Rudolphstichting werd een modern jeugddorp Kamer: stop de bombardementen Feest in nieuw ontspann:rgsgebouw BOERDERIJEN WORDEN MOOIE BUNGALOWS Werkgroep chr. radicalen zijn het eens met Bogaers Toch agcipè in Uppsala Ds. Schoep toch niet synode aanvaard op Elk jaar herdenking Bartholomeiisnaeht Em woord voor vandaag Het beeld van de navolging van Christus is onder ons zo bekend dat we zouden vergeten dat Christus ons ook wel eens vooruit stuurt. Zoals Hij leerlingen aanwees om alvast te preken in alle plaatsen waar Hij zelf zou komen (Lucas 10), zo mogen ook vandaag christenen de wereld in (d.w.z. allerlei levensverbanden in, het dagelijks werk, de vriendenkring, héél praktisch en gewoon). Dat getuigen lijkt maar moeilijk: lammeren midden onder wolven" noemt Jezus ze trouwens zelf. Maar het is veelbe lovend: „de oogst is groot", zegt Jezus tevoren, en: „Ik kom er zelf achteraan" Dank van de omgeving is niet gegarandeerd; wél dat God de Vader er notitie van houdt: „uw namen staan opgetekend in de hemelen". We lezen vandaag: 1 Samuël 17 116. We lezen morgen: 1 Samuël 17 1730. ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1967 Reumatische pijnen TOG AL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT AMSTERDAM In een ver- klaring zeggen de leden van de werkgroep van christen-radica- I len uit de ARP, CHU en KVP, dat zij zich kunnen verenigen j met de politieke inhoud van het adres van de KVP-radicalen. j Dit adres zal aan het werk van de groep echter niets veranderen. De groep gaat door met het opstellen van een werkprogramma, dat een dui delijk Inzicht moet geven op een ei gentijdse, hervormingsgezinde aan pak van nationale en internationale problemen. De groep wil: een snelle hervor ming van de bestaande christelijke partijen tot een organisatie met een j radicaal, vooruitstrevend programma, samenwerking tussen zo'n partij en andere progressieve partijen, geza menlijke presentatie van deze partij- j en met een gemeenschappelijk ont- werp-regeringsprogramma en een lijst met kandidaat-ministers. Op 10 en 11 november zal een werkcongres gehouden worden. Weer aanslag fiscus „RIJK MAAKT JEUGDWERK ONMOGELIJK" (Van een onzer verslaggevers) FIJNAART De Katholieke Vere niging voor Jongeren zit in ernstige financiële moeilijkheden. Omdat het bestuur van deze jongerensociëteit op zaterdagavond beatbands laat op treden moet premie AOW/AWW wor den betaald. Het bestuur heeft nu over de eerste twee kwartalen van dit jaar een aanslag van 350 ont vangen. Er is echter slechts vijftig gulden in kas. Het bestuur, dat door de fiscus wordt aangemerkt als werkgever, zal zich nog nader beraden op de nu ontstane situatie. Inmiddels is bij de inspecteur van belasting een verzoek ingediend om uitstel. De geestelijk advisuer van de KVJ, kapelaan Struyk, had veel kritiek op deze gang van zaken. „Op deze ma mier maakt het rijk het jeugdwerk onmogelijk'.' Voorlopig zullen de ion- geren. die deze sociëteit bezoeken, niet kunnen genieten van beatmu- Zoals bekend zijn ook in de paro chie van kapelaan Van Hedel in Oss moeilijkheden ontstaan na het ont vangen van een belastingaanslag. Derde deel van vluchtelingen REISBUREAU „APELDOORN" Apeldoornselann 175 De vliegreizenspécialist het (Van een onzer verslaggeefsters Jf^CHTERVELD (U.) Wié een bezoek brengt jeugddorp De Rudolphstichting dat deze dagen veertig jaar bestaat komt onder de indruk van de weidsheid en de rust in de omgeving. Ongeveer twaalf kilometer ten oosten van Amersfoort tegen de grens tussen de provincies Utrecht en Gelderland strekken zich de 125 hectaren uit van dit ge reformeerde centrum voor kinderbescherming. (Vervolg van pag. 1) I geesten van veel Amerikanen een escalatieproces zal optreden dat De Kamer verwierp voorts bij zit- stéeds minder ruimte laat voor nuan- ten en opstaan drie moties van de cering. pacifistisch socialist