Weekagenda Wim Brugman vindt niets mooier dan een zaal bespelen GOEDE AANVOEREN EN EEN STEVIGE HANDEL NIEUWE LEliDSE COURANT S SATERDAG 26 AUGUSTUS 1167 Zaterdag (26 aug.) Den Burcht, 48 uur: inschrijving r haring en wittebrood. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 iternationaal folkloristisch danstheater. DELFT Markt, 1 uur: De Drum- uards: 8.30 u.: community-singing ewerking van korps Ned. Kabelfabrie- en. DELFT Waalse kerk, Oude Delft 13,3.30 uur: orgelbespeling. Maandag (28 augustus) DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Dinsdag (29 augustus) Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur hr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- inds Ned. Gemeenten. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: esidentie-Orkest, Herman Krebbers, vi- DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Woensdag (30 augustus) Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: ireekuur sociale raadsvrouw. DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur: Bat- Robin en de Raadselman. DEN HAAG Camping Ockenburgh, ote tent, 8 uur: jeugdfanfare en drum- SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: oncert Kongolese groep, met orgel. SCHEVENINGEN Oude Kerk, Kei erstraat, 8 uur: orgelconcert Ben Fey. DELFT Markt, 2.30 uur: kinder- oorstelling Taptoe Delft, 9 uur nam. aptoe Delft. Donderdag (31 augustus) Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: Taptoe Delft, 7.30 uur vanaf Stati- ïsplein. DEN HAAG Lutherse kerk, 8.15 orgelconcert Heinz Wunderlich. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Vrijdag (1 september) Kontngskerk, half 8 tot 9 uur: receptie Kievit t.g.v. zilveren ambtsjubi- Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: rso Aalsmeer, 7 uur vanaf Stati- nsplein. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: rgelbespeling Bernard Renooy. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: oncertgebouworkest, Hans - Rich- r-Haaser piano. DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft. Zaterdag (2 september) Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver- liging: excursie naar Oostvoorne. DEN HAAG Nieuwe Kerk, 8 uur: gelconcert Wim van Beek, met Anner ijlsma cello. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: aagsche Comedie met „Zo is het of zo jkt het". DELFT Markt, 9 uur: Taptoe Delft ilot). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: potheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 1136. Op zaterdag 26 augustus is in Lei- •r spoedeisende gevallen, 's mor- n 8 tot 12 uur bovendien geo- end: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 3085. Apotheek R. van Breest Smallenburg Leiderdorp en Apotheek Voorschoten jn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon- ag 27 augustus gesloten van 8 uur tot EN DOKTER NODIG? Tot zaterdagmiddag 12 uur raadplege de eigen huisarts, indien deze niet et vakantie afwezig is, daarna de dok- rsdienst bellen, 5 maal 2. k Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Gam- it (14 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Sabotage-, wnplot Gouden Zeven (14 jaar) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het laakte vlees (18 jaar) Hex (2.30, 7 en 9.15 uur): Helden onder glorie (14 jaar-. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Dokter, 'at doe je nou? (14 jaar) Trianon (2 en 8 uur): The sound of lusic (alle leeftijden) Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zJJd de volgende tijder geopend Lmdestraai lb maandag geslotei msdag 911.15 u eu 13.3017 -15 u. 'oensdag gesloten, dondernag 13.30- S.15 n, vrijdag 911.15 u. en 13.3018.4a zaterdag 811.15 u. en '3.3016.30 1 Van der Werfstraat 39: maandag en gesloten, woensdag 811.15 en 3,30—17.15 u.. donderdag 8 30—11.15 »r 33018.