GERT BONGERS NOG MAAR ÉÉN STAP VAN DE TITEL AF Kaplan remise met Keene Breure vijfde in Lommei KUNSTIJSBAAN IN NIJMEGEN Directeur van Haringvlietbrug neemt ontslag Koperdieven knippen kabels kapot Meer vrijheid voor zieke militairen Ir. Bosma en A. H. Kloos passeerden partners Gevechten op Oost-Java Kostbare minks voortvluchtig 13 VRIJDAG 25 AUGtlSTVSJW In finale favoriet tegen de Australiër Bijlsma Amateursprinters waren kansloos tegen overmacht Veel valpartijen op de Amsterdamse wielerbaan LOMMEL Maarten Breure is in een criterium voor beroepsr;enners over 150 kilometer in het Belgische Lommei als vijfde geëindigd. Hij finishte 35 seconden na de winnaar, de Belg Jean Baptiste Claes. Gerben Karstens werd zesde in de zelfde •tijd als Breure. De uitslag luidt: 1. Claes (Belg) de 150 km in 3 uur 50 min. 2. Wil- lekens (Belg) op 20 sec. 3. Van Looy (Belg) op 35 sec. 4. Blockx (Belg) 5. Breure. 6. Karstens. 12. Haast. 14 Nijdam. 19. Van der Vleuten. (Al len z.t. als Van Looy). NIJMEGEN Als de gemeente raadsbegroting van Nijmegen goedge keurd wordt zal Nijmegen eerlang over een eigen kunstijsbaan beschik ken. In de begroting is namelijk 600.000 gulden opgenomen voor de •bouw van een overdekte kunstijsbaan, die dezelfde afmetin gen zal krijgen als in Den Bosch: 30 x 60 meter. De baan zal begin volgend jaar in de buurt van het Goffertstadion wor den gebouwd. Spoorwegen gaan stationsbouw beperken Coach Jan Derksen contro leert de rondetijden van de voor de wereldtitel favoriete Gert Bongers en geeft hem aanwijzin gen. Bongers maakte de snelste tijd: 4.55.37. (Va verslaggevers) VLAARDINGEN De Nederlandse Spoorwegen zijn van plan de bouw van nieuwe stations tot het uiterst nodige te beperken. De gedachten gaan ernaar uit in de eerste plaats van nieuwbouw aanvullende verbe ringen voor de totale stations- en vet keersaccommodatie aan te bren gen. Dit kan worden afgeleid uit de aanbiedingsnota bij de Vlaardingse gemeentebegroting. Voor Vlaardingen zelf betekent de precaire financiële situatie bij de Spoorwegen dat de bouw van het geprojecteerde nieuwe station Vlaardingen nog jaren op zich zal laten wachten of wellicht nooit zal worden gerealiseerd. Er wordt nu volstaan met een nieuw plaatskaartenbureau en uitbreiding van de bestaande dienstruimten. Ook voor de bouw van een station Vlaardingen-West bestaat onder de huidige omstandigheden geen enkele zekerheid. I1ET WEER IN EEROPA René Pijnen won tweede etappe NAMEN Onze landgenoot René Pijnen heeft donderdag de tweede etappe van de wielerronde van Na men gewonnen. Hij legde de 119 km van Floreffe naar Couvin af in 2 uur 53 min. In het algemeen klassement heeft Pijnen de eerste plaats van Rini Wagtmans overgenomen. De uitslag van de tweede rit: 1. Pijnen 119 km in 2.53.00; 2. De Vlae- minck (Belg.) 2.53.50; 3. Van Roos broek (Belg) 2.55.21; 8. Wagtmans zt. 15. Duyndam z.t. Het algemeen klassement: 1. Pij nen 5.45.50, 2. Wagtmans 5.46.30. 3. Capiaux (Belg) 5.4640, 7. Nieuw- kamp 5.48.31. V ermakelij kheid in Vlaardingen niet belastbaar (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vandaag heb ben B. en W. van Vlaardingen als eersten in het Rijnmondgebied hun gemeenteraad de ontwerpbegroting voor 1968 aangeboden. Het eollege kondigt in de aanbiedingsnota aan, dat het een voorstel zal indienen tot algehele afschaffing van de verma kelijkheidsbelasting. Vlaardingen heeft verder plannen het gewoon openbaar lager onderwijs te reorganiseren. Deze reorganisatie houdt in dat een aantal leerkrachten zal moeten afvloeien. De bouw van een nieuw station, belangrijk in verband met de sane ring van de binnenstad, is op dood spoor gezet in verband met finan ciële moeilijkheden bij de Neder landse Spoorwegen. Hetzelfde geldt voor station Vlaardingen-West. Het enige dat nu gaat gebeuren is de bouw van een plaatskaartenkantoor