Regeling gisteren dooperkenning bekrachtigd y Het Nieuwe Testament voor de B Nieuw verschenen boeken Moderamen en episcopaat voor eerst bijeen DR.DE RU: RELOFTE VOOR DE TOEKOMST Uw probleem is het onze... Gestikt in een duikbril Keus gemaakt uit talrijke stamtalen woord voor vat tdaag Wie rijn kruis niet opneemt en achter Mij gaat, is Mij niet waardig. Wie zijn leven vindt, zal het verliezen, maar wie zijn leven verliest om Mijnentwil, zal het vinden. (Mattheüs 10 38. 39) Wie zijn kruis niet opneemt en achter Mij gaat. Hier is geen discussie meer mogelijk. Het is alles of niets, zoals het bij Jezus altijd gaat om alles of niets. Dit is de boodschap, die Zijn discipelen moeten brengen de boodschap, die Hij met Zijn eigen leven zou bezegelen. Voor velen zal Jezus' woord wel te zwaar geweest zijn. Wat Hij zegt is interessant, ongetwijfeld. Het is het denken waard. De wereld zou er heel wat beter uitzien, als iedereen zou leven naar wat Hij leert, maar Dat woordje „maar' staat miljoenen mensen in de weg. Jezus vraagt van ons niet alleen, dat wij aandachtig naar Hem luisteren en onder de indruk zijn van Zijn woorden, maar Hij vraagt van ons ook een daad. Nil. Wie rijn kruis opneemt en niet achter Mij gaat, is Mij niet waardig. Wij lezen vandaag: Romeinen 1 1882. (Van onze kerkredactie) UTRECHT „Een historische gebeurtenis." Zo kwalificeerde dr. G. de Ru. preases van de hervormde synode de gezamenlijke bijeenkomst, die de Nederlandse rooms-katholieke bisschoppen en het moderamen van de hervormde synode gisteren voor het eerst in de kerkgeschiedenis hebben gehouden. In deze bijeenkomst werd dej echter uitgesloten, dat in enige her- Brieven die niet zijn voorzien vso naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen Geheimhouding Is verzekerd. Vra gen die niet onderling mei elkaar In verband staan moeten In af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden ingeslo- Vraag: Een bekende ging heeft een reis georganiseerd naar Oostenrijk en in het reisblad een foto opgenomen van een hotel met het onderschrift ..Uw onderko men in..."). Bij aankomst blijkt dat dit onder dak maar voor een deel van het reisgezelschap bestemd was. De rpst moest met de hele bagage van huis tot huis lopen om onderda.t tp vin den. Er bleken meer dingen niet te kloppen. Maar men was genood zaakt met minder genoegen ie ne men dan beloofd was. Wat is bierle gen te doen? Antwoord: De organisator van ei-n reis mag niet meer beloven dan hij geeft. Anders kan de gedupeerde zich tot de rechter wenden en scha devergoeding vragen. Hij zal e:hter «chade moeten bewijzen. Als mc-n echt slecht gehuisvest was en daar door inderdaad reisvreugde mocat missen, zal dit inderdaad het geval zijn. Nu moet men afgazien van de vraag of er overmacht was, ovefstro mingen bijvoorbeeld rekenen met de mogelijkheid dat de reisvereniging gedupeerd was doordat een hotelti- S snaar zijn beloften niet nakwam. an moet de reisvereniging wel iswaar trachten voor zich zelf en indirect voor de gedupeerden schade vergoeding in het buitenland te zoe ken. maar het valt meestal niet mee in het buitenland te procederen. Ook moet men grondig nagaan of er bij het bespreken van de reis niet mededelingen zijn gedann of voor waarden zijn gesteld, -Ue afwc.en van de mededelingen in het reisblad. Het reisbureau is bexend als be trouwbaar. Men kan zich dus als er echte klachten zijn. met goede hoop tot het bestuur wenden. Ook Kan men zich wenden tot de Algemene Nederlandse vereniging van reisbu reaus, Keizersgracht 213. Amster dam. maar waarschijnlijk zal ait niet nodig zijn. U ziet dat u al wat kan dc.pn voordat een beroep op do rechter