IVeekagenda Katwijkse kotter KW 164 Helena boven water SCHEPEN, Ds. Van den Berg in afscheidspreek: Zonder eigen paspoort je Italië niet binnen kom Een dominee moet verhuisbaar blij ven Diploma voor 4-jarig zwemstertje Karin Kinderen ziek in Alphen Ambtenaren willen meer vakantie Architect W. Brouwer (68 jaar) overleden NIEUWE LEIDSE COURANT MAANÖAiG 31 JULI 1967 Maandag (31 juli) Luxor. Stationsweg 19. 10 uur commis- fe jeugdvakantiebezigheden, Laurel en ardy in wonderland a Dinsdag (1 aug.) i Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds vi ed. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 u.; spreekuuur ffl ir. Emigratiecentrale, ai Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: commis- c> jeugdvakantiebezigheden, Laurel en I irdy in wonderland. 1 KATWIJK AAN ZEE: Nieuwe Kerk. 8 II ur: orgelconcert Jan J. van dt»n Berg. DEN HAAG Zuiderpark, 2 uur: Lim- órgs eugdtoneel. ■eïvierteltakt". Woensdag (2 aug.) Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: ireekuur sociale raadsvrouw, ixor. Stationsweg 19, 10 uur: commis- jeugdvakantiebezigheden, Laurel en dy in wonderland. Den Haag Zuiderpark. 2 uur: De [konturen van Pepino de clown. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 uur: oofdstadoperette met „Zwei Herzen im reivierteltakt". SCHEVENINGEN Oude Kerk, Kei- sferstraat, 8 uur: orgelconcert Jan van met fluitiste. Donderdag (3 aug.) Jeugddorp Voorschoterweg, 2 uur: com- issie jeugdvakantiebezigheden, va- êtéprogramma. DEN HAAG Zuiderpark. 2 uur: to- selgroep 66 met „De schitterende hoenlapper". DELFT Oude Kerk, 8 uur: orgel- incert Jan J. van den Berg. NOORDWIJK AAN ZEE Huis ter ur nam.: concert The Southwest State College U.S.A., Chamber ngers, superb American chamber-choir. Vrijdag (4 aug.) 'ieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Jiri pek (Praag i Tentoonstelling corsowagens: zie apar- vermelding. DEN HAAG Kloosterkerk, L. Voor- nut, i uur: orgelbespeling Bernard Re- "jooy. Zaterdag (5 aug.) Corsodag iCofso Rijnsburg-Leiden: 1.30 uur ver van veiling Flora RIJNSBUUG, 2.30 in OEGSTGEEST (Rijnzichtweg), uur in LEIDEN (Stationsplein), 5.15 (na pauze in Doelenkazerne) voort- ftting in Leiden (Noordeinde). Avond door RIJNSBURG. DEN HAAG Lutherse kerk, 8.15 s ur: orgelconcert René Rakier, met vio- DEN HAAG Nieuwe Kerk, Spui, 8 orgelconcert Jan J van den Berg. t Otto Sterman, declamatie. Dagelijks ln Den Haag Circus-theater Scheveningcn: tot en met sept., 8.15 uur. musical Anatevka. Paviljoen-theater, tot en met 31 aug jj maandags geen voorsteling) 8.30 u. show aan Wim Sonneveld. Bezichtiging huis ten Bosch Bezichtiging paleis Huis ten Bosch Den net 25 aug., op werkdagen 10 tot 16 uur, niet op zaterdag en indag. TENTOONSTELLING CORSO Veiling Flora RIJNSBURG: tentoonstel- g corsowagens op vrijdag 4 aug. van tot 23 uur en zaterdag 5 aug. van 9 tot Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: potheek Herdingh Blanken, Hoge- oerd 171. tel 20502 en Apotheek uid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De dienst van apotheek R. van Breest mallenburg te Leiderdorp wordt waar enomen door apotheek Herdingh lanken. 9.15 Films Camera (2.30. 30. 