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u. en >u ,'30—18.45 iL, zaterdag 7.3011J5 en 3.30-16.30 u MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: od 'erkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag. van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op 'erkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, ondag van 1 tot 5 uur. Taveerne Tastevin. Beestenmarkt: fo- van Leen Manneke, tot 31 augustus ed. museum De Lakenhal, Oude iugel: op werkdagen van 10 tot 5 ondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): 'erkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 kassen zaterdags en zondags ge- loten. Wim Brugman - u weet wel, de zanger van Sempre Avanti - zitveertig jaar in de conserven en vijftig jaar in de muziek. Hij praat z'n klanten zijn waren aan en heeft ontelbare zalen het Wolgalied toegezongen. Hij voelt zich betrokken bij wat hij zingt, of dat nu de passion van Bach is of het lied van de orgelman. De stipte aan wijzingen van Hermande Wolf f zijn hem even lief als de vrijheid waardoor Koos Kukler hem liet uitgroeien tot een solisti sche doe-h et-zeiver. 1 LEIDEN Wiiii Brugman, 57 jaar, mag dan geen po- diumaanbidder willen zijn, in zekere zin vindt liij het toch wel jammer, dat hij geen zanger is geworden. Want zingen is z'n lust en z'n leven. Hij doet het nu vijf tig jaar en dus kan aan zijn veertigjarig jubileum bij de conservenfabriek De Sleutels, dat hij volgende week hoopt te vieren, nog een jubileum worden toegevoegd. ,,Ik houd van de muziek. Heel veel muziek vind ik mooi. In alle muziek zit wat. Wie dit niet zo ervaart, weet eigenlijk niet wat hij mist". En als hij dan zegt, dat er niets mooiers is dan „een zaal bespelen", dan lijkt daarin iets door te klinken van een onvervuld verlangen. Geheel anders dan bij zijn herinnering uit die lagere-schoolperiode, generaal te wil len worden. Maar dat is toch niet waar, want in Ex Ani mo en Sempre Avanti vond de vertegenwoordiger Brug man het middel, om ook buiten het kader van zijn da gelijkse werk zichzelf te kunnen zijn. Dat heeft zich ont wikkeld tot een stuk zelfverwerkelijking, waarvan hij nog steeds geen afstand kan doen. „Het is voor mij een onmisbaar tegenwicht". En daarvan heeft zowel Ex Animo als Sempre al vele jaren geprofiteerd. Voor Brugman is zingen een expressie van zijn we zen, waarmee hij anderen voldoening wil geven. Daar om is er bij hem uit dat oogpunt ook geen verschil tus sen het meezingen in een passion bij Ex Animo en een lichte solo bij Sempre. Beide hebben hun eigen functie. Koor van Hiiner "JVTOIJ WAS het beroep van zanger ir vroeger dagen financieel niet be paald aanlokkelijk. Toen Ex Animo in 1936 de Jahreszeiten zong, verdien de de bas Johan Lamme voor de generale repetitie en de eigenlijke uit voering samen 25 gulden. En ze kwa men maar wat graag. Je kan wel zeggen, dat ik m'n hele leven heb gezongen. Op m'n zevende jaar \yas ik al lid van een kinderkoor J. C. B. Hüner, die bij het onderwijs was, was er de dirigent van. Mien Verver de pianiste. Elke zaterdag avond van zes tot zeven uur repeteer den we in Prediker. Een paar keer per jaar gaven we een uitvoering. Elk jaar gingen we een keer uit. Met een boot van De Volharding. D'r wa ren wel 150 a 200 kinderen op dat koor. Het programma bestond uit vro lijke kinderliedjes. We hebben ook wel kinderoperettes gezongen. Een jaar of vier ben ik op dit koor ge- A ve Maria yoOR HET begin van Brugmans loop- v baan als solist moeten we terug naar de knapenvereniging Samuel van het Levendaal. „Als er bijzondere avonden waren, moest ik zingen. Ze wisten nou een maal dat ik er aardigheid in had. Het Ave Maria van Schubert, Die Grena- diere van Heine (een romantisch