Van slachtstieren naar synode is niet zo'n grote stap cekagenda IO F 25.75 Imiterenrijke belevenis voor marktdirecteur Weima Lekasin Reinigingsrechten in Voorschoten worden weer hoger Drukbezocht feestconcert van Canite Tuba NOURILAX NYLON jdEUTTE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 SEPTEMBER 196T Zaterdag (16 september) Eerste Binnenvestgracht 20, 10.30 festallatie districtscommissaris oubaas K. jran Rije. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: jeugd- terk Leython, tienersoc. openingsfeest bet camping-party, middensoc. Sempre fcvanti's Jong en Jolig, ouderensoc. ont- Boetingsavond. I Schouwburg, 8 uur: Rob van Reijn met Lntomime-theater Carrousel. I Breestraat 19: soc. Boemerang, bea-t- Lvond mm.v. band Inspiration. I DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Baagsche Comedie met „Helder zien in DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: met „Ploeft"; 8.15 uur cabaret en Eva (Fiet en Frans Koster) .Tussen tafel en bed". DELFT Stadsdoelen, 7.30 uur: :-orkest o.l.v. Pim Jacobs. Dinsdag (19 september) Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds led. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Emigratiecentrale. Breestraat 85, 2.30 en 8.15 uur: mo- leshow De Faam. DEN HAAG Houtrusthal, 8,15 uur lesidejitie-Orkest, met Willem Noske er 'heo Ólof, viooL Woensdag (20 september) Schelpenkade 6, 8 uur: Tuinbouw er 'lantkunde, 8 uur: filmavond. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur spreekuur sociale raadsvrouw. Veemarkt: 9 uur yoorm. opening VE- 30-tentoonstelling. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge bed. Donderdag (21 september) Burcht, 8 tot 11 u.: gecombineerde show Corpel-Ligtvoel Gangetje (ook ueurentele visie) Ver. geDOuw volkstuincomplex Noord, u: weidse Bona volksiuindersver- iwgingen, prijsuitreiking complexkeu- zaai Maria Gijzemsteeg, 8 uur: dahlia- roaa Door Eenarachi Veroonaen. De Doelen, Rapenburg 2, 4 tot 6 eceptie t.g.v. 2a-jarig bestaan voiksu lersveremging Nut en Genoegen. Gehoorzaal, 2 en 3.30 u: concert Maatschappij voor luonxunst. VOORSCHOTEN kasteel Duiven voorde, 8.30 uur nam. kamermuziek. Vrijdag (22 september) Burcht, 2 tot 5 en 8 tot 11 u.: gecombi- ïerde snow Corpei-JUigtvoet Gangetje iok met kleurentelevisie). Boshuis, achter Hollaan 74, 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Residen tie-Orkest, Beethoven-programma. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 uur: Leiden Ver. Huisvrouwen, mevr. Kars met „Toneel uit verschillende DEN HAAG Kloosterkerk, 1 orgelbespeling Bernard Renooy. Zaterdag (23 september) 't Karrewiel, Sleenstraat 55, 4 tot 5 ir: receptie woningbouwvereniging Ons Doel i.g.v. 34-j. jubileum van A. C. >d Woerd ais bestuurslid. Burcht, 2 tot 5 en 8 tot 11 u.: gecombi neerde show Corpel-Ligtvoet Gangetje (ok kleurentelevisie). Breestraat 19: jongerensoc Boemerang disco-avond. LH. J.-gebouw Levendaal 101: tie nersoc. film, middensoc. film, ouderenso. jciëteit. Afd. Leiden Natuurhist. Vereniging: ex cursie naar Vogelenzang. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u. Haagsche Comedie met „Helder zien ii bet donker". DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur Arena met „Ploeft". Zondag (24 september) Burcht, 2 tot 5 en 8 tot 11 u.: gecombi neerde show Corpel-Ligtvoet Gangetje (ook met kleurentelevisie) Welke apotheek? Geopend .voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 24807. Op zaterdag 16 septembèr is in Leiden, voor spoedeisende gevallen 's morgens van 8 tot 12 uur. bovendien geopend: apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. Apotheek R. van Breest, Smallenburg te Leiden en Apotheek Voorschoten zijn ne gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 