SANERING VAN HEIJST VERGDE 16 MILJOEN Personeel Van Heijst voelt zich bedrogen Ontwikkelingshulp kan geld opbrengen GROOTSE HULDIGING VAN EVERT STERK 400 man onmiddellijk op straat Bedrijf in Wierden gered Vakcentrales: nauwere band met Z.-Slavië Britse troepen naar Gibraltar REGERING MAANT DOUANE HUUR VOOR UW Verrassing Max Heymans Paars-violet werd favoriete kleur Algemeen Fondsenbezit ibezit W 6500 moorden in één jaar in Amerika Slepers om de Kaap STAKING BIJ ALITALIA s ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1967 (Van onze speciale verslag gever) DEN HAAG De bijna 100 jaar oude Haagse metaal industrie J. B. van Hejjst en Zn. N.V. heeft de gevreesde salto mortale gemaakt. Gistermiddag werd door de bewindvoerders bekend ge maakt, dat ongeveer 400 van de ruim 600 werknemers de laan waren uitgestuurd. Het dochterbedrijf in het Twentse Wierden daarentegen kon worden gered. Praktisch de gehele beroepsbevol king van die plaats 250 man werkt bij Van Heljst. Voor de zelfstandige voortzetting van deze tak heeft de Nederlandse Dok en Scheepvaartmaatschappij te Amster dam haar bemiddeling verleend. Het Belgische bedrijf (350 man) zal alles in het werk stellen om zich in technische zin onafhankelijk te ma ken van het moederbedrijf. Voor het Ierse bedrijf (80 man) schijnt nog wei nig hoop te bestaan. De Duitse ver kooporganisatie (20 man) zal worden opgeheven. De zichtbaar vermoeide bewind voerders dr. ir. J. G. Schlingemann en mr. M. P. Bloemsma brachten naar voren dat alle onderbrengings- en fusiepogingen op een mislukking wa ren uitgelopen. Beiden toonden zich diep onder de indruk over de wijze, waarop het personeel het slechte nieuws ontvangen had. Bij een groot aantal werknemers velen hebben een dienstverband van meer dan 25 jaar stonden de tranen in de ogen. Geen geld Mr. Bloemsma, die als woordvoer der optrad, bracht naar voren dat -»r diverse oorzaken waren voor het ge deeltelijk sluiten van het bedrijf. Er was geen geld, zo zei hij, en als er geld gekomen was, moest bij voortzet ting van de firma met een maande lijks verlies van een half miljoen gul den gerekend worden. De voortzetting op zichzelf zou ech ter een grondige sanering noodzake lijk maken, waarvoor een kapitaal van 16 miljoen gulden nodig was. Het machinepark bijvoorbeeld was hope loos verouderd. De factoren wanbe leid en wanbeheer, die een voorname rol hebben gespeeld bij de déconfitu re wilden de bewindvoerders niet ver bloemen. Mr. Bioemsma verklaarde in dit verband dat de firma te redden zou zijn geweest als er „een jaar eerder of misschien zelfs nog later" was in gegrepen. Het familiebedrijf Van Heijst employ- eerde bijna 1300 man in binnen- en buitenland. Ruim 80 man, die aan de afdeling stalen ramen in Den Haag verbonden zijn. zullen gedurende ten minste anderhalf jaar kunnen blijven doorwerken. In de afdeling radiato ren eveneens in Den Haag is er nog voor bijna 150 uurloners en admi nistratieve krachten werk, doch slechts gedurende drie weken. Of het hierbij blijft, zal afhangen van de orderportefeuille en van de bereid heid van deze werknemers om hun dienstverband voort te zetten. De firma kwam twee weken gele den in het niedws als gevolg van acute liquid'iteitsmoei'lijklheden. De Amrobank stelde zich echter tot twee Voor de Londense vrouwelijke politie-agenten is een nieuw uni form ontworpen. Het oude bezat te weinig wervingskracht. Daar moest dus wat aan worden gedaan, vooral nu het korps wordt uitge breid van 434 tot 528 dames. Het ontwerp is van Hartnell. Simone Mirman maakte er een passende "et bij. keer toe garant voor de lonen, die moesten worden uitbetaald (in totaal zo'n 350.000 gulden). Hoge uitgaven Tegen de gang van zaken in het bedrijf hebben de vakbonden reeds lang gewaarschuwd. Te hoge uitga ven in de particuliere sector