Van der Spek. Hij vroeg veroordeling van het Ame- Genuanceerd rikaanse optreden in Vietnam, KVP-woordvoerder Schuyt betoog- rechtslreekse onderhandelingen tus- de dat pr een vicieuze cirkel is sen de VS en de Vietcong en een ontstaan van steeds toenemend ge- /erbod van buitenlandse militaire ba- j en tegengeweld die de wereld vrede in gevaar kan brengen. Genuanceerder was het standpunt van een aantal kleine partijen. De j heer Jongeling (gpv) zei respect te j hebben voor de trouw en de offers die Amerika zich voor Zuid-Vietnam j getroost. De heer Kronenburg (b.p.) meende dat het Nederlands parle- ment niet moet proberen de Amerika- I nen de oplossing van een onop- j losbaar conflict voor te schrijven. Ir. Van Dis (sgp) meende dat de schuld van deze oorlog volledig bij Noord-Vietnam lag. Hij betreurde j het dat zelfs hoogleraren van de VU j zich tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam hebben verklaard. De communist Bakker noemde de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam een der grootste misdaden uit de wereldgeschiedenis. Bij de replieken vertelde minister Luns de Kamer dat een Oosteuro- i pees, communistisch land in juli j tevergeefs heeft geprobeerd Pe king, Hanoi en de VS aan de onder- 1 I handelingstafel te krijgen. wil terug (Vai i kerkredactie) GENEVE Waarschijnlijk slechts een derde deel van de naar schatting 200.000 vluchtelingen in Jordanië wil len terug naar hun voormalige woon plaatsen in het gebied, dat nu door Israël bezet is. Dit is onlangs meegedeeld op een vergadering van de afdeling voor in terkerkelijke hulpverlening van de Wereldraad van Kerken door ds. Eu gene Ries van het lutherse werelddia- konaat. De meeste van de 450.000 vluchte lingen in Gaza zijn zonder wérk of inkomen. In Israël zelf schat de rege ring, dat 40.000 Arabische mannen werkloos zijn. Op 5 juni waren er in Syrië 140.000 vluchtelingen. Daar zijn er sindsdien 117.000 bijgekomen. De Wereldraad heeft een beroep op de ledenkerken gedaan, om tweemil joen dollar bijeen te brengen voor eerste hulpverlening. Tot dusver is er driekwart miljoen binnengekomen of toegezegd. KRANTENMAGNAAT KOOPT W EER CANTON De Canadese kranten- magnaat R. Thomson heeft weer twaalf bladen aan zijn „collectie" toe gevoegd door het aankopen van een Uitgeversmaatschappij in Ohio. Deze maatschappij is voor 70 miljoen ge kocht Vietnam. De eerste motie kreeg behalve van de PSP ook steun van de links-socialisten Van Den Doel en Franssen. Voor de overige moties kreeg de PSP geen enkele bij val in de Kamer. Heroriëntatie Bij de debatten bleek dat bij de meeste partijen de wens naar een nieuwe oriëntatie van de Ameri kaanse politiek leefde. Woordvoer ders van KVP. PvdA, ARP en CHU. alsook D'66 betoogden dat de huidige Vietnampolitiek in een impasse was geraakt die op geen enkele wijze een oplossing kon brengen. Dr. Boertien (a.r.) zei dat de vraag of de middelen, die in deze strijd worden gebruikt nog wel zsr. hun doel beantwoorden zijn fractie ver ontrust. De VS ontlopen voortdurend" een gesprek met de Vietcong. Een stuk -zelfverloochening is nodig maar daarmee is de verzoening gediend die misschien kan leiden tot de vrede. De politieke oplossing aan de confe rentietafel moet centraal sraan meen de mr. Bos (c.h,). Stopzetting van de Amerikaanse bombardementen was naar zijn mening een gok die men moest nemen om definitieve klaar heid te krijgen wie wel en wie niet tot onderhandelingen bereid was. De socialist Ruygers noemde opko men tegen iedere vorm van uitbrei ding van de oorlog in Vietnam en het bevorderen van de-escalatie het cen trale punt waar het thans om gaat. Drs. Visser (D'66) zei te vrezen da met de uitbreiding van de feitelijke oorlog in iVetnam ook uit bitterheid en prestige overwegingen in de Geen officieel i verslag curatoren KAMPEN In vrijgemaakte krin- gen heerst enige