Lomdeos verhuisd hippies puAel van de week Recept Congo-bongo ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1967 Overal klinken de belletjes, in •9e underground, in de bussen, in de warenhuizen en.... bij de sou venirstalletjes. Want ook de straathandelaren hebben zich op deze belletjesrage geworpen en verkopen ze in groten getale aan de duizenden toeristen die probe ren er even hip uit te zien als de echte hippies. In dat hippiedom is eigenlijk geen plaats voor nationaliteiten. Op de trappen onder het Eros-beeldje op Picadilly Circus drommen ze bij honderden sa men, eten samen, lachen samen, tot diep in de nacht. Onverstoorbaar Ze worden afkeurend bekeken ifloor de „continentale" toeristen. De Londenaar zelf gaat on verstoorbaar zijn weg of glim lacht De bobbies doen of het door Aad Begemann) f ONDEN Wereldstad nummer 1, Londen, twinkelt en tinkelt. Dat laatste letterlijk bedoeld want waar je op het ogenblik bent in Londen, in Chelsea, Regent Street, Picadilly Circus of Trafalgar Square overal hoor je het lich te getinkel van kleine belletjes. Oorspronkelijk zijn het tempelbelletjes uit Indiamaar nu zijn ze er in alle model- ten. Ze zijn komen „overwaaien" uit Amerika, het land waar de hippies zijn geboren en groot geworden. Met de strikken, de linten, de bloe men (echte en van papier) zijn de belletjes onderdeel geworden van de'grote love- action die nu ook het oude Europa gaat overheersen. Londen is een voorpost. hun niets aangaat. Zo zijn de En gelsen en zo zijn vooral de Londe- naars die zo langzamerhand wel wat gewend zijn in hun stad die leeft van de contrasten en die juist de laatste jaren intenser is gaan leven dan vele andere Euro pese steden. Hyde Park is een geliefkoosde plaats voor de hippies. Ze liggen daar in kleine of grotere groepen bij elkaar. Behalve de belletjes klinken er de exotisch aandoende klanken van fluiten. Een geliefkoosde winkel is dan ook de Indian Shop vlak bij Mar ble Arch. Daar zijn van die hou ten fluitjes uit Bengalen te koop voor enkele shillingen. Ook de kralensnoeren die jongens en meisjes dragen, gemaakt van stukjes keramiek of van gedroog de zaadjes en vruchtenpitjes zijn er voorradig. Er zijn tientallen van dit soort winkeltjes in Lon den. Ze worden zeer gefrequenteerd door de jongeren. Ook de kleding- zaakjes, boetieks, winkels of hoe ze mogen heten, hangen vol met kleurige linten „love-carts", bloe men van papier en lange snoeren veelkleurige kralen. De youngsters uit Londen heb ben de kleurige Carnabystreet in middels links laten liggen. Zij hebben nu de wat eentonige kilo meters lange Kings Road in Verdrongen Carnaby Street dat een vrij plotseling en kleurige opleving heeft gekregen, dreigt weer terug te vallen in de kleurloosheid van de eentonige straat die ligt in de schaduw van de dure win kelstraat Regent Street. Er ko men te veel toeristen die daar door het echte hippiedom hebben verdrongen. Nu nog strekken er hele scha ren toeristen via Regent Street naar Carnaby Street. Eerst kij ken ze dan schichtig de nu een van de beroemdste straten van de wereld in of ze door „die vreemde wezens" niet zullen wor den lastig gevallen alvorens ze zelfs de kleurige etalages gaan be kijken die eens toonaangevend waren voor bijna de hele Euro pese teenerkleding en waardoor het woord boetiek ook in ons Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudreinetstraat 125. Den Ilaag. (2) Uit een partij Billecart—Süchting land een begrip werd. Er zijn al enkele winkeltjes gesloten. Enkele hebben tot nu