noodzakelijk is. Vraag: Ik verdien een salaris, on geveer 1500 boven de welstands- grens. Ik loop kans werkloos te wor den. Kom ik voor werkloosheidsuit kering in aanmerking? Antwoord: Een loongrens bestaat na 1 juli alleen nog voor het zieken fonds. De werkloosheidswet geidt Binds 1 januari 1965 voor alle wera- nemers. wederzijdse dooperkenning getroffen. De rooms-katholieke geeste- j handeling van lijken en de kerkeraden en pre dikanten van de Nederlandse Hervormde Kerk krijgen de briefwisseling tussen het epis copaat en het moderamen toe gezonden, waarin de dooperken- bekrachtigd, die tussen beide kerken is ambtelijke bedie- \an Berkum uit Hattem verdronken, j ning is opgenomen. Daarbij zijn Andere kinderen liepen in het ondiep. ook brieven opgenomen van de gedeelte van het bad tegen het lichaam- je op en waarschuwde de badmeester. Vermoedelijk is het kind gestikt in zijn duikbril. HATTEM In de IJssel is gister middag de zeventienjarige B. Later uit Hattem verdronken. Hij was met zijn vriend aan het zwemmen en verdween plotseling in de diepte. Het slachtoffer is nog niet gevonden. HOUTEN In het zwembad De Trip in Houten is de twaalfjarige Paul Sar ton uit die plaats verdronken. De toe dracht is nog niet bekend. DEN HELDER De 31-jarige heer G. Haken uit Blokker die bezig was als wegwerker met reparatiewerkzaam heden aan Balgzandweg is gis teren tussen de middag in het Balg- zandkanaal gaan zwemmen en daarbij verdronken. Zijn collega's die hem hoorden roepen, konden hem geen hulp bieden omdat zij niet konden zwem- KEULEN In de Rijn is gisteren een Nederlandse jongen van twaalf jaar verdronken. Met een wat ouder vriendje was hij te ver in het water gegaan en door de stroom meegesleurd. Het vriendje kon de oever bereiken, maar de twaalfjarige jongen dreef af en verdronk. Hij was door de familie van zijn vriend meegenomen op vakan tie naar Duitsland. „Bensdorp niet in andere banden" AMSTERDAM „De hardnekkige geruchten, die de laatste tijd in bcurskringen de ronde deden, dat een bod op de aandelen Bensdorp is ge daan, zijn volkomen uit de lucht ge- bisschoppen en het moderamen, waarin er onder meer op wordt aangedrongen, om zich in geval len van overgang te houden aan de richtlijnen, die thans zijn overeengekomen. 2201 ONDERZOEK Bij een overgang zal nu de regel zo zijn, dat de betrokken gemeente of parochie desverlangd een schriftelijk doopbewijs afgeeft. Bij twijfel over de geldigheid van de eerder ontvan gen doop zal een ernstig onderzoek worden ingesteld naar de wijze, waar op deze heeft plaats gehad. De betrokken gemeente of parochie moet aan dit onderzoek haar mede werking verlenen. Bij eventueel nog blijvende twijfel zullen argumenter waarom men de doop ongeldig acht, indien gewenst, schriftelijk worden meegedeeld aan de gemeente of paro- In de praktijk zal er. vooral aan hervormde zijde, niet zoveel verande ren. Kardinaal Alfrink en dr. De Ru legden er gisteren op een persconfe rentie allebei de nadruk op. dat de principiële erkenning van eikaars doop er natuurlijk al lang was. Al leen waren er in de praktijk nogal eens moeilijkheden, omdat er geen officiële, in gemeenschappelijk óver leg vastgestelde gedragslijnen waren. Volledige overeenstemming over de ze confirmatie is tussen het episco paat en de hervormde synode nog niet bereikt. Van hervormde zijde blijft men een nooddoop zonder toestemming van de ouders alsmede een nooddoop zonder volgende confir matie afwijzen, zoals prof. dr. A. J. Bronkhorst. VLOEIEN Van Rooms-Katholieke zijde stelt men prijs op een zodanig gebruik van het water, dat het de betekenis van de doop krachtig tot uitdrukking brengt. Daarom wordt