op het perron. (Van onze correspondent) MIDDELHARNIS De direkteur van de N.V. Brugverbinding Ha ringvliet, de heer J. Knape te Som- melsdijk, heeft gisteravond tijdens een vergadering van commissaris sen te kennen gegeven per 1 sep tember om gezondheidsredenen ont slag te nemen. Over de onlangs gepubliceerde be richten over voorgenomen toltariefs verlagingen kan worden gezegd dat in de eerstvolgende vergadering van commissarissen en aandeelhouders op 22 september, waar de begroting zal worden behandeld, de mogelijk heid hiervan zal worden bezien. De Australiër Bijlsma, van Ne- .derlandse afkomst, versloeg met *5.00.30 de Westduitser Richter met een honderdste seconde en de Deen Frey schakelde tot slot de Tsjech Purzla uit met 5.01.51. Bongers zei zelf na afloop: „Na die voor mij wat teleurstellende tijd in de series heb ik vanavond iets aan mijn reputatie gedaan. Vanmorgen liep het niet zo best, want ik reed in feite geheel alleen, maar die Duitser gaf me vanavond heel goed partij. Zoiets inspireert." Geen van de Nederlandse ama teursprinters heeft zich bij de laatste acht kunnen plaatsen. Nadat Charles Ruikers en Leijn Loevesteijn al eer der op de dag hun baannummer hadden kunnen inleveren, werd tenslotte de achttienjarige Klaas Balk. invaller voor de geschorste Jan Jansen tegen middernacht met gering verschil uitgeschakeld door de Belg Van Lancker. AMSTERDAM Gert Bongers uit het Gelderse Voorst steekt al met één arm in de zo fel begeerde regenboogtrui, het ere-tricot bij de wereldkampioenschappen wielrennen. De sterke Gelderlander maakte gisteravond in de kwart finale van het achtervolgingsnummer voor amateurs veruit de beste tijd en start vandaag tegen de Australiër Jan Bijlsma, waardoor hij vrijwel zeker is van een finaleplaats. Daarin moet hij het naar alle waarschijnlijkheid opnemen tegen de Olympische kampioen Jiri Daler uit Tsjechoslo- wakije, die de laatste jaren steeds de eer aan onze landgenoot Tiemen Groen heeft moeten laten. Bongers plaatste zich in een gezelschap van dertig achter volgers met een tijd van 4.58.46, op drie na de snelste, al in de morgenuren bjj de laatste acht. Met 4.57.28 was de Deen Frey toen de snelste. Het krachtsverschil tussen de voor de kwart-finales geplaatste ren ners was miniem en uit het feit dat de Tsjech Purzla met 5.00.64 maar net in de kwart-finale kwam, blijkt hoe snel er werd gereden. De Amsterdammer Van der Ruit, die de plaats innam van de ernstig gewonde Fedor den Hertog kwam met een overigens redelijke tijd van 5.06.44 niet verder dan een negen tiende plaats. In de kwart-finale leverde Bon gers strijd tegen de Westduitser Kratzer. Deze nam aanvankelijk een kleine voorsprong, maar Bongers kwam sterk terug en ging als een trein door. De jachtrijder uit Voorst ging royaal als winnaar over de streep om daarna te constateren dat zijn tijd niet meer werd verbeterd (4.55.36). .Ook niet door Daler die de Deen Isaksson uitschakelde. De Deen kreeg bandenpech, waarna de strijd moest worden overgereden. Dat haal de Daler duidelijk uit cadans, zodat zijn tijd van 4.59.15 niet geheel maat gevend is voor zijn kracht. (Van een erslaggevers) 's-HERTOGENBOSCH Met de regelmaat van de klok worden voor al in Oost-Brabant draden van de bovengrondse electriciteitskabel af geknipt. De koperdieven hebben in het district Eindhoven tot nu toe ruim dertig maal de stroomvoorzie ning afgebroken. Vorig jaar leverde dat de Provinciale Noord Brabantse Electriciteitsmaatschappij (PNEM) een schadepost van ongeveer vijf tigduizend gulden op. worden kabels doorgeknipt op af gelegen wegen naar buurtschappen en gehuchten. De schade die wordt veroorzaakt is veel groter dan de waarde van de kabels. Het is de dieven begonnen om het koper, dat waarschijnlijk in Repu lat ie Voor Balk betekende dat na alle herkansingen de zevende