VLEET Winsten mogen niet te zeer onder druk staan Minister De Block economische zaken) Zelfkritiek geboden Visserijnieuws bij de STRATEN WERDEN SLOTEN Geen regeringsplan voor sanering vissersvloot Gereformeerde jeugd houdt een love-in Gezag zonder vrijheid is tirannie VROLIJK BESLUIT VAN VOORIIOUTSE FEESTEN 4 DONDERDAG 21 SEPTEMBER i« (Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister De Block acht voor 't macro-economisch beleid van wezenlijk belang dat de winsten in de komende jaren niet te zeer on der druk komen te staan. De loon- en prijs-politiek evenals het fiscale beleid zullen hier ernstig rekening mee moeten houden. Dit zegt de mi nister in zijn toelichting op de be groting van economische zaken. Het tot staan brengen van de neerwaart se trend van de winsten zal naar zijn oordeel de economische groei ten goede komen. Nederland zal een relatief zwaar ac cent moeten leggen op het bereiken van een groeipercentage dat duidelijk boven de produktiviteitsstijging uit komt. Dit betekent ook dat Nederland zich zware offers moet getroosten op het gebied van besparingen en investe ringen. De economische groei zal op lange termijn gemiddeld 4-5 pet moeten bedragen. Dienstensector De industrie xal zich vooral toe moe ten leggen op kapitaal-intensieve pro- duktie. Om de werkgelegenheid op een hoog niveau te handhaven zal vooral de dienstensector het ieeweaandeel van de nieuwe arbeidsplaatsen moeten De minister is in beginsel niet pes simistisch over de exportmogelijkhe den, mits de relatieve kostenstijging in Nederland niet doorgaat. De in dustrie is de belangsrykste sector voor de uitvoer. Daarom moet de expansie politiek vooral gericht worden op de groei van bepaalde bedrijfstakken. De bedoeling is om via een globaal beleid tot industriële ontwikkeling te komen, met een minimum aan speci fieke overheidsinterventies. Daarnaast wordt de aandacht gericht op begelei ding en bevordering van projecten met potentieel gunstige groeiperspectieven. De minister is bereid overheidsdeel- name te overwegen, als zeer waarde volle projecten niet zonder die steun kunnen worden gerealiseerd. Regionaal gezien blijven aldus minister De Block het Noorden, Twente, Zuid-Limburg en delen van Noord-Brabant kwets baarheid tonen. Zeeland blijkt op weg zijn achterstand ten opzichte van het Westen in te lopen. De minister beklemtoont dat een verdere expansieve ontwikkeling een bewaking van kostenstijging vergt. Zuid-Limburg De minister verwacht dat een aktie- ve handelspolitiek de export naar de landen van het Oostblok kan verhogen, vooral in de chemische sector en op het gebied van de zware industrie. In het internationaal overleg is Ne derland gebaat bij verdere afbraak van Kamervoorzitter mr. Van Th iel: (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Mr F J. F. M. van Thiel heeft gistermiddag in 'n speech ter gelegenheid van zijn herbenoe ming tot Kamervoorzitter gezegd, dat zelfkritiek op haar plaats is in het Parlement, want dat er nog geen aanleiding voor met name de Tweede Kamer is om zich op de borst te slaan vanwege de wijze waarop zij haar taak heeft vervuld. In toenemende mate komt de vraag aan de orde in hoeverre de traditionele waarden van ons parlementaire stelsel nog in overeenstemming zijn te brengen met de moderne eisen van efficiency al dus mr- Van Thiel. Hen meende dat tel kens opnieuw gezocht zal moeten wor den naar een inpassen van bepaalde, zin volle gebruiken in de eigentijdse