Sanering in steenindustrie 25 bedrijven moeten dicht Dievenwagenvan start Beschonken man rijdt fietsend gezin aan: ouders omgekomen Gehandicapten: recht bepaalde uitkering R.PH.O. (Janos Starker) gaf briljant concert' Ook rijproef met caravan Spion in Z.-Afrika gevat Luchtsport dag KNVvL groots vlieg feest 5 MAANDAG 11 SEPTEMBER 1967 In het afgelopen weekeinde hebben niet minder dan vier dronken automobilisten ernstige verkeersongelukken veroorzaakt, j In Stadskanaal, Heemskerk en Soest vielen daarbij doden en in Amsterdam raakten zeven mensen ernstig gewond. STADSKANAAL De 45-jarigeI ZAANDAM Een personenauto S. van der Borg uit Musselkanaal J\eeft ^aterdaghet zevenjarige zoon- en zijn 43-jarige echtgenote z\jn tje van de familie Beemsterboer uit Den lip, loen hij de weg wilde over steken. vlak bij zijn woning aan gereden. In het ziekenhuis overleed de jongen. DE MEERN De 80-jarige J. T. F. Maarsseveen uit De Meern is zater- zaterdagavond tussen Vledder- stad en Stadskanaal bij een bot sing om het leven gekomen. Twee van hun zoontjes, van drie en zes jaar. zijn in zorgwekkende toe- dag~öp"zijn fïet"s in de gemeente Vleu- stand in een ziekenhuis opgeno- ten-De Meern door een personen auto aangereden. Hij overleed ter plaatse. VRIES Op de weg van Vries naar Zeijen is een personenauto tegen een boom gereden. De be stuurder, de 33-jarige D. Klunder uit Anlo, was op slag dood. Twee •mede-inzittenden zijn gewond in een ziekenhuis opgenomen. MADE De 18-jarige bromfietser A. B. Schippers is zaterdagmorgen in zijn woonplaats met een bestelauto in botsing gekomen toen hij op een kruispunt geen voorrang gaf. In een ziekenhuis te Breda is hij kort daar op aan zijn verwondingen overleden. Het echtpaar fietste, zonder licht, in het schemerdonker richting Stads kanaal. Zij hadden ieder een kind achterop en er reden nog twee kin deren op eigen fietsjes voor hun ouders. Een busje haalde de fietsers in. Doordat op dat moment eveneens een tegenligger naderde, merkte de bestuurder van het busje de fietsers te laat op en er volgde een botsing. De kinderen die voor hun ouders uitreden, werden niet gewond. De bestuurder van het busje is aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht, onder invloed van sterke drank te hebben gereden. Dronken Belg na ongeluk gevlucht HEEMSKERK Eveneens onder invloed verkeerde de 36-jarige in Beverwijk wonende Belg G. F. M. V., toen hij vannacht op de Rijksstraat weg in Heemskerk frontaal tegen een auto botste, waarin de gezusters Van Twisk van 23 en 24 jaar zaten. De beide a«to's vlogen in brand, een van de zusters kwam om het leven. Een speurhond vond de Belg, die na het ongeluk was gevlucht, in een veld waar hij zijn roes lag uit te slapen. Hij is gearresteerd. Drie jongelui uit Heemskerk hebben nog geprobeerd hem het rijden te be letten, toen hij in kennelijke staat achter het stuur ging zitten. De jongelui, die hem gevolgd wa ren, zagen hem de frontale botsing veroorzaken. Onder invloed man geschept SOEST de 48-jarige wielrijder L. Westerveld uit Soest is vannacht bij een verkeersongeluk op de Nieuwe weg in Soest om het leven gekomen. De bestuurder van een auto, die de wielrijder aan het in halen was, week plotseling uit naar rechts. De automobilist verkeerde onder invloed van sterke drank. Hij zei dat hij uitweek voor een tegen ligger. Volgens getuigen was er geen sprake van een tegenligger. AMSTERDAM Op de noorde- flijke oprit naar de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal zijn van nacht zeven personen ernstig ge wond. toen een auto met vijf in zittenden. bestuurd door de 27-jarige kelner K. N. uit