Weekagenda Richtlijnen voor Warmond en de recreatie van Kagerplassen Fel protest tegen Warmonds plannen G. Brinksma directeur Royal Leiden en Cuyk VERF NIEUWE LEIDSE C0URAN1 VRIJDAG 21 JULI 1967 2 Vrijdag 21 juli 8 Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Ge. ud Akkerhuis. Maandag Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsvergade- ng. Den Haag Zuiderpark. 2 uur: fysneuj. Dinsdag Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds ed. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur hr. Emigratiecentrale. Den Haag Zuiderpark, 2 u Ivanhoe. Woensdag Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: ireekuur sociale raadsvrouw. Den Haag Zuiderpark, 2 uur: Hoi van het 'Kokoseiland Scheveningen Oude Kerk, 8 uur: or- !le!concert Sander van Marion, met fagot- Henk de Wit Donderdag Stadhuis, Burgerzaal. 4 uur: opening oemententoonstelling Rijnsburg Lei- Waaggebouw door A. de Zoete, wrzitter van Fleurop Nederland. Hortus Botanicus, 4 uur: opening ten- onstelling reptielen en amphibieën. Den Haag Zuiderpark, 2 uur: Do avonturen van Dik Trom Delft Nieuwe kerk. 8 uur: orgelcon- I ït. Jan J. van den Be ra. Vrijdag Xoordwijk-Biimen Hervormde kerk. irgelconcert Piet van Egmond. Den Haag Kloosterkerk. 1 uur: or- Ibespeling Bernard Renooy. 'Den Haag Zuideipark, 2 uur: toneel- Arena met „De kleine en de groto iiing". Zaterdag (29 juli) l Den Haag Zuiderpark. 8 uur: Meat Stars. Dagelijks in Den Haag üircus-theater Scheveningen: tot en met 8.15 uur. musical Anatevka, l« iftviljoen-theater, tot en met 31 aug. li nandags geen voorsteling) 8,30 u. show Wim Sonneved). Welke apotheek? 0 Geopend voor spoedeisende gevallen: :n-apotheek. Haven 18. tel. 20085. Op zaterdag 22 juli is in Leiden, 's-mor. 8 tot 12 uur, voor spoedeisende rallen bovendien geopend: apotheek ïijst. Steenstraat 35, tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht- an apotheek R. van Bi-eest Smal- obürg te Leiderdorp wordt waargeno- en door de Haven-apotheek. De Oegstgeestse apotheek en apotheek oorschoten zijn de gehele week geopend. Een dokter nodig? taterdagmiddag 12 uur.de. eigen als hij niet met vakantie is. raad- sgeh. Daarna de dokterstelefoon bellen: naai 2. Films Camera (7 en 9.15 uur, zondags ook uur): Drie nachten van liefde (18 2.30 uur: Gullivers reizen talie STUDIECOMMISSIE VAN VVV BRENGT RAPPORT UIT ïftijden). Lido (2.30 (18). Luxor (7 i hiep een ian '66. Bex (2.3 9.15 uur): Arizona 9.15 uur): Die knots- I' tkkc kerels in hun vliegende kratten D. 9 Studio (2.30, 7 en 9.15, zondags ook :i 15 uur)Sla nooit een vrouw, zelfs 9 et met een bloem (18); 10.30 uur: Flip- r (a.l.). 9 Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur, zondags 15,"4.30, 7 en 9.15 uur): Caprice (14). Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijd olgende tij den geopend Lindestraat lb maandag geslotei nsdag 011.15 u. eu 13.30—17J5 u. oensdag gesloten, donderdag 13.30- 15 u, vrijdag 911.15 u. en 13.3018.4o zaterdag 8—11.15 a en '3.30—16.30 .t Van der Werfstraat 39: maandag en nsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 30-17.15 u„ donderdag 8.30—11.15 er 3018.15 u„ vrijdag 8 30—11.15 a et 30-18 45 u., zaterdag 7.30-11.15 en 30-16.30 a Molenrauseum [Molen De Valk: geopend dinsdag to» met zaterdag van 10 tot 5 uur zon- !s van 1 tot 5 uur. Maandags geslo- TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten- onstelling BaLi, beeld en droombeeld 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling Dansen nu, van 7 juli tot 6 aug., dage- ifcs van 10 tot 5. zondags van 1 tot 5 Tentoonstellingen Waaggebouw (Aalmarkt): bloementen- onstelling, van 28 juli tot en met 6 'gustus, dagelijks van 10 tot 22 uur. Oranjerie Hortus Botanicus: tentoon- elling van reptielen