Het gaat met de woningbouw in Alplien nog niet zo slecht Veertig jaar bij Oosthoek Geen straten maar lanen in Rijnsaterwoude Watersport tegen plan voor Zwanburgerpolder Huwelijk in Abbenes Oranjefeest Sassenheim nieuwe leidse courant ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1967 Raad Alphen ALPHEN Voor de afhandeling van een bescheiden agenda kwam de gemeenteraad gisteravond bijeen. Op een enkele uitzondering na bleken de leiden terug te zijn van vakantie. De verjonging van de gemeenteraad na de laatste verkiezing kwam, naar de voorzitter tot zyn genoegen op- metklte, ook wel tot uitdrukking in heit feilt dat liij enkele leden kon feli citeren met gezinsuitbreiding. Een andere constatering van de burgemeester was dat het met de geldschaarste op overheidsniveau nog niet minder was geworden- De heer v. d. Vlies vroeg bij de mede delingen naar de bekende gasplaatjes- kwestie, in hoeverre die ook in onze gemeente speelt. Het antwoord van de wethouder van de bedrijven, de heer Ph. H. Rogaar, was vrijwel gelijk aan hetgeen door ons vorige week reeds werd geschre ven. De plaatjes zullen overal gecontro leerd en zo nodig vervangen worden. De kosten van de vervangingsplaatjes zijn gering, maar het arbeidsloon voor 't werk, waarvoor drie ploegen de ge meenten zullen in gaan, zijn uiteraard aanzienlijk en er zal op hoog niveau wel over gevochten moeten worden, wie betalen moet. Uiteraard behoeven de gebruikers voor de vervanging niets betalen. De burgerij word nogmaals dringend opgewekt als men twijfelt aan gaslekkage, direct te waarschuwen. Men komt onmiddellijk, al is het in de nacht. Bij het voorstel tot verbetering van het kruispunt Van Foreestlaan Prin- Margrietlaan bepleitte de heer 'Trouwborst nog de waarschuwing dat men de haven nadert; men zal zien hoe de waarschuwing het best tot uitdruk king kan komen. De hr. Van Leeuwen sprak over het voorgestelde krediet voor de verbete ring van het gebouw voor geneeskundi ge doeleiden. Wij meenden, dat de naam voor dit gebouw wel wat weids vroeg zich af of het gebouw het maken van kosten nog wel waard is. Hij deed een voorzichtige suggestie in de richting van het ziekenhuis „Rij noord" of daar deze geneeskundige diensten, als schoolartsendienst, niet zijn onder te brengen, tot een definitie- t ve verbetering is tot stand gekomen. De burgemeester, bestuurslid van „Rijnoord", zag binnen het ziekenhuis hiervoor geen mogelijkheden. Voor een omvangrijk centraal gebouw is Alphen nog wel wat te klein, maar er moet (och in die richting gewerkt worden. Overigens waren zij, die van het ge bouwtje gebruik maken, best tevreden, als het geheel wat werd opgeknapt. Dc heer Duin herinnerde aan plannen van de kruisverenigingen tot meer samen werking en centralisering; hoe staat het daarmee? De voorzitter zei dat het contact hierover voortduurt en plannen verder worden voorbereid. Alphen-Noord Het voorstel tot verdere woning- en garagebouw in Noord had de aandacht ir. Scherpbier. Alphen-Noord gaat voort. Er zijn reeds scholen, de winkel voorziening komt op gang. Spreker vroeg naar de financiering, in verband met doorberekening van stijgende loon kosten, en naar de realisering van dit voorstel. Wat dit laatste betreft kon de voorzitter mededelen dat de bouw van deze 150 woningen direct aansluit aan het grote project van 450, waartoe het ook aanvankelijk behoorde. Wethouder Deerenberg vertelde iets over de finan ciering. Bij de prijsvaststelling voor de eerste woningen houdt Den Haag reeds DANKDIENST De tent-campagne van de Baptisten Gemeente is voor