4 45 en 9.15 uur) alle leeftijden). Lido (2.30, 7 uur). De t( >t (14 jaar) Luxor (2.30, 7 45, 7 en 9.15 e, opdracht irtelduif >.15 uur: zondags 2 30. Singapore. Singa- vijf (14 jaar» .15 uur): De judoka 14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur; zondags ook Naakte onschuld «18 jaar): Flipper en de dolfijnen (alle eftijden) Trianon (2 en 8 uur; zondags 2. 5 en 8 Ur): The sound of music (aile leef- Badlnrlchtingeo De gemeentelijke badinrichtingen zUn Igende ujder geopend Undestraai lb maandag gesiotei 8—11.15 u en 13 3017.15 u. Woensdag gesloten, donderdag 13.30- «15 u vrijdag 9—11.15 a en 1330—18.4.1 zaterdag 8—1115 u en '3 30—16.30 Van der Werfsiraai 3» maandag en insdag gesloten woensdag 811.15 en 330-17.15 u.. donderdag 830—11.15 330—18 15 u„ vrijdag 830—11.15 u iv •30—18.45 u„ zaterdag 7.3011.15 er 13.30—16 30 u Hoog laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 1 ug - hoog water 1106 en 23.39; laag 'ater 6.31 en 19.06. LEIDEN Ds. J. M. D. van den Berg heeft gisteravond afscheid genomen van de Leidse Hervormde Gemeente. Hij verhuist dinsdag naar IJmuiden. De Pieterskerk was vol. Naast de kerkeraad van de wijkgemeente Molen wijk begeleidden twee predikanten hem naar de preekstoel, ds. P. Kloek, voorzitter van de centrale kerkeraad, en ds. H. J. van Achterberg. De meesten zijn met vakantie. herv .gemeente, de verhouding ten opzichte van Rome, de synodale ge schriften en de positie van de Ame rikanen in Vietnam. „Wij hebben er haast een tong aan versleten". Op dit ogenblik domineerde bij hem echter één hartewens: „dat de Geest van God u gedurig mag begeleiden bij uw verantwoordelijk werk". De confessionele kring „De Schakel", die weerklank in de herv. gemeente blijkt te hebben gevonden, stak hij een hart onder de riem. „Ach, er zijn mensen die zeggen, dat zo'n kring toch niet meer past in deze tijd. Maar dat zijn dan mensen, die met de belijdenis en de catechismus het liefst de vloer willen aanvegen", meende de predikant, die nogal wat water tot zich nam om zijn volu mineuze stem op peil te houden 15 had ds. Ds. d. Berg niet straks Een deel van Jozua 24 vei Van den Berg tot tekst van zijn af scheidspreek gekozen: „kiest dan heden wie gij dienen zult". Jozua weel, dat zijn einde nadert. Hoe zal het met zijn volk gaan als hij er niet meer is? Zal het trouw blijven: Hij maant het volk tot een keuze. Niet straks maar nu Geen onverschilligheid en uitstel. Het heil en de toekomst hangen ervan af. Jozua ziet vooruit. Toch kijkt men bij een afscheid even terug. „Hebben", aldus ds Van den Berg, .,de woorden die ik heb gesproken, u winst bezorgd? Hebben ze u na- Pder gebracht tot net heil in Jezus Christus? Ik ben geen volmaakte dominee geweest. Er waren zoveel fouten. Maar één ding heb ik be geerd te zijn: wegwijzer naar het kruis van Golgatha een pro feet van de aller hoogste God". Ds. Van den Berg is er dank baar voor, dat de Molenwijk en hij geen vreemden voor elkaar zijn gebleven. Molen wijk en Marekerk zijn een eenheid. „Wij vormden één familie. Was dat niet zo geweest, anderen had den ons terecht kunnen toevoegen: medicijnmeester, genees eerst uzelf. De Marekerk zat ook steeds vol. Geen lege plekken zoals men zo vaak aan treft. Hoe dat kwam? Wel, niet al leen door de stem die sprak; men wist: er zat een hart achter dat het meende", zo vervolgde de predikant. Grote leugen „Wat begeert de moderne mens? Een socioloog gaf daarop dit antwoord: hij begeert één vrouw, twee kinde ren, drie kamers en vier autowie- len. Arme mens als hij niet méér heeft. De hemel kraakt van de lauwheid die onder ons wordt ge vonden. 