onrust over het uit- blijven van een officieel verslag van de vergadering, die curatoren van de Theologische Hogeschool begin deze j week met de hoogleraren zouden heb- ben over de situatie, die is ontstaan door de breuk in de vrijgemaakte kerk ter plaatse. Vier van de vijf hoogleraren heb- ben zich bij de afgescheiden gemeen te gevoegd. Dinsdag zouden curatoren met de vijf hoogleraren spreken over de ge volgen van deze breuk voor de ho geschool. Een verslag zoals dat ge- j woonlijk onmiddellijk wordt verstrekt, is niet verkrijgbaar. Men leidt daaruit af dat de bespreking niet is geslaagd, of niet gehouden, i Een andere vraag voor vele vrijge- i maakten is. hoe men in de huidige I Kamper toestand de traditionele Ho- 1 geschooldag kan houden. Moeilijkhe den.biedt al het feit dat aan de voor avond een bidstond behoort te wor- I den gehouden, belegd door de Kam- I per kerkeraad. Bekend is dat de kerkeraad de vier heengegane hoogleraren scheurma- kers acht, en dat omgekeerd dezen zich niet onder de kerkeraad willen stellen. Hoofdredacteur krijgt Belgische onderscheiding DEN HAAG De hoofdredakteur I van de Haagse Courant, de heer B. Klaverstijn, is benoemd tot ridder in 1 de Kroonorde van België. De heer i Klaverstijn is verscheidene jaren in i Brussel werkzaam geweest als cor respondent van het ANP en als verte- genwoordiger van het Nederlandse Persagentschap in de Belgische hoofdstad. De heer Klaverstijn krijgt de on- I derscheiding voor zijn bijdrage beter j 1 begrip te kweken tussen België en "'^derland. (Van onze kerkredactie) HERAKLION, Kreta Tij dens de assemblee van de We reldraad van Kerken jn Uppsala volgend jaar zal toch een „aga- pè" (liefdemaal) worden gehou- Een subcommissie van de Wereld raad besloot hiertoe met een krappe meerderheid. Twaalf van de 26 stem men spraken zich er voor uit. Acht leden stemden tegen en zes onthiel den zich van stemming. Zoals wij berichtten, zijn er tegen deze agapè nog al wat bezwaren ge opperd. Prof. dr. H. Berkhof meende, dat een dergelijke liefdemaaltijd een werkelijke vernieuwing van het avondmaal in de weg staat. Tweeduizend afgevaardigden uit de gehele wereld zullen aan de agapè van Uppsala deelnemen. De maaltijd zal bestaan uit sandwiches en een niet-alcoholische drank. Chinees personeel meldt zich weer op Britse kanselarij LONDEN Het Chinese personeel van de Britse kanselarij in Peking is weer aan het werk gegaan. Donald Hopson. Brits zaakgelastigde in de Chinese hoofdstad, heeft gisteren la ten weten dat de 35 Chinezen verbon den aan de kanselarij, zich donder dag bij het tijdelijk als kantoor inge richte gebouw op de terreinen van de kanselarij hebben gemeld. Het was onder meer door toedoen van dit Chinese personeel dat de kanse larij midden deze week door de gar disten werden bestormd en in brand gestoken. De ochtend van de bestor ming eiste het personeel dat Hopson het hoofd zou buigen en „schuld be kende" in verband met de Britse poli tiek in Hongkong. Hopson weigerde dit. Daarop volgde de bestorming en de verwoesting van de kanselarij. Een afwisselende, slingerende weg tussen boerderijen, weilanden en bo men voert naar Achterveld, dat met het oostelijk gelegen Barneveld en het zuidelijke Scherpenzeel een drie hoek vormt. Even voor het dorp Ach terveld ligt De Rudolphstichting. De groen-gelige kleur op de at las in de omgeving duidt op „venige of lemige zandgronden" en daardoor was het hier veertig jaar geleden met recht „woest en ledig". Je kon grond krijgen zoveel je maar Wilde maar het moest worden ontgonnen. Dat gebeurde en tot stand kwam een landbouwnederzetting met zeven tien boerderijen, die werd genoemd naar ds. R. J, W. Rudolph, destijd; gereformeerd predikant te Leiden en een groot ijveraar voor de kinder bescherming. Op de boerderij er werden de kinderen, die om verschil- lende redenen niet thuis konden wor