GRAHAMS CAMPAGNE GROTER DAN OOIT Werkloosheid Subliem openingsconcert met Vesper van Monteverdi Doopsgezind wereldcongres geen theologenontmoeting Een woord voor vandaag Rolling Stones en Beatles verslagen Zo stemden de VN VN vast Bestrijding r.k. leer strijd met de wet in 4500 deelnemers verwacht Gezamenlijke bezinning gelovige gemeenteleden Kritiek snoepreisje WOENSDAG 5 JUII 1967 Maar hij moet hidden in geloof, in geen enkel opzicht twijfe lende, want wie twijfelt, gelijkt op een golf der zee, die door de wind aangedreven en opgejaagd wordt. Want zulk een mens moet niet menen, dat hij iets van de Here zal ontvangen, innerlijk verdeeld als hij is, ongestadig op al zijn wegen. (Jacobus 1:6-8) Wie in wijsheid te kort schiet, bidde God daarom. Hij staat klaar om te helpen. Ruim en rijk. Maar, zegt Jacobus, dan moet ons bidden ook echt bidden zijn. We zagen gisteren, dat er geven en geven is: „Eenvoudigweg" geven, zoals God doet, en geven met bijgedachten, zoals wij zo vaak doen. Zo is er ook bidden en bidden: bidden als eenvoudigwegvragen in kinderlijke zekerheid èn bidden met allerlei bijgedachten, weifelend, twijfelend. In het eerste geval is het Amen een uitroepteken: „Het zal waar en zeker zijn", in het andere een groot vraagteken. God die eenvoudigweg geeft, wil dat het ook eenvoudigweg gevraagd wordt. God houdt niet van golfbidders. Wie bidt en tegelijk denkt, dat de kans groot is, dat God het toch wel niet geven zal, bidt niet echt. Zulk een mens moet niet menen, dat hij iets van de Here zal ontvangen. En tochEens zat de gemeente in het huis van de moeder van Johannes Marcus te bidden om de vrijlating van Petrus. Maar toen het dienstmeisje het gebed verstoorde met de mede deling: Petrus staat al voor de deur, zeiden de bidders: Dat kan niet. Je spreekt wartaal. Blijkbaar waren dat ook golf bidders. „Zulk een mens moet niet menen, dat hij iets van de Here zal ontvangen", zegt Jaaobus. Maar zo graag geeft God, dat Hij ook zulke gebeden nog vaak verhoort. Wij leren vandaag 1 Samuël 9 1-14. (Van een onzer medewerkers) LONDEN Meer dan een miljoen mensen heeft Billy Graham bereikt met de campagne van negen dagen, die hij in Engeland heeft gehouden. Bijna 36.000 mensen „kwamen naar voren" in het Earls-Courtstadion of in de 44 grote zalen, verspreid door heel Engeland. Schotland en Wales, die door lijntelevisie of alleen maar een geluidsverbinding met het Londense stadion verbonden waren. Engeland zal hebben, dan alle vorige. De „nazorg" is zeer groots opgezet en de kerk-n zijn vastbesloten, om alles te doen, wat zij maar kunnen, om de resultaten vast te houden. in de manier Waar°P het neerzet Er 1» n°9 10 weinig -.«chl in deze zakelijke tijd Drie prominente Duitse protestantse theologische tijdschriften gaan aan het •ind van dit jaar plaatsmaken voor één nieuwe. Evangelische Kommentare komt In de plaats van Evangelische Welt, Kirche in der Zeit en de Evangelische Literaturbeobachter. Chefredacteur wordt GUnther Heidtmann. (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Het verzeke ringsbedrijf heeft nog weinig ge merkt van de sterk toegenomen werkloosheid. Althans UBO, de levensverzekeringsmaatschappij van de christelijke vakbeweging, heeft over 1966 en de eerste helft van 1967 niet te lijden gehad van toenemende royementen. De ver zekerde portefeuille, die vorig jaar toenam met ƒ30 miljoen tot 275 miljoen, heeft thans waar- Haarlemse Orgelmaand 1967 HAARLEM Het orgel van de St. Bavokerk in Haarlem dat in de komende dagen wederom zulk een belangrijke rol zal spelen bij het 17e Internationaal Orgel Improvisatie Concours, werd door het voltallig publiek gisteravond de rug toegedraaid. Niet het prach tige Müller-instrument uit 1738 stond centraal, deze taak werd overgenomen door de menselijke stem. Een koor in dienst van Clau- dio Monteverdi, de componist die in