AUTO VERMORZELD FRONTALE BOTSING NA .^..eekagenda Mogelijk parkeerbelasting in gemeente Voorschoten Raad Leiderdorp besloot tot aanleg eerste fase recreatiepark Houtkamp Om plannen voor veilig parkeren te realiseren Plan voor bouw van 42 huizen in Voorschoten [EUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 JUNI 1967 Dinsdag; (27 juni) bepaallGymnastieklokaal Morsweg 188. 8 uur: huidig ereniging voor Chr. Onderwijs, afscheid in «B. H. A. Hulsbergen en de heer J. F. w is ii Sierat. iprokei Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw. iinds Ned. Gemeenten. ,r Brsestraat 19 7 tot 8 uur: spreekuur lmatig hr. Emigratiecentrale, jn voc Md. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: igtocht met onbekende bestemming >rtrek Noordwijk 7.30 u„ Rijnsburg 7.45 S m Leiden station 8 uur. Pieterskerk, 7.45 uur: Holland-Festival, rkefiil obe Messe, Toonkunstkoor o.l.v. Iskar nderii ribo- ^Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk, 8 orgelconcert Feike Asma. Schevcningen Kurzaal, 8.15 uur: Re- dentie-Orkest. Gents Oratoriumkoor ed, Madrigaalkoor. Woensdag (28 juni) Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: reekuur sociale raadsvrouw. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: Ned. amerorkest, met Ingeborg Hallstein, Den Ilaag Zuiderpark, 2 uur: Fiësta. Scheveningen Kurzaal. 1.30 uur: in- mationaai koorfestival. Scheveningen Oude Kerk, 8 uur: lelbespeling Tijn van Eijk. Donderdag (29 juni) Breestraat 85, 8.15 uur: jaarvergadering instkring Voor Allen. Gehoorzaal. 8.15 uur: Holland-Festival Alvin Ailey Dance Theatre, New srk, eerste optreden in Nederland van irmaardste neger-danstheater in Ver. aten. Leiderdorp Hervormd jeugdgebouw, ikenlaan, 8 tot 10 uur: kijkavond voor orgen te houden antiekveiling, ver cLDen Haag Schouwburg. 8.15 uur: Marionettentheater Stockholm Scheveningen Kurzaal. 2 uur: inter nationaal koorfestival, Scheveningen Oude Kerk, 8.15 uur. meert Ned. koren en Amerikaaans koor. lorizt DcIft Nieuwe Kerk, 8 uur: orgelbe- op teling Jan J. van den Berg. zo: Vrijdag (30 juni) Leiderdorp Herv. jeugdgebouw oor a ikenlaan. 8 tot 10 uur: antiekveiling ten ate van restauratie hervormde kerk. m eeru Den Haag Diligentia, 8 uur: Heldria- in teisjcskoor. en Den Haag Kloosterkerk, 1 uur: or- ussen. elbespeling Bernard Renooy. graad peil Haag Zuiderpark, 8 uur: Reu- oosteii jon Jazzband. rond Scheveningen Circus-theater, 8.15 de un pianorecital Arthur Rubinstein, et eer Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: in- ernationaa] koorfestival, rt na Zaterdag (1 juli) na- Schevcningen Kurzaal, 8.15 uur hori luitingsconcert internationaal koorfesti- dqtal. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: ■riuider Apotheek. Lamm en scha nsweg 7. meet Bi. 23553. Op zaterdag 24 juni, 's morgens week an 8 tot 12 uur, is voor spoedeisende groeid evallen bovendien geopend: apotheek !geno-'an Driesum, Mare 110 tel. 20406. eerste De zaterdag-, zondag- avond- en lachtdienst van apotheek R. van Breest vei mallenburg te Leiderdorp wordt waar- on- enomen door de Zuider Apotheek. z De dienst van Apotheek Voorschoten 'ordt op zondag 25 juni van 's morgens uur tot 's avonds 22 uur waargenomen zij oor de Zuider Apotheek, rmin- zodat juist De Oegstgeestse Apotheek is geopend Dokte rsdienst Tot zaterdagmiddag 12 uur de eigen af uisarts raadplegen. Daarna 5 maal 2 .orgiën. Films Camera (230, 7 en 9.15 uur): The (14 jr). Lido (2,30, 7 en 915 uur): Zo gaat dat hetfn Texas (alle leeftijden). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Flint vecht istpiet vrouwen (14 jaar). Rex: (230 7.15 en 9.15): Gold fineer (18 n) Studio (2.30, 7 en 915 uur): Huwelijk weedse stijl (18 jaar). Trianon (2.00 en 8.00 uur>. Vuur doop op de Yangste-Kiang (14 jaar). Badinrichtingen De gemeenieujke Badinrichtingen zyn de volgende lijder geopend Undesiraai lb maandag geslotei dinsdag tf11.15 u en 13-3017.15 u, woensdag gesloten, donderdag 13 30- 18.15 u. vrijdag 911.15 u. en 13 30184? ed is u 8—1115 u. •3.30—16 31) Van dei Wertstraai 39 maandag en dinsdag gesloten woen^ag 811.15 en 13.30—17.15 u.. donderdag 830—11.15 13.30—18 15 u.. vriidag 830—11.15 u n. 30—18.45 u.. zaterdag 7.30—11.15 er 13.30—16.30 u Molenmuseum Molen De Valk geopend dinsdag tot met zaterdag van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur. Maandags geslo Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling Bali, beeld en droombeeld tot 1 oktober De Lakenhal: tentoonstelling „Schatten uit de Leidse bibliotheek" (handschriften geïllustreerde werken kaarten en atlas- het bezit van de Universiteit* bibliotheek), van 2 tot en met 25 Juni, LEIDEN De gebroeders Werk met familieleden tijdens de huldi ging in verband met hun gouden jubileum in dienst van de wollen- dekenfabriek Zaalberg. Staande het midden directeur H. 1. Schrandt. Zoals mij gisteren berichtten, werden de broers bij bevordering onderscheiden met de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden zil veren eremedaille. Dr. Joustra lector LEIDEN Dr. H. W. Joustra, we tenschappelijk hoofdambtenaar A bij de afdeling Fysische Chemie II (het Gaubius Instituut), is benoemd tot ge woon lector in de faculteit der Wiskun de en Natuurwetenschappen om onder wijs te geven in de chemische thermo dynamica. Dr. H. W. Joustra werd in 1922 gébo ren te Leiden. Zijn in 1939 begonnen studie in de scheikunde aan de Tech nische Hogeschool te Delft moest ten gevolge van oorlogsomstandigheden worden afgebroken. Na 1945 werikite hij als analist bij het Rijkswegenbouw- laboratorium. In 1949 hervatte hij zijn studie in de scheikunde aan de Leidse Universiteit; in 1954 legde hij het doc toraal examen af waarna hij werd aan gesteld als assistent bij de afdeling Fysische Chemie. Na zijn promotie in 1959 werd dr. Joustra bevorderd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de afdeling Fysische Chemie II. Sinds 1956 is dr# Joustra tevens betrokken bij het onderwijs in de fysische che- VOORSCHOTEN B. en W. hebben op verzoek van de gemeenteraad een studie gemaakt van het parkeren van auto's. Duidelijk is geworden, aldus B. en W.. dat ten koste grote inspanning, een aanmerkelijke verzwaring van financiële offers opoffering van groen, mogelijkheden aanwezig zijn tot het aanmerkelijk verruimen van de parkeer- er gelegenheid. NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 Telefoon 01710-25036 Ingezonden Collecte voor liet Anjerfonds Evenals in vorige jaren wordt om streeks de verjaardag van Prins Bernhard iedere gemeente een inzamelingsactie >r het Anjerfonds gehouden, dat een afdeling is van het Prins Bernhardfonds. Iedere provincie heeft haar eigen afdeling; iedere gemeente haar eigen comité. Steunt het Prins Bernhardfonds in het groot de volksontwikkeling en de cultuur, de provinciale Anjerfondsen doen dit op kleinere schaal, maar niet minder inten sief, op het gebied van de amateuristische kunstbeoefening, de volksontwikkeling en de vrijetijdsbesteding in verenigingsver- Subsidies worden verstrekt van f 100.