Ds. Dekker bij zijn afscheid: toch ben ik blij en dankbaar Ds. Lij esen: gebed modern ver hoord Miele Jozef Sluys speelde fantasieën Auto maakt zweefvlucht in N wijk - 3 gewonden Beschonken Alplienaar tijdens vlucht ernsti» gewond Naar meer zaalsport in gemeente HPwoude Gemeenteraad beslist over toekomst van raadhuis Hazerswoude DAMESBEURS Alphense patiënten hadden fijne dag NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 23 SEPTEMBER 1967 Overdracht pastoraat in Noordwijk-Binnen NOORDWIJK In een stampvolle dienst droeg gisteravond in de gerefor meerde kerk aan de Vinkenlaan ds W. Dekker het pastoraat over aan zijn op- Maar dan neemt God de megafoon en bezuint Zijn Woord uit. Dat Woord is niet geboeid en het staat of valt niet met de brengers daarvan. Gods Woord gaat de wereld door ondanks het wegvallen van de brengers. Paulus schrijft zyn brieven uit de gevangenis. Johannes spreekt van zijn Heer op Padmos, en het bloed der martelaren is het zaad der Kerk. Wat is het een voorrecht van dat Woord een bedienaar te mogen zijn en wat een blijdschap dat ik toch dit Woord mag blijven verkondigen. Dat zegt Paulus ook tegen Timotlieiis in de moeilijke gemeente van Efeze, want Hij zelf staat achter zijn Woord en volger, ds H. Lijesen, gekomen van "u ,T "Jn W?TV2 Schoonebeek Ds. Dekker die om re- het doorban omdat God zijn Woord houdtf Schoonebeek- Ds. Dekker die om ge- zondheidsredenen vervroegd emeritaat heeft gekregen, is gelukkig zodanig hersteld, had hij weer allerlei taken mag gaan vervullen. Ds. Dekker had als tekst voor zijn afscheidspreek gekozen 2 Timotheüs 2 vers 9 „Maar het Woord Gods is niet geboeid". Men heeft mij gevraagd of ik met tegen dit afscheid opzag, aldus ds Dek ker, en natuurlijk is dit geen gemak kelijke opgave. Maar het bestuderen van deze tekst maakte mij blij en dank baar. Dit is een brief uit de gevangenis en wij vragen ons af: Hoe kan God nu toelaten, dat deze ijverige dienaar van Hem uitgeschakeld wordt. Hij kon nog zoveel voor zijn Heer doen. Zo verme nigvuldigen zich de vragen, ook bij mi». Antwoord En toch ben ik blij. Ik heb in de Bijbel gezocht en oog in oog gestaan met Jezus. Dan krijgen we een ant woord op onze vragen. Want wat heb ben zij met Hem gedaan? Men heeft Hem geboeid en het zwijgen opgelegd. Hierna las ds Dekker het bevesti- gingsformulier voor en stelde de vra gen die door ds Lijesen werden beant woord. Met een enkel woord richtte ds Dek ker zich vervolgens tot zijn opvolger en tot de gemeente. „U, ds Lijesen, bent te feliciteren omdat God noodt tegenvalt en achter Zijn Woord blijft staan. In de acht jaar die ik hier heb doorgebracht ben in Gods gezant geweest. De herauten ko men en gaan en nog is de Koning niet gekomen. Maar komen doet hij en in die tijd van wachten werkt Hij aan v ziel. Hierna nodigde de scheidende predi kant zijn opvolger uit de kansel t€ klimmen. Genezing Ds Lijesen had als tekst Handelin gen 3 vers 8b en 9. de geschiedenis van de verlamde aan de poort van de tem pel die door het woord van Petrus MONOKNOP DE LUXE 421 4"/2 kg. 1495.- VAN DEN ANKER Dwarsstraat 19 Telefoon 3754 Bospleln 13-14 Tel. 2561 Katwijk KATWIJK AAN ZEE De organist van de St. Pieterskerk te Jette (Brus sel-Noordwest) bespeelde zaterdag avond voor een klein publiek het orgel van de Triomfatorkerk. Hij bewees met een reeks fantasieën en andere levendige speelstukken uit vijf eeuwen (de negentiende was over geslagen) een zeer bekwaam vakman te zijn. Zijn techniek is rad en tot in kleinigheden beheerst; de structuren krijgen onder zijn vaardige elastische handen en voeten een boeiende hel derheid. Het programma