's Nachts lig ik er soms wakker van, als moet ik denken aan dat oppervlakkige christendom dat alles maar best vindt. Ik zeg u. dat dit christendom een grote leugen is en een forse aantasting van de boodschap der Schriften. En daarom: u moet kiezen. Wat heb je eraan, als dc dominee het zui ver weet te vertellen en het wordt je eigendom niet. Het christendom is als een paspoort: een persoonlijke zaak; met het paspoort van een an der kom je Italië niet binnen. Als je het zelf niet hebt. blijf je erbui ten. Het is ook een zaak van het heden. Het grootste gevaar is: uit stel. dadelijk, als ik oud geworden ben". Ds Van den Berg verlaat Leiden, naar hij zei met een goed hart en een ge rust geweten, omdat hij het Woord alle zondagen zuiver heeft mogen vertolken. ..Bent u al gered door Christus' Bloed? Anders gaat u door eigen schuld verloren" Tong versleieu In een persoonlijk woord verheelde ds Van den Berg niet. met zijn col legae dikwijls van mening te heb ben verschild. Hij noemde ook enige controversiële punten: de integratie van de vrijzinnige hervormden in de Inbrekersduo door politie in Leiden gegrepen LEIDEN In dc nacht van vrijdag op zaterdag zagen twee surveillerende agenten omstreeks 3 uur een man wegduiken bij een bijzinestation aan de Europaweg. In de onmiddellijke nabijheid langs de rijksweg troffen zij een auto aan, waarvan de bestuurder zieh slapende hield. Onderzoek wees uit, dat een ruit van het benzinesta tion was ingeslagen. De bestuurder van dc auto, een 38-jarige metaalbe werker uit Wormerveer. werd aange houden. In de auto vonden de agenten nieuwe stofzuiger, die gestolen was uit een zaak in Lunteren, waar in to taal voor f 3600,- aan elektrische ap paraten werd buitgemaakt. De bestuurder was vergezeld van een 2S-jarige inwoner van Wormer veer. Deze was gevlucht en naar Wor merveer gelift, waar hij door de poli tie van zijn bed werd gelicht. Het tweetal, dat werd overgeleverd de politie in Ede, heeft nog vijf braken bekend. culmineerde »r alle onder hartelijkheid Zijn persoonlijk woord in de warme dank vo vonden vriendschap, en gastvrijheid. De laatste dagen ontving hij daarvan hernieuwde blijken, die hem haast confuus had den gemaakt. Velen hadden hem ge vraagd waarom hij Leiden zou ver laten. „Ze hebben me verzekerd dat ik in Leiden nog zo nodig zou zijn en dat een groot deel van de ge meente me op de handen droeg. Het doet mij dan ook pijn, dit alles te moeten verlaten. Maar een dominee moet verhuisbaar blijven". Ds. Van den Berg bond ten slotte al len op het hart, trouw te blijve; 's mensen bestemming, het Rijk God, vooral niet uit het oog te liezen. In gewijzigde vorm werd de schei dende predikant gezang 94 (Halle luja, eewig dank en ere) toegezon gen. In het koor van de kerk drukten na de dienst velen dominee eri Van den Berg de hand. Onder hen uit IJmuiden In zwembad De Hoorn in Alphen ALPHEN In het zwembad De Hoorn heeft de voorzitter van het zwembadbestuur, de heer Th. Spreij, de vierjarige Karin Pijnacker op enigs zins feestelijke wijze een diploma (zij het geen officieel) uitgereikt. De klei ne viel deze eer te beurt omdat zij de 500ste was die dit jaar door het in- struetieteam in het zwembad onder leiding