dit Holland Festival de aandacht krijgt die hem toekomt. Eerst bij de 400ste herdenking van zijn geboortedag heeft Monteverdi de Interesse van het grote publiek wakker geroepen. En voor velen betekende dit een ontdekking Met name zijn opera Orfeo en het opera - ballet U Combatti- mento di Taneredi e Clorinda ontketen den stormen van enthousiasme. Felix de Nobel, die bij de opening van het festival de leiding had van laatstgenoemd werk. dirigeerde in de St. Bavokerk het Ned. Kamerkoor en het Radio Kamerorkest in Vespro della beata Vergine van Monteverdi. Deze Vesper werd in 1949 opnieuw uitgege ven door dr. Redlich. Men hoorde het werk in een ongewone samenstelling, enkele voorgeschreven delen waren weggelaten, andere werden ingelast. Men had de gelukkigè gedachte ge had de uitvoering van dit werk rechtstreeks door de radio uit te zen den, waardoor velen in de gelegenheid waren deze indrukwekkende composi tie te beluisteren. Door een weinig soe pele organisatie (de deuren gingen eerst om kwart voor acht open), moest de uitzending te laat aanvangen. Het is een indrukwekkende interpre tatie geworden van een majestueus werk. waarbij men wederom getroffen werd door de waarlijk revolutionaire schrijfwijze van Monteverdi. De kracht van het openingsstuk Domine ad adiu- vandum (Heer, haast U mij te helpen), waarvan de muziek is ontleend aan de openingstoccata van Orfeo. weet Monte verdi In alle onderdelen te continueren. Hoewel het ondoenlijk is alle onderde len van de Vesper afzonderlijk te ver melden, moet één groots hoogtepunt ge noemd worden. Dat was het Nigra Sum („Al ziet mijn wezen er donker uit".) ontleend aan het Hooglied waarin Mon teverdi tot een geladen en ontroerende uitdrukking weet te komen. Lof Zeer veel lof komt Felix de Nobel toe Hij heeft niet alleen de uitvoe ring ter hand genomen, hij heeft een sublieme interpretatie intensiteit en boeiende kracht weten te verlenen. Koor en orkest heeft hij tot een hel- j der, doorzichtig en klankrijk geheel samengevoegd. Van de solisten dient in de eerste plaats Ernst Haefliger genoemd te wor den. Hij bleek met dit werk een grote affiniteit te bezitten, waardoor zijn zang o.a. in Audi, coelum een hoogte punt betekende. Elly Ameling en Maria Suchèl pasten voortreffelijk bij el kaar, het Pulchra es blonk uit door vocale schoonheid. John van Kesteren en Leo Ketelaars wisten in enigszins mindere mate te overtuigen. Aan de orgels zaten Klaas Bolt en Bernard Bar- telink, zij vervulden hun wat ondankba re taak op bekwame wijze. De Haarlemse Orgelmaand 1967 is ge- opend! In totaal staan 24 concerten op het programma, o.a. ook in Amstelveen, Oosthuizen. Zandvoort, Bloemendaal en Alkmaar. De grootste aandacht gaat echter in eerste instantie uit naar de concerten op 5, 6 en 7 juli in de St. Bavokerk. Woensdag 5 juli het zg. Deel nemersconcert met Hans Martin Cor- rinth, André Isoir, Nico van de Hoo- ven en Guy Bovet. Donderdag 6 juli volgt het Juryconcert met Gotthard Ar- ner Klaas Bolt en Gaston Litaize. Vrij dag 7 juli tenslotte is de Improvisatie- wedstrijd. een evenement dat in bin nen- en buitenland ieder jaar de aan dacht trekt. Adr. Ha NEW YORK De leden van de Verenl Naties stemden gisteravond als volgt over resolutie der nlet-gebonden landen, die vereiste tweederde meerderheid niet haa Voor <53i: Afghanistan. Algerije, Birma. Boe- roendl, Bulgarije. Cambodja. Ceylon, Cuba. Cyprus. Frankrijk. Gabon. Griekenland. Gul nee. Hongarije. India. Indonesië, Irak. Iran. Mali, roen. Koeweit. SnsJasa). Libanon. Lyble. Mal rokko, Mauretanië, Mongolië Oeganda. Oekraïne. Pakistan. Pol nlë. Saoedl-Arablë. Senegal. Somalië. Sedan. Spanje. Sowjetunie. Syrië. Tanzania. Tsje- choslowaklje. Tunesië. Turkije. Verenigde Arabisch Republiek. Wit Rusland. Tegen Argentinië, dos. België. Bolivië. Botsw nada. Chill, Colombia. Cos._ ken. Dominicaanse