Rondvluchten moeten de kerk aan geld helpen gft !A T ZIT NOREN GEVEN IN 2 UUR 5 MILJOEN AAN DE ZENDING Functie van universiteit bestuderen naïveteit Een ivoord voor vandaag Ieder half Uw probleem is het onze.... jaar visum verlengen Victoriaanse Actie tegen vloeken evangelisatie- vrome methoden afschaffen Paus moet ban over Luther nu opheffen DINSDAG 12 SEPTEMBER 1M Here, leer ons bidden. De vraag van die discipel aan Jezus is de eeuwen door met de mens meegereisd. Vandaag de dag nog kan men de opmerking beluisteren: Ik kan niet bidden. Nood leert buiden, zegt de volksmond. En daar zit een grote wijsheid in. Immers, in tijden van nood gaat het hart spreken. En bidden is in de eerste plaats een kwestie van het hart. Niet van woorden. Jezus heeft daartegen al gewaarschuwd. Het gaat niet om de veelheid van woorden, ook niet om fraaie woorden. Bij het bidden gaat het hierom, dat men met het hart God zoekt. Het gebed, zo is eens gezegd, is de kortste weg van de mens tot God. Bidden is God gewoon vertellen over eigen moeilijkheden. Hem daarbij dankend voor ontvangen zegeningen. Maar dat niet alleen doen in tijden van nood. De kracht van het gebed ligt in de volharding. Telkens opnieuw in gesprek gaan met God. Wij lezen vanavond 1 Samuel 25 vers 20 tot 44. Christelijke partij in Zweden wil in Rijksdag komen STOCKHOLM De christelijke partij in Zweden wil volgend jaar bij de verkiezingen voor de Zweedse Rijksdag in alle districten eigen kan didaten stellen. Om zetels te krijgen, moet de par tij minstens 175.000 stemmen krijgen, want de Zweedse kieswet kent een vier-procents-drempel tegen splinter partijen. Bij de laatste verkiezingen werden 78.000 stemmen behaald. De christelijke partij van Zweden wil niet benaderd worden met etiket ten als „links" of „rechts", maar wil christelijke zienswijzen voor het maatschappelijk leven naar voren brengen. De interfractionele „christe lijke groep" in de Rijksdag acht zij daarvoor onvoldoende. De partij ijvert onder andere tegen de verspreiding van pornografie, te gen de handel in verdovende midde len, voor een verlaging van het alco holgehalte van spiritualiën en voor vergroting van de ontwikkelingshulp. Voorzitter is de lutherse predikant Birger Ekstedt. HERVORMDE PREDIKANT GAAT STRAKS MET MOERKAPELLENAARS DE LUCHT IN (Van een onzer verslaggeefsters) li MOERKAPELLE Niet met grabbeltonnenbazars en eindeloze bedeltochten denkt ds. A. Boertje de oude schuld van de her vormde kerk van Moerkapelle weg te werkenmaar met rondvluchten boven het dorp. De leus is: „Met Moerkapelle de lucht in". Dit jaar bestaat de kerk driehon derd jaar. Dat is voor de 42-jarige ds. Boertje, die in 1958 zijn intrede deed in het ten westen van Gouda gelegen Moerkapelle een mooie reden om de Actie-300 te houden. Zuid-Af rika LUCHTFOTO Brieven die niet z|jn voor zien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden ge nomen. Geheimhouding Is ver zekerd. Vragen die niet onder ling met elkaar in verband staan moeten in afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden ingesloten. Vraag: Door een arbeidsongeval heb ik last van mijn ogen. Moet ik een nieuwe bril zelf betalen of het ziekenfonds? Antwoord: De kosten van een bril de glazen inbegrepen zullen in dit geval vergoed worden door de Sociale Verzekeringsbank, aangezien een nieuwe bril noodzakelijk is ge worden door een arbeidsongeval. Vraag: Wat betekent in de poli tiek de onderscheiding links en rechts? Antwoord: De betekenis is aan het veranderen. Vroeger waren de con fessionele fracties rechts en de niet-confessionele links van de Ka mervoorzitter gezeten. Daarom ken de men de onderscheiding rechts voor confessionele en links voor niet-confessionele partijen. Tegenwoordig begint men meer en meer te spreken van links voor pro- gressief-over het algemeen partijen, die grote mate van overheidsbemoei enis wensen, en rechts voor