GROTE FORD SHOW 1968 bi RIJNLAND N V SPOT Weekagenda Vier gemeenten gaan bij Katwijk in zee lozen DJ0LIBA Ook Leiden doet voor een deel eraan mee Aantal werklozen in gewest Leiden steeg GROFVUIbOPHAALDlENSr. Stichting vier scholen in wijk Noord-Hofland Slippende autodidact kreeg „harde les" nieuwe leidse courant DKN5DAG 12 SEPTEMBER 1967 VANDAAG OOK NOG TOT 10.00 UUR AUTOMOBIELBEDRIJF LAMMENSCHANSPLEIN 6 LEIDEN Dinsdag (12 september) Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden tuurhist. Ver., demonstratie vaka yondsten. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 Nationaal Ballet. DEN HAAG Diligentia, 8.15 cabaret Adam en Eva (Fiet en Frans Koster) met „Tussen tafel en bed". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met Régis Pasquier, Woensdag 12 september) Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avondge bed. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Theater met „De belofte". DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: cabaret Adam en Eva (Fiet en Frans Koster) met „Tussen tafel en bed". Donderdag (14 september) Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christen-vrouwenbond, H. de Groot, Groot-Ammers, met dia's over Breestraat 85, 2.30 en 8 uur: mode show modehuis De Groot. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest met Ingrid Haebler, P DEN HAAG Lutherse kerk, 8 uur: Willem Mud.de, orgel, met Utrechts Mo- Vrijdag (15 september) Bijzaal Koningskerk (einde Koning straat), 7.3010 uur: ruilbeurs voor ver zamelaars. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. KEimerorkest m.m.v. Ingrid Haebler, DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: orgelbespeling Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest m m.v. Daniël Wayen- berg, piano. Zaterdag (16 september) Eerste Binnenvestgracht 20, 10.30 uur: installatie districtscommissaris oubaas K. van Rije. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: jeugd werk Leython, tienersoc. openingsfeest met camping-party, middensoc. Sempre Avanti's Jong en Jolig, ouderensoc. ont moetingsavond. Schouwburg, 8 uur: Rob van Reijn met pantomime-theater Carrousel. Breestraat 19: soc. Boemerang, beat- avond m.m.v. band Inspiration. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Helder zien in het donker." DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: Arena met „Ploeft"; 8.15 uur cabaret Adam en Eva (Fiet en Frans Koster) met „Tussen tafel en bed". DELFT Stadsdoclcn, 7.30 uur: jazz-orkest o.l.v. Pim Jacobs. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Leiden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor politie 5 maal 4. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Twintig duizend mijl onder zee (14 jaar). Lido f2.30, 7 en 9.15 uur): Mooi maar slecht (18 jaar) Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): The naked runner (14 jaar). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Geheim agent 7 (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Blow Up (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): The sound of music (alle leeftijden). Molenmuseum Molen De Valk: geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur. zod- dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- Badinrichtingen De gemeentelijke Badinrichtingen zUd up de volgende tijden geopend Llndestraai lb maandag gesloteL dinsdag 9—11.15 u. eu 13.30—17J5 u.. woensdag gesloten, donderdag 13.39- 18.15 u, vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.4b u.. zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811J5 eD 13.3017.15 u„ donderdag 8.30—11.15 «*r 13.30-1815 u„ vrij