TV RADIO en Tragedie Thyestes vanavond op tv Rudi nciar Duitse show Degelijke kost op een broeierige avond Produktiviteit geen absolute norm bij loonsverhoging I T WOENSDAG C> HXI 1967 (Van onze radio, en tv-redactie) HILVERSUM Een van de twee klasieke drama's die tijdens het Hol land Festival zijn opgevoerd, ver toont de VPRO vanavond op Neder land 2. Het is „Thyestes". een toneel spel naar de tragedie van Seneca, geschreven door Hugo Claus. De op namen dateren van enkele maanden vóór het festival, maar de opvoerin- van toen en nu verschillen nau- HILVERSUM Rudi Carrell zal voor het tweede Duitse tv-program- ma „Het gulden schot" (dat ge paard gaat met een klinkend show programma) gaan presenteren. Hij volgt ermee de in Duitsland zo ge weldig populaire Lou van Burg (al gemeen „Onkel Lou" genoemd) op, die op staande voet is ontslagen. Van Burg heeft het te bont ge maakt in zijn privéleven, waarin hij het niet zo nauw neemt met de hu welijkstrouw. In de Bondsrepubliek speelt het particuliere leven van een tv-ster een rol mee. Voor de Duitse kijkers betekent dit een stevige klap, want Lou van Burg had met zijn „Gulden schot" het op één na meestbekeken tv-programma. Direct na het ontslag is ZBF op zoek gegaan naar Rudi Car rell, die men na veel moeite tussen de badgasten in Bergen aan Zee op vakantie vond. Voor Rudi intussen een reden, zijn va kantieverblijf daar af te breken en zich nu te „verstoppen" er gens aan de Loosdrechtse plassen. Rudi had er wel oren naar: de voorbereiding voor elke uitzending zal hem telkens drie dagen Duits land kosten, want hij behoeft zijn tekst niet zelf te schrijven. Dit is wel verenigbaar met zijn toegezegde shows voor de VARA-televisie. Maar het twee-landen-werk zal hem wel drukke arbeid bezorgen in de komende winter. Het zal hem niet meevallen, met de populariteit van Lou van Burg te concurreren, maar daar ziet hij niet tegenop. Een voordeel is, zegt Rudi, dat ik mijn actuele grappen in beide programma's kan gebrui ken als ze zich daartoe lenen. Wij zouden kunnen volstaan met verwijzing naar onze recensie van de Festival-voorstelling, maar voor kij kers die deze misschien is ontgaan behoeft dit zeer oude, gruwelijke spel wel enige toelichting. Seneca, de Romein, was filosoof, schrijver en staatsman. Hij is een tijdlang Nero's leermeester en advi seur geweest en zijn negen tragedieën zijn geïnspireerd op de brute wreed heid en de prachtlievendheid van diens hof. Hugo Claus heeft uit het oorspron kelijke geschrift veel van de overdre ven zware en bloemrijke taal weg gewerkt, zodat de situatie directer wordt geschetst. Thyestes en Atreus zijn broeders, nakomelingen van de kwade Tanta lus, wiens geest in een vreemde kleine monstrefiguur in gesprek raakt met een Furie, een even myste- I rieus en afstotelijk wezen. Zij be- I invloeden samen Atreus, die slechter en slechter wordt en tenslotte be- I zeten is van hevige wraakgevoelens jegens zijn broeder Thyestes en diens kinderen. Ten slotte komt hij tot een afgrij selijke daad: hij nodigt Thyestes uit voor een verzoeningsmaal en zet hem hem dan zijn eigen kinderen voor, die hij tevoren volgens het offer ritueel heeft gedood. De negerkomiek Dick Gregory zal in 1968 als onafhankelijke kandidaat meedoen aan de verkiezingen voor hst presidentschap voor de Verenig de Staten. Hij zal zijn programma baseren op pacifisme en verzet tegen de oorlog in Vietnam. Mariamia Hilarides naar Italië AMSTERDAM De bekende Ne derlandse danseres Marianna Hilari des, die zich onderscheidde tijdens haar optreden als soliste bij Het Nati onale Ballet, gaat voorgoed naar Ita lië: het Teatro del Balletto, dat onder leiding staat van de Nederlandse danser