sprint op één dag hetgeen voor de jonge, stel lig veelbelovende knaap uit Badhoe vedorp wel wat teveel van het goe- Verrassen Balk liet zich tegen de Belg Van Lancker bij het ingaan van de bocht verrassen en kon toen het geslagen gat op een paar centimeters na niet meer dichten. Wel protesteerde de Nederlandse baancoach Jan Derksen nog omdat de Belg op het laatste rechte stuk "van zijn lijn zou zijn afgeweken, maar de jury wees dat protest af. In de kwart-finales rijden nu we reldkampioen Trentin, diens land genoot Morelion, de Italianen Bor- ghetti en Turrini, de Rus Phakadze, de Brit Barnett en de donker gekleurde renner Gibbon uit Trini dad. Gibbon via een protest omdat hij in zijn rit tegen de Australiër Johnson was gehinderd. Johnson had al eerder in de avond voor ruchtbaarheid gezorgd door een spectaculaire val in een kwalificatie- rit voor de kwart-finale. Op het laat ste rechte stuk raakte hij met zijn pedaal het wiel van een voorganger en smakte op het beton. Gelukkig liep alles goed af. Kort tevoren hadden Balk en Trentin een schuiver over het beton gemaakt. Balk raakte hoog in de baan met zijn pedaal de baan, viel en nam de onder hem rijdende Tren tin mee. Het liep met een sisser voor beiden af. Dodenboekhouding voor Vietnam (Van redacteuren) Zoals het klokje thuis tikt BOEDAPEST De Hongaarse voetbalbond kampt met een onge woon probleem. Er is op verschei dene velden geconstateerd, dat de klokken, die de speeltijd aan geven, in het voordeel van de thuisspelende club werken. Alle voetbalclubs hebben nu een schrijven ontvangen, waarin een dringend beroep op de sporti viteit van de diverse besturen wordt gedaan. Volgens de bond kan de foutieve tijdmelding ge makkelijk tot relletjes onder de toeschouwers leiden. BEETSTERZWAAG De Aktie groep „Ee nop tien" uit Beetster- zwaag heeft vandaag, de dag van het Vietnam-debat in de Tweede Ka mer, aan alle Tweede-Kamerleden een open brief gezonden, vergezeld van een foto van een weiland met 1065 kruisen. Deze kruisen, aldus de brief, „zijn een dodenboekhouding, bijgehouden van vier weken Vietnamoorlog. Voor elke tien doden werd een kruis ge plaatst". Een delegatie van de aktiegroep heeft vanmorgen tevens een vergro ting van de foto aangeboden aan de voorzitter van de Tweede Kamer en daarbij de wens uitgesproken, dat zij, zolang de gevechten in Vietnam voortduren, een plaats in het Twee de-Kamergebouw zal krijgen. KVP-jongeren bezorgd over Vietnam-oorlog v DEN HAAG De KVP-jongeren delen in een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel, hun bezorgdheid mee over de uitbreiding van de strijd in Vietnam. Het bestuur gaat met de Ameri kaanse doelstellingen akkoord, maar veroordeelt het bombarderen van Noord-Vietnam. De jongeren stellen een vermindering van de bombarde menten voor om zo een béter klimaat te scheppen voor onderhandelingen. Een geleidelijk staken van de bom bardementen zou de politieke en mili taire nadelen, die daaruit voortvloei en, zo klein mogelijk maken, aldus de KVP-jongeren. Renpaard door bliksem gedood IFFEZHEIM Donderdag is tij dens een training op de renbaan van Iffezheim een renpaard door de bliksem getroffen en gedood. Een 20-jarige staljongen, die de Franse volbloed „Le mont carmel" uit de stal van de Zwitserse Baron Blonay op dat moment bereed, liep slechts lichte brandwonden op. ENGELSE ZWOM KANAAL OVER DOVER De 27-jarige Engelse Rosemary George is vandaag als eerste Europese vrouw het Engelse kanaal in beide richtingen overge zwommen. Na 17 uur en 15 minuten van zwemmen in een dikke mist ging zij vanmorgen vroeg bij Dover aan land, na bij Cape Gris Nez in Frank rijk in zee gegaan te zijn. Rosemary was in 1961 in 21 uur en 35 minuten van Engeland naar Frank rijk gezwommen. Slechts twee ande re vrouwen hebben het kanaal in beide richtingen overgezwommen de