17 juli gesloten van 8 uur tot 24 Doktersdienst Tot zaterdag 12 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen. LEIDEN Deze weken moet de heer M. Weima, directeur van de markt- en havendienst, zijn tijd verdelen tussen de synode van de Geref. Kerken, zijn werk en zijn gezin. Van dit drietal ligt LIJNTE KEN, waar de synode haar bivak heeft opgeslagen, duidelijk aan de kop: één avond en drie volle dagen. Aan de rest komt zijn werkgeef ster, de gemeente Leiden, niet tekort, wél zijn gezin, want zelfs zon dags blijven de synodale boekdelen niet gesloten. De heer Weima (Fries, 62 jaar, sinds 1951 in Leiden) heeft nooit kunnen vermoeden, dat hy nog eens naar de synode zou worden af gevaardigd. Het was voor hem een volkomen verrassing. Je komt niet op een voordracht te staan en je hoeft je niet in te spannen om je benoemingskansen te vergroten. Eerder schrik je ervan. Over die schrik is hij intussen wel heen. Er is dankbaarheid voor in de plaats gekomen. Lid van deze synode zijn als enige oit de classis Leiden ziet hjj beslist niet als een eervolle erkenning van kerkelijke verdiensten. „Waaraan ik het te danken heb. weet ik wer kelijk niet". Een vraag als „Hoe voelt u zich nu op die hoge sport van de kerkelijke ladder?" vindt hjj al om te beginnen al ongelukkig geformuleerd en krjjgt bovendien een resoluut antwoord: „Behoor lijk wankel, als nieuweling. Maar ook in de synode komt het aan op een zodanig samenspel, dat de zaak van God in deze wereld ermee gediend wordt. Deze weken zjjn een bijzondere belevenis, die mjj in menig opzicht heeft verrijkt". Het gelukte ons, de heer Weima te bewegen tot het geven van en kele synodale impressies. Hoe benadert een man, die vertrouwd is met boeren, kooplieden, schippers en gemeentebestuurders (in wille keurige volgorde), deze verantwoordelijke opdracht? Je krijgt honger is mij ook niet onbekend. Een jaar of vier geleden werd ik ouderling in de nieuwe wijk van Oegstgeest, de Bloe- menwijk. Boeiend werk. Je begint met niets en je ziet het maar groeien. Ook wel moeilijk, want het blijft zich ontwikkelen en een grens is er voorlopig niet aan. Via de kerkeraad ben ik in de classis gekomen. Eigen lijk tegen wil en dank. Dat was over dag vergaderen. Ik nam er een vakan tiedag voor. Niet ieder kon dat doen. Het beviel me wel. Als je eet, krijg je honger. Zo gaat het ook daarmee. Twee jaar geleden kreeg ik een plaats in de particuliere synode (van de pro vincie) en in het voorjaar werd ik gekozen tot lid van deze synode, die dit jaar vier en volgend jaar nog drie weken bijeenkomt. Ik meen het als ik zeg: tot m'n grote schrik. Ze had den me natuurlijk weieens verteld dat van de vrije tijd van een synode lid maar bitter weinig overblijft, maar, werkelijk, de helft was me niet aangezegd. Toch ben ik wel ge waarschuwd. Weima, adviseerden ze, je mag het er wel met je vrouw over hebben, want zij zal je een poosje moeten afstaan. Nu, we hébben het overwogen. Ik heb het toch maar ge- Niets komt je aan waaien ÜN ZO zit ik er dan als Zuidhollander' met twee predikanten, nog een ou derling en een diaken. Er liggen maar liefst 458 rapporten en ingeko men stukken op tafel." De heer Weima staat op, in zijn grote kamer op de eerste verdieping van het Waaggebouw, en laat er een paar zien. Qua formaat en dikte lijken ze als twee druppels water op zijn jaar verslag van de markt- en haven dienst, maar bij het doorbladeren zie je al gauw dat er gedegen studies aan ten grondslag liggen. Hij legt terug tussen de VEBO-affiches die hij op zijn conferentietafel heeft uit gespreid. ,De laatste maanden heb ik mij vrij wel elke avond moeten afzonderen om ze te bestuderen. Vraagstukken de buurt >v Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand- reer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Onibaba (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Rauwe nachten in Jericho (14 jaar). Luxor (2.30, 7 tieme leven van (18 jaar). Rex (2 en 8 u jaar). Studio (2.30, 7 (18 jaar). Trianon (2.30, only live twice ((14 jaar.) Molenmuseum Westside Story (14 9.15 uur): Blow Up als Vietnam, de vrede in de wereld, Assen 1926 en de vrouw in het ambt komen je niet aanwaaien, al hoef je vanzelfsprekend niet van elk stuk al les te weten." Besteedt u een deel van uw va kantie aan dit werk? „Ja, het kost me wel een paar weken, 't Is dat u het vraagt maar begrijp jp me goed, dat vind ik helemaal niet erg. Op vrijdag als er markt is, ben 1 ik steeds in Leiden. Dat heb ik met I; het gemeentebestuur afgesproken. Va kantie heb ik nog niet gehad. In no vember hoop ik met mijn vrouw en kele weken naar Israël te gaan; onze dochter gaat daar werken bij een christelijke nederzetting van Nazareth." Beweeglijke mensen "W7AT ZIJN uw specialiteiten in de synode? „Ik zit in commissie zeven. Die houdt zich bezig met binnen- en buiten landse diaconale zaken, migratie in Nederland, recreatie, kerkopbouw en kerkbouw, kerk en industrie, ontwik kelingshulp en nog vele kleinighe den. Die commissie is weer onderver deeld en zodoende heb ik me ver diept in de moeilijkheden die de kerk in de grote steden ondervindt, de kerkopbouw en de ontwikke lingshulp. Dc binnensteden vormen een grote zorg. Ncém Amsterdam eens: zes jaar geleden nog 20.000 leden, nu nog maar 8000. En daaronder nogal wat studenten die vrijdags naar alle rich tingen uitzwermen. Veel mensen zijn in de randsteden gaan wonen maar als ze even kans zien de flat daar te verwisselen voor een heel huisje ver derop. trekken ze weg. Die migratie doet zich vooral bij de gereformeer den sterk voor. Daarbij blijft het niet. Hun integratie in de soms zo geheel anders geaarde kerk van de nieuwe woongemeente is niet eenvou dig. De beweeglijkheid versnelt dan ook het ontkerkelijkingsproces. Als synode moeten wij dat nauwkeurig in de gaten houden. Bij afbraak en opbouw moeten wij de kerken bijstaan. Aan ingrijpende maatrege len valt niet te ontkomen. Wélke, dat zullen we nog wel zien. Vergeet ook niet dat dc plaatselijke kerk zelfstan dig is. Ik zie de functie van de syno de vooral als een begeleidende. Er zijn tal van zaken die de plaatselijke kerken niet meer op hun eentje kun nen overzien en behartigen. De hulp op vele plaatsen in de wereld waar nood heerst, de zending en de kerkop bouw tonen dat al duidelijk aan. En zo is het in geloofszaken ook." Bent u onder de indruk gekomen van wat de kerk doet? „Als iemand zomaar zegt dat de kerk niets doet en dat zij zich alleen maar interesseert voor het zieleheil, is dat een leugen. Ik zeg niet dat het vol doende is en dat het niet beter kan. De zending, de evangelisatie, de hulp in de wereld, het werk ondeV schip pers en verstrooiden te veel om op het loopt in de miljoe- vrouw, je gezin, je familie, maar net zo in 't groot, als het gaat over Viet nam. Amerika zit waarlijk niet op onze uitspraak te wachtenDe syno de is ook niet in staat, in praktische zin het verlossende woord te spre ken, maar haar verklaring herinnert de kerk wel aan wat zij is en kan." We zingen veel TVOET DE synode nog aan eigen ontspanning? „Daar komen we niet aan toe. In ieder geval niet gemeenschappelijk. Je bent de hele dag bezig en als de hamer is gevallen ga je je weer oriënteren voor de volgende morgen. Maar de sfeer is ontspannen. Dat scheelt al een stuk. Voor kwinksla gen zijn we heus niet benauwd. Soms loop je er eens even uit D'r moet ook aardigheid bij zijn, anders zou je liever thuis willen blijven. O ja, we zingen veel. Wel zes keer per dag. Een mooie oefening