TV de stad en dokter Moore RADIO 1 Nina Simone in Kurhaus enthousiast ontvangen Puzzelhoek I wil je I oen stok i uit het vnistje Aan BBC zal het niet liggen MAANDAG 21 AUGUSTUS 1%7 en Air Commentaar Onbevredigend Het Beierse toneelgezelschap dat voor de Duitse televisie de komedie Talent en bewonderaars" opvoerde, heeft getracht er een klucht van te maken en daardoor Ostrowsky's werk min of meer geweld aangedaan. Teveel werd de nadruk gelegd op de zogenaamde „grappige scènes", waarin men gechargeerde personen, die het er veel te dik oplegden, liet optreden. Daardoor is veel van het tragische element dat Ostrowsky in dit spel heeft gelegd, verloren gegaan en werd de humor tot oubollige leut Men heeft daarmee kennelijk ge tracht het altijd wat langdradige van de Russische klassieken vlotte hoogte punten te geven. Maar daardoor ontstond een zekere verwarring, om dat bij zoveel opgesmukte bijrollen het conflict van de jonge actrice, die haar talent niet wil laten „kopen" door beluste oude heren, onder geschikt werd. Ook de tegenstelling met haar collega die, zonder talent, langs deze weg wèl met het klater goud van de tijdelijke roem ging strijken, kwam onvoldoende tot Helaas... als klucht volstaat Ostrowsky's werk geenszins en daar om was het vlees noch vis, wat de AVRO ons gisteravond kon bieden. Wie van het oude Russische toneel houdt werd geïrriteerd door deze op vatting, wie een klucht meende te zien verveelde zich bij \het gebrek aan vaart dat zo ontstond. TRICHT Zaterdagavond verdiepte de NCRV zich oppervlakkig in de huidige stand van zaken in geteisterd Tricht, waar klachten zijn over de trage af wikkeling van de schaderegeling. Een aantal burgers verzekerde ons voor de camera's „dat er nog hele maal niets was gedaan", maar het Rampenfonds liet weten dat er hard werd gewerkt en vele gevallen reeds zijn geklaard. Hiermee hield de reportage op. na dat de burgemeester nog een kleine schobbering kreeg uit de studio. Men sprak niet met hem noch met eventu eel tevreden gestelde burgers, zodat de kijkers van deze informatie niet veel wijzer werden. Schiet het nu op in Tricht of niet? Attentie verstrekte geen wezenlijk antwoord. Voorkeur voor losse melk wordt minder DEN HAAG De voorkeur van de huisvrouw voor losse melk ver mindert. Van de 100 huisvrouwen ■waren er vorig jaar juli nog 26, die het liefst losse melk ontvingen. In april van dit jaar was hun aantal gedaald tot 19, volgens gegevens van een NIPO-onderzoek, die de NV Verenigde Glasfabrieken meedeelt. De voorkeur voor melk in plastic steeg van 6 naar 9 pet., voor melk in flessen eveneens en wel van 63 naar 69. De voorkeur voor melk in karton bleef gelijk, te weten 2 pet. Het aan tal huisvrouwen, dat geen voorkeur had, daailde van 3 naar 1 pet. In steden met meer dan 100.000 inwoners, heeft driekwart van de huisvrouwen het liefst melk in fles sen. In minder dan geen jaar werd daar de voorkeur voor melk in plas tic in de grote steden bijna verdub beld, terwijl de voorkeur voor los se melk er sterk daalde. Wat deze daling relatief minder in de kleinere gemeenten, in gemeen ten met minder dan 20.000 zielen hebben nog 29 van de 100 huisvrou wen voorkeur voor losse melk of schoon ook deze Voorkeur met 2 pet. terugliep. Isaac Deutschcr overleden ROME Isaac Deutscher, een van de belangrijkste schrijvers over Russische aangelegenheden, is zaterdag op zestig jarige leeftijd in een Romeinse kliniek aan een hartaanval overleden. Hij werkte aan een biografie over Lenin. Deutscher werd in 1932 uit de Poolse communistische partij gestoten wegens zijn verzet tegen de Stalinisten. Later ging hij naar Londen, waar hij