Weekagenda Dr. Bolhuis rector in Apeldoorn BRILLANTEN SIERADEN JUWELIER v.d. WATER Veemarkt trekpleister voor vakantiegangers Avondvierdaagse werd feestelijk besloten ARNOLDUS KEUKENS NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 JULI 1967 Dwaallicht De Leidse kantonrechter heeft een 25-jarige verkoopster uit Noordwij- kerhoutdie op haar bromfiets zon der brandend achterlicht zou heb ben gereden, vrijgesproken omdat ze zojuist bij een rijwielhersteller vandaan kwam. Ten bewijze daar van had ze de rekening aande ver baliserende politieman getoond, maar die had daar geen notitie van genomen. Aardig die vrijspraak, maar als de rechter-automobilist ooit eens zo'n donkere juffrouw aanrijdt, zal hij moeten toegeven, dat fietsenmakers rekeningen nog altijd geen licht verspreiden. Soldatendiner De officieren in de Morspoortka- zerne, waar deze week (met succes) eenhongerstaking is gehouden, be grepen er niets van dat de soldaten wat op het eten aan te merken hadden. Een van hen vertelde ons dat hij er zelf ook van geproefd had en dat op de kwaliteit niets viel aan te merken. Zielig voor zo'n man dat hij niet hetzelfde eten krijgt. Gas In de Van de Mortelstraat te Noord- wijk (maximum-snelheid. 50 km) is deze week een automobilist aange houden. die 120 km reed. Een paar dagen later raasde een dertigjarige bedrijfsleider uit Rotterdam met 100 km door de Noordwijkse be- bouwae kom, een 21-jarige wande- iaarster een verblijf in het zieken huis bezorgend. Hij moest met ach terlating van zijn auto de vlucht vemen om aan de wraak van de woedende omstanders te ontkomen. Moordenaartje spelen met gasgeven. Dictatuur '66 Op een van de week gehouden le denvergadering van D'66 is geble- bleken da', de Leidse democraten bevreesd zijn voor een te grote machtspositie van het hoofdbe stuur. Er zijn dus kennelijk al tekenen die daarop wijzen. Gelukkig hoeft bij een verdergaande ontwikkeling in die richting de naam van de partij niet veranderd te worden. Dictatuur begint ook met een d. Autodrama Een dertigjarige tuinder uit Alphen is dezer dagen met zijn gloednieuwe auto tegen een lichtmast gebotst doordat zijn tweejarig dochtertje dat naast hem zat plotseling een ruk aan het stuur gaf. Als je nog maar zo kort een auto hebt. weet je natuurlijk niet, dat er ook een achterbank in lit. Vaderland de luxe Het weekprogramma van Het Va derland blijft één van de Leidse bioscopen hardnekkig /Studio de Luxe noemen. Den Haag is nog steeds gek op over bodige luxe. Klaplopen De 45-jarige Jozua uit Leiden heeft zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad wegens geld afpersing. Toen hij een juffrouw het klapperpistool van één van zijn kinderen voorhield, gaf ze hem prompt haar tasje met f 45. Zal Jozua wel meegevallen zijn. Als de eerste klap een daalder waard is, moet je voor zo'n bedrag eigen lijk tenminste dertig keer vuren. Autokerkhof Het college van burgemeester en wethouders stelt de Leidse gemeen teraad voor een krediet beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van. parkeervakken op het Pieterskerk hof. Het is de bedoeling dat om de vakken een sierbestrating komt, op dat „het fraaie karakter van het Pi eterekerkhof niet wordt aange tast." Hoe kan dat nou. met al die keurig geordende, glanzende auto's Houtvrees Bevreesd dat de gemeenteraad zou besluiten tot de stichting van een semi-permanent houten gebouw voor de onderbrenging van de ge meentelijke diensten dreigde de burgemeester van Lisse woensdag, dat er rekening mee moest worden gehouden, dat burgemeester en wet houders en de gemeentesecretaris niet voornemens zijn in houtbouw