Weekagenda 150.000 Zweefvliegtuig maakte noodlanding W iege waai-cabar et te vroeg gestart is Veel klachten over hoge aanslagen van Rijnland Van der Woerd gehuldigd bij Ons Doel Rover Raiffeisenbank bekende 'grote fout' Tot nog toe vondsten in V burg MAANDAG 25 SEPTEMBER PXT7 Maandag (25 sepU Schouwburg, 8 uur: Centrum met „Yvonne". Dinsdag (26 september* Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- londs Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentral». Breestraat 85, 8 uur: Ver. Pedagogiek. L M. P. Ruyters te Delft over leer- eo opvoedingsmoeilijkheden. Centrum met Schouwburg. „Yvonne". DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Ned. Danstheater. Woensdag (27 september Fruinlaan 15, 3.30 uur: afscheid mej. dr. A. M, M. Smit als rectrix gymnasium. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge bed. Geref. kerk Oude Vest, 8 uur: herden king 100-jarig bestaan zondagsschool „Zaai uw zaad in de morgenstond". Schouwburg. 8 u.: K. en O., Comedi» „Het flauwgevallen paard'.' Steenschuur 6, 8 uur: Leidse ver. Postzegelverzamelaars. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Ned. Comedie met „In wankel even- Donderdag (28 scpt.) Kantine Leidse Apparatenfabriek Os- n Paardenlaan 41, 7 uur: receptie 40-ja- rig bestaan speeltuinvereniging Noorder kwartier. Schouwburg, 8 u.: K. en O., Ned. Come die met „Het flauwgevallen paard". Vrijdag (29 september) Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Jan P. Strijbos (met film) over „Naar bet de halve maan". LH.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 i tienersociëteit, 1574. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 Haagse Comedie met „Helder zien in donker". Den Haag Kloosterkerk, 1 u.: orgel bespeling Bernard Renooy. Zaterdag (30 september) LH.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 middensoc. met „The roary Twenties": ook ouderen§ociëteit. Breestraat 19: soc. De Boemerang, bin go-disco-avond. Antonius-clubhuis, 7.45 uur: uitvoe ring accordeonvereniging VIVACE. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Corhedie met ..Zo is het of *0 lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 2.15 u.: Are na met „Het laatste loverbos". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, met Elly Ameling. sopraan. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7 teL 23553. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Lilitb (18 Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mondo Bizarro '18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Bertrand In on(t)roerend goed (alle leeftijden). Rex (2 en 8 uur): West-side story (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Blow Up '18 jaar). Trianon (2.30,'7 en 9.15 uur): Je leeft maar twee keer (18 jaar). Molenmuseuro Molen De Valk. geopend dinsdag to eo mei zaterdag vbd 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo ten. Badlniicbtingen De gemeenieujKe oadinncntingen zui of de volgende tuder geopend Lindestraat Ib maandag gesiotei dinsdag u—11.15 u eu 13 30—17.15 u woensdag gesloten, donderdag 1330- yrydag 0—11.15 u en |3 30— 18* u zaterdag 8—11 15 u en 'aso-Jdau Van der Werfstraai 39' maandag ei dinsdag gestoten, woensdag 811 15 ei 13.30J7.15 u.. donderdag 8 30—11 15 1330—18 15 u. vriidag 830—11.15 u ji l.