den opgevoed in pleeggezinnen opge- De laatste jaren is men echter be zig om van De Rudolphstichting een modern jeugddorp te maken, omdat een landbouwkolonie niet meer zo in deze tijd past. Het veertigjarig bestaan is, zij het niet zo'n belangrijk jubileum, een mooie gelegenheid om bekendheid te geven aan wat tot stand is gekomen en de toekomstplannen. FEEST Er staat een schitterend nieuw oïitsoanningsgebouw. dat tevens dage lijks dienst doel als gymnastieklokaal waarvan alle toestellen kunnen wor den weggeborgen. Vierhonderd ménsen kunnen in de zaal een plaats vinden en dat. is een mooie reden om er het jubileumfeest straks te vieren. Op 5 september komen namelijk de kinderrechters, raden voor de kinder bescherming en anc.ere bij het opvoe dingswerk betrokken autoriteiten de vernieuwde stichting bekijken en dan wordt er feest gevierd. Verder kunnen de kinderen deze zomer in een heel nieuw zwembad zwemmen, waar de badmeester, die tevens sport- en spelleider is, de scep ter zwaait. Ook de kinderen van Ach terveld mogen er komen zwemmen. Een winkel waar letterlijk alles te koop is werd ook dit jaar in gebruik genomen. De grote voorraden etenswaren en kleding kunnen er worden ingeslagen, maar er zijn ook luxe artikelen, die de jeugd er van zijn zakgeld kan kopen. KERK De kerk is helemaal gemoder niseerd en straks zal ds. G. Aal- bersberg uit Vlaardingen er predi kant van zijn. Mensen uit Achterveld en het buurtschap De Glind kerken hier ook. Verder is er een .logeerhuis, waar de kinderen naar toe kunnen als hun pleegouders een weekend of langer weg willen. Een speelhal kwam ge reed, een meisjeshuis en een centrale keuken. Het kinderhuis „Clematis", dat enkele jaren geleden door brand is verwoest, is herbouwd. Op het verlanglijstje staan nog de bouw .van een nieuwe school, een jongenshuis, een medisch pedago gisch centrum, personeelswoningen en een garagebedrijf Zoals hekend is men bezig de boer derijen om te bouwen tot bungalows, waarin pleegouders kinderen kunnen opnemen. De eerste vier zijn al klaar en er moeten nog tien volgen. De kosten bedragen 65000 het stuk. Een Amsterdams beeldhouwersecht paar heeft inmiddels al zijn intrede gedaan. Prof. Szekeres tweede volledig hoogleraar in Brussel (Van o e kerkredactie) Op De Rudolphstichting is gezorgd voor allerlei ontspanning. Het mooiste is de kinderboerderij met konijnen, een aap, papegaaien, pony's en herten. Heerlijk kun je spelen in de speeltuin ervoor, waar zelfs een afgedankt lesvliegtuig staat. BRUSSEL Prof. dr. A. Szekeres is benoemd tot fulltime-hoogleraar aan de protestantse theologische fa culteit. Tot dusver combineerde hij zijn hoogleraarschap met het pasto raat in de protestants-evangelisch* gemeente van Leuven. Prof. Szekeres doceert dogmatiek, dogmengeschiedenis, filosofie en gods dienstfilosofie. Tot dusver was prof. dr. G. van Leeuwen de enige fullti me-hoogleraar. Daarnaast geven verschillende predikanten uit Neder land en België enkele uren per week les. In het afgelopen studiejaar studeer den 66 personen aan de Brusselse protestantse theologische faculteit, 38 Vlamingen en 28 Walen, uit veertien verschillende kerken. Atila Szekeres werd 3 april 1923 te Sarkad (Hongarij) geboren. Hij stu deerde wijsbegeerte en theologie in Debreczen en kwam in 1947 naar Ne derland, om zijn studie te voltooien. In 1952 promoveerde hij in Utrecht bij prof. dr. J. Severijn op de struc tuur van Emil Brunners theologie. Sinds 1954 is hij predikant in Leu- Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Giessendam-Neder- hardinxveld: A. Breure te Hei- en Boeicop. Aangenomen naar Dalfsen (vac. O.S. Cazemier - toez.): C., de Jong te Puttershoek. Bedankt voor Rotterdam-Pernis (vac. C. den Engelse - toez.): K. v. d. Sluijs te Herwijnen. GEREF. KERKEN Beroepen te Tuindorp-Oostzaan: kand. J. v. d. Brink te