telde negen langere of kortere fantasieën of toccata's, waarvan de laatste drie, van Bach. Mozart en Messiaen, verreweg het be langrijkst bleken te zijn. Sluys speelde het werk van de drie groten. Bachs fantasia en fuga in klein, Mozarts fantasie in f-klein Messiaens „Dieu parmi nous" (God onder ons) uit de reeks „La nativité du Seigneur" (de geboorte van de Heer) stijlvol en groots, zonder gevoe ligheden en mystificaties. De prachtige fuga op een lenig, bourrée-achtig thema van Bach klonk met een vanzelfsprekende zekerheid. Mozarts fantasie nuchter en klaar. Messiaens „Dieu parmi nous" een volslagen oorspronkelijk oerkrachtig geniaal stuk muziek, betekende, óók om de uitvoering, voor mij het hoogte punt van dit fantasieën-rijke concert. Joh. van Wolfswinkel Hoog cn laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE. Dinsdag: hoog water 7.26 en 19.48 uur: laag wa ter 3.06 en 15.21 uur. KW 221 d^t de IJM 18 naar huis IJMUIDEN Zaterdagavond bracnt de KW 221 Arie Jacob de IJM 18 Gel- ria de IJmuider vissershaven binnen. Laatstgenoemd vaartuig had op 54 NB met moeilijkheden aan de schroef te kampen. Vrijdagmiddag nam het Kat- wykse vaartuig de onfortuinlijke col lega op sleeptouw. Het weer was op dat moment niet al te best. Gelukkig klaarde het op. zodat het transport, de omstandigheden in aanmerking geno men een behoorlijke snelheid kon ba- reiken. en Johannes werd genezen. Wij delen in de vreugde van de fa milie Dekker, aldus ds Lijesen. Wij zien in dit leven afscheid en terugkeer, verhoring en techniek. In de geschiede nis van de verlamde zien wij dat de jubeltoon doorbreekt over Gods genade sen zieke bewezen. Zij die het zien reageren op tweeërlei manier, perplex staan over het wonder en verder niets, de eerste reactie. De andere is die van Petrus, Johannes en de ex-verlam de d'ie de tempel binnengaan om God te loven. Zij prediken de komst van het Koninkrijk Gods dat komt en waarvan een zwakke afschaduwing te zien is in de genezing van deze verlamde. Petrus en Johannes maken duide lijk wie zij zijn, mensen die zonder de Heer niets kunnen maar die in en met Hem alles vermogen. Zij staan in de lichtkring van Zijn gena de en in Zijn naam en opdracht gaan zij de wereld in. Met Jezus is er geen plek waar het hopeloos is, noch gees telijk noch lichamelijk. Bidden is niet een vragen met de intentie-van „Je kunt het nooit weten", maar een kinderlijk vertrouwen dat God verhoren zal. Wij zien oo' verhoring op de moderne manier in het leven van ds Dekker, die leeft met de kunstnier bij de gratie Gods. Namens de kerkeraad en de Gemeen te werden de scheidende en de nieuwe predikant hartelijk toegesproken door de heer J. Oosting. Deze dankte ds Dekker voor zijn ijver, liefde en trouw en wenste hem in zijn verdere leven Gods zegen. Hij verwelkomde ds Lije sen en sprak de hoop uit dat hij zich spoedig in Noordwijk zal thuisvoelen. De dienst werd besloten met het zingen van psalm 56 vers 6. NOORDWIJK Een personenauto bestuurd door een 19-jarige monteur uit Leiden, geraakte op de Beeklaan ter hoogte van De Oude Zanderij, waarschijnlijk door te grote snelheid van de weg af. De wagen schoot eerst het rechts van de weg gelegen rijwielpad op en maak te vervolgens een ware zweefvlucht naar de overzijde van de Beeklaan, waar de auto over paaltjes en langs lantaarnpalen scheerde op tenslotte in de tuin van een bloembollenbedrijf te recht kwam. Drie van de vier inzittenden werden gewond en moesten zich onder behan deling van een dokter stellen, waarna zij per taxi naar hun woniing konden worden gebracht. De bestuurder ver keerde onder invloed van alcoholhou