voor verscheidene Britse kranten werkte, le zingen hield aan universiteiten en vele boeken schreef, o.a. biografieën van Trotzky en Stalin. Amerikaanse blueszangeres in Scheveningen SCHEVENINGEN Het is lang geleden dat de Kurzaal voor een jazzconcert vol was. Het is nog langer geleden dat het „Haagse" publiek warm liep voor de jazzmusici. Nina Simone is haar naam. Zij was het, die door een luid jui chend en met de voeten stam pend publiek tot drie-, vier-, vijf maal toe op het podium werd teruggeroepen, nadat de Ameri kaanse zangeres haar concert had beëindigd. Bloemen werden haar vanaf het balkon toegewor pen en mensen verdrongen zich bij het toneel om haar een hand te kunnen geven. Zichzelf op de piano begeleidend of ondersteund door Boy Edgar's Big Band zong Nina Simone haar beken de „Mississippi", dat de rassendiscri minatie in haar land hekelt. Het en thousiaste publiek zong mee. Langston Hughes schreef de tekst van „Backlash blues", dat met een intense sensitiviteit door Nina Simo ne werd gezongen. Piet Noordijk speelde op de altsaxofoon de laatste maten mee en Nina genoot zichtbaar van zijn improvisaties. Onvergetelijk Haar langspeelplaten zijn vrij goed bekend, maar de songs krijgen meer reliëf tijdens een life-optreden. Haar stijl van zingen en de sterke persoon lijkheid van Nina Simone geven de nummers een geheel eigen interpre tatie. Onvergetelijk was haar laatste bijdrage „Do I move you", die vooral dank zij een stuwende begeleiding door Boy's Big Band de climax van Nina Simone's enige optreden in Ne derland werd. Voor de pauze speelde de de Big Band onder andere Now's the time, How long has this been going on, Return, Blue monk en Worksong. Het jazzorkest besloot met playing blues. Bekende musici, zoals Piet Noordijk (altsaxofoon), Toon van Vliet (te norsax), Han Bennink (ditmaal op de bongo's), John Engels (drums), Dick Invul-puzzel 1 2 3 C 5 8 7 Vul horizontaal in. 1. keur of kern, 2. nauwer, 3. water in Limb. 4. ver dichtsel, 5. devies, 6. strijdperk, 7. vervoermiddel. Bij juiste oplossing vormen de begin- en eindletters, bei de van boven naar beneden gelezen, een zegswijze. Oplossing vorige puzzel. 1. bel, 2. lover, 3. Ans, 4. natie. 5. keper, 6. enkel, 7. notie, 8. ham, 9. aroma, 10. met. BLANKENHAM. Schilder Rezelman overleden AMSTERDAM De kunstschilder Piet D. Rezelman is zaterdagavond op tachtigjarige leeftijd na een langdurige ziekte in Den Helder overleden. Rezelman begon pas op latere leef tijd te schilderen. Toen hij 35 jaar was, vestigde hij zich met zijn gezin» in Amsterdam. Bekendheid kreeg Rezel man als schilder van portretten naakten, stillevens en landschappen. Hij is tweede voorzitter geweest van „Arti et Amicitia" in Amsterdam, waar van hij tot zijn dood lid was. NEW YORK De uitvinder, schrijver, journalist, en uitgever Hu- go Gemsback, is zaterdag in het Roosevelt ziekenhuis in New York overleden. Hij werd 83 jaar. Men beschouwde hem als de vader van de science fiction. van de Capelle (bas) en Rudi Bos (trombone) vormden een Big Band onder leiding van Boy Edgar, die he laas veel te weinig kan worden be luisterd. De leider van het dansorkest The Skymasters, Bep Rowold, werd op het laatste moment bereid gevonden, als invaller op de altsaxofoon in het orkest mee te spelen. Henk Houtman VOEDZAAM MAKfy Nol I ^hvk wvïzaaoA Rapport in VS over gevaren van roken WASHINGTON De openbare gezondheidsdienst in de Verenigde Staten heeft een nieuw onderzoek ingesteld naar de gevolgen van het roken en zegt in een vandaag be kendgemaakt rapport, dat de con clusies de uitkomsten van een in 1964 in opdracht van de regering ver richt onderzoek