Weekagenda RIJNSBURGS BLOEMENCORSO IN TEKEN VAN KINDERLIED VLEET OPENBARE AANBESTEDING IMEiele DEMOCRATEN ACHTER TAPKAST Bloemententoonstelling in Waaggebouw Cineast maakt opnamen voor speelfilm ARNOLDUS GESCHENKEN Uit Leiden vertrokken Katwijkse jongen verdronken Visserij nieuws bij de Groot kerkconcert in Kat wij ks Nieuwe Kerk 1 NIEUWE LEIDSE C0URAN1 S WOENSDAG 19 JULI 1967 Woensdag Trouwkamer stadhuis 4 tot 6 uur: zit- tong sociale raadsvrouw. Donderdag Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht. 7.30 uur: contact-ruil- Iivond Philatelica. Doopsgezinde kerk. Pieterskerkstraat. 20 uur: Koor van het Eastern Mennonite College (USA). Vrijdag 21 jnll Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ge. rerd Akkerhuis. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten ujn de gehele week geopend. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Die rare gekke rot kat (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Sla nooil ?n vrouw, zelfs niet met een bloem (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9 15 uur): Beat and blues (alle leeftijden) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten (alle leeftijden) Studio (2.30, 3Poppins (alle leeftijden); 10.30 Flip per (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fantomas contra Scotlland Yard (14 jaar). donderdag af 3.15 uur. zondags ook 4.45 uur): Drie nachten van liefde jaar); 2.30 uur: Gullivers reizen leeftijden) Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Arb Gold (18). Luxor (7 i «hiep een I.U. Studio (2 30, 7 en 9.15, zondags uok 4.45 uur): Sla nooit een vrouw, zelfs niet met bloem (18); 10.30 uur: Flip per (a.l.). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur, zondags 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur): Caprice (14). Badinrichtingen De gemeenteiyke badinrtchtuigen zfjn op de volgende tijder geopend Lindestraat lb maandag geslotet dinsdag 9—11.15 u. eu 13 30—17J5 u. woensdag gesloten, donderdag 13.30-' 18.15 u, vrijdag 9—11.15 a en 1330—18.4P zaterdag 8—11.15 u. en '3.30—16.30 Van der Werfstraai 39: maandag en dinsdag gesloten. woen«dag 811.15 en 1330—17.15 u.. donderdag 8.30—11.15 1330—18 15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u. sr. 1.-30—1845 u„ zaterdag 7.30—11.15 en 13.30-16.30 u. Molenmnseam Molen De Valk: geopend dinsdag tot i met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling Dansen >en en nu, van 7 juli tot 6 aug., dagc- jks van 10 tot 5. zondags van 1 tot 5 KATWIJK Kleuterschool Voorstraat I, dagelijks behalve op zondag, van 10 lot 12, van 3 tot 5 en van half 8 tot 10 uur: tentoonstelling Genootschap Oud-Kat wijk (tot 9 augustus). LEIDEN Het politiek café dat de Leidse afdeling van D'66 wil gaan ex ploiteren, zal naar alle waarschijnlijk heid in de Kloksteeg worden gevestigd. Het bestuur van de plaatselijke afde ling heeft het oog laten vallen op een Pand dat tot nog toe niet eerder als café is gebruikt. De onderhandelingen bevinden zich in een vergevorderd Radium. Enkele leden van D'66 die in het bezit zijn van een horeca-diploma zul len bij toerbeurt achter de tapkast Zaan staan. Het politieke café in Lei den wordt het eerste in Nederland waarvan de eventuele winsten in de kas van de plaatselijke afdeling vloei- Er wordt naar gestreefd voor alle consumpties een eenheidsprijs in te stellen. - Het ligt in de bedoeling het café in november, wanneer de nieuwe drank wet van kracht wordt, te openen. Kind (3) onder