een simpele bevochtiging van het voorhoofd van de dopeling minder juist geacht. De geldigheid van een doop, die aldus is geschied, wordt echter niet door de Rooms-Katholieke Kerk in twijfel getrokken, zodat hier geen vol doende grond ligt voor overdopen. Al leen als het doopwater de dopeling helemaal niet geraakt heeft, kan men niet meer van een doop spreken. DRIEËENHEID Wat het gebruik van de trinita- rische formule betreft, bij het episco paat warén ernstige vragen gerezen ten aanzien van de links-vrij zinnige gemeenten binnen de Nederlandse Hervormde Kerk. Het hervormd moderamen acht het •ormde gemeente de woorden van Mattheus 28 19 niet zouden worden gesproken Een uitdrukkelijke aanschrijving hierover is reeds in 1896 tot alle kerkeraden uitgegaan en enig voorbeeld van een afwijkend handelen is aan het moderamen onbe kend. Het zou ook worden beoor deeld. als in strijd met het belijden, leven en .werken van de Nederlandse Hervormde Kerk. Zowel kardinaal Alfrink als dr. De Ru benadrukten gisteren, dat de gel digheid van de doop niet afhankelijk gesteld kan worden van het persoon lijk geloven van de bedienaar en ook niet van de geestelijke gesteldheid j van de plaatselijke gemeente. Doorslag geeft het geloof van de kerk als geheel. Zoals kardinaal Alfrink het formu leerde: Dat wij nu voortaan niet meer kijken naar het geloven en be lijden van de individuele hervormde bedienaar van de doop, maar de doop, in de Hervormde Kerk geschied, als zodanig erkennen, bete kent een positieve waardering van het geloven en belijden van die kerk als geheel. Deze eerste stap houdt een belofte in voor de toekomst, aldus dr. De. Ru. De gemengde commissie gaat zich nu eerst bezig houden met het gemengde huwelijk. Daarna is de er kenning van eikaars avondmaal (eu- charistïe) aan de beurt. De Westduitse machinefabriek MAN heeft gisteren „de grootste mo- tor ter wereld" getoond: een diesel- motor van de omvang van een huis met twee verdiepingen. De motor kan per cylinder een kracht van 4000 pk ontwinkkelen en kan wor den gebouwd in uitvoeringen van zes tot tien cylinders. Het rooms-katholieke episcopaat en het moderamen van de generale synode der Nederlandse Hervormde Kerk spreken samen over de erken ning van eikaars doop. Aan de conferentietafel van links naar rechts: ds. M. A. Krop, adviseur van het moderamenhulpbisschop H. Th. Beel van Roermond; prof. dr. A. J. Bronkhorst, ook hervormd adviseur; schuin achter hem de Rotterdamse bisschop M. A. Jansen; achter de tafel dr. G. de Ru en kardinaal B. Alfrink; daarnaast ds. F. H. Landsmanvervolgens de bisschoppen Nierman, Zwartkruis en Hendriksen. Prof, dr. J. C. Groot, oecumenisch gedelegeerde van de bisschoppen, stel de meerdere doopconsensussen in het vooruitzicht. In de gemengde commis sie, die de overeenkomst met de Her vormde Kerk heeft voorbereid, heb ben ook de hoogleraren Berkhouwer, Van Genderen en Van Holk (resp. gereformeerd, christelijk-gerefor- meerd en remonstrant) zitting. Het verst is het overleg momenteel met de Rome-Reformaliedeputaten van de Gereformeerde Kerken Drie punten zijn bij het overleg e uuccwc i.ici. .ma. over de dooperkenning vooral naar hettweedehalfjaar ^omen de^nooddoop.