Zege Amerikanen op Westduitse atleten Zakencentrum op plaats van Leuvehavenbekken Fedor den Hertog ernstig gewond Projekt van honderden miljoenen Vlaardingen vormen van zoekt andere catechisatie Republikeinen willen Nixon 11 VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 ROTTERDAM De beslis sing dat het Leuvehavenbekken de plaats moet worden voor een reusachtig internationaal za kencentrum schijnt in de boe zem van de commissie die dit projekt bestudeert, te zijn ge nomen. Op de plaats waar de insteekhavens aan de Glashaven liggen zal een laagbouwpand met daarop een kantoorflat van ongeveer 125 meter hoogte wor den gebouwd. De kosten van dit projekt bedragen enkele hon derden miljoenen guldens. Con sequentie van dit voor de bin nenstad rigoureuze plan is het dempen van een deel van de Leuvehavenbekkens en het ver dwijnen van enige expediteurs- bedrijven. De betreffende commissie die begin van dit jaar is samengesteld uit vertegenwoordigers van de ge meente Rotterdam en de Kamer van Koophandel heeft nog geen archi tect opdracht gegeven een ontwerp te maken. Allereerst moet de finan ciering rond zijn. Naar verluidt zou dit niet al te grote moeilijkheden op leveren, aangezien het bedrijfsleven bijzonder veel interesse toont voor een dergelijk wereldhandelscentrum. Rotterdam moet als wereldhaven nummer één een zakencentrum van grote allure hebben, aangezien vele andere havens er reeds over beschik ken of binnenkort met de'bouw be ginnen (o.a. New York, Montreal, Hamburg, Parijs). De Rotterdamse haven ontwikkelt zich in een snel tempo mede tot een goederendistributiecentrum voor ge heel Europa, zelfs voor andere conti nenten. Mede met het oog op de toe komstige werkvoorziening is het vol gens het gemeentebestuur van groot belang dat de internationale handel in de Maasstad tot volle ontplooiing moet kunnen komen. Een zakencen trum is dan ook onontbeerlijk. Het Leuvehavenbekken dat door de ontwikkeling in de binnenvaart zijn funktie voor een deel heeft verlo- ,ren is zonder twijfel het 'geschiktste ount voor het project. De .plaats ligt centraal in het stadscen trum en is gemakkelijk te berei ken. ALLE FACETTEN De plannen gaan in de richting van een centrum met een oppervlakte van ongeveer vier hectare, waarin alle facetten van haven en handel vertegenwoordigd moeten zijn. Men ■denkt in dit verband aan im- en exporteurs, expediteurs, scheepvaart maatschappijen. banken, douane, ver tegenwoordigingen van buitenlandse handelsondernemingen, consulaten, verzekeringsbedrijven, reisbureaus, computercentrum enz. Indien mogelijk zou ook het ge meentelijk havenbedrijf dat nu over diverse gebouwen is verspreid een eventuele plaats in het cen trum moeten krijgen. Het zakencen trum zou het hart van Rotterdam als haven- en handelsstad worden. Een verwezenlijking van het cen trum betekent voor twee bedrijven dat ze uit het Leuvehavenbekken die nen te verdwijnen. Het zijn Van der Schuyt-van de Boom-Stanfries N.V. en Janssenauto's N.V. Beide hebben een expediteursbedrijf. Zowel de SBS als Janssauto's we ten officieel nog niets van de plan nen. Met deze ondernemingen is nog nooit officieel contakt opgenomen over de gevolgen en de noodzakelijke verhuizing. Het is niet beslist nodig dat de twee bedrijven weer aan water moe ten worden gevestigd, aangezien de aan- en afvoer van goederen per bin nenvaartschip praktisch nihil is ge worden. Noodzakelijk is het daar naast wel dat zé in de onmiddellijke omgeving van de. toekomstige wegen- ruit rond de stad moeten komen. Zowel de direktie van SBS als die van Janssenauto's meent dat een ge dwongen vertrek sa men zit aan de Leuvehaven erg gunstig geen fi nanciële gevolgen voor hun bedrijf mag. hebben. Indien Rotterdam een zakencentrum op die plaats wil, zal de gemeente, zo menen zij, ook alle kosten dienen te dragen. Het