en choreograaf Pieter van der Sloot, heeft haar a'ls gastsoliste geëngageerd. Zij zal voor onbepaalde tijd aan het Teatro del Balletto ver bonden blijven. Na een balletloopbaan bij Het Ne derlands Ballet heeft zij zich, toen Het Nationale Ballet en het Neder lands Dans-Theater werden opge richt, bij het Nederlands Dans-Thea- ter aangesloten. Daar onderscheidde zij zich eveneens als soliste. Later ging zij naar Het Nationale Ballet, maar na een hevig conflict met de leidster daarvan Sonia Gaskell, ver liet Marianna Hilanides de Neder landse balletwereld. Sprookjes-uur bij de NTS (Van onze radio, en tv-redactie) HILVERSUM Vanavond houden we bij de NTS nog de laatste keer „Vakantie in Lippiza" en dan is het met deze gezellige avonturenreeks ook weer afgelopen. Maar er ligt een nieuwe serie voor de vroege woensdagavond klaar: bekende en onbekende sprookjes, voor de Ameri kaanse televisie gespeeld. Ze zijn voor jong en oud, belooft de NTS ons, want wat doet het ertoe op welke leeftijd je je nog eens ver diept in de geschiedenissen van Re pelsteeltje, Doornroosje, Ali Baba en de veertig rovers, de Chinese nach tegaal of de Nieuwe kleren van de keizer? De wekelijkse uitzending (Ned. 1, 77.56 uur) zal naar beproefd ge bruik „Er was eensheten en be gint op 26 juli a.s. Het eerste verhaal is in Nederland niet zo bekend: „Het kreupele prins je". De serie zal de zomermaanden tot en met september vullen. Zo'n lange, diep-ernstige uitzen ding over de perikelen aan de Tirools-Italiaanse grens is niet pre cies wat men van de televisie ver langt op de broeierige avond van een afmattend hete dag. Dat is jammer voor het ijverige team van NCRV's Attentie, dat er zo zorgvuldig voor had gewerkt, maar tevens het risico van derge lijke kost in de zomer. Was het een kille regenavond geweest, dan zou het programma béter zijn gevallen. Degenen die het echter konden ver stouwen, kregen veel goede infor matie over een hachelijke kwestie. Van degelijke kost kunnen wij ten opzichte van de Franse eenacter (Van onze sociaal-economische redactie) AMSTERDAM Het NVV wil voor volgend jaar niet te stringent vasthouden aan de produktiviteitsstijging als norm voor de loonsverhogingen. De verbetering van de pro duktiviteit zal in 1968 hooguit vier procent bedragen. Het NW vindt het absurd een gemiddelde loonkostenstijging riet meer dan vier procent te laten bedragen. De autonome loonstijgingen, de hogere sociale verzekeringspremies voor reke ning van de werkgever en de loonsverbeteringen in de lang lopende contracten vergen geza menlijk immers reeds een loon kostenstijging voor 1968 van ge middeld ongeveer vier procent. In de overige bedrijfstakken zal in deze redenering geen plaats meer zijn voor loonsverhoging, ondanks een te verwachte voort gaande prijsstijging van twee tot drie procent. Koppeling van de lonen aan de produktiviteit wijst het NVV af, omdat dan grote groepen werkne mers geen loonsverhogingen zouden krijgen, maar dit bovendien vuor hen reëel een achteruitgang zou in houden, omdat de prijsverhogingen dan betaald zouden moeten worden van de omvang van het oude loon. sumptie, die hiervan het gevolg zou kunnen zijn, zal de produktie van de bedrijven afremmen en de be hoefte aan werkkrachten nog extra verminderen. Het vakverbond waarschuwt ver der het mes thans bij een terug gaande conjunctuur niet zo diep in de lonen te zetten, dat er bij een opleving van de economische ont wikkeling onmiddellijk een nieuwe loonexplosie dreigt met alle kwa lijke gevolgen daaraan verbonden. Het NVV wijst er voorts op, dat het met onze betalingsbalans op dit moment zo slecht niet gaat. Onze invoer wordt al voor 85 procent door uitvoer gedekt. Deze