ENZAB nv uw BMW dealer voor LEIDEN en OMSTREKEN Trainers worden te duur Zendtijd voor voetbal 'T rans-Europa-Expres' HOGE RIJNDIJK 278-280 rob gorris LEIDEN Telef. 01710-40697-40698 Georg Kessler kreeg zijn zin jouw Meer jeugdselectie De BMW 2000 brengt verre steden binnen Uw bereik. Zijn prestaties doen afstanden krimpen, met zijn comfort vliegt de tijd voorbij - en zijn ingebouwde klasse zorgt ervoor, dat U uitgerust en wel aankomt. Wan neer vraagt U een proefrit aan? Imp. Alimpo n.v., Parkstraat, Den Haag, Showroom Tournooiveld BMW 1600 2 deucs 9.650,— BMW 1800 12.250 BMW 1800A 13.750.— BMW 2000 13.900.— Alle BMW-modellen zijn voorzien van verse lucht - verwarming, ruitesproeiers. stuurslot, achteruitrij lampen, elektrisch klokje en sigaren/sigaretten-aansteker. BMW 2000 A 1 15.400,— BMW 2000 Tl f 14.700, BMW 2000 Tl LUX t 15.900,— BMW 2000 CS f 22.800 BMW 2000 CA f 22.800.— IN ionwr l.ei^C 24U KISVB-COACH Georg Kessler heeft zijn zin gekregen. Hij mag een natio naal junioren-elftal samenstellen uit knepen van vijftien jaar en daarmee interlands gaan spelen. IC est-Duitsland en Engeland kennen reeds zulke nationale jeugd-formaties. Toen Kessler trainer hij de KNVB werdheeft hij meteen het plan geopperd de Nederlandse voetbaljeugd te selecteren. „De jeugd wordt steeds vroeger rijp", was zijn motief en hij moet er bij hebben gedacht, hoe eerder ik ze onder handen heb. des te beter kan ik ze vormen.*' Kessler nam een proef met een jeugdselectie uit de afdeling Utrecht. Het werd een succes naar hij zei en in het komende seizoen doen alle afdelingen mee. De bezwaren die de KNVB aanvankelijk tegen inter land-voetbal op zo'n jeugdige leeftijd had, zijn kennelijk verdwenen. NIETS NIEUWS ONDER DE ZON Op de komende jaarver gadering van de voetbal vereniging Zwart Wit uit Rotterdam zal een voorstel ter tafel komen waarbij elk lid naast con tributiebetaling wordt verplicht per jaar minstens één zaterdag morgen te komen werken op het sportcomplex De Vaan voor het onderhou den van de opstallen. De terreincommissie kan het werk allemaal niet aan en uitbesteden zou een on betaalbaar karwei wor- Op het eerste gezicht een wat unieke aanpak, maar de ouderen onder de vele voetballers weten wel beter. Er is niets nieuws onder de zon. Zo bestond een dertig jaar geleden bijvoorbeeld bij De Zwerver in Kinder dijk de verplichting weke lijks mee te helpen het zandterrein te harken. Maar de animo was ge ring en in de oude notu len staat vermeld dat verschillende personen het lieten afweten. Er werd voorgesteld die weinig kameraad schappelijke knapen U schorsen. Men ging daar toe uiteindelijk niet over, want het ledental van het toen nog kleine clubje De Zwerver zou drastisch zijn gedaald. Wordt het „arbeidscon- fracf* bij Zwart Wit aan genomen. dan ontkomt niemand aan zijn ver plichting. Wie geen contri butie betaalt bij de Rot terdamse club, speelt niet. Zo gaat het straks ook met degene die niet tuil toerken. En als daar door leden mochten afval len. betreurt niemand dat, want Zwart Wit zoekt toch al naar moge lijkheden om de toeloop van leden in te dammen. Men moet een ledenstop invoeren... Grote gevaren van jeugdinterlands worden onderstaat Niel echter bij ons. Het op een hoog voet stuk plaatsen van jongeren op zo'n vroege leeftijd is levensgevaarlijk. Begrijpelijk dat vele clubbestuurders aan een dergelijke se lectie niet willen meewerken. De jongens zouden in de club ongenaakbaar kunnen worden voor hun overige speelmakkertjes. Ke~sler stelt echter: „De praktijk heeft in andere landen geleerd dat dit erg