mili taristisch lied) en The Holy City wa ren de succesnummers. Later heb ik het Nonnenkoor aan m'n repertoire toegevoegd. Wat hoorden de mensen dat graag! Trouwens, is die tijd wer kelijk helemaal voorbij? Soms lijkt het alsof de mensen naar die roman tiek en dit sentiment terug willen. Misschien is het een reactie op al het nieuwe. Ik heb deze nummers altijd met overgave gezongen. Op de C.J.V. Dient den Heer hebben we een kwartet gevormd, Koos van der Zeeuw, Izak Pauw, Rinus Retel en ik. Overeenkomstig de verwach tingen van onze toehoorders bouw den we een repertoire op dat geheel paste in die romantische tijd", riet pad naar Ex Animo lag voor Wim Brugman in het verlengde van zijn kwartetcarrière. De vader van Koos van der Zeeuw was tweede voorzit ter van dit koor dat zich langzaam aan tot oratoriumvereniging ging ont wikkelen. ,Ze waren de Jahreszeiten aan het instuderen en hadden mannen nodig. Of ik ze maar een keer wilde komen helpen. M'n eerste repetitie was in Patrimonium aan de Moriaansteeg. En u weet het: ik ben er nu nog. Herman de Wolff heeft daarin wel een groot aandeel gehad. Hij is een musicus en dirigent van klasse en kan leren zingen. Hij kan het er zo gemakkelijk in brengen". Zonder partituur FENOR BRUGMAN schat dat hij al *- tussen de vijftig en zestig maal de Mattheüs-Passion heeft meegezon- ,De eerste uitvoering was in de oorlog, in 1942. We hadden weieens delen uit de passie gezongen, zoals het slot koor, koralen en het openingskoor. En dat ging goed. Waarom zouden we niet eens proberen het héle werk uit te voeren. De Nieuwe Leidse bestond niet meer die was verbo den en dus konden we van die Rijdend ANWB-kantoor Beestenmarkt: standplaats rijdend ANWB-kantoor op 3. 17 en 31 aug.. van 104 uur (doorlopend). Molenmuseum Molen De Valk. geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Ball, beeld en droombeeld tot 1 oktober. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes van Kees Buurman (geopend dagelijks 10 tot 5, zondags van 1 tot 5 uur). kant geen recensie verwachten maar wij vonden de criticus Swierstra be reid te komen luisteren en een persoonlijke beoordeling van de uit voering te geven. Natuurlijk had hij zijn bedenkingen wat wil je, het was de eerste keer maar het was toch zo dat het ons moed gaf herder te gaan". Brugman heeft de passie ook menig maal in Rotterdam, waar Herman de Wolff woont en werkt, meegezongen. „Ik zing hem nu mee totaal zonder de partituur. En toch is het geen routine geworden. Zodra het dat is, gaat het mis. Bij de Mattheüs-Passion komt dan nog dit, dat ik het ervaar als belijdenis. Je zet de mensen per slot van rekening geen interessant noten beeld voor maar je zingt een stuk evangelie uit, al lijkt het een concert. Ik zie bij zo'n uitvoering altijd weer het verhaal op me afkomen. En als ik in de kerk zit en de dominee dit evangelie leest, hóór ik het ook. De muziek neemt eraan deel. Nee, het gesproken woord van de predikant zie ik dan niet als een verarming. Door het eenvqudige lezen van het evangelie en door de preek kan ik wel degelijk geboeid worden. Geluk kig maar, want anders zou je gemak kelijk in romantiek vervallen. Ge voelsmens, ja, ik geloof wel dat ik dat ben, maar dat betekent niet, dat ik m'n nuchterheid verlies". Henk Dorel T)E VERBINTENIS van Wim Brug man met Sempre Avanti is ook al geruisloos tot stand gekomen. Het mandolinegezelschap uit 1939 was zich, op inspiratie van het NCRV-ra- dioteam Vrij en Blij van Wessel Dek ker. aan het transformeren tot een De mooiste Kunstnijverheid uit vele landen. Wij noemen dat Kunstnijverheid met Kom dus naar de Artishop als u iets heel moois HASSELMAN PANDER Afscheid J. Sjoerds LEIDEN Maandagmiddag om half vier zal in het Gew. Arbeidsbureau samenkomst worden gehouden