zeer velen tot zegen geweest; daarom wordt er in haar Kapel aan de Vijverstraat te Alphen een dankdienst gehouden op zondag 27 augustus Aanvang 6.30 uur. Een ieder die in die tijd een zegen des Heere mocht ontvangen, wordt uitge nodigd deze dienst bij te wonen. rekening met het gehele project, zodat het bouwverschil niet te groot wordt. De voorzitter concludeerde: het gaat met de woningbouw in Alphen nog niet zo slecht. We zouden het nog wel sneller willen, maar mogen niet onte vreden zijn. Over het voorstel tot medewerking en de bouw van een achtste lokaal voor de bijzondere school aan de Meer koetstraat merkte de heer Paats op, dat het bestuur van de Timo- theüsschool deze bouw zelf financierde. Hij wees erop, dat minister Beernink, blijkens uitlatingen, deze zelffinancie ring toejuicht. De burgemeester kon echter weinig waardering hebben voor de mededeling van de minister, want hij zou op die manier het particuliere initiatief bevoorrechten boven de ge meenten, die immers voor bouw van d( openbare scholen gebonden zijn. En voorts: al kon men geld aantrekken, dan zal er toch ook een urgentieverkla ring uit Den Haag moeten komen. Het bleek alles nog niet zo eenvoudig te liggen, maar wel kwam uit de discussie vast te staan, dat het college voor ver dere scholenbouw in Noord actief zal blijven. Voor de bouw van een bijzondere school te Aarlanderveen is gisteren de urgentieverklaring afgekomen, zei wet houder Dekker. Over de afwijzende suggestie inzake het verzoek om subsidie van de Neder- ALPHEN De heer D. van Klave ren herdacht dat hij 40 jaar in dienst was van Oosthoek N.V. In het directie- kantoor van de onderneming werd hem door burgemeester Z. Bruins Slot, die met gemeentesecretaris mr. H. van der Top het gemeentebestuur verte genwoordigde, de bronzen eremedail le, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt. In een welkomstwoord zei directeur ir. F- Kotter, dat de jubilaris vrijwel alle voorkomende werkzaamheden bij de betonfabriek „De Hoorn" heeft ver richt. Na zijn tevredenheid over het werk van de heer Van Klaveren naar voren te hebben gebracht, sprak burge meester Bruins Slot. Hij vond het ju bileum van de heer Van Klaveren een prestatie. Naar zijn oordeel zullen der gelijke jubilea in de toekomst niet zo veel voorkomen, aangezien de jeugd minder „honkvast" is- Aan het slot van zijn toespraak speld de de burgemeester de heer Van Kla veren de bronzen ere-medaille op. Ir. Kotter sprak vervolgens opnieuw waarderende woorden aan het adres van de heer Van Klaveren. Hij bracht hem dank voor de nauwkeurigheid, waarmee hij altijd zijn werk heeft ver richt. Behalve een enveloppe met in houd bood ir. Kotter de jubilaris een zilveren penning (met goud belegd) Directeur ir. P. Kolk getuigde even eens van de tevredenheid van de di rectie over het werk van de jubilaris. Mevrouw Van Klaveren kreeg bloe- Namens de familie Oosthoek sprak mevrouw Oosthoek-Kolk, die zich bij zonder lovend uitliet over de trouw en werklust van de jubilaris- Als laatste voerde mejuffrouw I. Lutz het woord. Namens het personeel bood zij een fauteuil aan. CHR. TECHNISCHE DAG- EN AVONDSCHOOL ALPHEN AAN DEN RIJN - BOSPARKWEG 4 In de week van 49 september 1967 beginnen de dagiessen van de a. Cursus metaalbewerker! (plaat- en constr. werken) (één dag per week) b. Cursus autoherstellen Tevens beginnen bij voldoende deelname, op 2 oktober 1967 de avondlessen: autoherstellen lassen - metaalbewerken - scheepsbouwkunde (hout en ijzer) - timmeren metselen en meubelmaken. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN TOT 1 SEPTEMBER A.S. Formulieren aan de school verkrijgbaar. Eventuele mondelinge aanmelding op dinsdag 29 aug. a.s. van 19.00 tot 20.00 uur aan de school. A. PAUW, direkteur. Alphens I mondelinge Vormings I AVONDCURSUSSEN voor volwassenen Centrum onder auspiciën v. d. Stichting I.V.I.O. Openingslcs voor alle cursussen, dinsdagavond 5 september, 7.30 uur. PRAKTISCHE ALGEMENE ONTWIKKELING NEDERLANDSE TAAL en CORRESPONDENTIE ENGELSE CONVERSATIE (BEGINNERS en GEVORDERDEN) DUITSE CONVERSATIE (DIT JAAR ALLEEN BEGINNERS) 1 lesavond per week bevoegde leraren leeftijd vanaf 18 jaar. Aanmeldingen en inlichtingen bij de dir. H. Tukker, Gouwestraat 9, Alphen a. d. Rijn, tel. 3433 of op de openingsles in de Nijverheidsschool, WUlemstraat 47. landse Stichting consultatiebureaus voor huwelijks- en geslachtsleven sprak de heer Duin. Hij was het er mee eens dat het college eerst wil af wachten wat Den Haag gaat doen, maar bij de stukken die ter 1 inzage lagen was er naar zijn mening ^iet ter zake doend knipsel gelegd, dat naar 'n bepaalde zijde kon beïnvloeden. Hij achtte dat minder juist, maar de voor zitter zei, dat dit zonder bedoeling was gebeurd. Dankdienst Alphense Baptisten ALPHEN De Baptisten Gemeente van Alphen heeft onder het motto „Teug tot God," van 12 t/m 20 augustus jl. een tentcampagne gehouden. Zeer velen hebben in die periode de samen komsten bezocht en de spreker vonden aandachtig gehoor. De film „Zielen konflikt," van de bekende Ameri kaanse evangelist Billy Graham, kreeg vool belangstelling, zodat de grote tent zitplaatsen te kort kwam, evenals de slotbijeenkomst. De Baptisten Gemeen te is van oordeel dat deze slotbijeen komst geenszins het einde betekende van deze campagne. Daarom wordt op zondag 27 aug. om 6.30 uur in de kapel aan de Vijverstraat een dankdienst ge houden. Deze is voor ieder vrij toegan kelijk. Ds. M. Cohen, predikant bii de Baptisten Gemeente, zal voorgaan. Alpheuse schaakclub ALPHEN In de voorlaatste ronde van de Zomercompetitie van de Alp hense Schaakclub moesten de beide koplopers A. D. Kardol en N. Breeveld hun eerste nederlaag incasseren. Eerst genoemde behoudt de leiding terwijl N. Breeveld tweede bleef. N. J. v. Gorse- len klom door zijn overwinning naar de derde plaats en heeft ook nog een goede kans op de „zomerbeker". De uitslagen uit de 8e ronde luiden: A H Hooyer A N de Bruin 10; A A v d Elshout J H Dijkstra 01; J G Kardol N Breeveld 1—0; N J v Gorselen AD Kardol 10; H P Schotel H W v Teeffelen 1—0; A L v Vlie C H Knook 10; A C Mijs A Post 01; K Jongenburger.J J v Noort 01; B v d Laar WW Lam- Bouw Geref. kerk Aarlanderveen AARLANDERVEEN Donderdag ging op de in aanbouw zijnde Geref. kerk de vlag in top ten teken dat het hoogste punt was bereikt. Wanneer de kerk klaar komt is niet precies te zeg gen. Men hoopt, nog eind dit jaar, maar het kan ook 1968 worden. De aannemer heeft in dat opzicht niets kunnen toezeggen. Zoals bekend, bestaat dit plan uit een kerk en bijgebouw. Burgerlijke stand van Rijnsburg RONiSBUiRG Geboren; Bastiaan zv L Ravensbergen. en A Glasbergen', Petr. van Saxenstraat 73; Cornelia A div F J Zandebergen en N Schalkers, Sandtlaan 17; Johanna P div H J M Grimbergen en M L A Kortekaas, Dubbelebuurt 16; Marcel zv J H C Glasbergen en M C Cramer, Collegiantenstraat 45; Nicolaas zv B van Egmond en G Ravensbergen, Petr. van Saxenstr. 