RADIO Mata Hari en Oscar Wilde: onthullende processen de stad en dokter Moore Wim Kan en de Vlaamse tv Ziekenhuiskosten na één jaar onder wet Tweede brand treft kasteel Minister: Veel tegenvallers DONDERDAG 27 JULI 1967 en jVanavond moeilijke keus Eerste of tweede net (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het wil maar niet stil worden met de pubiikaties over het feit dat onze vaderlandse cabare tier Wim Kan voor de Vlaamse tele visie gaat optreden, terwijl hij er in eigen land niet voor te porren is. Dit komt. omdat de Vlamingen de ze „grote overwinning" smakelijk op peppen. vooral, nu Nederland van verwijt en teleurstelling blijk geeft. Onze lezers kunnen beter weten, wij hebben reeds enige tijd voordat al deze stof opwoei gemeld, dat de Vlaamse tv een serie voorbereidt over ..het Nederlandse cabaret" en dat het echtpaar Kan-Vonk heeft toe gezegd. daaraan mee te werken met dien verstande, dat Wim Kan er over zal praten en Corry Vonk een paar nummers ten beste geeft. Liedjes, die ze ook al voor de VARA-camera's heeft gezongen. Het is dus niet juist, dat Wim Kan straks een echt tv-optreden voor de BRT zal maken, zoals wèl Wim Son- neveld, Toon Hermans, Paul van Vliet e.a. zullen doen. Wim Kan blijft bij zijn standpunt, dat hij zich niet waagt aan tv-voorstellingen. Hij voelt zich niet gerust voor de camera's en zegt het niet te kunnen hebben als hij zijn pu bliek op enige wijze zou teleurstel len: ..bovendien maak ik geen goed plaatje" is zijn argument. Wel wil hij zijn mening ten beste gen over het Nederlandse cabaret, en, zegt de VARA, dat heeft hij een paar jaar geleden voor onze camera's ook gedaan, ter gelegenheid van het jeugdfestival in Velp. Wie dus hoopt, in oktober via de BRT in het zuiden van ons land een voorstelling van Wim Kan op het scherm te kunnen zien, komt bedro gen uit KERKRADE Een felle brand woedde gisteravond in de hoeve „The- len" aan de Vinker3traat te Kerkra- de. Een hoeveelheid van 3000 balen pas gemaaid hooi ging in vlammen op. De hooischuur werd nagenoeg ge heel vernield, terwijl ook het dak van het aangrenzende woonhuis een prooi der vlammen werd. De totale schade wordt geschat op ruim 100.000 gulden. Kruiswoord-puzzel (Van onze radio en tv-redactie) HILVERSUM Vanavond wordt het een uiterst moeilijke televisiekeus, want AVRO en KRO laten resp. op Ned. 1 en 2 op hetzelfde uur (9.20) hoogst aantrekkelijke en belangrijke uitzendingen beginnen. Het zijn beide gedramatiseerde proces sen van onthullende allure. Op het eerste net een bijna twee uren durende Franse pro- duktie over Mata Hari, de ge heimzinnige spionne uit de eer ste wereldoorlog, op het tweede een Britse, inhoudende de zaak tegen de schrijver Oscar Wilde, welke in de laatste jaren van de vorige eeuw diende en van een gevierd rijk man een verloren dronkaard maakte. In 1917 wordt Mata Hari gearres teerd op besehuldiging van spionage en hoe ze ook ontkent, ze wordt ter dood veroordeeld. Zij valt voor een Tv-gesprekken met verkeersinvaliden (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VARA-tele- visie zal dinsdagavond a.s. vrijwel de gehele rubriek „Achter het Nieuws" wijden aan gesprekken met verkeers slachtoffers, die blijvend invalide geworden zijn door hun ongeluk. Men kon deze gesprekken voeren door medewerking van de betrokkene nen zelf en door tussenkomst van het Verbond voor Veilig Verkeer, het re validatiecentrum in Leersum en het Amsterdamse Burgerziekenhuis. „Wij hebben niet de illusie, dat wij door deze uitzending verlaging van de rampzalige cijfers betreffende de verkeersslaehtoffers die elk jaar verschijnen, bereiken", zeggen de re dacteuren van de actualiteitenrubriek die zich hiervoor inspanden, „maar we laten het toch maar zien". peloton van twaalf zouaven in het bos van Vincennes bij