meevalt. Bovendien profiteert het gehele nationale voetbal van de vroege opleiding, want slechts tien procent van de geselecteerden komt la ter in het betaalde voetbal. De rest blijft ten dienste van het amateurvoetbal. „Alles goed en wel, maar realiseert bonds coach Kessler, ook wel de marionettenkoning genoemd, zich welke onmeetbare schade kan worden toegebracht aan die knaapjes die tij dens de selectie falen en moeten worden afgevoerd? Zij hebben nog onvoldoende veer kracht om teleurstellingen van een formaat zoals een strenge, strak-lijnig-denkende gL bondscoach die kan veroorzaken. Studie en opleiding kunnen er ernstig door worden f' ■-* geschaad. Dit lijkt voor hem van minder be- lang. Voetbal en nog eens voetbal staan bij NIET UIT veelal jeugdige sup porters van de thuis club liet gastteam bij het op het veld ko men beginnen uit te jouwen. De kreet van b.v.„Voetbal Boys. ha, ha, ha", klinkt steeds meer en steeds indringender. Moge lijk horen de betref fendc spelers voor wie de weinig hoffelijke begroeting bestenul is de krijtende meute Toch verdient dit gedrag van de jeugd sterke afkeuring. Be stuursleden en jeugd leiders moeten deze slechte vrucht van hei kijken naar TV-wed- strijden zo snel moge lijk uitroeien, 't ls in feite een kwestie '"PIJDENS de jongste jaarver- A gadering van de Vereniging van Zaterdagclubs heeft de heei J. Baardman als afgevaardigd van de vereniging Capelle kri tiek geleverd op de selectie va opvallende of veelbelovende terdagvoetballers. En hij had ge lijk. toen hij opmerkte dat e veel meer goede spelers rondlo pen dan de keuze-commissie mo gelijk weet. Vooral zou er meer aandacht aan jeugdselectie moeten worden geschonken. Een voorstel dat we graag op deze plaats willen on derstrepen. Met name op afde lingsniveau wordt er veel te wei nig aan selectie van de KNVB- voetballers gedaan. Het moet toch mogelijk zijn jaarlijks zeker nu er vele velden met ver lichting zijn vertegenwoordi gende KNVB-afdelingsteams te gen elkaar te laten spelen. Daarin zouden alleen veelbelo vende spelers mogen worden op gesteld die nimmer in het natio- 0 Ajax bereidt zich ge ducht voor op de komende Europa Cup-wedstrijden tegen Real Madrid. Dat het zwaar wordt weten Cruijff, Groot en Suurbler (v.l.n.r.) ook. daarom wordt er ook steviger aangepakt dan ooit tevoren. nale elftal hebben gespeeld of en dat nog liever die 23 jaar en jonger zijn. TESTWEDSTRIJDEN Het lijkt de taak en de plicht van de gewestelijke KC's om vroegtijdig met de keuze-com missie die elke afdeling bezit con tact op te nemen om voor het spelen van de jaarlijks terugke rende districtswedstrijden derge lijke testmatches te houden. Vroeger dan ooit weet men dit jaar dat die ontmoetingen tussen de districtselftallen op 21 okto ber (in Heerjansdam) zullen wor den gehouden. Vanaf de start van de competitie zijn er dus acht weken om iets te onderne- En wanneer de heren KC-leden hun kansen niet hebben laten lig gen, hebben zij in de afgelopen weken al zo hier en daar eens geneusd bij zeer aantrekkelijke oefenwedstrijden. Elke gelegen heid om spelers naar behoren te beoordelen, dient te worden aan gegrepen. Helaas worden er nog al eens wat mogelijkheden onbe nut gelaten, dachten wij. Van daar ook dat de kritiek van de fel meelevende heer Baardman, die tijdens de bewuste jaarverga dering van de VZC bij het bestuur een willig oor vond, de moeite waard is om gehoord te worden. Trainen van een voetbalclub kan een zeer lucratieve be zigheid zijn. Tal van trainers verdienen bij grote profclubs meer dan een minis ter. Behoudens contrac