33; Haziena W M dv K Ravensbergen eii J van Duijn, De Waal 32; Adriana Hendrika dv B Roos en J C Sdhreudens, Vinken weg 68; Krijn Zv C van der Spijk en G de Mooij, Petr. van Saxenstiraat 109; Nicole N dv A N van der Hulst en M M Polane, Tram straat 6; Jacoba dv J Roem en L Leeu wenburg, De Waal 10; Gerrit zv J van Zuijlen en M Zijverveld, De Waal 28; NIH. Virginia M G A dv A Koot Joachim Oudaanstraat 8. NH. Ondertrouwd: Coraelis Jonker 22 jaar te Katwijk en Aaltje van Zuijlen 20 jaar, Langevaart 12; Casper S de Mooij 23 jaar en Elsje van Vliet 23 jaar, Burg. Hermans straat 35; Johannes W H van Luijk 20 jaar en Cornelia J van Delft 22 jaar, Koestraat 4; Willem 't Hart 22 jaar Oegstgeest en Jannetje Star 21 jaar, Dahliastraat 18; Albertus A Brussen 24 jaar Voorschoten en Antonia Noord 21 jaarjaar, Sandtlaan 56. Getrouwd: Gerrit van Delft 21 jaar en Grietje P Monster. 21 jaar, Brouwerstr. 106; Johannes C van Iteren 22 jaar en Antje van Egmond 20 jaar, Oegstgees- terweg 81; Gerrit Ravensbergen 21 jaar en Glasina van Delft 21 jaar, Petr. van Saxenstraat 16; Gerrit Frederik Ravens bergen 24 jaar en Egberdina G de Boer 21 jaar, Narcissenetraat 13; Albertus Noord' 19 jaar en Janna C Strijd 18 jaar, Burg. Meijboomstraat 26; Teunis Kralt 23 jaar en Aly H E de Graff 20 jaar, Oude Vlietweg 9; Cornells Jonker 22 jaar Katwijk en Aaltje A van Zuijlen 20 jaar, Langevaart 12. RIJNSATERWOUDE Daar burge meester Breen wegens ziekte verstek moest laten gaan, stond de raadsverga dering gisteravond onder leiding van wethouder Bergshoeff. Gezien de wei nig belangwekkende agenda had deze een niet al te moeilijke taak. Het werd een genoeglijk half uurtje, waarin men de zakelijke punten snel afdeed. De agenda vèrmeldde een voorstel van B. en W. een drietalstraaten in het uitbreidingsplan van een naam te voor zien. Evenals de vorige maal stelden B. W. voor door te gaan met namen van planten en bloemen die in het na bijgelegen reservaat bij het Braasse- leer voorkomen. Uit een lijst op gesteld door Staatsbosbeheer hadden B. W. gekozen: Kruizemuntlaan, Water lelielaan en Kalmoeslaan. De heren Vink en v/d Meer vroegen, waarom allemaal lanen en geen straten, maar Boerenleenbank Langeraar TER AAR Tegen half september zal het nieuwe gebouw van de Boeren leenbank Langeraar worden opgele verd. Op de begane grond zijn onderge bracht het kantoor, privé-kantoor, ar chief en bestuurskamer. De woning de kassier, de heer J. C. M. v. d. Kroon, is boven het kantoor. De ramen de buitenkant zijn voorzien van slagvast glas, bij de toegang tot het kantoor en bij dc loketten is het glas kogelvrij. Dc levering van dit laatste glas ondervond nogal moeilijkheden. De boerenleenbank Langeraar, aan gesloten bij de centrale bank te Eindho ven, heeft in het tegenwoordige ge bouw tien jaar haar cliënten bediend. De ruimte is veel te klein geworden. In deze tien jaren is de omzet van de bank van vijf miljoen tot waarschijn lijk dit jaar zeventig miljoen toegeno- De datum van opening is nog niet vastgesteld, maar zal waarschijnlijk be gin oktober zijn. TER AAR Vrijdagmiddag omstreeks een uur wilde een inwoner van Bodegraven de Geerweg wat bre der hebben dan hij is. Hij kwam met zijn auto in botsing met een voor het kantoor van de firma L. P. Uyttewaal geparkeerde Volkswagen van een der personeelsleden. De schade bleef mate- TER AAR „De Luchtsport" hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Seignies, afstand 185 km. De duiven werden gelost om 13 uur. Aankomst eerste duif 15,33,12 uur. De uitslag; 1, 4 9 D Mank, 2 en 7 J. Jansen, 3 B Kroon 5 en 11 B. Wassenburg; 6, 10, 12, 13, 14, 15 en 16 gebroeders Spring in 't Veld en 8 G. Wildenburg. Er werd ook een wedvlucht gehou den met oude en jonge duiven vanaf Roosendaal, afstand 