Weekagenda Voorschoterweg heeft over jaar vier rijstroken en bij zwembad een tunnel naar Churchill-laan Werkzaamheden reeds in volle gang ju - DONDERDAG 17 AUGUSTUS Schuttersveld, 3 en 8 uur: circus Willy Hagenbeek. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvesbgraoht, 7.30; contact-ruilavond 'hilatelica. DBN HAAG Evangelisch Lutherse kerk, 8.15 uur; Wolfgang Karner, orgel. Openluchttheater Zuiderpark ,2 uur; Bert Brugman met „Buffalo Bill". DELFT Oude Kerk, 8 uur: Marie Dufour, orgel, m.m.v. Nancy van der VRIJDAG 18 AUGUSTUS De Lakenhal, 8 uur: opening tentoon stelling van schilderijen en monotypes Kees Buurman door wethouder San- Inleiding Laurens ten Cate uit Hee renveen. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: tesidentie Orkest o.l.v. Alain Lombard i,m.v. James Oliver Buswell, viool. DEN HAAG Kloosterkerk, 1 uur: Bernard Renooy, orgel. Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur; Dik Trom en de ruimtevaart, 8 uur: Cabaret Adam en Eva met Tussen ta il en bed" van Fiet en Frans Koster i,m.v. Jo Spiers. ZATERDAG 19 AUGUSTUS Station, 9.30 uur v.m.: excursie na tuurhistorische vereniging naar ten toonstelling „Natuur en mens" in het zoölogisch museum te Amsterdam. Afdeling Leiden NCRV: wandeling door duingebied Amsterdamse waterlei ding, 13.20 uur vanaf Stationsplein. DEN HAAG Nieuwe Kerk, 8 uur; Gerard Akkerhuis, orgel, mm.v. Willem Noske, viool. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal apotheek, Breestraat 74, tel.: "0552. Apotheek R. van Breest Smallenburg le Leiderdorp is de gehele week ge- Dagelijks in Den Haag Koninklijke schouwburg, 20.15 uur; Toneelgroep Ensemble; „Je kunt 't toch niet meenemen". Circustheater t.m. 13 sept.: 20.15 uur: Musical „Anatevka". Diligentia, t.m. 17 aug.: 20.15 uur; ondag en maandag geen voorst.): Ca baret Fons Jansen: „Hoe meer zielen" 18 aug Lm. 2 sept.: 2010 (ma.av geen voorst.): Cabaret Tingel Tangel: „Hol land op z'n smalst" met Marijke en Sieto Hoving. (A.) Malieveld t.m. 13 aug.: 15.00 en 20.00 jr; Circus Willy Hagenbeek (A.) Paviljoen Theater tot en met 31 aug na.av geen voorst.): 20.30 uur: Show an Wim Sonneveld m.m.v. Ina van Faassen. Bezichtiging Huls ten Bosch Bezichtiging paleis Huis ten Bosch Den laag: tot en met 25 aug., op werkdagen an 10 tot 16 uur, niet op zaterdag en zondag. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Een hoogst merkwaardige tackle (alle leef tijden) Lido (2.30, 7 cn 9.15 uur); Een gravin an Hongkong (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur); Superargo, de onkwetsbare (14 jaar.) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Helden zonder glorie (14 jaar) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur); Dokter, wat doe je non (14 jaar), Trianon (2 en 8 uur): The sound of music (alle leeftijden). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zUn op de volgende tijden geopend Lindestraat lb' maandag gesloter. dinsdag u11.15 u en 13.30—17J5 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 18.15 u. vrijdag 9—11.15 u. en 13 30—18.45 U. zaterdag 8—1U5 u. en 13.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag dinsdag gesloten, woensdag 811.15 13.3017.15 u„ donderdag 8.3011.15 13.3038 15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u. 1.'.30—18.45 u„ zaterdag 7.30—11.15 13.3016.30 u. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt: fo to's van Leen Manneke, tot 31 augustus Steü. museum De Lakenhal. Uuüe Singel: op werkdagen van 10 tot 5 zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): od werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot uur, kassen zaterdags en zondags ge sloten. Rijdend ANWB-kantoor Beestenmarkt: standplaats rijdend ANWB-kantoor op 3. 