dag 830—11.15 u. n. lc.3018.45 lu zaterdag 7.30—11.15 eD 13.30—16.30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zouaag van 1 tot 5 uur. Pijpleidingen van 2lA en 15 kilometer (Van een onzer redeteuren) a KATWIJK Als alles volgens plan verloopt, zal in 1970 by Katwijk een 2% kilometer lange pijpleiding in zee worden gelegd voor de afvoer van het afvalwater van Katwijk, Oegstgeest, Valkenburg, Rijnsburg de laboratoria van de Leidse univer siteit (lange rijksweg 4). De totale kosten zullen ongeveer vijftig mil joen gulden gaan bedragen. In op dracht van het Hoogheemraadschap Rijnland is het Ingenieursbureau Dwars Heederik en Verhey N.V. te Amersfoort druk bezig met de uit werking van de plannen. Bij de besluitvorming hebben twee factoren een belangrijke rol gespeeld: 1. het vrijhouden van Rijnlands boe zem van moeilijk af te breken che mische afvalstoffen van het universi taire complex; 2. de zuiverheid van het zwemwater langs de kust en het schoonhouden van het badstrand Recreatie Toen de zuivering van het afvalwa ter nog enkel een gemeentelijke aan gelegenheid was, had het gemeente bestuur van Katwijk reeds in ver band met factor 2 gekozen voor een persleiding naar zee inplaats van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. De af valstoffen van een zuiveringsinstalla tie zouden via Rijnlands boezem toch ook in zee komen, maar dan vlakbij het strand, wat in verband met de re creatie ongewenst werd geacht. Katwijk had in samenwerking met Valkenburg en Rijnsburg al een ont- werp-plan voor een persleiding naar zee gereed op het ogenblik, dat het Hoogheemraadschap Rijnland de taak kreeg zich met de afvalwater zuivering bezig te houden. Bespre kingen op provinciaal en gemeente lijk niveau leidden ertoe, dat ook de laboratoria van de Leidse universiteit en Oegstgeest in het plan werden opgenomen. Hoe de ongeveer vijftien kilometer lange pijpleiding naar de kust komt te lopen, is nog niet precies bekend. Vermoedelijk zal zij door het indus triegebied 't Heen langs de Hoornes- laan naar een punt ten noorden van de Uitwatering gaan om daar aan sluiting te vinden op de leiding in zee. De zeeleiding zal in gedeelten zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant Altijd voordelig. Maandags gesloten. „Wees een beetje toegeeflijk DEN HAAG „Wees een beetje toegeeflijk asjeblieft," aldus het schriftelijk verzoek van een huismoe der uit Leiden, die terecht moest staan doch verstek liet gaan. Uit een zelf bedieningswinkel had ze een en an der mee genomen, zonder te betalen. „Ik heb stiraf verdiend, maar ik zal zoiets nooit meer in m'n hoofd halen," aldus haar belofte. Daaop vertrou wend, wilde de officier nu nog vol staan met f 60 boete. Dat werd ook het vonnis. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. museum De Lakenhal, Oude Singel: op werkdagen vaD 10 tot 5 u zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot a uur, kassen zaterdags en zondags ge sloten. TENTOON STELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten- oonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderen en monotyp'es vaD Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). worden gereedgemaakt om bij gunstig weer in zo kort mogelijke tijd te den gelegd Vermenging Bjj het Kaïtwijkse project zal niet zoals bij het Haagse voorbezinking plaatshebben. Het afvalwater wordt dus niet van te voren gereinigd, maar gaat zonder meer zee in. Wel komen er aan het eind diffusoren. die voor zorgen, dat het afvalwater gron dig met heit zeewater wordt vermengd. Daardoor wordt voorkomen dat het af valwater een soort vlek wordt, die bij zeewind op het strand terecht