wa de heer J. Sjoerds als directeur van het GAB Leiden afscheid zal nemen we- gens vertrek naar Eindhoven. Tegelijk ertijd zal mr. M. G. van Rijswijk, de nieuwe directeur worden geinstalleerd. IKOR-dienst uit Pieterskerk LEIDEN Naar wij vernemen, zal het IKOR op zondag 24 september de morgendienst uit de Pieterskerk uitzen den. Ds. L. Kievit zal de voorganger in deze dienst zijn. ensemble met vocalisten. Janny Kraan, een van de zes zingende meisjes van het nieuwe Sempre, die vele jaren in deze kwaliteit zowel door haar sympathieke persoonlijk heid als door haar vocale kwaliteiten menig hart sneller heeft doen klop pen, was lid van het jeugdkoor van Ex Animo en zag in Wim Brugman de zanger die Sempre zocht. Koos Kukler zorgde wel voor de arrange menten maar wie zou de „Leidse Henk Dorel" kunnen worden. „Henk Chaudron wond er geen doekji om toen hij bij me kwam. „We heb ben een zanger nodig en vinden jou daar bijzonder geschikt voor", zo v' hij met de deur in huis. Ik voelde niks voor, want ik was in die tijd secretaris van Ex Animo, en dat ii echt geen bagatelletje. Maar ik be loofde hem, te zullen proberen eer van de zangers van Ex Animo hier voor te interesseren. Ik kreeg er nie- Later kwamen ze met z'n tweeën terug. Henk Chaudron en nog een. „Jo, doe het nou maar voor één keer, dan heb je ons uit de brand geholpen". M'r vrouw heeft er nog de stoot toe gege ven. Als ze toen had geweten wat ze .zich op de hals haalde Lena van Eden MIJN EERSTE optreden was op eet oefenavond in de school aan di Hoge Morsweg. Ze hadden ons ge vraagd, een ouderavond op te luiste ren. Het was februari 1950. De lied jes gingen erin als koek. „Lena Eden, word jij toch mijn vro „D'r vaart een boot naar T heen" en niet te vergeten „Guter Nacht". Dat laatste met Dikkie Op 2 maart gaven we onze eerste uit voering in de Burcht. Ik herinner het me nog als de dag van gisteren, want de nacht ervóór had ik een niersteen- aanval gehad. En ik had nóóit wat! ,X>okterik moet zingen vanavond", zei ik door m'n pijn heen. Hij gaf me een spuitje en daarmee heb ik dan op het podium gestaan. We zagen er heel netjes uit. Ik in trouwpak met streepjesbroek. Een toehoorder uit Den Helder was van onze zang en ook van ons uiterlijk (bij de radio in Hilversum, had hij het weieens anders meegemaakt, ver trouwde hij ons nog toe) zo onder de indruk gekomen, dat we al gauw een uitnodiging voor onze eerste trip naar Den Helder kregen. Een onver getelijke gebeurtenis. En een publici teit dat we kregen! Om 5 uur 's mid dags reden we uit Leiden weg, om half 2 kwamen we terug. De volgen de keer in Den Helder was het pu bliek zo uitbundig dat we na het toneel nog een keer moesten zingen. Het. werd toen vier uur in de nacht". Doe het zelf "W/IM BRUGMAN is ook bij Sempre Avanti en Jong en Jolig blijven hangen. „Ik houd van beide stijlen. Voor mij sluit de een de ander zeker niet uit. Bij De Wolff zing je wat men dan noemt „serieuze" muziek. Hij geeft zijn aanwijzingen en je hebt ze maar op te volgen. De dirigent zegt hoe het moet. En dat is ook goed. Maar bij Sempre is het meer van „doe het zelf". Ik zong vrijer dan het noten beeld me, strikt genomen, toestond. Natuurlijk is er overleg met de diri gent, maar de mogelijkheden een eigen interpretatie en voor het scheppen van een zekere sfeer heb ik graag benut. Ik ben als zanger helemaal niet zo weldig, maar ik heb iets en wat het is kan ik moeilijk onder woorden brengen; het is een soort fluïdum waardoor ik vrij gemakkelijk contact met de mensen krijg. Er is een wissel werking. Ik voel of ik de mensen mijn handen heb". Wij probeerden het geheim daarvan te ontsluieren door te wijzen op zijn aanstekelijke persoonlijkheid en sprankelende levenslust, kortom, zijn blijvende jeugd. In een tijd