17 en 31 aug.. van 104 uur (doorlopend). Molenmuseum Molen De Valk: geopend dinsdag to' en met zaterdag vaD 10 tot 5 uur. zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld Een overzichtsfoto van de Voor schoterweg, die thans wordt ge reconstrueerd en vier rijstroken krijgt, waartoe de voormalige trambaan de nodige ruimte gaf. Van links onder naar rechts boven de Voorschoterweg (die nu ook over de volle lengte zal worden verlicht) met op de achtergrond het silhouet van Voorschoten. In het midden rechts de op de Voorschoterweg aansluitende Churchill-laan. Bij de nummers: 1. (midden-linies) de heistelling, waarmee de voorbereidende werkzaamheden worden verricht voor de tunnel onder de Voor schoterweg; 2. geheel links) de toegang naar het zwembad De Vliet; 3. het zandlichaam voor de ver breding van de Voorschoterweg; 4. de in aanbouw zijnde nieuwe Hooghkamerbrug over de Korte Vliet; 5. de bijna voltooide nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie; 6. (achter links) het Jeugddorp; 7. de Churchill-laan. Foto N. van der Horst Jongeman (19) hield treinen op DEN HAAG Een 19-jarige jonge man uit Bodegraven stond terecht voor de Haagse politierechter omdat hij twee treinen 13 en 23 minuten vertra ging had bezorgd door zijn wederspan- nige houding. Terugkomend van de militaire keu ring, was hij met vrienden in Den Haag gaan feesten. Op de terugweg had hij een reiziger mishandeld en een con ducteur bedreigd. In Leiden had men de grootste moei te hem uit de trein te krijgen. Nauwe lijks was hij met vereende krachten eruit verwijderd, of hij sprong er weer in. Tenslotte moest de politie eraan te pas komen. De trein had 13 minuten vertraging en een volgende trein moest 23 minuten worden vastgehouden. De politierechter herinnerde ei dat verdachte een vorige keer de trein naar Utrecht op zijn kop had gezet. Eis en vonnis: f 75 boete en een week gevangenisstraf voorwaardelijk. Wassenaar: kunstzaa) Heuff, Hoflaan 7 lentoonstelling van wandkleden door Ca- rine v d. Meer van 24 juli tot eD met 16 aug., maandag t.e.m. zat, van 10 tot 5 uut bovendien op dinsdag van 8 tot 10 uur zondags gesloten. De Lakenhal, van 19 augustus tot 1 oktober: schilderijen en monotypes Kees Buurman (geopend dagelijks 10 lot 5, zondags van 1 tot 5 uur). (Van ouze sta cisredacteur LEIDEN Onder directie van de Provinciale Waterstaat (district Rijnstreek-Zuid met aan het roer de heer Jvan den Oevering.) zijn zowel in Leiden als in Voorschoten de werkzaamheden be gonnen voor een ingrijpende reconstructie van de Voorschoterwegde ongeveer twee kilometer lange verbinding tussen de Trekvlietbrug en de Zilver- fabriekdie nu al per etmaal meer dan 17.000 auto's moet verwerken. De huidige tweebaansweg maakt plaats voor een moderne brede weg met vier rijstrokenaan beide kanten geflankeerd door een fietspadterwijl aan de noordkant bovendien een voetpad wordt aangelegd ten behoeve van de Zuid westersTer hoogte van de Churchill-laan wordt onder de Voorschoterweg een tunnel gebouivcl voor fietsers en voetgangerswelke tunnel aan de noord kant uitmondt in de Churchill-laan en aan de andere kant bij de toegangsweg naar het zwembad. Het gehele werk zal ongeveer vijftien maanden duren en in totaal is er f 2,25 miljoen mee gemoeid de in aanbouiv zijnde nieuwe Hooghkamerbrug niet in begrepen. De reconstructie houdt ook een wijziging in van de diverse aanslui tingen op de Voorschoterweg. Be ginnen wij bij de Trekvlietbrug dan valt te vermelden, dat het Delftse Jaagpad zijn huidige haakse aan sluiting verliest. Er komt een soepel Kinderen van liet zeehospitium vooraan in circus LEIDEN Gistermiddag mocht een aantal patiënten (voornamelijk kinde ren) van het Rotterdams Zeehospi- tium te Katwijk een voorstelling van het circus Willy Hagenbeek bijwonen. Ze