„het Dit heeft het bestuur van de choco ladefabriek Bensdorp Internationaal NV gisteren in de jaarvergadering meegedeeld. De concernomzet in de eerste helft van 1967 is met tien pro cent gestegen. De uitkomsten in die periode wa ren echter lager dan die in het over eenkomstige tijdvak van 1966. Het ziet er volgens de directie niet Uit, dat daar verbetering in zal komen. Uit het jaarverslag bleek dat de af zet van chocolade per hoofd van de Nederlandse bevolking van 1963 tol '66 is gedaald van 3.5 tot 3 kilogram Als grootste concurrent voor de chocolade-industrie werden genoemd de patates-friteskraampjes. De politie in de Amerikaan se staat New Jersey heeft gisteren bij een routine-onderzoek in een personenauto zes koffers met mari huana gevonden ter waarde van 900.00. NOODDOOP Wat de nooddoop betreft, hebben de bisschoppen de verzekering gege ven. dat zij het verdwijnen van de praktijk van de nooddoop ten aan zien van kinderen van niet-roonis-ka- tholieke ouders, zoveel mogelijk wil len bevorderen. Ook hebben de bisschoppen er op gewezen, dat de nooddoop volgens het kanonieke recht zo spoedig moge lijk kerkelijk moet worden geconfir- j meerd door een solemnele liturgische Patrick Rodgei wordt proost EDINBURG Patrick Rodger benoemd tot proost van de Schot episcopale kathedraal van St. Mary Edinburg. Hij volgt Reginald Forkw op. die tot bisschop van Penrith benoemd. ling voor geloofsbelijdenis en kerk» de van de Wereldraad. Hij werd doe het uitvoerend comité van de Wereld raad kandidaat gesteld als opvolg» van dr. W. A. Visser 't Hooft. E wijze van kandidaatstelling ontmoel te echter zoveel kritiek, dat ze wer ingetrokken. Vorig jaar vertrok Rodger uit G« nève om weer in dienst te trede van de Schotse Episcopale Kerk. R.k. Kerk wil vrije toegang tot alle „heilige plaatsen' VATICAANSTAD. Een artikA' in het Vaticaanse weekblad l'Ossemf. tore della Domenica scheen woensdag op te wijzen, dat het stai punt van het Vaticaan ten aanzie van internationalisatie van Jeruzalet minder onwrikbaar is dan voorheei In een artikel over de reis paus Paulus naar Turkije werd klaard dat het Vaticaan zijn standi! punt niet had gewijzigd: maar ow® internationalisatie als zodanig wer niet gerept, terwijl slechts werd or. derstreept „dat de Rooms-katholiek Kerk vrije toegang tot alle „heiligj. plaatsen" in Jeruzalem verlangt. Het contact tussen r.k. en anglicanen wordt voortgezet LONDEN Pogingen worden gedai i om de eenheid te herstellen tussen Rooms-Katholieke Kerk en de Angl caanse kerk. Naar de anglicaan j kerkelijke voorlichtingsdienst bekei heeft gemaakt wordt een tweede s! dium van deze pogingen ingelui1 De commissie van anglicanen rooms-katholieken, zal van 30 gustus tot 4 september bijeenkomen Engeland op de Huntercombe Man bij Maidenhead in Berkshire. De commissie is in januari voor h eerst bijeengeweest, namelijk in Ga za in het noorden van Italië. Ongeveer een dozijn theologen van be( den kerken zullen aan de besprek!» gen deelnemen. De afgevaardigd! zijn afkomstig uit Amerika, Itali Engeland, Canada, Frankrijk, Au tralië, Tanzania, India en Ceylon, Een van hen is de secretaris van l Vaticaans secretariaat voor de bevo dering van de eenheid onder christenen, bisschop J. G. M. Will brands. 40UNDÉ Hoog; in de bergen, 240 km ten noorden van de Zij beheren nu transportzaken in I de steden, de kleine handel en bijna stad Dóuala, m de Afrikaanse staat Kameroen woont liet I aile markten buiten de steden zijn in hun handen. Een andere belangrijke reden is het feit, dat een vijfde deel van deze stam christen is. In 1959 keerden de Bamilékés zich tegen hun leiders, de regering en de blanken. Er ontstond een bloedige en verwarde situatie, waaraan het leger j een einde maakte. Beroepingswerk C. Mulder te Hien en Dodewaard. Toegelaten tot de evangeliebediening: L. de Liefde. Driebergsestraatweg 50. Driebergen, en K A. Rehorst. Naxos- dreef 53. Utrecht. GEREF. KERKEN Préparatoir geë\. is J. v. d. Kli.