tueel vastgelegde verplichtingen is het vak van trainer een vrij beroep. Salaris maxima zijn voor hen niet vastgesteld. Schrikbarend hoog zijn de bedragen die sommige trainers van amateur clubs vragen en hier en daar ook krijgen. Er moeten regels ko- Het is een verheugend verschijnsel, dat tegenwoordig zoveel zaterdagclubs over een gediplomeerd trainer be schikken. Slechts bij enkele 4de klassers in Zeeland en een paar in West II wordt er alleen onderling wat ge oefend. Een paar clubs trainen onder leiding van een der oud-leden. Het zijn echter uitzonderingen, want steeds meer verenigingen hebben bevoegde krachten aan getrokken om te trachten het spelpeil op te voeren. En het spelpeil gaat omhoog. Dat is ver heugend. Zodoende ontstaat er een sneeuwbaleffect, want er zijn al tal van prominente trainers die zich hebben verbonden aan een zaterdagclub. Men ondervindt bij de zater- dagcluhs veel medewerking, er is animo en vooral nu er in de ko mende jaren wellicht wat te ver dienen is door de vorming van een eerste klas, probeert menige oefenmees ter een aantrekkelijke zaterdagclub te vinden, temeer omdat hij evenals steeds meer spelers de zondag graag vrij wil houden. Maar er doemen ook gevaren. Dat leert de praktijk. De salaris eisen worden steeds meer opge schroefd en hier en daar ook ingewilligd. Dat een vaardig oefenmeester een stevige duit verdient wanneer hij twee- of driemaal per week voetbal „do ceert" en daarnaast nog elke zaterdag met de club optrekt, is vanzelfsprekend. Overtrokken Wanneer het aantrekken van een coach echter zo'n zesduizend, ja zelfs achtduizend gulden gaat kosten, worden de zaken over trokken. Het kan haast niet an ders of de amateurclub die zulke bedragen neertelt, moet bezuini gen op andere terreinen. En dat is een bedenkelijke zaak. over wordt nagedacht of er geen bepalingen kunnen worden op gesteld, waardoor de absurde salariseisen kunnen worden voor komen. Gebeurt dit niet, dan zullen ook andere trainers hun eisen verhogen. Als de KNVB voorschrijft wel ke graad van opleiding een trai ner moet hebben wil hij een be paalde categorie clubs mogen trainen, dan zou daar meteen een globale „loongrens" bij moeten worden bepaald. Anders zal bin nen afzienbare tijd blijken, dat men met het badwater ook het kind heeft weggegooid. Geen eigen belang JVJA een fraaie staat van dienst nam Arie Klein jan vo rig jaar afscheid van het eerste elftal van Heerjansdam. Hij was 34. Het leek een vertrek voor goed. De kans Is echter niet uitgesloten, dat Kleinjan dit seizoen toch weer zijn co- me-back viert. „Ik ben steeds tweemaal per week blijven trainen. Dat doe ik nog. Beslist niet om terug te keren naar het eerste. Dat ik er de laatste weken een schep je heb opgegooid, heb lk ge daan om er voor te sorgen dat onae huidige keeper nooit het gevoel kan krijgen dat hij geen concurrentie te vresen heeft. at Ik hard train, zie lk veel meer als verenlglngs- dan als eigen belang. Maar mocht de KC mij kiezen, dan weiger lk niet. Dan blijf lk tot men mij weer uit het team speelt." Met ingang van zaterdag zal het laatste kwartier van de NCRV-sport- ruhriek Sportshow (tussen 5 en 6 op het derde nel) uitsluitend bestemd zyn voor de zaterdagsporten. Om kwart voor «es zullen de beschikbare uitslagen, aangevuld met de ruststanden, van de 2de klassen in het saterdag voetbal worden bekend gemaakt alsmede de uitslagen van de wedstrijden in de beide hoofdklassen van de CKB. He* een sa ander aal voorsien zijn vaa wat wedstrijdverslagen aa commentaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 21