auto LEIDEN Gistermorgen omstreeks 12 uur is de 3-jarige Riemke Blikman onder een auto geraakt. Zij kreeg een zware hersenschudding en moest naar ®en ziekenhuis worden gebracht. Het meisje liep met haar moeder op de Oude Herengracht te wandelen, rukte zich plotseling los en stak de weg over. (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG Zoals de traditie al jarenlang wil, zal ook nu op de eerste zaterdag in augustus het Rijnsburgs bloemencorso van de Flora- hallen in Rijnsburg naar Leiden trekken. De ontwerper van de corso wagens, bloemsierkunstenaar George Kiersch uit Noordwijk aan Zee, heeft dit jaar als motto gekozen: „Het kinderlied in bloemenland". Bij het ont werpen van de corsowagens heeft hij zich laten inspireren door bekende kinderliedjes als „Schuitje varen, theetje drinken", „Ik stond laatst voor een poppenkraam", „Boer wat zeg je van mijn kippen" en „Daar was laatst een meisje loos". De 16 praalwagens en 25 personenauto's, die op 5 augus- tus ongetwijfeld weer vele toeschouwers in verrukking zullen brengen, worden begeleid door niet minder dan 28 muziekkorpsen. De corsowagens zullen op vrijdag 4 augustus van zes tot elf uur 's avonds van negen tot twaalf uur 's morgens van dichtbij te bewonderen zijn in de hallen van veiling Flora U Rijnsburg. De tentoonstelling van de praalwa gens wordt dit jaar niet geopend door een buitenstaander (zoals vorig jaar dr. L. van Egeraat). maar door de bur gemeester van Rijnsburg, de heer B. H. Koomans. Het corso-comité vond dit passend met het oog op het bezoek van een delegatie uit de Duitse plaats Hüttental. De praalwagens zullen niet. zoals dat de laatste jaren gebruikelijk was, worden getrokken door jeeps, maar door trekkertjes. wat een belangrijk» kostenbesparing beteken*. Tentoonstelling Ter gelegenheid van het (door velen ook als „Leids" aangeduide) corso zal in het Waaggebouw in Leiden een bloemententoonstelling worden inge richt, die van 28 juli tot en met augustus dagelijks van tien uur 's mor gens tot tien uur 's avonds te bezichti gen is. Onder leiding van de bekende Rijnsburgse bloemsierkunstenaar Cor de Koning zal een expositie worden ingericht die aan het kunnen van de Rijnsburgse bloemkwekers geen enke le twijfel zal laten bestaan. Als bijzon dere attractie zullen daar een vijftien sortimenten rozen te zien zijn voor de tijd van het jaar een belevenis. De tentoonstelling wordt op 27 juli middags om vier uur geopend door de heer A. de Zoeten, voorzitter van Interflora/Europa, in de burgerzaal 'an het Leidse stadhuis. Andere attracties die tijdens de bloemenweek" op het programma staan, zijn: een vuurwerk (waarschijn lijk tegenover de groenteveiling) na Haarlemmerstr. 55 - Leiden t.o. Rex-theater Nieuw succes voor Schijjf in Waarland (Van onze wielermedewerker) WAARLAND De Rijnsburgse Swift-renner Cees Schijff is weer he lemaal terug. Na zijn overwinningen van verleden week in Schipluiden legde de Rijnsburgse amateur nu be slag op de derde plaats in de Ronde in Waarland. Hel rijden van Schijff in Waarland was imponerend. Samen met Avond- zesdaagse winnaar Cor Baars uit Haarlem en Hans Hoogzaad uit Ven huizen ontsnapte de Swiftrenner uit het peloton en in een verwoede jacht slaagde dit trio erin een volle ronde voorsprong te nemen. In de eind sprint was Schijff echter niet in staat zijn beide vluchtmakkers voor te blij ven. Achter winnaar Cor Baars en Hans Hoogzaad ging hij ten slotte als derde over de streep. Voor