Structurele hulp noodzaak dwingende ndia schreeuwt om twikkelingsgeld Rennie Mr. Luns dient vredesplan w O *S Chinese diplomaat in Birma doodgestoken i Castro oneens met Kosygin Libië laat Joden gaan Inlijving Jeruzalem Uit de Haagse hof geplukt NEW DELHI Wie de bedelaarshorden in steden als Calcutta en Bombay beeft gezien, wie als weldoorvoede Wes terling tussen de uitgemergelde mannen, vrouwen en kinderen ïd()0( VaD ee° hon8erstaal a*s ®^iar heeft vertoefd, weet dat nood hulp in de vorm van voedselzendingen ongetwijfeld verlichting 20 kan brengen, maar niet dé oplossing is. i lassluis, rijksi pers< ?e O. J. ser ont :lag get EEC ten lerij DONDERDAG 29JUNI oh an d Wat India met z'n 500 miljoen "bewoners en zijn bevolkingsaanwas 12,5 miljoen zielen per jaar et hele Nederlandse volk aus! langere termijn nodig heeft, is ructurele hulp. Het chronische voedseltekort, dat (zoals in de ihongergebieden an Bihar, Uttar Pradesj. Mad ja radesj en Gudsjarat thans het ge- is) door de geringste speling de natuur tot rampen 'kan ont- rikkelen, zal altijd blijven bestaan er geen ingrijpende maatrege- getroffen worden in sectoren ls de landbouw, de veeteelt, de raterbeheersing en de voedingsge- roonten. GEVOELIGE TENEN Gezien de gevoelige tenen die lew Delhi heeft, kan slechts met grootste schroom worden gezegd at India als een ontwikkelingsland an de eerste orde moet worden eschouwd. Met dezelfde terughou- endheid dient voorts te worden idse plui£iteld dat de officiële instanties, dagen ai ie zich met verbeteringen op veler- voorpi gebied bezighouden, omringd binnen Ljn door de giftige slangen van de het Nediureaucratie en veel te weinig capa- oncurren ele functionarissen tellen. We zijn er ons van bewust dat met het een zowel als het ander tgen de schenen schoppen van on- ïbare politieke figuren, die menen Dduktschiet buitenland nauwelijks nodig te heer Rebben. Ze kunnen zichzelf wel red opentien. Zijn zij niet de gewortelden gisteivan een cultuur, die tot de oudste vasthoran de wereld mag worden gere end? Dit laatste is zeer zeker waar. tfet de technische vooruitgang tekort heeft het echter niets te maken. De van laiangst voor schade aan het gezicht eling India, als de afhankelijkheid anderen teveel op de voor- jrond wordt geplaatst, getuigt even- hoogmoed en eigenwaan. I Wat is er verkeerd aan het aan vaarden van hulp in een wereld, die zich overigens nog lang niet vertuigen d genoeg op het stand- Amt stelt dat welvarende staten de dicht hebben arme landen met een ninimum aan mogelijkheden te hel en? Is Europa na de oorlog niet olgens hetzelfde principe van de irond gekomen? Een feit blijft dat sinds dc uitroe van de republiek in 1950 voor luid?' i de 20-j zijn, zij geuit. ren t< hem 5r de ht in I ildaat al bei die h« b dankd "lijd t kkoord JET Russisch-Amerikaanse akkoord 1 betreffende het tegengaan van; verspreiding van kernwapens (non-j iroliferatie) is een eind-, maar te vens een beginfase. Beide grote kernmogendheden zijn iet nu vrijwel eens. Langdurige on- lerhandelingen werden met succes lekroond. Mogelijk hebben de ge- prekken tussen Johnson en Kosygin iet akkoord bespoedigd. Er is echter ook een beginfase aan- A gebroken. Beide landen moeten nuj proberen, het ontwerp-verdrag alge meen aanvaard te krijgen. En dat is een enorm probleem. Want aanvaar- ling betekent: voor altijd afzien van cernwapens. iinds communistisch China een wa- erstofbom tot ontploffing heeft ge bracht, zal India zich nog wel enige 'malen bedenken, voordat het bij voorbaat afstand doet. In eenzelfde; e: situatie bevindt zich Israël, nog al-j tijd bedreigd door de onverzoenlijke j Arabische landen. Het gerucht dat China Egypte atoom-J vapens heeft aangeboden moge uit Ie lucht zijn gegrepen, in de toe- tomst moet echter met een derge- ijke ontwikkeling worden rekening: ;ehouden. )ok in Europa blijven er moeilijk heden, en het is met name West- Duitsland. dat tegen aanvaarding van een non-proliferatie-verdrag op ziet. Niet