Weekagenda VLEET Ontstemming in de raad van LEIDERDORP Tijdschriftcolporteur (21) niet doortrapt genoeg Fred Imhoff wint na fel duel met Eekels Rijnsburgse feestweek met viswedstrijd begonnen Twee Katwijkers naar Haags orgelconcours Bisschops winnaar Tour de Lisse NOORDWIJK TEGEN HS Visserij nieuws bij de MEAB's MIDDENSTANDSCURSUSSEN W KATWIJK AAN ZEE NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 1 AUGUSTUS 1967 LEIDERDORP De vakantiesteüi- ining- was gisteravond in de Leider- dorpse raad goed merkbaar. Naast bur gemeester Gallas waren nog vier leden afwezig. De hitte was voelbaar en was er misschien wel de oorzaak dat enige leden bij hun kritiek snel op het kookpunt waren. Het begon al bij de ingekomen stukken waarin het college antwoordde op de vragen van de heren J. de Groot en R. Poels, naar aanleiding van de bouw van een zestal garages bij de bejaardenwoningen aan de Louise de Colignystraat. Ik wil nog geen krasse woorden gebruiken, zei de heer Poels, maar B. en W. zijn in hun beantwoording hopeloos te kort ge schoten. Er is twee jaar geleden gezegd da<t er een goed tuinonderhoud zou zijn er er zouden geen andere opstallen wor den gebouwd. Zonder bericht aan de omwonenden wil men nu zes boxen bouwen. Het belang van de burgerij is hiermee zeker niet gediend. Loco-bur gemeester C. Meerburg zei dat het college de bezwaren niet kan zien. Al woon men ergens omheen, dan geeft dit nog geen recht dat dit alles zo moed blijven. Het aan het begin van de vergadering geïnstalleerde raadslid, drs. J. Ph. van Oostrom, die de plaats innam van mr. J. J. de Groot (VVD) vond dat het college misschien formeel i gelijk heeft. Een dergelijke handel- wijze kan er wel de oorzaak van zijn dat er een politieke malaise is tussen I bestuurders en bestuurden Ged. Sta- Dinsdag (1 aug.) zitting Bouwfonds j Stadhuis, 7 tot 8 i Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 u.; spreekuuur Chr. Emigratiecentrale. KATWIJK AAN ZEE: Nieuwe Kerk. 8 I uur: orgelconcert Wim van der Panne. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: Hoofdstadoperette met „Zwei Herzen im 1 Dreiviertelts'rt". Woensdag (2 aug.) Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Luxor, Stationsweg 19, 10 uur: commis- sie jeugdvakantiebezigheden, Laurel en j Hardy in wonderland. I Den Haag Zuiderpark, 2 uur: De avonturen van Pepin-o de clown. SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 uur: Hoofdstadoperette met „Zwei llerzen im Dreivierteltakt". SCHEVENINGEN Oude Kerk, Kei zerstraat, 8 uur: orgelconcert Jan van Laar, met fluitiste. Donderdag (3 aug.) Jeugddorp Voorschoterweg, 2 uur: com missie jeugdvakantiebezigheden, va riétéprogramma. DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur: to neelgroep 66 met „De scldtterende schoenlapper". DELET Oude Kerk, 8 uur: orgel concert Jan J. van den Berg. NOORDWIJK AAN ZEE Huis ter Duin, 9 uur nam.: concert The Southwest Missouri State College U.S.A., Chamber Singers, superb American chamber-choir. Vrijdag (4 aug.) Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Jiri Ropek (Praag) Tentoonstelling corsowagens: zie apar te vermelding. DEN HAAG Kloosterkerk, L. Voor hout, 1 uur: orgelbespeling Bernard Re- nooy. Zaterdag (5 aug.) Corsodag Corso Rijnsburg-Leiden: 1.30 uur ver trek van veiling Flora RIJNSBURG, 2.30 uur in OEGSTGEEST (Rijnzichtweg), 3.10 uur in LEIDEN (Stationsplein), 5.15 uur (na pauze in Doelenkazerne) voort zetting in Leiden (Noordeinde). Avond route door RIJNSBURG. DEN HAAG Lutherse kerk, 8.15 uur: orgelconcert René Rakier, met vio- llDEN HAAG Nieuwe Kerk, Spui, 8 uur: orgelconcert Jan J van den Berg, met Otto Sterman, declamatie. Dagelijks in Den Haag Circus-theater Scheveningen: tot en met 13 sept., 8.15 uur. musical Anatevka. Paviljoen-theater, tot en met 31 aug. (maandags geen voorsteling) 8.30 u. show van Wim Sonneveld. Bezichtiging huis ten Bosch Bezichtiging paleis Huis ten Bosch Den Haag: tot en met 25 aug., op werkdagen van 10 tot 16 uur, niet op zaterdag en zondag. TENTOONSTELLING CORSO Veiling Flora RIJNSBURG: tentoonstel ling corsowagens op vrijdag 4 aug. van 18 tot 23 uur en zaterdag 5 aug. van 9 tot 12 uur. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh Blanken. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur; zondags 2.30, 4.45 en 9.15 uur): Drie op de divan (alle Leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur: zondags ook 4.4. uur). De tortelduif van de geheime dienst (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur; zondags 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur): Singapore. Singa pore, opdracht voor vijf (14 jaar) Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): De judoka (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur; zondags ook 4.45 uur): Naakte onschuld (18 jaar); 10.30 uur: Flipper en de dolfijnen (alle leeftijden). Trianon (2 en 8 uur; zondags 2. 5 en 8 uur): The sound of music (alle leef tijden). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zl)n jP de volgende tfcder geopend Ltndestraai lb maandag geslotei. dinsdag tf11.15 u. en 13.3017J5 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30- 8.15 u vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.4.1 a zaterdag 811.15 a en '3.3016.30 Van der Werfstraal 39- maandag en dinsdag gesloten woensdag 8—11J5 eD 13.3017.15 u., donderdag 83011.15 a? 13 30—18 15 ,u„ vrijdag 8.30—11.15 a er. lf 30—18.45 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30—16.30 u. De heer J. W. Boot (PvdA) wilde zich ddstaineieren van de ingekomen brief van de commissaris der Koningin waarin dank wordt betuigd voor een telegram van het gemeentebestuur ter gelegenheid vato die geboorte van Prins Willem-Alexander. De andere voorstellen waren in hoofdzaak schoolzaken. De speelplaats bij de school in het „Zijlkwartier" zal worden uitgebreid. Bij het voorstel om de huurprijs van de zolder van de Koningin Juliana- school, verhuurd aan de schietvereni ging „De Vrijheid" te verhogen vroeg de heer J. Boot Oprot. ohr.) de huren voor de verenigingen zo laag mogelijk te houden. De verwarming is voor de schietvereniging speciaal aangelegd, al dus de heer Van Oostrom. Als wij daar geen bedrag voor rekenen is dat een verkapte subsidie. Als de vereniging het niet kan bol werken kan zij een subsidie vragen aan de culturele raad. Ten slotte ging de raad akkoord met het voorstel tot aanleg van het tweede gedeelte van de Engelen da al. HAAGSE POLITIERECHTER Ropek speelt in Pieterskerk LEIDEN Op vrijdag 4 augustus heeft het tweede orgelconcert in de Pieterskerk plaats. Concertgever is Jiri Ropek, de organist van de St. Jacobi- kerk te Praag, die twee jaar geleden voor het eerst in Leiden met zoveel succes in deze zomerserie optrad. Jiri Ropek werd in 1922 te Praag geboren. Na voltooiing van de middel bare schoolopleiding doorliep hij de orgelafdeling van het Praags muziek conservatorium, waar hij studeerde onder de leiding van de beroemde Tsjechische organist prof. B. A. Wie- dermann, wiens leerling hij bleef, ook nadat hij was overgegaan naar de Aca demie voor Muziek en Dramatische Kunst. Ropek werkte drie jaar als as sistent aan de orgelafdeling van deze Academie. Het Praagse publiek waardeert Ro- peks orgelrecitals in de St. Jacobikerk bijzonder, waar hij de traditie van zijn leraar, prof. Wiedermnn, voortzette. Zijn solo-concerten vormen al meer dan tien jaar een belangrijk agendapunt. DEN HAAG De 21-jarige dachte die