partijen, die meer gevoelen voor particulier initiatief. Van invloed op de Neder landse terminologie is ook de on derscheiding tussen Britse conserva tieven enerzijds en liberalen en la bour anderzijds. Vraag: Ik ben een kleine zelfstan dige en heb twee pleegkinderen. Ik ben vrijwillig verzekerd bij een zie kenfonds en moet voor de pleegkin deren apart betalen. Ik krijg geen kinderaftrek of kinderbijslag. Wel krijg ik een vergoeding voor kleding en verzorging. Als ik nu in loon dienst ga en verplicht verzekerd ben. ben ik dan vrijgesteld van pre mie voor deze kinderen? Antwoord: In de eerste plaats vra gen wij ons af hoe het komt. dat vrager geen kinderaftrek voor de beide pleegkinderen geniet. Het bëste is dit eens met de belasting inspectie te behandelen Voorts: kan iemand die voor de wet als klei ne zelfstandige geldt, wel kinder bijslag krijgen. Wat het ziekenfonds betreft gelden bepaalde groepen ge zinsleden als indirect verzekerden. Hierover raadplege men het zieken fonds. Vraag: Ik dacht dat bij het overlij den van een echtgenoot, die in ge meenschap van goederen gehuwd was, de helft van het gezamenlijk vermogen plus een kindsdeel aan de achterblijvende ten goede kwam. Maar onlangs las ik dat echtgenoot en kinderen gelijk opdelen Is de wet veranderd? Is het wenselijk dat ik een testament laat maken, als ik wil dat mijn vrouw tenminste drie/vierde van de nalatenschap krijgt toegewezen9 Ik zelf heb eer ■oon met vier kinderen. .Antwoord: Beide dingen zijr\ waar ,al lykt het raar. De langstle vende echtgenoot behoudt namelijk in dit geval de helft van de huwe lijksgemeenschap en zij erft de helft van de nalatenschap of een vier de van het geheel omlat zij ge lijk op deelt met de enige zoon. Wij nemen hierbij aan dat het een eerste huwelijk betreft Mocht het een tweede huwelijk betreffen en mocht de enige zoon uit een vorig huwelijk stammen, dan is het wense lijk eens met een notaris overleg te piegen, want de wet en de rechtspraak openen verschillende mogelijkheden, o.a. het nalaten van een levensonderhoud Mochten er meer kinderen zijn en is het een eerste huwelijk, dan kan men het erfdeel van de vrouw bij testament iets vergroten. Vraag: Mijn vrouw is slecht ter been. Is er een regeling om vrijstel ling of vermindering van wegenbe lasting t« krijgen, daar ik een auto heb? Antwoord: Er is een mogelijkheid van vrijstelling voor invaliden, maar dan mag de auto alleen dienen om uw \rouw te vervoeren B««preek het eens met de inspecteur ▼•n de belastingen (Van onze kerkredactie) STAVANGER Noorse christenen hebben in twee uur tjjds vijf miljoen gulden op tafel gelegd voor de zending. Het is het grootste bedrag dat ooit voor één doel in Noorwegen is ingezameld. Het bedrag kwam bijeen als een jubileumgave voor het Noors Zendingsgenoot schap dat 125 jaar werd. Het geld zal ter beschikking komen van dit zendingsgenootschap en van de Noorse afdeling van de Santal- zending, een zendingsvereniging die gesteund wordt door Scandinavische christenen. De landelijke collecte kreeg de naam „Actie 1967". en was een duide lijk copie van de Nederlandse „Ant woord "64" actie voor kerkbouw;. Na Visser 't Hooft wil 'n internationale kring (Van onze kerkredactie) BAZEL Dr. W. A. Visser 't Hooft, de oud-secretaris-gene- raal van de Wereldraad van Kerken heeft aangedrongen op de vorming van een internatio nale christelijke universitaire gemeenschap. Hij sprak tijdens een ontmoeting van christen hoogleraren en kerkelijke lei ders. De nieuwe gemeenschap moet zich in het bijzonder be zinnen op de huidige ontwikke ling van het universitaire leven in de moderne maatschappij. Het gesprek tussen universitaire vertegenwoordigers uit Oost- en West-Europa was geheel gewijd aan de christelijke aanwezigheid in de we reld van het wetenschappelijk onder wijs. Nog twee andere Nederlanders leverden een belangrijke bijdrage aan dit