Het belangrijkste is je platen op het toneel waar te maken Weekagenda LI LITH - serieuze film over geesteszieken Theo (21) van the Shoes heeft altijd al zanger willen worden Schenking aan Lakenhal ITUSSEN DE BLADZIJDEN VAINIIHIIET DRAAIBOEKj 7 ilEUTTF. LEIDSE COUR ANT VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 LEIDEN De heer en mevrouw Van Deutekom-Van der Windt te Den Haag hebben een aantal schilderijen en tekeningen van de Leidse schil ders Chris en Laurent van der Windt ten geschenke aangeboden aan 'De Lakenhal'. Het gaart hier om 2 schil derijen, 80 tekeningen en 5 etsen van Chris van der Windt, en 1 schilderij en 15 tekeningen van zijn broer Lau rent van der Windt, benevens enkele etsen van 3 andere Leidse schilder*. Geen geld gegeven „Peace and privacy" van ons op de plaat zetten. Doe je nog iets anders dan zingen? Ja, oefenen en naar de film gaan. Ik ben gek op films. Het geeft niet wat. Ik vind het gezellig om in de bios te zitten. Dat fascineert me. Oefenen doen we twee keer in de week, behalve als er een plaat moet worden opgenomen. Dan gebeurt het wel meer. Of huwelijk en spelen samengaan? Ik dacht van wel, als je maar de goe de vrouw hebt. Bovendien treden we alleen 's woensdags en in het week einde op. Is er binnenkort een nieuwe plaat van the Shoes te verwachten? Hij is er al. Voor Veronica draaien ze hem al en vrijdag 22 september is hij in de winkel verkrijgbaar. De plaat heet „Farewell in the rain". Jan heeft de muziek geschre ven en ik de tekst Op de plaat is regen, bliksem en bongogeluid te horen. De plaat begint met onweer. Dat is een vondst van producer Fred Haaydn. Weet je, dat hij nu manager is van de Golden Earrings? We zijn ook bezig met een lang speelplaat. De helft van de nummers staat al op de bandDe plaat wordt vermoedelijk tegen december uitge bracht en gaat Shoeshineheten. Klein jongetje '"Theo maakt een vermoeide indruk. Langzamerhand komen er meer mensen de kamer binnen. Jan Ver- steegen en een vriendin geven een hand. Jan vertelt, dat hij net een worst in de HEMA heeft gegeten, hetgeen reactie ontlokt. Theo zegt. dat Jan van Veen er voor gezorgd heeft, dat zij een re clamespot gaan maken voor schoenen van Van Haren. Publiciteit heb je altijd nodig zegt hij, als ik vraag of hij dat niet een afgang vindt- Hoe ben je bij the Shoes ge komen? Ja, dat is wel leuk om te vertellen. Zeven jaar geleden hebben we el kaar ontmoet op de ambachtsschool aan de Haagweg. Jan. Henk en Willy stonden met zijn drieën op een sin terklaasmiddag te spelen en toen kwam er opeens een klein jongetje naar voren, dat begon te smeken of hij mee mocht zingen. Hij hield maar niet op. Eindelijk vonden ze het goed (om van het gezeur af te zijn)- Ik leende van iemand een gitaar en begon als een gek te spelen en te Theo en zijn mede-schoenen: Willy (staande) en Jan en Henk (zittend). zingen, want dit was het moment waarop ik had gewacht. Wat zong je dan? Ach. dat ken je wel- Kom van dat dak af en Jailhouse rock en zo, We Door Kees de Leeuw hadden met zijn vieren een akelig goed succes. Dat was de eerste ont moeting. Later zjjn we naar Duitsland ge gaan. want hier was geen droog brood te verdienen- Ik zong daar van alles. o.a. Elvis. Cliff, Buddy Holly. Beatles en Stones. Nu heb ik een eigen stijl (dromerig). Ik heb altijd zan-ger willen worden- Heb je in Duitsland veel ge- Ja. die twee jaar voorbereiding in Duitsland zijn echt nodig geweest Daar hebben The Shoes zich als groep kunnen ontwikkelen. Vooral voor de teamgeest is het belangrijk geweest. Wij vormen gewoon een hechte groep, omdat we elkaar door en door ken nen. Dat krijg je vanzelf als je dage lijks met elkaar optrekt. En in Holland? Toen wij (nu een anderhalf jaar geleden) terugkwamen, is het bijzon der snel gegaan. In het Casino in Den Haag hebben we het helemaal ge- Een paar maanden geleden hebben