vorm geving van de werkwijze van de Kamer Mr. Van Thiel verklaarde dat het ir de bedoeling ligt om de hele rijksbegro ting voor het kerstreces parlementair af te doen. Er zullen steeds twee open bare commissievergaderingen tegelijk worden gehouden. Waarschijnlijk kom! er ook een voorstel om een spreektijd- beperking per fractie tijdens de open bare commissievergaderingen in te voe- Presidium Nadat zij gisteren reeds de eerste tot on met de der kamer voorzitter had ge kozen, voltooide de Tweede Kamer van middag het presidium door mr W Aart jes <AR), Jonkvrouwe mr. C W I Wtte waal van Stoetwegen <CH> en de heer L J. Lankhorst (PSP) resp. vierde, vijfde en zesde kamervoorzitters te kiezen. Winter programma christenvrouwen KATWIJK AAN ZEE - Winter- programma afdeling dorp van de christen vrouwenbond: 10 oktober: herfstkleurentocht. opgave bij me vrouw Ravensbergen. E. A. Borger- straat 65 en mejuffrouw Van der Schee. Bestevaerweg 1b; 27 septem ber: mevrouw Lodder-de Vries en mevrouw Mosterdijk over oude ge bruiksvoorwerpen en klederdrachten van de Zuidhollandse eilanden; 25 oktober- mei. Varkevisser: 22 novem ber: zuster Braat over: het werk in de Van den Berghstichting: 19 de cembcr: kerkwijding: 31 ianuan ds W. Bakker; 28 februari: demonstratie van het Produktschap voor groente en fruit met verloting en proeven van lekkere hapjes; 27 maart me vrouw Attema-Roosjen over hel vier de kruiswoord. internationale handelsbelemmeringen. Hierin past een stelsel van tariefpre ferenties ten bate van de ontwikke lingslanden mits daaraan door voldoen de handelsnaties wordt deelgenomen. Voorbereidingen worden getroffen om tot een regeling van de econo mische betrekkingen met Indonesië te komen- De uitvoer naar Indonesië bleef in 1966 met 119 miljoen gelijk aan het niveau van 1965. De invoer liep terug van 400 miljoen tot 353 min, voornamelijk als gevolg van kleinere leveringen van tinerts. De herstructurering van Zuid-Lim burg verloopt bevredigend. Momenteel zijn aan vestigingen of toezeggingen 8000 arbeidsplaatsen gecreëerd. Ver wacht wordt dat op grond van lopende besprekingen het aantal arbeidsplaat sen nog met 3000 tot 4000 kan worden uitgebreid. Met het tot stand brengen van een nieuwe winkelsluitingswet kan vol gens de minister niet worden gewacht tot deze kan worden opgenomen in een algemene regeling voor ordelijk economisch verkeer. Een zodanige regeling is gewenst dat ondernemers de vrijheid krijgen zelf de openingsuren van hun i kei aan te passen aan de wensen hun afnemers. Het hoofdbedrijfschap detailhandel zal over deze materie advies uitbrengen. De minister acht het gewenst dat voorbereiding wordt gemaakt met eer eigen ruimteprogramma. Er zal bin nenkort een keuze worden gemaakt uit de projecten die de Nederlandse in dustrie heeft ontwikkeld te weten een experimenteel grondstation en een sa telliet voor de telecommunicatie. Aardgas In 1968 zal de ombouw naar aardgas worden voltooid. Een verdubbeling van de leidingen is noodzakelijk. Nog dit jaar zal een leiding tussen Sappe- meer en Arnhem gereed komen. De produktie van aardgas bedroeg in 1966 ongeveer 3.6 miljard m3. Dit zal in 1968 tot 13 miljard kubieke me ter stijgen. De uitvoer zal dan drie mil jard kubieke meter bedragen. Dit zal onze schatkist een voordeel van 200 miljoen opleveren. De minister vreest geen verslechtering op het ge bied van de olievoorziening. IJMTJIDEN Aan de IJmuider markt verschenen 5 vaartuigen. Zij zorgden een aanvoer van 1506 kisten vis. waarvan 630 kisten schelvis. 