kunnen komen. De ontmoeting tussen het zoute water en het zoete afvalwater doet een schokeffect ontstaan, dat meteen negentig pet van de bacteriën onscha delijk maakt. De overige tien pet wordt gaandeweg afgebroken, waar bij de lengte van de zeeleiding ga randeert dat dit is gebeurd voordat met afvalwater vermengd zeewater de kust kan bereiken. De capaciteit van de persleiding is gebaseerd op de bevolkingsprognose voor 1980. Het hoogheemraadschap houdt een ruimere leiding voor een groter gebied in gedachten voor het. geval tegen die tijd zou blijken, dat de hoeveelheid afvalwater zo toe neemt, dat de Rijnlandse boezem dat Kosten vijftig miljoen gulden De heer W. Latooy 25 jaar hij L.B.F. LEIDEN In restaurant Van der Heijden hield gistermiddag de heer W. Latooy ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum een receptie. De heer Latooy is adjunct-directeur de N.V. de Leidsche Broodfabriek. In 1942 kwam hij als bedrijfsleider bij de broodbakkerij N.V. Z. van der Meij, waar hij aanvankelijk de afdeling ban ket en doorverkoop leidde. Geleidelijk werd hij in de algemene leiding van het bedrijf betrokken. Op 1 aug. van dit jaar volgde zijn benoeming tot adjunct-directeur. In verband met de vakanties heeft de viering van dit jubileum in kleine kring reeds plaats gehad op 1 juli. De heer Latooy ontving een enveloppe met inhoud en een oorkonde van de Ned. Ver. van werkgevers in het Bak kersbedrijf. Afgelopen zaterdag was er in De Kleine Burcht een huldi gingsavond met het personeel. Vele geschenken, waaronder een autoradio en auto-accessoires, werden de jubi laris aangeboden. In een ongedwongen sleer voltrok zich gistermiddag de receptie, waarop ook vele gepensioneerde personeels leden de heer Latooy kwamen felici teren. De heer B. Ouwerkerk, oud directeur van de N.V. Z. van der MeiJ. was eveneens aanwezig. Doe-het-zelf bij de amateurfotograf en LEIDEN De Leidse amateurfoto grafen zijn gisteren het seizoen be gonnen. Voorzitter dr. J. Versteeg zei, dat het in de bedoeling ligt veel avonden „in eigen beheer" te organi seren. Er is van vele zijden medewer king toegezegd. De Haagse fotograaf Victor Meeuw- sen zorgde deze eerste avond voor eer» interessant programma. Voetpad brug diclit LEIDEN Het voetpad langs de zuidoostelijke basculebrug in rijks weg 4a over de Oude Rijn is wegens de uitvoering van werkzaamheden af gesloten tot 15 september, telkens van ïur 's morgens tot vijf uur 's mid- Met borden is aangegeven, dat gebruik moet maken van de nieuwe Leiderdorpse brug. afvalwater zelfs bij uitbreiding van het aantal zuiveringsinstallaties niet meer zal kunnen verwerken. Dit is echter toekomstmuziek, die geheel los staat van het nu in uitwerking sijnde project. NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 Telefoon 01710-25036 Bruidegom keerde niet terug LEIDEN Bij een zaak aan de Stille Rijn die gespeciali seerd is in het verhuren van gelegenheidskleding stapte een paar dagen geleden een onge veer 25-jarige Leidenaar bin nen, die zei, dat hij ging trou wen. Voor deze feestelijke ge beurtenis wilde hij een kos tuum huren. Hij zocht een mooi pak met bijbehorend vest en streepjesbroek uit en betaalde voor twee dagen huur. De man is echter tot op he den niet teruggekeerd. Hij bleek een valse naam en een verkeerd adres te hebben ach tergelaten. De eigenaar heeft bij de politie aangifte gedaan. academische examens LEIDEN Geslaagd: doet. ex. k geschiedenis: mevr. D J A Roodhu; van Breda Vriesman (Oegstgeest): doet. ex. geschiedenis: de heer D J Noordam (Amstelveen): kand. ex. geschiedenis: de heer A M J T Letjten (Helmond); kand. ex. geschiedenis: mej. CAM Moll (Vlaar- Sfeer m 't gezin De „Nieuwe Leidse" er m! Toestand niet onrustbarend LEIDEN Hoewel ook bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden (waaronder tien gemeenten ressorteren) het aantal ingeschreven werklo zen stijgt, is de toestand in dit gewest nog beslist niet onrustbarend te noe men. Ten opzichte van juli (488) steeg het aantal vorige maand tot 544 tegen 212 eind augustus 1966. Gelijke tred hiermee, maar dan in omge- keerder ichting, houdt het aantal „open plaatsen". Dat daalde ten opzichte van juli van 576 tot 495 vorig jaar augustus bedroeg het aantal nog 1093. In het algemeen kan worden gezegd, dat de personeelsselectie strenger is geworden, terwijl scherpere normen aan de arbeidsprestaties worden ge steld. Opmerkelijke nevenverschijn- vandaag nog tot 10.00 uur FORD SHOW '68 AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. Lammensrliansplein 6 - Leiden Ook in Leiden „muurkranten" LEIDEN De Studentenvakbewe ging heeft de nieuwste mode gevolgd bij haar protesten tegen het onderwijs beleid. In de Leidse binnenstad heb ben de studenten vannacht „muurkran ten" opgehangen waarin de bezuinigin gen van onderwijsminister Veringa worden gehekeld. Blijkens de „kran ten" gaan zij er niet mee akkoord dat de. minister het aantal studenten in krimpt door verhoging van het in schrijfgeld (van tien tot honderd gul den) en dat wordt beknibbeld op voor zieningen ten behoeve van studenten. De SVB betwijfelt of het onderwijs nog wel prioriteit wordt gegeven. Auto uit de bocht te Noordwijkerhout VOORHOUT Omstreeks half 6 vloog gistermiddag een door de heer B. de Winter uit Noordwijkerhout be stuurde auto op de Jacoba van Beie- renweg uit de bocht doordat de jonge man met te grote snelheid reed. Hij ramde een paal bij de bushalte, die daardoor afknapte, en vloog vervol gens al draaiend over het fietspad het bollenland van de heer P. Warmerdam in. De auto werd totaal vernield. De bestuurder bleef ongedeerd. Buurt 23, donderdag: Haarlemmer straat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekersdijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg-Prinsessekade, Turf markt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Kort Galgewa ter, Morsstraat, Smidsteeg, Narm- straat, Kruisstraat, le Binnenvest gracht, 2e Binnenvestgracht, S* Aag tenstraat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug). Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare, Vrou wenkerkhof, Vrouwenkerkkoorsteeg, Dolhuissteeg, Sionshof, St. Ursula- steeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg. Korte en Lange Agnie- tenstraat, Spijkerboorsteeg, Nieuwe Marge, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vredehof Noorderstraat, Koninginnehof, Hen drikstraat, Houtmarkt. Buurt 24, vrijdag: Zoeterwoudsesin- gel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Du Rieustraat, Tiboel Siegen beekstraat, Roodenburgerstraat, De Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat. De Rid derstraat, Thorbeckestraat, Wasstraat, De Laat de Kanterstraat, Cronestein- kade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, De Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdam- straat, Catharinastraat, duktiviteit per werknemer groter Is geworden. Het aantal werkloze jeug digen is in dit gewest betrekkelijk ge- Vergelijkt men het percentage werk lozen van het gewest Leiden (1,1 pet), dan steekt dit gunstig af bij het lan delijke percentage, dat eind vorige maand 2,2 bedroeg. A rbeidstydverkorting Naar beroepsgroepen ingedeeld, had het ruimere aanbod van mannelijke arbeidskrachten voornamelijk betrek king op de bouwsector, de metaalnij