de beste tabak is NORTON tabak vitaal -rijp kinderhuis N.-Voordorp I Felle brand verwoest deel Vooral ook veel schade door het bluswater Wiener Blut, weelde van klank en kleur VOORSCHOTEN Gisteravond om half zeven ontstond brand op de eerste etage van het kinderhuis Nieuw-Voordorp, Leidseweg 96. Tij- Dr. A. Struyvenberg lector in Leiden LEIDEN Aan de Leidse Universi teit is benoemd tot gewoon lector in de inwendige geneeskunde met een bijzondere opdracht voor nierziekten, dr. A. Struyvenberg. Dr. Struyvenberg, die op 17 juli 1926 te Nijmegen werd geboren en de oorlogsjaren doorbracht in het toen malige Nederlands Indië, begon in 1946 zijn studie in de geneeskunde aan de Leidse Universiteit. In 1963 promo veerde hij te Leiden. In het jaar waarin hij zijn artsexamen aflegde, begon dr. Struyvenberg zijn speciali satie tot internist in de afdeling In wendige Geneeskunde van het Aca demisch Ziekenhuis onder prof. dr. J. Mulder. dens de avondmaaltijd werd direc teur de heer W. Jellema gewaar schuwd, dat er rook was in de meis jesslaapzaal boven de hoofdingang. Direct bij aankomst sloegen de vlam men reeds door een slaapzaal. Met een slang van een haspel en aan gesloten op de waterleiding werd de brand bestreden. Binnen tien minuten was echter de vrijwillige brandweer ter plaatse. Men drong van drie zijden het ruim tweehonderdvijftig jaar oude gebouw binnen. De vuurhaard werd Nog 2 dagen FORD SHOW '68 AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N V. Lammenschansplein 6 Leiden Veel belangstelling voor Happy Jack LEIDERDORP Zaterdagavond startte het jeugdcentrum Happy Jack in het gebouw Eikenlaan. Met begelei ding van het combo Florie de Boeft was er gelegenheid tot dansen terwijl aan de gezellige bar wat gedronken kon worden. De opkomst was groot- De eerste avond gaven zich 40 beta lende leden voor het komende seizoen op. Volgende week zal een bingo-avond worden gehouden die echter, in tegen stelling tot zaterdag, alleen voor leden of betalende bezoekers toegankelijk zal zijn. Belangstellenden kunnen zich als lid opgeven bij Hans Los, Molenaars straat 12, tel. 01710-34931. bestreden met 6 lage drukstralen, 3 nevelstralen en 3 straalpijpen aange sloten op de waterleiding. Drie slaapzalen boven de hoofdin gang waren niet meer te redden en brandden volkomen uit. De rookont wikkeling deed ook het ergste vrezen voor de bovenverdieping, die twee jaar geleden geheel gemoderniseerd is. De schade hier viel mee. Kind vermist Een angstig moment ontstond, toen één van de honderd kinderen werd vermist. De brandweer doorzocht met beschermingsapparaten het gehele ge bouw. De knaap werd ontdekt in eer. ander gedeelte. Het kinderhuis Nieuw-Voordorp is van de Hervormde diaconie te 's-Gra- venhage. Het vangt kinderen op wier ouders uit de ouderlijke macht ontzei zijn. De brand is goed afgelopen. Over de oorzaak tast men in het duister. De brandhaard is gevonden in de meisjesslaapzaal. Was de brand een uur later uitgebroken, dan had het allemaal veel erger kunnen zijn. Nu waren alel kinderen gelijkvloers. Een moeilijkheid was, dat niet precies kon worden gezegd welke kinderen huis waren in verband met het weekeindeverlof van een aantal kin- De schade is moeilijk te taxeren, maar zal omstreeks f 100-000,- bedra gen. Een groot deel van de bovenver dieping is totaal uitgebrand en verder heeft het gehele oude hoofdgebouw ernstige waterschade opgelopen. Het bluswater liep van de tweede etage via de eerste etage naar beneden. De brandweer moest veel water binnen brengen, omdat gevreesd werd voor verplaatsing van de brand via de oude plafonds. Loco-burgemeester drs. A. F. van der Laan was aanwezig bij de brand en complimenteerde brandweercomman dant J- Lekkerkerker met het succes bij het lokaliseren van de brand- De kinderen