*3018 45 u.. zaterdag 7.30—11.15 ei 1130—16.30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: 01 werkdagen van 10 tot 5 u.. ook '.aierdae zondag van 1 lot 5 uur Museum Oudheden ttaoenburg: werkdagen van 10 lot 5 u.. ook zaterda zondag van 1 tot 5 uur Sted. museum De Lakenhal. Uui ümgei: op werkdagen van 10 tot 5 zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus Rapenburg): c werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot uur, kassen zaterdags en zondags ae sloten. Tentoonstellingen Leids Akad. Kunstcentrum, Rapenburg 73: tentoonstelling van schilderijen grafiek van Ed Dukkers (tot eD met 15 oktober). KijKsmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bah. beeld en droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes Kees Buurman (geopend dagelijks tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). NIEUWKOOP Aan de Achttien- kavelseweg op een stuk land van landbouwer P. Noordam heeft za terdagmiddag omstreeks half twee een zweefvliegtuig, bemand door de heer W. Th. Oldenbroek uit Den Haag, een geslaagde noodlanding gemaakt. De heer Oldenbroek was op weg van Valkenburg naar het vliegveld 'De Voorst' in de Noord- Oostpolder. Deze afstand heeft hij echter niet kunnen overbruggen doordat het hem boven de Nieuw- koopse polder aan voldoende ther miek ontbrak. Zijn toestel daalde tot een hoogte van 200 meter en dat bleek onvoldoende te zijn om verder te vliegen. Een kwartier lang heeft de heer Oldenbroek bo ven de Nieuwkoopse polder rond gevlogen, uitkijkend naar een ge schikt stukje land om zijn toestel neer te zetten. Dat is hem uitste kend gelukt, 's Avonds is het toe stel met een oplegger weggehaald en teruggebracht naar het vlieg veld Valkenburg. Foto: De onfortuinlijke vlieger wijst brigadier Van der Kleij uit Nieuw koop hoe hij had gedacht te vlie gen om de Noord-Oostvolder te bereiken. LEIDEN In de afgelopen week hebben zich twee nieuwe be roepscabaretgezelschappen aange meld. Eén in Amsterdam en zater dagavond het Wiegeivaai-cabaret in Leiden. Dit groepje van vijf is af komstig van het Rembrandt lyceum. Men heeft, o.a. in „De zwarte tulp", op schoolavonden veel succes gehad. Met enthousiasme is men blijkbaar verder gegaan en nu meldt het zich aan als beroepsgezelschap. En daar zitten we dan. Want wat op schoolavonden leuk en aardig is. kan bij een „beroeps"voorstelling niet door de beugel. Wanneer bijvoorbeeld een meisje slist, kan dat in besloten kring een ze kere charme hebben. Doet ze dat als beroepsartieste, dan zit het glad fout LEIDEN De niet onaanzienlijke verhoging van het totaal der aan Rijnland verschuldigde lasten heeft een groot aantal aangeslagenen tot reacties gebracht. Veelal werd met nadere telefonische of schrifte lijke toelichting genoegen genomen, het kwam ook tot formele be zwaarschriften aan de verenigde ver gadering. Voorzover het eigenaren van ver huurde woningen betreft, was het niet mogen doorberekenen van de hogere lasten een veel vernomen klacht. De bezwaarschriften moesiten on gegrond worden verklaard op grond van de voorschriften. Dijkgraaf en hoogheemraden heb ben een beroep op de minister ge daan een wijziging in de huurwet geving aan te brengen, waardoor de lasten wèl zouden kunnen worden doorberekend, maar de minister blijkt daar niets voor te voelen. Hij vindit, dat de betrokken hef fingen behoren tot de zogenaamde vaste lasten, die in de huurprijs ge acht worden te zijn verdisconteerd. De verhoging van de lasten wordt veroorzaakt door de dit jaar voor het eerst naast de gewone omslag opgelegde heffing waterkwaliteit GEMEENTE LEIDEN Jong K. en G de beste LEIDEN Tijdens de wekelijkse re petitie van ,.K. en G." werd zaterdag in het jeugdgebouw Levendaa] 101 een telegram bezorgd, waarin werd mee gedeeld, dat de jeugd van Kunst en Genoegen de grote prijs van het Am sterdamse drumbandfestival heeft ge- 80 jongens sterke jeugdafdeling van het tamboer- en pijperkorps had zaterdag 16 september deelgenomen aan het Jordaan-Festival. terwijl op die dag de senioren van ,.K G" een non stop-show op de Dam verzorgden. De jury, bestaande uit hoofdstede lijke journalisten en televisiemedewer kers. heeft uit 70 korpsen en drum bands het Leidse Jong K. en G. als beste aangewezen. Dronken man rijdt op fiets het