dende drank. Stier hield verkeer op NOORDWIJK Op de Herenweg ter hoogte van de Johanna-hoeve werd zaterdag het verkeer gestagneerd door 'n loslopende stier. Het dier werd door een veehouder opgevangen en gestald in afwachting van de komst van de eigenaar. Haagse praalrijders strandden in N'wijk NOORDWIJK De politie heeft zaterdagmorgen drie jongelui van 18 en 19 jaar oud aangehouden, die met een te Den Haag weggenomen auto een plezierritje hadden gemaakt. Op het kruispunt Gooweg-Van de Mortelstraat slipte de wagen doordat met te grote snelheid de bocht werd genomen, waarna de auto in een tuin terecht kwam. De bestuurder en zyn beide passa giers, allen afkomstig uit Den Haag, namen de benen, doch werden later tussen Noordwijk en Katwijk door een patrouillerende Noordwijkse hoofd agent aangetroffen en naar het bureau gebracht. Zij zijn aan de politie te Den Haag overgegeven. Aanvoer waspeen neemt weer toe KATWIJK AAN DEN RIJN De aan voer van waspeen nam in de afgelopen week opnieuw verder toe en steeg tot 901.000 kg. Er werd wel peen verkocht naar het buitenland, zelfs iets meer dan vorige week, maar de totaalexport was toch nog niet groot. Daarentegen was de afeet naar de con- servenfabrieken aanzienlijk, niet alleen naar de Nederlandse fabrieken, maar ook naar de Belgische en zelfs Duitse. De normale export richtte zich naar Duitsland, België en ook nog wat naar Frankrijk. De prijzen van de waspeen waren n.let al te best. lager dan in de vorige week. De noteringen: A extra f 3,50 tot f 5 per kist van 20 kg, AI f 2,70 tot f 4,20. A H f 2.50 tot f 4,60, B extra f 4 tot f 4.70. B I f 2.10 tot f 5, B II f 2 tot f 2,60. De kwaliteit van de peen is vrij goed. Bos- peen werd verkocht voor f 20 tot f 49 per 100 bos. gemiddeld lager dan voorheen, de aanvoer wa® beperkt. Bloemkool werd opnieuw in minder grote hoeveelheden aangeboden. In totaal werden verhandeld 85.600 stuks. De kwa liteit is vrij goed. Er was een bet>erkte exporthandel. De prijzen waren lager dan vorige De eerste Flora Blanca's dienden zich aan. De noteringen waren: 6 per bak I f 36 tot f 71, II f 15 tot f 44, 8 per bak I f 26 tot f 54, n f 15 tot f 25. De koolsoorten deden het goed. spruiten daalden wat in prijs, evenals de spitskool: noteringen: groene kool f 7 tot f 29, spitskool f 15 tot f 35, rode kool f tot f 17 cn spruiten f 16 tot f 30 Sla A f 11 tot f 32. andijvie t 10 tot f 33, tomaten f 2.40 tot f 3.60, komkom mers f 15 tot f 37, prei f 9 tot f 36. f 2.40 tot f 3.90, radijs f 7 tot f 27. spinazie f 26 tot f 40. aardappelen f 4.6Ö. kroten f 2.20. rabarber f 13. pronkbonen f 25 tot f 53, prinsessebonen f 35 tot f 115. selde rie f 5 tot f 11. bleekselderie f 16 tot f 26. knolselderie f 23. peterselie f 5 tot f 10. kervel f 7, tijm f 8. Nieuwe wijkzuster Groene Kruis te Woubrugge WOUBRUGGE Met ingang van 1 januari 1968 is benoemd tot wijkzus ter van Het Groene Kruis, mejuffrouw I. C. Bovenkerk, thans als zodanig werkzaam te Velsen. Zij volgt zuster G. d>e Haan op, die november vertrekt naar Maarsbergen. waar zij Ls be noemd tot hoofd van een herstellings oord, uitgaande van C.N.V. Opening ulo-sehool te Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Burgemeester Dijckmeester opent zaterdaig 7 oktober de nieuwe chr. ulo-school aan de Dot terbloemstraat. Hiertoe wordt 's mor- is om 10 uur in het veren igingsge- iw De Rank een bijeenkomst ge houden. Warmonds raad komt morden bijeen WARMOND De gemeenteraad, die morgenavond vergadert, zal onder eer de volgende punten behandelen: Verkoop bouwterrein in Endepnel aan Joh. Nooi lander en Zn N.V. te Leiderdorp voor de bouw van 40 A- premiewoningen. 