we een inzinking gehad. Het enthou siasme was weg. Gewoon omdat we dachten, dat het wel vanzelf zou gaan. maar nu zijn we weer fijn aan het spelen. Hst is nodig om constant hard te werken. Hoe zit het met de verdiensten? The Shoes verdienen goed. maar rijk zal je er niet van worden. Daar voor is Nederland een te beperkt ge bied. Zelf leef ik er goed van, maar niet zoals de Beatles. Enfin, dat zie je wel (Hij maakt met zijn hand een gebaar van „Kijk maar"). Anders had 'had ik ook dit huis niet kunnen Heb je veel verplichtingen Eigenlijk maar één. De verplichting om je overal te laten ?Len. Bij Vero nica, je platenmaatschappij. het boe kingskantoor en natuurlijk in ver schillende clubs. Dat is gewoon no- aan zijn vrouw DEN HAAG Een 33-jarige grond werker uit Rijnsburg stond terecht wegens het onverzorgd achterlaten van vrouw en kinderen. Conform de eis werd hij veroordeeld tot 100 boe te en zes weken gevangenisstraf voor waardelijk. Hij verdedigde zich door te zeggen, dat zijn vrouw er zelf vandoor is ge gaan. De rechter legde uit, dat de echt genoot volgens de wet vrouw en kin deren moet onderhouden en dart ook na een echtscheiding de ex-echtgenoot nog bepaalde verplichtingen heeft. dig. anders wordt je vergeten Bo vendien werken ze dan ook beter Langzame dood Denk je wel eens na over je toekomst? (Lacht verlegen.) Ik zou graag mu ziek willen blijven maken- Voor de rest niets- Nee. ik heb er geen spijt van. In zou hetzelfde doen als het weer moest. Als ik bij een baas zou werken, dan zou ik elke week een andere baas hebben. Dat commanderen kan ik niet hebben. Het is hard werken voor het geld, maar er is elke dag wel wat te doen. In de studio's en zo. Wat vind je van Love-ins? Het was wel een leuke stunt, maar het is alweer weg. Voor de t.v- heb ben we een keer meegedaan, maar het lukte niet, al probeerden we wel de boel nog te redden. Het ging er op het laatst edht Hollands toe. Ze gingen notabene polonaise lopen. Volgens mij sterft de love-ln een langzame dood. Ten minste hier in Nederland. Als het blijft, dan zullen we wel mee blijven doen. Als je in dit vak zit moet je zor gen. dat je er op tijd bij bent en dat je 'bij 'blijft. Het moeilijkste is echter om de platen, die je maakt, op het toneel waar te maken. Dat is het be langrijkste. Ik geloof wek dat het ons aardig lukt. Berlrand in on(t)roereiid goed LEIDEN Met 'n ..Kijk maar niet naar de rommel" doet Theo van Es, 21 en zanger van The Shoes, voor mij de deur open van zijn huis Oosthavenstraat 2. waarvan hy sinds enkele weken de gelukkige be woner en bezitter is. Ja, zegt-ie, we zijn nog bezig het huis in te richten en op te knappen". Dat geldt misschien voor boven, maar de grote kamer ziet er in ieder geval zeer bewoonbaar uit. Voor in de kamer een eethoek, verder het gebruikelijke bankstel met de bybehorende fauteuilles en boven de kachel een met blank teakhout betegelde schoorsteen. Op de schoorsteenmantel staat een groot Delftsblauw bord (met het formaat van een reuze-pannenkoek), dat de heer des huizes onlangs op de kop heeft weten te tikken. Een aanwinst, waar hij wel trots op is. Vrijdag (22 september) Van der Velde, Zoeterwoudseweg 23. j7 tot 22 uur: tentoonstelling nieuwe mo dellen Volkshuis, 11.30 u. nam.: Folk Beat 14. nachtconcert. Burcht, 2 tot 5 en 8 tot 11 u.:. gecombi neerde show Corpel-Ligtvoet Gangetje took met kleurentelevisie». Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Residen tie-Orkest, Beethoven-programma. Zaterdag (23 september) Van der Velde, Zoeterwoudseweg 23, i tot 22 uur: tentoonstelling nieuwe mo dellen. Baptisten Gemeente^ Oude Rijn 3. Jeugdontmoeting, spr.; Th. Dikkes. Schouwburg, 8.30 u. n.m.: Wiegewaai- cabaret met „Kom mee naar bus". 