water in LEIDEN Een 54-jarlge grond werker uit Leiden, die te diep ln het glaasje had gekeken en in de ver onderstelling verkeerde, dat hij nog kon fietsen, is zaterdagmiddag om streeks half viif met zijn fiets het water van de Oude Vest in gereden. Een brandweerman, die daar woont, zag het ongeluk gebeuren en dook di rect het water in. Hij wist de lave loze man oo de karnt te brengen. De oolitie heeft hem ter ontnuchtering op het bureau ingesloten. Vrachtauto ontploft LEIDEN Op de Valkenburgse- weg is zondagmorgen omstreeks 11 uur de cabine van een vrachtauto ontploft De ruiten werden naar bui ten eedrukt en de portieren ont wricht. In de cabine was het een grote ra- De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. Wel heeft de politië een gasfles aangetroffen. Het onder zoek wordt voortgezét. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstellingen graffito's e keningen Noëlle van Alphen (Antwer pen), gouaches en tekeningen van nasche Glazier (Tel-Aviv) en ceramiek van Jan van Stolk (van maandag 25 sept, tot en met 11 okt., 10 tot 5 dinsdagavond 8 tot 10 u.. zondags geslo ten). OFFICIËLE PUBLIKATIE VERKEER IN DE BINNENSTAD OP DINSDAG 3 OKTOBER 1967 De commissaris van politie maakt bekend, dat op 3 oktober a.s., krachtens besluit van burgemeester en wethou ders, de binnenstad van Leiden op de gebruikelijke wijze wordt afgesloten voor bespannen wagens, rij- en trek dieren en vee en motorvoertuigen op meer dan tWe wielen van 7-18 uur. Onder verwijzing naar de desbetref fende publikaties wordt bekend ge maakt, dat een beperkt aantal onthef fingen van bedoelde rij-ver boden tegen betaling van vijf gulden zal wor den uitgereikt, indien kan worden aan getoond, dat tot het toelaten van de omschreven categorie vervoermiddelen een dringende reden bestaat. Mondelinge aanvragen tot het ver krijgen van een ontheffing kunnen uit sluitend gedaan worden op woensdag, 27 september, donderdag 28 september, vrijdag 29 september, zaterdag 30 sep tember en maandag 2 oktober 1967 van 9-12 uur en van 14-17 uur aan het bu reau van politie, Zonneveldstraat 10. Nogmaals wordt er op gewezen, dat de ontheffingen slechts in urgente ge vallen worden verleend. Met auto geslipt LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag is om half één een 19-jarige Leidenaar met zijn auto over de kop geslagen. Hij raakte op de Lammenschansweg de macht ovei het stuur kwijt, raakte met het rech terwiel de trottoirband, slipte en sloeg over de kop. Hy kreeg een hersenschudding en moest naar een ziekenhuis worden gebracht. De auto werd ernstig beschadigd. P. T. Klinkhamer schoolhoofd LEIDEN De heer P. T. Klinkha mer, voorheen onderwijzer aan de Dr. Van Voorthuysenschool (Marnix- riraat) is geïnstalleerd als hoofd van de school aan het Pieterskerkhof, voorheen een dépendance, nu een zelfstandige school. Bij deze gelegen heid werd afscheid genomen van de heer W. Meyer, die sinds 1946 aan de school was verbonden en die nu met pensioen is gegaan. LOS ARBEIDER (22) AANGEHOUDEN LEIDEN De politie heeft het afgelopen weekeinde een 22-jarige losarbeider aangehouden, verdacht van diefstal van een autoradio uit een geparkeerde auto op het Pieterskerk hof. Uit een perceel in de Jan Vos- sensteeg nam hij een metalen kistje weg waarin een kaartsysteem was opgeborgen. was er meer. Het bewegen toneel, houding en gebaar, maak ten duidelijk, dat de straffe hand van een regisseur niet aanwezig was ge weest. Men is veel te vroeg gestart. De technische ondergrond ontbrak, daardoor klonk de tekst, zo deze do zaal in kwam, veel te vlak. Dit optreden heeft niet bewezen dat dit groepje van ongetwijfeld goed be- doelenden, nu al geschikt is als be roepscabaret op te treden. Aangezien de Schouwburg gevuld was met een goedwillend publiek van