23 vrije-sector c.q. B-premiewoningen, 1 dagwinkel en 26 garageboxen tegen de prijs van f 635.000. Aan deze verkoop is onder meer de voorwaarde verbonden, dat de N.V. zich verplicht tegen het door het rijk toegelaten gunningsbedrag in te schrijven voor de bouw van 81 wo ningwetwoningen. Tevens wordt voor. gesteld vijf strookjes grond in dit plan achter de percelen Herenweg 16 tot 20a te verkopen aan de eigenaars van deze percelen. Verder: Verhoging huurprijzen gemeente- eigendommen met 10 procent; Toekennen van een premie van f 1233 aan de heer C. C. Komen op grond van de premieregeling woning verbetering ten behoeve van het huis Dorpsstraat 42: overgaan tol mechanische salarisad ministratie en in verband hiermee de weeklonen te vervangen door maand- Tot lid van de woonruimtecommissie kunnen blijkens een voorstel van B. en W. worden benoemd: mevr. P. Montagnc-van der Geer en de heren P van Leeuwen. G. F J. Vellekoop, F. H. Walraven en de heer Th. J P de Winter Ter Aar wil graag avond met Romans TER AAR Het bestuur van de stichting Dorpshuis heeft vorige win ter drie culturele avonden gehouden. Om dit werk te kunnen voortzetten heeft het dorpshuisbestuur een aantal mensen uitgenodigd een comité te dat zulke avonden wil ge ven. Negen femes en heren hebben verzoek gehoor gegeven, on- twee leden van het stich tingsbestuur. Uit formulieren, die vorig jaar door bezoekers van deze avonden zyn in gevuld, is gebleken, dart een avond met Godfried Bomans zeer op prijs zal worden gesteld. Burgerlijke stand van Ter Aar TER AAR Geboren: Simon G, z.v. L G v Veen en C H Vork, Kortweg 112; Emerentia M, d.v. L R Uijttewaal G A Th Poelwijk, Bloemenstr 11. Ondertrouwd: J C v/d Hoorn 29 jr en Wijfje 25 jr, Kortweg 129; G A Schutter 23 jr en A C M v/d Voorn 23 jr Kortweg 128. TER AAR Op de tweede avond van de klaverjaswedstrijd van de voet balvereniging TAVV werden de vol gende winnaars aangewezen: 1. H. Angenent (5566 punten), 2. W. Riet veld (5325), 3. Th. Hoogervorst (5128), 4. H van Leeuwen (5128) en 5. J. Vork (5022). TER AAR De afd. van de Chris tenvrouwenbond houdt woensdag avond om 8 uur in de grote zaal van het Dorpshuis een modeshow van na- jaars- en wintèrkleding. Het modecentrum Van Niekerk van den Boom uit Alphen a d. Riin ver zorgt deze show. Oranjefeesten in Roelof arendsveen ROELOFARENDSVEEN De Oranjefeesten droegen weer een ge zellig karakter. De kleuters en leer lingen van de laagste klassen der lagere scholen genoten vrijdagochtend in de Pancratiuszaal van een kinder cabaret. Oudere kinderen namen deel aan een puzzelrit en allerhande kin derspelen. Voor de bejaarden was er een leuke bijeenkomst in de Pan cratiuszaal met als aardig intermezzo de huldiging van het diamanten bruidspaar Koek. Voor de tekenwed. strijd, die ook op vrijdag werd ge houden. bestond veel animo. Zaterdagochtend ging de belang stelling allereerst uit. naar het kin derbloemencorso, dat elk jaar mooier wordt. Cootje Oomen won de hoofd prijs. Volksspelen en een lunapark zorgden ervoor, dat iedereen zaterdag aan zijn trekken kwam. Afdeling Gouda SPANNING TERUG NA NEDERLAAG VAN SPORTLUST GOUDA. De spanning aan de kop van de le klas van de afdeling Gouda is na zaterdag weer een stuk groter geworden. Niet alleen moest Sportlust de eerste plaats aan Bodegraven laten door een 10 nederlaag tegen deze club, maar Rijnstreek klom derde plaats door een zege op RCV, dat hierdoor een plaats zakte en nu vierde werd. Bodevragen. Sportlust Rijnstreek maken nu voorlopig de dienst uit. Boskoop verliet de onderste plaats door winst tegen Waddinxveen, dat nu onderaan staat. Ie