Parijs. Niemand eist haar lichaam op. Het wordt naar de Sorbonne gebracht als studiemate riaal. Haar schedel alleen is tot nu toe bewaard en dient de wetenschap. Van het verhoor, dat achter geslo ten deuren werd gehouden, is steno grafisch verslag gemaakt. Vanwege de namen die er in werden genoemd werd bepaald, dat dit document 50 jaar lang geheim moest blijven. De halve eeuw is niet ten volle gerespec teerd: de Franse televisie heeft enige maanden geleden inzage gekregen en naar aanleiding daarvan deze docu mentaire gemaakt onder de leus: „Eindelijk de waarheid over Mata Ha- Maar... is dit werkelijk de waar heid? Over deze beruchte en beroem de vrouw zijn massa's boeken geschreven, vele films gemaakt. Haar geschiedenis is geromantiseerd en ver valst, niemand wist ooit het rechte. Komen wij dit vanavond wél te we ten? Authentiek In elk geval wordt het proces met alle bekentenissen en verdedigingen van Mata Hari, eens Gretha Zelle, authentiek uit de doeken gedaan. De Franse actrice Francoise Fabian spreekt woordelijk Mata Hari na. Een deel van de bekentenissen wordt in beeld gebracht en knap na gespeeld, hier en daar misschien een beetje lang, maar daarom niet min der interessant. Authentiek is eveneens, wat er wordt gesproken in de andere gere construeerde rechtzaak, die tegen de Britse auteur Oscar Wilde, van wie U dinsdagavond de verfilmde roman ,,Het portret van Dorian Gray" hebt kunnen zien. Dit proces vernietigde vrijwel de naam van een bijzonder gevierd dich ter en schrijver, een ware afgod van zijn publiek. Hij was schatrijk, leefde in grote weelde en verkeerde in de high socie ty. Plotseling kwam aan dit alles een einde: Wilde werd betrapt op het ple gen van homosexuele ontucht en dat nam het Britse publiek zelfs van zijn Horizontaal: 1. sierheester met bloemtrossen, 10. tovergodin. 11. plaats of plek, 12. muzieknoot, 14. meisjesnaam. 16. deel van het oog, 17. plaats in Gelderl., 19. vis, 21. scheik. element (afk), 22. zwakke, 24. bitter vocht, 26. myth, figuur, 28. geit, 31. plaats in Gelderl., 33. optelling, 35. telwoord, 37. zichtbare ader van een blad. 39. familielid, 40. latwerk, 42. gordel. 44. wat gesproken wordt. 45. teken. Verticaal: 2. nevenschikkend voeg woord, 3. kippenloop, 4. zwak, 5. ont kenning (Eng), 6. muzieknoot, 7. bloem. 8. giftslangetje, 9. lol, 13. no bel, 15. plomp, 18. iemand de achting geven welke hem toekomt 20. kookt men op, 23. voedsel. 25. waterplant, 27. rivier in Duitsland, 29. bakje, 30. inwwendig lichaamsdeel. 32 godin van de twist, 34. dof, 36. meisjesnaam, 38. tovergodin. 41. dam langs een water, 43. muzieknoot. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Deens, 5. ram. 8. olie. 9. vore, 10. lak. 11. deken. 12. neger. 13. ni, 16. al, 18. Denen. 20. regel. 22. kan. 24. idee. 25. lege. 26. San. 27. gelag. Verticaal: l.dol. 2. elan. 3. eiker. 4. Ne, 5. rok, 6. aren, 7. menie. 9. ver. 11. degel, 14. paris, 15 pekel. 17 Leda, 18. Dee, 19. naga. 21. Gen. 23. neg. 25. Roolvink neemt aanvulling terug grote lieveling niet. Het Het hem on verwijld in de steek, bekladde en ver guisde hem. Ook dit verjaarde proces is door de BBC opgerakeld. In deze tijd doet de schuld van Wilde minder pijn, velen bekijken die met andere ogen. De verslagen zijn gebruikt om de gebeur tenis, die eenmaal aller belangstelling had, openbaar na te spelen en ook in deze documentaire zult U dus de wer kelijk gevoerde dialogen kunnen be luisteren. U ziet: een moeilijke keus is het zeker. Toch raden wij U aan, die te bepalen en niet van het een naar het ander over te gaan: beter één uitzen ding goed volgen, dan twee half. Schade in de tonnen GULPEN In het uit de 14e eeuw daterende kasteel „Neubourg" te Gul pen is gisteravond voor de tweede achtereenvolgende dag brand uitge broken. Door de rijkspolitie wordt