centrum zal waarschijnlijk ook gevolgen hebben voor het beeld „Ver woeste stad" van Zadkine. De moge lijkheid dat er een andere plaats voor moet worden gezocht, is niet denkbeeldig. Gezien de betekenis die dit beeld voor de Maasstad heeft, zal zoiets van diverse zijden wel te genstand ondervinden. Commissaris sprak met raadsleden HAARLEM De commissaris van de Koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, en de fractievoor zitters van de Hilversumse gemeente raad hebben gisteren een informeel gesprek gevoerd over de te benoe men burgemeester. Men heeft niet gesproken over de politieke richting van de nieuwe ambtsdrager. Evenmin zijn namen van kandidaten naar voren gebracht. Wél zijn de bijzondere problemen van Hilversum, die de nieuwe burge meester zal moeten oplossen, bespro- NAC-jeugd naar Zevenbergen voor keeper Broeders tussen het monument De Boeg (pijl boven) en het beeld van Zadkine (pijl onder), zal het we reldhandelscentrum worden ge vestigd. i Piet Broeders moest worden weg- i 'Van onze ZEVENBER GEN Morgen avond om zes jeugdelftal van NAC uit tegen SEOLTO in Ze venbergen in een benefietwedstrijd brengst bestemd zal zijn voor de jeugdige doelman Broeders, die op Tweede Pinkster dag in Hendrik ïdo Ambacht zo ernstig met een tegenstander in botsing dat een genomen. Broeders, een veelbelovende doelman bij SEOLTO, zal niet meer kunnen voetballen. Wel zal hij in .staat zijn een opleiding tot jeugdtrainer te volgen. De opbrengst van de benefietwedstrijd is bedoeld cm de kosten, die het volgen van een dergelijke cursus met zich mee brengt, te kunnen betalen. Het jeugdelftal van NAC, dat met een bereid was om voor de ongelukkige doelman te spelen, komt in zijn sterkste opstelling naar Zevenbergen. Het ge meentebestuur gaf haar welwillende medewerking door voor deze wedstrijd geen stedelijke belasting te heffen. In Zevenbergen zijn huis-aan-buis- folders verstrekt om zoveel mogelijk mensen naar het sportpark te trekken. Het duel staat onder leiding van arbiter P. Drop uit Sprang-Capelle. van Olympisch tornooi ZÜRICH De internationale voet balfederatie (FIFA) heeft donderdag in Zurich Suriname uitgesloten van ver dere deelneming aan de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi. De FIFA nam deze beslissing nadat bewezen was dat in een van de twee wedstrijden uit de eerste voorronde van de Noord- en Middenamerikaanse groep tussen Suriname en Trinidad-To bago, een in het Braziliaanse beroeps voetbal uitkomende Surinamer heeft meegespeeld. Trinidad-Tobago, dat met 01 en 52 door Suriname werd uitgeschakeld en dat een inmiddels dus toegekend protest bij de FIFA indiende, gaat nu over naar de tweede voorronde. Soekarno - ziek - naar Djakarta DJAKARTA President Soekarno van Indonesië is vandaag uit zijn pa lels in Bogor naar Djakarta gegaan om te worden behandeld voor een nier aandoening. Minister van gezondheid dr. Siwabessy zei gisteren dat er „be halve de nieraandoening ook sprake zou kunnen zijn van andere compldca- President Soekarno heeft geweigerd naar het buitenland te gaan voor be handeling. Hij liet zich in het verleden de president heeft al vijf jaar nier klachten in Wenen behandelen. Bisschop van Kinsjasa contra huurlingen KINSJASA Mgr. Joseph Albert Maloela, rk aartsbisschop van Kin sjasa, heeft zich tegen de huurlingen in Kongo gekant. Volgens het rk persbureau Dia heeft de aartsbisschop verklaard dat het zijn plicht is de publieke opinie in de wereld wakker te schudden in verband met het optreden van deze huurlingen die „hun wrede in stincten botvieren op de bevolking van het land, dat na zeven Jaar lij den eindelijk rust en vrede heeft gevonden". Tot hen, die de buitenlandse huurlingen betalen om massamoor den te bedrijven, aldus de aarts bisschop, zeggen wij houdt er mee op. Mgr. Maloela had zich ook ge richt tot „alle