klas: Bodegraven Sportlust 1—0: Zwammerdam Sportief 1—1: Moerkapelle WDS 1—3; RCV Rijnstreek 2—3: Boskoop Waddinxveen 2—0. Res. le klas: Sportlust 3 Be Fair 2 1—1; Spirit 3—RCV 2 9—4: Gr. Ammers 3 Jodan Boys 3 2—3: Boskoop 2 Zwammerdam 2 Koudekerkse schaakclub KOUDEKERK In de kapsalon van de heer A. J. de Witte reikte voorzit ter N. van Donselaar van de Koude- kerkse Schaakclub de prijzen uit aar. de winnaars van de zomercompetitie: 1. H van Vliet; 2. J. de Wit; 3. H. Duchateau; 4. C. Reijneveld. Groep C: 1. C. Kuipers; 2. P. Vernet; 3. J. Kruiti 4. J. de Jong. Kampioensgeit in Koudekerk KOUDEKERK De geit Nicolien m mevrouw Rademaker behaalde op de nationale veetentoonstelling in 's-Hertogenbosch een eerste prijs. Hogere verpleegprijs bejaardenhuis KOUDEKERK Het bestuur van het bejaardenhuis Rijnzicht heeft de gemeenteraad gevraagd de verpleeg prijs met ingang van 1 oktober a.s te mogen verhogen van f 220 tot f 275 per maand. De begroting voor 1967 geef* p»n nadelig saldo te zien van f 8.020,07. 2A: Waddlnx Be Fair 3 Bergambacht Schoonhoven 2 afg.; Jodan Boys 4 Aarlanderveen 24; RCV 4 Be Fair 7 afg.. Jodan Boys 10 afg.: Spirit 6 Moerkapelli 3D: Jodan Boys 11 Boskoop 4 5—1 Zwammerdam 4 Gr. Ammers S 9—2: Ze venhoven 3 Bodegraven 5 2—Aarlander veen 3 Spirit 7 5—7. KOUDEKERK Zowel het hoofd van de Burgemeester De Herderschool als het bestuur van de vereniging voor christelijk schoolonderwijs heeft het gemeentebestuur im medewerking ge vraagd voor de invoering van eer nieuwe taalmethode op de scholen KOUDEKERK B. en W. stellen de gemeenteraad voor de woning Dorpsstraat 16 onbewoonbaar ta klaren. KOUDEKERK De gemeenteraad wordt voorgesteld de gemeente toe laten treden tot de gemeenschappelijke bestuursschool Zuid-Holland (oplei ding gemeente-ambtenaren). Kosten f 175 per jaar. KOUDEKERK De gemeenteraad wordt voorgesteld de leden van de woonruimtecommissie te herbenoemen. Het zijn de heren M. J. Bezuijen, A. van den Ent. P. van Hemert, D. Koa- man en C. J van der Via. O ALPHEN Een inwoner van Al phen aan den Rijn. die gisteravond omstreeks 11 uur in beschonken toe stand met zijn auto wilde vluchten voor de politie, is tussen de spoorweg overgang en het verkeersplein Gouw- sluis tegen een lichtmast gebotst en daarna tegen een verkeersgeleider. De jongeman werd uit de auto geslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Zijn onbestuurde wagen tuimelde van het acht meter hoge talud. Tevoren had de jongeman uit de richting Boskoop langs de Gouwe ge reden. Ter hoogte van de Joh. Hoo- gendoornlaan wilde hij door de gras berm rijden. Hij kwam in een diepe ere auto op. zodat de po litie erbij werd gehaald. Een der politiemannen legde de be schonken Alphenaar een rijverbod op. Plotseling sprong de jongeman echter weer achter het stuur van zijn auto om er in volle vaart vandoor te gaan in de richting Boskoop. De politie zette direct een achtervolging in. In Boskoop keerde de steeds harder rijdende Alphenaar, waarna hij ten slotte over de spoorwegovergang de macht over het stuur verloor. Hij is in het ziekenhuis Rijnoord opgenomen. HAZERSWOUDE Het ziet ernaar uit, dat binnenkort verscheidene zaal sportverenigingen zullen worden op gericht, nu onlangs de turnzaal in de wijk Rhynenburch in gebruik is ge nomen. Het bestuur van de Hazers- woudse Tennis Club (HTC) heeft in elk geval het initiatief genomen de belangstelling te peilen teneinde te komen tot oprichting van één of meer verenigingen, die gymnastiek en/of zaalsporten gaan beoefenen (volley bal. handbal). Het bestuur van de tennisclub heeft zich bereid verklaard voorlopig te fungeren als administratief