gunstige stand van de handelsbalans zou ook een aanzienlijke verbetering mee brengen van de betalingsbalans. Een te voorzichtig beleid op het loongebied zou achter de feiten aanhollen. Voor het volgend jaar wil het NVV bij de loonpolitiek daarom niet te veel denken aan de omvang van de produktiviteitsver- betering. EEG kan nu in monetair fonds veto uitspreken SCHIPHOL Op de conferentie van de tien belangrijkste industrie landen van de vrije wereld zijn deze week in Londen spijkers met koppen geslagen. Het was vooral voor de EEG een doorslaand succes. Dit zei gisteren minister Witte- veen bij zijn terugkeer van de con ferentie. Amerika en Frankrijk, waarvan de meningen het verst uit elkaar liepen, deden allebei water by-de, wijn en in beginsel is overeenstem ming bereikt. De plaatsvervangers van de ministers en de presidenten van de nationale baniken zullen de plannen uitwerken. Die overeenstemming betreft het scheppen van trekkingsrechten voor de leden van het Internationaal mo netair fonds als nieuwe internatio nale betalingsreserve ter vergroting van de vastlopende liquiditeit. Voorts werd fel verdedigd door een eenstemmige EEG-afvaardiging het vetorecht verruimd. Alleen Amerika kon tot nu toe met 22 pro cent van de stemmen nieuwe voor stellen in het IMF tegenhouden. Nu kunnen de EEG-landen, die tezamen zeventien procent kunnen halen, dit doen. Spaarloon Gevaar Het NVV voorziet hier ook extra gevaren voor de werkgelegenheid. De sterke vermindering van de con- Wel is het NVV bereid mee te doen aan een poging, de direct uit te betalen loonsverhoging in 1968 zoveel mogelijk te beperken, maar dan zal daarnaast een kans moeten bestaan voor het spaarloon. Van de werknemers met een lang lopend contract wordt gevraagd per 1 januari de reële verbetering van de contante lonen te beperken tot bijvoorbeeld twee procent. Het overige gedeelte zou dan in spaar- vorm tot uitkering moeten komen. Over 1967 zal de totale loonkos tenstijging waarschijnlijk gemid deld acht procent bedragen. Bisschop Bluyssen: Tv pastoraat van bisschop Bekkers voortzetten DEN BOSCH Bisschop Bluyssen van Den Bosch meent, dat het tele visie pastoraat zoals bisschop Bek kers dat deed moet worden voortge zet. Alleen acht hij zichzelf niet geschikt voor dit werk. In een interview in het blad Infor mations Catholiques heeft bisschop Bluyssens deze wens kenbaar ge maakt. Hij gelooft dat er grote be hoefte is aan de eenvoudige uitleg van kerkelijke zaken zoals bisschop Bekkers dit deed. Al eerder is voorgesteld bisschop pen bij toerbeurt voor de televisie te laten spreken. „Een vriendendienst" helaas niet spreken. Toa Lensink noch Anton Kuyl schenen enigszins geïnspireerd te zijn door dit melige spelletje met onvoldoende dialogen, dat de NCRV bepaald geen tweede keer had hoe ven laten opvoeren. Regisseur Peter Holland hield zulk een weeë sfeer aan, dat Ton Lensink bijna belaohelijk werd in zijn bouderende rol. De NCRV heeft te hoog opgegeven van deze voor stelling. Gelukkig was er op Nederland 2 een goed concert, waarnaar de kunstlievende kijker kon vluchten en wie toch het luchtiger genre zocht, kon herademen by het tocht je kris-kras door Nederland, dat de NCRV tenslotte maakte. VASTERAAS (Zweden) t- De Zweedse unie van baptistengemeen ten heeft na lange discussies beslo ten, om geen lid te worden van de Wereldraad van Kerken. Wel zullen de Zweedse baptisten het lid maatschap aanvragen van de commis sie voor geloofsbelijdenis en kerkor de (Faith and Order) van de Wereld raad. Ook zullen zij een waarnemer sturen naar de assemblee, die vol gend jaar in Uppsala wordt gehou den. Het is de secretaris-generaal van de unie, Erik Rudén. De zaak-Hein