verheid, de horecabedrijven en han dels- en kantoorpersoneel. Wat de textielnijverheid betreft, zijn de vooruitzichten niet direct gun stig, mede door het gunstige weer van de laatste maanden. Sommige bedrij ven overwegen orbeidstydverkortinff in te voeren. Het aantal werkloze vrouwen steeg van 7 tot 114 (tegen 95 in augustus 1966), terwijl hte aantal openstaande aanvragen daalde van 423 tot 370. VOORSCHOTEN B. en W. geven de raad in overweging over te gaan tot stichting van een derde openbare kleu terschool in het bestemmingsplan Noord-Hofland. Het te stichten school gebouw zal moeten beschikken over drie speelwerklokalen bestemd voor een totaal van 120 kleuters. In het be stemmingsplan zullen circa 2000 wo ningen gebouwd worden. Het aantal inwoners wordt geschat op 8000. B. en W. stellen de raad tevens voor over te gaan tot verplaatsing van de openbare Wethouder Schrama l.o.- school van de wijk Bijdoip naar het bestemmingsplan Noord-Hofland. In de wijk Bijdorp wordt voorlopig niet gebouwd, terwijl het accent van de bouwactiviteit door bepaalde omstan digheden in Noord-Hofland is komen te liggen, aldus B. en W. Kleuterschool Het bestuur van de Stichting Rudolf Steiner Kleuterscholen te Leiden heeft een verzoek to't medewerking inge diend om te komen tot stichting van een één-klassige kleuterschool in het bestemmingsplan Noord-Hofland. Deze school is reeds gestart met ingang van het nieuwe schooljaar. De nood voorziening die door het bestuur zelf is gefinancierd, is geplaatst op een per ceel grond nabij de Witte de Withlaan en de Abraham van der Hulstlaan. Het r.k. kerk. en schoolbestuur van de parochie van de H. Laurentius heeft een verzoek tot medewerking inge diend voor de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs in het be stemmingsplan Noord-Hofland. Men wil de bouw van de school door de ge- Gas voor Kan VOORSCHOTEN In een tweetal gedeelten van Voorschoten is nog geen mogelijkheid aansluiting op het gas net te verkrijgen: in Vlietwijk I en in plan 't Kan. Het streven van B. en W. is erop gericht deze „witte plekken" zo spoedig mogelijk te doen ver- dwijnen. Voor wat betreft Plan 't Kan is een verzoek ingekomen van 64 bewoners om hun woningen aan te sluiten od het aardgasnet. B. en W. stellen de raad voor een krediet van ƒ53.000.ter beschikking te stellen voor uitbreiding van het aardgasbuizennet naar plan 't Kan. Bijdrage van de bewoners/eigenaren in de aansluitingskosten f 225. VOORSCHOTEN In april besloot de raad met ingang van 1 januari 1968 gebruik te gaan maken van de vuil verbrandingsinstallatie der gemeente Leiden. De vervoers- en wachttijden bij gebruikmaking van de Leidse in stallatie nopen de gemeente Voor schoten tot vervroegde aanschaffing van een vuilnisauto. De nieuwe vuil nisauto wordt uitgerust met een kraak- persinstallatie. De aanschaf vergt een bedrag van 74.000. VOORSCHOTEN B. en W. hebben van G- S. ontvangen het besluit tot onthouding van goedkeuring aan het raadsbesluit van 22 december 1966 tot wijziging van de begroting van het grondbedrijf, dienst 1966, inzake de bijkomende kosten in verband met de aankoop van de percelen Schoolstraat 28 en 30 van J. W. Zwetsloot (Beide percelen zijn reeds door de gemeente gesloopt.) Kantonrechter ontneemt rijbewijs LEIDEN Volgens verklaringen van zijn drie vrienden had een 18-ja- rige uts-er uit Noordwijk op de avond van de 22e Juli geprobeerd hoe snel hij al slippende bochten kon nemen. Ln een bocht op de Oude Zeeweg ging het fout: hij verloor de macht over het stuur, vloog het voetpad op, schepte daar een voetganger en ramde ten slotte een lichtmast. De voetganger moest met een hersenschudding