80 kisten wijting, 130 kisten gul en kabeljauw, 20 kisten kleine gul. 5 kisten koolvis, 25 kisten poon, kisten haring, 120 kisten schol, 80 kis ten diversen en 800 kilo tong. Verder waren er 960 kleine kisten haring en 425 kleine kisten makreeL De prijzen waren over het algemeen hoger dan op de voorgaande dagen. Dat bleek duidelijk bij de gul. De grootste soort haalde nu op de eerste afslag top van f 84.- en dat was zeker vijftig gulden meer dan gisteren. Zelfs de klei ne gul, die de laatste tijd bijna steeds op het minimum werd gedrukt, bleef deze schande gespaard en was op de eerste afslag onder de f 37.- niet te koop Ook de kabeljauw zait in de lift en be dong een hoogste koers van f 146,- In de sector van de grote rondvissoorten was overigen» de witite koolvis nog duurder Hiervoor moest men gemideld ruim f 220 betalen. De haring blijft een gewild artikel Door elkaar genomen lag de koers op f 35,-. Voor de makreel viel een stijgende belangstelling te constateren. Op de ste afslag zat men diicht tegen de vijftig gulden. De af wachters konden later voor een tientje minder terecht, maar dat be trof een wat slechtere kwaliteit. Bij de tong zat er ook weer een beetje schot in. Alleen de grootmiddel zat iD de verkeerde hoek en belandde na een inzet van f 3.28 mert een notering van f 2,89 als enige soort weer onder de drie gulden. De tong I presteerde het om vijf cent boven de vijf gulden uit te komen Vastenactie N'vvijk levert 4500 op NOORDWIJK AAN ZEE De 'vastenactie' van de leden van de Ge reformeerde Kerk heeft 4.500 op gebracht. Het geld is bestemd voor *en school voor lichameliik eehandi- caDte kinderen te Mombasa (Kenya). Van de school is een brief ontvan gen. waarin men zijn hartelijke dank uitspreekt over de gift. Vooral de manier waarop het geld is bijeenge bracht. heeft veel indruk gemaakt op de mensen daar. Het ligt in de bedoeling de 4 500 te gebruiken voor uitbreiding van de slaapzalen van de school. Het bedrag is voldoende om twee slaapkamers voor elk nepen kinderen te bouwen met inventaris. Chrstenvrouwen Noordwijk NOORDWIJK De afdeling Noord- wijk aan Zee van de christenvrou wenbond is weer met haar activitei ten gestart. Voor de komende maanden is er ■•en aantrekkelijk programma vastge steld. Vanavond komt iemand spreken over de diaconessenarbeid in Suri name, geïllustreerd met film Op vrijdag 20 oktober a.s. heeft in De Rank een grote voorlichtingsbij eenkomst plaats. Deze avond wordt georganiseerd in samenwerking met ie afdelingen Noordwijk-Binnen en Noordwijkerhout. De leden krijgen dan, alles te. zien en te horen over aardappelen. Op donderdag 16 november wordt een avond belegd ter gelegenheid van het 50-jarig 'ubileum van het blin deninstituut Bartimeus Op donderdag 21 december ten «lotte wordt de kerstwjjding gehou- Gewoonlijk hebben de bijeenkom sten in het Verenigingsgebouw plaats Zij beginnen om acht uur. De Bar- timeüs-avond half acht. Voor de schol was de interesse even eens beter. De grote en de grootmiddel startten met een redelijke koers van f 58.- Weliswaar moesten zij later een tientje prijsgeven, maar het gemiddelde lag stukken boven dat van de voorgaande De kleinmiddel en de schol I mochten er met een notering' van f 55,- tot f 50.- ook best zijn. De tweetjes haalden met zestig gulden de top, maar moesten ook met de laagste notering van f 27.