congres. Prof. dr. C. van Peursen verdedig de de gedachte dat de moderne we tenschap niet alleen de kennis in kaart wil brengen, maar dat werke lijk bewuste beslissingen genomen kunnen worden, die de toekomst van de gemeenschap beïnvloeden. Weiten De wetten van de wetenschap beschrijven niet zo zeer de structu ren van de werkelijkheid, zei hij. Veeleer brengen zij de strategie on der woorden die moet worden toege past. Daarom moeten de universiteiten en in het bijzonder de christenen die aan universiteiten verbonden zijn meer aandacht schenken aan de ethische, sociale en godsdienstige op voeding van hen die gebruik maken van de nieuwe wetenschap. G emeenschup Volgens prof. dr. J. Sperna Weiland is de godsdienstige traditionele uitleg van het evangelie niet ter zake voor de moderne maatschappij. Christe lijke inzichten en kerkelijke verschil len betekenen in onze tijd maar wei nig. Daarom moeten de afzonderlijke kerkelijke activiteiten vervangen wor den door die van een gemeenschap van christenen die verband zoekt tus sen de boodschap van de bijbel en de huidige situatie. maanden van voorbereiding trokken 80.000 vrijwilligers er op uit om het geld in te zamelen. De actie werd niet alleen gepropa geerd door de Noorse kerken. Het werd een landelijke actie, waaraan grote firma's, verenigingen, kranten, radio en televisie meewerkten. Het Noorse Zendingsgenootschap heeft voor 1967 een budget van 7 miljoen gulden. De Santal-zending ontvangt uit Noorwegen bijna twee miljoen gulden. De vijf miljoen gul den die nu geschonken zijn zullen besteed worden voor bijzondere zen dingsprojecten, die niet in het norma le budget zijn opgenomen. Tijdens het jubileumfeest werden elf nieuwe zendingspredikanten be vestigd en 20 specialisten, die geen predikantsopleiding hebben uitgezon den. Het Noorse Zendingsgenootschap heeft reeds 355 zendelingen in Afrika en Azië. Het werk ven dit zendingsge nootschap begon 125 jaar geleden on der de Bantoes in Zuid-Afrika. Nu wordt gewerkt op Madagaskar en in Kameroen, Ethiopië, Tanzania, Japan, Formosa en Hongkong. Bonden klagen over werkgevers taxibedrijf organisaties in het taxibedrijf. Zij verwijten de werkgevers, dat deze sinds juni niets van zich hebben la ten horen met betrekking tot het instellen van een bemiddelingscom missie nadat het overleg over de nieu we c a.o. voor het huurauto- en taxi bedrijf was vastgelopen. Het instellen van zo'n commissie is inde c.a.o. vastgelegd. Het geschil gaat over de vier pro cent loonsverhoging, waarvoor alge mene vergunning werd verleend en die de bonden bij het ingaan van de nieuwe c.a.o. (op 1 april) wilden incas- De werkgevers gingen ermee ak koord. Later bleek echter, dat de in de FNOP samenwerkende werkgevers organisaties geen machtiging konden krijgen om de vier procent te beta len (Van onze kerkredactie) JOHANNESBURG De Zuidafri- kaanse regering heeft buitenlandse di plomatieke vertegenwoordigers laten weten dat zendelingen en missionaris sen in Zuid-Africa ieder half jaar hun verblijfsvergunning moeten la ten verlengen. Dit meldt het Zuldafrl- kaanse blad Rand Daily Mail. De regering heeft het recht om de ze verblijfsvergunningen in te trek ken. Volgens het blad wil zij via deze maatregel predikanten en priesters uit het buitenland onder druk zetten om geen kritiek te hebben op haar apartheidsbeleid. Op grond van deze wet moest eind juni de anglicaanse bisschop van Kim- berley, C. R. Crowther, Zuid-Afrika verlaten. Dominee wat vindt u van de love-in? (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Wat denkt u van de love-in" was een van de vragen, die drs. G. R. Visser uit Amsterdam in een jeugddienst in de kerk van Rot- terdam-Lombardijen te beant woorden kreeg. Stonden de meeste kerkdien sten de afgelopen zondag in het teken van de jeugd, in de jonge gereformeerde kerk van Rotter dam-Lombar dijen, die van 1961 dateert, had de dienst wel