en een slecht investeringsbeleid (vooral 'n Ierland) waren de heetste hangijzers. De bewindvoerders brachten naar voren pijnlijk getroffen te zijn door de omstandigheid dat de premies voor het beambtenpensioenfonds niet ten volle zijn afgedragen. Een bedrag van ruim 8 ton, of wel meer dan 15 procent van het fonds, is niet meer te achterhalen. Over de vraag of er van een overtreding van de wet op pensi oenen en spaarfonds kan worden ge sproken, wilden de heren Schlinge mann en Bloemsma zich niet uitlaten. Zeker is dat de vakbonden de heer Van Heijst in rechte zullen aanspre ken. Het werknemersaandeel van het lopende jaar bijvoorbeeld is niet aan het fonds afgedragen. Nog afgezien van de vraag of de grens van het wettelijk toelaatbare overschreden is de Verzekeringskamer, die al eer der een waarschuwende vinger heeft opgeheven, zal hier een onderzoek naar instellen, kan ten aanzien van het terugploegen van het werkne mersaandeel in het bedrijf in ieder geval van een strafbaar feit worden gesproken. Volgens insiders zijn de moeilijkhe den van het bedrijf eind 1966 begon nen. Door concurrentie in binnen- en buitenland moest toen het systeem van de zogenaamde bruto- en netto- verkoopprijzen worden losgelaten. Aan bonificaties ten behoeve van af nemers moest het vorig jaar een be drag van 750 000 gulden worden be taald. In de eerste helft van dit jaar moest nog eens dezelfde som worden uitgegeven. De ter griffie gedeponeer de balans na de aanvraag tot surcéance van betaling klopte vol gens de bewindvoerders niet. Uit de financiële stukken was hun gebleken dat de activa in het verleden waren opgewaardeerd. Het bedrijf werd uit gehold, omdat er meer winst werd uitgekeerd dan er in feite werd ge maakt. Schandalig Bestuurder D. Nederveen van de Christelijke Bond van Metaalarbei ders sprak van een „meer dan schan dalige zaak". Woordvoerders van an dere vakbonden lieten zich in soortge lijke bewoordingen uit. In dit droeve debacle blijft de fi guur van de directeur-eigenaar, de heer J. P. J. van Heijst, nog altijd even duister. Mr. Bloemsma wilde hem niet onmiddellijk als een vermin derd toerekeningsvatbare persoon be titelen, maar hij gaf toch toe dat het een medisch geval was. Het was uiter mate moeilijk voor de bewindvoer ders geweest „een normaal gesprek" met de naar het Belgische Grobben- donk uitgeweken heer Van Heijst te Als serieuze gegadigden voor over name van het bedrijf zijn de Hoogo vens, de NDSM, de Verenigde Machi ne Fabrieken, Bronswerk en De Vries Robbé in de markt geweest. Weigering Volgens geruchten zou een laatste reddingspoging, die door een consorti um van bedrijven was gedaan, zijn gefaald, omdat de directeur-eigenaar in laatste instantie weigerde zijn me dewerking te verlenen. De Amrobank waarschijnlijk de voornaamste crediteur zou volgens dezelfde geruchten een voorstel heb ben gedaan om het maatschappelijk kapitaal van 4,5 miljoen gulden vol te storten. De N.D.S.M., de Verenigde machine Fabrieken, de Hoogovens en Bronswerk zouden dit plan hebben gesteund. De heer Van Heijst zou ech ter een spaak in dit wiel hebben gestoken hij bezit aandelen tot 1.4 miljoen gulden omdat hij dan de zeggenschap in zijn bedrijf zou heb ben verloren. SCHIPHOL De Nederlandse vak centrales en de Joegoslavische vakbe weging gaan nauwer contact onder houden en o.m. regelmatig gegevens uitwisselen over vele zaken. Dit heeft de voorzitter van het NW, de heer A. H. Kloos, gistermid dag meegedeeld na zijn terugkeer van het bezoek van een week, dat hij met de voorzitters van net NKV en het CNV aan Joegoslavië heeft ge bracht om zich op de hoogte te stel- 'en van het sociaal-economische sys- 'eem in dat land. „Dit systeem is uniek in de we- ■eld", zo zei de heer Kloos. „De zeg- ;enschap in ondernemingen van neer dan vijf employees ligt in