Leeuwarden, bij een inhaalpoging frontaal in botsing kwam met een tegenligger, waarin twee personen zaten. De vijf inzit tenden uit de ene wagen verkeer den onder invloed van sterke drank. De kelner had voor de fatale bot sing reeds vijf wagens bij het in halen min of meer ernstig bescha digd. ROERMOND De zeventien jarige P. Könings uit Haelen is gis teren in een ziekenhuis overleden. Hi.i was zaterdag met een motor fiets tegen een boom gebotst tij- j dens een rit in de bossen van Mont- j HEELSUM De 28-jarige motor- rijder W. B. Bos uit Doorwerth is j gisteren om het leven gekomen toen een uit een uitrit komende auto hem aanreed. De man, een politieagent, was op slag dood. SCHIJNDEL De 26-jarige me- j vrouw A. Gruyter uit Boxmeer is gisteren om het leven gekomen toen de bestuurder van de bromfiets, bij wie zij achterop zat, plotseling keer- de en geschept werd door een per- j sonenauto. De bromfietser, die licht gewond werd, dacht dat hij iets had i verloren. TILBURG Een personenauto heeft zaterdag op de rijksweg Til- i burg-Den Bosch de twaalfjarige Marie-José Eurelings uit Berkel- I Enschot aangereden. Het meisje, dat op slag dood was, wilde met haar fiets de rijksweg over steken. Brommers hotsen: man gedood en drie gewonden NIEUWE TONGE Zaterdagavond, omstreeks half negen, is de 25-jarige D. Kameraad uit Ooltgensplaat om het leven gekomen, toen hjj op het fietspad op de Langeweg tussen Mlddelhnrnis en Nieuwe Tonge frontaal in botsing kwam met een andere bromfietser. De heer Kameraad was met zijn bromfiets met zijn vrouw achterop onderweg naar Dirksland. Uit tegen overgestelde richting naderde een an dere bromfiets bestuurd door L. M. uit Middelharnis en als duopassagier W.K. Beide bromfietsers botsten frontaal. Alle vier moesten met ambulances naar het ziekenhuis in Dirksland wor den gebracht, waar de heer Kameraad twee uur na aankomst overleed. Zijn vrouw v -rd ernstig in het gezicht ge Jongens lieten trein stoppen UTRECHT Vijf jongens hebben zaterdagmiddag op het baanvak Hen gelo Enschede geprobeerd een personentrein tot stoppen te dwingen door stenen naar de cabine te gooien. Toen de trein doorreed, probeerden zij het met een trein uit tegenover gestelde richting. Toevallig zat in de cabine ook een tractie-opzichter. Deze liet de machi nist inderdaad stoppen, maar zette onmiddellijk de achtervolging in. Een jongen werd direct gegrepen. De an dere vier werden later in de kraag gevat. UTRECHT Twee treinen hebben zondagmiddag vertraging opgelopen doordat vechtende passagiers het ver trek onmogelijk maakten: in Roozen- daal en Roermond. In Roozendaal gebeurde dat om kwart over vijf met de trein naar Vlissineen. Vertrek was pas mogelijk nadat NS-personeel enkele weerspan nige reizigers had verwijderd. In Roermond kreeg de trein naar Zand voort omstreeks zes uur een dik kwartier vertraging. Fusie tussen blindenbonden niet mogelijk (Vai erslaggevers) ZWOLLE De voorzitter van de Nederlandse Christelijke Blinden- bond. de heer A. Korving, ziet geen directe mogelijkheid tot een fusie met de Katholieke Blindenbond St Odilia en de Nederlandse Blinden bond. In zijn jaarrede, zaterdag uitgespro ken tijdens de 43e jaarvergadering van de NCB in Zwolle zei hij de eigen verantwoordelijkheid en zelfstandigheid van de bond te willen handhaven. Of er via nauwe samen werking een weg is naar samensmel ting wilde de voorzitter aan de ont wikkeling overlaten. Zweefvlieger maakte geslaagde „noodlanding" RIDDERKERK De Leidse chemi cus G. P. M. Léger heeft zondag avond om zes uur met zijn zweef vliegtuig een goed geslaagde landing gemaakt op een grasveld in Ridder