on derzocht of hier sprake is van brandstichting. De brand van dinsdagmiddag bleef beperkt tot een personeelskamertje. De schade bedroeg toen enkele hon derden gulden. Gisteravond brandde bijna de gehele zolderverdieping uit, alsook een gedeelte van de tweede etage. Het gehele gebouw liep boven dien enorme waterschade op. De tota le schade kon nog niet precies wor den vastgesteld, maar loopt in de hon derdduizenden guldens. In het kasteel is sedert meer dan tien jaar een hotel gevestigd. Dit zal voor de rest van dit jaar niet meer opengaan De brand werd ontdekt door enkele hotelgasten die in het park achter het kasteel zaten. Alle kostbaarheden, an tiquiteiten, schilderijen en hotelzilver konden worden veilig gesteld. „Broodbezorging tioor A*/at hu Young in gevaar DEN HAAG De ziekenhuiskosten en de kosten van klinisch specialis tische hulp gedurende het eerste jaar van de behandeling zullen niet onder de Algemene wet zware geneeskundige risico's vallen. Deze wijziging heeft minister Rool vink thans (in overeenstemming met de adviezen van de Sociaal-Economi sche raad, de Landelijke specialisten- vereniging en de Unie van assurantie tussenpersonen in het ontwerp van zijn ambtsvoorganger dr. Veldkamp aange bracht. Met dit besluit wordt tegemoetgeko men aan bezwaren van de particuliere verzekering. De ziekenhuiskosten en klinische specialistenhulp in het eerste jaar was achteraf door dr. Veldkamp in het ontwerp gebracht. De SER vond echter het gevaar aanwezig dat velen hun particuliere verzekering zouden opzeggen en dat de verzekering van overblijvende risico's dan te duur zou worden. Daarom is Veldkamps aan vulling nu weer teruggenomen. De hele problematiek van de verzekeringsrege lingen moet eerst maar eens grondig worden bestudeerd en aan het parle ment voorgelegd. In verband met de toestand van 's lands financiën kan het rijk niet meer dan 75 miljoen gulden als aan vullende bijdrage in de nieuwe verze kering storten. Aanvankelijk was dit bedrag op 150 miljoen vastgesteld. Finale Vierdaagse half uur later (Van o e radio- en tv-redactie) Le. HILVERSUM Dc NTS zal de finale van de Nijmeegse Vierdaagse vrijdagmiddag a.s. een half uur later uitzenden, en wel tussen 3.30 en 4.30 uur via Ned. 1. Naar het zich laat aanzien zal men dan een imposanter deel van de aan komst der wandelaars kunnen verto- Het ontstane tekort kan slechts wor den opgevangen door van de verzeker den een premie te heffen van 0.2 pro cent van het inkomen. De AWZ-pre- mie gaat 1 januari 1968 In, maar wordt niet geheven van 65-jarigen en oude- Minister Roolvink deelt de Kamer nog mee dat de aanpassing van de rijksbijdrage aan de loonontwikkeling pas 1 januari 1972 kan ingaan. De naam Algemene wet zware ge neeskundige risico's zal worden gewij zigd in Algemene wet (bijzondere) ziektekosten. In verband hiermee kan worden gesproken van de Algemene verzekering (bijzondere) ziektekosten. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering be schikt slechts over zeer beperkte mogelijkheden om in het lopende begrotingsjaar verhoging van uit gaven te compensaren door verla ging van andere uitgaven. Dit heeft minister Witteveen (Financiën) vo rige maand meegedeeld aan de vaste Tweede-Kamercommissie voor fi nanciën. ..Tegenvallers," zoals algemene salarismaatregelen of het tekort bij het landbouw-egalisatiefonds, uit gaven ter bestrijding van de werk loosheid en het tegengaan van vee ziekten, kunnen volgens de minister „in het algemeen niet tussentijds worden opgevangen door verlagin gen elders, tenzij de mogelijkheden daartoe zich toevallig voordoen." De verlagingen waartoe al door het interim-kabinet-Zijlstra was be sloten, maken het extra moeilijk nog verdere aanvaardbare compen saties te vinden. (gr.). 20.00 Stereo: Lichte gramm. muz. 20.30 Zomera vondmozaïek: gev. progr. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Boek- bespr. 22.45 Haarlemse Orgel- maand 1967: kerkorgelconc 23.13 Interview met een kunste- 18.00 Nws. 18.15 Act. Progr. uit Partis. 18.55 G brief. 19.00 Stereo: Zanj .Plano. IKOR: 19.30 Twee zen van geloven, eesprel; Kerk veraf en dlch' 18.35 Reclame. journ. 19.10 Van gewest to west. 19.30 Mensen in de sport. 19.53 Toeristische tips. STER. Reclai 20.00 i Pre- Journ. STER: 20.16 TROS: 20.20 N.V. Gebr. Dl1k (ln plano's). 20.32 87tt clnct: Killer's choice. AVRO: Mata-Harl, TV-ftlm. NTS: 23.15 - 23.20 Journ. Nederland II. NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame KRO: 20.05 Bill Dana Show. 20.30 Brandpunt-Europa. 21.20 De zaak Oscar Wilde. En gels TV-spel. STER: 22 10 Re clame. NTS: 22.15 Journ. KRO/RKK: 22.30 - 23.00 Fran- ?ftCUlev sslsl 1). film 19.30 Velvet. TV-.leugdfeui Niei 7.10 ■PHPHHI grammofoonmuziek. (7.30—7.32 Nieuws). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Voor de kinderen. 8 30 Nieuws. 8.32 Vakantletips. 8.45 Lichte grammofoonmu ziek. (9.35 Waterstanden). 10.00 Verzoekprogramma voor oude re luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Lichte grammo foonmuziek. 12.27 Mededelin gen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Aktualltel- ten. 12.50 Platennleuws. 13.0( solist ïziek ■Mi.., 13.30 Muztka- trip door Europa. 14.00 Pro menadeorkest met zangsoliste. 14.40 Stereo: Planorecital. 15.00 Muzikaal middag magazine. 17.00 Muziekprogramma voor longe mensen. 18.30 WH Ie we" wezen...: licht programma. Hilversum It 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym- 7.83 Lichte 1 en Portugal. 11.55 Beursberich ten 12 00 Licht orkest, I'M Mededelingen t b.v land- 12 30 Voor de land- -.40 Sportrevue. 13.01 13.10 Actualiteiten. 13 30 Stereo: Planorecital. 14.05 reisdoel. 14.50 Hou le aan je woord: een spel met en over taal en literatuur. VPRO: lo.30 Voor thuiszittenden. 16.02 Na- mlddageoncert: 1. Radio ka merorkest. klein omroepkoor en solisten. 2. Klassieke piano- ochtendprogramma. tie Frans. 13.00 Niei Uit de buitenlandse i AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 llu- ziekkantjes. 16.00 Nieuws. 16.02 17.00 Nieuws. 17.02 AC- TELEVISIE IIOR6IA 15.00—16.00 Rep. btnn< UTRECHT De Algemene be- drijfsbond voedings- en genotmidde len maakt zich ongerust over de toe komst van zijn leden-broodbezorgers. Het aantal levensmiddelenzaken en supermarkten dat brood verkoopt, neemt geleidelijk toe en dit proces zal 1 januari waarschijnlijk worden Deze ontwikkeling betekent vol gens de Bond voor huis-aan-huis-be- zorging minder omzet en voor de be zorger-verkoper een lager inkomen, als tenminste het huidige belo ningssysteem wordt gehandhaafd. Vrijwel alle verkopers krijgen nu na melijk een bepaald percentage pro visie van de omzet. Roeibootje sloeg om Vader en kind verdronken ZWOLLE De 33-jarige heer A. H. Jansen uit Olst is gistermorgen met zijn vijfjarig dochtertje Monica ver dronken in de IJssel. toen het plastic roeibootje, waarin hij met drie kinde dienstmeisje aan het va- Franqoise Fabian speelt de titelrol in de Franse gedrami tiseerde documentaire over de beruchte en beroemde spionne van Nederlandse afkomst Mata Hari. V kunt die vanavond op Ned. 1 bij de AFRO zien. Fijftig jaar is het geleden, dat deze geheimzinnige figuur, van wie de een dacht dat zij onnozel u-as en de ander dat zij een uitzonderlijk scherp verstand bezat, voor een vuurpeloton in de buurt van Parijs werd gezet en zo de dood vond. Een halve eeuw moest de waarheid over Mata Hari in ge heime archieven worden bewaard. zullen we nu iets meer te weten komen van deze veelbesproken en veel beschreven vrouw, die zich uitgaf voor Oosterse danseres en vele harten VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 TROS en AVRO 7.10 uur (NTS) gewestelijk nieuws. 