- tot f 2.500.- in gevallen waarin de vereni gingskas en extra bijdragen van leden donateurs en eventueel andere sub- sidiënten, tekortschieten voor bv. de aan schaf van nieuwe uniformen en/of mu ziekinstrumenten, voor toneeluitrusting of extra kostbare amateurtoneelvoorstel lingen, een optreden in het buitenland door bv. amatei^-zangkoren, voor de aan schaf van spelmateriaal (biljarten ed.) jeugd- en bejaardentehuizen, ver nieuwing of uitbreiding van materiaal en/of uitrusting van sportverenigingen (roeiriemen, vletten voor zeeverkenners, duikerspakken voor onderwatersportver enigingen e.d.) Tevens verleent het Anjerfonds maxi mum bijdragen voor bouw of verbouw jeugddorpen, en verenigingslokalen of -gebouwen en vernieuwing van inven- In Leiden hebben reeds meer dan twin tig verenigingen cn instellingen in de loop der jaren een subsidie ontvangen van het Anjerfonds Zuid-Holland. Vaak gaat het kleine dingen, die voor de voortzetting of uitbreiding van de aktiviteiten nood zakelijk zijn, echter ook om grote bijdra gen. waarbij het dikwijls verbluffend is tot welke financiële offers de verenigings leden zelf bereid zijn om het gestelde doel te bereiken. De eigen inbreng van de verenigingen en instellingen is meest al bepalend voor het te verstrekken sub sidie. Evenals de opbrengst van de Anjer collecte bepalend is voor de subsidies, aangezien het Anjerfonds geen andere bronnen heeft dan de gelden die éénmaal per jaar door de gemeenten worden afge dragen. Anjercomité Leiden 10 i zondags Hngewoerd 57: L.J.A.-tentoonstelling •eatieve handvaardigheid, zat. 24 juni 3.30 tot 5 en 7 tot 9 u., zondag 25 juni 3 tot 5 u., maandag 26 juni 7 tot 9 u„ dinsdag 27 juni 7 tol 9 u., woensdag 28 juni 2 tot 5 en 7 tot 9 u, WASSENAAR Kunstzaal Heult. Hoflaan 7: tentoonstelling van schilde rijen, tekeningen en etsen door Fer Hakkaart (Leiden). vaD 12 tot en met 28 juni, dagelijks van 10 tot 5 u. ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zondags gesloten. LEIDERDORP Voordat de raad gisteravond aan de agenda begon, bracht burgemeester Gallas de gelukwensen over van het gemeentebestuur aan de plaatselijke B.B., die voor de vierde maal de wisselbeker heeft ge wonnen in de kring Zuid-Holland A. Hij onderstreepte het belang van een actieve B.B.-groep, die bij rampen hulp weet te verlenen. Tricht is daar van een sprekend voorbeeld. C. Vermeulen te Den Haag hypotheek te verlenen aan een door haar aange wezen bank. De heer De Groot had grote bezwaren tegen verkoop dit bouwbureau. „Wij hebben ook eens grond verkocht in de Oranjewijk aan dit bureau. Het heeft lang braak gelegen en wij hebben het maar terug genomen en er bejaardenwoningen gebouwd. Ik ben bang voor een te weinig kapitaalkrachtige bouwer in de gemeente". De heer A. Kleisz was het met de heer de Groot eens. Deze transactie heeft jaren geduurd. Waarom hebben serieuze kopers geen kans gekregen? Burg. Gallas kon de bezwaren be grijpen. Het doorslaggevende argu ment was dat het bureau contingenten wist te bemachtigen en is gaan bou wen. B en W zien hier geen risico in. Weth. C. Meerburg vroeg geen ran cunemaatregelen te treffen. De grond wordt aan de gemeente betaald. Het gaat niet alleen om de betaling van grond, maar om de afbouw van de woningen. Het