en amphibieën. van juli tot 10 augustus, dagelijks van 9 tot "i van 2 tot 5 uur. Wassenaar: kunstzaal Hetrff, Hoflaan 7, "toonstelling van wandkleden door Ca- •e v, d. Meer, van 24 juli tot en met 16 maandag t.e.m. zat. van 10 tot 5 'vendien op dinsdag van 8 tot 10 'ndegs gesloten. (Van een onzer redacteuren) WARMOND De recreatie- studiecommissie, in september 1964 in het leven geroepen door de toen malige VW-voorzibter J. H. Th. Tijdhof, heeft een 24 pagina's tellend rapport uitgebracht, waarin enige „gedachten over de ontwikkeling van Warmond als recreatie-centrum in het groene hart van Holland" wor den gelanceerd. De WV is, zo blijkt uit dit rapport, van mening dat: bouwen in de Zwanburgerpolder ten enenmale onaanvaardbaar is, er een directe verbinding tussen Warmond en de binneh War- monds grondgebied vallende Kagerplassen moet komen; de schade die het natuurschoon op en rondom de Kagerplassen heeft geleden hersteld moet wor den. Zoals bekend is ook het gemeente bestuur van Warmond, kort nadat de VVV het initiatief daartoe had geno men, zich met de recreatie van en rondom Warmond gaan bezighouden. Bij het maken van de plannen is er geen overleg geweest tussen gemeente en VVV, waardoor er nu twee plannen op tafel liggten. Wat het gemeentelijke plan behelst, zal maandag bekend worden. Ook de VW is daarvan volkomen onkundig. De mogelijkheid bestaat dat beide meentelijke plan op een groot aantal punten zal verschillen van dat van de VW. In elk geval bestaat er wel verschil van mening over de toekomstige bestemming van de Zwanburgerpol der. Het gemeentebestuur wil de pol der gaan bebouwen, waarmee de raad al akkoord is gegaan, terwijl de WV zich fel tegen worj«gbouw in de Zwan burgerpolder vers» De VW voert daarvoor blijkens het rapport onder meer de volgende argu menten aan: een oeververbinding, die voor een woonwijk in de polder nodig is, zal de zeilsport ernstig belemmeren; de „skyline" van Warmond zal worden bedorven en een prachtig pol derlandschap met zeldzame weide- en watervogels zal verloren gaan; Een woonwijk in de polder bete kent een onlogische stedebouwkundige groei van Warmond; de nieuwe woonwijk zal lang van openbaar vervoer verstoken blijven; de kerken komen aan de zelfkant van de bebouwde kom en de scholen zei excentrisch te liggen. Volgens de VVV moet in plaats van in de polder ten noordwesten van d< Herenweg worden gebouwd. Meer creëren Over de plaats van Warmond in he plassengebied merkt het rapport op dat Warmond aan verschillende voor waarden zal moeten voldoen, wil zij het frankeerstempel „watersportcen trum" waar maken. Het dorp moet goed bereikbaar zijn over het water, in het bijzonder voor zeilboten. Als mogelijkheden daartoe worden genoemd: verbreding van de Groote Sloot en de Leede. Om de molen van- Cozijn te behouden, zal de Leede ten zuiden van deze molen on vergraven moeten worden. Nog beter zou het volgens het rap port zijn als in de Zwanburgerpolder een meer werd gecreëerd. De polder daartoe, vanaf een punt bij de boerderij De Eenzaamheid tot eei punt bij de Gemeentehaven in War mond, vergraven moeten worden. Er ontstaan dan twee polders met daar tussen een meer dat Warmond direct aan de plas brengt. Door dit nie meer en de verbrede Groote Sloot een aanzienlijk groter bezeilbaar wateroppervlak worden verkregen. aan hoe Warmond ook verder interes sant kan worden gemaakt. Gewezen wordt op de wenselijkheid van een aan open water gelegen horecabedrijf, waarvan de exploitatiebasis zou kun nen worden verbreed door daaraan o.a. een jachthaven, een zeilschool en een jeugdhotel te verbinden. In de Hofpolder zouden een zwembad, ruiter paden, tennisbanen en andere speel- en sportaccommodaties kunnen ko men. De ligplaatsgelegenheid zou