han en van de arbeiders, die er werken, 'ijdens de vergaderingen van door e werknemers gekozen arbeidersra- en wordt beslist over het aannemen het ontslag van de directie, over verdeling van de inkomsten, over vesteringen en consumptie enz. Zo gende bepalen de werknemers zelf e economische groei van de onderne- •ing." CNV-voorzitter J. van Eibergen zei ooral geïmponeerd te zijn door het lexibel systeem dat wordt aangepast vaar dat nodig is. „Het zal echter liet eenvoudig zijn om het systeem naar Nederland over te plaatsen, al is *r zeker wel wat van te gebruiken." LONDEN Het Britse ministerie an defensie heeft gisteren meege- leeld, dat tussen 25 en 28 september 100 militairen ter versterking naar Gibraltar zullen worden gezonden voor een periode van zes maanden. Het Spaanse kabinet heeft besloten geen nieuwe maatregelen tegen Gi braltar te nemen. UTRECHT De 150 miljard gulden, die de laatste tien jaar in internationaal verband aan ontwikkelingshulp zijn besteed, zijn onvoldoende gebleken om de kloof tussen arm en rijk te verkleinen. De inspanningen zullen dan ook moeten worden opgevoerd, aldus ir. J. M. J. Hanraets, oud-president-direc teur van de Grontmij NV giste ren in Utrecht op de jubileum- vergadering van de contactgroep exportdeskundigen. Indertijd stelden de VN de gemid delde groei van de nationale produk- tie in de ontwikkelingslanden op 5 procent per jaar, maar daar is niets van terecht gekomen: er werd nauwe lijks een groeipercentage van 1,5 be reikt, terwijl de produktie per hoofd an de bevolking zelfs daalde. Ook het aandeel van de ontwikkelingslan den in de wereldhandel ging omlaag en bedraagt thans slechts 20 procent. Wat wel toenam, was de schulden last van deze landen. Volgens ir. Han raets hebben ze de helft van de gel den van de ontwikkelingshulp nodig voor het betalen van rente en aflos sing van him schulden. Dit komt vooral doordat het geld tot nu toe vooral is gebruikt voor de verbetering van de infrastructuur, de gezondheidszorg en het onderwijs, projecten, waarvan het rendement pas op lange termijn merkbaar wordt. VERDIENEN Ir. Hanraets stelde, dat kapitaalo verdracht nooit tot ontwikkeling kan leiden als men niet tegelijkertijd zorgt voor kennisoverdracht. Volgens hem zullen we ons 'bij het verlenen van hulp niet meer moeten beperken tot onze eigen deskundighe den en tot landen, waarmee we al economische contacten hebben. De ge- De Russische astronaute Valen- tina Tereshkova ontving tijdens een receptie op het stadhuis te Rome een beeldje van de wolvin, die Romulus en Remus zoogt - het symbool van de Eeuwige Stad. Links burgemeester Ame rigo Petrucci. BRUSSEL De Belgische regering heeft de stakende douane-beambten een brief gestuurd, waarin een be roep wordt gedaan om het werk te hervatten. Tevens wordt meegedeeld, dat geen loon wordt uitbetaald over de dagen waarop niet is gewerkt. Op de eisen van de eenheidsvakcentrale gaat men niet in. WINTERREIZEN GOED VERWARMDE EN SEMI- AIRCONDITIONED LUXE TOURINGCARS Vraag onze zeer voordelige wintertarieven I/'DACtouringcar INnMOe I BEDRIJF Vruchtentuin 124,- Rotterdam, Tel. 198050 (Vervolg van pag. 1) Het Belgische dochterbedrijf, in 't bijzonder de heer J. van Bree te vens commissaris van het concern had volgens de heer Pit een kwalijke rol gespeeld. Men wilde niet solidair zijn; met medewerking van de heer Van Heijst werden alle mogelijke po gingen in het werk gesteld om zich van het moederbedrijf los te mkaen. De vakbondbestuurder stelde ech ter, dat dc firma in Grobbendonlc on herroepelijk in het faillissiment zou worden meegesleurd. De moeder had op de dochter een vordering van AVz miljoen gulden. De bewindvoerders zouden ongetwijfeld alles in het werk stellen om dit bedrag los te krijgen. De heer Nederveen besprak de tech nische details. Met de