kerk. Zes uur eerder was hij opgeste gen van de vliegbasis Valkenburg, toen hij ontdekte een navigatiefout te hebben gemaakt waardoor hij niet meer naar zijn basis kon terugkeren. De heer Léger had zijn landingster rein vanuit de lucht goed verkend, maar had niettemin honderd meter nodig om geheel onbeschadigd tot stilstand te komen. De Leidse zweefvlieger had het plan van Valkenburg naar Teuge, waar hij zich radiografisch zou mel den om dan vervolgens de terugreis te aanvaarden. Veel bewolking deed hem echter reeds bij Utrecht terugke ren, maar toen maakte hij zijn pavi- gatiefout. Bij Ridderkerk had hij al zoveel hoogte verloren dat verder vliegen niet meer verantwoord was. Het veld je aan de Hogeweg, naast de rijksweg Rotterdam-Dordrecht bood hem uitkomst. De heer Léger, die al ongeveer dui zend zweefvluchten maakte bereikte tijdens zijn reis van gisteren een hoogte van 1100 meter. DEN HAAG De Nederlandse baksteenfabrikanten bera den zich op een saneringsplan, dat sluiting van 25 slecht ren derende bedrijven en afvloeiing van 875 personeelsleden be tekent. Tevens zal, volgens dit plan, de totale produktie met 175 miljoen stenen moeten verminderen. ROTTERDAM Nog net voor zijn vertrek naar Sydney in Aus tralië, een stad met meer dan twee miljoen inwoners, waar hij enige maanden het orkest gaat dirige ren, heeft Franz-Paul Decker za terdagavond in de volle Doelen la ten horen, wat hij in vijf jaar met het Rotterdams Philharmonisch Orkest heeft bereikt. Vooral in de „Serenade voor strijkorkest in C, op. 48" van Peter Tsjaikowski was goed te horen, dat ons orkest niet meer het derde van ons land is. De klank zowel van de verschil lende groepen als van het geheel was prachtig van een verrukkelijk pianissimo tot een nooit ruw wor dend fortissimo, en er werd sterk genuanceerd en meeslepend ge speeld. Het was dan ook geen wonder dat er na het flonkerende laatste deel een ovatie losbarstte, die de dirigent verscheidene malen op het podium terugriep, waar hij zijn musici in de hulde deed delen. Eveneens een ovatie kreeg de so list Janos Starker, die het door zijn rijkdom aan melodieën altijd weer boeiende „Celloconcert in b, op. 104" van Antonin Dvorak met een feil loze techniek en voornaam van allu re heeft gespeeld, misschien wel wat al te voornaam voor dit zo warm bloedige brok muziek. Tijdstip moord op Walleties later AMSTERDAM De hoofdstede lijke politie is er thans vrijwel zeker van. dat de 28-jarige prostituée Bar- Barbara van der Eng, die in de nacht van 1 op 2 september in haar kamer tje op dc Oudezijds Achterburgwal werd gewurgd, tussen kwart voor een en kwart voor twee om het leven werd gebracht Aanvankelijk was aangenomen, dat de moord rond twaalf uur was ge pleegd. Maar een collega van Barba ra ho?ft inmiddels verklaard, dat het slachtoffer omstreeks een uur nog een man met een licht jasje en een donkere broek ontving. Radicalen bespraken toekomstig houding DEN HAAG De werkgroep var christen-radicalen (de zogenaamde Ame- ricain-groep) en ruim honderd adhesie- betuigers uit diverse partijen hebben zo terdag vergaderd om de lijnen te bepalen, waar binnen inn de komende maanden gewerkt zal worden aan de inhoud en betekenis van de christelijk-radicaliteit. Als gasten waren uitgenodigd promi- wond. De andere "twee zijn ook vrij j nenten uit de drie grootste christelijke zwaar gewond De heer Kameraad was partijen en waarnemers uit de PvdA en postbode in Oollgensplaat. Hij was in D'66. Het gesprek was een aanloop tot het dieria. voor nerha'ingsoefeningen en eerste openbare congres op 10 had een vrij weekeinde. 