te kruipen. Al is een burgemeester dan geen hout worm, de raad -is nog altijd het hoofd van de gemeente. En als de burgemeester roiets zegt. moet hij er ook rekening mee houden, dat het weer niet altijd zo mooi blijft als de afgelopen dagen. Meeslepend Op vragen in de gemeenteraad over de halfgesloopte woningen Molen straat-Van de Endelaan te Hillegom heeft de burgemeester geantwoord, dat Rijkswaterstaat in zee is ge gaan met een sloper, die de waarde volle dingen uit de huizen weg haalde om de rest te laten staan. Dat is blijkbaar een sloper met onder scheidingsvermogen, die een hekel aan rommel heeft. LEIDEN Deze foto over de oude binnenstad is genomen in de rich ting van het stadsdeel Zuid-West. Beneden de Kloksteeg met links het Jean Pesijnshofje en daarach ter (met lange ramen) een deel van de universiteitsbibliotheek. Aan weerszijden van het Acade- miegebouw Rapenburg het ge- j boomte van de Hortus- n| Daarboven geheel links is nog net «en koepel van de Sterrewacht te ïnn. Precies daarboven (in 1 oog- bouw) het nieuwe studententehuis Iaan de Rijn- en Schiekade. Rechts daarvan strekt zich het deel van Zuid-West uit tussen het bejaardencentrum Rijn en Vliet en de studentensterflat aan de Haag- weg (Cliurchill-laan en Jacq Ur- lusplantsoen). Het geboomte boven deze flatstrook is Ter Wadding aan de Leidseweg Voorschoten. Rechts bovenaan de Morswijk. Onze fotograaf stond op het dak van de Pieterskerk. Aan de Klok steeg de uitspringende doopkapel bij het orgel. De dakkapellen zijn van de zuidbeuken (achter de preekstoel) en rechts ziet men dan nog de hoge muur van het schip met een van de twee trap- torens van het westfront. FOTO VAN DER HORST Dinsdag Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur iristelijke emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- mds Nederlandse Gemeenten. KATWIJK Nieuwe Kerk. 8 uur: uidhollands Orkest en het Haags poli emannenkoor o.l.v. J. van der Waard, ollste Marjan Dieleman, alt. Woensdag Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: zit- ng sociale raadsvrouw. Donderdag Kantine Clos en Leembruggen, Derde innenvestgracht. 7.30 uur: contact-ruil- fond Philatelica. Doopsgezinde kerk. Pieterskerkstraat. I uur: Koor van het Eastern Mennonite ollege (USA). Vrijdag 21 juli Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Ge. 'rd Akkerhuis. Een dokter nodig? To'. zaterdagmiddag raadplege men de igen huisarts. Daarna 5 maal 2 bellen. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Potheek D. C. Kok, Rapenburg 9. tel. 4807. Op zaterdag 15 juli is in Leiden, voor loedeisende gevallen, 's morgens van tot 12 uur. bovendien geopend: apo- taek Tot Hulp der Menschheid. Hooi- racht-48. tel. 21060. Apotheek R. van Breest Smallenburg te *iderdorp en Apotheek Voorschoten ijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon- J6 16 juli gesloten van 8 uur tot 24 uur. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Die rare ekke rot kat (alle leeftijden) Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Sla nooit vrouw, zelfs niet met een bloem "8 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Beat and Mues (alle leeftijden). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Die knots- kevels in hun vliegende kratten a'le leeftijden). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Mary LEIDEN. Dr. A. Bolhuis, rector van het chr. lyceum aan de Ka- gerstraat, is met ingang van 1 novem ber benoemd tot rector van liet chr. lyceum te Apeldoorn. Hij heeft deze benoeming aangenomen. In dr. Bolhuis verliest het chr. ly ceum niet alleen een om zij'n rustige en gedegen leiding gewaardeerd rector maar ook een uitstekend docent. On der zijn rectoraat beleefde het lyceum een stormachtige groei. In het zuid westelijk stadsdeel verrees een depen dance, die inmiddels een zelfstandige school is geworden. Aan de „moe- derschool" werd bovendien een afde ling MMS toegevoegd. De grote ver- Amerikaans koor zingt in doopsg. kerk LEIDEN. Van 2331 juli houdt de Doopsgezinde Broederschap een congres in Amsterdam, waar gedele geerden uit de gehele wereld aanwezig zullen zij'n. Dit congres staait onder het thema „Het getuigenis van de Hei lige Geest". Bij de buitenlandse gasten zijn vele koren. Een van deze koren zal op don derdag 20 juli een cotocert geven in de Doopsgezinde kerk aan de Pie terskerkstraat. Het is het koor van Eastern Mennonite College. De avond begint om 8 uur. AUTOPECH??? 1 uur per dag staan onze servicewagens ii onze 4 tons kraanwagen voor u paraat, niek is onze fotodienst bij ongevallen en aanrijdingen. LEIDSE AUTOREPARATIE- en AUTOBERGINGSDIENST Tel. 25216 b.g.g. 20693. Werkplaats p.a. .Middelstegracht 89. Leiden. Poppins (alle leeftijden); 10.30 uur: Flip per (alle leeftijden). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Fantomas contra Scotlland Yard (14 jaar). Badinrichtingen De» gemeente lil He badinrichtingen zyn de. volgende tyder geopend Lindestiaa lb maandag geslotei tinsdag u-11.15 u en l3 3017.15 li Aiuensdag gesloten donderdag 1330 b 15 u vnidag 9—11 15 u en 13 30—18 4. i zaterdag 8—11 15 u en '3.30—16.30 Van der Werfstraat 39: maandag en nnsdag gesioten woensdag 811.15 en 13.30—17.15 u.. donderdag 8 3011.15 3 3018 15 u. vrijdag 8 30—11.15 u u .•30—18 45 u. zaterdag T.Sb-dl.lS ei 3.30—16.30 u Molenmuseum Molen De Valk geopend dinsdag to en met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur Maandags geslo TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Baü. beeld en droombeeld tol 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling Dansen toen en nu. 'van 7 juli tot 6 aug., dage lijks van 10 tot 5. zondags van 1 tot 5 KATWIJK Kleuterschool Voorstraat 33, dagelijks behalve op zondag, van 10 tot 12, van 3 tot 5 en van half 8 tot 10 uur: tentoonstelling Genootschap Oud-Kat wijk (tot 9 augustus). bouwiftg en uitbreiding aa'n de Ka- gerstraat zijn vrijwel voltooid. In 1958 kwam dr. Bolhuis uit Dok- kum, waar hij ook rector aan het chr. lyceum was, naar Leiden, als opvolger van dr. P. C. van Arkel. Hij studeerde klassieke letteren aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, waar hij in 1950 promoveerde. Leraar was hij in Harderwijk, Doetinchem. Zwolle en Kampen, vervolgens conrector aan het chr. lycqum te Sneek en rector te Dok- kum; Keuken opgeknapt op koelen van de baas DEN HAAG De Haagse politie rechter constateerde, dat een bouw vakarbeider uit Alphen aan den Rijn bezig was geweest met riemen snijden van andermans leer. in feite: zijn wo ning opknappen op kosten van de baas. Want op het bouwwerk had hij latjes zien liggen, die hij prachtig kon ge bruiken voor de keuken in zijn wo ning. Op een avond reed hij in de fciuto van een vriend naar het bouw werk en haalde een partijtje latjes weg. Het trof slecht dat enkele dagen la ter de baas in de woning van de ar beider kwam en daar zijn latjes zag zitten. „Er wordt tegenwoordig op de bouw werken zoveel gestolen. Men denkt maar al te gemakkelijk dat iemand die appelen vaart, ook appelen mag eten", zei de officier. „Als ik het bad gevraagd, had ik best die latjes mogen hebben", ver weerde de man zich. De officier wilde volstaan met f 150 boete en voorwaardelijk een week ge vangenisstraf. De rechter was het daarmee