toe het hoofd boven water kunnen hou den. Het zijn, om er twee te noe men, Lord John die nog steeds enkele boetiekjes heeft in Carna by Street en omgeving en John Stephen van wie wordt beweerd dat hij ook de eigenaar is van „Lord John". John Stephen had kennelijk een vooruitziende blik want on langs opende hij ook een zaakje in Kings Road onder de naam „John Stephen of Carnaby Street". Zijn afkomst verloochent hij dus niet. Natuurlijk, Carnaby Street is nog niet dood. In een zijstraat. Foubert Place, is nog steeds het Picadilly Circut It van 's morgens vroeg tot diep in de nacht op de trappen en langs de hekken volge propt met jongeren, terwijl het druk ke Londense verkeer er omheen raast. oma. Evenals in alle andere hip pe Kings Road-winkeltjes wordt er door wierook een oosters sfeer tje aan het geheel gegeven. De tientallen malen herhaalde witte woorden op de stoep „Sto ne free" herinneren aan de dagen dat de Londense pop-wereld pro testeerde tegen de gevangenne ming van de Rolling Stone Mick Jagger wegens het gebruik van verdovende middelen. Het ventiel ..luchtgaatje" in de pionnenstelline voor de eigen (reeds gerocheerde) ko ning. om te voorkomen dat de eigen monarch in een onbewaakt ogenblik pardoes op de le (of de 8e) rij wordt „Flowar Power" t macht van de bloem), twee magische woorden die vele etalages tonen al of niet voorzien van belletjes, kralenkettin gen en grote papieren bloemen. verrukkelijke winkeltje gevestigd dat onder een uitmonstering van Engelse vlaggen als opschrift heeft „I was lord Kitcheners Va- let". Daar kun je allerlei uniform- kleding (tweede hands) accessoi res en zo kopen die vooral herin neren aan de boerenoorlog. Even verder in hetzelfde steeg je is een winkel onder de naam „Adam W 1". De eigenaar heeft zich eveneens op de „flower po wer" geworpen door die twee ma gische woorden op alle etalage ruiten te plakken en door de man nelijke modepoppen te omhangen met „mystieke" kralenkettingen en belletjes. (Sommige met een flesopener eraan....) Zelfs Regent Street, en dat is heel wat, is voor Carnaby Street door de knieën gegaan. Dat blijkt duidelijk uit de fel gekleurde eta lageruiten en de al even wild ge kleurde etalagevoorwerpen van de modewinkel met de nog defti ger naam „Fifth Avenue". Chelsea en vooral Kings Road vormen felle contrasten. De armoedigste huizen staan er naast de modernste flats en vele van de honderden antiquiteiten winkeltjes worden „bemand" door minimeisjes en hippe jon gens. Overigens tussen al die ou de rommel zijn leuke dingen te vinden maar ook veel wange drochten. Tussen al dat oude valt dan de woeste indianenkop van drie me ter hoog die de gevel van „Gran nie takes a trip" toont des te meer op. In deze boetiek de mooiste „Dandy Fashion" Eigenlijk is het niet zo'n groot wonder dat de hippies en wat zich zo noemt de Kings Road heb ben uitgekozen. Er staan talrijke lege woonblokken aan deze weg en die zijn zeer in trek als slaap plaats, reden misschien ook waar om ze nu in snel tempo worden opgeknapt om weer als woningen dienst te doen. Bij „Susan Locke", een van de duurdere boetieks op Kings Road symboliseert een stenen beeldje van man en vrouw in de klassie ke liefdeshouding de zucht naar de vrije liefde. De handel heeft Kings Road ook ontdekt. Aan de lopende band worden pandjes opgeknapt of „aangepast". Een van de meest interessante is zeker de „Antique Market" waarin 110 minieme win keltjes onderdak hebben gevon den. Het is er heerlijk dwalen tussen de duizenden oude voor werpen