'vember in Scheveningen. tist Ruud Maas en hoboïst Heinz Friesen een pluim op de hoed ste ken voor hun bijzonder fraaie spel, vaak samen met de solist, dan houdt dit geen achterstelling van de ande re orkestleden in. Het concert was geopend met de Ouverture „König Stephan", door Ludwig van Beethoven geschreven voor de opening van het nieuwe the ater te Pest (de helft van de twee- lingstad Boeda-Pest). Het is geen meesterwerk geworden, maar een goed stuk, waarin behalve Hongaar se wijsjes ook motieven uit de Ne gende Symfonie zijn te horen, waar de componist in dat jaar, 1811, al enige schetsen voor had geschreven. Met de eerste, derde en vijfde Hongaarse dans van Johannes Brahms werd het concert besloten. De zwoele melodieën zowel als de pittige ritmiek werden met meester schap uitgebuit, zodat de populair ste, No. 5, na een niet ophoudende ovatie wel herhaald moest worden. G. M. DERSJANT DEN HAAG Behalve een rij proef voor gevorderden lanceert de ANWB nu ook de rijproef voor rij ders met caravan. Het geldt in beide gevallen een praktische proef van ongeveer twee uur, gevolgd door een instructief gesprek en een schrifte lijk verslag met de nodige adviezen. De gewone rijproef, zoals men weet geen examen, maar een nadere in structie, kan men afleggen in prak tisch alle grote steden van ons land. De rijproef met caravan wordt gere den op vier trajecten die veel met die van het buitenland overeenko men; in de omgeving van Holten, de omgeving van Arnhem, de omgeving Haarlem en in Zuid Limburg. De kosten voor degenen die via deze instructie hun rijstijl willen ver beteren zijn 35 gulden voor ANWB- leden en 45 gulden voor niet-leden. Aanmelding kan geschieden aan alle ANWB-kantoren, door giro-over- schryving van het vereiste bedrag, of door schriftelijke dan wel telefoni sche aanmelding bij de ANWB-ver- keersafdeling, hoofdkantoor Den Haag. Tamboers en pijpers sloten polderfeest EMMELOORD De feesten in de Noord-Oost-polder (25 jaar droog) zijn zaterdag in Emmeloord besloten met een nationaal top-show-concours van de unie van Nederlandse christe lijke tamboers- en pijperskorpsen. Tot de 4000 toeschouwers behoorde or>k minister mr. H. K. J. Beernink (binnenlandse zaken). Het tweede onderdeel bestond uit een bloemencorso, waaraan alle 10 dorpen en Emmeloord zelf meededen. Het plan is ontwikkeld door een commissie van fabrikanten onder voorzitterschap van de heer L. E. Ariëns. Aanleiding ertoe was de nu al jaren verstoorde verhouding tus sen produktie en afzet van metsel- baksteen. o.rn. veroorzaakt door conjuncturele teruggang in de bouw. Al verscheidene fabrieken zijn hier door komen stil te liggen. De commissie acht een natuurlijk saneringsproces onmogelijk omdat elke ondernemer probeert zijn be drijf zo lang mogelijk staande te houden en daardoor de voorraden op een te hoog peil zou handha ven. De prijzen zouden daardoor ver beneden een verantwoord ni veau dalen Het saneringsplan is primair ge richt op het blijvend uit de markt nemen van een structureel teveel aan produktie. aldus de commissie. De huidige jaarproduktie van ge wone metselbakstenen bedraagt 1950 min. stuks. Eerste prijs op zangconcours te Den Bosch DEN BOSCH Bij de finale van het veertiende Internationale voca listenconcours is slechts één eerste prijs toegekend, die ten deel viel aan de 29-jarige, in Frankrijk wonende, Amerikaanse negerbariton Louis Wil liams. De tweede prijs werd gewonnen door de Engelsman Nigel Wickens en door Josef Loibl uit Duitsland. Chris Verhoog uit Den Haag kreeg een eer volle vermelding. Dit was ook het deel van de tenor Bert van Delden uit Enschede. Alt- en mezzosopranen: In deze af