7.30 uur (NTS) Mensen in de sport. 8.32 uur politiefilm uit de serie „87th Precinct". 9.20 uur gedramatiseerde documentaire „Mata Hari". Ned. 2 KRO 8.05 uur Bill Dana-show. 8.30 uur Europese Brandpunt, gewijd aan ontwikke lingshulp. 9.20 uur nagespeeld Brits proces tegen Oscar Wilde. 10.30 uur (kerkelijke zendgemachtigden) eerste deel van de film over Franciscus van Assisi. VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.30 uur gevraagde gewijde muziek. 8.00 uur zomermuziek (stereo). 8.30 uur amusementsprogramma. 10.45 uur Klaas Bolt bespeelt het orgel in ue Haar lemse St. Bavo. 11.15 uur gesprek met de beeldhouwer André Volten. Hilversum II AFRO 8.05 uur kunstkroniek. 8.40 uur Omroeporkest speelt klassieke en moderne operamuziek. 9.25 uur hoorspel „De revolutie van korporaal Var gas" (amusement). 10.55 uur Theo Strengers in ,,'t Mag geen naam heb ben". OPGAVE Vakantieadres Dringend verzoek, ow rakantle-adree via de uil da krant geknipte bon die w(j regelmatig op de advertentiepagina minstens een week van tevoren op te geven. Indien deze schriftelijke op. gave niet UJdlg tn ons bezit Is. kan de toezending ernstig worden vertraagd. DIRECTIE. De vlag brak zijn val een beetje voor hij scheurde. Hij kwam in een boom terecht, waardoor zijn val nog meer gebroken werd. De secretaresse van de bedrijfsleider die een dictaat opnamen uit het raam staarde, terwijl haar baas een zin overwoog, zag Jed uit de boom komen zeilen en gilde. Jed leefde nog, maar was bewusteloos en zo erg gewond dat de bedrijfsleider er bleek van werd en stond te bibberen. Hij besloot hem in de heesters te laten liggen tot er een dokter Er was in Silver Springs al in geen drie jaar een dokter geweest en debedrijfsl ider liet Jed alleen om het ziekenhuis in Haddon te gaan opbellen. Edna die aan haar bureau zat, nam de boodschap aan. „Dokter Moore is naar New York.... Nee, het spijt me, hij is al een poosje weg. Ik zal dokter Perkins waarschuwen en vragen of hij direct wil komen. Leg iets over hem heen, maar vervoer hem niet voor dokter Perkins er is.' Adele Perkins nam Edna's telefoontje aan met een hoga heldere stem. Zij sprak op een manier die Edna niet groot gebracht op dure kostscholen vreemd en geaffecteerd in de oren klonk. Edna vond altijd dat Adele koel en op een afstand was tegenover de stad en de bevolking, iets watzij niet de juiste houding voor een doktersvrouw vond. Adele zei dat dokter Perkins net was thuisgekomen, maar er was gebeld en hij was weer vertrokken. Zij wist niet waar het telefoontje vandaan was. Maar deed het er werkelijk toe? Dokter Ladd was er immers.... Geprikkeld, hoewel Edna zich voorhield dat er geen reden voor was, zei Edna tegen de telefoniste: „Geef me dokter Ladd alsjeblieft, Delia?" Terwijl de bel overging zei Delia: „Wat is er aan de hand, juffrouw Judson? Is er Iemand ziek geworden?" „Ongeluk in Silver Springs. Man heeft een lelijke smak gemaakt" „Zeg, het lijkt wel of Ladd niet opneemt." „Blijf bellen." Toen Edna enkele minuten later de telefoon neerlegde, keek zij ernstig en bang, want er was een onmogelijke situatie ontstaan een spoedgeval zonder dat er een dokter in de stad was. Zij greep de telefoon en zei: „Delia? Luister, kijk eens uit het raam om te zien of de wagen van dokter Moore er nog staat. Misschien is hij nog niet weg. Als hij er niet meer is, is de dokter al naar Cabot Pitch en daar is geen telefoon. Bel de politie en probeer of ze hem kunnen opsporen. Bel me dan terug." Delia zette haar koptelefoon ef, sprong van haar kruk en keek uit het raam zo ver zij durfde. Nergens was de jeep te bekennen. Terwijl de twee andere telefonistes naar haar keken, probeerde zij zo kalm mogelijk de politie op te bellen. Moore had werkelijk in de stad geparkeerd, maar