en/of or ganisatorisch apparaat. Het ligt even wel in de bedoeling de op te richten verenigingen zo spoedig mogelijk zelf standig te laten werken. Om de belangstelling onder de jeugd te kunnen vaststellen, heeft het be stuur van HTC circulaires verspreid. Bijgesloten is een formulier, waarop HAZERSWOUDE Tijdens een raadsvergadering in februari lanceerde de heer P. A. Th. van der Werf het voorstel het gemeentehuis in Hazers- wonde-dorp te bestemmen voor vereni- gingsactiviteien. Hij meende dat hier mee voorzien zou worden in het ge brek aan vergaderruimte. Heit gebouw zou zijn huidige funlcVie wel verliezen, hierin zag de heer Van der Werf geen bezwaar. Hij vond het beter het gebouw voor andere doeleinden te ge- orwiken dan voor hoogstens zes raads vergaderingen per jaar. De heer Van der Werf vond toen steun bij de heren "anen en Berlemon. Het college van B. en W- kon des tijds geep toezegging doen, maar toon de zien wel bereid de suggestie in over weging te nemen. inmiaaels heestt een onderzoek plaats gevoncten en zyn praktiscne mogeiyk- neden bestudeerd. Ook werd niet de financiële consequenties van een mo gelijke verbouwing rexening gehou den. Wanneer de benedenzaal volledig wordt ingericht als vergaderruimte, zulten daarin vergaderingen kunnen worden gehouden van maximaal bö 75 personen, waarbij nog voldoende vrij? ruimte overblijft. De bestaande zyitamer in het ge bouw kan worden omgebouwd tot keu- J ongveekeuring m Alphen ALPHEN Op het Thorbecke- Plein zal woensdag 27 september de jaarlijkse jongveekeuring plaatsheb ben door de Fok- en Controlevereni ging 'Alphen aan den Rijn en Om streken'. In het voorwoord van het programma schrijft de voorzitter van de Fokveedagcommissie, de heer Jac. Rijlaarsdam, onder meer: De voorbije zomer gaf ons een rijke oogst. Een overdaad aan gras gaf aan de dieren een uitstekende con ditie en hun glans is een lust voor hert oog. Hij acht het een verheugend feit dart een groep jonge veehouders, lid van de Fok- en Controlevereniging, ook nu weer de initiatiefnemer was voor deze keuring. Hert is hert bewijs dat het ideaal nog voortleeft, nl. hert fokken van een produktieve en sterke melkkoe. De keuring geldt voor Blaarkop en Zwartbonit-rundvee en omvat een zevental rubrieken met ten slotte de beste en res. beste uit de rubrieken B. C. en E. Voor de afdeling Blaar koppen schreven negen veehouders in met 7 dieren individueel en 9 groepen. Bij de Zwartbonten dertien veehouders, met 80 dieren individueel en 20 groepen. De opening van het terrein is 's morgens om half tien. ALPHEN B. en W. stellen de raad (op verzoek van betrokkenen) voor, de huurovereenkomst inzake een per ceel grond op de hoek Eikenlaan, be stemd voor een benzinestation, te doen overgaan van de gebr. C. M. en J. van Leeuwen alhier naar Keijzers Olie handel N.V. te Bergschenhoek. U BENT WELKOM vanaf 26 september „Looft den Heer" De Raag DE KAAG Dê Chr. Gem. Zang vereniging „Looft den Heer" houdt op 29 en 30 september een oliebollen actie ter bestrijding van de onkosten van de uitvoering op 8 november. Uit gevoerd zal dan worden het oratorium van Joseph Haydn „Die Jahreszeiten". De zangvereniging hoopt met deze actie uit de financiële moeilijkheden te komen. Het gemeentehuis in Hazers- woude-dorp, over de toekomst waarvan donderdag zal worden beslist. Het gebouw verrees in 1926 en is jarenlang de plaats geweest waar het gemeentebeleid werd uitgestippeld. ken. die door middel van een door- geefwand in verbinding staat met de benedenzaal. De garderobe en het por taal zulilen kunnen worden samenge voegd. terwijl in de gang een extra toilet kan