eens. Samen met wat vrienden had een arbeider uit Leiden een langdurig be zoek gebracht aan een bar. waarbij het bier rijkelijk vloeide. Op weg naar huis maakte hij het wel bar. In de Donker- steeg trapte hij tegen de buitendeur van een woning. Op de Mare keilde hij een vuilnisbak door de vitrine van een winkel De winkelier vordefde f 131 voor de ruil en f 173 voor beschadigde goede ren. De officier vorderde f 80 boete, een week gevangenisstraf voorwaarde- l::k en toewijzing van de civiele vor dering. De rechter veroordeelde over eenkomstig deze eis. OFFrCIËLE Pl BLIkATIE Wijziging Verordening op Woonwagens Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie, kamer 30, ter le zing van een ieder gedurende 3 maan den is neergelegd de door de raad dei- gemeente in zijn vergadering van 12 juni 1967 vastgestele verordening, hou dende wijziging van de Verordening van 27 augustus 1923 (Gemeenteblad no. 28) op Woonwagens. Deze wijziging houdt in, dat overtre ding van het bepaalde bij artikel 3 van deze verordening wordt gestraft met geldboete van ten hoogste f 300 of hechtenis van ten hoogste twee maanden. LEIDEN, 14 juli 1967 MO-examens DEN HAAG. Geslaagd voor de schoolakte Duits MO-A: Tj. de Boer. Katwijk aan Zee; H. J. A. Jacobs. Leiden. Geslaagd voor het examen MO-A Nederlands: C. Frijters. Sassenhejm; F. Groothuis, Hillegom; P. van Hall, Zoe- terwoude; A. van Maanen. Voorscho ten: A. van Moorsel, Valkenburg: E. Ninck Blok. Leiden: P. Ottivik, Kat wijk; Sj. Sleeboom, Leiderdorp; P. Veeger Leijnse, Lisse; C. v/d Voort. Valkenburg; J. de Vries. Leiden. •Moderne diamantcollectie Ringen met briljant reeds vanaf 75.- OOK VERLOVINGSRINGEN Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. Handel uil nog niet vlotten LEIDEN. Het is geweldig te mer ken hoeveel mensen in hun vakantie de markten bezoeken. Zowel de vee als de warenmarkten worden bevolkt uoor vakantiegangers. Ook op de vee markt was 't gisteren vol en druk, met als gevolg dat moeders hun kinderen misten en omgekeerd. De aanvoeren waren iets ruimer dan vorige week. Toch wil het met de han del niet vlotten. Vooral de slacht vee-afdeling lijdt sterk onder de omstandigheid dat er weinig vlees ge geten wordt. Of dit nu een gevolg is van de werkeloosheid of van de terug gang in het economisch leven of van beide, is niet erg duidelijk. Wel staat vast dat er een lusteloze stemming op SASSENHEIM De avond-vier- daagse, georganiseerd door de Commis- sie Jeugdrecreatie, is succesvol verlo- F pen. Na de laatste mars verzamelden -1 «H de deelnemers zich gLsteravond op de v Oosthaven, waar ze werden opgewacht door ouders en verdere familieleden, die hen met bloemen beloonden. Voorafgegaan door „Adest Musica" marcheerden ze door de Hoofdstraat naar het Raadhuis. De jongste groep -f werd voorafgegaan door Drumband agHpS „DOS", die de andere avonden ook - s>-~ medewerking verleende. - j -F Voor het raadhuis, werd gedéfileerd voor wethouder Westerbeek en de le den van de Commissie Jeugdrecreatie. Hierbij boden Astrid Bakker (4) en Nelleke v. d. Plas (6) bloemen aan. Hierna trokken de wandelaars naai de Hervormde school om hun welver diende wandelaars-kruisje in ont vangst te nemen. Er werden er 322 uitgereikt, w.o. 130 voor de tweede keer. Oudste deelnemer was mevrouw v. d. Eist (70). Zestig medailles Bij de wandelaars die hun kruisje kregen waren ook mtvrouw E. Bak ker-Pander en haar dochtertjes Astrid (zie foto), die op 18 mei vier jaar werd. In heel Nederland heeft me vrouw Bakker deelgenomen aan wan deltochten. In totaal heeft zij 1389 km. afgelegd. Zij is nu in het bezit van 60 medailles, zes