alleen omdat het dan per manent tot de „have-nots" op het gebied van kernwapens zou beho ren, maar óók omdat de Westduitse industriële ontwikkeling erdoor zou '^worden benadeeld. Dit laatste geldt overigens ook voor landen als Japan, welker economie afhankelijk is van een hoog ontwik keld wetenschappelijk onderzoek om atoomenergie voor vreedzame ge bruik te kunnen aanwenden. Het was voor de beide grote mo gendheden al moeilijk om tot een akkoord te komen. De werkelijke problemen komen nil pas. Zij zijn gevolg van het wantrouwen dat de wereld verdeeld houdt. letwapei e: Ook i een bedrag van 29 miljard gulden aan goederen en kapitaal naar In dia is gestroomd, dat binnen het kader van de buitenlandse hulpver lening moet worden geplaatst. Een ander feit is dat met dit geld zowel acute nood is gelenigd als structurele werken zijn aangelegd. Een derde feit ten laatste is even zeer onoverkoombaar. Het behoort tot het wezen van de problematiek. Met een gemiddeld inkomen van 200 gulden per jaar kan India met geen mogelijkheid de fondsen in handen krijgen om de noodzake lijke ontwikkelingsprojecten te fi nancieren. Hoe sbhaars het geld is en hoe riskant de investeringen over 't algemeen zijn, bewijst de rentevoet, die liefst 9 procent be draagt. Op zichzelf is een bedrag van 29 imiljard gulden aan hulp een enor me som. Per hoofd van de bevol king omgeslagen, betekent het ech ter weinig of niets. Er zijn legio ontwikkelingslanden in Azië en Afrika, die verhoudingsgewijs heel wat meer krijgen of hebben gekre- WATER Het grootste probleem van India is de waterbeheersing. Bij een ana lyse van de rampstaat Bihar komt men tot de ontdekking dat het noor den elk jaar weer van waterover last te lijden heeft, terwijl het zui den steeds opnieuw door een ontstellende droogte geteisterd Drinkwaterputten zijn daar wel; irrigatiebronnen of -kanalen ontbre ken ten enenmale. De Ganges, de nimmer opdrogende heilige rivier, die in zijn oorsprong door sneeuw water wordt gevoed, is een nutte loos object, behalve dan voor de religieuze baders van Benares. In feite kan het grootste deel van het land- en tuinbouwareaal in In dia potentieel als vruchtbaar wor den bestempeld. Als men de water factor onder de knie kan krijgen, als de erosie kan worden tegenge gaan en als er regelmatig kunst mest kan worden gestrooid, kan er twee a drie keer per jaar geoogst worden. De opbrengsten thans ongeveer 1000 kilo graan per hecta re zouden verzesvoudigd kunnen worden. Dat hiervoor astronomische be dragen nodig zijn, is buiten kijf. Experts hebben uitgerekend dat er van de 130 miljoen hectaren land bouwgrond die India telt, nog ten minste 100 miljoen verbeterd die nen te worden. Dit vergt een in vestering van liefst 50 miljard gul den! Het gaat hier slechts om een deel van de agrarische sector. Om ar beidsplaatsen te verschaffen, de werklust aan te moedigen en koop kracht te verkrijgen de enige voorwaarden om de honger en de armoede op te heffen zal een veelvoud van dit bedrag nodig zijn. TRANSPORTWEZEN Slechts 20 procent van het land alleen de steden eigenlijk ls geëlektrificeerd. Het iransportwe- zen is verouderd en bijzonder ge brekkig. De havencapacileit is veel te gering. Er zijn onvoldoende voed selopslagplaatsen (de FAO, de We reldvoedselorganisatie, is met de bouw van een ketting van graansi lo's begonnen). De zware en de lich te industrie staan nog in de kin derschoenen. De veeteelt en ook de voedingsgewoonten behoeven een totaal nieuwe aanpak. De medische zorg zal moeten worden uitgebreid. Degeboortegolf zal ingeperkt die nen te worden. Hoewel er in India een enorme en kostbare propaganda voor de gc- boortenregeling wordt gemaakt, zijn de resultaten Bedroevend: Naar schatting wordt de bewuste beperking van de kinderschaar (ook sterilisatie behoort tot de wet telijk geoorloofde middelen) door nog geen 250.000 ouderparen in de praktijk gebracht. Een van de grote moeilijkheden is dat er geen sociale voorzieningen zijn. Een