bevestigen. Meer dan zeventig geleerden hebben aan de nieuwe studie meegewerkt. Het rapport zegt, dat het aantal sterfgevallen door longkanker snel stijgt; dat aanzienlijk meer siga rettenrokers aan hartziekten ster ven dan niet-rokers (het verschil bedraagt 70 en soms 200 procent); dat het roken van sigaretten de be langrijkste oorzaak is van chronische 'bronchitis' en dat het de kans om aan deze ziekte te sterven vergroot. Het rapport raadt ophouden of aan zienlijk minder roken aan. Duitse tv verbiedt zonnebaden HAMBURG De Duitse omroe pen hebben een rondschrijven ge richt aan al hun televisiemedewer kers, van omroepsters en commenta toren af tot aan de grootste showster ren toe. Hierin wordt het verbod tot verder zonnebaden opgelegd. Een mooie bruine kleur komt nl. miserabel door op kleurentelevisie en daarom dient men die zo vlug moge lijk te verliezen, wanneer de va kantie er goed voor is geweest. De televisiediensten behoeven -geen zorg te hebben dat medewerkers zich niet aan dit verbod zullen houden, want wie wil een slecht figuur slaan op het bonte scherm? Eigen orkest niet in Prom-relais (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Tot grote te leurstelling van de NRU zal 'net niet mogelijk zijn, een rechtstreeks relais te geven van het optreden van het Concertgebouworkest tijdens de Pro menadeconcerten in Londen. Op vrijdag 8 september zal ons na tionale orkest in de Albert Hall Bruckner's 9e symfonie uitvoeren. Ofschoon de BBC een reportage er van had aangeboden aan de NRU, blijkt uit een nader Biyts bericht, dat het contract met de BBC dit niet toelaat. Hllversun 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muziek uit uw vakantieland (gr.) Joe goslavië. Hongarije en Neder land. 20.15 Klankbeeld over Lloyd. 21.15 Spirituals (gr.). 21.25 Muziek en dienst, infor matief programma: A. Kerkor gelconcert: B. Moderne mu ziek. 22.10 Meditatie. 22.30 Nws en herhaling SOS-berlchten. 22.40 Kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 23.00 Licht gevar. platenprogram- ma. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: o: Tafelmu- l Henry Wood lzlck. 23.55—24.00 DRAADOHROEP GRAMMOFOONPLATENP- ROGRAMMA VANAVOND VN 18—20 UUR I. Anatole Liadov: 1. Het be- «ïodést Mous- Schllderljenten- Rugg'.ero Rlcci. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NTS: 18.45 De Mlnimolen. 18.50 Journaal. STER: 18.55 Reclame. CVK/I- KOR/RKK: 19.00 Kerk 'eving. VARA: ma rond de si in West Zeeuws ren. STER: 19.56 NTS: 20.00 JournaaJ. STER: Tik. Tak, Tor. wedstrijdspel. 20.50 Achter het nieuws. 21.35 Knibbelen, licht prograi STER: 20.01 omgeving. er. stek: zi.sb Reclame. S'TS: 22.00—22.15 Journaal. België: Nederl feuill?ev^i_mkind" ^ÏÖj* 19**5*0- vluchteling. tv-feuiil. KAUIO j MORGEIN Hilversum I. 402 na. 7.00 Nws. 7 10 Het levende woord. lezing. 7.15 Lichte gram. muz. (7.30-7J2 Nws). J.SS Nws. 8.32 6 Vakantletlps?' 8.45 Lichte gram.muz. 10.00 St Semi-klass. ork. werken 11.00 Voor de zieken. 12.00 zangsol. 12.18 Marktber. schippers. 12.20 Voor de le Koninklijke Luchtmacht. ï°av?S?: IÉ O: 8.00 Nws Morgenwijding. 