kregen de logeplaatsen (f 12 per stuk) vlak vooraan toegewezen, ont vingen uit handen van de clowns ver snaperingen en kregen de gelegenheid jonge leeuwtjes aan te halen. Puzzelprominenten De prijswinnaars van de puz zel in ons zondagsblad van 5 augustus zijn: le prijs f 5: E. Rous, Hogewaard 9, Koudekerk a/d Rijn; 2e prijs f 2,50: C. W. de Rijk, Witte Rozenstraat 21, Leiden; 3e prijs f2,50: mevrouw N. van Leeuwen-Wijntjes, Tey- lingerlaan 84, Sassenheim. verlopende bocht voor in de plaats, langs het (houten) karvtooivan de Provinciale Waterstaat en de aan sluiting op de Voorschoterweg komt een stukje westelijker te liggen, tegenover de Rooseveltstraait Verwarmde opritten Bij de Rooseveltstraat komt een oversteekplaats voor fietsers en voet gangers maar bij de Chureill-laan vervalt deze, omdat hiervoor in de plaats een tunnel wordt aangelegd. De kaarsrechte tunnel krijgt opritten met hellingen van 1 10 en om moei lijkheden in de winter te voorkomen (opvriezen, sneeuwval e.d.) zullen de opritten automatisch worden ver warmd door 'n Oostenrijks elektrisch systeem, dat hier voor het eerst in ons land wordt toegepast. Het fietspad in de tunnel wordt 4 meter breed cn liet voetpad 2.30 meter. Aan het eind van de Brahmslaan (Lëiden-Zuidwest) komt een over steekplaats voor voetgangers, ten ge rieve van buspassagiers. Fietsers kun nen ben de nieuwe Hooghkamerbrug onder de brug door als zij daar de Voorschoterweg willen oversteken. Afsluiting Hofweg De Hofweg ten slotte, gelegen tus sen de Hooghkamerbrug e'n de Zil- verfabriek, op Voorschotcns grond gebied dus, wordt afgesloten voor auto's. Inplaats daarvan is de Ned. Basalt Maatschappij, die de recon structie van het deel Voorschoterweg tussen Hooghkamerbrug en Zilv fabriek voor haar rekening neemt, thans begonnen met het maken van een luiakse en verkeerstechnisch betere aansluiting van Voorschoter weg op Leidseweg ter hoogte van de Zilver fabriek. De N.V. Gebr. Sohouls uit Leiden vei'zorgt de reconstructie en alles wat daar verder bijhoort tussen de Hoogh kamerbrug en de Trekvlietbrug. Gekleurde fietspaden Zowel de zeven meter brede rijba nen als de fietspaden worden geasfal teerd. Een aardige bijzonderheid is, dat uit estetische en veiligheidsover wegingen de fietspaden van een rood bruine bovenlaag worden voorzien. Omdait de vier rijstroken bij de Trekvlietbrug weer to't twee rij stroken worden samengevoegd, ligt het in de bedoeling tussen de Chur chill-laan en de Trekvlieftbrug een inhaalverbod van kracht te laten worden. Voorts wordt voor de ge hele Voorschoterweg na de recon structie gedacht aan een snelheid van 70 kilometer Een deel van de in aanbouw zijnde nieuwe Hooghkamerbrug, belangrijke schakel in de straks vier rijbanen brede Voorschoter weg, gezien in de richting Leiden. Foto N van der Horst Barjuffrouw reed door na botsing DEN HAAG In het vroege och tenduur dat brengt haar werk met zich reed een 30-jarige barjuffrouw uit Leiden met een auto op de Sta tionsweg tegen een geparkeerde auto. Dat kan iedereen overkomen. Maar wat zij verder had gedaan, mag ieder een niet overkomen: doorriiden na de aanrij ding. „Dat is een laffe streek om eer der voor de schade te laten opdraaien, zoiets zoudt u ook niet leuk vinden", constateerde de officier. Ze had de politie een week lang extra werk bezorgd. Want slechts met wat scherven van de vernielde kop lamp als houvast, moest de politie de autobestuurster opsporen. „Alles is betaald", gaf verdachte te kennen. Maai- de officier repliceerde; Jawel, nadat u was opgespoord". Naar verdachte uiteenzette was ze erg geschrokken van de aanrijding, want de auto was van -haar vader. „Ik wilde die stiekum laten maken", lichtte ze toe. ,En de ander met de stukken laten zitten", vulde de rechter