van de heer G. Kaltenecker is opgeleid. Zij was zaterdagmiddag een van de vele tientallen die onder toezicht van badmeester Joel Kaltenecker de laat ste proef aflegde, namelijk het zwem en over een afstand van 40 meter. De heer Spreij noemde het een ver heugend feit, dat in het mooie Alphen- se zwembad zoveel kinderen, maar ook ouderen het zwemmen leren. Hij telde daarbij dat de jongste van de 1100 leerlingen die dit jaar de eerste beginselen van het zwemmen wordt bijgebracht, nauwelijks 2% jaar is en de oudste 68 jaar. De heer Spreij prees de grote activi teit van de heren Kaltenecker in het zwembad, die erin geslaagd zijn zo- velen tot voldoening van ouders en bestuur de zwemkunst bij te brengen. Op de foto: Gewapend met een pijp drop, een geschenk dat alle kinderen kregen, ontvangt de vierjarige Karin haar eerste diploma uit handen de heer Th. Spreij. Rijnoord: geen nekkramp ALPHEN In ziekenhuis Rijnoord zijn vorige week drie kinderen opge nomen die aan een op het ogenblik nog onbekende, besmettelijke ziekte lijden. Deze ziekte is ook bij twee a drie andere kinderen, die niet in het ziekenhuis zijn opgenomen, geconstateerd. De behandelende artsen vermoeden dat de ziekte een virusgriep is, die op het ogenblik ook elders heerst. Van de zijde van Rijnoord werd met klem tegengesproken dat het om een geval van nek kramp zou gaan. Twee van de patiëntjes komen uit één gezin. Onder de kin deren bij wie de ziekte is geconstateerd, is er een van achttien maanden. DIERENDAG IN SASSENHEIM SASSENHEIM Zaterdag had de Commissie Jeugdrecreatie voor het eerst een bijzondere attractie voor de jeugd, t.w. een dierendag onder het motto ,,Kind en dier". Velen hebben hieraan enkele uren genoegen beleefd. Onder hen was ook burgemeester Van Knobelsdorf. Het speelveld aan Prins Hendriklaan krioelde van de marmotjes, konijntjes, duiven, kriel kippen, schildpadden, honden en poe zen. Ook waren er een bokje, een lam en een pony. Initiatiefnemers van dit evenement waren de gebroeders Schrama, bekend om hun befaamde Sint-Bernhards. en de heer Brugman uit Noordwijk. Bij hun werk als keurmeesters werden zij door enkele deskundigen geassisteerd, waarbij dierenarts De Geus leiding gaf. Alle dieren werden gecontroleerd op 'hun gezondheid en de manier waar op zij verzorgd werden. In elke groep kregen enkele kinderen een prijsje, ter wijl er voor allen een versnapering was. De eigenaar van de winnende hond kreeg een hondemand. waarna het beest de goede gever uit pure dank baarheid in de hand hapte. Eén van de hoenders zag kans te vluchten en moest uif de sloot gehaald worden. In totaal hadden zich 42 kinderen opgegeven, maar er kwamen later nog veel meer dieren met bun jonge vrien den naar het diererifeest. dal duurde van elf uur 's morgens tot half twee 's middags, en dat zeker voor herhaling vatbaar is. Het programma voor deze week is als valgt: Woensdag kindermarkt aar de Hortuslaan, aanvang half 2; vrij' dagavond weer openluchtbal aan de Oostihaven, met medewerking van twee beatibands. Beiaardhespeling iu Katwijk KATWIJK Woensdagavond om 8 uur wordt de beiaard in de toren van de oude kerk bespeeld door de heer P. van Zalinge, stadsbeiaardier van Beverwijk. Het programma luidt als volgt: 1. Gavotte (Chr. W. Gluck); 2. Sarabande (Tartini); 3 Gavotte (G- F. Handel): 4 Sonate (A. Corelli); 