Fentener van Vlissingendie nu al jaren de Zwitserse gemoederen bezighoudt, is in een nieuw stadium gekomen. De familie van de Nederlandse Ame rikaan moet nu ook de villa Linquenda in het dorpje St. Sulpice verlaten. Zoals men zich zal herinneren, is door de acties van een boze buurman de villa 68 cm te hoog verklaard en dut bracht de hele affaire aan de gang. Mevrouw Fen tener van Vlissingen is nu met haar kinderen wegge gaan om (tijdelijk) bij haar stiefmoeder in te trekken (foto). VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.00 uur laatste aflevering „Vakantie in Lipizza". 8.20 uur bekroonde Deense filmimpressie „Sommer- krig". 8.45 uur Durbridge-mysterie „De koperen kande laar" (Britse speelfilm). 10.05 uur Inburgeren: de vrouw en de politiek. Ned. 2 VPRO VANAVOND TE HOREN Hi/n i NCRV 8.05 uur Concertgebouworkest concerteert (stereo). 9.25 en 11 uur slot van de serie Duits verzet tegen Hitier. 9.45 uur amusementsmuziek. 11.15 uur romantische platen. Hilvt i II VARA Kruiswoord-puzzel zonder zwart 1 2 3 4 5 6 7 8.05 uur van alles over oude en nieuwe platen. fc45 uur ^prijsbellen naar de studio. 9.15 uur amusement van het Nederlandse podium. 11.29 uur jazz-magazine. OPGAVE Vakantieadres Drinrend verzoek, aw vakantie-adres via de uit de krant geknipte bon die IJ regelmatig op de advertentiepagina plaatsen, minstens een week van tevoren op te geven. Indien deze schriftelijke op gave niet tUdig In ons bezit Is, kan de toezending ernstig worden vertraagd. DIRECTIE. 2 Het ziekenhuis bezat een lift in een stenen vleugel dia later aan de achterkant van het gebouw was aangebracht, een vijftien jaar geleden toen Dr. Howard Perkins zijn intrede had gedaan. De vleugel had vijftigduizend dollar gekost, verschaft door Perkins ofschoon het in werkelijkheid het geld van zijn vrouw was. Omdat hij bij wijze van spreken voor de bouw had gezorgd en zijn operatiekamer er gevestigd was, beschouwde Perkins de vleugel als zijn privé eigendom en hij maakte altijd gebruik van de lift. Moore gebruikte de trap en niet alleen omdat de lift stroom kostte. Hij hield van de stevige trap, want hij was een flinke kerel, eveneens stevig gebouwd, je ':on zijn leef tijd van vijfenzestig niet aan hem aflezen, hoewel zijn zware schouders wat voorovergebogen waren. Halverwege de trap keek dokter Moore op de vierkante hal neer waar de oude hoofdverpleegster, Edna Judson, aan een bureau zat te schrijven. Toen zij de bekende voetstappen hoorde, kreeg haar onverstoorbare gezicht dat veel weg had van de strenge gezichten op oude portretten, een mildere uitdrukking die alleen voor hem bestemd was. Zij scheen, zo kwam het hem voor, een lijn getrokken te hebben, waar zij nooit overheen stapte, maar tegelijkertijd scneen zij een verstandhouding te erkennen die in de loop der jaren tussen hen was gegroeid, gebaseerd op waardering en vertrouwen. Zij legde haar pen neer en stond op. Mager, lang en hoekig was zij, Op hem maakte zij een gedrongen ouderwetse in druk, versterkt door een afschuwelijke witte kap die boven een zwarte rand uitstak en in een punt uitliep. Hij wist niet waar deze hoofddracht vandaan kwam, maar zij werd er belachelijk door. hoewel zij ermee vergroeid was. Slechts in de operatiekamer droeg zij het ding niet op haar grijze haar. hoewel dat eigenlijk niet eens tot hem doordrong. In de loop der jaren viel het hem niet meer op. „Nóu, Edna", zei hij beneden aan de trap. „Ila Henderson is overleden. Alice is bij haar. Zij heeft het goed opgenomen. Wil jij eens naar haar gaan kijken?" „Wat moet zij nou verder in dat bouwvallige qude Hen- dersonhuis helemaal alleen, dokter?" „Zij is er niet slechter aan toe dan anderen op het