worden aangebracht. De be nedenzaal, de keuken en de garderobe zullen met gasunits moeten worden verwarmd- Daarnaast blijf de zgn. commissiekamer beschikbaar voor kleine vergaderingen. De totale verbouwingskosten worden geraamd op f 10.000. Het is B. en W. niet mogelijk de raad een voorstel te doen. Wel is bekend dat in het college de meningen verdeeld zijn. zodat op de komende raadsvergadering de raads leden zich hierover zullen moeten uit spreken. Toen destijds de heer Van der Werf zijn suggesties deed. was een ge deelte van de raad voorstander voor het beurtelings houden van de raads vergaderingen aan de Rijndijk en in het dorp. zijn interesse kan aangeven, initiatiefnemers willen reeds de ee ste week van oktober starten. Er is contact met het gemeentebestuur o _enomen omtrent de huur van gymnastiekzaal. De Hazerswoudse Tennis Club organiseert ter afsluiting van het te n op zaterdag 14 oktober et autorally. Agenda gemeenteraad HAZERSWOUDE De gemeent aad komt donderdagavond o acht bijeen in het raadhuis te Hazer woude-dorp. Agenda: beschikbaai stellen krediet tot het aanschaft een veegmachine; voorstel inzal de reinigingsdienst; subsidieverordi ning voor Kruisverenigingen; beschil baarstellen krediet ten bëhoeve vi gemeenschappelijke regeling voor et logopedistische dienst: beschikbaa stellen van een krediet ten behoei van de verlichting van een gedeel van de Gemeneweg; benoeming ledt adviescommissie woonruimtewet 1941 mogelijkheden tot verbouwing hst raadhuis te Hazerswoude-dorp. f Dammen in HVonde' HAZERSWOUDE Zowel tweede als het derde team van damvereniging Samen Sterk heeft de competitie voor de Leidse D; bond al goede resultaten weten boeken. Nadat het tweede team thi had weten te winnen van ADC 2 Alphen met 164, won het ook tweede wedstrijd tegen Zegveld 1 met 11—9. De laatste partij moest hii de beslissing brengen, want bij wii had Zegveld nog gelijk kunnen komi Het zat er niet. Deze partij werd ti slotte remise. Het derde team dat voor het deelneemt aan de competitie laten merken, dat het zich geduc zal weren. LDC 2 uit Leiderdi moest een 1010 gelijk spel toesta: Verlichting Gemeneweg HAZERSWOUDE Tydens de b» handeling van het verlichrtingsplaj voor de Rijndijk werd de raad toegi zegd, dat op korte termijn maatregelej zullen worden getroffen voor de ver lichting van een gedeelte van de G<l meneweg. Het betreft hier 'net gede< te tussen de spoorwegovergang en aansluiting op de rijksweg. Gedeputeerde Starten zullen in kosten een bijdrage verlenen van 50 Het verlichtingsplan voorziet in h« aanbrengen van natriumverlichtin door middel van NATA-armafcuren m« spiegels. De kosten worden geraamc op f 36.000. HAZERSWOUDE De afdeling de christenvrouwenbond vergadi. vrijdagavond om half acht in de lok: len achter de gereformeerde kerk. J. Wolven hoopt te spreken over onderwerp „De engelenwereld". HAZERSWOUDE Het ouderi stuur van de gereformeerde jeugi clubs gaat contact zoeken met i ouders. Men wil dit verwezenlijk: door het houden van een ouderavo dinsdag om half acht in het clubhi „Het Baken". Er zullen gespreksgrc pen worden gevormd, die onderlii kunnen discussiëren over alles wat jeugd van 10—16 jaar betreft. Vooi. zal ds. A. Brink spreken over het oi derwerp: Heeft „Jeugd '1967' jeugdclubs nodig? HAZERSWOUDE De voetbalvt eniging Hazerswoudse Boys gaat terdag a.s. een grote bazar houden het hervormd verenigingsgebouw. 