ouderdomsrente bijvoor beeld bestaat niet. Op het platte land. waar de kindersterfte groot is. zijn het de zoons, die hun later niet meer tot werken in staat zijn de vader en moeder onderhouden. HEILIGE KOEIEN Wel heel gecompliceerd is het probleem van de honderden miljoe nen koeien die India rijk is, en die volgens Hindoegebruik niet mogen worden geslacht. Deze dieren hebben wel degelijk een functie; ze spelen zelfs een be langrijke economische rol in de agrarische gemeenschap. Het rund wordt niet om de melkgift gefokt daarvoor dienen de buffels maar om z'n trekkracht (landbewer- king, verplaatsing van lasten). Bo vendien voorziet hij de dorpelingen van brandstof voor het bereiden van de maaltijden, terwijl mest te vens ais bouwmateriaal wordt ge bruikt bij het optrekken van de lemen hutten. Geduldig wachten op de da gelijkse uitdeling. Maar geen dag is er genoeg. Duidelijk is dat India nog een lange weg heeft te gaan. En nog duidelijker is dat het zichzelf niet kan opheffen uit de ellendige omstandigheden, waarin tenminste 90 procent van zijn bevolking ver- Het zal bij de hand genomen moe ten worden. Het zal, ondanks het tegensputteren van degenen die nooit een lege maag hebben gehad, geleid en geholpen dienen te wor- Daarna nog zal het jaren, zo niet decennia duren alvorens ook in New Delhi kan worden gezegd dat het bestuurlijke apparaat efficiënt functioneert en dat er in het land geen gebrek meer wordt geleden. Lekker eten? Neem Ren nies mee op reis! DIGESTIF helpen direct tegen brandend maagzuur RANGOON Een Chinees ambassa delid werd gedood en een collega ge wond toen zij gisteren door twee met messen gewapende Birmanen werden aangevallen die via de muur het ge bouw van de Chinese ambassade in Rangoon waren binnengedrongen. Het ambassadepersoneel wist een van de aanvallers te grijpen en hem over te leveren aan de Birmaanse autoriteiten. De andere ontsnapte. Tevoren hadden soldaten die het ge bouw bewaakten het vuur geopend op HAVANNA Premier Fidel Castro van Cuba en premier Ko sygin van Rus land zijn het op verscheidene pun ten oneens en dit is gebleken tij dens het overleg tussen beide staatslieden in Havanna. Tot de ze conclusie is men gekomen op grond van uitla tingen van Rus sische zijde. Cas tro zou het vooral niet eens zijn met zijn Russische collega over de gema tigde politiek van het Kremlin ten opzichte van de Zuidamerikaanse lan den. De Cubaan wenst een harder be leid. Hij leverde openlijk kritiek op de Russische pogingen om betrekkin gen aan te knopen met „oligarchische regeringen van de Zuidamerikaanse landen". Noodplan in VS voor levering olie aan Euroua WASHINGTON Het Amerikaanse] ministerie van binnenlandse zaken! heeft gisteren een noodplan goedge-J keurd om Europa olie te leveren. Hetj ministerie van justitie en het bureau; voor noodplannen moeten de regeling nog goedkeuren. Onderminister J. Cordell Moore zei dat hoewel sommige Arabische landen de olieproduktie hebben hervat, hun oliezendingen zijn verminderd als ge volg van een tekort aan tankschepen. Volgens Moore zijn de olieleveranties aan Europa 30 procent minder dan nor- De Iraakse petroleummaatschap- pij heeft-de uitvoer van olie vanuit j de havens in Libanon hervat onder strikte orders van de Libanese rege ring, dat geen olie mag worden ge- leverd aan Engeland, de Verenigde Staten en West-Duitsland. De buitenlandse consulaten aan hetj Suezkanaal, waaronder die van Neder land, zijn gisteren gesloten. De activitei-| ten in de kanaalzone mogen worden j hervat „als de sporen van dei Israëlisohe agressie zijn uitgewist". Negers plunderen weer in Buffalo BUFFALO Voor de tweede achter eenvolgende dag is het gisteren in Buf falo in de Amerikaanse staat New York onrustig geweest. Grote groepen negers trokken door de stad en gooiden met stenen, plunderden winkels en staken auto's in brand. Tenminste zeven mensen liepen schot wonden op. De politie verrichtte ar restaties. De uitbarsting gebeurde enke le uren nadat