74 km. Lossing om acht uur. aankomst eerste duif 9.08.07 De uitslag: 1, 13 en 17 A. Akerboom, 2, 9, 10 en 21 J. Janssen, 3. B. Wassen- burg; 4, 5, 6, 14, 16 en 26 gebroeders Spring in 't Veld; 7 G. Wildenburg; 8, 11, 27 D van Harten; 12, 15, 22 en 28 B. Kroon; 18 en 25 G. van Tol; 19, 20 en 24 D Mank. WOUBRUGGE Dinsdag 29 aug. wordt om 8 uur de jaarvergadering ge houden van de voetbalvereniging Wou- brugge in het clubgebouw. DE KAAG Als zoveelste in de ry heeft zich ook de Koninklijke Waitevsp ontvereniging „De Kaag" met een bezwaarschrift gewenid tot de gemeenteraad van Warmond te gen de plannen, die het gemeente bestuur heeft met de huidige Zwan burgerpolder. Het bezwaarschrift is ;egrond op drie overwegingen met •als zwaartepunten de bebouwing van de Zwanburgerpolder en de brug over de Warmonder Leede. Welis waar heeft de watersportvereniging ook wel wat bezwaren tegen een nieuw te creëren meer door vergra- ving van een deel van de polder, doch wanneer dat het enige bezwaar zou zym, ware daar .over heen te stappen". De bebouwing van een deel der Zwanburgerpolder zal het aanzien van de Zij] en de plassen al totaal be derven. aldus het bezwaarschrift. Zelfs ondanks een beplanting met hoogop- gaand groen om die bebouwing te ca moufleren. De unieke vaarroute langs het bestaande dorp door de Warmon der Leede zal met een bebouwing aan beide oevers voor de zeilvaart onbruik baar worden en het visitekaartje" van Warmond zal verloren gaan. Bovendien vreest de watersportver eniging dat. na het. volbouwen van het geprojecteerde gebied, de kans groot is, dat ook de re9t van de open polder zal worden bebouwd. Dan zullen de Kagerplassen niets méér zijn dan een stadsmeer. Brug De geprojecteerde brug over d( Warmonder Leede acht men verwer pelijk, omdat daardoor de zeilvaart langs het dorp onmogelijk wordt. Het bezwaar richt zich echter niet alleen tegen het verlies van deze bestaan de vaarroute maar ook tegen de omleiding van de zeilvaart door de Groote Sloot. De routekeuze in band met de windrichting tussen de vaart door de Leede dan wel door de Groote Sloot is niet meer mogelijk en de bebouwingen aan beiae zijden zul len de schepen de wind grotendeels uit de zeilen nemea 'wethouder Van Spijkeren had het ant woord klaar: Er komen boompjes langs, dus is laan wel op zijn plaats. Overigens vond men de namen niet zo bijzonder, al kon de heer Schoonens de originaliteit wel waarderen. Vooral de heer Vink bleek nogal geporteerd om namen van straten en lanen te ver binden aan personen. Een gezamenlijke poging van de raad om voor allen aan vaardbare namen te produceren bleek echter meer moeilijkheden op te leve ren dan men dacht. Het voorstel van B. en W. werd dus ook aanvaard. Ook besloot de raad deel te nemen aan de centrale opleiding voor jonge krachten voor de gemeentelijke bestuursdienst. De gemeenterekening en de rekening van het woningbedrijfs over 1965 wer den voorlopig vastgesteld. In de rondvraag vestigde de heer Van Beek nog eens de aandacht op het hinderlijke parkeren bij de jachthaven, vooral in de weekeinden. Wethouder Bergshoeff kon meedelen, dat B. en W. zich intensief bezighouden met een op- 1 lossing voor dit probleem. Albatros en Uruguay UTRECHT Uit Uruguay is bericht dat aan Albatros Superfosfaatfabrieken machtiging is verleend een kunsbmest- fabriek daar te lande te bouwen. Alba tros deelt mede dait zij een plan in studie heeft doch nog geen enkele toezegging kaïn geven, dat zij dit zal uitvoeren. ABBENES Leerlingen van de ohr. school vormden gister middag bij de Hervormde kerk een