voorstel werd met drie stemmen tegen aanvaard. Bij de mededelingen was het ant woord van B en W aan de heren J. de Groot en R. Poels (VVD) die vragen hadden gesteld naar aanlei ding van het feit dat de Prot. Chr. In terkerkelijke Stichting voor Bejaar denverzorging aan B en W vergun ning heeft gevraagd tot het bouwen van een aantal garages op het terrein terzijde van de bejaarden woningen. Vragenstellers wilden graag weten welke motieven" het college hebben geleid by het nemen van zijn beslis sing. Het antwoordde dat deze stich ting vergunning had verzocht. De bouw van de garageboxen is in strijd met het bestemmingsplan op grond van art. 20 van de wederopbouwwet. Overwegen B en W de vergunning te verlenen. Zij zullen een voorstel indienen tot wijziging van de voor deze plaats geldende verkoopvoor waarden. Reden voor de heren De Groot en Poels weer een aantal vra gen te stellen. Welke betekenis moet worden ge hecht aan de zin „Wij overwegen evenwel de gevraagde vergunning op grond van artikel 20 van de Weder opbouwwet te verlenen"? Is deze betekenis wellicht dat B en W bij Ged. Staten de ingevolge art. 20 lid 3 van de Wederopbouwwet ver eiste goedkeuring op de overwogen vergunning reeds hebben aange vraagd? Welke „bijzondere tijdsomstandig heden" achten B en W aanwezig „op grond waaar aan redelijkerwijs niet kan worden voldaan" aan hetbestem mingsplan? Moet uit de omstandigheid dat B en W overwegen de gevraagde vergun ning te verlenen niettegenstaande het voorschrift van art. 20 lid 2 van de Wederopbouwwet, waaruit voortvloeit dat de afwijking van het bestem mingsplan slechts kan worden toege staan voor een tydvak van ten hoogste tien jaar. worden afgeleid dat de ga rages tijdelijk ziin? Uitvoerig werd gediscussieerd over het voorstel om ten behoeve van het NV Ingenieurs- en Bouwbureau J. en Houtkamp Belangrijk was ook liet voorstel tot de aanleg van de eerste fase van de Houtkamp. In de toekomst zullen in Leiderdorp 30.000 mensen wonen. Het in ontwikkeling brengen van recre atiegebieden is een urgente zaak. In het uitbreidingsplan is rekening ge houden met de aanleg van een 15 ha groot park. Het park wordt aan drie zijden begrensd door woongebieden en aan één zijde door een bijzondere bebouwing. Er komen een kinderboerderij, een heempark, speelweiden en een ver- keerstuin. Aan de rand een sportge bouw met restaurant en een gemeen tehuis. De tuin- en landschapsarchi tect W. de Boer uit Rotterdam, heeft het plan begroot op f 2.500.000. Finan cieel is het niet mogelijk dit plan in zijn geheel in eens uit te voeren. Voor de uitvoering van liet eerste gedeelte is een bedrag nodig van f 325.000. De raad was unaniem blij mgt dit voorstel. De heer J. Vlieger vroeg wanneer de kinderboerderij kon den gebouwd. De exploitatie is de grote zorg en daarom hebben B en W de kinder boerderij voorlopig laten vervallen. De afscheiding van deze eerste fase wordt gevormd door singels. Daar achter blijft het weiland. Er zal veel aandacht worden besteed aan de le vendigheid. Er is overleg met de cul turele raad om burgerij en school jeugd in te schakelen. Binnenkort kan de raad een voorstel verwachten tot verdere aanleg van het plan. Aan het einde van de vergadering nam burgemeester Gallas afscheid de heer De Groot. De heer De Groot zei dit werk met interesse te hebben gedaan. „Ik zie met voldoening op deze jaren terug. De persoonlijke verstandhouding is goed gebleven ondanks