zoals geweren, mode platen, zilver, en noem maar op. De meeste stalletjes worden ook hier bemand door jonge „hippe mensen". Meisjes in ultra-mini rokjes in vele kleuren repareren er eeu wenoude donkere kledingstuk ken. „Dandy Fashion" is een van de eerste die op Kings Road verscheen. De zijden herenpak- ken, de dikke met goud en zilver bewerkte jassen staan in de volle aandacht. Als de jongeren geld hebben is vooral de coffeeshop Picasso een gezellig trefpunt. Daar is een internationale sfeer. Een van de „wildste" zaakjes is die van „Sydney Smith" vlak bij Sloan Square. Een van de „specia liteiten" zijn de lange witte hem den voor jongens met daarop in kleur getekend intieme meisjes kledingstukken. Op Kings Road wordt al de korste mini-kleding van Londen gedragen. En iedereen doet daar aan mee. Jonge vrouwen die in i vaststellen. b c d e f g h verwachting zijn evengoed als vrouwen op leeftijd en kleine ma gere meisjes of hele dikke. Het kan daar allemaal. En dat is misschien de reden dat Londen zo springlevend, zo heel erg jong is naast zwarte Rolls Royces, naast bolhoeden, zwarte paraplui- es en naast Wilson met zijn moei lijkheden in Dowingstreet 10. l i. A% lil 6 1 erdege uitkijkt. Het is trouwens met dat ventiel een vat rare zaak: zelfs al ls een der nonnen voor de gerocheerde koning opgespeeld, zodat er een ontsnap pingsveldje ter beschikking staat, dan nog is de veiligheid niet afdoende verzekerd, eerst recht niet wanneer de tegenpartij dat vluchtveldje met m m m !ES fil üi 'A bi mmm !ci «ars s abcdefgh (3) Uit een partij Miles—Llllebo (Ver. Staten 1966/'67) rentlel komt in. vele partner verborgen. Naarmate dé een kleine collectie van deze ven tiel-opgaven tegenkwamen was voor ons een gerede aanleiding er ditmaal deze rubriek aan te wijden. Men ma ke zich overigens niet al te grote de moei- (4) Uit een partij Friedrlch—Bantleon °°F®er> onvoorziene samenloop omstandigheden zien wij ons ge- mt rto oplossingen der opgaven uit I I rii 'A# 1 1 kk L mm m m JJJAB d b a abcdefgh Kruiswoord - puzzel Horizontaal: 1. plaats in Duitsland, 6. wig, 8. specerij, 13. gegraven waterweg. 14. op alle plaatsen. 15. pers. voornaamw., 17. deel van de mond. 18. vlaktemaat, 20. Europeaan, 21. voorzetsel, 22. duikereend, 24. plaats in Z.-Limb.. 26. houten vat. 27. drietenige struis, 28. Frans toneelschrijver, 30. algemeen ruilmiddel. 31. keurig. 32. raamscherm. 33. familielid. 35. water in ZE., 36. witte suiker. 38. lengtemaat. 40. oogziekte. 42. balk, 44. zangstem. 47. vijlwerktuig. 48. lichaamsdeel, 49. verstand, 50. gebak. 52. verhindering. 54. vlegel. 56. een hard, nors, boos man, 58. een nummer trekken. 60. gewicht. 62. meisjesnaam. 64. mandje. 65. zangstem. 67. teug. 68. stad in de Mexic. staat Vera Cruz, 71. dorp in Gelderl.. 72. voorzetsel, 74. zuil met grafschrift. 76. myth, figuur. 77. scheik. element (afk.), 78. sporeplant, 80. bergweide. 81. wilde haver. 83. scheik. element (afk.), 84. schade, 85. plaats in N.-Brab.. 87. plaats in Gelderland, 88. voorzetsel. 89. oplopende vlakte. Vertikaal: 1. plaats in Drente. 2.maanstand. 3. patroon. 4. onbep. voornaamw.. 5. bakje. 6. helder. 7. suiker (MaL). 8. steen, 9. myth, figuur, 10. zot. 11. oude lengtemaat. 12. plaats in N.-Brab.. 16. staart ster. 19. groot ongeluk. 21. stad in Spanje. 23. insektje, 24. plaats in Gelderl.. 25. gevlochten koord. 26. achting. 28. muzieknoot 29. voor zetsel. 32. plaats in België, 34. plaats in Gelderl., 36. plaats in Utrecht 37. hoofdstad van Korea. 38. vogel 39. oorzaak. 