de „Leidse streekrenners" wa ren er overigens nog meer ereplaatsen weggelegd. De Noordwijkerhouter Leu van der Berg ging als zesde over de streep, terwijl de nog jeugdige Lei- derdorpse Swift-renner Leo Wassen- burg de finish als tiende UITSLAG De uitslag luidt: 1. Cor Baars (Haar-( lem) de 90 km in 2.07.21; 2. Hans Hoogzaad (Venhuizen; 3. Cees Schijff (Rijnsburg), 4. op een ronde Jan Al- dershof (Haarlem); 5. Aat Duyker (Beverwijk); 6. Leo van der Berg (Noordwijkerhout); 7. Wim van Dok (Grootebroek); 8 Jan Zomer (Half weg); 9. Gerard Mooi (Limmen); 10. Leo Wassenburg (Leiderdorp). afloop van het corso, een taptoe, even eens na afloop van het corso en te houden op het plein van de Wilhelmi- naschool. tegenover het raadhuis in Rijnsburg en een kindercorso op 3 au gustus, dat wordt gehouden in samen werking met de Oranjevereniging. De Oranjevereniging organiseert trouwens ook dit jaar weer een hele feestweek, die begint op maandag 31 juli en duurt tot en met de corso dag. Verfilming Onverwachte, maar daarom niet minder welkome publiciteit krijgt het Rijnsburgse corso dit jaar van de cine ast Rob Houwer. Omdat deze de Duitse staatsprijs voor de filmkunst 1967 heeft gewonnen, mag hij een speelfilm over zijn geboorteland ma ken. In deze film. die een uur duurt, zal tien minuten lang het Rijnsburgse corso een „rol" spelen. De opnamen zullen zowel in Rijnsburg als in Lei den worden gemaakt. De regisseur heeft zich, zoals corso-secretaris N.H. Hemmes vertel de, al enthousiast uitgelaten over de Vliet, waarin hij een typisch stukje Holland zag en die in de film zeker ndet zal ontbreken. De publiciteitswaarde voor het corso wordt duidelijk voor wie weet dat de film alleen al in Duitsland een kijk dichtheid zal hebben van ongeveer tien miljoen. In verband met deze film zal een van de wagens de naam voe ren van een bekende chocoladefabri kant. Verder zal ook dit jaar in het corso reclame taboe zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor het Rode Kruis, als men hier althans van reclame wil spreken. Vorig jaar heeft een wagen ten be hoeve van de stichting Open het dorp Het Waaggebouw in Leiden, waar Rijnsburgse kwekers en bloemsierkunstenaars onder lei ding van Cor de Koning van 2& juli tot en met 6 augustus een bloemententoonstelling zullen houden zoveel succes gehad, dat de organisato ren van het corso dit jaar graag weer een wagen voor een charitatief doel hebben willen reserveren. Omdat het Rode Kruis honderd jaar bestaat, is de keuze op deze instelling gevallen. De wagen wordt aangeboden door de Leidse matrassenfabriek Olga Met dit corso wil Rijnsburg weer laten zien, zoals Rijnsburgs burge- LEIDEN Vertrokken tussen 6 en 12 juli: M B Wolterstorff en fam, Wit te Singel 54, Amsterdam, Marnixstraat D van der Reijdetn en fam, Hansenstraat 103, Noordoostpolder, Noorderrand 17; P R Smits en fam, Plantsoen 67, Oegstgeest, Hazen- boslaan 73; P Huygens en fam. Gange tje 14. Alphen a/d Rijft, Stationsplein 5; R B Olivier-Ebben en fam, Kenne- dylaan 76, Nijmegen, D van Pol- dersveldtweg 146; O Boers en fam, Hoogl Kerkgrt 30. 's-Gfavenhage, Zwe- denburg 396; W H de la Rie en fam, Lingestraat 78, Zuid Afrika; J Loosbroek en fam, Hoflaan 273 Leimui- den, Acacialaan 30; E de la Rie en fam. Korte Langestraat la. Canada; J v d Heiden en fam, Hoogl kerkchoorsteeg 8. Sassenheim, Westerstraat 2, H Hartsema, Lijs terstraat 34. Eindhoven, Cycla menstraat 12; A Hofste-Ciere. Ca- landstraat 27. 