deling werden alleen tweede prijzen uitgereikt en wel aan HeljS Angervo (Finland), aan Sally le Sage (Enge land) en aan Stefanka Popangelova (Bulgarije). De beurs voor het volgen van de internationale zomercursus voor voca listen is toegekend aan de Neder landse Nel Wisse uit Den Haag. aan wie tevens de prijs van de Vrienden van het lied is toegekend. De aanmoedigingsprijs van de vere niging Toonkunst is gegaan naar Ruud van der Meer uit Bodegraven. De prijs van de Stad 's-Hertogen- bosch die bedoeld is voor exceptio nele prestaties op het concours is niet toegekend, omdat de jury van mening is dat een dergelijke presta tie niet is geleverd. BRISBANE De 42-jarige para chutist Jeffrey Coward is gisteren bij Ipswich in het Australische Queensland onder de ogen van zijn vtouw en twee kinderen van 2000 j met>2r hoogte te pletter gevallen door dat zijn parachutes zich niet ontplooi den. Wil het plan tot uitvoering ko men, dan zal zioh tenminste 150 min. produktie moeten aanmelden voor vrijwillige stillegging van het bedryf. Aan de betrokken onderneming zou een befgoeding moeten worden verstrekt, waarmee verplichtingen (o.m. jegens het personeel) zouden kunnen worden nagekomen. Bestuursscholen van start DEN HAAG Deze maand gaan de Zuidhollandse bestuursscholen in Rotterdam en Den Haag van start. De scholen zijn geïnspireerd door de vakopleiding Gemeen te-administra- tie I, maar beogen een veel bredere opleiding te geven aan ambtenaren op het terrein van de gemeentelijke structuur. De bestuursschool is niet alleen bedoeld voor ambtenaren be stemd voor of werkzaam in bestuur lijke functies. Een landelijk reglement voor het eindexamen ontbreekt (nog). Voor lopig zal het examen Gemeente administratie I als afsluiting dienen van de sp.ecifiek juridische vakken. Voor de afsluiting van het ruimere gedeelte van de opleiding zal moeten worden volstaan met een getuig schrift of een schoolexamen. Directeur van de school in Den Haag zal worden de heer A. M. van Dijk, gemeente-ontvanger van Den Haag; directeur van de school in Rotterdam de heer B. Burger, ge meentesecretaris van Delft. twee jaar geleden in werking is getre den. Maar met de realisering van de gedachte, dat gehandicapten recht hebben op een bepaalde uitkering, is echter nog geen begin gemaakt. Maar deze uitkering is nodig als tegemoetkoming in de extra kosten, die de gehandicapten moeten maken om zich enigszins schadeloos te stel len voor het ongemak, dat hun ge brek met zich brengt. De heer Korving had nog een punt van kritiek en wel dat de minister het uurloon in de GSW-werkplaatsen op 95 procent van het minimumloon handhaaft. Het argument van de mi nister was. dat de gehandicapten be lastingfaciliteiten genieten. Alsof het al of niet hebben van dergelijke faci liteiten iets te maken heeft met de betaling van loon, zo betoogde de heer Korving. België biedt toch kleurenontvangers BRUSSEL De Belgische in dustrie bewijst dat het aan haar niet ligt dat de regering heeft besloten pas in 1970 over kleurentelevisie te gaan praten: zij brengt half septem ber het eerste kleurentoestel aan de markt. Deze apparaten kunnen worden ge kocht door kijkers, die aan de gren zen met Nederland, Duitsland en Frankrijk wonen, zodat ze op kleuren- uitzendingen van die landen kunnen afstemmen. De toestellen kunnen nl. zowel het PAL- als het (Franse) SECAM-sys- teem ontvangen, alsmede zwart-wit-beeld. Vanwege deze veel zijdigheid zal het geen goedkoop kijk kastje worden: men zal er ongeveer 4000 voor moeten neertellen. Wil men er ook het Franse eerste pro gramma, dat op 819 lijnen wordt uit gezonden, op ontvangen, dan