9.00 Ste- Ktarbkjuwelen (gr.) 10.00 Ie film.) 11.55 Beursberich- Griezelen in De Theemuts' HILVERSUM Weet U niet, wat een .zwarte komedie'1 is, dan kunt U dat niet ernstige tekort goedmaken door vanavond bij de NCRV op Ned. 2 te kijken naar het Engelse tv-spel „De Theemuts". U lult dan ervaren, dat „zwarte komedie" betekent: een misdaadverhaal in grappige trant. Er doen zich heel vreemde en span nende gebeurtenissen voor in een aar dig etablissement je „De Theemuts" genaamd, dat gedreven wordt door twee nette oude dames en gewoonlijk wordt bezocht door rustige mensen, zoals de horlogemaker van de over kant en het blonde buurmeisje, dat kapster is. De narigheden beginnen op een la te avond, vlak^ voor sluitingstijd. Er stapt een meneer binnen die zich Wedderbum noemt en vertelt dat hij zoekt naar een jong meisje, dat hier een buitenlander zou ontmoeten. Hij laat een telefoonnummer ach ter voor het geval het meisje toch nog komt. Er komt inderdaad een jonge dame binnen, mar pas na een opge wonden jongeman die een merkwaar dig telefoongesprek voert.... Zo komen de poppen aan 't dansen. Als U hiervoor voelt, moet U wel op Ned. 1 de reportage over verdovende en stimulerende middelen, door de VARA voor Achter het Nieuws ge maakt, missen, evenals het cabaret „Knibbelen". Maar men kan niet al les te gelijk zien! Amerika: teveel kleurenbuizen NEW YORK De Amerikaanse electronische industrie moet een rem zetten op de produktie van kleuren beeldbuizen. Enkele jaren geleden, toen na 10 jaar malaise plotseling de kansen keerden en de kijkers zich <op het aanschaffen van kleurentoestel- len gingen werpen, ontstond er pa niek onder de fabrikanten die vreesden, dat zij met hun aanmaak de vraag niet zouden kunnen bijhou- In allerijl werden er toen nieuwe fabrieken uit de grond gestampt en de produktie allerwege zo hoog moge lijk opgevoerd. Resultaat was, dat men verleden jaar zover was, dat men aan de verlangens van het pu bliek kon voldoen met een aanbod van ruim 8 miljoen kleurentoestellen op een kijkertal van 367 miljoen. Voor dit jaar zou men echter in totaal 10.5 miljoen kleurentoestellen kunnen fabriceren, maar die kan men niet kwijt. De vraag is aanmer kelijk teruggelopen. Daarom is er een rem op de pro duktie gezet. En zullen niet meer dan 10.4 miljoen kleurenbuizen worden aangemaakt, en daarmee staat men nog met 1.2 miljoen boven de huidige vraag. Meer voorraadvorming lijkt niet gewenst. Een en ander wil zeggen, dat in Amerika, waar de kleurentelevisie nu volop werkt, toch nog zo'n dikke 300 miljoen kijkers zich tevreden stel len met zwart-wit beeld. Had u dat gedacht? LONDEN Aan de BBC zal 't niet liggen, wanneer straks geen Brit naar de kleurentelevisie kijkt omdat hij geen zin heeft een kleine 3000 neer te tellen voör een ontvangtoestel. Zij heeft nl. al haar employees van hoog tot laag, geldleningen zonder rentebetaling aangeboden voor de aanschaf van een toestel. Aangezien de omroep toestellen met behoorlijke reductie kan kopen, kunnen de werk nemers van een lagere prijs profite ren, maar... de BBC heeft 22.000 mensen in dienst en zal, wanneer ie dereen op de lening ingaat, bijna 40 miljoen gulden op tafel moeten leggen en dat, terwijl deze omroep al een tekort van ongeveer 100 miljoen heeft! Maar ja... dit gebaar betekent in elk geval een bepaalde kijkdichtheid, zij het een heel kleine, voor de kost bare kleurenprogramma's door Afjaihtt 1 tut tt ff Dit is Liselore Gerritsen, oftewel merrrouw Paul van Vliet, die we vanavond op de beeldbuis krijgen te zien hot VARA-programma „Knibbelen" op Ned. 1. Lise lore is cabaretière en zal, wanneer zij een vergissing maakt in het Japanse spel, liedjes zingen. Want dit is de formule voor het programma: er wordt nog eens ouderwets geknibbeld ofwel Mikado gespeeld. Kent u het spel nog? Kris kras liggen de stokjes door- en de spelers moeten ze losmaken, zonder de an deren in beweging te brengen. Wie zich vanavond vergist (en de stokjes worden hoe langer hoe groter) moet als pand iets „doen" in eigen genre. Liselore zingt, Misja Mengelberg musiceert en Cees Buddingh' draagt voor. Regisseur Frans Boelen zorgt er voor, dat elk op z'n beurt het spel verliest! VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA r documentaire reportage uit Oostburg. r spelletje Tik Tak Tor. r Achter het Nieuws: verdovende en stir middelen, r Knibbelen, cabaretprogramma, r Protest en jeugd, herhaling van een pi van de onderwijstelevisie. Ned. 2 NCRV r Japan: „De Japanner r derde deel van de in zijn omgeving", r dagsluiting door dr. O. Jager, r komische thriller „De theemuts" (Engelse opvo VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 8.15 uur serie Land te water, klankbeeld over Lloyd. 