Republiek. Ecuador. Sal vador. Gambia. Ghana. Guatemala, Guyan. Nepal. Niger. Leone. Singa Zweden. Albani mmlng. Afwezlj Beperking aantal eerste- j aars ROTTERDAM Het bestuur van de medische faculteit heeft na goedkeu ring van de minister van onderwijs en wetenschappen besloten het aantal in te schrijven eerstejaars studenten voor het collegejaar 19671968 te beperken tot 160. Voor het afgelopen collegejaar gold deze beperking ook al. schjjnlük de ƒ300 miljoen reeds gepasseerd. Juist in het oosten en noorden het land, waar de werkloosheid het sterkst is toegenomen, heeft UBO het grootste aantal verzekerden. Minder gelukkig is evenwel de steike kostenstijging, waarmee uiteraard 'net gehele arbeidsintensieve verzekerings bedrijf te maken heeft. Tegenover kostencijfer van 340.000 over staat een kostenbedrag van 130.000 over 1965, dus bijna een verdrievoudi ging. In de aandeelhoudersvergadering van de maatschappij deelde :1e direc teur, de heer G. Lenderink, gisteren mee, dat de kostenontwikkeling de voortdurende aandacht heeft. Binnen kort wordt het bedrijf doorgelicht op efficiency; desnoods zal tot een verder gaande mechanisering worden overge gaan. De algemene verzekeringmaat schappij, een dochtermaatschappij var UBO, heeft reeds 7 8 jaar de snelst groeiende portefeuille voor volksverze keringen. Bedroeg over 1966 de winst op inte rest 1,94 pet, dit jaar wordt de 2 pet. overschreden. Bij de berekening van de rente over de premiereserve wordt nog steeds uitgegaan van 3,05 pet. In de aandeelhoudersvergadering van UBO nam gisteren de heer C. J. van Mastrigt afscheid als president-commis saris. Tot nieuwe commissaris werd ge kozen prof. dr. E. J. Andriessen, oud-minister van economische zaken, die ook de raad van commissaris gaat presideren. (Vervolg van pagina 1) De enige resoluties, die een meer derheid kregen, waren een Pakistaan se inzake Jeruzalem, waarin Israël wordt aangespoord, alle wijzigingen ir de status van de stad ongedaan te ma ken; en een Zweedse van humanitaire aard, gericht op leniging van de nood onder de burgers en een goede behan deling van krijgsgevangenen. Israël nam niet deel aan de stem ming over Jeruzalem, „omdat de des betreffende resolutie buiten de juridi sche competentie van de Algemene Vergadering valt". Amerika heeft zich van stemming onthouden, omdat de landen, die de resolutie hadden inge diend, Amerikaanse amendementen van de hand hadden gewezen. Tekenend Tekenend voor de bittere verdeeld heid in de Assemblee was het krach tige en langdurige applaus, waarmee Arabische, communistische en neutra le afgevaardigden de verwerping be groetten van de gematigde Latijns- amerikaanse resolutie. Deze wilde terugtrekking van de Is raëlische troepen koppelen aan beëin diging door de Arabische landen var hun oorlogszuchtige houding jegens het Joodse buurland. In VN-kringen wordt er op gewe zen. dat de Russische diplomatie de zwaarste nederlaang heeft geleden sinds de Cubaanse crisis. Mede om het gezicht van de Russen te redden zouden vele landen dan ook nog pogingen in het werk stellen, een compromis te bereiken, voordat de zaak terug gaat naar de Veiligheids raad. Achter de schennen wordt nog ge probeerd een compromis op te bou wen uit de wrakstukken van de ver worpen resoluties. Een suggestie daarbij is dat secre taris-generaal Oe Thant een persoon lijke afgezant benoemt. Deze zou con tact moeten opnemen met beide par tijen in het conflict om het zoeken naar een uitweg te vergemakkelijken. In Amerikaanse kringen neemt men Jordanië kwalijk dat het stemde voor een Cubaans amendement om Ameri ka als voornaamste aanstichter van de agressie te veroordelen en voor de Albanese resolutie, waarin Amerika en Engeland van directe medeplich tigheid werden beschuldigd. Die reso lutie kreeg overigens slechts 22 van de 122 stemmen. Met enige bitterheid is van Ameri kaanse zijde geconstateerd dat Frank rijk zich in beide gevallen van stem ming heeft onthouden. Tieners Opvallend was, dat Grahams gehoor .