplaat sing op korte termijn aanwezig. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten steeg van 114 naar 145. LEIDEN De Hutspotwandel tochten, die afgelopen zaterdag on der auspiciën van de Wandelkring Leiden voor de negende maal in suc cessie werden gehouden, genieten een nog steeds groeiende nationale belangstelling. Dit jaar werd met een totaal van 1078 wandelaars (over de afstanden van 5, 10, 15 of 20 km) het record van 1966 (1010 deelne mers) gebroken. De „oude garde" was vertegen woordigd door de 80-jarige heer C. W. Oostveen, die het 15 km lange parcours succesvol aflegde. Het na tionale karakter van dit Leidse wan delfestijn werd geaccentueerd door de deelneming van individuele tip pelaars uit Gelderland, Brabant en Zeeland. Alle deelnemers er waren geen uitvallers ontvingen een minia tuur-beeldje van Geuzenaaiwoerder Boisot. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30,- en 40,-. Of het allerbeste van 200,- en 400,- Eterna, Certlna, Prisma, Junghans Ewe, Anifcer, Róaimer, Citizen. HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. LEIDEN Een sportief tegen stand biedend VEO heeft bij Ons Eiland toch met een ruime neder laag genoegen moeten nemen. De Leidenaars waren aanvallend weer „ouderwets" en dat resulteerde uit eindelijk in een 62 zege, die tot stand kwam ondanks het missen van vele fraaie kansen. Het was overigens wel een gelijk matige wedstrijd. Ons Eiland nam al snel een voorsprong door Koos den Os, maar het duurde tot na een half uur voor dezelfde speler op nieuw succes had (20). VEO kwam nog wel terug door Alice Dompe ling, maar het iets fellere Ons Eiland zorgde verdiend voor een 31 ruststand. De tweede helft liet minder goed korfbal zien, zonder dat de ontmoe ting onaantrekkelijk werd. Ons Eiland liep regelmatig uit. Eerst was het Karei den Os die succes had na een lopertje, waarna dezelfde speler 51 scoorde en Koos de zes de treffer voor zijn rekening nam. In de slotfase kwam VEO nog op 62 door Anneke Habermehl. Ons Eiland miste in de tweede helft nog een strafworp. LEIDERDORP Vlak voor de kruising Persant Snoepweg-Acacia- laan werd gisteravond om 7 uur de 51-jarige mevrouw S- B. uit leider dorp met haar auto plotseling inge haald door een auto, waarin twee jongelui zaten. De bestuurder ervan drukte constant op de toeter. Bij het inhalen van de auto van de inwoonster van Leiderdorp werd deze zodanig de kant ingedrukt en gesneden, dat zjj tegen de achterkant van de auto, waarin de jongens za ten, opbotste. Beide auto's werden beschadigd. De jongens namen de vlucht. Het nummer is opgeschreven. De ploitie 'stelt een onderzoek in.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3