's-Gravenhage, Spring- fonteinstraat 11; H van der Waal, Const Huygenslaan 43, Rotterdam, Ou- dedijk 193a; C Pannekoek-de Lange, Rijndijk 82, Voorschoten, Essenlaan 3; Heeren, F van Eedenlaan 11, Rijswijk ZH, Gen Berenschotlaan 137; H G Bruin, R en Schiekade 105, Zuid AJrika; J L J van Aalzum, Vlietweg 4, Rijswijk ZH, Dr Augustijnlaaïi 63; an der Geest-van der Krogt, Vliet weg 80, Voorschoten, Leidseweg 297; G W B van den Boom-van Veen. W Rozenstraat 21, Alphen a/d Rijn, Brugstraat 23; M M T Schrier, Breestraat 152. Rotterdam. Boom gaardsstraat 100 I; M Pensee], Kort Rapenburg 15, Katwijk, Overrijft 7; J J van Zanten Jut, Rapenburg 4, Rotter dam, de Lairesselaan 193; J J Janssen, Utr Veer 33a, 's-Hertogenbosch, Bos sche Pad 7; H A Hofslra, Burggraven- laan 198, Franeker, H van Saxenlaan M C P van Velzen, Lam- menschansweg 62, Rotterdam, Beu- kelsdijk 5b; J van Veen-Verbocfi. Ho ge Morsweg 109, Voorschoten, v Kinsbergenlaa'n 15; F M Brandsma. Ra penburg 45. Hilversum, Ceintuurbaan 15; F J M Devilee, Cosijnstraat 20, Zoeterwoude, Nassaustraat 54; N F R de Vries, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; E de Heer, Witte Rozenstraat 57. Rotterdam. Sche penstraat 50a: H J P Kolk, Zo- cherstraat 14, Dordrecht. Diepenbrock- weg 116. A J H Mank. Oostdwars- gracht 9a. Zoeterwoude. Westein de 6b; B Lanaya, Volmolengracht 2. Marokko; A M van Kempen-Schalks, Buitenruststraat 11. Katwijk, Overrijn 7: E C L H M Hageman, Lam- menschansweg 42. Rijswijk, ZH, Kerk- laan 169; R Thie. Lin^traat 78, Delft, Fockstraat 101: J Rookmaaker, Plantsoen 93. 's-Gravenhage. Wasse- naarseweg 174; S M P F Schrama, Rapenburg 122. Middelburg, Rijksweg 6: T B Hofman. Steenschuur 7. Acht- karspelen, Wedzebuorren 42; R F J Koekebakker. Aalmarkt 20. 's-Graven hage, v d Woertstraat 40; M J H En thoven, Hooigracht 15, 's-Gravenzan- de, Monstersevaart 2; J C M Greve, Nieuwe Rijn 8, Delft, Heemskerkstraat 16; M G van Aalzum-Coster, de Sitter - laan 96, Rijswijk ZH. Dr Augustijn laan 63; M Sala, Wasstraat 34, Amster dam. van Woustraat 54 III; B A Jaber, Doezastraat 34, Marokko; H D Tjeenk Willink. Gerecht 12, Gorssel, Midden weg 7; M Aksal, Kraaierstraat 2a. Ma rokko: P C de Haas, Driftstraat 22. Katwijk, Overrijn 7; E van Vliet-van Biemen, Evertsenstraat 18, Zoeter- meer, vermeerstraat 21; F B J Kuiper, Stationsplein 186, Voorschoten, Handel- laan 19; E Moene-Brakel, Rijndijk 278, Katwijk, Overrijn 7; E C P van Gin- kel, Haagweg 43, Ver. Staten van N. Amerika; I Ju, Staalwijkstraat 32, Kat wijk, Overrijn 7; C C Guldemeester, Antillenstraat 20, Barneveld, Postweg 77; K Kuiken, Haarlemmerweg 63a, Alkmaar, Maclaine Pontstraat 25; M C J Noordover-Bodrij, W de Zwijger laan 9, Ede Gld, Pollenstein 60; C A P van Wieringen-van den Bosch, Hout laan 55, Leiderdorp, Acacialaan 31; J W M van der Meer. Kagerstraat 16. Oegstgeest, Warmonderweg 24; H G Schmit, Lijsterstraat 22, Oegstgeest. Rijnzichtweg 151; W C van den Brink, Morsweg 30a, Renkum, Utrechtseweg 122; A Pronk-Dorepaal, Reitzstraat 7, 's-Gravenhage, Markenseplein 5; M B A Basbas, Doezaslvat 34, Marokko; J H Vrijenhoek, v Vollenhovenplein 99, Voorschoten, Leidseweg 374; A W Bij- leveld, Boerhaavelaan 23, Hattem, Eliselaan 1; M J Diemer. Houtjaan 13, Amstelveen. Uilenstede 56; M D Beem-de Roo, Vivaldistraat 58, Ge- mert, Diederikstraat 58; E M E 't Hart, Witte Singel 74a. Heemstede, Heemst Dreef 127; C E Rugebregt-Drees, Hof- laan 281, Epe, Krugerstraat 165; J F B E Vermeulen, Klikspaanweg 