moet men voor een ombouw daartoe nog eens zo'n 400 gulden betalen. Maar dan heeft men ook vijf poten aan één schaap. De fabrikanten zullen zelf die voor ziening niet toepassen, omdat het waarschijnlijk is dat Frankrijk bin nen drie jaren het afwijkende lij nenstelsel zal laten varen en omscha kelen op de Europese 625 lijnen. (Vervolg van pagina 1) Inlichtingen Loginof heeft de veiligheidspolitie tal van inlichtingen verstrekt over mensen van de Russische geheime dienst in de gehele wereld. Hij over handigde zijn ondervragers een lange lijst van contacten op alle vijf wereld delen. Zijn vrouw Nira was (ook door da KGB) gerecruteerd voor een missie naar Cuba. Maar deze missie was geen volledig succes en dat leidde tot een politiek schandaal op Cuba, dat slechts in de doofpot kon worden gestopt na veel diplomatieke druk van Russische zijde. „Als gevolg daar van werd Nira door de KGB on geschikt verklaard, haar man op zijn missie in het buitenland te volgen. Zij moest in Rusland blijven". Voor Loginof uit Moskou vertrok, had hij een opleiding gehad In het Tsjechisch en in het Engels en ook had hij „oefenreizen" gemaakt naar landen van het Sowjetblok en naar westelijke landen, waar hij onder valse namen opereerde. Een deel van zijn opleiding kreeg hij aan het instituut voor buiten landse betrekkingen in de Sowjetu- nie, waar hij zeer bevriend was met Anatoly Gromiko, een zoon van de huidige minister van buitenlandse za ken. Van den Bergh beloofde op de persconferentie de pers volledig op de hoogte te houden van de bekente nissen die Loginoff nog zal afleggen. Het is nog niet bekend wanneer de Rus voor de rechter zal worden ge leid. Evenmin is bekend of er nog meer' Russische spionnen in Zuid- Afrika zijn. Voor de ontvangst van Koning Olaf van Noorwegen, die een bezoek aan Brazilië brengt, had de hoofdstad Bra silia zich rijkelijk met vlaggen getooid. Maar na ingrijpen van de chef-protocol in het gevolg van de koning werden de vlaggen weggehaald. Overal hing name lijk de Nederlandse driekleur. Direct daarna werd de?e door de Noorse vlag vervangen. De koning glimlachte om dit „vlagincident". fïE NARWHAL, de honderdste door kernenergie gedreven Amerikaanse onderzeeboot, die in Groton, Connecticut, te water werd gelaten. Prins Willem-Alexander erelid (Van een VERLET verslaggevers) Prins Willem- Alexander is zaterdag be noemd tot erelid van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart (KNVvL). Zijn grootmoeder, H.M. de Ko ningin, kreeg de bijbehorende oorkondeaangeboden nadat een radiografisch bestuurd model vliegtuigje precies boven het ere podium een parachute had laten vallen met die oorkonde. Het grote vliegfeest van de KNVvL is, mede door het goede weer, een groot succes geworden. Duizenden mensen waren naar het zweefvlicg- centrum Teriet gekomen om het over vliegen en demonstreren van vliegtui gen te zien. De Koningin, die vergezeld was door mr. P. van Vollenhoven bleef evenals minister Den Toom van de fensie geheel in stijl door met een helikopter naar Teriet te komen. Ir. D. J. Asjes, KNVvL-voorzitter AMSTERDAM Voprlo- pig zal Amsterdams eèrste tram-zonder-conducteur de „dievenwagen" heten. Dat al thans vond de jury (de schrij- Simon Carmiggelt. de ca baretière Marijke Hoving en de journalist Nico Polluk) de beste naam, die uit de ge meente-prijsvraag (onder het motto „het beestje moet een naam hebbend naar voren. kwam. De heer P. J. Kleppe sn mevrouw T. Cante-Nijdam kregen er zaterdag van wet houder Hamm een gratis tramabonnement voor. Eervolle vermeldingen kre gen „de weduwe", „step-in", .broodrover" en „het vrij- tuig". Overigens