naar een ziekenhuis worden gebracht. An dere. uit elkaar gestoven, voetgangers 'ertelden hoe zij de automobilist met hoge snelheid recht op hen af zag ko- De Noordwijker die de stunt in de auto van zijn vader had uitgehaald, kon een en ander niet ontkennen. Als een zijns inziens verzachtende omstan digheid voerde hij aan dat hy een .harde les" had gekregen. Ook pro beerde hij de rechter ervan te over tuigen dat hij een goed automobilist was. omdat hij met lof voor ziin rij examen was geslaagd. De officier van justitie dacht daar anders over. Hij vond verdachte men taal nog niet rijp met een auto aan het verkeer deel te nemen en eiste naast een geldboete van f 100 subs. 20 dagen de onvoorwaardelijke intrekking van het pas met lof verworven rubewüs voor de tijd van een jaar. De uts-er had bezwaren tegen die s: „Ik heb maar vijf gulden zakgeld per week en omdat ik m'n vader vaak help in de zaak, heb ik m'n rijbewijs nodig". De kantonrechter reduceerde de boete tot f 50 subs. 10 dagen, maar bleek het met de officier eens te zijn dat de Noordwijker de auto maar een jaar lang moet laten staan. Gedachteloos Een 18-jarige verkoopster uit Kat wijk stond terecht omdat zij met haar bromfiets in de Prinses Beatrixlaan in Katwijk links van de weg had gereden en als gevolg daarvan frontaal tegen een auto was gebotst. „Ik was afwezig met m'n gedachten", zei ze laconiek. De officier van justitie onthulde dat uit een nader onderzoek was gebleken dat de verkoopster wel meer last had van „afwezigheid-van-gedachten" en concludeerde dat zij als bromfietsbe rijdster een gevaar op de weg is. Be halve een geldboete van f 30 subs, zes dagen eiste hij de onvoorwaardelijke ontzegging tot het besturen van een bromfiets voor de tijd van een jaar. De Katwijkse vond de geëiste straf „overdreven" en merkte op dat het met haar „gedachteloosheid" wel mee viel. Bovendien had zü elke dag haar bromfiets nodig om op haar werk in Rijnsburg te komen. De kantonrechter wilde haar nog een kans geven: hij stelde de geëiste ontzegging voorwaar delijk. met een proeftijd van twee jaar. De boete verhoogde hy tot f 75 subs. 15 dagen. Testamenten der 12 patriarchen LEIDEN De Nederlandse organi satie voor zuiver-wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr. M. de Jonge, hoogleraar in de uitlegging van het Nieuwe Testament aan de rijksuniver siteit te Leiden, een subsidie verleend ter voorbereiding van een tekstkriti sche uitgave van de testamenten der twaalf patriarchen. Dit is in zijn huidige vorm een oud christelijk geschrift ontstaan in de tweede eeuw dat, uitgaande van de verhalen over de zonen van acob en gebruik makend van veel Joods mate riaal dat men ten dele ook in de latere rabbijnse literatuur terugvindt, dc le zers wil voorhouden, hoe zij zich in zedelijk opzicht hebben te gedragen. De voorbereiding tot deze uitgave geschiedt onder supervisie van de hoogleraar en met medewerking van dr. J. Smit Sibinga, wetenschappelijk hoofdmedewerker voor het Nieuwe Testament, door de heer H. J. de Jonge, kandidaat in de klassieke letteren. meente laten geschieden met na ge reedkoming van het schoolgebouw overdracht om niet. Tevens heeft het r.k. kerk- en school bestuur van de H. Laurentius mede werking verzocht bij de inrichting van een administratie- en vergaderlokaal in de kleuterschool Laurentius aan de Leidseweg. Het schoolbestuur heeft thans 10 scholen onder zijn beheer: 4 kleuter-, 5 lagere- en 1 ulo-schooL De kosten hiervan bedragen f 2.600. B. en W. stellen voor de gevraagde medewer king te verlenen. Verkeer sbri gad iertj es doen het heel goed VOORSCHOTEN Op verzoek van een raadslid hebben