mijn soms felle kritiek"! Alphense gewond bij botsing LEIDERDORP Gistermiddag om streeks half zes is op de Hondsdijk de 22-jarige mevrouw W. P. Broer uit Alphen aan den Rijn zodanig aan haar rechterknie gewond, dat ze naar ziekenhuis in Leiden moest worden gebracht. Het ongeluk gebeurde toen haar bij wie ze op de duo van een bromfiets zat. plotseling moest remmen voor een vrachtauto. De bromfiets gleed door en zijn vrouw kwam met haar rech terbeen met de auto in aanraking. Auto van journalist gestolen LEIDEN Een Leidse journalist heeft aangifte gedaan dat zondagavond zijn op de Lammermarkt geparkeerde auto. een blauwe deux-chevaux (eend), bouwjaar 1959. kenteken BG 16-27, is gestolen. De in de Boerhaavelaan gestolen Opel Admiraal is teruggevonden in de Van Beuningenlaan. De rechter zijkant was beschadigd. Door vrachtwagen uit Rijnsburg ZOETERWOUDE Een personen auto, bestuurd door de 47-jarige Am sterdammer H. ter Haak, kwam giste- n de Dr. Kortmannstraat door on verklaarbare oorzaak plotseling op de linkerzijde van de weg terecht. Even later botste de auto frontaal op een vrachtwagen, bestuurd door de 39-ja- rige G. A. van Delft uit Rijnsburg. De vrachtauto kwam in een sloot te recht en werd zwaar beschadigd; de personenauto werd. zoals de foto laat zien. totaal vernield. De bestuurder werd met een kaak- fractuur. een hersenschudding en ver wondingen aan zijn knie naar het aca demisch ziekenhuis in Leiden gebracht. De vrachtwagenchauffeur bleef onge- Thans is het aantal auto": schoten ruim 2100, dat wil zeggen 1 auto per Tellingen Aan de hand van in het vierde kwar taal 1966 's avonds uitgevoerde tellin gen is komen vast te staan, dat het aan- avonds op de openbare weg ge parkeerde auto's circa 1700 bedraagt. In Voorschoten zijn 1200 garages en er parkeergelegenheid voor ongeveer 1000 auto's. Oppervlakkige beschou wing van deze cijfers geeft de indruk, dat het treffen van voorzieningen geen urgente aangelegenheid zou zijn De moeilijkheid is, dait de totale parkeergelegenheid over de ver schillende wijken slecht verdeeld is- Met name in de oudere wijken be gint het gedeeltelijk parkeren van de auto op het trottoir als laatste uitwijkmogelijkheid, een normaal verschijnsel te worden. Ook de 1200 garages bieden geen verlichting voor het parkeerprobleem, omdat de auto eerst veelal in de la te avonduren binnen wordt gezet. Hel ligt in het voornemen een urgen- tielijst op te stellen, opdat op de plaat- vaar de parkeernood het hoogst is. mogelijk op korte termijn voorzienin gen kunnen worden getroffen. Wijk voor wijk zal worden doorgelicht. Voorschoten gaat rekening houden met de verhouding 1 woning: 1 auto. Volgens de A.N.W.B. is dit een reëeel uitgangspunt. B. en W. achten het gewenst, dat het bouwen van garages zodanig geschiedt, dat de auto eventueel op de uitrit kan worden geplaatst zonder overlast te be zorgen aan voetgangers. In dit verband wil het college aandacht besteden aan de mogelijkheid de achtertuinen dienst baar te maken voor parkeerruimte van Op straat Bij bestudering van de vraag: parke- •n op de weg of op afzonderlijke par keerterreinen. blijkt dat vrijwel nie mand geneigd is de auto op afzonder lijke daartoe ingerichte parkeerterrei nen te plaatsen. Het parkeerterrein aan de Prins Bernhardlaan is vrijwel steeds leeg, terwijl de omliggende stra ten vol auto's staan. B. cn W- menen, dat door de gro te ontwikkeling van het autobezit de mens