vroeg de wet houder zich. «venals Simon Carmiggelt, af of een van de ze namen in de Amsterdamse volksmond ingang zal vinden. „De echte naam zal nog wel uit de bus moeten komen", aldus de heer Hamm. De „dievenwagen", (lijn 27), die oranje deuren heeft, is vandaag beginnen te rij den. Alleen passagiers, die een abonnement, een week kaart ®f een overstapje bezit ten, mogen er gebruik heette de Koningin welkom. Hij zei dat de KNVvL ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan de Usy had willen doen herleven, maar dat dat te duur was. Dit vliegfeest zou, vanaf de ballonvaart tot en met de moder ne straalvliegtuigen, de geschiedenis van de luchtvaart tonen. Hij sprak de hoop uit dat vooral de jeugd grote belangstelling voor de luchtvaart zou gaan tonen. Hij zei verder dat de Koningin dertig jaar beschermvrouwe van de KNVvL is. Het programma begon met de bal lon opstijging van mevrouw Nina Boesman. Een van de hoogtepunten zou zijn het opstijgen van een Ameri kaanse hete-luchtballon van Don Pi- card naar het type van Montgol- fières. Dit ging niet door omdat Don Picard verstek moest laten gaan. Er waren echter genoeg hoogtepun ten. Dat waren vooral het voorvlie- gen (met diverse snelheden) van het vlaggeschip van de KLM, de 230 persoons DC-8-73 super en. aan het slot van het programma, demonstre ren van Fokkers paradepaardje de Fellowship. Verder waren er demonstratie van radio-bestuurde modelvliegtuigen, van sport- en zakenvliegtuigjes, van helikopters (met een reddingsdemon stratie) en van parachutisten. Dat laatste was een spectaculair on derdeel. Achtereenvolgens sprongen 26 luchtmachtmensen, daarna dertien particulieren en tenslotte maakten vijf parachutisten een zogenaamd® vrije sprong van bijna vier kilometer hoogte. De toeschouwers zagen de kleine zwarte stipjes naar beneden suizen dwars door een regenwolk om vervol gens op geringe hoogte de parachu- ten te laten ontplooien. Aan het programma werkten behal ve KLM, Fokker en de luchtmacht ook veel particulieren mee zoals van de vliegclubs Rotterdam en Teuge en enkele kleinere luchtvaartbedrijven en vliegtuigimporteurs. BRT-documentaire over homofilie HILVERSUM In het NTS-pro- gramma van dinsdag 12 september a.s. (Ned. 2) zal tussen 8.50 en 9.56 een programma van de Vlaamse tele visie onder de titel „Homofilie dia gnose van het anders zijn" worden vertoond. Diverse wetenschapsman nen hebben aan deze documentaire meegewerkt. In een toelichting van de BRT le zen we, dat de documentaire is ge richt op het probleem van de manne lijke en vrouwelijke homofielen, dia een niet te veranderen, op het eigen geslacht gerichte structuur hebben, hetgeen niet mag worden verward met homoseksualiteit, psychopathie, perversiteit e.d. Allerlei aspecten van het vraagstuk waarmee zij hebben te worstelen, zo als vrees voor ontdekking door ou ders, vrienden en kennissen en in het werkmilieu, alsmede andere sociale spanningssituaties zjRen in de uit zending objectief en uitvoerig wor maken. De bijwagen heeft wel een conducteur en is in normale kleuren geschilderd. De proef wordt voortgezel j den behandeld, zonder dat men sensa- totdat de gemeente een beslis- j tie mag verwachten, sing heeft genomen over auto- matisering van alle trams. Het plan is. het h»le wagen park te voorzien van stempel automaten, zodat de conduc teur overbodig wordt Burgers »n militairen hebben in het vorstendom Be baii. dat deel uitmaakt van de Zu: arabischc federatie, d® macht in handen genomen en de re publiek uitgeroepen, aldus heeft radito Sanaa (Jemen) oek«nu'g.riaakt

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5