kunnen worden uitgebreid door aanleg van jachthavens in de Veerpolder, waar van de voordelen zouden zijn: bereik baarheid over de weg en ligging bij het dorp en direct aan open water (verbrede Groote Sloot). Ook zouden de Warmondse bedrijven naar deze Veerpolder kunnen worden ver plaatst. Natuurschoon Het rapport breekt een lans voor het behoud van het natuurschoon in het Kaaggebied. De ontsieringen door woonboten, campings, caravans en zo merhuisjes zijn de samenstellers van het rapport een doorn in het oog. Ze stellen dan ook voor de woonschepen onder te brengen in woonschepen havens en de caravans op campingterreinen. Deze havens en ter reinen moeten goed bereikbaar zijn, voldoende parkeergelegenheid moeten hebben en voorzien moeten zijn dagwinkels. Als mogelijke plaatsen voor zulke terreinen worden genoemd plaatsen ten noordoosten van het dorp, in de Boterhuispolder, bij het daar gelegen parkeerterrein, en bij de buurtschap Zevenhuizen. Ten aanzien van de oeverrecreatie merkt 't rapport op dat vele voorzie ningen nodig zijn, zoals goede aan- en afvoer wegen, voldoende strandjes, zpeehveiden, piasvijvers en sanitaire voorzieningen, veel bebossing en maat- Veerpolder Om vanuit Warmond direct aan de plassen te komen, zou een recreatie- weg door de Hofpolder aangelegd kun nen worden. Met de ontsluiting van de Hofpolder zou tegelijk de mogelijk heid worden geopend een zwembad aan te leggen, dat vanuit het dorp en vanaf het water goed bereikbaar is. Het rapport noemt vijf mogelijkhe- ;n om tot voldoende openbare aan- leggelegenheden te komen en geeft Als het aan de VVV ligt, blijft het landelijk karakter bewaard. De molen van Cozijn (links op de voorgrond) zal niet verdwij nen, maar de Leede, waaraan de molen ligt, zal een stuk breder worden, als de wensen van de VVV worden gehonoreerd. regelen die voorkomen dat de oeverre creatie wordt vermengd met de wa tersport. De oeverrecreatie is gedacht aan de Zijl bij de omgeving en langs de ver brede Groote Sloof. Voor Leidenaars zijn deze terreinen makkelijk bereik baar. Voorkomen moet worden dat de oeverrecreatie zich naar de Zwanbur gerpolder verplaatst. Recreatieschap Het rapport wordt besloten met de suggestie alle bij de recreatie betrok ken instanties en organisaties te beli chamen in een Recreatieschap. Dit instituut zou de recreatiebelangen in het hele Kagerplassengcbied en wel licht ook dat van de Brasem kunnen behartigen. Het zou o.m. werken op recreatief gebied kunnen uitvoeren, zorg kunnen dragen voor het onderhoud van stei gers en waterkampeerplaatsen, het na tuurschoon in stand kunnen houden verbeteren en een vuilnisophaal dienst voor het plassengebied kunnen instellen. Kosten De samenstellers van het recreatie rapport zijn VVV-voorzitter G Kamsteeg, VVV-secretaris H. M Tromp, ir. E. Eykelboom en prof. dr. H. Kuiler. Zij hebben o.a. besprekin gen gevoerd met de Nederlandsche Heidemaatschappij, het Instituut Stad en landschap van Zuid- Holland en hebben een bezoek gebracht aan het recreatiegebied Dé Brielse Maas. In hun rapport wijzen zij erop dat de Kagerplassen niet alleen plaatse lijk, maar vooral ook regionaal en - landeijk van betekenis zijn. Warmond kan economisch profijt van zijn lig ging trekken en ook zijn inwoners la ten deelnemen aan de recreatie, als daartoe de mogelijkheden worden geschapen. Over de kosten van een en ander LEIDEN De heer G. Brinksma is benoemd tot directeur van de in Leiden en Cuyk gevestigde fabrieken van de Royal Typewriter Company. Hij volgt als zodanig de heer F. J. Berrendorf op, die geheel is belast met de leiding van Willy Feiler G.m.b.H. te Berlijn en Offenburg, evenals Royal Typewriter Company deel uitmakend van het wereldcon cern Litton Industries. De heer Brinksma