hij had de jeep in een steeg tussen de apotheek en het telefoonkan toor gezet. Daardoor kon Delia hem van de eerste verdieping af niet zien. Hij sprak op dat ogenblik met Dr. Harlan Greer, een rustend, rijke chirurg uit New York. Greer zei: „Aha, Moore, juist de man die ik wil ontmoe ten," op het zelfde ogenblik dat Moore zei: „Hoe maak je het, Greer? Je landerijen hebben niet veol van de droogte te lijden gehad, is het niet?" „Gelukkig niet. Kom eens even hier, ik moet je spreken." Hij trok Moore mee naar een stil plekje van de weg voor de apotheek, vlak voor het raam waar ze geen last hadden van de winkelende mensen op het trottoir. Greer was een magere man met lange handen. Hij zag er geleerd uit, heel anders dan Perkins, maar volgens Moore waren ze allebei even verslingerd aan hun vak. Greer zei: „Ik hoor dat je een nieuwe man bij je etaf krijgt. Is dat zo?" „Ik wou dat het waar was. Ik hoop nog alleen." „Wat is er met de man gebeurd die je had? Ik hoorde dat hij Ziek is." „T.b.c. Het hele ziekenhuis schrok enorm toen het bekend werd." „Ik mag wel zeggen... dat ik net op weg ben naar War wick. Misschien heb je gehoord dat ze me een beetjecollege, laten geven voor de medische studenten? Ik vind dat prettig. Ik zou echter meer over die nieuwe man willen horen. Er komt heel wat meer voor kijken om hier een goed dokter te krijgen, dan je zou denken. In mijn tijd, toen ik nog jong was, zou ik er beslist niet over gedacht hebben. Plattelands dokter.. Maar misschien moeten we het anders zien. Een stad als Haddon is eigenlijk geen platteland meer Wordt vervolgd Drumrecord Het klcine Noorse plaatsje verbeterd Gjoevik heeft nu ook een wereldrecord houder. Popmusicus Arild Kristi- ansen sloeg 49 uur onafgebroken op zijn drums. Hij verbeterde hier mee het oude record van 47 uur en 34 minuten van de Engelsman Rory Blackwell. Na 24 uur roffelen moest Kristiansen al drummend verhuizen omdat het de buren te bar werd. De 19-jarige Noor was na twee dagen en nachten niet bijzon der moe, in tegenstelling tot Black well die destijds zuurstof kreeg toe gediend en na gedane arbeid moest worden weggedragen. De twee andere kinderen werden door het dienstmeisje en een kampeer- der gered. Noorse defensie order voor DAF EINDHOVEN De DAF te Eindho ven heeft van het Noorse ministerie van defensie opdracht ontvangen tot levering van 24 scheepsmotoren met een vermogen van 135 pk. Deze moto ren worden geplaatst in boten der genie, die gebruikt worden voor het opduwen van drijvende pontons. De onderhandelingen over deze levering dateren van november van het vo rige jaar. B&CK GEBZUDCT ZM RUGPAXETOM AAN DE ETRAALSTUWINC? FAN DE PLOEGERS TE ONTNOMEN.. Goklustige Singapore hadden dertig ItOimon nonnen van een Boeddhis tische tempel in een loterij 85.000 gulden ge wonnen. Men besloot de helft er van te belenen in een pandjeshuis. Op weg naar de tempel met de rest van het geld werden de zusters overvallen door vier gewapende die al het geld i Zij zagen hierin een aanwyzing dat er geen zegen op de prijs rustte en gaven daarom het beleende geld alsnog voor liefdadige doeleinden. SUKKELTJE EN BRUUNKE 12. „We zullen wel even goed voor u zoeken!" biedt Stikkeltje aan. Hij zoekt met Bruunke de hele zaal maar geen tover hoed! „Uw hoed is misschien tóch wel weggewaaid door dat bovenlicht, toen u een dutje deed!" zegt Stik keltje. „Weet u wat u zou kunnen doen? Een advertentie plaatsen en een beloning uitloven voor de vinder. Zal ik het voor u doen?" „Och, da's geoed!" zegt Ouwe Pim lusteloos. *s Avonds staat eT in het Bosdorpse Nieuwsblad een grote advertentie: „VERLOREN EEN GE DRAGEN TOVERHOED IN GOEDE STAAT. TEGEN TOVERACHTIG GROTE BELONING TERUG TE BEZORGEN BIJ OUWE PIM DE TOVENAAR, SNEEUWBERG, ALHIER!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9