43, Voor burg, Veurselaan 82; J Halbertsma, Nieuwe Rijn 27, Zeist, Dolderseweg 12; J Buijs-Overbosch, Oude Singel 68, Schiedam, B Verhallenplein 164; J P Buis. Floresstraat 23, Voorhout, ab ws Haarl trekvaart; D M Abraham. Boer haavelaan 24, De Bilt U, Verhulstlaan 10; D Maigret-Laffree. Tesselscha- destraat 26a, Rhenen U, Anjerlaan 75; D C Buijs, Gerecht 8, Schiedam, B Verhallenplein 164; R P M LQAMP, Noordeinde 44a, Bloemendaal, Juliana- laan 25; E J Verhoef-de Jong, H Geest hofje 14, Katwijk, Overrijn 7. KATWIJK AAN ZEE De negen jarige Jan Rcmmelzwaal uit Katwijk, die maandagmiddag met een vriendje was gaan zwemmen, en sindsdien ver mist werd, blijkt te zijn verdronken. Zijn stoffelijk overschot is gisteravond om ongeveer half zeven gevonden op het Katwijkse strand ter hoogte van het zeehospitium, niet ver van de plaats waar hij in zee was gegaan. Werkzaamheden in de telefooncentrale ZOETERWOUDE In de nacht van vrijdag 21 op zaterdag 22 juli wordt gewerkt in de telefooncentrale te Zoe terwoude i-v.m. uitbreiding van de nummercapaciteit. Hierdoor is het mo gelijk dat het telefoonverkeer in en met Zoeterwoude gedurende deze nacht hinder ondervindt. Uitslagen feesten Warmond WARMOND Uitslagen feesten Kaagweek Warmord. Klaverjassen: 1 L van Haasteren, 2 J. van Noord 3 mevrouw Van Stijn-V. d. Linde. 4 E. Slingerland. Kruisjassen: 1 mevrouw Van Eg- mond, 2 mevrouw Montagne. 3 me vrouw Meskers. Sjoelen: 1 Henk Vergeer, 2 mej. A. van Stijn, 3 Theo Vergeer, 4 J. v.d. Vlugt. Ringsteken met auto voor dames en heren: 1 mevrouw Bertram, 2 me vrouw Van Leeuwen-Van Stijn, 3 Agnes van Stijn, 4 A. van Nierop. meester Koomans in het programma schrijft, dat Nederland het Europese bloemenland is. Het ziet ernaar uit dat het de Rijnsburgers dit jaar op nieuw zal lukken. Aan de onver moeibare organisatoren van corso zal het in elk geval niet liggen. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Elske, d v K Hulst en F M E Stamkart; Dirk, z v D van Duijvenvoorde en G J Schaap; Gerrie, d v G Vermeer en G E Franken; Milou Claudette. d v A L Martinot en J S M Steens; Cor nells Frederik, z v M Hillebrand en W S Vlasveld; Neeltje Wilhelmina, d v W Nijgh en W van Beelen; Mi randa, d v W J Dubbelaar en C van Veen; Janna, d v L Lens en E C van Zoen; Ester, d v W C de la Rie en C Taffijn; Jacobus Johannes, z v J Wortman en L J van der Slot; Hans Christiaan, z v H J Ubbink en J E Huszar; Dirk Johan, z v J Schonenberg en J J de Vries; René Petrus Maria, z v Holverda en G E M Bom. Gehuwd: P Naohtegeller en A M Bouwman. Overleden: L van Puffelen, 68 j, man; E J Zandbergen, 27 j, man; J Otter, 35 j, echtgen. van K Hoek; L van de Voort, 59 j, man. Door het architectenbureau Verloop-van der Mey zal op maandag 7 augustus 1967 des v.m. om 11 uur in het Jeugdhuis, Voorstraat 72 te Katwijk aan Zee worden aan besteed: Het bouwen van een woonhuis met garage aan de Rijnstraat 54, te Katwijk aan de Rijn Na ontvangst van een postwissel van f 21 worden deze franco toegezonden. Restitutie f 10,- bij onbeschadigde inlevering op de dag van de aanbesteding. IJMUIDEN Voor de haringtreilers in de Ierse Zee liep de visserij lekker, zy tekenden voor dagvangsten die tussen de 50 en 100 kantjes lagen. Op de Noordzee zijn nog maar enkele Scheveningse haringschepen te ontdek ken. Zjj moeten bü een plotselinge over vloedige vangst de twee ringzegenvts- sers te huln schieten. Een van deze vaartuigen maakte een paar dagen ge leden