van de nieu we berijming. Ik geloof, dat het een collega van u is, die ons aan de piano begeleidt. Na de sluiting van de vergadering gaan we naar de bar. Of „bar".dat misschien het woord niet" W „Vreest u dat dit woord bepaalde mensen verontrust? Laat u het nou maar staan; het klinkt zo lekker be vrijdend na een dag van denken en discussiëren." En Weima vervolgt: „Overdag wordt alleen koffie en thee gepresenteerd. In de bar wordt r sluiting ook wel alcohol geschoi van de broeders mag je steeds weer zoeken naar de goede weg. Je moet nog heel veel leren; dat behoeft het enthousiasme niet te doven. Er zijn echt niet alleen nare dingen. De blijdschap is voelbaar. Als „bui tenstaander" wist ik wel bepaalde dingen, maar nu ik er met de neus bovenop ben gedrukt, heb ik me meermalen verbaasd." Al die preken "JJ WANHOOPT dus niet aan de kerk. „Nee, de kerk is een positieve kracht. Zo'n synode ook. Meer dan ik heb gedacht. Het samenspel moet echter van dien aard zijn. dat het konink rijk Gods ermee gediend kan wor den. De invloed die daarvan uitgaat, is niet altijd aantoonbaar. Maar dat is met al die preken van afgelopen zondag net zo. De wereld had anders allang een ideale wereld moeten zijn. Maar God laat juist deze wereld niet los. Zie Christus. En dót blijft de kerk dan maar getuigen." Na een avond en drie dagen synode stond Weima gisteren weer tussen de koeien. Als altijd en overal met gaar. Om 6 uur op, om 7 uur op de markt. Z'n wat gejaagde stem toeter de de boeren weer in de oren. „Die plotselinge overgang geeft mij geen moeite. Ik kan gauw omschake len. M'n werk heeft me dat wel ge leerd. Boeren, kooplieden, schippers en woonschuitbewoners zijn allemaal andere mensen." De overgang van het werk naar Lunte- ren gaat hem even gemakkelijk af, bekent hij. Maar dan toch mede dank zij de synode, die het immers „aardig" weet te houden. DE GROOT M5 Molen De Valk geopend dinsdag to en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur Maandags geslo- Badlnr leb tingen De gemeentelijke DadinricnLingen zijd ■f. de volgende tuder geopend Lindestraat tb m&anaag gesiotei. iinadag 9—11J5 u. eu 13.30—17J6 u_ woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8.15 u, vrijdag 0—11.15 a en 1330—18.4c j zaterdag 8—11.15 a en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag misdag gesloten woen«dag 811J5 en 3.30—17.15 u.. donderdag 8 30—11.15 3 30—18 15 u.. vrijdag 6 30—11.16 u. ,...3018 45 u.. zaterdag 7 3011J5 3.30—16.30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg: werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal, Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 zondags van 1 tot 5 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 en van 2 to uur, kassen zaterdags en zondags ee- TENTOONSTELLINUEIS Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten .oonstelitng Ball, beeld en droombeela tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). de snelle en zekere pijnverdrijver Alleen KVP stemt tegen VOORSCHOTEN Met ingang van 1 januari 1968 worden de reini gingsrechten in Voorschoten verhoogd tot f 36 per jaar voor de eerste em mer en f 10,80 per jaar voor iedere emmer meer. Alleen de K.V.P. stemde tegen dit voorstel. Mr. Esselaar (K.V.P. wenste een bepaling die het mo gelijk maakte dat deze last niet op de minst draagkrachtigen drukt. In 1964 waren de reinigingsrechten nog f 9,60 per jaar. In drie jaar tyd een ver hoging tot f 36, d.w.z. 375%, komt te hard aan voor sommige gezinnen, al dus de heer Esselaar. De verzekering van wethouder Kamminga (WD) dat ook de bijdrage van de bijstandswet wordt opgetrokken, stelde de andere fracties gerust. Wethouder Van der Laan (KVP) stel zaak in der r Laatst ontmoette ik twee PSP-ers. De kerk doet niets, was