landen die op de een of andere wijze invloed uitoefenden op de huurlingen. Hij had deze lan den „in naam van de christelijke barmhartigheid die zij de Kongo lezen hadden geleerd", verzocht alles in het werk te stellen om een einde te maken aan de acties van de huurlingen. Johnson vanavond voor radio en tv WASHINGTON President John son houdt om acht uur vanavond (Ned. tijd) een persconferentie die door ra dio en televisie zal \vorden ui'gerouden. Het is de eerste maal sinds 9 maart dat hij een persconferentie officieel tevoren aankondigt. De populariteit van Johnson is nog nooit zo gering geweest. Slechts 39% van de bevolking keurt het beleid van de president goed. Landarbeider door bliksem getroffen BEEMSTER Gistermorgen is de heer R. van der Ley uit Beemster getroffen door de bliksem. Toen men hem aantrof in het land waren de levensgeesten reeds geweken. Het slachtoffer was 56 jaar. Frontaal tegen vrachtwagen LUIK De Nederlandse ama teur-wielrenner Fedor den Her tog uit Harderwijk is donderdag tijdens de wegwedstrijd Ougree- Aywaille (bij Luik) zeer ernstig gewond geraakt. Den Hertog, die deel uitmaakte van de Ne derlandse selectie voor het we reldkampioenschap, reed fron taal tegen een vrachtwagen. Van der Vleuten won in België OUD-TURNHOUT Jos van der Vleuten heeft donderdag in het Bel gische Oud-Turnhout een criterium voor beroepsrenners gewonnen. Hij legde de 140 km af in drie uur en 13 min. Henk Nij dam kwam 47 sec. na de winnaar als tweede door de fi nish. De uitslag luidt: 1. Van der Vleu ten (Ned.) de 140 km in 3 uur 13 minuten; 2. Ni j dam (Ned.) op 47 sec.; 3. Marinus (Ned.) zt.; 4. Schepers (Ned.) zt; 5. Haeseldonck (Belg) z.t.; 6. Vianen (Ned.) z.t.; 7. Van Middel koop (Ned.) zt; 12. De Roo (Ned.) op 1 JAN TIMMAN VERLOOR JERUZALEM Juli-o Kaplan (Porto Rico) en Robert Hübner (West-Duits- land) hebben donderdag de leiding ge nomen na de eerste ronde van de finale van het negende wereldjeugdschaak- tornooi, dat in Jeruzalem wordt gehou- De Nederlander Jan Timman uit Delft verloor van Kaplan, en Hübner ver sloeg de Noor Terje Wibe. DÜSSELDORF Wat de achthonderd meter op de eerste dag I 8 minuten 32,4 een nieuw Ameri- De renner werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis van Esneux gebracht waar men een gebroken linkerhand, een kaak- fractuur en een zware hersen schudding constateerde. Om een uur vannacht verkeerd# Den Hertog nog steeds in bewustelo ze toestand. Omstreeks twaalf uur zijn drie specialisten op het gebied van de olektro-encefalografie begon nen met een hersenonderzoek. In het ziekenhuis is van de Neder landse ploeg soigneur Henk Haai* achtergebleven. Hij onderhield voort durend contact met Joop MMdelink in het trainingscentrum In Nuth. IN KOPGROEP Joop Middelink, de coach van de Nederlandse ploeg, die vanuit het trainingskamp in Nuth aan enkele wegwedstrijden in België deelnam, verklaarde het volgende over het on geluk: „Den Hertog maakte met Wagtmans, Pijnen, Zoetemelk, Ha- rings en Nieuwkamp deel uit van een zeven man sterke kopgroep. Tij dens een afdaling kwam in een bocht plotseling een vrachtwagen te voorschijn. Nieuwkamp schrok zo erg dat hij ten val kwam. In zijn val trok hij enkele andere renners mee. Den Her tog, die de gevallen rijders wilde ontwijken, reed daarbij frontaal te gen de plotseling opdoemende vracht auto". Volgens Joop Middelink zou Den Hertog ook zijn linkerbeen heb ben gebroken. Den Hertog, die tijdens de Neder landse baankampioenschappen tweede werd in de achtervolging ach ter Gent Bongers, zou tijdens de we reldkampioenschappen starten in de achtervolging, de ploegentijdrit over 100 km op de weg en waarschijnlijk ook in de individuate wegwedstrijd. Het grootste succes van de Hardcr- wijkse renner was zijn vijfde plaats in de Ronde van de Toekomst. Hij won in de Kleine Tour de tijdrit. De