4. Drie volksliedjes: a. Daar was een sneeuwwit vogeltje, b. Zeg kwezel ken wildet gij dansen, c. Des winters als het regent: 5 Letzter Frühling (Ed- vard Grieg); 6 Auld lang syne «oude Schotse melodie): 7 Green sleeves (oude Engelse melodie); 8 Home sweet home (Eng. melodie, sir H. R. Bishop) 9 Standchen (F. Schubert); 10 Menuet uit Eine Kleine Nachtmusik (W. A. Mozart); 11 Menuet (L. van Beetho ven); 12 Menuet (L Boccherini); 13 Improvisatie (P. van Zalinge). Kabeldieven gepakt LEIDEN De politie in Leidschen- dam heeft aan de politie in Leiden twee mannen overgeleverd, die werden aangehouden bij het stelen van kabels. De mannen, een 26-jarige magazijnbe diende en een 22-jarige schillenboer, beiden uit Leiden afkomstig, bleken zich in Leiden en Leiderdorp aan ka beldiefstal te hebben schuldig gemaakt. In Leiden stalen zij voor f 2000 aan kabels en in Leiderdorp voor f 1500- Stuk rundvlees uit braadpan gestolen LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een pand aan de Oude Rijn. Het ruitje van de voordeur werd ingeslagen. In de keu ken werd uit een braadpan, die op het fornuis stond, een stuk gebraden rund vlees gestolen. Auto van kapelaan gestolen ZOETERWOUDE In de nacht van vrijdag op zaterdag is van het plein voor de Meerburgkerk een auto gesto len. De auto. eigendom van kapelaan P. van den Bosch, is een witte Ford Anglia. Kenteken E.T. 16-30. Tot nu toe ontbreekt van de dader(s) elk spoor. UTRECHT De samenwerkende cen trales van overheidspersoneel heb ben bij de centrale commissie voor georganiseerd overleg voorstellen ingediend met betrekking tot de vakantieregeling voor ambtenaren. Het gaat daarbij vooral om het minimum aantal vakantiedagen. De rijksambte naren hebben op het ogenblik veer tien vakantiedagen of als de minis ter van binnenlandse zaken geen ge bruik maakt van de mogelijkheid vakantiedag rond de kerstdagen te wijzen vijftien. Een ambtenaar die drie weken vakantie aaneengeslo. ten (drie maal vijf dagen plus de ALPHEN Nog geen jaar nadat liij zijn veertigjarig jublieum als ar chitect te Alphen aan den Rijn mocht vieren, waarbij hij zich tegelijk als actief medewerker terugtrok, is zater dagavond inde ouderdom van 68 jaar overleden de heer W. Brouwer, die in het gemeentelijke leven een zeer vooraanstaande plaats heeft ingeno men. Toen 14 september 1966 in hotel Toor een receptie werd gehouden in verband met üet jubileum, werden het echtpaar Brouwer van alle zijden nog tal van goede jaren toegewenst. En de heer Brouwer scheen toen ook weer tamelijk fit. Maar al spoedig openbaarden zich toch weer de reeds eerder voorgekomen hartbezwaren en na enkele maanden verpleging in Rijnoord en het Acad. Ziekenhuis te Leiden, waarbij de heer Brouwer zelf niet meer op herstel rekende, kwam. toch nog enigszins onverwacht, het einde, zaterdagavond omstreeks 6 uur in Rijnoord. Wij hebben vorig jaar uitvoerig aandacht geschonken aan het vele werk, door de heer Brouwer verricht, niet alleen als architect, maar ook op andere terreinen. Op 1 mei 1899 te Oude-Wetering geboren als zoon van de geref predikant ds. J. Brouwer, volgde hij eerst een normale bouw vakopleiding, werkte zich omhoog en allerlei omzwervingen vestigde hij IJMUIDEN Zelden zal een schip zwevend boven de wateroppervlakte Zij slaagden hierin goed, maar met IJmuiden zijn