terecht stond voor de Haagse politierechter wegens poging to: oplichting en valsheid in geschrifte l beslist geen raffinement ivorden weten. De officie? van justitie en dr rechter waren het daar wel over \ls colporteur van een Amerikaans tijdschrift, had hij een winkelier in L. .muiden een abonnement weten te vei kopen, waarvoor de klant een cheque van f36 uitschreef. Naderhand v.' anderde de verkoper het bedrag op de cheque in f 86 Toen de winke lier zijn afschrijving kreeg, liep de jongeman tegen de lamp. Mede rekening houdend met de jeu ;d van verdachte eiste de officier f7 boete, waartoe de rechter ver oordeelde. Tegen een 27-jarige veehouder uit Leidschendam, die in een auto had gereden nadat hem het rijbewijs voor vier maanden was ontnomen, eiste de officier twee weken gevangenis straf en opnieuw zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De Leidse advocaat mr. Schaper wees eroD dat zijn cliënt bij tenuit voerlegging van die straf in ernstige moePiikheden zou raken: iemand zou toen de koeien moeten melken. De rechter wilde daarmee rekening hou den en lègd° daarom de twee weken voc-waardelijk op. Daarnaast ver oordeelde hij tot een boete van f 600 i de geëiste ontzegging. Een timmerman uit Zoeterwoude as na ruzie met zijn vrouw tp heb ben remaakt, naar een feestje gegaan. Mei acht glazen bier in zijn kraag was *aij od weg naar huis in een auto gestapt. Die wagen had hij ergens i zien s-taan en zijn sleuteltje paste erop. Vijf kilometer verder reed hij met zijn.nieuwe aanwinst sloot in. De rechter veroordeelde hem, over eenkomstig de eis van de officier, tot een week gevangenisstraf en intrek king van het rijbewijs gedurende een jaar. n 29-jarige vertegenwoordiger was betrokken geraakt bij een ruzie in een café in Leiden, waarbij f238 schade werd aangericht. De vertegen woordiger erkende dat hij met bier glazen en flessen had gegooid. Omdat de schade inmiddels is vergoed eiste de officier nog f40 boete, waartoe de rechter veroordeelde. Een 47-jarige koopman werd ver oordeeld tot een boete van f20. we gens belediging van een autobus chauffeur. De koopman was in de Rijnstraat in Katwijk gestuit op twee autobussen, die zo waren geparkeerd dat hij niet kon passeren. Toen een van de chauffeurs verscheen, had de koopman hem enkele minder vriende lijke opmerkingen toegevoegd, waarop de chauffeur onmiddellijk een aan klacht had ingediend. De-koopman had er maar een woord voor: kinderachtig. Hij beloofde het de volgende keer anders te doen. Kennelijk bedoelde hij er niet „beter" Regeling voor tuinhuisjes in Oostvliet LEIDEN Er is een regeling tot stand gekomen voor het verlenen van bouwvergunningen voor huisjes in het volkstuincomplex Oostvlietpolder Op korte termijn komen de tekenin gen beschikbaar. Zij zullen dan ter inzage worden gelegd bij de bouw commissie van de bond, die zitting zal houden in een gebouwtje op het complex. Zij die een tuinhuisje en/of broeikas willen bouwen moeten een keuze doen uit de goedgekeurde typen :n een aanvraaeformulier invullen. WARMOND Het maandelijkse spreekuur van de voorzitter en de secretaris van de woonruimteadvies commissie komt vanavond te verval- Hollandweek I op Loosdrecht LOOSDRECHT Op de Loos- el rechi se plassen zijn gisteren onder redelijke weersomstandigheden de zeilwedstrijden in de Hollandweek I voort* ezet. Slechts enkele zeilers slaagt'»n erin onmiddellijk al de hoofdprijzen voor zich op te eisen. In de Valkenklasse heeft Rolf von den Baumen met drie eerste plaatsen on betwist de leiding van het algemeen klassement. Evenals Vroliik in de Sternklasse In verscheidene van de in totaal zeventien klassen werden de laatste wedstrijden al verzeild, waardoor op deze derde dag van de eerste Holland- week