aan. Zelf had ze voor f 500 schade. De officier eiste 100 boete en drie maanden intrekking van het rijbewij: voor de aanrijding en 150 boete en nog drie maanden ontzegging voor het doorrijden. De rechter veroordeelde tot 50 en 100 boete en drie maanden ont. zegging rijbewijs. LEIDEN Op rijksweg 4a is gis termiddag omstreeks half drie een bestelauto, die was ingericht als kam peerwagen, in brand gevtajgen. De auto, het eigendom vtyjeen 23-jarige drukker uit Londen, léffkte in brand doordat een carburator lekte en over verhit raakte. Door de hevige rookontwikkeling schoot de wagen van d* weg af. Hij kwam in de berm tot stilstand. De inhoud van de kampeerauto, be staande uit een kampeeruitrusting en levensmiddelen, kon met behulp van de twee inzittenden worden gered. De brandweer heeft het vuur gedoofd- De auto brandde geheel uit. Straatmaker (19) door politie aangehouden LEIDEN De politie heeft een 19- jarige straatmaker aangehouden, di 2 van tal van diefstallen wordt ver dacht. Hij zou ze hebben gepleegd in de studentenflat aan de Rijn- en Schiekade. Onder meer is daar een platenspeler met 50 platen gestolen. Inbraken in scholen LEIDEN In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in een loodgietersbedrijf aan de le Binnen vestgracht, De dieven kwamen binnen na het openwrikken van een boven licht aan de achterzijde. Alle kasten en bureauladen werden doorzocht. Geld was echter niet aanwezig. Er wordt niets vermist. In diezelfde nacht is ingebroken in een school aan de Marnixstraat. Een raampje werd kapot geslagen. In het kantoor richtten de inbrekers een grote ravage aan. Ook enkele lokalen werden bezocht. Verder is ingebroken in een school aan de Timorstraat. Gestolen wer den een bandrecorder, een diaprojec tor, een stencilmachine en een tran sistorradio. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Ferdinand Frederikus Theodoras zn v: J C van der Zwet en N A G van der 'Meij; Richard zn v: S P A Herm- sen en M Prins; Wiebrem Marti- nus. Leonardus zn v: L Vlasveld M C van Ees; Monique dr v: G Kuijper en D van der Zee; Mirjam dr v: B van den Berg en T Sptruijt; Ilze Cornelia dr v: M Hoppers en A C K van 't Wout; Petra dr v: J A van der Spek en C M Jan sen; Markus Bernardus Gerardus zn v: B van Amsterdam en C M van der Horst; Joyce dr v: F Hel- lendoorn en J J C Plat; Elisabeth Christina Johanna dr v: C van Wingeirden en- E Anker. Overleden: T de Roode 76 jaar man; J Rog 83 jaar wed van J den Heijer; J Vige 71 jaar man. LEIDEN Onze oud-stadgenoot de heer D. P. van der Voort, econ. drs. te Weesp, is aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam geslaagd voor het accountantsexamen. Rector De Groot in liet goud ZOETERWOUDE Rector J. C. de Groot van De Goede Herder vierde zijn gouden priesterfeest, ter gele genheid waarvan een druk bzochte re ceptie werd gehouden in zijn woning aan de Hoge Rijndijk. Tot de receptie- gangens behoorden onder anderen mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, en het bestuur van de Leiderdorpse Schaakclub (waarvan rector De Groot een actief lid is). 's Morgens was in de kapel van het internaat een mis gehouden, waarin de jubilaris werd geassisteerd door twee neven, kapelaan Van Veen uit Rijswyk en pater De Groot uit Kongo. De Rijntamiboers brachten 's avonds rector De Groot een serenade. NIEUWE LEIDSE COURANT Openen verkeerde deur fataal voor 91-jarige LEIDEN In het oudeliedenhuis in de Herengracht is gistermiddag n half 6 de 91-jarige D. van Assen i de kelder gevallen. Hij opende in de benedengang een verkeerde deur en viel een paar meter omlaag. De EHD heeft de man, die een sehedelbasis- fractuur opliep, naar het academisch ziekenhuis gebracht. KAMPEERAUTO IN BRAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3