Amerikaansen Florence Chadwick en Greta Andersen. Merckx versloeg Post twee keer LIEDEKERKE Tijdens donderdag li Lledckerkc gehouden wlelerwedstrijdei ïeeit Eddy Merckx Peter Post twee kec ïanr een tweede plaats verwezen. In eei •cdstrijd over 50 kin eindigdi ipectïi als tweede en derde linlstat* jonge Belg Post ook klopte h Post kwam als een verrassli De uitslaeen luiden: weeweasirua: -. Buschauffeur kan verkeerslicht zelf bedienen ALKMAAR De busonderneming NACO onderneemt een experiment, dat van ingrijpende betekenis kan zijn voor een vlot vervoer in de steden. De NA- CO zal een bus in bedrijf nemen dié voorzien is van een radiografische in stallatie, waarmee speciaal opgestelde verkeerslichten kunnen worden bediend Zo'n verkeerslicht zal in samenwer king met de politie worden opge steld op een punt, waar de stadsbus herhaaldelijk met het overige verweer in de knoop komt. Dankzij de radio grafische installatie zal de chauffeur instaat zijn op dat punt zijn eigen „doorgang" te regelen. Paspoort van neger Carmichael ongeldig WASHINGTON De paspoorten van Stokely Carmichael en zijn voor naamste medewerker, George Washing ton Ware, die in de Verenigde Staten propaganda maken voor „zwart aan de macht", zijn ongeldig verklaard, hebben onlangs deelgenomen aan de Latijns-Amerikaanse solidariteitsconfe- rentie op Cuba. Het is de Amerikanen verboden zon der bijzondere toestemming bezoeken te brengen aan Cuba, Chirfa, Albanië, Noord-Korea en Noord-Vietnam. Ware is dinsdag in Tennessee gearresteerd, maar Carmichael is niet in de Verenig de Staten. Hij zou op weg zijn naar Noord-Vietnam, inden voorsprong ctlevelijk Dal de een rit over ecialltcil van zt. 4 Noël Foré (Belg) i Motta (It) zt, 13 Jacques i DEN HAAG Militairen, die door ziekte niet naar hun onderdeel kun nen terugkeren, behoeven met in gang van 1 september niet meer te worden gecontroleerd door een mili taire arts, tenzij hun commandant dit noodzakelijk vindt. Wel zullen deze militairen ver plicht zijn hun commandant over hun ziekte in te lichten door middel van een speciale meldingskaart. De militairen zullen zelf mogen beslissen of zij al dan niet medische hulp zullen inroepen. Ook mogen zij zelf het tijdstip bepalen, waarop zij zich weer in staat voelen de dienst te hervatten. Eij en ander is vastgesteld bij wijze van proef, die voorlopig een half jaar zal duren., De bedoeling er van is het verantwoordelijkheids besef van de soldaat te stimuleren door de ziekteregeling zoveel moge lijk in overeenstemming te brengen met de gang van zaken in het maat- I schappelijke leven. Fabriek stuurt 42 man naar huis OIRSCHOT Het personeel van de meubelfabriek Erven en Co. te Oirschot is gisteren om half elf naar huis gestuurd omdat er geen geld meer was om de lonen te betalen. In totaal zijn 42 man ontslagen, waar van er één tiental de vorige week al gedaan had gekregen. Twee manhen hebben inmiddels al werk gevonden. Het ontbrak het bedrijf niet aan orders, maar het kampte al enige tijd met betalingsmoeilijkheden. Kortgele den werd voorlopige surseance van betaling verleend. CHRISTELIJKE WERKGEVERS: (Van r redacteuren) DEN HAAG Het Verbond van Protestants Christelijke Werkgevers is niet gelukkig met de recente uit latingen van de werkgevers- en de werknemersvoorzitters van de Stich ting van de Arbeid, de heren ir. J. Bosma en A. H. Kloos, over de loon politiek. Beide voorzitters gaven in een vraaggesprek met Ruim Zicht te kennen, dat de stichting zich niet meer zou moeten bemoeien met de loonpolitiek. „Onze teleurstelling geldt niet zozeer de inhoud van deze mening, dan wel de wijze waarop deze mededeling is gebeurd," schrijft drs. D. E. Cnossen in het jongste or gaan van het Verbond. ,,Begin-1966 aanvaardden de voor zitters van de stichting de opdracht van het bestuur nadere voorstel len uit te werken, die