reeds hoofdprijzen werden uit gereikt. In de Schakelklasse was hot de zeilt Kruit, die met een score van 1-6-1-1 als sterkste stuurman uit de bus kwam en in de Soloklasse was het Docter van de watersportvereniging Aalsmeer, die met een score van 5-2-3-1 de hoofdprijs voor zich opeiste. In de Olympische Flying Dutchman en Fir.nenjollenklasse zal de laatste race de beslissing moeten brengen. In de FD's zeilde Fred Imhoff na de eer ste rakken nog op de derde plaats ach ter Eeekels en Ten Herkei. In het eer ste grote spinakerrak sloeg Imhoff al zijn slag. Met veel vakmanschap slaag de hij erin Ten Herkei voorbij te varen, maar hr d toen Eekels nog voor zich. In het tweede halfwindse rak, waarin bij Imhoff de spinaker by bleef staan, slaagde de Scheveninger erin steeds dichter bij Eekels te ko men. Bijna gelijktijdig gingen dv twee zeilers aan het eind van dit rak rond de boei. In het daarop volgende kruisrak gelukte het Imhoff om Eekels te passeren en de leiding te nemen, die hij niet meer afstond Uitslagen Hornet: 1 Muller, 2 Lodewijks. Valken: 1 Von den Baumen, 2 Sten huis. Vrijheid: 1 Slijper, 2 v. d. Laan. Finnjollen: 1 De Jong, 2 Stellingwerf Pampussen: 1 Labouchere, 2 Bessling. 16 m2: 1 Bisschop, 2 Ooms. Stern: 1 Vrolijk, 2 Van Dusseldorp. Vaurien: 1 Bock (Zwits.), 2 De Groot. Schakel: 1 Kruit, 2 Jung. Hoofdprijs. Kruit. Solo: 1 Docter, 2 Van Werkhoven. Hoofdprijs: Docter. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie VASTSTELLING GRENZEN BEBOUWDE KOM, ALS BEDOELD IN ARTIKEL 1, LID 5, VAN DE BOSWET De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat van 4 augustus 1967 af gedurende 30 dagen ter gemeentese cretarie (kamer 111) voor een ieder ter inzage is gelegd een ontwerp- raadsbesluit tot vaststelling van de grenzen van de bebouwde kom, als bedoeld in artikel 1, lid 5, van de Bos- wet Eventuele, aan de Gemeenteraad te richten bezwaarschriften kunnen worden ingediend gedurende de ge noemde termijn. LEIDEN, 1 augustus 1967 De burgemeester voornoemd. Van der Willigen RIJNSBURG Ijverig beten gisteravond de vissen in het Rijnsburgse gedeelte van hét Oegsfcgeester-'kanaal het spit af van de Rijnsburgse feest week, die zaterdag haar bekroning moet vinden in bet bloemencorso. Vóór zaterdag is echter een rijk gevarieerd programma opgesteld volgens be proefd recept afgewerkt. Voor vanavond staan naast de ope ning van het vermaakcentrum en een concert door het mannenkoor Jubilate uit Katwijk en Dirk Schone- veld ook simultaanwedstrijden da-m en schaken in Vliethof op het programma. Het Rijnsburgse intel lect krijgt hierbij de heren J. G. Turk (Noordwijks kampioen schaken) en Daan Kromhout (jeugdkampioen dammen) te bestrijden. De entree voor de simultaanwedstrijden is vrij. Woensdag zijn er gymnastiekde- DEN HAAG Na het succesvan >rig jaar wordt dit jaar van 5 tot en met 12 augustus de tweede Haagse Orgelweek gehouden, georganiseerd door de Stichting 'Pro Organo'. In deze orgelweek wordt allereerst een tweetal concerten gegeven in de Evang. Luth. Kerk aan de Lutherse Burgwal nr 9. Op zaterdag 5 augus tus (20.15 uur) spelen de Elaagse or ganist René Rakier en de Haagse vio liste Froukje Giltay. Het bijzondere dit concert is de uitvoering van het volledige opus 122 van Johannes Brahms, de Elf Koraalvoorspelen. Op dinsdag 8 augustus is er een concert door Bernard Bartelink. Hij zal dan eerste uitvoering geven in Den j van de eerste twaalf preludia en fugae uit het le deel van 'Das wohl- temperiente Clavier' van Joh. Seb. Bach. Deze werken worden in de re gel op klavecimbel of piano uitge voerd. In de Haagse Orgelweek is ook nu opgenomen het dit jaar voor de vier de maal georganiseerde Nationaal Or gelconcours voor Amateurs op don