een heel bijzonder karakter. In plaats van een preek te houden, beantwoordde de predi kant vragen die jongeren van tien tot 25 jaar schriftelijk had den ingediend Die vragen hadden de Bijbel, liturgie, geloofskwesties en al gemene kwesties, zoals het ne- gervraagstuk tot onderwerp. Tot slot kwam men aan bij d^ „love- Het bleek dat de voorganger er een hele studie pan had ge maakt. zijn conclusie was dat christenen weten, dat het para dijs. dat de love-innerswillen creëren, op aarde niet is. Het begon met een luchtfoto van de kerk. „Kunnen we hem niet gratis krijgen?" vroeg "hij aan de vliegende fotograaf. Die stemde toe omdat het voor de restauratieschuld was: „een goed doel". Op het ogenblik worden er van de foto ansichtkaarten ge maakt, die worden verkocht. Intniddels kwam ds. Boertje op een nieuw idee: als er nu eens rondvluch ten boven Moerkapelle konden wor den georganiseerd tegen een vast gestelde lage prijs waarop de kerk iets -extra zou kunnen vragen. Dat extra bedrag zou dan ten goede ko men aan de kas van de kerk. Weerkreeg hij zijn zin. Zaterdag 30 september zullen de eerste Moerka- pellenaars in kleine vliegtuigjes van vier personen hun dorp en de kerk uit de lucht kunnen bekijken. Maar de eerste vlucht is voor de vinding rijke predikant en voor burgemeester I. J. P. Keijzer van Moerkapelle. ZESTIENHOVEN De vluchten, die ongeveer 25 minu ten duren beginnen bij het Rotter damse vliegveld Zestienhoven. Hoofd zakelijk zal men er zaterdagsmiddags mee bezig zijn. Waarschijnlijk zullen ze een jaar bestrijken. Het hoeven beslist niet uitsluitend hervormde mensen uit Moerkapelle te zijn, die van de rondvluchten ge bruik maken, maar ook alle anderen die belangstelling hebben zijn wel kom. Mochten dat inwoners zijn van dorpen uit de omgeving, dan is de kans groot, dat er niet boven Moerka pelle wordt gecirkeld, maar boven bij voorbeeld Benthuizen of Bergschen- hoek. Over het algemeen is de verwach ting. dat „Met Moerkapelle de lucht in" een succes zal worden. Ruim tien procent hoger onderwijs in Japan christelijk TOKIO Ruim tien procent van de Japanse studenten studeert op christelijke universiteiten of ho gescholen. Van de 291 universiteiten en ho gescholen in Japan (106 openbaar en 185 particulier) zijn er 25 protestant en tien rooms-katholiek. Zij hebben respectievelijk 75.000 en bijna 13.000 van de in totaal 828.000 Japanse jon gens en meisjes, die hoger onderwijs volgen. In deze cijfers zijn niet begrepen de vele bijbelscholen, die over het algemeen niet officieel door de rege ring erkend zijn als instelling van hoger onderwijs. De boeddhisten hebben achttien universiteiten en hogescholen, de sjin- toisten drie. ■■1 De hervormde kerk van Moer kapelle dateert van 1667. De oude restauratieschuld heeft ds. Boer tje op het ulmineuze idee ge bracht rondvluchten ten bate van de kerk te organiseren. Bijna 74,5 miljoen lutheranen (Van onze kerkredactie) GENèVE Er zijn over de gehele wereld ongeveer 74,5 miljoen luthera nen, ongeveer evenveel als vorig jaar, zo blijkt uit een statistiek van de Lutherse Wereldfederatie. Belangrijke stijgingen in het leden tal deden zich in het afgelopen jaar vooral voor in Tanzanië (van 370.000 naar 462.000), Ethiopië, Japan, Philip- pijnen, Columbia en Guatemala. Aan de andere kant bleek dit jaar, dat de schattingen van enkele kerken in vorige jaren veel te hoog waren, terwijl in Oost-Duitsland het leden tal sterk is gedaald. Het totaalcijfer is daarom twintigduizend minder danl vorig jaar. De meeste lutheranen wonen In Duitsland (17 miljoen), de Verenigde Staten (8,9) en Zweden (7,0). De kleinste van de 188 kerken, die de statistiek vermeldt, zijn die var Gha na (180 gedoopte leden) en Liech tenstein (100). Hervormde Wereldbond j Bond tegen vloeken 50 jaar (Van onze kerkredactie) TORRE PELLICE De con- kerkebureau voor ferentie van Europese kerken van gereformeerde