lange erehaag voor mees ter J. Willemsen, die trouwde met mej. C. Keizer, 's Morgens was het paar burgerlijk gehuwd in het gemeentehuis van Hoofddorp en 's middags volg de de inzegening door ds. M. Cohen te Alphen aan den Rijn. De ereboog werd gevormd door leerboeken en schriften. Een origineel idee. In de kerk hield de heer H Binnendijk te Rijnsburg de predikatie. Hij zei onder meer, dat het belangrijkste testament dat ee-n mens kan krijgen niet van aardse maar van hemelse waarde is. Daaram was de heer Binnendijk verheugd Gods testament" aan het bruidspaar te mogen uitreiken. Hij voegde ar de mededeling aan toe, dat zij zelf de hoogte van het be drag mogen invullen. Voor de kerkdienst bestond grote belangstelling. Na de dienst werd een drukbezochte receptie gehouden in hotel Kaagzicht te Buitenkaag. Tegen het meer, dat door zand winning in de Zwanburgerpolder zal ontstaan, heeft de watersport vereniging nog de minste bezwaren, hoewel zij zich niet verheelt, dat het landschap er wel rigoureus door wordt aangetast. Voor de zeilvaart zal het nieuwe meer minder geschikt zijn door de bebouwing van de zui delijke en westelijke oevers, de meest voorkomende windrichtingen. Door de grote diepte is het meer bovendien onbruikbaar als we-dstrijd- baan en zullen de gevaren bij om slaan en assisteren van omgeslagen boten veel groter worden. Boven dien is er geen aansluiting op de an dere wedstrijdbanen. Het enige voordeel acht de water sportvereniging. dat men met motor- snel'boten hier zijn gang kan gaan en dat er bermrecreatie kan worden on dergebracht. Volgens de watersportvereniging zou uitbreiding van de bebouwing beter kunnen worden geprojecteerd ten wes ten van de bestaande dorpskern. Hier voor is geen dure bollengrond nodig, daar het gebied tussen he; dorp en de te projecteren Schiphotepoorweg een SASSENHEIM De Oranjefeesten worden gehouden op woensdag 13 en donderdag 14 september. Het programma: Dinsdagavond, 's avonds 7.30 (bij goed wetr) lampionop tocht. Na afloop grote taptoe door de drum- en showband Adest Musica en de Chr. harmonie Crescendo op de wei de bij het Koningspark. Woensdag: 9.30 uur, voetbalwedstrijd tussen adsp. Teylingen en adsp. Ter Leede. Tevens wedstrijden voor junio ren van beide verenigingen. 10 uur: Oranje wandel tocht over 10 km voor personen van 8 jaar en ouder. Start bij kleuterschool „De Zonne bloem". 2 uur: Puzzelrit met auto's en puzzel- rit voor bromfietsers. 2 uur: schatgraven voor kinderen van 4-6 jaar in de zandbak van speel tuin Bijdorp aan de Baanbrekersweg. uur: sprietlopen voor jongens en meisjes boven 16 jaar aan de Charbon- laan. uur: klinkerspel voor jongens en meisjes van 13-16 jaar nabij het feest terrein. uur: schatgraven voor dames van 18 jaar en ouder eveneens in de speel tuin Bijdorp. Afscheidsdienst ds. Wagenaar ZWAMMERDAM Morgenavond om half zeven wordt eer afscheidsdienst gehouden in de gerefor meerde kerk in verband met het ver trek van ds. J. Wagenaar. aan wie eme ritaat is verleend. Na afloop van de dienst is er gelegen heid persoolijk afscheid te nemen. Ds. Wagenaar is van plan zich in 't Harde op de Veluwe te vestigen. De scheidende predikant is geboren op 5 juli 1902. Hij studeefde aan de Vrije Universiteit, waarna hij op 14 juni 1931 predikant te Willemstad werd. Op 21 maart 1948 kwam hij Zwammerdam. Commissarissen Lijempf vragen onderzoek LEEUWARDEN De aandeelhouder svergadering van Lijempf op 7 septem ber zal een voorstel van commissarissen behandelen om het bestuur uit te nodi- een commissie van onderzoek in te stellen, welker