wegwedstrijd werd gewonnen door Riny Wagtmans, gevolgd door Ger Harings, Rene Pijnen en John Schepers. van de atletiekinterland tussen West-Duitsland en Amerika in Düsseldorf was een tactisch duel met een enerverende slotfase werd de 1500 meter op de tweede dag niet. Wereldrecordhouder Jimmy Ryun (3.31.1) deklasseerde zqn tegenstanders, de Europese kampioen Bobo Tiimmler en bronzen medaille winnaar op dit nummer Harald Norpoth met een ver bijsterend snelle laatste ronde. De Amerikaan liep de laatste 400 meter in 50,4 seconden, de snelste tijd ooit ter wereld door een mid denafstandsloper in een slotronde gelopen. Ryun, die zegevierde in 3 min. en 38,2 sec., had een voorsprong van ruim vijfentwintig meter op zijn concurrenten, die in één groep op de finish afstormden. Tiimmler ein digde als tweede. Norpoth als derde en Jim Grelle als vierde. De glorieuze zege van Jim Ryun maakte aan alle Duitse illusies een einde. Na de eerste dag hadden de Duitsers op een zeer draaglijk resul taat gerekend. Ze zijn op de tweede echter bedrogen uitgekomen. De uit eindelijke zegen kwam terecht bij het sterke Amerika, dat met ruim verschil de Westduitse atletiekelite naar een nederlaag voerde (132 100). Gevoelige tik VIER VORMEN VOLGEN ELKAAR OP 's-Hertogenbosch weer zangstad 's-HERTOGENBOSCH Van 4 tot 9 september wordt in de Stads schouwburg Casino het veertiende In ternationale Vocalisten Concours ge houden. Ditmaal nemen er 92 zangers en zangeressen aan deel: 38 sopranen. 16 alten/mezzosopranen. 25 bassen/bari tons en 13 tenoren. Zij vertegenwoordigen: 24 nationali teiten. Amerika 12. Argentinië 1. Bra zilië 1, Bulgarije 2. Canada 2, Dene marken 1, Duitsland 18. Engeland 13, Finland 2, Frankrijk 4, Hongarije 5, Ierland 1. Jamaica 1. Japan 3. Neder land 15, Nieuw Zeeland 1, Oostenrijk 1. Peru 1, Polen 3, Roemenië 1. SDan- je 1. Venezuela 1. Zuid-Afrika 1 en Zweden 1. De 'jury bestaat uit: Manus Wil lenden. voorz'tte" 'Nederland): Cnrry Bijster (Nederland); Cora Canne-Mey- er (Nederland); Jeanne Deroubaix (België); Andrew Gold (Engeland); Hans Kerkhoff (Nederland); Iialina Lukomska (Polen); Pierre Mo1 Vat (Zwitserland); dr. Friedrich Schramm (Duitsland) en Erik Werba (Oostenrijk). Aan de beste vocalist(e) biedt de KRO een recital aan op 21 septem ber. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN In hervormd Vlaardingen zal in september een be gin worden gemaakt met een nieuw catechisaticsysteem dat vier jaar beslaat. Evenals in het Duitse Würt tem berg waarover onze krant enige dagen geleden schreef worden er andere vormen gezocht om de cate- aan onze tijd. In Württemberg werd vooral aan dacht besteed aan het christendom van de daad door middel van het verrichten van allerlei werkzaamhe den in de kerkelijke gemeente, het deelnemen aan open jeugdwerk of beatavonden en het spreken over ge loof en handelen. De theorie werd daar los van onderwezen. In Vlaardingen blijft de theorie de belangrijkste stof waar de jeugd mee te maken krijgt. Al twee jaar werd er geëxperimenteerd met rouleercate- chisaties, Elke predikant en hulppre dikant die eraan meewerkte gaf vier weken lang les aan een bepaalde groep en daarna vertrok hij naar een andere. De voordelen waren, dat de jonge lui door de afwisseling meer interes se toonden en dat de predikant zich dieper in eenzelfde stof kon inwer ken. Een nadeel was dat er weinig blijvend contact tussen de predikan ten en de catechisanten kon worden opgebouwd. Hieruit voortgevloeid is nu de nieu we methode die zal worden toegepast en waarmee men de nadelen hoopt te ondervangen. Lijnen De Vlaardingse editie van Her vormd Nederland noemt de vier cate- chlsatievormen die elkaar opvolgen. Allereerst is er bijbelse catechese voor hen die ongeveer zestien jaar zijn. Getracht zal worden de jongens en meisjes wat te laten zien van de