signatuur dienstplichtigen onzer redacteuren) SCHEVENINGEN „De Ne derlandse overheid en het gehele Nederlandse volk kan u niet dankbaar genoeg zijn. U levert een positieve bijdrage om het be schavingspeil omhoog te bren- jNoord-Italië begon met een aan-! «en In £e2a bewoordingen liet val op de reveil-bewegingen van I mimster B' Roolvlnk van soc,aIe Het gaat om bijna 5.000 chauffeurs. Meer animo voor landbouwschool (Van o e onderwijsredactie) DEN HAAG Uit de voorlopige gegevens over de leerlingenbezetting blijkt dat het aantal leerlingen van de land- en tuinbouwscholen in het nieuwe schooljaar ten opzichte van 1966-1967 is gestegen. DEN HAAG In Groningen is op initiatief van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden een inlichtingen bureau voor toekomstige dienstplichti gen opgericht. Voor het eerst zet een kerkelijke instantie een dergelijk pro ject op. Het bureau zal informatie verstrek ken over het jongeren vrijwilligers- programma in het kader van het mi nisterie van buitenlandse zaken, de militaire dienst in het algemeen en de mogelijkheden voor dienstweige ring voor gewetensbezwaarden. Het inlichtingenbureau ontvangt personen van alle gezindten, jongeren zowel als hun ouders, uit de hele provincie Groningen. Voorlopig is het spreekuur nog beperkt tot éénmaal per week. Het ligt in de bedoeling dat in de toekomst ook andere kerke lijke groeperingen in dit werk zullen worden betrokken. (Van onze kerkredactie) TORONTO Een vooraanstaande rooms-katholieke theoloog hoopt dat paus Paulus en de bisschoppensynode nog dit najaar de ban zullen opheffen die op Luther rust. Dat zou de rooms-katholieke bijdrage zijn aan het Luther-feest. Op 31 oktober zal het 450 jaar geleden zijn dat Luther zijn 95 stellingen aanplakte op de deur van de slotkapel te Wittenberg. Deze verwachting werd uitgesproken door de Duitse pater Bernard Haering, die in Canada een rooms-katholieke conferentie bijwoonde over de vernieuwing van de kerk. Volgens hem had Luther zyn best gedaan om binnen de Rooms Katholieke Kerk te blijven, maar was hij er uit gezet door een besluit va.i de Romeinse curie. Bernard Haering begon in september te doceren aan het interkerke lijk Union Theological Seminary in New York. Hij meent dat de schei ding van het westerse christendom meer veroorzaakt werd door de on wil van Rome om zich te hervormen dan door de leer van de Reformatie zelf. angelsaksisch karakter van Char les Finney tot Billy Graham. De Schotse theoloog, dr. Murdo Ewen MacDonald zei, dat deze evange listen het evangelie verwaterd hebben. Zijn grootste bezwaar was. dat de ze evangelisten geer. sociale boodschappen hadden, „uitgezonderd dan hun verzet tegen sterke drank en gokken". Wil de kerk zich werkelijk vernieuwen dat moet zij voldoen aan drie voorwaarden: 1. We moeten nu eindelijk eens ver ouderde en Victoriaanse evangelisatie methoden afschaffen. MacDonald dacht daarbij met name aan het werk van dr. Billy Graham. 2. We moeten meer aandacht schen ken aan de theologie. In de katheders moeten academische theologen staan j en we moeten naar hen luisteren, hoe- j zeer ze ons soms ook schokken. Te vens moeten er tolken komen die hun woorden vertalen voor de grote massa. 3. De kerk moet ernst gaan maken met de sociologie. .Ontwerp ziektekosten ambtenaren niet aanvaarden"' AMSTERDAM De contactcom missie landelijke organisatie ziekte kostenverzekeraars heeft een drin gend beroep gedaan op de bijzon dere Tweede-Kamercommissie voor het wetsontwerp ziektekostenvoorzie ning ambtenaren, dit ontwerp niet te aanvaarden. De regeling wordt in het wetsont werp niet van toepassing verklaard op alle ambtenaren (niet op politie-, gemeente- en provinciale ambtena ren). Daarentegen worden wel vele categorieën tot de voorziening toegela ten, die niet voldoen aan de definities van de Ambtenarenwet. De homogeniteit van het ambtena- zaken en