familie, vrienden en bekenden, was het succes groot. Er werden vele bloem stukken aangedragen. Maar in den vreemde zal het succes waar gemaakt moeten worden. A. C. Bouwman- Na kermisbezoek met auto over de kop LEIDERDORP Op de Zijldijk ter hoogte van de Zijlbrug is vannacht om r een auto, bestuurd door de 21- jarige P. van E. uit Alkemade, over de kop geslagen. De bestuurder van de auto had met n vriend de kermis in Roelofarends- veen bezocht en nogal wat bier inge nomen. Hoe het ongeluk is gebeurd, kon hij zich niet herinneren. Wel wist hij nog. dat hij eerst zijn vriend thuis had gebracht. De bestuurder kreeg geen verwondingen. De auto werd to taal vernield, Instructiebad in Voorschoten open VOORSCHOTEN De aanvullende werkzaamheden in het instructiebad zijn voltooid, waardoor het morgen heropend kan worden. Het school zwemmen en het instruct ïezwemmen buiten schoolverband worden hervat. Voor het vrije zwemmen is het bad ge opend op woensdagavond van 7 tot 9 uur voor volwassen dames en heren en van 9 tot 10 uur voor volwassen dames; zaterdag van 13 tot 11 uur voor kinderen en volwassenen VOORSCHOTEN De postduiven- houders vereniging ,J>e Zwaluw" hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Roermond. Afstand 148 km. In con cours 227 duiven. Aankomst 1ste prijs- duif 12.33.35: snelheid 1168.03 m. p.m.; aankomst laatste prijsduif 12.51.52, snelheid 1045.89 m. p.m. De prijzen werden als volgt behaald: P. Belt 1; W. Belt 2, 8; H. H. J. van Klaveren 3, 4. 11. 15; P. N. van Wissen 5. 6, 7, 12, v. d. Voort 9; F. Hendriks 10: A. de Graag 13. ZOETERWOUDE - De heer H. G. Loos. Zuidbuurtseweg 25a. verzoekt een stuk grond naast zijn woning van de gemeen te mogen huren. Deze grond wil hij ge bruiken als tuin. B. en W. stellen als huursom voor f 5.- ver jaar. DAVE PIKE WAS VIRTUOOS IN VOLKSHUIS LEIDEN De Amerikaanse vibra- fonist Dave Pike heeft vrijdagnacht 5en van Folk Beat 14 ge opend. In he»t voorprogramma speelde een Leidse combinatie. Omstreeks half een betrad Dave Pike het po dium. Hy werd begeleid door Pim Jacobs (piano). Rob Langereis (bas) Han Bennink (drums). In het eerste nummer waren er wat moei lijkheden met de stroomvoorziening, maar daarna kon men een goede vi- brafonist beluisteren, die zich een aar virtuoos op dit instrument toon- De begeleiding van bassisit en drummer was uitstekend. Pim Jacobs viel wat tegen (aan de piano). Num- waarin Pike uitblonk, waren I love you. Play man, Weared Blues en Moonlight in Urmont. Burgemeester Napels bezocht Leiden LEIDEN Burgemeester prof. Giovanni Principe van Napels bracht in de afgelopen dagen een informeel bezoek aan Leiden, waar hij logeerde bij prof. Siniscalco. Zaterdagavond ontmoette hij zijn Leidse collega bur gemeester Van der Willigen, die hem het fotoboekje over Leiden aanbood. WEER SCHIP VAST ONDER VINKBRUG LEIDEN Voor de tweede keer in korte tijd is het treinverkeer tussen Leiden en Den Haag vertraagd, ten ge volge van het vastlopen van een schip onder de Vinkbrug waardoor de brug niet meer kon worden gesloten. Duurde het oponthoud enige dagen geleden vijftig minuten, zaterdagmid dag was er 25 minuten mee gemoeid om het schip vlot te krijgen. Enkele treinen liepen hierdoor vertraging op, variërend van 15 tot 20 minuten. Bridgevereniging Sans Atout LEIDEN De bridgevereniging „Sans Atout" hield in „Nieuw Miner va" onder leiding van haar voorzitter T. P. Stikvoort d« ledenvergadering. Uit het verslag van secretaris en pen- ningmeesteresse, bleek, dat het brid ge- seizoen '67-'68 met gunstige perspectie ven begint. In afwijking van voorgaande jaren, worden voortaan de bridgewedstrijden (op vrijdag) gehouden in „Nieuw Mi nerva", Vrouwensteeg hoek Boom- markt, waar vrijdagavond om 8 uur. ook de openingsdrive zal plaats heb- Bromfietsers tegen