vaantjes en verschil lende andere prijzen. Als harstochtelijk wandelaarster kon zij na haar huwelijk van haar hobby geen afstand doen. en sedert vorig jaar 23 augustus laat zij ook haar dochtertje meedoen. Vanzelf kun nen nu de afstanden niet groter zijn dan 58 km. Samen met haar moeder heeft de kleine Astrid al aan heel wat wandel tochten deelgenomen, o.a. Northge, Vi- door, dan zal ze haar moeder wel over- con en Hutspot. Zij heeft nu al twaalf treffen. Hier geldt met recht: zo moe- medailles en vier vaantjes. Gaat ze zo der, zo dochter. de veemarkten heeijt en de prijzen zich in dalende lijn bevinden. Op de wolvee-afdeling is dit niet het geval; de zuiglammeren gingen goed van de Gebruiksvee. Over het algemeen viel de nandel in melkkoeien niet te gen. De verwachtingen waren althans niet hoog gespannen, hoewel het mooie weer en het goede gras toen wel enig perspectief Qxc-c,;. u. re koeien konden er niet tegen op en de prijzen waren aan ook /.ckci met hoger. Hiervoor gaat het te slecftt op ae slachtveemarki. De handel ^n jong vee heeft momenteel niet veel te bete kenen. Deze is rustig en stroef en niet geheel prijshoudend. Nuahtere kalve ren werden weinig aangtvoeru. Notering: melkkoeien 910 f 1225 f 1510; varekoeien f 590/ f 900/ f 1300. Slachtvee. Op de slachtvee-afdeling is de stemming gearukt, terwijl de prijzen zich niet geheel kunnen hanct- naven. De verkoop in de slachthuizen en in de slagerijen schijnen zeer klein te zij'n. Er wordt erg geklaagd over de daling van de omzei. Hierover is deze week in de vergadering van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees uitvoerig gesproken, maar niemand weet een goede oplossing. De vette kalveren kwamen fci aantal en prijs op een wat hoger niveau. De handel was vrij redelijk. Toch liggen de zaken op deze afdeling nog niet helemaal goed. Italië heeft toegezegd zijn grenzen te openen maar doet het ondertussen niet. Notering: slachtrunderen £3,40/ f4/ f4,35; (deze prijzen per kg. geslacht gewicht); vette kalveren f2,30/ f2,60/ f 2.85; (deze prijzen per kg. levend ge wicht). Wolvee. De aanvoer was gelijk aa'n die van de vorige week, maar bij vori ge jaren vergeleken aan de krappe kant. De handel was verdeeld. Vette schapen stil, weidelammeren kalm, fokschapen lui. Dit i'n tegenstelling tot de zuiglammeren, die goed en vlot verkocht werden. Gelukkig vormden deze het grootste deel (950) stuks) van het totaal (1600 stuks) op deze afdeling aangevoerde vee, zodat de markt spoe dig geruimd was. Notering: vette schapen f75/ f95/ f105; fokschapen f 110/ f130; weide- lammeren f 75/ f 95/ f 105; zuiglamme ren f95/ f125/ f140. Varkens. Een sterke verslechtering onderging de handel in slachlvarkens (buiten de markt om). Er viel op de beurzen een achteruitgang van wel f 0,14 te constateren. De eerste helft van de maa'pd juli heeft niet bepaald aan de verwachtingen in de Neder landse varkenshouderij voldaan. De varkensstapel wordt steeds groter. De laatste telling bracht een stijging aan het licht van 3.918.172 naar 4.283.421, terwijl hel buitenland, met name Duitsland, eveneens een sterke toena me te zien geeft. De biggenmarkl giste ren gaf een slepende ha'ndel met terug lopende prijzen te zien. wat. gezien de toestand op de slachtvarkensmarkt. geen wonder is. Notering: zeugen f400/ f425/ f450; lichte varke-ns f 95/ f 105/ f 115; biggen f 72/ f 76/ f 80. Kaas. Aangevoerde partijen: Goudse 2, Leidse 1. Notering: Goudse extra tot f 3,66, Leidse geen notering. Handel traag. Haarlemmerstr. 55 - Leiden t.o. Rex-theater Tel. 31497^24166

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3