- noegen nemen. Schelvis De schelvis vormde een ongunstige uitzondering op de stijgende regel Voor al de kleinere soorten konden niet on der de verdrukking vandaan komen. Zo. wel de pennen als de kleinmiddel zak ten na een ook al niet hoog begin van twintig gulden op f 17,-. De wijting hield zich veel beter staande. De dichte soort ging steeds voor f 32,- van de hand, voor de gestripte wijting moest men od de eerste afslag f 34.- betalen. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de IJM 37 Delft met 1100 kisten en 380 kleine ki9ten di versen, de VL 121 Willem met 510 kis ten, de VL 131 Petronella met 500 kisten en de SCH 117 Onderneming 3 met 100 kisten en 600 kleine kisten diversen In Scheveningen In Scheverwngen werden aangevoerd 20 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw, 10 kisten kool vis, 600 kleine kisten haring, 200 gekoch- te kisten haring. 120 kisten schol en 4000 kilo tong. Moeder-Godskerk is nu gereed Voorschoten. Volgende week don derdagavond om zeven uur zal de nieu we Moeder-Godskerk in Boschgeest worden geconsecreerd door de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen. Binnen vijf jaar na de stichting van de Moeder Godsparochie is het kerkge bouw gereed. Eerder dan de wijk Boschgeest volgebouwd is. Voorschoten richt thans alle bouwactiviteiten op de uitbreidingswijk „Noord-Holland" de noordzijde van de gemeente. Bij de grenswijziging in 1966 werd dit deel van Voorschoten niet bij Leiden getrok ken en met grote spoed bouwt Voorschoten deze wijk thans vol. Daardoor wordt ook de wijk Bijdorp, naast Boschgeest niet volgebouwd en is thans de Moeder-Godskerk te groot voor het beschikbare aantal rooms-ka- tholieken, terwijl het bisdom waarschijnlijk nog dit jaar een nood kerk zal stichten in Voorscho- ten-Noord-Hofland. Daar wonen bin nen enkele jaren 8000 nieuw Voorscho tenaren. Het aantal r.k. in deze wijk kan niet worden opgevangen door de St. Laurentius en de Antonius in Lei den. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Margit E. d v E C Klein Nagelvoort en J J Zwet; Rutger P, z v Th R Spreij er J Dekker; Johannes W N, z v W J G Spiegeler en G C van der Hulst; Corne lia E C M. d v C J van Heteren en C A M Raaijmakers; Remmert, z v R den Otter en J Vonk; Wilhelmina K A d H D M van der Valk en H G Duijzers; Andreas CHJ, zvACHJ Jeursen A A van der Meer Ondertrouwd: Charles M Arnoldus te Leiden en Johanna E Karremans; Cor nells P van Elk te Wassenaar en Marga- retha A E Meijer; Gerard Verboon en Issaa J Bos; Willem Kramers te Nunspeet en Jacomien Rotman. Gehuwd: Bernardus P M Broekhof te Noordwijkerhout en Johanna A M Kriek; Pieter J Marnecken te Monster Hendrina A Kerkman; Frans Meijer te Veldhoven en Emma I. Bisschop; Erik P Elink Schuurman te Leiden Joline LEA Gastelaars. Overleden: Heintje van Zwol wed. v J van Damme 81 j. (Bachlaan 21), Geer tje Stuur wed. v A Lentz, 83 j. (Bach laan 21). Musicaluitvoeriii g gaat niet door VOORSCHOTEN De musical uit- voering door de „Jonge Letterkring" in het Cultureel Centrum gaat vanavond niet door in verband met ziekte van tweetal medespelenden, 't Nut heeft nog geen nieuwe datum vast gesteld. KOUDEKERK - Een jikse wolk breuk zette gisteren rond het middaguur een deel van Koude kerk-oost onder water. De put ten konden het neergutsende re genwater niet snel genoeg ver zwelgen. Op de foto de Dr. Vlaanderenlaan. DEN HAAG Uit de visserijbegro ting 1968 blijkt, dat het structuurver- beteringsbeleid in de visserij wordt voortgezet. Voor volgend