werd in 1932 te Leiden geboren. Zijn schooltijd bracht hij door in Zutphen. Na het behalen van het einddiploma HBS-a trad hij in dienst van het accountantskantoor Th. en L. Limperg in Amsterdam. Tegelijkertijd studeerde hij in de avonduren accountancy en economie. In 1965 deed de heer Brinksma zijn intrede bij de Royal fabrieken. Het opzetten en inrichten van de bedrijfs administratie was zijn eerste taak. In 1961, hij was toen nog geen 30 jaar, werd hij als financieel manager in de directie opgenomen. De Nederlandse Royal-fabrieken ge ven in totaal aan meer dan duizend personen werk. Meer dan de helft hiervan heeft betrekking op de fa briek in Leiden. De nieuwe directeur woont in Voorschoten. heeft men zich niet het hoofd gebro-1 meester en wethouders overhandigd ken, omdat men ervan overtuigd is en zal aan alle belanghebbenden wor- dat de plannen die de gemeente in den toegezonden. De bedoeling ervan petto heeft, zeker niet goedkoper zul- is richting te geven aan de gedachten len zijn. die over de ontwikkeling van het Ka- Het rapport is gisteren aan burge- gerplassengebied bestaan. Open brief van Warmelda WARMOND Naar aanleiding van de Warmondse plannen meent het bestuur van het Historisch Ge nootschap Warmelda met een open brief te moeten reageren. Het dagelijks bestuur van het te Warmond gevestigde Historisch Ge-, nootschap „Warmelda", wil reeds heden, nu een lang voorbereide aan slag op het in dit dorp nog aanwezige natuurschoon in de openbaarheid komt, door middel van deze open brief, met klem protesteren tegen het plan van het gemeentebestuur tot bebouwing en ontgronding van de Zwanburgerpolder. De in 1632 gestichte Zwanburger polder is mede door de arbeid van vele generaties Warmonders gemaakt tot het fraaie polderlandschap op de grens tussen Warmond en de Kagerplassen. dat wü thans kennen. Gedurende eeuwen hebben staatslieden, kunste naars en „gewone" mensen, in woord, beeld en schrift, de lof bezongen van dit polderland, het uitzicht erop vanuit de huizen lan-gs de Leede en 'het uit zicht op het dorp vanaf de Kagerplas sen. De grillige verkaveling en de kron kelende poldersloten herinneren nog aan de tijd dat de wateren van de Oude Rijn naar het Haarlemmermeer stroom den. Verscheidene percelen land en sloten in de polder dragen nog eeuwen oude namen, die op geen enkele kaart staan vermeld. De Kleine hakhoutobos- de polder vormen een historisch probleem dat wellicht thans aan een oplossing toe is (vergelijk Spiegel His- toriael, jrg. 2 nr. 6). De poldermolen, eigendom van en onlangs geheel ge restaureerd door de Rijnlandse Molen stichting, de bij velen bekende „Mo len van Cozijn". ïs een der fraaist» van het polderland ten noorden van Leiden. De belangrijkste reden voor dit pro test is echter 'het feit dat een gemeen tebestuur in de tweede helft van de 20e eeuw een stuk „groen" in de rand stad Holland, aansluitend aan de Ka gerplassen, wil opofferen aan huizen bouw en zandwinning. En dit in eer tijd dat steeds meer behoefte gaat bestaan aan groene zones ten behoeve an de recreatie Niet alleen Gelukkig staat ons bestuur niet al leen in deze kritiek. De Koninklijke Watersportvereniging „De Kaag" schreef reeds in juli 1964 in een nota aan het Provinciaal Bestuur, dat zij een „consolidatie van de bestaande, historisch gegroeide toestand" van de Kagerplassen het liefst zag. „Bijna iedere wijze van uitbreiding van de accommodatie in het watersportgebied komt in strijd met de belangen van landschappelijke en andere aard. On dermeer zou hierdoor de boerenbe- drijvigheid, een onmisbaar clement in liet gehele landschapsbeeld, worden ingekrompen. Iedere verdere verklei ning van het groene gebied rond de Kagerplassen moet eveneens zoveel mogelijk worden tegengegaan: geen uitbreiding in de richting van het plassengebied van de aan de plassen gelegen dorpen", aldus deze nota. Het uitbreidingsplan Warmond in de Zwanburgerpolder en het zand- wi'nningsplan in deze polder, worden door genoemde vereniging, die ruim 2000 watersporters op de Kagerplassen vertegenwoordigt, ondubbelzinnig af gewezen. Maar ook d« burgerij van Warmond heeft zich. in een door haar VVV op 17 april j.l. belegde „hearing", tegen deze plannen uitgesproken. De voor zitter van het VVV merkte o.m. op dat de bebouwing in de Zwanburger polder onder geen beding mag plaats vinden, omdat hiermee een onherstel baar verlies aan het natuurschoon zou worden toegebracht. Met deze ziens wijze bleek het overgrote deel vai zeer vele belangstellenden het geheel eens te zijn Reeds vele jaren geleden zijn er pogingen gedaan door het Warmondse gemeentebestuur de Hofpolder, het polderland tussen het Huis te Warmond en de Kagerplassen, te bebouwen. Dank zij protesten van vele kanten zijn deze plannen nooit ten uitvoer ge bracht, iets waarvoor de huidige gene ratie nu dankbaar is. Het vandaag gepubliceerde plan i: echter groter-en serieuzer van - opzet en het zal daarom meer moeite kosten ook dit tegen te gaan. De komende generatie zal ons echter zeker dank baar zijn wanneer dit zou geschieden. Nu vandaag wel de meest ernstige aanslag op het natuurschoon van War mond, ooit in de historie van dit dorp gedaan, is bekend gemaakt, wil het Historisch Genootschap „Warmelda" reeds nu dit protest laten horen en roept het allen, zowel particulieren als verenigingen en instanties, op ook hun ideeën hierover kenbaar te maken. A. G. van der Steur voorzitter Mej. S. H. N. Paardekooper secretaresse P. A. B. Bakkers penningmeester. Raad Oegstgeest OEGSTGEEST Donderdag 27 juli half 8 komt de gemeenteraad bijeen. Agenda: beëdiging en installatie van mr. J. Poesjes: benoeming van een lid van de commissie voor de financiën en het onderwijs in de vacature C. J. La- gas; herstemming over het voorstel in zake de stichting van een RK ulo school. BELANGRIJK AUTONIEUWS Als de veiligheid, het comfort en de kwaliteit van een bepaald auto merk onbetwist blijkt, als de ser vice van de dealer uitstekend is. als de onderhoudskosten van de wagen tot 'n minimum worden be perkt en als U het hoogste bod krijgt voor een in te ruilen auto Wat beslist U dan? Juist! De aan koop van een nieuwe Ford (al v.a. 5995,-) bij Automobielbedrijf Rijnland N.V., Laromenschansplein 6. Leiden. 01710-30325/42451/24647. Liefdewerk van de H. Cunera LEIDEN De bisschop van Rotter dam. mgr. M. A. Jansen, heeft tot lid van het bestuur van het liefdewerk van de heilige Cunera benoemd mr. J. A. Nota, Lorentzkade 57, Leiden. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: J. Lijten, voorzitter; mr. G. W. M. Gründemarm, vice-voorzitter; ir- H- A. Meijer, secretaris; G. W- M. Smits, penningmeester; Th. A. J. de Wit; mr. J. A. Nota. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Robbert Hen- drikus Karei Aat, z v R A A N van Benten en H J C W Jagers; Thecla Geertrudis Maria Theodora, dr v J A M Herszach en T G M v d Vel den; Marcel Leonardus Josephus. z v J W Olijerhoek en W H M Spruit; Laurentius Leonardus, z v T J Ja cobs en M C Rotteveel; Hendrik, z v K Borsboom en C Buijs; Pieter An thony Johannes, z n P A Plezier en J de Vos; Christian Andreas, z v H R Kobel en G Kestenholz; Monique, dr v F Red el en A M de Jong. Gehuwd: E J D Haslïnghuds en E Vollen; J C M van der Meer en H Noordermeer; R Verhoeven en M Weeda: J Bronmeijer en L M Lam- boo; J C Zuidgeest en M E Perquin: S J C van Zandwijk en J H H V Breuring; N Riethoven en J J Ros kam; P van Daalen en E E Dubbe- laar; G Verhoogt en- H J Vinkesteyn. Overleden: F W Aydogdu, 7 dagen, dochter; J J Dubbedam, 82 jr. man; C Stuoten, 69 jr. wed v J P Jong bloed; N van der Lelij, 39 jr, man; J J de Jong, 79 jr, man; A M Calon, 80 jr. vrouw: A Riipma. 