op een dag 1400 kantjes buit. Een deel van de vanxst werd in het Duitse Cuxhaven gelost. De opbrengst viel hard tegen. De treilers in de Noord troffen bijna uitsluitend koolvls en schelvis Van deze vissoorten kreeg men behoor- ljjke hoeveelheden aan dek. Voor de bemanningen betekende dit wear hard werken. De beloning zal wel uitibliiven want de laatste dagen door de ruime aanvoer en het trooisch» KATWIJK Als onderbreking van de orgelconcerten had gisteren in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee een uitvoering plaats van het Haags Politie-mannenkoor, begeleid door het Zuidhollands orkest, met mede werking van de alt-soliste Marjan Dieleman, één en ander onder leiding van Jan van der Waard. Er was veel belangstellingHet Haagse koor, ruim honderd man sterk, was door allerlei extra diensten maar voor een derde present, waarom het Amsterdamse politie-mannenkoor, onder de zelfde leiding, ter versterking was gevraagd. Merkwaardigerwijs is de bus met zijn kostbare inhoud niet langs de kortste weg naar Katwijk ge reden omdat men deze niet kon vindenf!), waardoor de hulptroepen pas na de pauze konden worden opgesteld. Jan der Waard, die tevens leider genoemd orkest, opende de avond met Haydns 73ste symphonie, ook wel La Chasse genoemd. Haydn, die als eerste zich vaak van thema's bediende met een volksliedachtig karakter, heeft voor het slotdeel een compleet jacht- muziekje gebruikt, vandaar de naa Het werk klonk gaaf cn doorzichtig, zijn aard goed getroffen. Voor de alt volgde de aria Ombra Felice van Mo zart. Marjan Dieleman heeft een goed getimbreerde alt, hoewel niet van groot volume. De tekst in deze aria vraagt m.i. een dramatischer zegging dan hier het geval was. In Franz Schuberts Psalm 23 trad dus het derde deel van het Haagse Politie-mannenkoor aan. Dit beteken de in geen enkel opzicht een verlies aan uitdrukkingskracht. Zelden heb ik intelligent zingend mannenkoor gehoord als dit. Bijzonder goed afge wogen stemmengroepen, waardoor de eerste tenoren in staat tvorden gesteld een gezond lyrisch geluid te produ ceren. Ik schrijf dit natuurlijk niet om Recreatie in het Katwijkse caravankamp KATWIJK AAN ZEE Sinds 1 juli bevindt zich hier op uitnodiging van de interkerkelijke Evangelisatie com missie. uitgaande van de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk alhier, een team jonge mensen, leerlin gen van middelbare scholen uit ver schillende plaatsen in ons land. om in het caravankamp Noord aan de gasten leiding te geven bij sport er spel. Dit team. dat bestaat uit 7 lot 9 meis jes en jon 'ens. staat onder leiding van een teamleider. Gedurend j zes weken wordt du werk gedaan, terwijl de teamleden om de paar weken wisselen. De leider van dit team büjf. drie we ken en wordt opgevolgd door een an dere leider die de laatste drie weken vol maakt- In augustus komen er nog enkele Duitse teamleden bij voor de Duitse kampeerders. Zondagsavonds belegt de Evangeli- satiecommissie diensten, waarin afwis selend een Geref. en een Herv. predi kant voorgaan, waarna het tweede ge deelte wordt verzorgd door de Duitse Kurpfarrer. Dit werk kan gebeuren mede dank zijde grote tent die de burgerlijke ge meente vorig jaar op he camp heeft laten plaatsen en die gedurende de zomermaanden ter beschikking staat /an de Commissie. Verder zijn er nog :en uitleen-bibliotheek van Hollandse ?n Duitse boeken en een buffet waar frisdranken worden verkocht en waar de kerkgangers na de dienst gratis