- te Kampen, die i.v.m. stage nog niet be roepbaar is GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Goes: kand N. W. Rohreuder te Amersfoort, die bedankte voor 34 andere beroepen. Vrouw leidt Pools bijbelgenootschap WARSCHAU Voor het eerst is een vrouw benoemd tot uitvoerend •ecretaris van een bijbelgenootschap. Mevrouw Barbara Enholc-Nar- zynska is secretaris van het Poo'se Bijbelgenootschap geworden Zij neemt de plaats in van haar vader, die deze functie 47 jaar bekleed heeft. Pamiléké-volkdat een half miljoen mensen telt. Het bestaat uit stammen van 1500 tot 40.000 mensen met aan het hoofd leiders, die aanzienlijk veel macht uitoefenen. Iedere stam spreekt zijn 'eigen dialect. De laatste zondag in april is het Nieuwe Testament in een van die dialecten klaargekomen en al heel gauw was de eerste druk totaal uitverkocht. Dit schrijft ds. Ype Schaaf in een nieuwsbrief van de Verenigde Bijbel Genootschappen. Ds. Schaaf, die in het Friese Pingjum woont, is de pu- bliciteitsman van de in Afrika wer kende bijbelgenootschappen. Oorlog en vrede (filmeditie), door Vier jaargetijden, door Carry Leo N. Tolstoj. Uitgave L. J. Veen, Bruggen; De zomer Amsterdam. In het paradijs voor de van kespeare. deel II, ln de vertaling eine van Burgersdijk. bewerkt door Bud- ciaiides, door Rumer Godden: Het dingh'. Uitgave Bruna. Utrecht. (366 veilige hotel, door A. H. Nijhoff en blz.. 3.-). door Emile Zola. Uitgave Contact. Olivia, door Olivia. Uitgave Em. Amsterdam. (444 blz. Woeste hoogten, door Emily Brontë. Uitgave L. J Veen. (280 blz., 3.95). Karei en Elegast, Floris en Biance- floer. bewerkt door J. A- Alberdingk Thijm. Uitgave L. J. Veen. Amster dam. (102 blz.. 2.25). Witte nachten, door F. M. Dosto- jewski. Uitgave L. J. Veen. Amster dam. (140 blz.. 3.95). Mensen in verandering, ontstaan en groei van een nieuwe cultuur in ontwikkelingslanden, door J. van Baal. Uitgave De Arbeiderspers. Amsterdam. (183 bl.z, 6.90). Hoe krijg ik een baan?, door F. M. F. Fels. Uitgave AE. E. Kluwer. De venter. (126 blz.. 4.90). Onze Koninklijke Marine, deel 3 (Korps Mariniers en Marine Querido, Amsterdam. Per deel 2.25. Ferdydurké. door Witold Gombro- Het uurwerk van de eenzaamheid, door Theun de Vries. Uitgave L. J. Veen. Amsterdam. (136 blz.. 3.90). Adolphe/Cecile, door- Beujamin Tweede druk. Uitgave Mous- Constant. Herdruk. Uitgave L. J. sault. Amsterdam. (265 blz ƒ9.50). Veen, Amsterdam. (156 blz.. ƒ6.90). Luisteren naar het Woord! Frag menten uit het boek van ds. C De wonderlijke avonturen van Ze- Vonk. verzameld en ingeleid door G. bedeus. door Jac. van Loov. Tweede van Meerkerk. Uitgave Wesdijk en druk. Uitgave L. J. Veen. Amster- dam. (182 blz., 6.90). Liefde voor het huwelijk, door dr. Eustace Chesser. Uitgave H. Meulen- hoff. Den Haag. (187 blz., 6.90). Regeling der geboorten in deze Liebe^k, Barendrecht. (27 blz. 1.75). De kelders van het Vaticaan. door And ré Gide. Uitgave Bruna. Utrecht. (291 blz.. 3.50). Feesten der Kerk. bijeengebracht tijd, door dr. Anthony Havil. Vijfde door Chr. Leeflang. Zesde druk. Uit- druk. Uitgave Hollandia. Baarn. (112 gave Bert Bakker. Daamen. Dén blz.. geillustreerd. 6.50). Haag. (167 blz., 8.50). Hygiëne van de vrouw, door dr. Elsa Pereira d'Oliveira. Achttiende druk. Uitgave Zomer en Keuning. Luchtvaart Dienst), door W. C. Le- Wageningen. (152 blz.. ƒ7.90) De Alk Alkmaar. Als uw kinderen ziek zijn, door J D. Lebret, kinderarts. Derde, herzie- Uitgav» Per deel 1.90. Wij spelen buiten. Vakantie in Spanje en De keuken der 4 jaargetij den (deel 1: De lente). Maraboe- pockets. Uitgave Bruna. Utrecht Per deel 1.75 Dieren in het wild, door Tony Bur- nand. Uitgave J. M. Meulenhoff. Amsterdam. (160 blz., geillustreerd. 