lij nen die door de Bijbel lopen, van de plaats van de Bijbel in de gemeente en iets van de liturgie. Het eigen bijbelgebruik is belangrijk. Voor zeven tien jarigen is er dan de rouleercatechisatie. Iedere drie we ken komt er een andere predikant of hulpprediker spreken. Voor achttien jarigen volgt een cate chisatie over gemeente en samenle ving. Eens in de maand wordt deze catechisatie centraal gegeven door een daartoe uitgenodigde deskundig. De bedoeling is dat elke predikant met zijn eigen catechisanten deze cen trale maandelijkse avonden bezoekt en dan in de tussenliggende weken met hen het besprokene doorpraat. Onderwerpen zijn bijvoorbeeld: het verkeer, geldbesteding, ontwikke lingshulp, politieke meningsvorming. Tot slot volgt de belijdeniscatechi satie. Deze zal als regel pas kunnen worden gevolgd als men de eerste drie groepen „doorlopen" heeft. Het zal natuurlijk wel eens nodig zijn om uitzonderingen te maken. Inhet voorbereidingsjaar voor de belijdenis zullen de catechisanten ook in aanraking worden gebracht met het leven der gemeente. De Tsjechische ijshockeybond heeft besloten, met ingang van het nieuwe seizoen, drie scheidsrechters in plaats van riyee de wedstrijden uit de hoogste klasse te laten leiden. De „nieuwe" derde arbiter is hoofdscheidsrechter en zal zich voor namelijk bezighouden met de bestraf fing van de spelers. Een dergelijke wijze van arbitreren was al eerder in Canada ingevoerd. voelige tik gehad door de dubbele Amerikaanse overwinning op de 10.000 meter. Laris won in 28.33,4 voor Lindgren op bijna twee secon den. Philipp (Duitsland) had 28.54,6 sec. nodig en werd derde. Op de 200 meter schitterde de „zwarte parels" John Carlos en Wil lie Turner. In de slotfase was de verrassend goed draaiende Duitser Jellinghaus kansloos. Carlos liep de afstand in 20,5. Een verrassing was de overwinning van Pat Traynor op de 3000 meter steeple chase. Favo riet Manfred Letzerich, kon het hoge tempo van de Amerikaan, die met Bedreigd Piet de Wit reed sterk AMSTERDAM Amateur-wereld kampioen bij de stayers, Piet de Wit, heeft ook in de laatste wedstrijd voor de wereldkampioenschappen in het Olympisch Stadion laten zien wat hij waard is. In een wedstrijd over 21 km, waar in de profs en de amateurs gezamen lijk aan de 'start, kwamen, zegevierde De Wit zonder enige moeite voor de Westduitse professional Dieter Kern- per, die zijn lartd tijdens de wereld kampioenschappen zal vertegen woordigen. Jan Derksen, die nog steeds zijn ploeg voor de wereldkampioenschap pen niet definitief heeft kunnen ma ken, nam enkele proefnemingen. In de ploegachtervolging reden Bongers, Van de Ruit, Balk en Stam (de laatste was veruit de zwakste van het viertal) een redelijke tijd van r de Maar om straks in de prijzen te vallen, zullen ze toch een stuk har der moeten gaan. Een verdienstelijke zege boekte het gelegenheidstandem- paar Ruikers/Loevesijn over de Australiërs Johnson/Perkins. NEW YORK Blijkens een on derzoek geeft de meerderheid van de afgevaardigden naar de republi keinse conventie (1964) de voorkeur aan Nixon als kandidaat voor het presidentschap in 1968. Als tweede kwam gouverneur Reagan van Californië uit de bus. Een overweldigende meerderheid van de ondervraagden ziet Viel nam als inzet van deze verkiezingen. De meeste reacties waren echter ont vangen vóór de onlusten in Detroit. Nixon zal omstreeks de jaarwisse ling een besluit nemen over zijn kan didatuur. Indien hij de vóórverkie zingen niet wint, zal hij zich terug trekken. Randy Matson en Neil Stienhauer zorgden bij het kogelstoten voor de verwachte Amerikaanse zege. We reldrecordhouder Matson werd zelfs nog even bedreigd door zijn landge noot, die met 20,45 m slechts 22 cen timeter op Matson achterbleef. De 400 meter horden leverde een overwinning op voor Rogers in 50,5, die werd gevolgd