•oor 75 procent uit tieners bestond. .Bllly heeft de Beatles en de Rolling Stones verslagen", zei generaal-majoor J. Wilson-Haffenden, de voorzitter van het comité, dat de campagne orga niseerde. „Deze campagne toont, dat jonge mensen ontvankelijk zijn voor het eenvoudige evangelie. zoals dr. Gra ham het preekt". Sommige Engelse kranten besteedden nog al wat aandacht aan Grahams wei gering, om zich openbaar uit te spreken over Vietnam of de situatie in het Na bije Oosten. De Daily Telegraph verde digde hem echter. „Er zijn al genoeg geestelijken in de wereld, die niet schromen, om de sterkste uitspraken over zulke zaken te doen. Hun taal suggereert een onfeil baarheid die die van de paus nog over treft", zo schreef het blad. Joegoslavië Van Londen is Billy Graham voor een paar dagen rust naar Zwitserland vertrokken. Eind deze week houdt hij een campagne in Turijn (Italië) en van daar vertrekt hij naar Zagreb, de tweede stad van Joegoslavië. Het is de eerste keer, dat Billy Graham toestem ming heeft gekregen, om in een commu nistisch land een campagne te mogen houden. het met bloemen als er bloemen in huis zijn De Zwitserse predikantenvereniging heeft haar leden opgeroepen, om een tien de deel van een maandinkomen af te staan als teken van solidariteit met hen, n het Nabije Oosten en Vietnam door oorlog te lijden hebben. Studie Nederlands in Polen mogelijk AMSTERDAM In het najaar zal in Polen aan de universiteit van Wro claw het vroegere Breslau offi cieel worden begonnen met een lecto raat in de Nederlandse taal. Dit lecto raat zal worden geleid door dr. No- bert Marciniec, die een half jaar in ons land is geweest om de taal te leren. Hoewel hij de Nederlandse taal theore tisch beheerste was hij niet eerder in de gelegenheid zijn kennis in de prak tijk te toetsen. Italiaanse hof van cassatie: (Van q s kerkredactie) ROME Italië kent vrijheid van meningsuiting. Dat is in de grondwet duidelijk vastgelegd. Maar dat betekent niet, dat men de dogma's van de Rooms-Katholieke Kerk openlijk mag bestrijden. Een dergelijk optreden kan bestraft worden met maximaal drie jaar gevangenisstraf. Dit is vastgesteld door het hof van cassatie in Rome, het hoogste ge rechtshof in Italië, in zijn uitspraak in de zaak van ds. Gian Luigi Giudici uit Civitavecchia. Deze 35-jarige predikant placht de mensen van Civitavecchia door middel van aanplakbiljetten uit te nodigen tot zijn bijbellezingen. Dat mocht. Maar Giudici liet op zijn affiches ook weten, dat leerstukken als Maria's onbevlekte ontvangenis, de onfeilbaarheid van de paus en het vagevuur geen bijbelse grond hadden. Dat mocht niet en de predikant werd schuldig verklaard door het provinciaal gerechtshof. Hij kreeg geen straf, omdat de rege ring in Rome juist een algemene am nestie uitvaardigde. Giudici wenste ech ter geen amnestie. Hjj beriep zich, ge lijk eenmaal Paulus. op Rome. Het hof van cassatie heeft nu de uitspraak van het provinciaal gerechtshof bevestigd. (Van kerkredactie) AMSTERDAM Ongeveer 4500 doopsgezinden uit de gehele wereld zullen van 23 tot 30 juli in het RAI-congrescentrum zijn, als daar het achtste doopsgezinde wereldcongres wordt gehouden. Zij komen uit 32 verschillende landen. Onder hen bevinden zich 1700 Noord-Amerikanen, 650 Europeanen, 100 vertegenwoordigers van Azië, Afrika en Latijns-Amerika en 2000 Nederlanders. Het eerste doopsgezinde wereldcon gres (in 1925 in Zwitserland) telde hon derd deelnemers. In Amsterdam is ook het derde wereldcongres, in 1936. gehou den. Dit vijfjaarlijks hoogtepunt in het doopsgezinde leven wordt niet een con gres van theologen In de eerste plaats, r van gelovigf gemeenteleden, vertelde ons gisteren prof. mr. dr. J. A. Oosterbaan, hoogleraar