9.25 uur informatief programma Muziek en dienst. 11.00 uur melodieuze muziek. Hilversum II NRU r Haydn en Beethoven in rechtstreeks overg men prom.-concert uit Londen: Charles Groves dirigeert het Kon. Filharmonisch orkest en so- r klankbeeld over jeugd in de (vakantie) stad: „Moeder, ik verveel me zo" amateurkoren zingen. r Iks. een sprong in het duister. Klein magazine. Fataal lisie De Britse vereniging van veilig verkeer zal binnenkort een wetsvoorstel aan het parlement voorleggen ter be scherming van kinderen die een ijsje bij een karretje willen kopen. In de laatste vijf jaar zijn volgens de vereniging 216 kinderen om het leven gekomen, die zonder op- of omkijken drukke, straten oversta ken om een ijsje te kopen. De vereniging wil de ysverko- pers uit de straten weren. Boven dien zullen zij niet meer bij ge parkeerde auto's en schoolingangen mogen staan. 30 zei nu met haar vreemde diepe stem: „Ed, ik kom met rer Nathaniel praten." „Ga zitten, Ianthe." Meestal vond hij tegenover haar minder woorden dan anneer hij met andere mensen praatte, Moore beschouwde dit als een voordeel. Hij stak zijn handen uit om haar mantel aan te pakken, maar zij schudde het hoofd en hij ging recht tegenover haar zitten. Haar zachte bruine ogen rustten op hem. Die ogen hadden hem altijd geboeid door de diepte en de lichtvlekjes, net trillende stofjes in het zonlicht Even zwegen ze, ze zaten bijna knie aan knie, keken elkaar aan met een vreemde eendere blik, direct, eerlijk, ervaren, somber. Ianthe zei: „Je hebt me eens gezgd, Ed, dat al» Nathaniels kanker in een ander deel van zijn lichaam ontstaan, dat een slecht teken zou zijn, dat dit zou betekenen dat wij de controle erover gingen verliezen." „Ja, ruw gezegd is dat zo. Wij noemen dat metastasis. Het betekent dat de lymfknopen aangestoken zijn en dat de kankercellen min of meer vrij rondreizen. Maar dan nog is het niet hopeloos, laten we zeggen dat het geen goed nieuws Zij liet haar hoofd hangen en haar handen bewogen zenu wachtig. Toen rekte zij haar rug, lichtte haar hoofd op en keek hem direct aan. Terwijl zij sprak was het alsof hij niet genoeg lucht kon krijgen. „De kanker is teruggekomen, is het niet, Ed?" Hij draaide met een plotselinge beweging zijn stoel naar zijn bureau, pakte het boek op dat hij daar had achtergela ten, legde het weer neer, schoof een stapel papieren opzij en zei met zijn rug half naar haar toe: „Het rapport van de patholoog is nog niet terug, tenminste dat denk ik. Het zou naar Howard gaan. Laten we daar op wachten, Ianthe." „Maar je hebt niet veel hoop?" Hij draaide zijn stoel terug en keek haar aan en zag direct dat zij, ondanks haar woorden, toch nog hoop koesterde. Zijn handen knepen de stoelleuningen en zijn lippen trilden alsof hij met het probleem worstelde van niet de juiste woorden te kunnen vinden, iets wat hem al die jaren niet was overkomen. Hoe moest hij zeggen dat hij dacht dat er geen hoop was? Toen wist hij dat zijn zwijgen haar had ingelicht. Zij begon te hijgen alsof zij geen lucht genoeg in haar longen kon krijgen. Hij zag dat zij probeerde zich te be