werden ondergebracht in het Sophikehuis achter Nieuw- Voordorp. Ambtsdragers Chr. Geref. Kerk LEIDEN Tot ouderling en diaken van de Chr. Geref. kerk te Leiden zijn respectievelijk de heren H. v. d. Keur en D. van Rhijn be noemd. LEIDEN Honderd jaar geleden klonk voor het eerst de bekende me- lodie van „An der schonen blauen Donau", de onsterfelijke wal» van Johann Strauss. Dit was aanleiding om dit jaar in Wenen en andere steden Johann Strauss te herdenken. De Hoofdstad-Operette geeft als Nederland se bijdrage opvoeringen van Wiener Blut", waarin graaf Zedlau en vele anderen door Amor in het labyrint der liefde worden rondgeleid. De Hoofdstad-Operette is de laatste jaren van stijl aan het veranderen. Van de klucht naar het blijspeL Verleden jaar signaleerden we al een grote voor uitgang by het orkest. Deze gunstige ontwikkeling heeft zich nu voortgezet op het toneeL Onder de straffe leiding van John Kapper werd er veel beter, soms uitstekend gezongen. Animators hierbij waren de als gast meewerken den Ava Lindqvist en Antoni Wink. Vooral laatst genoemde wist het ge heel vaak mee te krijgen. Boven dien is zyn spel ook zeer expressief, waar door er een kostelijke vorst Ypsen- heim-Gindelbaoh, over het toneel liep. Men besteedt altijd veel zorg aan de aankleding van meespelenden en toneel, maar dit jaar is het werkelijk geweldig; vooral de kostuums van de dames waren fantastisch. Zo werd deze vlotte opvoering, waarvan de première Dia-avond C.J.N. LEIDEN Op zaterdag 16 septem ber half 8 zal een dia-avond worden gehouden, georganiseerd door de Leid se afdeling van de Christelijke Jeugd bond van Natuurvrienden (C.J.N. Deze jeugdbond houdt zich bezig met de bestudering van de natuur in al zijn prachtige facetten. Elke zaterdagmid dag zijn er excursies naar één van de vele rijke natuurgebieden, die in de omgeving van Leiden te vinden zijn. Op deze dia-avond is iedereen, die belangstelling heeft voor de natuur en jonger is dan 25 jaar, hartelijk wel kom. Er zijn geen kosten aan verbon den- Plaats: Titus Brandsmalaan 150- Nadere inlichtingen by Jaap Mulder, Ravelstraat 26. Leiden (ZW). tel. 01710- 31596. in Amsterdam nog komen moet, een weelde van klank en kleur. Leden van K en O kunnen het alle maal gaan zien op 30 oktober in de Stadsgehoorzaal. A. C. Bouwman. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30,- en J 40,-. Ol hei allerbeste van 200,- en 400.- Eterna, Certina, Prisma, Junghans Ewe. Aniker, Roamer, Citizen HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heelt het. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. Bromfiets tegen motor LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is een 20-jarige Leidenaar op zyn bromfiets op de Morsweg bij de afrit Rynzichtbrug tegen een motor fiets aangereden. De bromfietser ver leende geen voorrang. Hij kreeg een snijwond aan zyn linkerhand. De duo passagier van de motorrijder kreeg een snijwond aan zijn rechterknie» NIEUWE LEIDSE COURANT Schade wordt geschut op een ton mannen die alles weten van tabak volle weelderige tabak rijpvitaalecht NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering. Een verandering die jaren geleden begonnen is op de rijke tabaksplantages onder de warme zon van Amerika's oude Zuiden. NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak—de tabak voor Norton. Mensen van nu stellen steeds hogere eisen, aan alles. Daarom kon Norton er niet eerder zijn, geen dagOmdat iets wat echt goed is, langzaam geboren wordt. NORTON is van een unieke, oprechte kwaliteit- rijp, vitaal, echt! Norton is de sigaret die er nog niet was—gemaakt door mannen die alles en alles weten van tabak. Koop een pakje. Probeer er een juist, dat is Norton! 25 NORTON cigarettes ƒ1.50

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3