aan het doopsge zinde seminarie te Amsterdam, die aan de voorbereiding van het congres een :er belangrijk deel heeft. De ongeveer tachtig langere en korte- referaten, waaruit men een keuze kan doen, zijn slechts voor een klein deel van theologische vaktechnische aard. Voor het grootste deel willen zij uitdrukking geven aan het gemeen schappelijk geloof en hebben zij een strekking van zuiver programmistische en direct op de actualiteit van onze tijd betrokken betekenis. Het congres wil een grote ge meenschappelijke bezinning zijn over de plaats, die de doopsgezinden in alle delen van de wereld en ook in het oecumenisch geheel van de christen heid (moeten) innemen en over de op dracht, die zij daarom hebben te vervul len. Deze bezinning vindt plaats als een brede ontvouwing van het hoofdthema het congres ..Het getuigenis van de Heilige Geest". Dit thema is gekozen als een directe voortzetting van het hoofdthema van het vorige congres, dat in 1962 In Kitchener (Canada) plaats vond en dat luidde: „De heerschappij van Christus". Accent De doopsgezinden hebben, aldus prof. Oosterbaan. altijd meer dan andere ker- een sterk accent gelegd op het zelfstandige werk van de Heilige Geest in het geloofsleven van alle gelovigen. Hun broedersrhaps- en gemeentestruc tuur Is daar een directe uiting van. De ontvouwing van het hoofdthema vindt plaats in vijf morgenreferaten, die gevolgd worden door groepsbespre kingen en een paneldiscussie. Deze hoofdreferaten hebben als titels Woord en Geest, Geest en gemeente, weder geboorte en nieuw leven, vrijheid en gehoorzaamheid, zending en evangeli satie. Hierin is aldus prof. Oosterbaan een grote lijn aangehouden, die be gint bij Christus en de Bijbel en de Geest die vervolgens spreekt het bijeenbrengen door de Geest van de gemeente en over de innerlijke verandering van de gelovigen, waar door zij tot vrije geloofsgehoorzaam heid komen, zodat zij de kracht krij gen, om in zending, evangelisatie, hulpwerk en vredesgetuigenis in de wereld uit te gaan. Zo komt het getui genis van de Geest tot Ie wereld. In de tweede helft van de middagen vinden dan de bijeenkomsten van der tien verschillende secties plaats Daar wordt het getuigenis van de Geest in de verschillende sferen van het ge loofsleven beproken. Hier moeten de congresgangers uiteraard een keuze ma ken uit een overstelpende veelheid van referaten, maar hier zijn ook belang wekkende lezingen bij Zo zal in de sectie Vrede de Amerikaanse negerpre dikant Vincent Harding spreken. Op de avonden worden overzichten gegeven van activiteiten in verschil lende delen van de wereld en wordt ook de verhouding van gemeente en wereld in opwekkende lezingen belicht. Voorbereiding Er komt voor de voorbereiding van oen congres als dit heel wat kijken, zo begrepen we uit de woorden van ds. J. P. Matthi.isen uit Amsterdam. Vijftien honderd deelnemers moesten (tijdens het hoogteonnt van het toeristensei zoen) in Amsterdamse hotels worden ondergebracht. Duizend andere buiten landers worden bij particulieren inge kwartierd in een gebied, dat zich uitstrekt van Alkmaar tot Amster dam. PROF. DR. MR. J. A. OOSTERBAAN sterk accent crp het zelfstan dige werk van de Heilige Geest Omdat het restaurant van de RAI veel te klein is. wordt een eigen eetgele genheid ingericht met een capaciteit van 2000 personen. Om de tachtig lezin gen op papier te zetten ten behoeve van de congresgangers, waren een mil joen stencils nodig. Men kan een keuze maken uit een Nederlandse. Franse. Duitse of Engelse tekst. De kosten van de organisatie bedra gen 180.000 gulden, welk bedrag door giften, collecten en bijdra een van de deelnemers is bijeengebracht. Hoogtepunten zijn de opening, zon dagavond 23 juli, het gemeenschappe lijke avondmaal op zaterdagmorgen en Geleidelijk komt het leven Tricht weer op gang. Twee ge zinnen betrokken