sleepkabel OEGSTGEEST Vanmorgen om kwart óver acht bracht een kabel, waarmee een auto werd gesleept, op het fietspad bij de hoek Laan van Al kemade-Laan van Oud-Poelgeest twee bromfietsers ten val Een 19-jarige scholier uit Noordwijk moest naar het academisch ziekenhuis worden ge bracht; een 17-jarige Noordwijkerhout- se scholier werd licht gewond. Vannacht om kwart over 12 kwam een 62-jarige Leidse schilder met zijn bromfiets te vallen in de Dorpsstraat; hij werd licht gewond. LEIDEN Vrijdag was het 35 jaar geleden, dat de heer A. C. van dei Woerd in het bestuur van de woning bouwvereniging „Ons Doel" werd geko zen. Hij bekleedde ruim 25 jaar de functie van eerste penningmeester volgde zes jaar geleden de heer M. H. Noteboom als voorzitter op. Met een eenvoudige, maar zeer druk bezochte receptie heeft het bestuur deze vereniging zatermiddag in de ach terzaal van ,,'t Karrewiel' gelegenheid gegeven de jubilaris met dit jubileum te huldigen. Na een welkomstwoord van de vi- ce-voorzitter, de heer J. Jonk, in het bijzonder tot wethouder C. J. Piena de afgevaardigden van de Nationale Woningraad en de zusterverenigingen, had de verenigingssecretaris, de heer A. Stikkelorum, geen moeilijke taak bij 't schetsen van de vele verdiensten van de jubilaris voor de Leidse woning bouw en uiteraard voor „Ons Doel" het bijzonder. Toen de heer Van der Woerd in september 1932 als tweede penningmeester ging funderen bewees hij al gauw, dat in hem zowel harde werker als een bekwaam bestuurslid stak. „Als warm voorvech- Leidse raad komt vanavond bijeen LEIDEN Vanavond om half 8 komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt onder meer: Vaststelling nieuwe woonruimtever ordening; idem nieuwe Horecaveror- dening; wijziging samenstelling huis vestingscommissie en vorderingscom missie; schoolzaken; stichting openbare school voor middelbaar economisch en administratief onderwijs; aankoop grond in Stevenshofjespolder; verho ging bedrag voor restauratie arena de Burcht; verordening op het vellen van houtopstandenaanbrengen verkeers lichten met drukknop bediening bij de voetgangersoversteekplaats op de Bree straat in verlengde Maarsmansteeg; toetreding gemeente Hillegom tot ge meenschappelijke regeling Regionaal Woonwagenkamp; krediet voor nieuwe verkeersborden. Officier van justitie ivilde zwaardere straf DEN HAAG Na in eerste instan-1 overval op de bank van de Coöp. Raif- tie door de Haagse rechtbank te zijn feisenbank aan de Zuiderparklaan te veroordeeld tot één jaar en zes maan- Den Haag, waarbij f 7662 werd buit den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, eiste de procureur- generaal bij het Haagse gerechtshof in hoger beroep, ingesteld door de Officier van justitie dié drie jaar had gevorderd, twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest tegen een 23-jarige barkeeper voor zijn medeplichtigheid aan een VALKENBURG De vereniging voor terpenonderzoek bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid hiervan werd zater dagmiddag een excursie gehouden naar Valkenburg, waar weer belangrijke opgravingen worden gedaan. Ook prof dr A. E. van Giffen, die een zo groot aandeel heeft gehad in de oudheidkun dige onderzoekingen in Valkenburg, hierbij aanwezig. Het gemeente bestuur was vertegenwoordigd door burgemeester M. A. v- d. Have en wet houder P. Langeler. Prof Glasbergen en zijn staf gaven de werkput een interessante uiteen zetting over wat thans is blootgelegd. Hierna volgde een ontvangst in het dorpshuis door burgemeester Van der Have, die zelf ook lid is van de jarige vereniging. 