een kop koffie wordt aangeboden. Dat dit werk zeer wordt gewaar deerd blijkt wel uit de grote belang stelling van de zijde der kameerders. De EvangelLsatieeommissie staat on der leiding van ds. J. P- /an Roon. De kosten worden gedragen door de Herv. Gemeente en Geref- Kerk. Spreekbeurt in Rijnüburg RIJNSBURG Op vrijdag 21 juli 's avonds om 8 uur zal ds. Dorsman te Staphorst in de zaal achter de Ge ref. kerk een spreekbeurt vervullen voor de Hervormde evangelisatie. bij de Haagse verkeerspolitie het gevlij te komen, doch slechts omdat het mij opviel, dat Jan van der Waard kennelijk veel werk maakt van het juiste stemgebruik, wat helaas maar zelden kan gezegd worden bij man nenkoren. Schubert klonk zéér mooi. innig en devoot. In de Alt-Rhapsodie gebruikt Brahms Goethes gedicht Harzreise im Winter. Eigenlijk een ode aan het noodlot, dat de één geluk, de ander tegenspoed brengt. Hier wordt de gemoedstoe stand geschilderd van een wanhopige jongeman, die door de eenzame win terse Harz zwerft. De uitbeelding hier. van is aan een alt tot taak gesteld, ter wijl het mannenkoor op de achter grond een vertroostend gebed vertolkt. Persoonlijk vind ik dit het minst tref fende onderdeel in de rhapsodie. Ver der heeft de alt nogal de neiging op afzonderlijke lettergrepen deining in de klank te geven in plaats van nuan cering over een groep. Hierdoor kreeg de gehele interpretatie naar myn smaak een te larmoyant karakter. Nadat het orkest fijn genuanceerd Tschaikowskys Elegie had gespeeld, volgde als slot Landerkennung voor mannenkoor, alt en orkest van Ed- vard Grieg. Hier slaagde Van der Waard er in met zijn romantische visie het grote koor en orkest te bezielen. De toonproduklie van de soliste was hier tevens veel bewuster, zodat een geestdriftig applaus het deel werd van alle uitvoerenden. Henri Welbooren. Negen maanden voor „stuntelig stukje DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank en een van de verdedigers van drie woon wagenbewoners uit Leid n waren het gisteren niet met elkaar eens. Zij ver schilden niet van mening over de strafmaat, maar over de kwaliteit van het door verdachten geleverde ..werk". De verdediger sprak van „een stunte lig stukje", waarop de officier, mr. Lu- lofs, brieste: .Stuntelig, stuntelig 's nachts met een grote vrachtauto een terrein oprijden, een vracht opladen en gaas vernielen, dat is allesbehalve stuntelig". Het door de officier bedoelde terrein was een opslagplaats in Leiderdorp, waar de drie mannen 's nachts een elektriciteitskabel ter waarde van f6500 hadden gestolen. Ze waren in hun woonwagen aan de Slachthuis kade net begonnen met het strippen van de kabel toen de politie arriveer de. De verdachten, een stukadoor, een steigermaker en een derde man met wat onduidelijk beroep, door hem zelf omschreven als „een beetje in de bouwerij", waren geen onbekenden voor justitie en politie. De officier eis te tegen elk van hen negen maanden gevangenisstraf, waarvan twee voor waardelijk met aftrek van voorarrest. De raadslieden wezen op de funeste invloed die van het kampleven uitgaat- Zij wezen er op dat het kamp zal wor den opgeheven en hun cliënten een woning krijgen, waardoor het wel be ter zal gaan. omdat er dan geen onder ling contact meer is. Ze bepleitten een groter deel van de voorwaardelijke straf. Uitspraak op 1 augustus. weer de prijzen voor koolvis en schelvis sterk gedaald. De loggers en kotters onder de Nederlandse kust die de plat vis links lieten