4 maanden, zoon. Ondertrouwd: A Regeer en W Kuhn; J J van den Assem en J Bors boom; H Braggaar en C J Verhoogt; S O Pattikawa en L W Hehamahua; I van Weerlee en A Vertelman; D Koet en W Borst;; P C van der Klaauw en C Flippo: E M Storm en J H Mulder: F C S M van der Meel en A M A van der Sanden; A J Dub- belaar en J B Ladan; C J H de Jong en M J v" Goozen; F J J Buijtendijk en M M Petit; B Groenendijk en M van der Neut; G C Vreman en W de Vries; J R Smits en C M Wolters: H Kijk in de Vegte en A A Ranselaar. Zomerfeest Leiderdorp LEIDERDORP Het zomerfeest wordt gehouden op donderdag 24. vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus. Op het open terrein aan Ockenrode zal een kermis worden opgericht. Over de Tollenaersingel zal boegspriet worden gelopen. Op het programma staat ook een puzzelrit voor fietsers en wanda- laars. A^rVaele* behang - glas I eve h Jaa, l 165 tel.26259 lellen Amerikaanse mennonieten zorgen in doopsgez. kerk LEIDEN Ter gelegenheid van het wereldcongres der Mennonisten doopsgezindendat zondag te Amsterdam wordt geopendmaakt het koor van het Eastern Mennonite College uit Harrisonburg in de Verenigde Staten een toernee door een aantal landen van Europa. De serie Geist- liche Konzertezoals deze op de folders werden genoemdbegon gisteren te Leiden in de Doopsgezinde kerk. Op genoemde folder stond het ge hele repertoire van de toernee ge noemd; dirigent Earl M. Maust kon digde steeds bij het begin van de drie groepen, waarin het programma verdeeld- de nummers aan. Nu is de Doopsgezinde kerk ideaal te bezingen, indien deze niet geheel gevuld is (er waren ruim honderd belangstellenden) doch een spreker, die niet van de kan sel gebruik maakt, is moeilijk te ver staan- Het programma bestond in hoofd zaak uit geestelijke liederen van Ame rikaanse herkomst. Er waren compo sities bij. die van grote vocale beteke nis genoemd mogen worden. Waar dit in mindere mate het geval was, trof in elk geval de boeiende herschepping. Zoals men van de plaatselijke predi kant vernam bestaat dit koor louter uit amateurs. Als ik een vergelijking tref met onze koren en hun klassering in afdelingen verband met concoursenzou ik dit groepje van 26 zangers en zangeressen moeilijk weten onder te brengenZe worden voortreffelijk getraind. Het koor in zijn koorkledinq vestigde van de eerste Psalmen (23. 25. 27 en 33) af een indruk, dat hier met grote over tuiging wordt gezongen. Dit kan haast niet anders, gezien de wijze,, waarop deze studenten aan het internaat in Harrisonburg worden voorbereid op hun taak in de wereld. Naast de we tenschap wordt ook de kunst beoefend en daar kreeg men nu gisteren wel een treffend bewijs van. Alle stemgroepen klonken zeer mooi in de zachte nuances en sonoor in het forte. In het bijzonder boeide het be heerste diminuendo ln sommige slot passages. Ook meer virtuoze meiismen klonken moeiteloos. Indruk maakten vooral het tedere I have a Mother Ln the Heavens voor solo- en bromstemmen. The promised Land, Holy God. we praise Thy Name, Wondrous Love en vele 2ndere Hymns en spirituals. Het concert werd met grote aandacht beluisterd en door de predikant van de Leidse gemeente met een in de Engel se taal gesproken gebed gesloten, waar na het koor de zegenbede The Lord Bless you and Keep you zong. Na af loop was er in de aangrenzende zaal gelegenheid met dirigent en zangers kennis te maken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Henri Welbooren. SCHUDEL'5 dZVlu CITROEN NV DL CONDOR. DISTILL l LR DE RIJ ILIDLN

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3