door Whitfaney in 50,6. De Duitser Hermann Salomon was de sterkste bij het speerwerpen met een worp van 78,50 meter. Zijn landgenoot Schillkowski leverde bij het hoogspringen een prachtige pres tatie door achter de ongenaakbare Carruthers (2,17 m) tweede te wor den met een sprong van 2,14 m. •fe Geen moeite Op de 4 x 400 meter hadden de Amerikanen geen moeite om hun overwinning nog meer gestalte te geven. Het Amerikaanse kwartet Matthews, Stinson, Rogers en Evens behoefde niet alles te geven om de Duitsers achter zich te houden. Ex-wereldrecordhouder Bill Too- mey revancheerde zich voor de ne derlaag, die hij enkele weken ge leden in Los Angeles op de tien kamp leed tegen de Duitser Hans Joachim Walde. De Amerikaan bleef met 7938 punten toch nog beneden de achtduizend punten. De 20-jarige Hans Nerlich die met 7636 punten een nieuw persoonlijk record vestigde, eindigde als twee de. Walde startte niet op de 1500 meter. Alleen Balk naar Mexico DEN HAAG Alleen Klaas Balk zal met coach Jan Derksen naar de internationale sportweken gaan die van 14 tot en met 29 oktober in Mexi co City worden gehouden. Aanvankelijk was ook de nationale sprintkampioen Wim Koopman aange wezen. Hij is voor een maand geschorst. Een Nederlandse wielerploeg, bestaande uit Rini Wagtmans, Piet Tesselaar en Daan Holst, komt op 20 augustus in het Belgische Verviers uit in een ploegentijdrit over 100 kilo meter. Ook Eten Hertog was aangewe zen. Wie in zijn plaats komt is nog niet bekend. Gert Bongers, Piet Tesse laar en Hans Tesselaar nemen deel aan twee criteria in Tsjechoslowa- De Oostduitser Hans-Joerg Tsoherner is donderdag in Aider - shot wereldkampioen moderne vijf kamp bij de jeugd geworden. Hij bereikte een totaal van 4923 punten. De Rus Kravtsov eindigde met 4885 punten op de tweede plaats en zijn landgenoot Drukov werd met 4856 punten derde. Rusland eindigde in het landenklassement als eerste met 14.316 punten. Fedor den Hertog werd ernstig ge wond toen hy tydens een wegwedstryd in België frontaal in botsing kwam met een vrachtauto. Den Hertog is zodoen de uitgeschakeld voor het wereldkam pioenschap. UEF A-elf tal toch winnaar in Hamburg DEN HAAG Achteraf is gebleken dat niet Jutland maai' het Nederlandse UEFA-elflal het internationale jeugd- voetbaltornooi in Hamburg heeft ge- Aangezien er geen reglement was bij het gelijk eindigen van twee ploegen hetgeen met Jutland en het Neder lands UEF A-elftal een feit was be sloten de deelnemende elftallen, uitge zonderd Jutland, na het einde van het tornooi het doelsaldo en niet het doel- gemiddelde de doorslag te laten geven. Hierdoor werd het Nederlandse UEFA-elftal, dat naar de mening van de andere ploegen het beste spel had gedemonstreerd, winnaar en niet Jut land. Jutland legde zich bij deze gang van zaken neer en daagde het Neder landse UEFA-elftal uit voor een wed strijd op Jutland. Toch wereldrecord Westduitse dames DÜSSELDORF De 6 minuten en 21 seconden, die een Westduitse da- mesploeg woensdagavond in Düssel dorf tijdens een bijnummer in de landenwedstrijd West-Duitsland Verenigde Staten (heren) op de 3 x 800 meter liep, zal toch als wereldre cord door de IAAF erkend worden. De tijd van 6.19.2, die een Russische ploeg op 13 september 1964 in Kiev liep is bij de internationale atletiek federatie nooit als wereldre cord voorgedragen. Antje Gleichfeld, Anita Rotmüller en Karin Kessler bleven met hun tijd ruim onder het oude erkende wereldrecord, dat met 6.27.4 sedert 9 september 1958 op naam van Rusland stond. Vliegtuigwrakken in Europoort gevonden Bij werkzaamheden in het Europoortge- Duitse Jagers motorlge bom- leel van de bommenlast, namelijk twaalf vliegtuigbommen, alsmede zes mitrailleurs :n enkele duizenden stuks munltla gebor- Ook werd het stoffelijk overschot

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 11