liggen konden weer mooie parijijes gul boven water trek ken. Ook voor deze soort is de belang stelling de laatste tijd zeer gering zo dat men het echt wel van de hoeveelheid moet hebben. De schepen die de tong be laagden moesten over het algemeen me; tegenvallende resultaten genoegen men. De beste trekken leverden niet meer od dan dertia kilo. In de meeste gevallen moest men met minder tevre den zijn. Aan bijvis haalde men voor namelijk schol op. De schepen bij de STboeien en nog verder afgelegen con treien kwamen met betere vangsten, uit de bus maar de prachtige totalen van enkele weken geleden kon men toch niet bereiken. Het gemiddelde per trek lag op 45 kilo tong met daarbij nog wat schol en wijting. Kabeljauw kreeg men bijna niet in het vizier. WAT ER WAS Aan de IJmuider markt verschenen 19 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 420 kisten schelvis, 550 kisten wijting, 125 kisten kabeljauw, 2650 kisten gul, 1650 kisten koolvis, 5 kisten makreel, 10 kisten tarbot, 400 kisten schol, 220 kisten diversen, 85ó stuk9 stijve kabeljauw en 2500 kilo tong. Verder waren er 444 kleine kisten schelvis. 17 kleine kisten wijting, 520 kleine kisten makreel, 1032 kleine Iris ten haring, 44 kleine kisten haken en 6 kleine kisten pilchards. Een enkele uitzondering daargelaten stonden de prijzen op een zacht pitje. Bij de schel vis stak de braad met een top van der tig gulden met kop en schouders boven de andere vier soorten uit. Die haalden een gemiddelde dat nog onder de twin tig gulden lag. Onder zulke omstandig heden kan van een lonende besomming geen sprake zijn. De gul zat evenegns in de verkeerde hoek. De drie soorten ontliepen elkaar niet veel met een ge middelde van f 16,-. Verhoudingsgewijs deed de gestripte wijting het met een notering van f23, tot f 12,- beter. De schol kon zich enigszins handhaven maar de noteringen lagen toch op een minder niveau dan op de voorgaande dagen. De minste belangstelling trokken de kleinmiddel en de eentjes. Hiervoor wenste men niet meer te betalen dan f28.-. Op de laatste afslag kon men ook voor twintig gulden terecht. De grote en de grootmiddel zaten tussen f30 en £26,-. De betere kwaliteit tweetjes werd op de eerste afslag met een top van f 36,- redelijk gewaardeerd. De min dere soort moest met een notering van twintig gulden genoegen nemen. De tongprijzen bleven vrijwel onveranderd Dit betekende voor de kleinmiddel weer een lage koers van f3.26,- tot 12.46,-. De haring haalde op de eerste afslag een hoogste bod van f32... Deze koers zakte tot twintig gulden. De makreel was vrij schaars en dat leidde tot een wat gro tere interesse. Op de eerste afslag legde men voor de goede soort f 40,- neer Bijzonder goedkoop was de kabeljauw De regels kleine gingen bijna allemaal voor amp«r twintik gulden van de hand VANDAAG AAN DE MARKT Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de UM 54 Pro- linus met 440 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw en de IJM 46 De Hoop 4 met 300 kisten. IN SCHEVENINGEN In Scheveningen werden aangevoerd 5 kisten schelvis, 20 kisten wijting 70 kisten gul, 600 kleine kisten haring en 118 kleine kisten makreel. jïgMl SUPER AUTOMATIC 412 4'/2 Kg. 1195. van den ANKER Dwarsstraat 19 Telefoon 3754 Bosplein 13-14 Telefoon 2561 Katwijk. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Dondcrdag-20 juli hoog water 1.45 en 14.10 laag water 10.01 en 22.35.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3