't Karrewiel, Steenstraat 55, 4 tot 5 uur: receptie woningbouwvereniging Ons Doel t.g.v. 34-j. jubileum van A. C. v/d Woerd als bestuurslid. Burcht, 2 tot 5 en 8 tot 11 u.: gecombi neerde show Corpel-Ligtvoet Gangetje (ok kleurentelevisie). Breestraat 19: jongerensoc Boemerang disco-avond. L.H.J.-gebouw Levendaal 101: tie- nersoc. film, middensoc. film, ouderenso- Afd. Leiden Natuurhist. Vereniging: ex cursie naar Vogelenzang. KATWIJK Tnumfatorkerk_ 8 uur: orgelconcert Jozef Sluys uit Brussel. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Helder zien in het donker". DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: Arena met „Ploeft". Zondag (24 september) Burcht, 2 tot 5 en 8 tot 11 u.: gecombi neerde show Corpel-Ligtvoet Gangetje (ook met kleurentelevisie). Maandag (25 septJ Schouwburg, 8 uur: Centrum met „Yvonne". Dinsdag (26 september! Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Breestraat 85, 8 uur: Ver. Pedagogiek. L. M. P. Ruyters te Delft over leer- en opvoedi n gsmoeili j khede n. Schouwburg, 8 uur: Centrum met „Yvonne". DEN HAAG Schouwburg, 8.15 n; Ned. Danstheater. Woensdag (27 september Fruinlaan 15, 3.30 uur: afscheid mej. dr. A. M. M. Smit als rectrix gymnasium. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge bed. Geref. kerk Oude Vest, 8 uur: herden king 100-jarig bestaan zondagsschool „Zaai uw zaad in de morgenstond". Schouwburg, 8 u.: K. en O., Comedie „Het flauwgevallen paard'.' DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: Ned. Comedie met „In wankel even- Donderdag (28 sept.) Kantine Leidse Apparatenfabriek Os- en Paardenlaan 41, 7 uur: receptie 40-ja- rig bestaan speeltuinvereniging Noorder kwartier. Schouwburg, 8 u.: K. en O.. Ned. Comp- die met „Het flauwgevallen paard". Vrijdag (29 september) Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Jan P. Strijbos (met film) over „Naar het land van de halve maan". L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur- tienersociëteit, 1574. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 u.: Haagse Comedie met „Helder zien in het Den Haag Kloosterkerk, 1 u.: orgel bespeling Bernard Renooy. Zaterdag (30 september) LH.J.-gebouw, Levendaal 101, 8 uur: middensoc. met „The roary Twenties"- ook ouderensociëteit. Breestraat 19: soc. De Boemerang, bin go-disco-avond. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Zo is het of *o lijkt het". DEN HAAG Diligentia, 2.15 u.: Are na met „Het laatste loverbos". SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Concertgebouworkest, met Elly Ameling. sopraan. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7 teL 23553. Op zaterdag 23 september, 's morgens van 8 tot 12 uur, is voor spoedeisende gevallen bovendien geopend: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 24 september van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waar genomen door de Zuider Apotheek. Doktersdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna de dok tersdienst bellen, 5 maal 2. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. In de kamer bevinden zich verder zijn vrouw Petra, die komt uit een klein plaatsje bij Mannheim en met wie Theo nu 21-2 jaar is getrouwd. Henk Versteegen, de drummer van. The Shoes, en dochtertje Jeannette, die twee prille lentes telt. Vooral deze laatste zorgt soms voor hilariteit door haar handje vastberaden in de asbak te steken en het resultaat triomfan telijk te laten zien. Mama Petra (22) is er dan weer goed voor. Het gaat goed met Theo en The Shoes. Zij staan nu al een jaar aan de top van de Nederbeat en met de platen, die zij hebben gemaakt en die alle drie hits zijn geworden, bewyzen ze, dat ze die plaats waar kunnen maken. Hoe is het nu om zanger te zijn van een van de best betaalde groepen van Nederland? Theo van Es was be reid op deze en andere vragen een (passend) ontwoord te geven. Hij maakt de indruk geen prater te zijn, en wat hij zegt komt er wat aarze- land uit. Andere manager Jullie zijn sinds twee weken