hun oordeel. Toen heb ik voor hen de balans eens opgemaakt, waarbij ik eerlijk toegaf dat het nooit genoeg is. Ik noemde bijv. de hulp aan Pakistan. Hun reac tie was nogal vreemd: „Waar be moeit de kerk zich mee? Dat moet de staat doen." De kritiek is weieens goedkoop." Allemaal gelijk JJOE LANG duurt zo n synodedag? „Om negen uur beginnen we. Half 11 koffie, half 1 eten (brood), van 2 tot half 6 opnieuw vergaderen, warm eten en van 7 tot 9 uui derde dagzitting. Een hele ruk. Daar na heb je meestal nog een commissie vergadering. Het moderamen maakt het weieens twaalf uur. De sfeer is buitengewoon goed. Er is geen verschil tussen een professor en een diaken. Wij zijn allemaal gelijk. Je bent het niet altijd met elkaar eens. Over het vredesvraagstuk bijv. hebben we een dramatische discussie gehad. Toen we een nacht geslapen hadden, bleek de nuchterheid het van de emoties te hebben gewonnen, Voortdurend merk je, dat we elkaar in broederlijke liefde willen vasthou- Wat de kerk vooral moet doen, is de nood van de wereld in al zijn facet ten en ook de eigen nood voor God brengen. Om het eens wat ..ge-ijkt" te zeggen: voor de troon der genade. Daarnaast moeten wij bereid zijnwat we geloven en zeg gen ook waar te maken. Nu! Anders maken we de boodschap tot een fluiting. Dat geldt in 't klein, bij je Je kunt er een heel geanimeerde con versatie opzetten. Over doodgewone huis-tuin-en-keuken- dingen soms. Je maakt er vrienden. We gaan op verschillende tijdennaar bed. Ik zoek altijd om een uur of half twaalf m'n kamer op. Ja, ik heb er een alleen. Dat vind ik wel pret tig. Dan kan ik nog 's wat schrijven." Ami mei de armen ALS U op de tafels die papierlawine ziet, bekruipt u dan geeii bureau cratisch gevoel? „In 't geheel niet, want ik weet dat hier enorm veel werk aan vastzit dat pro deo is verzet. De synodeleden zijn geen verdienende ambtenaren en presentiegeld genieten zjj evenmin. In je mede-synodeleden kun je groot vertrouwen hebben, omdat je weet dat het hun ernst is en dat ze de consequenties niet hebben omzeild. Als het erop aankomt, sparen ze je Het aantal kerkelijke bureaus zullen we inderdaad beperkt moeten hou den, maar aan hun bestaan hebben wij, willen we tenminste redelijk geïnformeerd zijn. toch veel te dan ken. Het lijkt een bedrijf te zijn ge worden, maar onze taak is toch ook, de kerkmensen duidelijk voor ogen te stellen wat nodig is. Ik heb niet het gevoel dat de geestelijke aspec ten daardoor worden verwaarloosd." Met eerbied denkt de heer Weima te rug aan die zendingsarbeider in Ar gentinië. die een stuk minder ver dient dan een mede-arbeider elders. De synode wilde deze onbillijkheid ongedaan maken. Een gewoon zake lijk punt dus. De deputaten drongen er echter op aan. het bij het oude te laten, omdat deze zendingsman finan cieel beslist niet de meerdere vai zijn omgeving wil zijn. Arm met de armen. Als hij terugkomt, wordt dat wel rechtgetrokken. Ik ben werkelijk dankbaar dat ik dit mag meemaken. Idealisering is onge past. Aan alle werk zitten fouten. Je zit er met je eigen tekortkomingen, je gebrek aan inzicht. Maar temidden de dat het ophalen van huisvuil en de hieraan verbonden kosten nu bij het huishoudbutget gerekend dienen te worden. Het huisvuil wordt per 1 janu- in de Leidse vuilverbranding vernie tigd. De meerkosten zijn f41.000 voor het extra vervoer naar Leiden en f 50.000 voor de verbranding. Eensgezind besloot de raad over te gaan tot aanschaffing van een vuil nisauto met een kraakpersinstallatie f74.000. De uitbreiding van het wagenpark is nodig ter vervanging van een oude wagen, die als reserve-wagen in dienst blijft. Plan-'t Kan, de wijk in Vlietwijk II, wordt aangesloten op de aardgaslei ding. Het initiatief van een bewoner heeft