NDSM, die 80 man wil overnemen, was over eenstemming bereikt over het doortel- j len van de dienstjaren. Wat de voort- zetting van de pensioenrechten be treft, zou het Amsterdamse bedrijf (Van onze moderedactie) AMSTERDAM Max Hey mans verraste gisteren op zijn première een ieder door met violet als favoriete kleur te ko men. Een paars-violet, dat zich COLLECTIEVE BELEGGING IN AANDELEN Het jaarverslag Vraag uw commissionair 1Q£R /1Q£7 ,n effecten °f bankier °f 1900/190/ rechtstreeks via postbus ligt voor U gereed 3700 - Amsterdam. NDELEN nmissionair bankier of I via postbus rdam. WASHINGTON pens zijn gebruikt voor president verder o.m President Johnson heeft 6.500 moorden, 10.000 zelf- ..De tijd is achter ons, dat er gisteren bij het con- moorden, 2.600 dodelijke wij kunnen toestaan dat gres op aangedrongen ongelukken, 4.500 aansla- dodelijke wapens door snel maatregelen te ne- gen met ernstig letsel en postorderhuizen wrkocht I men om te verhinderen 50.OOO roofovervallen. worden op dezelfde wijze dat vuurwapens in ver- als ingevroren vlees of keerde handen komen. „Een beschaafd land manden met fruit. In een brief aan John kan niet toestaan dat de- De tijd is voorbij, ilat W. McCormack, de demo- ze gewapende terreur wij een vijand van de ge- cratische voorzitter van voortduurt", aldus presi- meenschap toestaan een het huis van afgevaardig- dent Johnson. Er zijn vo- dodelijk wapen te kopen den, schreef de president rig jaar in de VS twee en te gebruiken, terwijl dat sinds augustus 1966. miljoen geweren ver- de bestaande wetgeving ,toen een sluipschutter uit kocht voor een groot ge- der staten dezelfde perso- |een toren van de uni- deelte aan misdadigers nen zelfs niet toestaat jversiteit in Austin mentaal gestoorden en een auto te besturen of (Texas) 44 mensen heeft jeugdige personen. zijn stem uit te bren- doodgeschoten, vuurwa- In zijn brief schreef de gen"-. laat combineren met tabaks bruin, ivoorwit en champagne. Verder zwart voor geklede japonnen, maar voor de avond weer het violet, nu meer naar zacht? lila zwemend, al dan niet doorweven met lurex. Die avondjaponnen reiken tot on der de kuiten, bereiken soms de enkel. Voor de dag maakt Heymans klas siek mooie kleren. Men zou ze reeds een jaar geleden gekozen kunnen heb ben, men zal ze over enige jaren nog kunnen dragen zonder int de mo dieust toon te vallen. De roklengte bleef op de knie. Bij de tailleurs meestal een jasje tot de taille. Soms verkorte een dwarsnaad een centimeter of tien boven de zoom de lijn. De rokken varieerden van recht tot breedgeplooid, veel enveloppe-model- len ook. Bij de mantels liet Heymans enor me stola's dragen, gevoerd met de mantelvoering, waarvan le bijpassen de japon eveneens vervaardigd was. De kragen zijn in officiersstijl, maar heel hoog en liggen enigszins tegen de hals op. Naast prachtige wollen weefsels, het cor-du-roy van Schut tersveld, o.a. voor een kastanjebruin tailleur met Ivoorkleurige blouse, die een onwaarschijnlijk lange V-hals had. Antilope- en nappaleer voor heel geklede ensembles en tailleurs. Een leverkleurige nappa mantel bleek ge voerd met een zilverbrocaat en werd gedragen over een nappa rechte ja- oon met een col van beverbont. De hoeden vonden we minder geslaagd: bollen van de mantelstof of grote cloches la Gart>o. Zoals altijd werd de première bijge woond door een groot aantal Amster damse actrices. alles in het werk stellen om dit zo gunstig mogelijk te regelen. Medegedeeld werd nog dat de NDSM nog eens 100 man zou kunnen plaatsen. Voor deze groep zou echter wel een omscholingscursus noodzake lijk zijn. In de steun De mensen, die op straat stonden, zouden reeds van maandag af van de werkeloosheidswet kunnen trekken (80 procent van het loon). Met het Gewestelijk Arbeidsbureau was een regeling getroffen om de