volksgezondheid zich uit over de bond tegen het vloe ken, die gisteren in het Kurhaus het gouden jubileum vierde. Voorzitter Joh. H. Scheurer merkte in zijn openingswoord op. dat het ledental van de bond eigenlijk mi niem is naar verhouding van het christelijke volksdeel van ons land. „Ik ontkom niet aan de indruk dat zelfs uit eigen christelijke kringen sommigen onze actie bekijken als een vrome naïviteit of religieuze curiositeit." Niettemin had de voorzitter in de loop van het bestaan meermalen erva ren, dat een bewust en tegelijk bescheiden protest tegen het misbruik van Gods naam bij de meeste mensen resoneert en tot zelf controle brengt. Uiteraard bood de anti-revolutionaire bewindsman, die na de voorzitter het woord kreeg, de hartelijke gelukwensen van regering aan. „Wij staan achter u", was zijn bemoediging. Op de middagbijeenkomst werd te vens een herinneringsbrochure aange boden, die werd toegelicht door de samensteller, oud-hoofdleger-pre- dikant ds. A. T. W. Kluis. Opmerkelijke feiten van de geschie denis van de bond: toen het volk Israël reeds doodstraf kende voor godslastering (Leviticus 24) beval kei zer Justitianus, bouwer van de Aya Sophia te Constantinopel, hen die zich schuldig maakten met de dood te straffen, terwijl hij de nalatige rechter het oordeel Gods en ,,'s kei zers misnoegen" toezegde. 's Avonds was er een druk bezoch te jubileumavond in het Kurhaus. renkorps wordt doorbroken waar de loongrens wordt gehandhaafd voor gepensioneerden en wachtgelders. Verder wordt volgens de contactcom missie de mogelijkheid opengesteld voor het sluiten van aanvullende ver zekeringen, wat binnen het ambtena renkorps gezien de financiële bij drage daarvoor eveneens discrimi nerend zal werken. Ook verwacht de commissie dat de regeling veel duur der zal uitvallen dan wordt ver waait waar zeker duizend bezoekers, de ge reformeerde zangvereniging Asaf. de 's-Gravenhaagse politiemannenzang- vereniging Entre Nous en het Zuid hollands orkest onder leiding van Jan van der Waart verzameld waren om een populair klassiek concert te bieden. Op bezielende wijze sprak ds. Joh. Heule over het werk van de bond. „De bond heeft 50 jaar lang de christenen hulpmiddelen verschaft. Ik hoop dat u niet alleen de naam van de bond kent, maar ook de we reld die er omheen zit." Beroepingsiverk NED. HERV. KERK Beroepen te Zwijndrecht (as. vac. G. J. Hintzbergen-toez.): C. A. Kore- vaar te Rotterdam-centrum; door de classis Amsterdam tot pred. voor bgw. (tweede studentenpred., arbeid onder hervormde studenten v. d. Vrije Uni versiteit en in de Amsterdamse stu dentenwereld in het algemeen en ver bonden aan de hervormde gemeente Amstelveen-Buitenveldert): drs. P. Bij- lefeld te Hoorkarspel: te Woudenberg (buitengew. wijkgem.): J. C. Plaat te Well- en Ammerroden; te Andijk, c a.: W. A. Soesan te Eierland op Texel. Aangenomen naar Zuidwolde-Noord- wolde (toez.U Th. S. Houtsma te Goën- ga 'Fr.U naar 't Woudt (Fr-toez>: L. P. Sterk te Maurik. Bedankt voor de benoem, t. voorg. v. d. Ver. voor vrijzinnig hervormden te Velsen: J. Appel te Enschede: voor Wit- tewierum, ca.: J. J, Winckel te Foud- gum, c.8.: voor Almelo (vac. A. J. Ho- vy>: K. M. de Bruyn te Leeuwarden- Huizum. GEREF. KERKEN Beroepen te Kamerik en te Baarland- 's Gravenpolder: kand. H. Appers te Den Haag. Bedankt voor Rotterdam-Hoogvliet (vac. H. Riezebos) en voor Gouda (vac. J. HengeveldU J. Nierop te Nijkerk: voor Siddeburen: F. de Jonge te Em- mercomnascuum. GEREF. KERKEN VRÏJGEM Bedankt voor Buitenpost: P. v. Gurp te Oldehove. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te IJmuiden: J. H. Velems te Apeldoorn. HET WEER I!\' Ef'ROPX Parijs Nice Frankfort MUnchen Zürlch Geneve Locarno Innsbruck Rome Madrid onbewolkt zwaar bew geheel bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew licht bew onbewolkt

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2