de hoofdcommissaris had verklaard dat de politie streng zou treden om een herhaling van de wanor delijkheden van dinsdag te voorkomen. I ATHENE Morgen zullen 250 linkse gedetineerden, die op het eiland Yioura i worden vastgehouden, worden vrijgela ten. Na vrijdag zullen op het gevange- neneiland nog 2650 communisten zitten. De gevangenen hebben hun vrijheid herkregen door het ondertekenen van be loften van trouw aan het militaire be wind. Na de militaire staatsgreep op 21 april werden meer dan 6000 mensen naar Yioura gebracht. een woedende menigte die over de mu ren probeerden te klimmen. Drie beto gers werden gewond. De menigte gooi de stenen en brandende fakkels het Chinese gebouw. In andere delen van de stad werden eveneens anti-Chinese betogingen ge houden. De politie slaagde nog op tijd groep mensen die de Chinese wijk wilden bestormen te verspreiden. De afgelopen dagen zouden meer honderd mensen gewond zijn bij de demonstraties tegen China; een aantal mensen zou zijn gedood. Naar schatting zijn vijftig auto's van Chinese eige naars in brand gestoken; meer dan dui zend winkels en huizen zijn vernield. China heeft intussen bij de Bir maanse regering fel geprotesteerd te gen deze gang van zaken. de harde matras met alle comfort van een zachte NEW YORK Nederland heeft gisteren in de Algemene Vergadering van de Verenigde 'Naties een vredesplan ingediend voor het Nabije Oosten. De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, diende een ontwerp-resolutie in bestaande uit zeven punten. Minister Luns zei dat de Neder landse delegatie niet in kan stem men met de ontwerp-resolutie, die door de Sowjetunie is ingediend. „Dit ontwerp, waarin de schuld voor het gebeurde zonder meer op Israël wordt geschoven, negeert de lange reeks van gebeurtenissen. _ou sledhts de ontvlambare toestand van voor 4 juni herstellen en de klok terugzetten tot hij tikt als een tijdbom", aldus de heer Luns. Uitdrukkelijker De Nederlandse delegatie acht de Amerikaanse ontwerp-resolutie veel meer bevredigend, maar meent „dat verscheidene kanten uitdrukkelijker in een nieuwe ontwerp-resolutie kunnen worden opgenomen". Een definitieve politieke regeling van de problemen, waaronder de volkeren van het Nabije Oosten gebukt gaan, zou aldus de Nederlandse ont werp-resolutie - de volgende punten moeten omvatten: 1. Om duurzaam van kracht te zijn, zal de uiteindelijke regeling in elk on derdeel voor alle partijen rechtvaardig en aanvaardbaar moeten zijn. 2. Het nationale bestaansrecht van alle bij het conflict betrokken lidstaten der Verenigde Naties dienst zonder verdere discussie te worden erkend. 3. Alle internationale rechten, met na me het recht op vrije toegang tot de open zee en het recht op vrije door vaart door internationale waterwegen dienen te worden gegarandeerd. 4. De bewapeningswedloop tussen de staten in het betrokken gebied dient te worden gestaakt. 5. Het vraagstuk van de Palestijnse vluchtelingen, dat reeds twintig jaar bestaat, vereist een definitieve oplos sing. 6. Iedere uiteindelijke regeling^ dient evenzeer een oplossing te verschaffen voor nijpende economische vraagstuk ken, zoals de verdeling van het water van de Jordaan. 7. Het recht op vrije toegang tot alle heilige plaatsen dient in de uiteinde lijke regeling te worden opgenomen. De heer Luns zei nog dat de Algeme ne Vergadering niet de aangewezen plaats is om deze ingewikkelde proble men op te lossen. De betrokken partij en zouden het onderling eens moeten zien te worden, desgewenst met bemid deling van een internationaal orgaan of van andere landen. van andere landen, Hulp voor Arabieren Het VN-apparaat voor toezicht op het bestand in het Nabije Oosten moet worden versterkt. De Nederlandse regering heeft per vliegtuig goederen verzonden voor de hulpverlening aan de vluchtelingen in Jordanië. Besloten ls deze hulp verder uit te breiden met schenking van goede ren ten behoeve van de oorlogsslachtof fers in de Arabische landen tot meer