binnengekomen. Zaterdagavond omstreeks elf uur geschiedde hct <*>5 op dc slechter wordende weers- dit wel toen de Katwijkse kotter KW 164 „Helena hangend in de takels |™s^°j,f^nd^^efse^5ed^: van de kolossale drijvende hok ..Magnus III", eigendom van Ulrich Harms nus ni" naar de Bijleggershaven in te Hamburg en voor een bergingsoperatie gehuurd door N.V. Bureau Wqs< muller, te IJmuiden binnen kwam. De „Helena" hing daarbij ongeveer één meter boven die waterspiegel. „Die zeegaande bok", zo vertelde kapitein Phil Prins van YVysmullers bergingsvaartuig „Sopiola" ons, „speelde er mee. Hij kan namelijk in zijn eentje 850 ton tillen en de kleine ..Helena" kon hy dan ook heel gemakkelijk boven het water uit tillen". Vandaag in bok Ten aanschouwen van duizenden be- laingsbedienden, waarbij vele badgasten uit Petten en het gebied rond Schoorl, Camperduin en Bergen, werd de ber gingsoperatie rond de KW. 164 „He lena" zaterdagmorgen omstreeks negen uur begonnen. Nadat de weersomstan digheden vrijdag te slecht waren ge weest, was de Westduitse sleepboot ..lizzaird" met de hoog boven water uitstekende „Magnus 111" bij Petten in zee gestoken om beter weer af te wachten. Zaterdagmorgen vroeg waren de weeberichten gunstig en stak Wijsmullers „Sepiola" weer van IJmui den in zee. Met aan boord naast de bemanning bergingsinspecteur P. C. IJsseling en een drietal duikers. In korte tijd kon de „Magnus III" die inmiddels weer dicht voor de kust bij Petten was verschenen, voor anker worden gebracht ten zuiden van de „Helena", waarvan alleen de topjes van de masten en de bovenzijde van de rode schoorsteen nog boven water uitstaken. De „Sepiola" meerde langs zij de „Magnus III" af. Kleinigheid Dank zij het voorbereidend werk, dat door dc „Sepiola" enkele weken geleden was verricht, was het aanbren gen van de polsdikke stalen stroppen door de bemanning van de „Magnus III" een kleinigheid. Met behulp van de sleepboot „Blizzard" werden deze staaldraden onder de kotter doorge trokken en bevestigd in de twee zware takelblokken. Vo:r de „Helena", die op 3 juli op de strekdam bij Petten strandde en die bij de bergingsoperatie op 5 juli zonk, was het moment aange broken om weer uit de duisternis van iet ruim zeven meier diepe water te 'oorschijn te komen. Omstreeks half een werden de win ches op de ..Magnus III" gestart en de draden stijf getrokken. Rustig werd er door de opvarenden van de bok en de duikers en bemanningsleden van de _jiola" gewerkt. Dieselpompen wer den gereed gehouden om op de kotter geplaatst te worden, zodra deze boven water zou komen. Kikvorsmannen maakten zich klaar en hielden de hou ten keggen gereed om deze in de gaten in de bodem van de 25 meter lange en 99 brt. metende kotter te slaan. Binnen een half uur werd de „He lena" langzaam tot het dek boven ter getrokken. Het water uif de opbouw van het scheepje zoch snel een uitweg door de openstaande deuren. Gehavend kwam het stuurhuis te voorschijn, de kracht van de golven had het dak van het stuurhuis al verbrijzeld en j tershandeo waren kennelijk ook doende geweest om de „Helena" Pettens kunst tc onttakelen. Bruin groen over de huid, dekken en opbouw gekleurd, kwam de „Helena" verder boven water. Daarna konden de ijlings overgebrachte dieselpompen worden gestart om de machinekamer, de lo- giezen, het visruim en de voor piek leeg te pompen. De kikvorsmannen trachtten inmiddels een vijftal gaten iin de scheepsbodem af te dichten. zich 8 september 1927 in onze ge meente. Met name op het gebied van de prot.