derdag 10 augustus in de Goede Vrij- dagkerk, Bezuidenhoutseweg 361. Om 20.15 uur treden dan de volgende deelnemers in het strijdperk: Frans Boleij - Boxtel; Chris van Bruggen - Groningen; Leo van Doeselaar - Den Haag; Gerrie Freeke - Den Haag; Antheunis Janse - Zutphen; Nico de Raad - Katwijk aan den Rijn; Jaap katwijk aan Zee; Dries Zomeren - Scheveningen. Uit LISSE Gezien de schitterende prestaties tijdens alle etappes van de Tour de Lisse van Hans Bisschops, was het zo goed als zeker dat hij ook de laatste etappe, zaterdagavond verre den, zou winnen. Hij had in K. Verde- gaal een felle bestrijder, doch deze moest de finish toch passeren met 10 seconden achterstand. Derde werd P. Boot. De Tour-winnaar werd na afloop van de strijd hartelijk gehuldigd en door voorzitter S. van der Poll en de heer D. Bemelman geprezen om zijn pres taties. In het ploegenklassement was het de Van der Meij-ploeg die als over winnaar uit de stryd kwam, welke ploeg met de leider, de heer P. Bemel man. eveneens hartelijk gehuldigd werd. De heer Van der PoU sprak een woord van dank tot de ruim 50 mede werkers in de Tour de Lisse. Tot slot werden de drie hoogst ge- klasseerden op het ere-schavot ge plaatst om een ware ovatie van het talrijke publiek in ontvangst te ne men. Het was deze avond Wilma van Stijn die als Tour-miss de overwinnaar (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Noord wijk zit op het ogenblik midden in de voor bereidingen voor het nieuwe voetbalseizoen. Na de strijd tegen het Duitse Güterslah wacht het eerste elftal van de roodbroeken morgenavond reeds het traditioneel geworden duel tegen Holland Sport. De Hagenaars hebben toegezegd met hun volledige (voorlopige) eerste team naar het terrein aan de Van Panhuysstraat te komen. De wedstrijd begint om kwart voor zeven. een hartelijke overwinningskus op de wang mocht drukken, eveneens onder gejuich van het publiek langs de hek- De einduitslag is als volgt: Uitslag tijdrit: 1. H Bisschops 8.08; 2. K Verdegaal 8.18: .3. P Boot 8.34 4. B Meijer 8.47; 5. T NieuWenhuizen 8.54; 6. F Grimbergen 8.55; 7. P Grimbergen 8.56 8. H de Boer 8.58; 9. H van der Zwet 9.00; 10. H Schoone 9.00. Uitslag gehele Tour de Lisse: 1. H Bisschops 2.24.27; 2. K Verdegaal 2.24.56; 3. P Boot 2.27.02; 4. H van der Zwet 2.27.34; 5. F Grimbergen 2.27.40; 6. P Gi'knbergen 2.28.40; 7. T Nieuwen- huizen 2.28.50; 8. H Schoone 2.28.55 9. H de Boer 2.28.56 10. J van der Vossen 2.29.00. Uitslag Ploegenklassement tijdrit: 1. Van der Meij 26.51; 2. Gezamenlijke Melkhandel 26.55; 3. Beijersbergen 27.08;; 4. De Vlinder 27.27; 5. Ons Weekblad 27.40 6. Graficus 28.15; 7. Van Gerven 28.42. Einduitslag Ploegenklassement ge hele tour: 1. Van der Meij 7.34.22; 2, Beijersbergen 7.35.18; 3. Gezamenlijke Melkhandel 7.35.39; 4. De Vlinder 7.35.52; 5. Ons Weekblad 7.37.00; 6. Graficus 7.42.43; 7. Van Gerven 7.58.31. Sfcrijdlustigste renner van de Tour: B. Meijer; ongelukkigste renner van de Tour: D Ooms. De prijsuitreiking zal in een feeste lijke samenkomst op 9 september in het KAB-gebouw plaatshebben. RIJNSBURG De woningcommis sie zal op maandag 7 augustus van 19.30 tot 20.30 uur 's avonds zitting houden in het raadhuis. deze acht kandidaten zullen er vier gekozen worden voor de finale, op zaterdag 12 augustus, 's middags om 14.30 uur in de Goede Vrijdagkerk. Na de finale volgt dan de improvi satie-wedstrijd, waarvoor een viertal deelnemers is uitgenodigd, t.w.: Ruud Cannemeijer - Kwintsheul; Henk van Dijk - Hilversum; Piet Hamelink - Terneuzen; Jan Schaap - Huizen (N.H.). De jury is als volgt samengesteld: Bernard Bartelink (Amsterdam), voorzitter, Wim Daim (Amsterdam), Nico van den Hooven (Den Haag), Wim van der Panne (Voorburg), Piet Rippen (Emmen), Jan Welmers (Kat wijk) en Jean Wolfs (Maastricht). Gedupeerde tuinders schadeloos gesteld LEIDEN In verband met wegen aanleg in het noorden van de stad was het nodig, een deel van de volkstuingronden van Ons Buiten te onteigenen. Het bestuur van de Leid se Bond deelt ons mee. dat een gunstige schaderegeling kon worden getroffen. De schade is inmiddels aan de gedupeerden uitgekeerd Bloemen voor bejaarden LEIDEN De jaarlijkse bloemen en fruitdag van de Leidse Bond van Volkstuindersverenigingen wordt dit iaar gehouden op zaterdag 16 septem ber. De bloemen en planten en het fruit gaan ditmaal naar de beiaar dentehuizen. RIJNSBURG Wedvlucht De Snelvlieger, van St. Quentin, 274 km. Aankomst le duif 11.07 uur. Laatste orijsduif 11.25.36 uur. Uitslag: Gebr. Paauw 1; J. Admiraal 2 4 8 19 23 25; Stravers 3 21 24 30; W. Heemskerk 5; C. v. Doorn 6 20; M. Souverijn 7 15; A. Rosmalen: 9 27; Comb, van Zanten 10 28; Gebr. de Mooy 11 14 26 29; G. Passchier 12 18; S. P. de Graaf 13; T. H. de Kluyver 16 22; G. Note- boom 17. monstraties en dansen voor. het raad huis en donderdag is de grote feest dag voor de Rijnsburgse bevolking. Vrijdag en zaterdag zijn gewijd aan het bloemencorso. Het sluitstuk vor men zaterdagavond een taptoe in de Kerkstraat en een door de Rijnsburg se middenstand aangeboden vuur werk. langs het Oegstgeesterkanaal- Gezien de ervaringen mag gezegd worden dat de Oranjevereniging met dit programma de basis heeft gelegd voor een geslaagde feestweek. Het succes blijft echter afhankelijk van hetgeen de Rijnsburgers op deze ba sis zelf bouwen. Want een feest wordt niet alleen gemaakt door een goed programma maar vooral door de ma nier waarop dit progrmma wordt uit gevoerd. Het is te hopen dat stijgende belangstelling van de burgerij ook dit jaar doorzet. Triest is het dat voor het eerst na vele jaren de Vliet niet verlicht en versierd wordt, evenmin trouwens dé Langevaart en de Brouwerstraat. Dit is temeer te betreuren als men weet dat corsobeelden opgenomen zullen worden in een film die voor de Duitse TV wordt, vertoond. En de film wordt o.a. opgenomen langs de Vliet. Is daar niets meer aan te doen? Voor de goede orde nog een over zicht van het programma: Dinsdag 1 aug.: 19.00 uur: opening vermaakcentrum Anjelierenstr.; 20.00 uur: concert in de Maranathakerk; 2000 uur: schaak- en damsimultaan- wedstrij den in Vliethof. Woensdag: 20.00 uur: gymnastiekde- monstraties en dansen voor het raad huis. Donderdag: 7.00 uur: Reveille van de torentrans; 8.00 uur: mars drum band DWS; 9.30 uur: massazang voor het raadhuis; 10.30 uur: kindercorso; RIJNSBURG Een rekord- dcelneming (69 senioren eu 53 junioren) boekte de Oranjever eniging gisteravond van ste programmapunt van feestweek. De junior Keesje Driebergen veroverde d.e ere prijs door met zijn kleine man nenkracht de grootste vis uit het water te slepen. Speciaal ver melden we ook de vijfde prijs bij de junioren van de dochters van Henk van de Vijver, die ja ren terug naar Engeland emi greerde maar zijn geboorte plaats nog telkenjare in de feest week bezocht. De overige prijswinnaars zijn: senioren: 1. T van Rossum, 2. J. van Doornik, 3. J. Koemans, 4- D. v. d. Laan. Junioren: 1. Jaap Freeke, 2. Gerrit Starkenburg, 3 Nic v. d. Oever, 4. Bert de Mooy, 5. doch ters Henk van der Vijver. Uitslagen van de in Vliethof gehouden klaver jaswedstr jjden 1. J. van Egmond 5968 p., 2 v. d. Mey 5479, 3. J. v. Delft 5260, 4. P. Vooys 5251. 5. G. i der Mey 5236, 6. W. de Mooy 5218. De toernooileiding was in har den van de heer J. Hoogduin. 