dan 100.000 dollar. ROME HonderdvijfUg Joodse vluch telingen meest vrouwen en kinderen zÖn gisteren uit Libië in Rome aan gekomen. Nog ongeveer 2.000 Joden zul- zullen uit Libië moeten verdwijnen. De de harde matras met alle comfort van een zachte! (Vervolg van pagina 1) De vierde resolutie werd gisteren ter tafel gebracht na de rede van mr. Luns, die een uitgebreid vredesplan ontvouwde (zie elders), dat in een la ter stadium wellicht van belang kan worden. Een voorstel was afkomstig van vijftien zgn. niet-gebonden landen, die wèl onmiddellijke en onvoorwaarde lijke terugtrekking van de troepen van Israëy, maar niet de veroorde ling van dit land als aanvaller eisen. Het grote bezwaar van deze resolu tie blijft echter, dat zij aan de Veilig heidsraad overlaat, bespreking van de politieke problemen in het Nabije Oos ten te bevorderen, nadat de Israëlische troepen zijn teruggetrokken. De 15 landen verwachten een meer derheid van tweederden voor hun re- Een dergelijke meerderheid wordt niet verwacht by stemming over de drie andere resoluties (van Rusland, Amerika en Albanië). De Amerikaanse wil terugtrekking van Israëlische troepen deel laten uitmaken van onderhandelingen over het gehele probleem. De andere twee willen onvoorwaardelijke terugtrek- kring en veroordeling van Israël als aanvaller. Er wordt nog gewerkt aan een vijfde resolutie, die de steun krijgt van een grote groep westerse, Zuid- amerikaanse en Afrikaanse landen. Daarin zou terugtrekking afhankelijk worden gesteld van een aantal prin cipes ter vermindering van de span ningen. De landen, die vóór indiening van een dergelijke resolutie staan menen voldoende stemmen te kunnen krijgen om te voorkomen, dat het voorstel van de niet-gebonden landen de ver ei^te meerderheid krijgt. Het KNMI heeft ons nu eens niet alleen het weerbericht gestuurd, maar ook richtlijnen hoe ons te ge dragen bij een windhoos. Ongetwij feld zullen velen zich in de laatste dagen hebben afgevraagd, hoe een mens reageert die met dit natuurge weld geconfronteerd wordt. Ik heb dat heus wel gedaan. En eerlijk, het antwoord is en blijft: ik weet het Niet in de oorlog, maar enige maanden daarna heb ik eens in een vergelijkbare situatie verkeerd. Het was een warme julidag, om precies te zijn de 19de juli 1945. De bloemen bloeiden in mijn tuin, goudsbloemen een veld vol, zorgvuldig aange kweekt uit één zakje zaad van 1940. Ik zat daar prinsheerlijk te luieren met naast me in de box mijn zoontje. Toen was er opeens het geweld. Tegelijkertijd begon het hoge schui ne pannedak te schuiven. Het was één gebaar het kind op te graaien, het bordes op te rennen, een kamer binnen te schieten en onder het schrijfbureau te duiken. Glas rinkelde, stenen ratelden, deuren kraakten... Het had allemaal niets met een windhoos te maken, het was eenvou dig een munitieopslagplaats die in de lucht vloog. Maar het ging er ook om geen seconden te verliezen om je zo veilig mogelijk op te stellen. En dan vind ik het zo goeiig klin ken als een KNMI-raadgeving luidt: Zoek bij voorkeur bescherming on der zwaar meubilair, zo ver moge lijk verwijderd van ramen cn mu- De grote tafel, je schrijfbureau, de subliemste onderduikplaatsen, staan waar ze staan, misschien wel bij het raam. Men meubileert zich niet met een windhoos in het achterhoofd. En denk eens aan. U wandelt op straat. Het wordt donker, een wind hoos raast aan. Wat doe je dan? „In een kelder of binnen een gebouw van gewapend beton trachten te vluchten". Ik ken straten en straten zonder toegankelijke kelders en be- tonnen gebouwen. Meer zonder dan Maar ik zou wel willen weten, wat beter is. Je plat in de goot gooien, je tegen een gevel drukken, of op de eerste de beste bel drukken Of mag je dan een ruit inslaan en binnenspringen? Die ruit kan toch beter openstaan en het tientje repa ratie betaalt ieder met vreugde. Ach ja. al die uit-de-rampredden- de-maatregelen zijn zo vreemd op papier. In april 1940 werden bij ons in de laan grote