met zo veel cynisme komt de positieve waar de daarvan des te meer uit. Brugman kon daarmee wel instemmen. „Ja, ik mag wel zeggen dat ik een opgeruimd karakter heb. Je kunt mij wel tot de gevoelsmensen rekenen. Als ik bij voorbeeld dat Wolgalied zing, bén ik doodgewoon die soldaat. Ik zing het niet mechanisch. Het gaat door me heen. Dan zie ik de zaal niet meer. En als ik in de Mattheüs het jongenskoor hoor inzetten, lopen de rillingen over m'n rug. Dat vind ik in mijn zaken-doen wel een beetje terug. Vertegenwoordiger zijn is niet alleen: orders incasseren. Wat ik bij Sempre zing, is in de grond van de zaak allemaal heel simpel. Ik denk aan het liedje van de orgelman, dat nu al meer dan tien jaar op het programma staat en nog niet aan ver guizing toe is. Het gaat er maar on wat je er zelf van maakt". Graag de Beatles T TITERAARD heeft Sempre zijn reper- toire nu en dan moeten aanpassen, maar Wim Brugman meent dat je met ingrijpende veranderingen toch voorzichtig moet zijn. „Een jaar of drie geleden speelden we op een personeelsavond Grofsmederij een aantal nummers van omstreeks 1900. We kregen echt niet alleen de ouderen mee. Als de mensen nog enthousiast zijn, moet je je genre niet inruilen. De behoefte aan onze stijl van nu is er blijkbaar nog altijd. Aan een geheel andere stijl zou ik ook niet meer willen Een misprijzend woord over de echte beatmuziek komt echter niet over Brugmans lippen. „De beatmuziek kan ik zeker waarderen. En Beatles mag ik graag luisteren. Wat zij brachten was echt. En origineel. Dat is het luisteren altijd waard. Je moet dan ook iets niet afkammen omdat het nieuw is. De uitingen deze tijd heb je te aanvaarden. Wel zie ik een gevaar in het feit dat vele beatgroepen de ondergrond niet Onmisbaar tegenwicht T> RUGMAN kan nog niet zeggen wan- neer hij zijn lier aan de wilgen gaat. hangen. Ze hebben nog onlangs een beroep op hem gedaan te blijven. Hij moet toegeven, dat zijn voldoe ning nog even groot is als in 1953 toen hij een paar uur na een acute blindedarmoperatie van zijn oudste zoon toch nog optrad. Pas na de pau ze maar de zaal stelde het temeer op prijs. „Ik zat natuurlijk in een gewel dige spanning. Het applaus van d< mensen heeft me toen werkelijk ont- In zijn zingen, hetzij als solist, hetzij met anderen (Tom Brandt, die in Bo degraven eens naast het podium viel, Jannie en Dikkie Kraan, Nel de Vries, Gerard Koolhaas en Lyda Spaans), vindt Wim Brugman misbaar tegenwicht. „In de handel moet je veel kunnen opvangen en vooral in deze tijd is dat niet eenvou dig". Maar diezelfde handel heeft Sempre geen windeieren gelegd, want uit de relatiekring van Brugman zijn meer dan eens verzoeken om medewerking gekomen. En Brugman zelf ontkomt cr vaak niet aan. op particuliere feestjes zijn stem zingend te laten horen. „Ik probeer dan wel, de boot af te houden, maar ze duwen je ei toch in". En hij voorziet in hun ver langen. Zo is hij dan óók wel weer Hij is het aan die stem verplicht. En aan de harmonie die zij, als milde gave, in zijn leven heeft gebracht. Lekasin de snelle en zekere pijnverdrijver •v4 Leidse veemarkt gisteren LEIDEN De slagers zijn terug van vakantie. Zij hebben hun voorraden aangezuiverd, zodat in de groothandel r levendigheid viel op te merken. Het was gisteren een goede veemarkt. De aanvoeren waren vrijwel gelijk van vorige week. Runderen en biggen ruimer, wolvee iets minder, ter wijl de handel over het algemeen redi lijk goed en stevig was. Gebruiksvee: matig tot redelijk; slachtrunderen: redelijk; vette kalve ren: redelijk; vette lammeren: goed' biggen:lui GEBRUIKSVEE Allengs kondigt de nazomer zich n. Toch is er bij de boeren geen al grote neiging vee af te zetten. De grasgroei is buitengewoon en het land is nog niet nat. Gisteren werden wel zaken gedaan. Een goed beest is altiid wel te verkopen. Op de jongvee-afdeling gaat nog maar weinig om. In de prijzen kwam nauwelijks verandering. Notering: melkkoeien 925, 1225, 1525: varekoeien 560, 900. 