zouden kunnen leiden tot verbetering van het overleg. Tot 17 augustus mocht het bestuur niets van- zijn voorzit ters vernemen. Men zou het als een symptoon van de thans be staande overlegsituatie in de stich ting kunnen aanmerken, dat het bestuur via de pers kennis moest nemen van de mening der voorzit ters. Of zijn de andere partners organisaties dan die, waaruit de voorzitters voortkomen, te onbe langrijk om van te voren op de hoogte gesteld té worden?" Drs. Cnossen schrijft, dat het uit bannen van de loonpolitiek uit het overleg van de Stichting van de Arbeid hoopvol lijkt voor de ver betering van het overleg. „De vraag is echter wat het volgende onderwerp zal zijn, dat niet meer in de stichting JERUZALEM De Portoricaan Julio Kaplan heeft de leiding behou den in het negende wereldjeugdschaaktornooi na remise te hebben gespeeld met Raymond Keene, De Roemeen Doemitri Ghizdavoe behaalde zijn eerste winstpunt in de finale op Robert Hübner, na vijf partijen remise gespeeld te hebben. De Noor Terje Wibe en Lennart Asplund (Zweden) speelden re mise en de partij tussen de Canadezen Lawrence Day en Amikam Balshan werd afgebroken. De afgebroken partij uit de vijfde ronde tussen Balshan en Wibe werd opnieuw afgebroken, terwijl de partij tussen Keene en Hübner niet gespeeld De stand na de zesde ronde is: groep A: Kaplan 4 (uit 5), Keene 3% (5), Ghizdavoe 3Ak (6), Timman 3 (5), Asplund 2Vt (5), Hübner 2 (4), Day 1 (4) Wibe 1 (5). zal worden besproken, omdat het de verhoudingen vertroebelt. Vermo- gensaanwasdeling? Met het uitban nen van onderwerpen komt men niet tot verbetering van het overleg," aldus het orgaan van het VPCW. Visser wil stoel pakken en verdrinkt UTRECHT De 67-jarige A. C. van Koetsveld uit Zeist, die met zijn vrouw in het Amsterdam-Rijnkanaal in Cothen wilde gaan vissen, is op tragische wijze om het leven geko- Terwijl hij bezig was zijn hengel klaar te maken, viel zijn stoeltje in het water. Toen hij het voorwerp uit het één meter diepe water wilde ha len. verloor hij vermoedelijk het evenwicht. De man kwam met zijn hoofd op een betonnen paal terecht en overleed ter plaatse. Bekende ballerina bij ongeluk gewond PARIJS De internationaal be kende ballerina van de Parijse opera, Claude Bessy, is bij een verkeerson geluk in Spanje zwaar gewond ge raakt. De gevierde danseres werd gisteren per vliegtuig naar een zie kenhuis in Parijs overgebracht. Ze verkeert niet in levensgevaar. Of zij na haar genezing haar carrière zal kunnen voortzetten is nog niet te zeggen. GEET\~mm op MADAGASCAR PARIJS De Franse luchtvaart- maatschpppij Air France weert passa giers met minirok bij haar vluchten op Madagascar omdat zij het gevaar lopen daar gevangenisstraf te krij gen. TERSCHELLING De 500-ton me lende Zweedse kustvaarder Sandon is vanmorgen bij Tterschelling op de Noordzee na een aanvaring in brand gevlogen. Na vier uur was de brand geblust. Het achterschip is uitgebrand. De kapitein en een lid van de be manning zijn later weer aan boord ge gaan. De rest van de bemanning is overgestapt op de sleepboot Holland van rederij Doeksen. Het schip wordt naar Terschelling gesleept, waar de schade nader zal worden bekeken. De kustvaarder had een lading Chinaklei aan boord. België wordt omgesmolten en ver kocht. Op de zwarte markt is het koper drie gulden per kilo waard. Een woordvoerder van de PNEM vertelde ons dat de materiële schade bij bedrijven en als gevolg van het onderbreken van de stroomleve- ringsprogramma's niet gering is. Het is voorgekomen dat bij kui kenfokkers de electriciteit uitviel en alle eendagskuikens dood gingen omdat de verwarming niet meer werkte. In een ander geval bemerk te iemand dat een stuk kabel, dat op de grond lag, nog onder span ning stond. Dergelijke situaties zijn levensgevaarlijk. Intussen proberen de PNEM en de rijkspolitie al