gisteren, als eersten na de ramp, een woning. Op de foto het gezin Kroes, lat van de huisraad alleen nog '.en paar stoelen en een tcfel be zit. Hun zoontje speelt op de kale vloer met gekregen speelgoed, terwijl vader en moeder zich buigen over het schadeformulier, dat ze op het gemeentehuis heb ben gehaald. De woningen waren bijna klaar toen de ramp zich voltrok. Waarom zitten onze landgenoten gevangen? Telegram aan de Guinese regering DEN HAAG De Nederlandse re. gering heeft langs diverse diplomatie-! ke kanalen geïnformeerd naar de re den waarom vier Nederlandse KLM- functionarissen in Guinee gevangen worden gehouden. Het is moeilijk om achter de ware toedracht te komen, omdat Neder land en Guinee geen rechtstreekse di-; plomatiek contact hebben. De Guine se ambassadeur die de betrekkingen! met Nederland onderhoudt, woont na melijk in Bonn, terwijl de Nederland se diplomatieke betrekkingen met Gui- nee via de ambassade in Liberia wor den onderhouden. Zowel aan de Guinese vertegen woordiger in Bonn als de Nederlandse vertegenwoordiger in Liberia is ge vraagd om nadere inlichtingen te vra gen over de positie van de KLM- functionarissen. Voorts heeft de regering een recht streeks telegram gestuurd naar de re gering van Guinee. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Hattem (vac. dr. C. Be- zemer toez.): dr. F. de Graaff te Rot terdam: te Blauwkapel (U.): H. Harke- ma, pred. voor buitengew. werkzaamh. (director Geref. Zendings Bond) te Zeist; tot zendingspred. (ten dienste van d« Kalimantanse Evangelische Kerk. stand plaats Pontianak): kand. H. L. Boutmy te Oegstgeest: te Durgerdam: vie. P. Feenstra te Krommenie: te Aagtekerke, kand. H. Ommering te Schiedam: te Birdaard (toez.), kand. C. Vroegindeweij te Bergambacht. Aangenomen het beroep van de gen. synode tot pred. voor buitengew. werk zaamheden, pastorale zorg van de Hezen- berg te Hattem: H. J. Teutscher te Goes. Bedankt voor Gieterveen: H. W. Door- nink te Groede. GEREF. KERKEN Beroepen te Beverwijk (vac. Joh.' Knol), B. Wentsel te De Lier. Bedankt voor Elburg en voor Lemmer: A. Groenewegen te Ulrum; voor Delf zijl (koopvaardijpred. met standplaats Liverpool): J. W. Bats te Markenesse. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Beroepen te Driesum: kand. W. J. v. d. Linde te Zwolle (reet.). Aangenomen naar Alblasserdam en Nieuw-Lekkerland: G. Blijdorp te Dok* kum en Wierum. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenzande: I. de Bruijne te Rotterdam-centrum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Axel en te Rhenen, kand. N W. Schreuder te Amersfoort: te Hoog-| vliet. kand. J. van Vliet te 's-Graven- de godsdienstoefening op zondag 30 ju li, die de feitelijke sluiting betekenen zal. De laatste zal worden uitgezonden door radio en televisie en worden over genomen door Eurovisie en Wereldom- Vele doopsgezinde kerken in den lande zullen die dag gesloten zijn, om dat men met bussen naar Amsterdam trekt, om dit evenement persoonlijk mee te maken. 99 (Van onze parlementsre'dactie) DEN HAAG In de Eerste Kamer hebben gisteren de heren Meester (soc.) en Snoek (Boerenpartij) kritiek geleverd op de KLM-excursie van dertig Tweede-Kamerleden naar de Verenigde Staten. Zoals bekend hield dit „snoepreisje" verband met de aanschaf van Boeings voor de KLM. De heer Meester vond dc uitnodiging aan de Kamerleden „overtrokken feestelijk" en hij suggereerde dat het accepteren ervan min of meer in strijd is met de onafhankelijkheid van een parlementariër. De socialistische spreker had vooral ook kritiek op de grote omvang van de delegatie. De heer Snoek sprak van „beïnvloeding van Kamerleden" en vond dat de KLM zich op een hellend vlak heeft begeven. Minister Bakker nocb staatssecretaris Keyzer gingen op de kritiek van beide senatoren in.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 2