jaar is zes miljoen gulden uitgetrokken (in 1966 f 5.6 miljoen, in 1967 f 6,2 miljoen. De maatregelen blijven er voorlopig op gericht een rationele produktie en afzet van kwaliteitsvis te bevorderen. Opening gymlokaal te Leiderdorp LEIDERDORP Prof. dr. J. P. van Praag, gedeputeerde van Zuid-Holland, opent maandagochtend om 11 uur het nieuwe gymnastieklokaal aan de Hoog- madeseweg. Eerste paal voor 340 flats in Leiderdorp LEIDERDORP Wethouder C. Meerburg slaat maandagochtend 2 okto ber om half 12 de eerste paal voor het complex van 340 A-premiehuurwonin gen. deel uitmakend van de „hoogpro- duktiestroom" van J030 woningen. Op de heiplaats zal een maquette van de gemeente Leiderdorp staan opgesteld. Hip en bloemen in het haar NOORDWIJK AAN ZEE De gereformeerde jeugd houdt zaterdag avond een love-iu in het verenigingsgebouw aart de Hoofdstraat tegenover de kerk In het kerkblad staat, dat dit een avond van lief-zijn-voor-elkaar be tekent en dat wordt verwacht, dat de deelnemers er hip zullen uitzien. Steek een bloem in het haar, zo heet het. De beschildering zal worden verzorgd door Jan Kok. Muzikale mede werking de beatband The light feetspiders uit Leiden. WINKELIERSSHOW IN LEIDERDORP LEIDERDORP Acht Leiderdorpse winkeliers zullen op 25, 26 en 27 sep tember in het dorpshuis de Show '67 houden. Er zal o.m. kleuren-tv wor den gedemonstreerd. De show wordt maandagavond op zeven uur geopend. Daarna is hij tot elf uur geopend. De openingstijden op dinsdag en woens dag zijn: 's middags van drie tot vijf en 's avonds van zeven tot elf uur. Elke avond wordt een hoofdprijs van f 100 uitgeloofd. Elke 25e bezoeker krijgt een attractie. Appèlclienst in Scheppingskerk LEIDERDORP Op zondag 24 september wordt in de Scheppings kerk, onder auspiciën van de kerke raden van de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente, een gemeen schappelijke dienst gehouden, waarin ds. F. Minnema (Geref.) en ds. J. P. Honne (Herv.) zullen voorgaan. Deze dienst, die om 10 uur v.m. begint, bedoelt een oproep tot en be zinning te zijn op de in het komende winterseizoen gemeenschappelijke voorgenomen arbeid. De heer E. At-sma 'saxofoon) verleent solistische mede werking. Leiderdorps zwembad zaterdag dicht LEIDERDORP Het zwembad D» Does aan de Ericalaan wordt zaterdag middag gesloten. Nieuwe plannen die betrekking-heb ben op de sanering van de trawler- en kottervloot worden niet overwogen. Verwacht wordt, dat de voorlopig ver lengde en een ter vervanging daarvan strekkende nieuwe financieringsrege- ling het voor het bedrijfsleven moge- ijlk zullen maken althans ten dele deze activiteiten zelf uit te voeren. Overleg is gaande omtrent histori sche rechten voor Nederlandse vissers binnen de Deense twaalf-mijls-visserij- LEIDERDORP De Leiderdorpse afdeling van de Christen Vrouwenbond is gisteravond het nieuwe seizoen be gonnen met een lezing over „Gezag en gehoorzaamheid bij het jonge kind" van mevr. G. H. Terpstra-Kraayeveld, arts te Heemstede. De presdente, mevr. J. Bleichrodt- Richter. verzorgde een meditatie over lijden en verdriet. Mevr. Terpstra noemde allereerst drie sytemen van opvoeding. Het au toritaire ik ben de baas je doet wat ik zeg; ten weede het liberalisme: alles komt vanzelf wel in orde veel vrijheid, geen gezag; en ten derde d9 ontwikkelingsgedachte: het aangepaste (aan de leeftijd) gezag. Zij pleitte voor deze laatste opvoedingsvorm, omdat tolerant gezag zelfvertrouwen kweekr Vooral het jonge