verplicht is te leren leven met de auto en dat als consequentie daarvan de auto zal moeten worden opgenomen in het straatbeeld, zoals dit ook het geval is met de telefoon cel, de papierbakken en de halte- palen van het openbaar vervoer. Anderzijds zal moeten worden tege moet gekomen aan de bezwaren, die het parkeren van auto's in de stra ten met zich brengt. Het parkeren op de weg moet we gens het ontbreken van voldoende ruimte voor afzonderlijke parkeerter- reintjes in de oude wijken als een ge geven worden aanvaard, tenzij nog in grijpende saneringsmaatregelen zouden kunnen worden getroffen Als aanvul lende maatregelen ter voorkoming van parkeren op de weg zijn te noemen het parkeren in de voortuinen door een gedeelte daarvan te verharden. en W. stellen zeer nadrukkelijk dat op de hoofdaders zoals Veurseweg- Koningin Julianalaan en Leidseweg niet mag worden geparkeerd. Hier is het aanleggen van parkeerhavens of pleinen een dringende eis Vrachtauto's Het plaatsen van vrachtauto's voor de woningen dient zoveel mogelijk te worden voorkomen. Het aanleggen van speciale terreintjes voor vrachtwagen- parkeerruimte verdient aanbeveling. In het centrum van het dorp moet volgens B. en W. het instellen van parkeermeters of parkeerzones met parkeerschijf worden overwogen. Geen voorstanders zijn B. en W. voor het instellen van éénrichtangver- Betreffende de financiële aspec ten van de te nemen verkeersmaat regelen in verband met het veilig parkeren der auto's merken B. en W. op dat de benodigde parkeer voorzieningen in de komende jaren vrij belangrijke bedragen gaan eisen. Het aanleggen van een parkeerha ven langs de openbare weg vergt reeds een bedrag van f 850 per plaats indien de grond gekocht moet worden en f 200 per plaats indien de grond gemeente-eigendom is. en W. zijn van mening, dat het niet mogelijk is al de kosten voor re kening van de gemeente te nemen. Zij denken dan ook aan invoering van een baatbelasting en verhoging van de straatbelasting, dan wel invoering van. een daarvan afgescheiden aparte .-par keerbelasting". VOORSCHOTEN B en W stel len voor over te gaan tot de bouw van 12 woningwetwoningen en 20 bejaar denwoningen in het bestemmingsplan Noord-Hofland. Het complex van 22 eengezinswo ningen zal worden gebouwd in twee blokken van acht en een blok van zes. De woningen zullen verryzen aan de Jan van Galenlaan. De totale stich- tingskosten worden geraamd op een bedrag van f 877.115. In de bouwkosten zyn begrepen de kosten van aanleg van de centrale Prof. mr. Haartlt hoogleraar LEIDEN Prof. mr. W. L. Haardt. sedert 1958 buitengewoon hoogleraar in het burgerlijk procesrecht aan de Leidse Universiteit, is benoemd tot ge woon hoogleraar in de inleiding tot rechtwetenschap en het burger',ijk pro cesrecht. Prof. Haardt, die op 3 oktober 1913 te Kettwig (Duitsland) werd geboren, studeerde rechten en economie aan de Universiteit van Manchester. Aan de Leidse Universiteit legde hij in 1937 het doctoraal examen Nederlands recht af. In 1945 promoveerde hij. In 1958 werd hij benoemd tot buitenge woon hoogleraar te Leiden. In 1960 tot lid van de staatscommissie voor de Nederlandse Bur-gelijke Wetgeving. Promoties te Leiden LEIDEN Aan de Leidse Universi teit promoveerde de heer S. Witte- koek, wetenschappelijk medewerker van de Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie (FOM) tot doc tor in de faculteit der Wiskunde en Natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Magnetic orde ring studied by nuclear magnetic reso nance". Promotor was prof. dr. ir. N. J. Poulis. De heer Wittekoek woont te Leiden en is werkzaam bij het Kamer- lirtgh Onnes Laboratorium. De heer A. C. Posthumus, we tenschappelijk medewerker bij het Bi ochemisch Laboratorium, promoveerde tot doctor in de faculteit der Wiskun de en Natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Crown-Gall en indolazijnzuur, vergelijkend onderzoek over gehalte en metabolisme van indo lazijnzuur in plantaardig normaal en tumorweefsel". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. De heer Posthumus woont te Leiden. Geref. Gemeente beroept kandidaat Sclireuder LEIDEN De Geref. Gemeente heeft een beroep uitgebracht op kan didaat N. W. Schreuder te Amersfoort, ioort. verwarmingsinstallatie alsmede de ge meenschappelijke tuin. De gemiddelde huur wordt gerekend op f 136.95 per maand. De maandelijkse huurprijs voor de bijzondere voorzieningen wordt geraamd op f 27.95 (centrale verwarming f 22; tuinonderhoud f 5.95). De totale huur wordt dus f 164.90 per maand, terwijl de varia bele kosten van de centrale verwar mingsinstallatie worden geschat op ongeveer f 25 per woning per maand. De 20 bejaardenwoningen worden gebouwd in twee bouwlagen, verdeeld over twee blokken. De woningen be vatten 2 kamers en zijn geprojec teerd aan de Jan van Geldersdreef en de Abraham van der Hulstlaan. De stichtingskosten worden ge raamd op f 602.214. In de bouwkos ten zijn begrepen de kosten van aan leg van de centrale verwarmingsin stallatie en de gemeenschappelijke verlichting en de aanleg van de tuin. De gemiddelde huur wordt geraamd op f 85.80 per maand. De bijzondere voorzieningen, zoals centrale verwar ming, vaste en variabele kosten, ge meenschappelijke verlichting en tuin onderhoud worden geschat op f 35 per maand. De totale huur komt dan op f 120.80 per maand. De woningen worden gebouwd door de NV Bouwteam Voorschoten. Agenda gemeenteraad VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. nota inzake de parkeerproblematiek; voorstellen van B en W tot het verbeteren van de wegsplitsing LeidsewegBadhuisstr.; benoeming hoofdleidster aan de open bare kleuterschool De Woelwaters; krediet van f 7300 voor het aanschaf fen van een pomp voor het rioolge maal Vlietwijk; bouwen in het com plex Noord Hofland van 22 woning wetwoningen aan de Jan van Galen laan en van 20 bejaardenwoningen aan de Jan van Gelderdreef aan de Abra ham van der Hulstlaan; krediet van f 6500 voor het vragen van advies inzake Raadhuisbouw; afwijzend be schikken op het verzoek om subsidie van de Rijnlandse Molenstichting; krediet van f 34.200 voor het treffen van voorzieningen aan de voormalige Jozefschool aan de Elstlaanen; onder- wijsvoorstellen. VOORSCHOTEN GS van Zuid- Holland hebben goedkeuring verleend aan het besluit tot verkoop van het pand Woelwijklaan 11 (voormalig jachthuis van prins Frederik). Nadat het pand op 10 mei was ingezet op 77.000 is het bij de op 17 mei gehouden afslag, in opdracht van prof. dr. J. G. van Manen uit Den Haag, afgemijnd op f 82.000. B en W hebben besloten het pand aan de betrokkene te gun nen. VOORSCHOTEN Tot hoofd van de kleuterschool De Woelwaters stel len B en W voor te benoemen mej. J. W. M. Jarman te Wassenaar, die se dert 1 maart jL waarnemend-hoofd leidster van deze kleuterschool is,

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3