5.90). Beestachtig, door Emil Beest. Car- druk. Uitgave Zomer Wageningen. (166 blz., 7.90) De Eigen Wijs, afkomst en toe komst der gereformeerd-hervorm den. Tweede druk. Uitgave Veen- man. Wageningen. (107 blz.. 4.50). ...en Vietnam..., door Erich Fried 41 gedichten vertaald door Gerrit Kouwenaar. Uitgave Moussault. Amsterdam, 5.90). Kinderen over de vloer, toons. Uitgave Semper Agendo, Apel- voor praktisch ouderschap, door Ma- 7.50), Het geheim van een gelukkig hu welijk. door dr. Th. Bovet. Tweede druk. Uitgave J. N. Voorhoeve. Den Haag. (188 blz., 8.90). Hirosjima mon amour, door Mar guerite Duras. Tweede druk. Uitga ve Contact, Amsterdam. (139 blz., Keuning. 7.50). Multatuli-verhalen, ingeleid door Garmt Stuiveling. Uitgave Bart Bak- ker'Daamen, Den Haag. (200 blz., f 3.95). Gedichten, door C. B Vaandrager. Uitgave De Bezige Bij. Amsterdam (75 blz.. 5.-). Loflied op de rijpe vrouw, door Stephen Vizinczey. Uitgave Nieuwe Wieken. Amstelveen. (224 blz.. De problemen, die de talrijke Ba- miléké dialecten opleveren worden op de markten en buiten de steden opgelost door het gebuik van „pid- gin" Engels, verbasterd Engels, dat hoofdstad voor handelstaal dient. Toen de rust was weergekeerd vond Christus' boodschap van vrede en hoop wijd open deuren. Dertiendui zend mensen werden gedoopt en sindsdien zijn duizend nieuwe testa menten en losse evangelieboeken uit gedeeld, maar nog altijd niet in de eigen taal van de mensen, omdat die vertaling nog niet was voltooid. doorn, 3.90). Vijf Salamander-pockets: Addio, Grimaldi, door Helene Nolthenius; en Richard Gordon. Uitgave Bru- la. UtTecht. (126 blz.. 2.-) De toneelspe'en van William Sha- _;rote versierder, door Francis Pollini. Uitgave Nieuwe Wieken, Amstelveen. (450 blz., 17.90). Groter zijn de moeilijkheden ech ter voor de zendelingen, die een min der eenvoudige en belangrijkere boodschap hebben over te brengen dan een handelsgesprek. Zij wilden daarom het Evangelie in de eigen taal van deze mensen overzetten. En ten slotte hebben de kerken uit alle dialecten het Bangangté gekozen. Weerklank Vooral omdat in het gebied waar deze stamtaal wordt gebruikt het Evangelie de meeste weerklank heeft gevonden. Alle stammen waren het hier mee eens. behalve de Bandjoun. Aan het begin van deze eeuw wa ren al Duitse zendelingen begonnen onder de Bamilékés te werken. In de eerste jaren na 1960 waren al verschillende boeken vertaald, ter wijl in 1962 het Nederlandsch Bijbel Genootschap dr. Jan Voorhoeve had uitgezonden naar Kameroen als taal kundig adviseur. Omdat hij het belang inzag van een vertaling in het Bamiléké vestigde hij zich tussen de gelijknami ge stam. Uitzwermen Om nog meer redenen dan hierbo ven genoemd is het namelijk goed. dat dit dialect is gekozen. De Ba milékés vormen namelijk de grootste stam, zodat het woongebied overbe volkt is en duizenden zijn uitge zwermd over heel Kameroen. Maar in april van dit jaar konden ,i drukbezochte kerkdiensten in Nkongsamba, Douala en Yaoundé (de Kameroen) en buiten deze steden de eerste exemplaren worden verkocht. Een een aanleiding te zijn diensten waren er al drieduizend a>i de man gebracht. Nu is de eerste druk uitverkocht terwijl een tweede wordt voorbereid De Bandjoun stam, die de Bamilék taal niet kon accepteren heeft nu ooi een evange''e in de eigen taal. Met deze vertaling is men we stap verder op weg om het Woor van God te verbreiden in de „talei van Babel" die Kameroen heeft Schriftgedeelten zijn nu verschenei in negentien talen. Zowel de bijbelgenootschappen al taalkundig adviseur dr. Ja Waard zijn druk bezig om de bijbé voor nog meer van de vier miljoes inwoners van Kameroen begrijpelij' te maken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2