het mogelijke om aan deze situatie een eind te maken. De politie heeft extra-surveillance diensten ingesteld. Een enkele maal is wel eens iemand gesnapt, maar het complot, dat waarschijnlijk achter deze diefstallen zit, is niet opgerold. De PNEM heeft in een adverten tie een beroep gedaan op de bevol king stroomstoringen of verdacht® handelingen aan het electriciteits- net direct te melden. De diefstallen worden gewoonlijk in de nachtelijke uren gepleegd. Met een geïsoleerde tang wordt een kabel doorgeknipt, zonder dat er kortsluiting ontstaat. DJAKARTA Pro-Soekarno ele menten steken weer de kop op Oost-Java op. In de plaatsen Soeraba- ja en Probolinggo is het tot een botsing gekomen tussen uit Djakarta afkomstige para's en Soekarno-gezin- de mariniers. Er vielen drie doden en twintig gewonden, zo werd gemeld. Ook in Djakarta en Bandoeng is het onrustig. De spanning nam toe na de arrestatie van vier voor aanstaande communisten, die een on dergrondse partij hadden willen op richten, zo verklaarde de gouverneur van Djakarta, generaal-majoor Mach- Uit Djakarta wordt nog vernomen dat Indonesië zijn uitvoer naar Chi na heeft gestopt. Een woordvoerder van het ministerie van handel noem de het een zuiver zakelijk besluit dat niets met politiek te maken had. Hess. bestuurslid van NPD, overleden HANNOVER Het bestuurslid van de National-Demokratische Partei Deutschland en lid van de NFD-fractie in de Landdag van Neder-Saksen, Otto Hess, is gisteren onverwacht overleden. De dood van Hess, een van de „kop stukken" in zijn partij, heeft bij het bestuur van de NPD grote verslagen heid gewekt. Wegens zijn politieke activiteiten in het Derde Rijk was Hess een van de meest omstreden politici van de NPD. Landbouworganisaties Hogere inkomensgrens voor kinderbijslagwet DEN HAAG De drie centrale landbouworganisaties hebben op nieuw bij minister Roolvink en bij de Tweede Kamer aangedrongen op verhoging van de inkomensgrens kin derbijslagwet kleine zelfstandigen en van de premie reductiegrens volksverzekeringen. Ze vinden het „onaanvaardbaar" dat met name de kleine zelfstandigen de dupe worden van de financiële moeilijkheden van de regering. Mi nister Roolvink had een dergelijk ver zoek eerder van de hand gewezen. Grensincidenten in Hongkong HONGKONG Aan de grens tus sen Hongkong en communistisch Chi na hebben zich gisteren weer inciden ten voorgedaan. Ongeveer veertig Chinese burgers, onder wie verscheidene vrouwen, trokken in de ochtend over de spoor brug bij de grenspost Lowoe om bij het Britse immigratie-kantoor te de monstreren. Chinese militairen ver hinderden een honderdtal Chinezen om zich bij de betogers te voegen. Goerkha-politiemannen versprei den de demonstranten, door eerst traangas- en rookbommen en later fosforbommen te gebruiken. Later ANDOVER Vandaag is in Hampshire, Engeland, een groot scheepse jacht begonnen op enkele honderden minks, die zijn weggelo pen bij hun baas, fokker van deze kostbare dieren. Vandalen hebben gisteren een aantal hokken geopend, waardoor maar liefst vierduizend minks ontsnapten. Omdat deze ongehoorde invrij- heidsstelling onmiddellijk werd ge signaleerd kon het merendeel op het terrein van de fokkerij en in de on middellijke omgeving weer in hech tenis worden genomen. Minstens enkele honderden van deze nogal agressieve minks zwer ven echter nog in vrijheid rond. Het ministerie van Landbouw in Enge land heeft derhalve alle bewoner» via radio en t.v. opgeroepen de ogen open te houden en onmiddellijk via bepaalde telefoonnummers door t® geven waar zich vluchtelingen be vinden. Beslist wordt afgeraden de dieren zelf te vangen, omdat ze, zeker wan neer dat ondeskundig gebeurt, onge lukken kunnen veroorzaken. D® mink is een soort wezel, maar be langrijk groter. Het dier wordt ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 13