Groningen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk: C. Harinck te Utrecht; te Klaaswaal: J. C. Weststrate te Meliskerke. De totale kosten van de vernieu wingen bedragen drie miljoen gul den. Aan rijkssubsidie wordt tweeder de deel ontvangen, maar eenderde deel zijn eigen bijdragen. De Ru dolphstichting staat onder de verant woordelijkheid van de gereformeerde diaconiën. Zij brachten onder meer ƒ75.000 bijeen vpor het ontspan ningsgebouw. Verder zijn er 30.000 contribuanten. TE MOOI? Een enkele maal wordt wel eens de vraag gesteld of het niet allemaal te mooi is wat daar in Achterveld van de grond komt. „De kinderen hebben het thuis toch ook zo niet." Het ant woord van mr. M. K. Krijger, de directeur is van mening, dat het zijn van de kinderen daar altijd een nood- lossing is. Het blijft iets 'kunstmatigs en het vergoedt lang niet wat ze missen: Op het ogenblik zijn er 180 kinde ren in principe van nul tot 21 jaar. Ze blijven gemiddeld twee jaar. Ze wonen of in paviljoens en dan is er sprake van groepsopvoeding of in de gezinnen. Een andere mogelijkheid is dat de kinderen in een gezin buiten de inrichting worden opgenomen. Er blijft toezicht van De Rudolphstich ting en de kinderen blijven er lan ger. Een blik achter de schermen laat iets zien van het „bedrijf" dat De Rudolphstichting heet. waar tachtig man personeel werken en de kinde ren dagelijks voor 2400 opeten. Rechter ingestort: nieuw proces tegen oorlogsmisdadigers KARLSRUHE Het westduitse ge rechtshof in Karlsruhe heeft gisteren het vonnis tegen drie oud-SS'ers, die wegens oorlogsmisdaden terechtstaan, nietig verklaard omdat de rechter die hen had veroordeeld, een dag na de uitspraak een zenuwinstorting kreeg. Er zal nu een nieuw proces worden gevoerd. Volgens een me disch rapport was de rechter in ieder geval op de dag van de uitspraak geestelijk niet in staat om het vonnis uit te spreken. Scherpe argumentatie tegen „N. Holland'' In SGP-blad De Banier Zeventien miljoen kilo kaas te veel DEN HAAG Nederland heeft ventien miljoen kilo kaas te veel dal overschot dreigt dit jaar nog met vijftien miljoen kilo te worden ver groot, zo meldt het orgaan van de Kon. Ned. Zuivelbond. In geld bete kend dit een strop 45 a 60 mll- JJTRECHT Als enig blad in ons land wijdt „De Ba nier", het partijblad van de SGP, elk jaar omstreeks 24 augustus I een breedvoerig arti- - kei aan de herdenking van de Bartholomeüs- „Juist op de dag, op dit nummer va Banier verschijnti 395 jaar geleden, dat on der de Hugenoten te Pa rijs een bloedbad werd aangericht, hetwelk ons bij vernieuwing bepaalt bij de niets en niemand ontziende haat van Rome ten aanzien van al dege nen, die zich in leer en leven wensten te richten naar de regel van Gods onfeilbaar Woord." Hoofdredacteur ir. aar-In. van Dis schrijft Dei het slot van zijn artikel het, van dif jaar: Evenals ieder jaar de dag, waarop de Hervor ming werd ingeluid, her dacht wordt, moet het ook van belang worden geacht ieder jaar weer te worden herinnerd aa gruweldaden door Rome en haar aanhang bedre ven ten aanzien van d< Hugenoten, in het bijzon der in de beruchte Bar tholomeiisnaeht van 23 op 24 augustus 1572. Nimmer toch is door Rome open lijk en volmondig schuld erkend." (Van een medewerker) AMERSFOORT De gene rale synode van de Gerefor meerde Kerken Vrijgemaakt heeft gisteren, zoals ook werd verwacht, geweigerd ds. B. J. F. Schoep uit Amstelveen als nog te aanvaarden als Noord hollands afgevaardigde ter sy node. Op het uitvoerige schrij ven van de particuliere synode van Noord-Holland heeft de sy node in Amersfoort gereageerd met een al even uitvoerige maar veel scherper gestelde contra-argumentatie. In verband met de hier en daar door synodegezinden geforceerde plaatselijke scheuringen is opmerke lijk, dat de synode onder meer „met nadruk" verklaart „dat voor ieder duidelijk m.oet zijn dat de Open