platte land. De buren zullen wel een beetje op haar letten, die arpie oude ziel. Ik veronderstel dat er koffie in de keuken is?" „Ik heo die warm gehouden." „Fijn." Hij draaide zich om, zijn gezicht kreeg weer een bezorgde uitdrukking toen hij de hal overstak naar de deur van de afgescheiden ruimte die hij tot zijn kantoor had gemaakt. In de deuropening bleef hij even staan, liet zijn ogen gaan over de bekrompen kamer, het oude met papier bedekte bureau, naar het diploma in de zwarte lijst aan de muur, behaald in Vermont, naar de versleten draaistoel en de verbleekte foto van een heel wat jongere dokter Moore, staande op het bordes van het ziekenhuis op de dag dat het werd geopend. Dit rondkijken, deze hernieuwing van zijn contact met zijn eigen speciale omgeving was in zekere zin opnieuw een bevestiging en hij zou verbaasd zijn geweest als hij geweten had dat het een gewoonte was, wanneer, zoals vandaag, da dood hem een nederlaag had toegebracht. Dokter Moore liet zich zwaar op de draaistoel neervallen, trok de telefoon naar zich toe en zei: „Geef me Nortons alsjeblieft!" Hij sprak tegen de telefonist daar hij geen lust had zich 'met cijfers op te houden. Hij maakte weinig ge bruik van de voordelen die het moderne leven hem kon Verschaffen. Een vrolijke, metalen stem zei: „Ik zal bellen, dokter Moore." Terwijl hij naar de bel in de verte luisterde, wierp hij in gedachten even een blik op Ianthe Nortons gevulde gezicht met de Intelligente bruine ogen. Toen hij haar stem hoorde, rekte Moore zich in zijn stoel uit en wierp de vermoeidheid yan zich af. „Ianthe? Ed Moore. Hoe maakt Nat het van daag?" Hij luisterde naar haar antwoord, er ontstonden rimpels op zijn voorhoofd; hij hief zijn hoofd op toen Edna, stram en streng, een kop koffie kwam brengen. Hij knikte als dank en schoof de papieren op zijn bureau opzij om een plaats voor het kopje te zoeken, terwijl hij nog aandachtig luisterde. Zijn gezicht stond ernstig toen hij in de telefoon zei: „Per kins dacht dat het een vetknobbel was, geen herhaling. We moeten echter een rapport van het laboratorium afwachten, de patholoog zal over een paar dagen wel klaar zijn. Ik zal morgen naar New York proberen te gaan om een jonge chirurg te vinden die hem hier kan behandelen en ik zal je bellen dis ik terug ben. Het komt allemaal weer fn orde met Nat, zorg ervoor dat hij zich niet bezorgd maakt..." Moore dronk zijn koffie met één hand, terwijl hij met de anderè in de papieren op zijn bureau woelde om een blanco overlijdensakte te vinden, toen de deur nogal ruw werd open geduwd. Hij keek op en zag dokter Perkins. Wordt vervolgd 18.00 NWS. dlokr. 19.30 Leger Hellg-kwart. 19.45 Wereldpano rama 19.55 Stereo: Lichte ork.muz. 20.05 Holland Festival 1961: Conc.geb.-ork. en sol. 21.25 Ned. kontakten met het verzet in Duitsl. tegen Hitler, lez. 21.45 Ork.parade. 22J5 A- vondoverd. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22. Stereo: Lichte 23.00 Het Duitse ver zet tegen Hitler, lez. 23.15 Lich te gram. 23.55-24."" Hilversum n. 18.00 Nws. 18J5 reo: Dansork. 19.00 Licht gelspel. 19.20 VARA: Ste- lerkrlg. 45 Het speelfilm (beide keuringen: 14 Jr.). 22.05 Inburgeren: Vrouw en politiek. 22.40-22.45 Journ. Nederland II. NTS: 20.00 Nws. In 't kort. STER: 20.01 Reel. VPRO: 20.05 Fllmrep. i.d. i.ondense Zoo. 20.30 Thyestes, .ispel. STER: 22.10 Reel. Jot Jeugdtelevlsle. Gastprogr.: Het vrije woord. 22.35 Nws. GRAM.PL.PROGR. DRAADOMROEP VAN AVOND van 18-20 uur Auf der Jagd. galop. Fi ühUngssttmmen. wals. Pizzi cato polka. An der schönen blauen Donau, wals. Perpe tuum mobile. Plappermttul- chen, polka. Meln Lebenslauf 1st Lieb und Lust. wals. Holl- :on your shoe. Melancholy ba by. Yum bambe. Ay! Pero sesame. Delicado. Mean to me. I like the likes of you. Canadian sunset. It might as well be spring. Any way the wind blows. 