-chr scholenbouw verwierf hij zich naam in Alphen en verre omge ving. De geref. kerk van Alphen aan den Rijn diende hij tientallen jaren als diaken. Voor ouderling stelde hij zich IJmuiden te brengen. Tegen de maakte de ..Blizzard" vast op de bok en terwijl de vier motoren van „Mag nus III" ook een handje meehielpen om IJmuiden te bereiken de bok heeft eigen voortstuwing vorderde het transport snel. Om kwart over elf werd de Bijleggershaven te IJmuiden bereikt. De „Magnus III" had al in volle z de ..Helena" ongeveer 1 meter bov de zeespiegel omhoogggetrokken, 2 dat de kiikvorsmannen en duikers de Bijleggershaven niet meer onder water behoefden te verdwijnen or grote gaten af te dichten. Staand •an de „Sepiola" slaagden zij er nu erkend bij 't licht van de schijn werpers, de bodem te dichten. Zondag morgen omstreeks vijf uur was men met ddit werk gereed. De ..Magnus III" liet haar vracht weer ui het water zak- Helena" bleef mooi recht drijven. Een tweetal dieselpompes aan boord van de kotter bleven draaien om eventueel nog binnendringend wa ter te verwijderen. De Duitse „Blizzard" en de „Magnus III" verlieten IJmuiden zondagmorgen omstreeks 6 uur om weer koers te zet ten naar de thuishaven Hamburg, waar nieuw werk deze reuzebok wacht. In de loop van zondagochtend nam Wijs mullers „Assistent" de kotter langszij om deze af te meren aan de kade bij de Kalkzandsteenfabriek aan de ÏJmuidense Haringhaven. Daar kwam als een waakhond langszij ook de „Se piola" te liggen. In de loop van maan dagmorgen zal de KW 164 in het dok van het Staatsvissershavenbedrijf wor den opgenomen om een onderzoek naar de omvang van de schade Ln te stellen. Werktuigkundigen van Wijsmuler wa ren inmiddels vroeg al begonnen om de 300 pk. hoofdmotor en de hulpmstalla- ties van de „Helena", die voer weken onder water hebben gezeten, te con serveren. niet beschikbaar maar in het diaken ambt kon zijn warme persoonlijkheid voldoening vinden. Op 30 juni jl. was juist nog weet een ambtstermijn van vier jaar voor hem verstreken. De overledene was •oorzitter van het college van diake ien, maakte deel uit van de kerke raad Algemene Zaken en werd meer malen afgevaardigd naar de classis en de particuliere synode. Krachtig meegewerkt hebbend ln het verzet 19401945, werd de heer Brouwer lid van de gemeenteraad voor de AR-partij. Hij was wethou der en loco-burgemeester, maar ging 22 mei 1950 heen. omdat zakelijke be moeienissen en deze functies niet steeds waren te combineren. Daarnaast heeft de heer Brouwer tal van bestuursfuncties vervuld en, hoewel niet bepaald een spreker, zijn rustige, overwogen woorden, hadden gezag Van zijn heengaan zullen velen met weemoed kennis nemen. Ver vooruit De Algemene Bond van Ambtenaren schrijft in zijn orgaan De Ambtenaar, dat vele provincies en gemeenten in Nederland al een hoger aantal vakan tiedagen kennen en dat vooral het buitenland Nederland op dit gebied ver vooruit is. De ABVA noemt een aaneengesloten va kantie van drie weken met dubbel salaris alleszins gewenst. Als de va kantie wordt uitgebreid, aldus de bond, behoeft niet direkt te worden gedacht aan een evenredige verhoging