11.30 uur: carillonconcert; 14.00 uur: tonnetjes teken aan het Rapenburg; 15.00 uur: ringrijden met bromfiets aan Vlietzlide; 16-00 uur: boegspriet lopen over de Vliet; 17.00 uur: voet balwedstrijd Rijnsb. BoysElinck- wijck; 19.30 uur: kruiwagenrace voor het raadhuis; 20.30 uur: lampionnenop- tocht zonder voertuigen; 22.00 uur: stoelendans voor het raadhuis; 23.00 uur: sluiting. Vrijdag: 2000 uur: corsoshow in Flora. Zaterdag: 1330 uur: vertrek bloe mencorso; 2000 uur: taptoe in de Kerkstraat; 22.30 uur: vuurwerk langs het Oegsterkanaal. WAT ER WAS Aan de IJmuider markt presenteerden zich 65 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 8540 kisten vis, waarvan 550 kisten schelvis, 1340 kisten wijting, 180 kisten gul en kabeljauw, 2460 kisten kleine gul, 750 kisten koolvis, 470 kisten haring, 320 kisten makreel, 1320 kisten schol, 30 kisten tarbot, 420 kisten diver sen, 1050 stuks stijve kabeljauw er 35.000 kilo tong. Verder waren er 40( kleine kisten wijting, 2660 kleine kisten haring en 475 kleine kisten makreel. Voor de gul was de belangstelling weer bijzonder gering. De middel en de kleinste soort belandden spoedig op het minimum ep dat betekende weer veel werk voor de afvaardiging van kattencentrale. De grote gul weerstond de aanvallen op z'n wankele positie beter maar meer dan een top van tig gulden zat er niet in. De schol wist zich gemakkelijk te handhaven. Voor IN beginnen binnenkort Inlichtingen en inschrijvingen: Morgenavond woensdag 2 augustus van 7-9 uur. in het leslokaal bij de fa. van Rijn, Princestraat 27. Katwijk aan Zee, tel. 3819, waar U zich ook kun't opgeven voor de cursussen: DUITS EN ENGELS. Reeds vele duizenden malen is onomstotelijk bewezen: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES de grote en de grootmiddel betaalde mei op de eerste afslag f62,-. De slot- notering van f47.- viel wat tegen maar het gemiddelde gaf geen enkele reden tot klagen. De kleinmiddel en de schol 1 deden het met een notering van f64,- tot f 56,- nog beter. Naar haring was de vraag niet erg groot. Aanvankelijk be taalde men f31,-. Vrij snel kon men ook voor f 23,- terecht. De schelvis deed het gezien de warme en tegenwerkende weersomstandighe den niet eens zo slecht. De grootmiddel bedong op de eerste afslag een top van f44,-. De grootste soort zat daar maar een gulden onder. Ook voor de kleinere soorten kon een grotere belangstelling wo'den waargenmen. De braadsdhelvis haalde op de eerste afslag een notering van f39,-. Later zakte deze koers tot f 23 - maar men hield de kattencen trale flink uit de buurt. Dat gold even eens voor de pennen, die onder de f31,- niet te koop waren. De tong mocht zich in een redelijke interesse verheugen. De kleinmiddel viel met een notering van f 2.80.- tot f 2.65,- wat uit de toon. De andere soorten bleven met gemak boven de drie guide,igrens. De kabel jauw was niet helemaal tegen de con currentie van de gul opgewassen. De middelsoort zakte na een inzet van f94,-' weg tot f67,-, up grote kabeljauw schommelde tussen f92,- en f71,-. VANDAAG AAN DE MARKT Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 161 Gijs- bert Bastiaan met 93 kisten, de KW 190 Margaretha Christina met 310 kisten, de KW 88 Vrouw Immetje met 320 kisten, de KW 116 Vertrouwen met 130 kisten, de KW 67 Arie met 91 kisten, de KW 33 Limanda met 210 kisten de KW 221 Arie Jacob met 410 kisten, de KW 205 Dirkje met 250 kisten, de KW 145 Anna Lydia met 250 kisten, de IJM 18 Gelria met 250 kisten, de VL 1 Ursinus met 200 kleine kisten diversen, de VL 110 Michiel Jan met 190 kleine kisten di- de VL 153 met 150 kleine kisten diversen en de VL 7 Ada met 175 kleine kisten diversen. In Scheveningen werden aangevoerd 500 kisten wijting, 450 kisten gul en kabeljauw, 200 kisten haring, 1700 kleine kisten haring, 250 kleine kisten ma kreel en 30 kisten schol.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3