Brief de inhoud van de drie formulie ren van enigheid als belijdenis der waarheid diskwalificeert en haar kracht als akkoord van kerkelijke ge meenschap breekt". April Omdat hij de Open Brief mede had ondertekend was ds. Schoep begin april niet toegelaten tot de generale synode, deze zag namelijk een onaan vaardbare tegenstrijdigheid tussen die brief en de door ds. Schoep be tuigde instemming met de belijdenis. Die Open Brief, zo verklaarde de synode opnieuw, laat de mogelijk heid open dat het historische funda ment van de Gereformeerde Kerken niet samenvalt met het fundament van de heilige, algemene christelijke kerk. Dat moest ieder duidelijk zijn, „verschonende interpretaties" van de buitengewone particuliere synode van Noord-Holland ten spijt. De generale synode citeert thans es anders dan in het weringsbesluit van april es breeduit de Open Brief en doet haar exegeses vergezeld gaan van kritische opmerkingen jegens de Noordhollandse synode. De synode vond dat de argumenta tie van Noord-Holland de zaak niet raakt. „Noord-Holland lijkt wel op onze redeneringsweg te staan met veel woorden", zei de rapporteur, ds. S. S. Cnossen, „maar als we niet bang zijn en rustig doorlopen, blijkt Noord-Holland naast de weg gestaan te hebben". Over het stuk van de Noordhol landse brief, waarin gewezen wordt op het sinds 1944 getolereerde verschil in visie op de vrijmaking, zegt Amersfoort, dat de provinciale synode afdoet aan de kracht van het belijden omtrent de kerk en dat zij de blijde zekerheid ondermijnt waar mee de gemeente des Heren mag ge loven wat de Here in zijn Woord over haar heeft geopenbaard. Recht Kort was de synode over haar recht om ds. Schoep niet te ontvan gen. Zestiende- en zevehtiende eeuwse synodes hadden dergelijk® dingen gedaan. De kerkorde- artike len die Noord-Holland geschonden zag hadden met deze zaak niets te maken. Wie van „heerschappijvoe- ring over de kerken" wil spreken, moest wijzen in de richting van de, particuliere synode van Noord-Hol- In Noord-Holland wist men dat ds. Schoep zich verdacht gemaakt had en toch vaardigde men hem af naar de generale synode, hem aldus op dringende aan de andere kerken. In de korte discussie kwam enige spanning doordat ds. K. D. van Dijk uit Terneuzen, die in april niet ter synode was, zich zeer kritisch uitliet over opzet en methode van het voor gestelde besluit. Hij zag daarin onduidelijkheid en onjuistheden als gevolg van de grote aandacht van de synode voor het discutabel stellen van het katholieke karakter van de belijdenis. Vraag Dat discutabel stellen zag ds. Van Dijk niet zo klemmend uit de redene ring van de Open-Briefschrijvers vol gen en ook andere kanten van die brief zag hij niet zo in felle kleuren als de synodecommissie. De centrale zonde van de Open Brief lag volgens hem niet daarin, maar in het feit dat de vrijmaking een „twist en vete" wordt genoemd, in plaats van een volgen van God. Ds. Cnossen vroeg de Terneuzense predikant om meer duidelijkheid, bij voorbeeld over de vraag of uit deze nieuwe beoordeling ook een heenzen- dingsbesluit had kunnen voortvloei- Ds. Van Dijk haastte zich na een uitvoerige verdediging door ds. Cnos sen, mee te delen dat hij achter de bewering van ds. Schoep stond en ook achter het voorstel, waarvan hij even eerder had gezegd dat het „zo onze instemming niet kan krijgen". Ouderling H. Rook uit Steenwijk, die vond dat een synode niet zo maar iets aan haar agenda kan toevoegen, onthield zich van stemming; de drie „synodale" Noordhollandse afgevaar digden moesten er buiten blijven en verder was niemand tegen het voorstel. De praeses, drs. D. Deddens, was daar blij over en sprak de bede uit dat de Here het besluit zou zegenen „en dat die zegen tot openbaring zou komen, met name in het particuliere ressort van Noord-Holland".

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2