B. en W. een on derzoek ingesteld naar de wenselijk heid de verkeersbrigadiertjes te ver vangen door oudere personen. Na een onderzoek zijn B. en W. tot de conclu sie gekomen, dat de verkeersbriga diertjes hun werk op voortreffelijke wijze verrichten, zodat noch de veiligheid van het verkeer, noch die van de schoolkinderen in gevaar komt. Voorschoten de duurste „vuil- gemeente VOORSCHOTEN In april besloot de raad de reinigingsrechten te ver horen van 15,tot 24,per jaar. Tevens werd medegedeeld, dat deze rechten aangepast dienden te worden aan de meerkosten van de vuilver werking bij aansluiting op de Leidse vuilverbrandingsinrichting. Om de sterke stijging van de kosten op te vangen, geven B. en W. de raad in overweging het recht voor het legen van één emmer te verhogen tot 36. per jaar en dat voor het legen van de tweede en volgende emmer tot 10.80 per jaar. Ook de tarieven voor het op halen van grofhuisvuil en tuinafval worden verhoogd. (Voorschoten is thans onbetwist de duurste „vuil" ge meente uit de omgeving). Overkapping tribune VOORSCHOTEN Op verzoek van het bestuur van de S. V. Rouwkoop hebben B. en W. toestemming verleend de tribune op het bij deze vereniging in gebruik zijnde terrein van een over kapping te voorzien. Het aanbrengen van deze overkapping geschiedt geheel door en voor rekening van Rouwkoop en volgens aanwijzingen van de direc teur van Openbare Werken. Agenda gemeenteraad VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur ln openbare vergadering bijeen ter be handeling van een 25 punten tellende agenda. Na de beëdiging van de heer A. A. Koedam als 2e loco-secretarii volgen voordtellen van B. en W. tot het beschikbaar stellen van f74 000 voor het aanschaffen van een vuilnisauto; het verlenen van een krediet van f 53.000 voor de aansluiting op het aardgasnet van de woningen gelegen in het plan „'t Kan"; tot verhoging van de reinigingsrechten; tot de gemeenschap pelijke regeling van de bestuursechool Zuid-Holland; tot het verlenen van de subsidieregeling betreffende de Stich ting medische sportkeuring Voorscho ten; tot stichting van een 3e openbare kleuterschool in Noord-Hofland; tot het stichten van een openbare lagere school in Noord-Hofland; tot het ver lenen van medewerking voor het stich ten van een bijzondere neutrale kleu terschool in Noord-Hofland; tot het verlenen van medewerking voor het stichten van een rJt. sahool voor ge woon lager onderwijs in Noord-Hof land. V OORSCHOTEN De afdeling Voorschoten van de Christen-vrouwen- bond komt woensdagavond 13 septem ber om acht uur bijeen in De Werf. Gast op deze avond is een vertegen woordiger van de Stichting Vrienden kring Diaconessenhuis Suriname (Actie 4 x ZN). Zo nodig kan voor een baby sit worden gezorgd. komt Zie de advertentie van de Stadsgehoorzaal morgenavond. Gemeentelijke Werkplaats LEIDEN Vorig jaar deelde het aantal werknemers bij de Gemeente lijke Werkplaats van 172 op 1 januari 1966 tot 162 op 31 december 1966 - 139 mannen en 23 vrouwen. De daling werd vooral veroorzaakt doordat een aantail werknemers 65 jaar werd. In de werkvoorziening deden zich geen be langrijke wijzigingen voor. Grootste pdrachtgeefsler bleef Royal McBee lederlamd N.V. Doel van de plaatsing krachtens de GSW-regeldng is: degenen, die als ge volg van een ^handicap tijdelijk niet op normale wijze in het produktie- proces kunnen worden opgenomen, passende arbeid te geven, waardoor hun fysieke en hun sociale en finan ciële problemen geheel of gedeeltelijk kunnen worden overwonnen. De ar beidstijd bedraagt 45 uur per week, verdeeld over vyf werkdagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3