van de vakantietoeslag in procenten. Men zou voor de vakantietoeslag een kunneh vaststellen. Ouderen De centrales hebben ook een voorstel ingediend tot uitbreiding van het aantal vakantiedagen voor oudere ambtenaren. Men wil het aantal extra dagen bij een leeftijd van 45 jaar van twee op drie brengen en bij een leeftijd van 55 jaar van vier op zes. Dc ambtenarenorganisaties hebben ten slotte voorstellen ingediend voor een werktijdverkorting. De ambtenaren werken op het ogenblik 45 uur per week, dat is negen uur per dag. Diiimvandeltoeiit in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Ongeveer 500 deelnemers liepen zaterdag de door de Lions Club" afd. Katwijk ge houden duinwandeltocht. Start was ook nu bij paviljoen Fock de Best. De afstanden waren 5, 10 en 15 km. De route ging via de zuiddui nen, die als recreatiegebied bij de bad gasten zeer in trek zijn. Als beloning voor het volbrengen van deze tocht kreeg elke deelnemer een medaille. Het is mogelijk, na zes keer aan deze wandeltochten te hebben deelgenomen via brons en zilver een medaille in goud te krijgen. Vuurwerk in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Het door de plaatselijke VW en middenstand aan de badgasten aangeboden vuurwerk was zaterdagavond als vanouds weer spec taculair. Al voor 10 uur was het druk op de Boulevard. Met enkele oorver dovende uitbarstingen hoog in de lucht werd het vuurwerk aangekon digd. Er volgde een show van ongeveer een half uur, waarin vuurpijlen in levendige kleuren en goudenregens elkaar afwisselden. Het slot werd ge vormd door een groot en uit verschei dene stukken bestaand tableau, dat verraste door zijn kleurrijkheid. Wedvlucht Alplien ALPHEN De Alphense vrienden club hield een wedvlucht van St. Quentin; afstand 272 km; gelost om 7.30 uur met kalme zw.-wind. Eerste duif 11.11.40 uur; uitslag: D v Evk 1, 5; comb. G en S 2, 6, 7, 8, 11, 18; R W Verkade 3, 9, 15: B C Rombouts 4; C A Godthelp 10. 20; T Groenen- I dijk 12, 13, 16, 17, 23; N Groenendijk REILEN EN ZEILEN 1 NNW Bermuda Amstelstad Ihof 31 OZO Christ riaflde 30 Z Wight ïezand 30 O Guernsey Ida 31 New Orleans Caltex Delfzijl 30 Immlngham Cartago 30 O Cristot Caltex Arnhem Gulfhai Glessenkerk 30 IJm Guineekust 30 Rou; I 31 O Kp Agulha Cwlfi'.ali, Gabonku Hathor 30 Pt 31 ZW Adelaide 1 Freetown Spain :t 30 ZW Lissabon 0 Rotterdam ingston Rotterdam lenedlct 30 Philadelp- 30 Kingsbay nr Car- 9 O Passero raard 30 Rotterdam dyk 30 Rotterdam 30 Rotterdam Kteldrecht 30 Ger Limburg 30 Longvieuw Loppersum 30 Anobile Luigeborg 30 NW Coerce Mlssissippllloyd :io Ras .tadlsonlloyd 31 NNW Glbral- /tarnelloyd 31 Assab nr Sin gapore «'t'der Ecms 30 Suva s'ederrlln 30-Barcelona s'ederelbe 30 San Francisco 30 Alland Suddr Ondina 31 ZW Perth .es Maria 30 Detroit Prinses Irene 30 ZO Wight Philippla 31 R'd William vs Tubman 31 rpus Chrlstl verw pang 31 Buenaventura nr I boa it Freetown 30 Monrovia Scheipwljk 30 Lemhamn Sloterkerk 30 Bremerhaven Sara Elizabeth 30 Z Kp Anto- Situla 30 Z Monaco Sarpedon 31 Nassau Straat Franklin 31 Durban Pt I Van Diei 31 OZO ile 30 Varne Trim 30 NO Casquets Thenu* 30 Rotterdam Tjiluwa 31 Brisbane TJlbantJet 31 Z Hongkong Togokust 31 Antwerpen Vannoort 30 Sydney Vitrei 30 La spezla nr Tripo- Wlm ii 30 Wight n 30 ZO Miami

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3