's Avonds heeft eveneens dorpshuis prof Glasbergen een voor dracht gehouden over; Valkenburg in de Romeinse tijd. De belangstelling voor deze lezing was bijzonder groot In 1941 is men met de opgravingen in Valkenburg begonnen. Men dacht er in drie tot vier weken met het on derzoek klaar te zullen zijn, maar men is nu al aan het 14e campagnejaar en nog steeds is men niet gereed. Aan de hand van een plattegrond toonde prof Glasbergen, hoe een Ro meinse vesting er heeft uitgeziien. Ook fraaie projecties gaven een duidelijk beeld van de omstandigheden vlak na de geboorte van Christus. Zes vestingen zijn over elkaar heen gebouwd. Telkens na de verwoesting van een vesting begon men weer op de zelfde plaats te bouwen- De vestingen vormden een beveiligingsgordel die zich uitstrekte tot aan de Zwarte Zee. De eerste vesting dateert van 42 na Christus, de laatste van omstreeks 260. Elke vesting bestond uit een 10-tal kazernes voor elk 90 man- De laatste vesting werd in de tweede helft van de derde eeuw opgeheven. In totaal zijn in Valkenburg 150.000 vondsten gedaan, waaronder zeer waar devolle. Op vele tentoonstellingen, zo als bijvoorbeeld in Keulen, zijn in Val kenburg gevonden voorwerpen te zien geweest. Resten van menselijke overblijfselen worden maar zelden gevonden, omdat by de Romeinen lijkverbranding ge woonte was. In Valkenburg zijn als bijzondere vondsten o.a. gedaan, stukken van ten ten gemaakt van geitenvellen. Voor één tent waren 80 huiden nodig en voor een legioen van 6000 man moesten dus heel wat geiten het leven laten. Getoond werd o.a. een schrijftafeltje waarop in was, nog duidelijk het op schrift te lezen was. Na de lezing van prof Glasbergen was er gelegenheid vragen te stellen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. gemaakt. Samen met een vriend, die vorige week door de rechtbank werd veroordeeld tot jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, werd op 28 sept van het vo rig jaar de overval gepleegd, waarbij de kassier met een revolver werd bedreigd. Het door verdachte ontvangen geld is door diens vader aan de bank terugbe taald. De proc. generaal wa3 van oordeel dat de vriend van verdachte weliswaar de meest gevaarlijke van het tweetal moet worden geacht, maar verdachte heeft niettemin braaf meegedaan en de proc. generaal vond het begrijpelijk, dat de Officier in appèl was gegaan van het rechtbankvonnis. Er is bij een bepaald soort jongelui een neiging om verder te gaan in de richting van plegen van bankovervallen en daarop dienen zware straffen gesteld, waarom de opgelegde straf te licht werd geacht. Verdachte beztt de typische mentali teit welke men deze dagen zoveel onder de jeugd aantreft en de verdediger had de indruk dat verdachte op drift geslagen. Vandaar ook dat hij reeds eerder veroordeeld ln verband met roof (Leldschendam); doet. ex. Slavische taai en letterkunde: mevr. J Houwen-v Drlel (Rijswijk). Ondanks alle narigheid in het leven van verdachte, die afkomstig is uit Suri name. meende pletter dat nog wel iets goeds van hem valt te maken, waai hij enkele punten aanvoerde. Pleiter verzocht te volstaan met be vestiging van het vonnis door de recht bank opgelegd. ..Het is een vreselijk grote fout mij geweest, vooral als ik zie wat ik sommige mensen heb aangedaan", zei verdachte in zijn laatste woord. Arrest op 6 oktober. Musica verwierf eerste prijs LEIDEN Het gemengd dubbel kwartet „Musica" o.l.v. de heer J. Ar- noldus, heeft zaterdag in Nijmegen op het internationaal jubileum-zangcon- cours een eerste prijs verworven in de ere-afdeling A. Het verplichte werk. „Harmonie" van Hugo Wolf. en he vrije werk, „Tonebrae Factae Simt van Davirde Perez, werden beloond met 350 punten. De prijs bestond uit een lauwerkrans en een diploma. het bestaansrecht van de wo ningbouwvereniging stond u steeds op het standpunt, dat een woning bouwvereniging niet alleen bestaat voor het verhuren van woningen of wel „huisbaas spelen," maar eveneens belangrijke maatschappelijk