40. sportterm, 41. vogel. 43. stronkje, 45. lichaamsdeel, 46. moerasvogel. 51. talent, 52. vis. 53. waskuip. 55. Nederl. schrijver. 57. Javaanse huisvogel. 59. thee (Eng.). 60 godin der lente. 61. gem. in N.-Brab.. 63. viervoetig dier. 65. meisjesnaam. 66. altoos. 69. oudste bijbelver teling. 70. plaats in Gelderl.. 73. ontgonnen land. 75. stand. 78. dof. 79. vreemde munt, 81. plaats in Oostenrijk. 82. voorzetsel. 84. bekende afkorting, 86. ledger (afk.). 8. Ee. 9. valies, 10. om, 11. Lena, 12. grasmat 15. gen. 19. Delos, 21. kroon, 24. nd, 25. Geesteren. 26. Gronsveld, 27. ms, 29. nd, 30. dl, 32. baret 34. edele. 35. hamer, 37. sar, 40. pas. 44. volgens, 45. Dalen, 47. Sleen, 49. Meteren, 51. Beerta, 52. nn. 53. v.a., 54. Drunen. 56. dl 58. tr. 60. Elia, 61. pak, 63. node, 66. dra, 67. tel. 71. Em. 72. ei. 73. r.i., 75. nd. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Liessel. 7. ver volg. 13. adat 14. regie, 16. Amer. 17. ne. 18. R.D., 20. Lea, 21. kl, 22. na. 23. genoeg. 26. grimas. 28. dolen, 30. aroes. 31. eb. 33. moe deloos. 35. ha. 36. sas. 38. s.s., 39. nn. 40. pat, 41. ram. 42. Trees. 43. ham, 44. ver, 45. de, 46. vs, 48. Sem, 50. Ot 51. Barneveld. 55. re. 56. telen, 57. alert 59. Geleen, 62. Deurne, 64. el, 65. R.N., 66. dat 68. nn. 69. o.r., 70. niet 72. erker. 74. ende, 76. Samaria. 77. Lienden. Vertikaal: 1. Langres. 2. idee. 3. ca. 4. stroom. 5. er, 6. lel. 7. vla. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag as. op ons bureau verwacht. Oplossingen mogen uitsluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel oplossing". Er zijn drie prijzen: een van 5,— en twee van 2.50. Dag nichten en neven, Jarigen Er zijn er weer jarig, hoera, hoera!!! Ina Brussen, Jeanet- te Heus, Nico de Laat, Johan Rottier en Hetty van Vliet, van harte gefeliciteerd met julli* verjaardag van de nichten en neven. Prijswinnaars Ina den Hoed, Vlaardingen u en Janneke van Luyk, Middel- Hoe maken jullie het? burg hebben deze week de Gaat het goed op school? puzzel gewonnen. Wat hebben we het alle maal druk! De één krijgt veel huiswerk mee, de an der moet voor de club veel doen en een derde gaat op de korfbal- of voetbalclub. Maar dat geeft toch niet? Die drukte valt best mee en ja, wil je later knap worden dan Vnoet je er wat voor over hebben en.... gewoon doorzetten. Je kunt overal van genieten, wat wil je nog meer? Wat fijn meisjes en jongens, dat het deze week nog zulk mooi weer was. Hebben we nog veel gezwommen? Volgende week begint echt de herfst al weer. Het is nu nog zo mooi in de bossen. Door het mooie weer zijn de bomen nog lang niet kaal. Wat zal het straks afval len als de najaarsregen en -stor men komen. Maar de winter is ook gezellig, vind je niet? Alles op z'n tijd. Ja jullie hebt je vakantie er al opzitten, maar tante Jos nog niet. Over een paar weken ga ik van de vrije dagen genieten en van de.... zon! Deze week kreeg ik van Puzzeloplossing Het kikkertje Plis, plas, ploeltje, Zat in 't waterpoeltje. Daar kwaakte hij van gras en zon of hij niet anders kon. Plis, plas, ploeltje, Wipt uit 't waterpoeltje. Hij stapte door het hoge gras. Of hij een heertje was. Stap, stap, stap, stap. Kwam heer ooi'vaar aan gestapt. Hij deed een hele grote hap... Dicht ging zijn snavel, „klap" Als we alles mooi hebben zwart gemaakt komt er een muis. poes en tenslotte een oli fant tevoorschijn. Kikkertje sprong weg in lpat maakte Arjen Bruijn een mooie gras. tekening. Het hondje loopt braaf Tot de ooievaar alleen met z'n baas mee hoor! OPLOSSING