kind heeft vaste punten en lijnen in z'n leven nodig. Gezag zonder vrijheid is tirannie. De inleidster behandelde verder nog het bedplassen (aandacht vragen), eetge woonten (niet het kind moet eten, maar wel 't kind mag eten) en over- bescherming (het kind te lang klem houden). Dokter Bakema gaat jubileum vieren LEIDERDORP Woensdag 1 novem ber hoopt dokter H. Bakema zijn zilve ren jubileum als arts te vieren. Pa tiënten en oud-patiënten hebben het plan opgevat hem te huldigen. Wie een bijdrage voor het aan te bieden geschenk wil geven, kan gireren op postrekening 28.40.23 van de coöperatie ve Raiffeisenbank te Leiderdorp met vermelding „jubileum dokter Bakema". Leiderdorps schaaknieuws LEIDERDORP Voor de onder linge competitie van de Leiderdorpse Schaakclub zijn de volgende wedstrij den gespeeld: R v d Zwan-G C Verschoor "4; J H v d Velden-J C de Groot 1—0; W Goedhart-R Marbus 10; M Flohr-A Hoppenbrouwer 10; A P Helmus-J den Hoed 01; R Soerjadi-A W F Geerlings 10; P C v d Leek-C v Tol 0—1; J M Hak-J M v d Maat 0—1; H Hogenkamp-mevr E Kuit-Cnossen afgebroken. VOORHOUT Op de tweede en laatste dag van de volksfeesten was er veel vertier op het feestterrein, mede dank zij het redelijk goede weer. Gistermorgen werden er twee voet balwedstrijden gehouden. Een zich ,,de Stompwijkse ladies" noemend dameselftal speelde tegen Voorhout- se „ladies"; de laatsten wonnen met 7—1. De andere wedstrijd ging tussen gemeente-ambtenaren enerzijds en bestuursleden van de Oranjevereniging en leden van de muziekvereniging St. Cecilia anderzijds. Het werd een ge lijk spel: 33. De door de Oranjever eniging uitgeloofde wisselbeker kwam na de strafschoppen die uitkomst moesten brengen in het bezit van de Oranje- en muziekmensen. Burge meester Stolwijk overhandigde de trofee. Winnaars bij het boegsprietlopen over de vijver in de Jan Steenlaan werden: 1. Cees Hoek, 2. P. Vlasveld, 3. Jaap Hoek, 4. Ben van Egmond. 5. Frits van der Geer, 6. Gijs van Leeu wen. Bij het tonknuppelen werden Ben van Kempen en A. van Schoote"h PREDIKANT VAN NU IS FUNCTIONEEL LISSE Drs. JE. van der Woude, gereformeerd predikant in Lisse, heeft gisteravond voor de afdeling Lisse van de Christenvrouwenbond gesproken over de „predikant in deze tijd". Vroeger, aldus drs. Van der Woude, was de pastorie een idylle, van waar uit men de hele gemeente als in een lichtbundel kon overzien. De predikant „droeg" het ambt; hij stond bekend om zijn gewaad (zwart), zijn gelaat (ernstig) en zijn gepraat (vroom). Hij deed het hoogste wat op aarde te doen was: zielen redden. De predikant in deze tijd is niet meer patriarchaal, maar functioneel. De mens is mondig geworden, spreekt of moet althans zelf meer spreken naar buiten. De gemeenteleden moeten met de predikant zoeken naar een oplossing van de problemen. De predikant hoeft niet meer alles te kunnen en te willen. Ds. Kooistra beroepen LISSE Ds. S- Kooistra heeft een be roep ontvangen van de hervormde ge meente in Twello. In een half uur f 6.000,- bijeen RIJNSBURG Een door een leden commissie georganiseerde offersamen komst van een half uur heeft f 6021.10 opgebracht. Er wordt op gerekend, dat diit spon taan bijeengebrachte bedrag nog zal stij gen door nagiften. In de samenkomst die ondei leiding stond van de plaatselijke predikant ds G. de Vries, hield deze een korte toe spraak over de z.g Joaskist (2 Koningen 12:9». een offerblok ten behoeve va restauratie van de tempel. De zondagsschoolkinderen