van manager veranderd. Hoe kwam dat eigenlijk? Voldeed Aat van Delft (vorige managerred.) niet Ja, dat is een beetje een pijnlijke geschiedenis. We waren op een gege ven moment zover gekomen, dat Aat ons niet meer verder kon helpen. Hij deed geen enkele promotie meer voor ons. In het begin heeft hij veel voor The Shoes gedaan, maar het ging ge woon niet meer en toen zei Jacques Senf, die de boekingen voor ons doet, op een gegeven moment: „jullie moe ten kiezen tussen mij of Aat''. Dat hebben we toen gedaan. Aat is als vriend een goede kerel, maar hij heeft geen energie en geen wil. Nu is Jan van Veen- (disc-jockey van radlio Verpnica) manager geworden. Hij is eindeloos actief en heeft meteen een t.v.-optreden voor ons versierd en een interiew in de grootste krant van Nederland. Hij is altijd al een fan van The Shoes geweest en plugde onze platen voor Veronica. Vind je het geen vreemde ver houding, dat jullie manager tevens platen draait voor Veronica Nee, dat is een kwestie van zakelijk bekijken. Jan van Veen draait wat hij goed vindt en The Shoes vindt hij goed. Je moet het zo zien. Radio Lon den en radio Caroline zijn echte beat- Ten toonstellingen Leids Akad. Kunstcentrum, Rapenburg 73: tentoonstelling van schilderijen en grafiek van Ed Dukkers (tot en met 15 oktober) iuitarnuseum voor VoIKentcunde ten- finnsieiiing Ball beeld en dronmbeeic tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes van Ke.es Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5 zondags van 1 tot 5 uur) WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstellingen graffito's en te keningen Noëlle van Alphen (Antwer pen), gouaches en tekeningen van Me- nasche Glazier (Tel-Aviv) en ceramiek van Jan van Stolk (van maandag 25 sept, tot en met 11 okt., 10 tot 5 u„ dinsdagavond 8 tot 10 u„ zondags geslo ten). CAMERA „Lilith" is een in menig opzicht voortreffelijke film van Robert Rossen, waarin Jean Seberg in de rol van verzorger in een inrichting voor geesteszieken de liefde van een der patiënten (Warren Bcatty) niet kan weer staan. Beiden gaan hierdoor ten onder: de patiënte die aan de betere hand leek, valt terug in een apatische geestesgesteldheid, ter wijl Vincent Bruce niet langer anderen helpt, maar ten slotte vraagt ,.Help mij". Regisseur Rossen heeft het ge beuren zeer sober en ingetogen in zwart wit verfilmd. Met passende in elkaar overvloeiende beelden roept hij een sinistere sfeer op. die de film een geladen en beklemmen de atmosfeer geeft, waarbij ook de muziek voortreffelijk aansluit. (Liefde in psychiatrische inrich ting.) LUXOR Claude Magnier schreef eens een klucht, getiteld „Oscar", die het op het toneel goed heeft gedaan. Het is zon ouder wetse Franse klucht vol van de dolste verwikkelingen. Nu heeft re gisseur Edouard Molinaro zich erop geworden en Louis de Funès gechar terd om de hoofdrol van makelaar Bertrand jn onroerend goed te spe- Het verhaal is alleringewikkeldst en laat zich niet na vertellen. Als Funès het in de film probeert uit te leggen worden de zaken er alleen maar ingewikkelder door. Daarom maar volstaan met de ver melding, dat hij op één dag twee schoonzoons krijgt én een dochter. Bovendien komt het met de koffer tjes, die telkens maar verwisseld worden en een heel belangrijke rol in deze klucht spelen, ook in orde. Louis de Funès is enorm op dreef. (Kostelijke klucht) Morido Bizarre LIDO ..Mondo Bizarro" is een amateuristisch geval, kennelijk snel in elkaar geknutseld na het succes van sensatiejagpr JacopettL Regisseur Stan Russell belooft veel meer dan hij ka4n waarmaken. Zijn verborgen calnera zal hij niet Ringsteken te paard, een beeld uit de beklemmende film Lilith. vaak nodig hebben gehad, want wat hij laat zien komt voor het grootste deel niet uit boven het niveau van de kermisten'. Wie zich daaraan vergaapt, geeft blijk van een ont roerende naïviteit- De