leden zullen worden aan gewezen door de president van de recht bank. Deze moet het beleid van commis- sen en directie onderzoeken dient toegang te hebben tot de boeken bescheiden, en recht hebben op alle gewenste inlichtingen. De N.V. zal de kosten dragen. Zij moet zo spoedig moge lijk rapport uitbrengen, en kort daarna en buitengewone aandeelhoudersver gadering van het rapport kennis nemen. In geval van verwerping van voorstel, komen als volgende punten in behandeling: een voorstel om de heer H. W. Harteveld ontslag te verlenen als commissaris en jaarcijfers en winst bestemming van 1966. (De vergadering van 8 augustus was onverwachts afgebro ken toen voorzitter prof. mr. K. Wiersma een voorstel tot schorsing prompt nam, nadat een oppositiegroep een motie had ingediend met het voorstel een com missie van onderzoek in te stellen. De motie kon daardoor niet in behandeling komen). H. J. Reesink en Co. meldit dat het eerste halfjaar de omzet enige pro centen minder was dan een jaar tevoren, doch dat de kosten eveneens daalden zodat de winst gehandhaafd bleef. Daar er in de handel te veel onzekerheden zijn, yait er over het resultaat yan ge heel 1967 nog niets te zeggen. 4 uur klinkerspel voor jongens en meisjes van 13-16 jaar nabi^ bet feest- Donderdag 9.30 uur stuntfLteen voor jongens en meisjes boven 16 jaar in de Prins Hendriklaan. 10 uur: tobbetje steken voor paren 16 tot 80 jaar, op de weide nabij het Ko ningspark. 1 uur: tonknuppelen voor mannen van 16 tot 88 jaar op de weide nabij het Koningspark. 2 uur: ringsteken op de fidts voor jongens en meisjes van 10-14 jaar in de Prins Hendriklaan. 0 uur: vrachtauto duwen voor ver enigingen, bedrijven en groepen op de Prins Hendriklaan. 11 uur: Groot vuurwerk nabij het feestterrein. Regering staat machteloos als reders vreemde vlag kiezen (Van onze parlementsredactie.) DEN HAAG Het is de regering niet mogelijk bm vergunningen te weigeren respectievelijk reeds verleende vergnn- nfngen in te trekken voor het onder vreemde vlag brengen van Nederlandse kustvaarders. Dit kan alleen onder omstandigheden van oorlogsgevaar en dergelijke. Het vraagstuk van de vlag ter zee Is volken rechtelijk niet afdoende geregeld. Het it niet mogelijk om een Nederlander te ver hinderen zijn brood te verdienen als re der onder de vlag van een ander land. Dit heeft staatssecretaris Keijzer (ver keer en waterstaat gisteren) in de Tweede Kamer geantwoord op vragen van het Tweede Kamer-lid Oele (soc.). De bewindsman zei, dat het probleem van het onder vreemde vlag brengen van Nederlandse kustvaarders niet al leen te verklaren is uit het vastlopen van de cao-onderhandelingen in deze sektor, maar aan de hele benarde eco nomische toestand in de kuststreek. De staatssecretaris 'deelde mee, dat reeds een onderzoek wordt ingesteld naar de actuele en structurele moeilijkheden in deze sektor. De noordelijke economische-technologd sche organisatie in Groningen wil nu werken aan een rapport, dat uit de ver zamelde cijfers conclusies moet trekken en voorts oorzaken moet vas stellen en wegen tot verbetering aangeven. „Het is mijn overtuiging" aldus de staatssecretaris, „dat als het vraagstuk van de structurele problematiek van de kustvaart wordt aangepakt en de drie partijen (overheid, werkgever en werk nemer) bereid zijn dat te doen wat op grond van de technische revolutie in de scheepvaart en op grond van de schaal- vergrotende tendenzen nodig zal zijn, er ook geen behoefte meer bestaat om onder andere vlag te gaan varen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5