verleenden medewerking door het zingen van enkele toepasselijke liederen. Mej T Wagtei zong begeleid door organist Wim Zand bergen. RIJNSBURG Onder leiding van de leidsters van de jeugdclub werd gisteren voor de jeugd van 812 jaar in Concordia een gezellige avond ge houden. De belangstelling was groot. Het is een fijne avond geworden met muziek, film en spel. o.a. zaklopen en een Ballonnenspel. De opening werd verricht door de heer A. van Egmond. Het oude spel huldigen voor gi huwde dames trok aanvankelijk ni veel belangstelling; nadat ook ongi huwden waren toegelaten, ging vlotter. Ten slotte werd ook nog traditionele stoelendans gehouden. Het feest werd weer opgeluiste door de drumband van St. Ceciü Een verrassing vormde het optredi van de Rijnsburgse drumband D^' die met een show veel succes oogsti Vanavond worden in de meubelsho' room van de firma Noordermeer Zn. de prijzen uitgereikt. VOORHOUT Mej. Annie v. Lans is aan de Landbouwhogescho in Wageningen geslaagd voor botanisch analiste. Katwijkse jongen hotst tegen auto KATWIJK - Óp de hoek Sandtlaa» Baron van Wijckerslootstraat is gistt morgen om vijf over half negen de jarige Arie Kulk op zijn bromfiets botsing gekomen met een vrachtauto, jongen brak zijn linker enkel en is n het academisch ziekenhuis te Leiden bracht. Orgelconcert Katwijk KATWIJK Zaterdagavond om acht uur houdt de concertcommii sie „Pro Organo et Musica" een ni jaarsconcert in de Triumfatorkerk U genover het raadhuis. Gespeeld wor door de organist Jozef Sluys uit Brui sel. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijde hoog water 5.09 en 17.24 uur; laag ter 1.19 en 13.24 uur. Prof. Glasbergen ovei opgravingen V'burg VALKENBURG Op veler vf zoek is prof. dr. W. Glasbergen berei gevonden een voordracht te houdt over de geschiedenis van de Romein) castella te Valkenburg, in het bi) zonder ook over de belangwekkend resultaten van het in uitvoering zijnd onderzoek aan de Broekweg. Dit gebeurt in het Dorpshuis zate: dag a.s., 's avonds om 8 uur. De toe gang is gratis. Tevens worden in ht Dorpshuis voor éénmaal de belanj rijkste vondsten van de opgraving* in Valkenburg tentoongesteld. Zangavond Valkenburg VALKENBURG Het christelfl jeugdkoor De Lofstem geeft een g' varieerde zang- en muziekavond o dinsdag 26 september in de herv. kerj Medewerking wordt verleend door chr. zangvereniging Advendo met ot gelbegeleiding van de heer J. Tor en Vox Et Musica te Aalsmeer. A* het orgel: M. van Noort en J (Den Haag), piano Jac. Meerse (Aal) meer). Aanvang half acht precie Deuren open 7 uur. VALKENBURG De Christel vrouwenbond opent het vergader seizoen op woensdag 27 septembe 's avonds om 7.45 uur in de zaal de hervormde kerk. De heer C. F. der Molen te Slikkeveer zal ipreken over: ..Uw man en zijn werk Ook gasten zijn hartelijk welkom. VALKENBURG Gevonden: bos tels (8 stuks), zilveren bedclarmbandje, J# gensfiets Phoenix, klnderdriewlelertjc, <f mesflets handremmen, div. sleutels, brul' leren sandaaltjes met sokjes, kinder)»»)' berenportemonnaie bruin met rltsslultl» en foto's, gasaansteker. autowtel, zw«< portemonnaie. damesfiets zwart Fonftf ;tep rood met witte spatborden. Verloren: kinderjack, wieldop m< .and Simca, blauw vest, bos sleutels, renhorloge Renis Boris, zilveren manche1 3. regenpak grijs, notitieboekje n" etui met sleutels, 2 sleutels. 1P: e plastic sandaaltjes. jongensfte» blauw met groene kettlngkast.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 4