RAADSEL De oplossing van het raadsel van vorige week luidt: «en schaar. Plis, plas, ploeltje, Spxong in 't waterpoeltje Hij kwaakte weer van gras en zon. Of hij niet anders kon. plaatje, nichten en neven? Waar het huisje staat weet ik niet hoor! Grappig zo'n koekhuisje, vind je niet? Wat zit ten er een „hele boel lekkere" op geplakt. Je zou er zo in happen. En dan die heks! Je ziet haar hoofd door het raampje komen. Wat zou ze allemaal ver tellen tegen het meisje en het jongetje? Ik weet het niet, maar ze luisteren wel aan dachtig hoor Raadsel naam van een jongen een rivier vormen sar een dorp in Nederland. Welk? verschillende meisjes leuke versjes toegestuurd. Allemaal hartelijk bedankt hoor! Als er plaats is komt het in ons hoekje. Nichten en neven, we gaan weer eans een eind maken aan ons babbeltje en tot de volgende week maar weer. Daaaaaag, TANTE JOS. We hebben hier weer een leuke kruiswoordpuzzel, nichten en neven. Wel moeten jullie goed opletten! We vullen nu eens niet de na men van de voor werpen in, maar we gaan de kleur van de voor werpen invullen. Moeilijk is het helemaal niet. De pijltjes bij de voorwerpen ge ven precies aan hoe jullie moeten invullen, naar rechts af naar beneden. De oplossing moet worden in gezonden voor dinsdag 19 sep tember. Hebben jullie weieens van conge-bongo gehoord? Nee? Nu hier heb je dan het recept voor ongeveer 12 lekkere Conge-bongo- koekjes. We hebben nodig: 75 gram (9 afgestr. eet lepels) havermout; 1 doosje kwark (onge veer 200 gram); IV* dl. (10 eetl.) melk; mespunt zout; 1 eierdooier; 50 gr. (ruim 3 eetl.) suiker; geraspte schil van een (gewassen) citroen;, boter of margarine. Meng de havermout met de kwark, de melk en het zout doorelkaar. In een aparte kom roeren we de eierdooier met de suiker en de geraspte citroenschil. Voeg daarna alle benodigdheden samen. Bak ze in boter of margarine aan beide kanten lichtbruin. Het mag niet vlug ge beuren, want de havermout moet gaar zijn. We doen het dus op een laag pitje, ongeveer 10 minuten. Leg de koekjes op een schaal en serveer ze met verse vruchten. Mmmmm, wat lekker! 1 Het wandelende geldstuk 5 Hoe halen we een geldstuk onder een glas vandaan zonder dat we het aanraken? We leg gen twee luciferhoutjes op de tafel neer en zetten daar omge keerd het glas bovenop. De ran den van het glas rusten dus op de houtjes. Krab langzaam maar voortdurend naar je toe aan het tafelkleed en het geldstuk zal langzaam maar ze ker onder het glas vandaan naar je toe komen. RAADSELTJE Koffie die koud is. En drie dagen oud is, Hoe heet men die? Hengelconcours Bij dit spel hebben we nodig: een oude teil of iets dergelijks, een stok en een touw met een magneet. Van lege blikken knippen we wat vissen en andere voorwer pen, zoals cirkels, rechthoeken enz. De teil vullen we met wa ter en gooien de vissen, recht hoeken, cirkels en wat het al niet mag zijn in het water. Het water mag natuurlijk niet door zichtig zijn en daarom kleuren we het met wat inkt of andere kleurstof. Alle spelers staan om de teil en het visfestijn kan gaan begin nen.'De spelleider wijst aan wie het eerst mag hengelen. Zodra de visser een vis heeft gevan gen ontvangt hij één punt Vangt hij iets anders dan mag hij niet verder en is zijn linker buurman aan de beurt. De ge vangen vissen worden weer in het water gelaten en ook de andere voorwerpen, zodat elke speler evenveel kans heeft een vis te vangen. De speler die de meeste vis heeft gevangen is winnaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 12