3 uur gaan de deuren open. HAZERSWOUDE De heer A. Voets is geslaagd voor de hoofdakte Hij was leerling van de christelijk! kweekschool te Gouda. ALPHEN De zaterdag gehouden boottocht, georganiseerd door de af deling Alphen aan den Rijn van het Ned. Roode Kruis, is biizonder goed geslaagd. Het weer. in deze tijd van het jaar een dubbel vraagteken, was nog beter dan met de "tocht enkele maanden geleden, toen er nogal een stijve bries srtond. Nu was het heerlijk rustig en na de enkele regenspertters, tydens hert bemannen van de boot. brak. toen msin omstreeks kwart over negen ging varen, sooedig de zon door. Toen hadden de mensen van de Roode Kruis-colonne al een uur van hard werken achter de rug. Drie- en-zeventig chronische patiënten heeft men aan boord moerten brengen, van wie velen zelfs niet bii machte wanen de voerten te gebruiken. Wat waren ze dankbaar, eens een dag heerliik uilt te zijn. De patiënten wer den gebracht met particuliere auto's met de ambulance van de afdeling nf mert een bestelwagen. Zo was er van all«> zijden medewerking. Zoals gemeld ging de tochrt langs de Rijn, richting Leiden, vervolgens naar de meren, waarbij men op de Brasem ook nog genoot van d'? waterskiërs, men voer op de Westeinder, kortom. Alpheuse padvinders willen eigen clubhuis ALPHEN In 1963 is in Alphen de padvindersgroep „David Living stone" opgericht. De groep is zo ge groeid. dat er behoefte is ontstaan aan een eigen clubgebouw. In verband hiermede wenst het be stuur van de padvindersgroep een perceel grond, gelegen op de hoek van de Oranje Nassausingel en de Nieuwe Sloot, groot ongeveer 1.000 m2 van de gemeente te huren. Hiertegen hebben B. en W. geen bezwaar. Overeenstemming is bereikt over een huurprijs van 10.per jaar. Het Automobielbedrijf Boot heeft verzocht een bij de boerderij Hoorn 91 behorende srtal tijdelijk te mogen huren ten behoeve van het stallen van gebruikte auto's. De boerderij is gelegen in het bestemmingsplan „Rijnhaven" en zal binnen afzienbare tijd worden opgeruimd. —v was op de Avifaunaboort eet feest, het honderdjarige Roode Krui! waardig. Voor de medische verzorging wai de nieuwe colonneleider, dokter H. J Keegstra, aan boord, uiteraard ge assisteerd door de colonneleden. Ooki verscheidene bestuursleden waren aar. boord. Mevrouw Bruins Slot kwam! 's morgens even om de patiëniten een prettige dag te wensen. Toen menl 's middags om half zes weer aar meerde, stond Crescendo klaar voot een daverende begroeting. Piet van Heijningen heeft de rtochrt vastgelegd voor het Alphense filmjournaal. Alpheuse schaakclub ALPHEN De uitslagen van dt voor de eerste ronde van de onderlinge wintercompetitie van de Alphense Schaakclub gespeelde partijen luiden: Groep 1: P de JongD Kenbeek 10. D PosthumaH C Kleiweg 1—0 W Donker—H de Ruiter afg. J v d Wijngaard—A H Hoover 12—Vz. Ir N BuysertW de Ruiter 1—0. Groep 2: J v OfwegenTh Ausemi 01. J KempenN J v Gorselen o1i>. W v d RoestJ W Wegman 9—1. Groep 3: J G Kardol—J J v Nood 10. N BreeveldBr v d Laar 10- H P Schotel—W W Lammers '4—'4. L Kleiweg—C H Knook 1—0. A L v Vlit» CH Knook 01. Groep 4: AC MijsH Jongenburgei 10. B J S'ofstraB v Ey'k 1—0. H Geerlof?—A v d Kemp 1—0 L J Spork -^J P Hop 1—0. H Verheij—H W Teeffelen 0—1 J P Hod—L J Spork 0—1. ALPHEN Het bestuur van a« Stichting Oud-Alphen en omgeving heeft zich tot burgemeester en wet houders gewend, met het verzoek bevorderen dat een subsidie wordt ver leend in de kosten van noodzakelijk onderhoud van Rijnkade 11. De Stich ting beschikt namelijk niet over de middelen om het buitenschilderwerk van dit historische pand te doen ver richten Daar het college het in goede staat houden van Rijnkade 11 van groot be lang acht, stelt het voor. een bedrag van f 2.750 beschikbaar te stellen uit het fonds culturele doeleinden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4