taak heeft te vervullen. Vooral in dit op zicht toonde u zich een man van idea lisme, durf en praktische zin en een bestuurder, die niet rust voordat een bepaalde taak tot een goed einde is gebracht." De jubilaris kreeg een bu reaustoel en een leeslamp. Mevrouw Van der Woerd een bloemenhulde. Wethouder Piena vertolkte de waar dering van B. en W. voor de jubilaris, die zich steeds een energiek voorstan der heeft getoond van een goede onder houdsdienst. Dat „Ons Doel' uitgroeide tot een belangrijke vereniging il lustreerde de wethouder met cijfers. Zo steeg het woningbezit der vereni ging van 335 tot ruim 1400. Als stoffelijk bewijs van waardering overhandigde de wethouder de heer Van der Woerd het nieuwe fotoboek in Leiden. De heer M. H. Noteboom, oud-voorzit- r en erelid der vereniging zei dat de jubilaris een halve leeftijd besteedde sociaal en cultureel werk en hier bij steeds grote voortvarendheid en op gewektheid aan de dag legde. In zijn dankwoord legde de heer Van der Woerd er de nadruk op, dat hij zijn krachten aan het verenigingswerk heeft kunnen geven omdat hij steeds de volle steun en samenwerking van zijn medebestuurders had mogen onder vinden. Benoemingen aan de universiteit LEIDEN. Benoemd aan d» uni versiteit: drs. R. R. Bergh. van 1 au gustus 1967 tot 1 augustus 1968, tot wetenschappelijk medewerker le klas- tijdelijke dienst bij de Culturele Antropologie. Dr. M. A. H. Giesberts. wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, met ingang van 1 juni 1967 in vaste dienst; Drs. R. P. Kamphuis, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, met ingang van 1 september 1967 in vaste dienst; Drs. F. K. Kieviet, wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Opvoedkunde, met ingang in 1 september 1967 in vaste dienst; Dr. J. Chr. H. Lobram, van 1 septem ber 1967 tot 1 september 1968 tot we tenschappelijk hoofdmedewerker in tij delijke dienst bij de faculteit der God geleerdheid. Drs. J. Mennema, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium, met ingang van 1 september 1967 in vaste dienst; J. Muller, van 1 september 1967 tot 1 september 1968 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium; Dr. A. Weiland, van 16 oktober 1967 tot 16 oktober 1968 tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Sociologie. Overdracht laatste flat Jacq. IJrlusplantsoen LEIDEN Woensdagmiddag om half 5 wordt in de ontspanningszaal bejaardencentrum Rijn en Vliet bijenkomst gehouden ter gelegen heid van de overdracht van de laatste der 336 centraal verwarmde flatwo ningen aan het Jacques Urlusplant- Deze wat duurdere woningwet woningen werden voor een belangrijk deel gebruikt voor de ..doorstroming". Ds. J. van Haaren komt niet naar Leiden AMERSFOORT Ds. J. van Haa- en alhier heeft bedankt voor het be roep. dat de Gereformeerde Gemeente te Leiden op hem had uitgebracht. Prof. Van Dishoeck kreeg schilderij LEIDEN Na zijn afscheidscollege, vrijdagmiddag in de collegezaal van het Fysiologisch Laboratorium, werd prof. dr. H. A. E. van Dishoeck gehul digd voor het vele werk, dat hy heeft gedaan. Zestien jaar lang is hy in Leiden hoogleraar in de keel-, neus- en oorheelkunde geweest. Prof. dr A. Schaberg sprak namens de medische faculteit woorden van dank. Dr. L. A. J. van Lier bood de scheidende professor namens oud-leer. lingen een geschilderd portret, ver vaardigd door Sierk Schroder aan. Dit portret zal waarschijnlijk een plaats in de senaatskamer krijgen. Dr. E. H. Huizing schonk een speciale uitgave van het Internationale Tijd schrift voor Keel-, Neus- en Oorheel kunde, waarin bijdragen van oud- leerlingen en tegenwoordige staf van de kliniek zyn opgenomen. Voor CNV: f 3.279,23 KATWIJK De vorige week door

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3