geleid tot aanmelding van 70 pet. van de bewoners, die voor f225 per woning nu ook aardgas in hun huis kunnen halen. De gemeente kost het in totaal f 53.000. De overige bewoners, die niet wensten deel te nemen aan de vrij algemene aansluiting op het aard- gasnet, worden nog eenmaal in de gele genheid gesteld zich aan te sluiten; daarna zijn de kosten hoger. Op vragen uit de raad deelde wet houder Kamminga mee, dat de animo in Vlietwijk I voor aardgasaansluiting zeer gering is. Slechts 63 van de 507 bewoners wensen gas in huis, zodat deze wijk voorlopig alleen op het elek triciteitsnet blijft aangesloten. Loerende blikken Het onthouden van goedkeuring aan het raadsbesluit door G.S. inzake de bijkomende kosten bij de aankoop van de percelen Schoolstraat 28 en 30 van J. W. Zwetsloot maakt met uitzonde ring van de Boerenpartij in alle frac ties de tongen los. De heer Schuurman (KVP) vroeg waarom de raad zo laat mededeling ontvangt van het besluit van G.S. geda teerd .6 juni 1967, waardoor de termijn om in beroep bij de Kroon te gaan verstreken is. Graag wenste hij ophel dering over het verschil van mening tussen G.S. en de raad. Mr. Wester- mann (VVD) vroeg voorzichtig of de gemeente een steek heeft laten vallen. Mevrouw drs. Stoker (PvdA) zag een snel onderhandelen van gemeente met eigenaar als een eis. om zodoende tot een bevredigende oplossing te komen en mr. Kloosterman (Prot. Christ.) sloot zich hierbij aan. Wethouder Van der Laan deelde mee dat er verschil bestaat over de grootte van de toe te kennen bijkomende kosten in verband met de te heffen belastingen. Er is volgens de wet houder nog steeds overleg met de eige naar en zijn adviseur. Daarom verwon derde het hem dat deze adviseur zich rechtstreeks had gewend tot de raadsle den. Na de verzekering dat het college van B. en W. zich beijveren zal de te schikken, nam de Lisser korps Canite Tuba gaf gister avond een drukbezocht feestconcert in de St. Agathakerk. Arti et Amici- tia uit Alphen, dat ook onder Wim an Duyn speelt, was de actieve gast, die na de pauze optrad. Een dergelijk blaasconcert was vroe- er in een rooms-katholieke kerk on denkbaar. Veel is er veranderd, maar de St. Agathakerk zélf niet. En die bleek op deze luidruchtige gebeurtenis ongelijk te reageren. Ook de LISSE Het vijftig jaar oude plaats waar i zat, van belang, Eindexamens kweekschool LEIDEN Geslaagd voor h derde leerkring christelijke Apeldoorn, Leiden; kweekschool: H Breukelaar, Voorschoten: E Bur ger jon. Voorschoten; A de Graaff, Voor schoten; A Haasnoot, Katwijk; R dc Kok. Leidschendam; S van Oosten, Leiden; C van Pernis. Leiden; c Pool, Leiden: B Raaphorst, Lelden; J Trapman, Voorburg; J H Versteeg, Lelden!; I van Vliet, Lel den; F van Wiick, Leiderdorp: A Masten broek. Lisse; W Balkenende, Lisse; J Ei kerbout, Leiden; E Grubé, Katwijk; J Hoek Alphen H Overbeeke, Nw. Vennep: Leiderdorp; C Splinter, Hazei i Gaaien, Lelden; B de Geus, Alphen a d Rijn... K van Harten, Ter Aar; H Heblij, Lelden: C Hop, Leiderdorp; C Kammeraat, Ter Aaar; P Koelewijn, Bos koop: H Kok, Lelden: G Leenheer, Rijns- burg: T Lijklema, Lelden: N den Ouden, Alphen a d Rijn; E Plas, Leiderdorp; H Pit, Oegstgeest'. M Prins, Katwijk. f werkt zacht en zeker bij verstoppingsproblemen zodat allerlei groepen toehoorden de klank verschillend moeten hebben on CanLte Tuba heeft vijf weken voor treffelijk gespeeld. Dit was echter in de geweldige kerkruimte voorna lijk op te maken uit de zuiverheid, of edele variërende klank, de goede voordracht en opvatting. Van de vijf troffen mij een „American Folksuite" (H. Walters) en 'n construotief en naai (steeds opgevoerde) stemming zee geslaagde „Vastenavond" van Van Lijnschooten. De snelle forte-delen verwaasden sterk; het koper en het