heersen. Zij bleef hem aankijken. Toen scheen er iets in haar te knappen en hij zag dat haar ogen zich vulden met tranen. Twee tranen rolden over haar gezicht, heel lang zaam, alsof ze van smeltend ijs afkomstig waren. Op deze tranen volgden andere en zij deed geen poging ze te verber gen. Hij zat te wachten en sloeg haar gade. Na een poosje sloot zij haar ogen en slaakte zij een diepe, huiverende zucht. „Ik ben al die jaren niet goed genoeg voor hem geweest." „Dat zou je altijd denken, Ianthe. Als ik de huwelijken zo om me heen zie, dan is jullie huwelijk een goed, een geluk kig huwelijk." Hij zag haar naar haar zakdoek zoeken, haar ogen nog steeds dicht, met tranen aan haar wimpers. Hij haalde zijn eigen zakdoek uit zijn zak en stopte die in haar hand. Zij drukte hem tegen haar ogen en haar hele lichaam schokte krampachtig. Zij liet haar handen in haar schoot vallen, peuterde met snelle, trillende vingers aan de zakdoek weer keek zij hem rechtstreeks aan. Haar ogen waren diep en tragisch, maar ze waren rustig. „Nat en ik waren nooit werkelijk intiem met elkaar, i Dat doet me nu verdriet. Ik bedoel niet dat een van werkelijk ongelukkig was. maar ik weet dat wij de ander nooit gaven wat die nodig had. Ik houd van hem, maar niet op de manier zoals hij het nodig heeft, niet op de mar waarop hij van me wil houden. En dat vind ik bijzonder tragisch dat hij nu zo eenzaam is. Ik geloof dat hij' al de jaren van ons huwelijk eenzaam is geweest. Misschien heb ik het altijd geweten, maar nu dringt het beter tot me door, nu ik dit weet... Ik zou het ongedaan willen maken, Ed..." Hij zag dat zij nog niet was uitgesproken, dat er nog iets was wat zij l^em probeerde toe te vertrouwen. Hij geneerde zich haar tweestrijd te zien, daarom stond hij op en begon hij' door het kantoortje te stappen. Zij zat met gebogen hoofd over haar gesloten handen, de popelin-regenjas losjes om haar heen. Het geluid van de rivier scheen nu sterker te worden en de rivier deed hem denken aan het voortstromen- de leven. Het waren herinneringen van dingen die hij vroe ger had gedacht, maar nooit had geformuleerd, het betrof de onbelangrijkheid van het individu en in deze vage gedachte vond hij kracht voor de toekomst. Terwijl hij langs haar stoel liep keek hij op haar gebogen hoofd neer en hij zag dat het zachte, verwarde haar grijzer was geworden sinds hij het voor het laatst had gezien. Het trof hem onaangenaam. Hij zei: „Ik wou dat ik je kon helpen, Ianthe, of dat ik je eerlijk kon geruststellen." Zij scheen hem niet te horen en hij bleef staan, ergens achter, haar stoel. Het gedempte licht in* de kamer, de stem van de rivier en de zwaarte van haar verdriet vervulden hem met een gevoel van machteloosheid. Het was of hij een verdovend middel had ingenomen. Hij drukte zijn schouders achteruit om het van zich af te schudden, maar gaf het toen op. Hij werd overweldigd door slaap. Wordt vervolgd SUKKELTJE EN BRUUNKE 32. Daar is Jasper bezig. „Is de toverhoed intussen al gevonden, Jasper?" vra gen de vriendjes. Jasper schudt somber van nee. „Ouwe Pim zit vrese lijk te treuren, omdat-ie voor niemand meer iets kan doen en de Bosdorpers brengen hem eten en drinken, omdat hij dat natuurlijk óók niet meer kan toveren, als hij trek heeft!" Stikkeltje zegt: „Jasper, kunnen we nu niets DOEN?!" „Misschien zouden Krimp en Hol, de hoeden ka bouters, een nieuwe toverhoed kunnen maken maar die wonen in Muziekstad en daar kom je niet makkelijk in!" zegt Jasper, zyn kruiwagen volladend. „We gaan het proberen: kom mee, Bruunke!" zegt Stikkeltje vastbesloten. FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 6