registratie 1 zo soepel mogelijk te laten verlopen. De vakbonden lieten doorscheme ren dat het Wierdense bedrijf slechts kon worden gered door een garan tiestelling van de regering. Alleen om dat Wierden in een probleemgebied ligt. kon op dit punt een beroep op het ministerie van economische za ken worden gedaan. Enkele tientallen werknemers ge- organiseerden zowel als ongeorga niseerden beklommen het podium om er in verschillende rondes het hunne van te zeggen. Er kon van bezorgdheid en van verbolgenheid worden gesproken. Stemmen klonken op om „het bedrijf te bezetten", de afdeling stalen ramen, die nog voor tenminste anderhalf jaar kan door werken, „plat te gooien" en werkwilli gen te verhinderen aan de slag te gaan. Over het pensioenfonds werden ve le harde noten gekraakt. De directie en ook het bestuur van het fonds werden herhaaldelijk van diefstal beschuldigd. De vakbondbestuurders brachten in dit verband naar voren dat het nog de vraag was of de gren zen van het wettelijk toelaatbare overschreden waren, doch dat ze in dezen zeker een onderzoek zouden la ten instellen. Premie terug Meerdere aanwezigen wensten de premie, die ze betaald hadden, terug, terwijl ze ook voor overwerk, vakan tietoeslagen en -dagen, zomede voor het ingebreke blijven ten aanzien van de ontslagprocedure, gecom penseerd wensten te worden. De vakorganisaties zegden toe na mens het hele personeel van Van Heyst een vordering in te zullen stel len. Benadrukt werd dat zieken en gepensioneerden niet gedupeerd zou den worden door de nieuwe toestand, die was ontstaan. De ruim tachtig werknemers van de afdeling stalen ramen wilden we ten of hun arbeid ten goede zou ko men aan hun op straat staande colle ga's of aan Var. Heijst. Een duidelijk antwoord kon hier niet op gegeven worden. Het feit, dat het moederbedrijf voor 't grootste deel gesloten is, maar dat de dochter in Grobbendonk voor lopig door kan draaien, bleek verschillende oudere werknemers zwaar op de maag te liggen. Zij wa ren het geweest, die de Belgische tak hadden opgebouwd. Alle matrijzen en alle technische kennis kwamen uit Den Haag. Een van de aanwezigen wenste een onderzoek naar de aanschaf van twee identieke machines, waarvoor twee keer 300.000 ontwikkelingskosten in rekening was gebracht. Deze machi nes kwamen uit Duitsland. Aangege ven werd dat er bij de leverantie wel eens geknoeid zou kunnen zijn. Buitenlanders Ook de buitenlandse werknemers Italianen en Turken kwamen aan bod. Hun werd verzekerd dat ze op dezelfde wijze behandeld zouden worden als hun Nederlandse colle ga's. Dit gold zowel voor de bedra gen, die ze nog te vorderen hadden als voor de uitkeringen, die ze onder de WW zouden krijgen. De vergadering, die tot midder nacht duurde, stond in het teken van wanhoop en ontzetting. Dit gold in 't bijzonder de personeelsleden met een groot aantal dienstjaren, of degenen, die wegens hün leeftijd of bepaalde handicaps nog moeilijk inleen ander bedrijf kunnen worden onderge bracht. dachte dat men aan ontwikke lingshulp niets mag verdienen, is vol gens ir. Hanraets uit de tijd. Hij voegde hieraan toe, dat men niet kan rekenen op voldoende deel neming en belangstelling van het be drijfsleven, als de hulpverlening niet geschiedt op economische basis. De vijftigste vergadering van de CGE werd besloten met een huldiging van de voorzitter en oprichter van de con tactgroep, de heer W. Ie Comte, die dit jaar tevens 25 jaar journalist is. Toespraken werden o.a. gehouden door de heer R. J. Vogels, onderdirec teur KLM, dr. E. B. J. Postma, direc teur van het NOIB in Nijenrode, dr. E. Diemer, hoofdredacteur van het Rotterdammer-kwartet, lector perswe tenschappen aan de VU en vertegen woordiger van de Protestants Christe- :ijke Journalisten Kring, dr. G. M. J. Abeln, directeur economische voor