slagwerk, met bekwaamheid, gehanteerd, waren deze ruimte niet altijd voldoende inge- Van Duyn, een intelligent aanvoer der, bereikte ook met zijn Alphenaren zeer goede resultaten. Gezamenlijk speelden de korpsen „Triumfator" van Wichers en begeleid den ze de zang van „Blijf bij mij Heer" door het publiek. JOH. VAN WOLFSWINKEL ADVERTENTIE WIE IN LEIDEN EN OMGEVING WIE z(jn creativiteit wil ontwikkelen zijn moderne talen wil leren, of op de hoogte wil blijven van zijn tijd, contributie f 2,50 per persoon abonn. maandblad f 3,per gezin Inlichtingen: PLANTSOEN 2$ - TEL. 31S41 raad de mededeling voor kennisgeving Bij de stichting van vier scholen in het plan „Noord-Hofland" drongen PvdA en WD aan op scholenconcentra tie in deze wijk. Over de verplaatsing van de openbare Wethouder Schra- maschool van Bijdorp naar Noord-Hof land deelde wethouder Iestra (PC) mee dat dit niet te voorzien was. Door aller lei omstandigheden wordt Noord-Hof land nu eerst volgebouwd en daarna pas Bijdorp. De loerende blikken van de stad Leiden op de polder Noord-Hof land zijn hier waarschijnlijk niet vreemd aan. VOORSCHOTEN Mr. A. van Mazijk is herbenoemd tot lid van de reclasseringscommissie bij de bijzon dere gevangenis voor jonge mannen te Zutfen. IMOMlWtttl EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd mei de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig. kleurecht Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) Grote aanvoer op veemarkt LEIDEN Er zijn verschillende fac toren die meewerken aan een goed marktverloop. Door het goede herfst weer is een te grote toeloop van slacht vee geremd, wat weer een goed prijsverloop in de hand werkt. De weersomstandigheden zijn zeer gunstig; er is ruim voldoende gras en niemand denkt eraan vroegtijdig vee af te zetten. De handel in de grote slacht huizen was niet geheel onbevredigend. De prijzen konden daar wel gehand haafd blijven. Alleen de te „rijpe" die ren zijn niet gewild. Gebruiksvee. De melkkoeien deden het gisteren williger. Ondanks de stag natie in de export naar Italië valt er niet veel te klagen. Jongvee weinig in zet met een stroeve en luie handel. Notering: melkkoeien f 925, f 1225, f 1525; varekoeien f 550, f 925, f 1375. Slachtvee. De slachtveeafdeling bleef ook gisteren haar vrij evenwichtige ver loop behouden. Gelukkig voor de mesters trokken de prijzen iets aan. De veehouders mogen blij zijn dat het vee nog in de weide kan blijven. Hierdoor was de markt niet overbezet. De vette kalveren deden het redelijk. De export neemt wat af, maar de wat kleine aan voer maakte dat de prijzen op peil bleven. Het wil ons voorkomen dat er iets meer moest worden betaald. Note ring: vette koeien f3.35. f4, f4,45; slachtstieren f4. f4,25. f4,55, (deze prij zen per kg. geslacht gewicht); vette kalveren f3.10, f3.55, f3,90. (deze prij zen per kg. levend gewicht). VVolvec. Grote aanvoer. Bijna 2600 stuks. Handel: vette schapen vlot, vette lammeren vlug, fokschapen redelijk. Notering: vette schapen f90, fllO. f120; vette lammeren f115, f135, f 160; fokschapen f 120, f 130, f 150. Varkens. De vleeshandel in het bin nenland is iets beter. De uitvoer van slachtvarkens liep echter wat terug. In feite werd dus dezelfde prijs betaald als de vorige week. Biggen en lichte varkens. Tegen de verwachting in een grote aanvoer, voor al bij de biggen. Gezien het verloop van de slachtvarkensmarkt viel de han del niet tegen. Notering: zeugen f 375. f400, f450; biggen f60, f65, f74; lichte varkens f 90, f 110, f 115. Geiten. Grote aanvoer, Handel rustig. Notering. 15, f 30, f 50. Kaas. Aangevoerde partijen: Goudse 2, Leidse 3. Notering: goudse le kwali teit tot 4,87, Leidse tot 4,25. Handel: goed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3