enige ongewone beelden zijn bewaard voor het slot, dat een ge heime slavenkeuring en slaven markt toont- Dat is een stuk film. beschamend genoeg om onpasselijk van te worden. Dat geldt zowel voor het geval deze opnamen authentiek zjjn als voor de moge lijkheid. dat dit gedoe in scène is gezet, wat we niet uitgesloten ach- Overigens draait de film bij de gratie van het bloot, maar het is zoals één der gebezigde slagzinnen zegt naakt uitgestald als vlees bij de slager. En zo'n uitstalling is nu niet bepaald iets om opgewonden (Weinig aan.) Prolongaties STUDIO „Blow Up". Meester werk van Michelangelo Antonioni. Modefotograaf maakt zonder dat hij het zelf beseft een serie foto's van een moordaanslag. Vierde week. TRIANON „Je leeft maar twee keer". De nieuwste James Bond. Groteske fantasie lichtvoetig in beeld gebracht. Tweede week. REX (2 en 8 uur) West-Side Story". De veelgeprezen musical. Voor musicalliefhebbers zeer de moeite waard, voor anderen tot aan de pauze onderhoudend. Tweede week. „tations, maar Veronica draait voor het grote publiek. Ik geloof niet dat het waar is, dat platenmaatschappijen hun nieuwe platen met een tientje in de hoes naar Veronica sturen met het verzoek de plaat veel te draaien- Ik weet er zelf tenminste niets van. Hoe komt het, dat er zoveel rivaliteit bestaat tussen de popgroe pen hier, terwijl bijv. in Engeland Beatles en Stones elkaar gewoon helpen? Er is nu eenmaal veel afgunst in Nederland, omdat er maar een klein afzetgebied is. Elke groep, die een plaat heeft gemaakt, denkt, dat-ie er is en wil op de voorgrond treden. Bovendien is er vaak haat en nijd tussen de leden onderling, gewoon omdat men elkaar ervan verdenkt op publiciteit uit te zijn. Daarom gaan er ook zoveel groepen kapot en met ruzie uit elkaar- Soloplaat Heb je er wel eens over gedacht om een soloplaat op te nemen? Tegenwoordig is dat erg in. Ja, wel over gedacht. Ik weet het eigenlijk niet. Misschien wel, maar dan zou ik wiillen. dat-ie erg goed was. Bevalt het je om zanger te zijn en telkens op het toneel te moeten staan om het publiek te amuseren? Ik ben vijf jaar zanger van beroep en ik moet zeggen, dat het niet ver veelt. Kijk, soms heb ik er geen zin in. Ik geloof, dat iedereen dat wel heeft. Het geeft niet, wat hij voor werk doet. Waarom maken jullie zo weinig platen (ongeveer vier in een jaar)? Weinig platen? Dat valt best mee. Het is een kwestie van zuiver com merciële opzet."Je moet uitkijken, dat het publiek van jou niet oververza digd raakt. Nëem nu de Outsiders. Ze spelen zich gewoon dood. De ene plaat na de andere brengen ze uit en het worden geen van alle echte hits. En de nieuwe soloplaat van Wallij Tax dan? Die? Ik vind hem niet om te gillen, maar het schijnt wel een hit te wor den. Op het ogenblik staat hij num- Ben je niet bang, dat er een eind aan je loopbaan als zanger komt? Dat het opeens is afgelopen? Het (tiener)publiek is erg grillig. Ik probeer met het tienerpubliek mee te gaan. En als het niet meer lukt, gaan we weer in Duitsland spe len. Nee, ik ben niet bang, dat het nfiet meer gaat. In Nederland is geen grote concurrentie, terwijl dat juist in Engeland wel het geval is. Goeie vrouw Maar daar staat de beat toch op een hoger peil? De opnametechniek is veel beter, maar een hoger peil, dat weet ik niet. Sommige groepen wel en andere weer niet. Wij speelden pas op het Bal-Boetiek in het Concertgebouw met o.a. Donovan en de Kinks. Daar hebben we een grotere blitz gemaakt dan de Kinks. Ik geloof niet, dat zij beter zijn dan een Hollandse groep. Dave Berry zag ons een keer spelen en na afloop kwam hij naar ons toe en zei: „Jullie zijn het einde". Oh. dat is wel leuk om te vertellen. Hij gaat waarschijnlijk het nummer THEO VAN ES: opeens kwam er een klein jongetje naar voren Foto Van der Horst

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3