lichtingsdienst van het ministerie van economische zaken en drs. W. S. Schmoutzinger, voorzitter van de fe deratie voor de Nederlandse export. De heer Le Comte is door de KLM benoemd tot „skipper of the flying Dutchman". IJMUIDEN De sluiting van het Suezkanaal en het geringe uitzicht op de heropening daarvan hebben tot ge volg gehad, dat Nederlandse zeesleep boten in de komende maanden enkele lange sleepreizen rond de Kaap de Goede Hoop gaan uitvoeren. Dit betekent voor enkele transpor ten een omweg van 9000 mijl, of variërend naar grootte en zwaarte van het te slepen object een om weg van zes tot acht weken. Tot nu toe hebben de rederijen de transporten naar het Verre Oosten steeds uitgesteld, maar men acht het nu niet verantwoord meer met uitvoe ring van de opdrachten nog langer te wachten. De Friesland van Wijsmuller is in middels aan de eerste reis begonnen. Met het Franse booreiland Neptune 6 is het schip van Djeddah aan de Ro de Zee uitgevaren met bestemming Marseille. De reis is 11.000 mijl lang, via het Suezkanaal zou het slechts 2000 mijl zijn geweest De Neptune 6 was eind mei achter de sleepboot Jacob van Heemskerck onderweg van de Arabische Golf naar Marseille. ROME De piloten van Alitalia hebben besloten zondagnacht om 1 uur voor drie dagen in staking te gaan om betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen. De heer F. Remmers (links) over handigt de heer Sterk een paar gou den manchet-knopen. TV-toestel namens allen (Van een onzer sportredacteuren) HUIZEN Evert Sterk, bondscoach van het Nederlands zaterdagelftal is gisteravond in de stampvolle cantine van de voetbalvereniging Huizen op grootse wijze gehuldigd. Dat gebeurde ter ere van zijn zes tigste verjaardag, die de Hil- versumse vrijgezel vorige week dinsdag vierde. Hoe groot de vriendenkring van de sympathieke bondscoach en trainer van diverse Gooise verenigingen is, bleek gisteravond. Namens hen allen bood de heer J. Boor, oud-voorzitter van Huizen de jarige een modern uit gevoerd TV-toestel aan, daarbij in een korte toespraak op rake wijze de verdiensten van Evert Sterk schetsend. ,,Als zondagvoetballer van origine, ben je voor het zaterdag- voetbal tot een grote zegen geweest", zei de heer Boor. Zij het niet als vertegenwoordiger van dri KNVB „onze bond houdt zich niet bezig met zestigste verjaar dagen", zei hij sprak de heer F. Remmers, voorzitter van het zaterdag voetbal. ,,Ik ben blij, dat je lichame lijk in uitstekende conditie bent, zo dat je nog enkele jaren trainer kun' blijven," aldus de heer Remmers die tot slot toch nog uit naam van de KNVB een paar gouden manchetkno- GROTE DRUKTE Tijdens deze druk bezochte en door Jan Nieuwstraten (oud-internatio nal) als ceremoniemeester keurig ge leide receptie, waren er nog tal van andere sprekers, 't Gooi vaardigde een deputatie van de jongste leden af, Victoria en Huizen spraken, wet houder J. Bout feliciteerde namens het gemeentebestuur. Wil Wilhelm uit Amsterdam deed dat als oud-spe ler van het nationaal zaterdagelftal en de heer H. Jonker als voorzitter van de keuze-commissie. Behalve het TV-toestel ontving de heer Sterk nog tal van andere ca deaus, terwijl vele bloemstukken de zaal sierden. WIE BEN IK? Zichtbaar ontroerd s „wie ben ik dat jullie dit allemaal voor mij wil len doen?" dankte de jarige met een gloedvolle speech. Daarbij ver wonderde hij zich over de grote op komst uit het gehele land. Tal van oud-internationals zagen elkaar voor het eerst sinds vele jaren terug. En uiteindelijk moest het licht wor den uitgedraaid anders hadden WH Wilhelm (Amsterdam), Gerrit v. d. Nagel (Rijnsburg), Henk Loosman (Huizen) en Gerrit Kerkdijk (Ensche- (de als Oranjeklanten-van-het-eersta uur nu nog niet uitgepraat en....M gelachen geweest!

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5