1300. SLACHTVEE aanvoer van slachtrunderen gisteren nogal wat ruimer dan de vori- ■eek. Gelukkig voor de aanvoerders er ook nog wel vraag, zodat alles werd verkocht tegen redelijke prijzen. Van weidegeld komt niet veel terecht Het betrekkelijk lage prijspeil is meer te wijten aan het feit dat er nogal veel import is van Engelse runderen en Belgisch en Frans vlees. De gemeste kalveren deden het gisteren goed. On danks dat Italië minder afneemt (Duitsland meer) trokken de prijzen WOLVEE Aanbod en vraag blijven elkaar goed i evenwicht houden, zodat gisteren Zeventallen voor Leiderdorp bekend LEIDERDORP Voor het Neder lands waterpoloteam, dat op 2 septem ber in zwembad „De Does" tegen d< Verenigde Staten uitkomt, zijn de vol gende spelers geselecteerd: Feike de Vries (Neptunes Amersfoort), Joop Schmidt (De Meeuwen), Fred van Dorp (AZPC), Hans Hoogveld (Nept. Amersfoort), Hans Wouda (Meeuwen), Hans Nolting (DJK), Bart Bongers (ESCA), Wim Hermsen (De Robben), Tom Schmidt (De Meeuwen), Lou Geu tjes (Nept. Amersfoort), Nico van dei Voet (Zian). Voor deze interland ontmoet de Ne derlandse jeugd de Tsjechische ploeg Slavia Praag. Uit de volgende spelers zal (je ploeg worden samengesteld: Van de Schilden (Zian), Walter (DJK), Koster (De Meeuwen), Veer (Zian), Schouten (Rotterdam), van Esch (TAC), Leijssenaar ('t IJ), Swagerman ('t IJ), Niehof (Zian), Bus (ESCA), Van Vuur den (ESCA). In de pauze zal een wedstrijd tussen twee hoofdklassers worden gespeeld. goede kwaliteit vlot werd verkocht. Vette lammeren van goed tot vlot, de vette schapen bleven bij matig; terwijl de fokschapen tot goed kwamen. VARKENS Dank zij de ruimere export van slachtvarkens werd de stemming op de ze afdeling iets milder. De prijzen trok ken iets op. Toch moesten de aanvoer ders genoegen nemen met slechts enke le centen. Het aanbod van biggen was gisteren aanmerkelijk groter. Er was sprake van een luie handel, zonder dat gezegd kon worden dat de prijzen op een lager niveau kwamen. Een ruime aanvoer van geiten niet een stroeve handel. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Mar ja Fr, dr v J C van der Luk en J Loof; Sylvia C C, dr v B Luttik en G A M Martens; Jan J W. zn v J W Buma en B H Bogaards; Linda C V. dr v M Slierings en C E V Blöte; Sandra, dr v P M J van der Holst en T Kovacs; Adrianus A, zn v F J A M Luijten en J M A Alsemgeest; Willem R, z v W Treur M C Verheul; Helen D, dr v I Scheltema en N N W Gal las; Paula, dr v C J Guijt en J P Post. Overleden: J H Mooij, 45 jaar man; J Koekebakker. 74 jaar, man; M van Duijn, 19 dagen, zoon; W J van Schaik, 18 jaar, zoon; D A van Agten, 74 jaar, man. Gehuwd: B Pater en J Trouwee; G Dekker en B Keyzer. Nieuwe lening Bank Ned. Gemeenten DEN HAAG De Bank voor Neder- landsche Gemeenten zal een tweede le ning van 6^ procent 25-jarige obligaties van f1000 en f500 uitgeven, groot f 100 miljoen a 100 procent met recht tot ver hoging tot f150 mln„ inschrijving 5 sep tember, storting 2 oktober, aflossing in 15 jaartermijnen, afwisselend van 7,6 en 7 procent, het eerst 1 oktober 1978 met mogelijkheid van vervroegde aflossing 1977/'81 a 101 procent, daarna a 101 procent, met schuldregister. Beursnote ring te Amsterdam en Rotterdam wordt gevraagd. Dell Drukkerij: Tegen 1 oktober zijn tot commissarissen benoemd de lieren R. F. C. baron Bentinck van Schoon beten, A. Hnysman en mr. E. Heldring in plaats van de heren mr. D. N. P. Hocke, ir. A. baron van Styrum en W. Beerman. Het laatste halfjaar was bevredigend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3