hopen prachtig wit duinzand gestort. Je mocht er van af halen wat je wilde. Zand op zol der tegen de brisantbommen. De buurman en wij sleepten om het hardst. Hij won het. Gelukkig. Het redde ons van een doorgezakt plafond, zoals hij kreeg. Ons schamel hoopje zand heeft echter enige oorlogsbabies de nodige vitaminen verschaft. Ik had er name lijk een tweehonderd citroenen in begraven en die kwamen er na twee jaar nog puntgaaf en sappig uit. En toch hadden ze allemaal ge zegd, dat ik gek was, toen ik die vracht zuurheid op de kop tikte. Het was dan ook meer een hersen- kronkel geweest, dan een welover- dachte manoeuvre. Misschien moet je in zulke omstandigheden en tij den het daar ook meer van hebben! betalen. bet zelf niet kunnen Volgens de woordvoerder waren de berichten van hevige anti-semitische on lusten in Libië sterk overdreven. Itali aanse persbureaus hadden gemeld dat bij demonstraties zeventien Joden waren gedood. Italiaanse regering de anderen toestaat in het land te blijven in twee vluchte lingenkampen. Kalkilya Ongeveer tweeduizend in' het door Israël bezette Kalkilya aan de westelijke oever- van de Jordaan, zijn gisteren in hun stad teruggekeerd. Kal kilya was tijdens de recente gevechten voor meer dan de helft verwoest. De Israëlische autoriteiten hebben maatregelen genomen om in de eerste behoeften van de vluchtelingen te voor- FRANEKERADEEL De 76-jari- ge heer E. de Vries uit Deventer ia gisteren om het leven gekomen, toen hij op de Lollumerweg in Franekera- deel met zijn auto uit een scherpe bocht vloog. De auto kwam onderstebo ven in een sloot terecht De heer De Vries overleed ter plaatse. Werkloosheid (2) Wat ik enige maanden geleden in deze rubriek schreef, wordt thans door de Nederlandse Gas Unie volledig be vestigd, nl. de mening dat onze rege ring niettegenstaande al haar klaag liederen finaal op rozen (in de vorm van gaspotten!) zit, nu reeds! Ik vertrouw daarom stellig dat onze regering zich zal haasten om, in antici patie op de tegenwoordige en toe komstige belastingopbrengsten, uit de zen hoofde grote bedragen on dershands en publiek te lenen tegen bijv. 6 procent met recht op vervroeg de aflossing zonder boete a pari, om in één klap de gehele werkloosheid de kop in te drukken! Groningen Jorrit de Jong, namens het provinciaal con vent der vier chr. sociale organisaties. Voeding Ofschoon tegenwoordig door velen de waarde van rauw voedsel (fruit, groenten, noten, graankorrels, groene kruiden, honing, modelmelk, enige zu re melksoorten, koud geperste olie en af en toe een eidooier) erkend wordt, vindt de moderne rauwkosttherapie in de officiële geneeskunst helaas nog maar weinig toepassing. Hoezeer het prestatievermogen door een rauw dieet gunstig beïnvloed wordt bewijst het experiment van prof. dr. Karl Eimer. Hij liet een aan tal atleten, die gewend waren tijdens hun training hun gewone voeding met weinig rauwkost, veel vet en veel ei wit te nuttigen, zonder overgang plotseling gedurende twee weken op een streng rauwkostdieet overschake- Intussen zetten zij hun training ge woon voort Bij controle bleek dat het prestatievermogen toenam, terwijl de genuttigde hoeveelheden voedsel door het lichaam werden opgenomen en ver teerd. De voeding gaf geen aanleiding tot moeilijkheden en de stofwisseling bleef in evenwicht. Het is daarom te betreuren dat de preventieve geneeskunde hier te lande zo bitter weinig aandacht schenkt aan doelmatige voeding als essentiële voor waarde om tot een algemeen verhoog de weerstand tegen allerlei ziekten en kwalen te komen. Rotterdam A. Smit Israël bedreigd (34) Nu Oe Thant zo'n grote fout heeft gemaakt door de VN-troepen op bevel van Nasser maar meteen terug te trek ken en nu bovendien Israël de schuld geeft, kan hij maar beter zijn koffers j pakken en van het toneel der wereld- I politiek verdwijnen, voor hij nog meer brokken ten nadele van Israël maakt Dordrecht L. Willemstein

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5