12th Street rag. grammofoonmuzlek: (7.30-7.32 Nieuws): 7.55 Overweging: 8.00 Nieuws: 8.10 Voor de kinde ren; 8J0 Nieuws: 8.32 Vakantie- tips; 8.45 Stereo: Lichte gram mofoonmuzlek; (9.35 Waterstan den): 10.00 Stereo: Klassieke en moderne kamermuziek 11.00 Voor de zieken; vpro" programma: NCRV: 15.45 Muzi kale herinneringen; 16.00 Bijbel overdenking: 16.30 Bariton en plano: 16.55 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek: 17.51 "Russisch Acade :oor (gr.): 18.10 Sp 18.30 Lichte gra foonmuziek: 18.50 Instrumen taal Trio. Hilversum IT. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek: 7.20 Lichte grammo foonmuzlek: 7.55 VPRO: Deze dag: AVRO: 8.00 Nieuws: 8.10 Actualiteiten: 8.1S Lichte gram mof oonmuziek; (8.30-8 35 Voor de hulsvrouw); 8.50 Morgenwij ding: 8.00 Stereo: Klassieke mofooni lulstera ters; 1 (11.00 - oudere ie kleu- itaminen:. es.) 11.55 Beursberichten; 12.00 Licht or kest met zangsoliste: 12 dedelingen t.b.v. land- e 0.00 Voor de kleu- w: 12.31 - I irgelmuziek en klnder- ir:=;enr. 4.35 Voor dracht: 14.45 Stereo: Omroep- ken; 16.00 Nieuws; 16.02 Mu ziek uit Suriname, de Neder landse Antillen en omringende landen; 16.40 Stereo: Radio Koor,- het Promenade Orkest Hilversum III 24A m. en FM-h 5 :9.02 Lichte vocale mu- 10.00 Nieuws; 1002 e langspeelplaten: 11.00 11.02 Muziek bij de licht platen program - itend: actuall- .Vederland I. NTS: 16.15-17.00 Eurovisie: Tour de France. België. Nederlands progr. Kan. 2 en 10. Plm. 16.15-plm. 17.00 Eurovisie: Tour de Fran- Horizontaal: 1. plaats in N. Brab.- hoofddeksel, 2. denkbeeld- muziek noot - bid (Lat), 3. myth, figuur plaats in N. Brabant, 4. kan men uit drinken- meisjesnaam, 5. oude bena ming voor liter-vreemde munt - ge bod, 6. bergplaats - misprijzen, 7. vlaktemaat- netvlies van het oog, 8. leger (Fr) - vloeistof, 9. teken staatsbedrijf (afk.— vlaktemaat. Verti caal: 1. boom- jongensnaam, 2. vogel- muzieknoot, 3. plaats in Frankrijk - dunne verjas. 4. per expresse (afk.) - plaats in Z. H. 5. droombeeld- tel woord, 6. rund - kosteloos, 7. olifants oppasser - meisjesnaam, 8. slede- schermwapen- vreemde munt (afk.), 9. familielid - boom - meisjesnaam - myth, figuur. Oplossing vorige puzzel. I. Danig, 2. aroma, 3. tegel, 4. innig, 5. sabel. 6. norma, 7. Oland. De zegswijze luidt: „Dat is nogal glad". WEL ARNALDO, 3E R_ NU EEN PERFECTE ROBOT. 3t> WOEDT M'AN PRIVÉ BE6CHEJ2- MER.. 35 DOODT IEDER- EEN OPMUN Alfabetische ziekte de S twee maal i zoveel kans maken op een maagzweer jen driemaal zoveel op een hartaanval als degenen met namen voor de S. Weston die dit tien jaar onderzocht heeft, wijt de „alfabetische ziekte" aan het feït dat de s-z-groep altijd lang moet wachten op het afroepen van hun namen en meer gelegenheid heeft ..Op school begint het al", zegt dr. Weston. „Als de anderen de uitglag van hun examen al kennen zitten de s-z-ers nog in angstige spanning te wachten." SUKKELTJE EN BRUUNKE 5. „Geen nood: ik beJ even Ouwe Pim de Tove naar op: dat doe ik altijd, als ik het niet gauw zélf afkan!" knipoogt de Klus jesmanHier is een te lefoon „Zo even draaien één, twee, drie dat is het nummer van de tove naar tuut tuut tuut „Wat gek: geen gehoor! Dat is nog nóóit gebeurd!" roept de Klusjesman verbaasd Hij schudt eens aan de hoorn. „Nog maar eens niet thuis!", maar Stikkeltje zegt- pfob.®rin! hy en draait opnieuw „Weer ALTIJD thuis; hij komt nooit uit wat zou er aan de hand zyn? niet!" Bruunke oppert: „Misschien is de tovenaar FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7