Titels voor Louk Sanders en Joly O verdij kink ft Uit de Haagse hof geplukt Rukwind slaat auto tegen viaduct: dode Ruim vijftig stellingen van jeugd naar synode Johnson: „Wereld beetje veiliger" Johnson werd begroet met Russiseh volkslied Ed Fallaux niet naar EK (jeugd) Regen redt SVL van een debacle NEGEN banen zijn op Wimbledon onbespeelbaar JUMjpwE LEIDSE CODE ANT MAANDAG 26 JUNI 1967 D*. Silleris Smitt (4) Waar leest de heer Luyk in Gods Voord dat de totale doodstaat van de elkaar iens het gaan tot Christus radicaal ;n datl ïitsluit? Dit is de „vroomste" smoes errassévan satan, die ik ooit gehoord heb. de ton Waar moeten wij anders onze zalig heid zoeken dan bij Jezus alleen? gevolg^Hardinxveld-Giessendam journ» D. Gooijer-Westenenf Os. Sillevis Smitt (S) >en be Ieder, die ds. Sillevis Smitt van oen, vowoord en geschrift kent moet zich wel zich tjverbazen over het ingezonden stuk duwen van de heer W. Luyk. Juist door het gang/lezen van de Evangeliën komen we Boordlaan de voeten van Christus. inborn Als dat ook goed had §edaan Ie twei70U h'j een dergelijk ingezonden stuk ïde k«niet hel}ben geschreven. usj jGoes r je A- den Boer rsterkt Israël bedreigd (33) klonk wordt Israël eigenlijk wel b dreigd? Al het gescherm met het it een uitverkoren volk „Israël" vind ik nd bespottelijk, want er zijn ook onder 'as vojhen communisten, socialisten, libera- n en zelfs Joden, die Duitsland niet vijandig gezind De staat „Israël" is ontstaan in het ;h volj koloniale tijdperk van Engeland om een wig te drijven in de wrong Engelsen zo lastige Arabieren. Ameri- jor de ka en Engeland behoeven niet zo onschuldig te doen, want toen bij het u mij uitbreken van de tweede wereldoorlog gzam«de Joodse vluchtelingen (per schip) z'n zieen goed heenkomen zochten naar i. deze landen, werden zij geweigerd, hok v| uitgezonderd de meer gegoede Joden, eel ge In Europa is men bezig de grenzen Ie zeni te laten vervallen. Wat in het Nabije hervoï Oosten gebeurt is het paard achter de j wagen spannen, waardoor de haat ang v tussen Arabieren er va3 verminderen. «rordëij Rotterdam Iers hi overt ie le ogei Joden niet zal H. R. Neeteson Vijf studenten dood in grot sr Osl an ml LONDEN Vijf Britse amateur- grotonderzoekers hebben gistermiddag vierdjde dood gevonden in een grot in de vefYorkshire in de buurt van Grassing- Het I'ton. Zij werden verrast door opko- De v) mend water als gevolg van hevige re- had ij genval op zaterdag en zondag. ge zier Sneltrein ontspoord ^zag, in West-Duitsland lur WASSEN Gistermiddag is in de ie om Westduitse plaats Massen bij Unna knaaeen sneltrein ontspoord. Minstens 35 mensen werden gewond, van wie en- r Mjkele ernstig. Volgens de politie liepen rj' e de vier laatste wagons van de snel- [k wiitrein Aken—Brunswijk uit de rails, l. vermoedelijk doordat de rails door de zou i) grote zonnehitte waren ontzet, idsstu) leer t DOOR Den Haag zaterdag een optocht. Een ia; maar Jantje roept honend, dat gaat van ganser harte, maar we eerst gegeten moet worden voor bedroeven er onze medeburgers-an- i de kracht heeft een pomp te dersdenkenden wel mee dus het plan om de waardige protest- nog onbekend aan tal mensen gaan het bedrag, dat ze door de belastingverlaging minder Alleen kleurloze Klaasje, die bleek is centjes, welke behoeven te betalen, inleveren bij het departement van financiën. Hun beweegreden is, dat belasting verlaging onredelijk is zolang we de put voor de ontwikkelingslanden altijd goed is nog niet gedempt hebben. De Sjaloomgroep heeft het initia tief genomen en ieder die wil mag meewandelen. vertrouwt op de onjuist vinden. Per enveloppe hem onbekenden, die het wel wordt als het ware de tong tegen h Voorwaarde is slechts dat men zijn overtollig belastinggeld in een en velop bii zich heeft. We zijn toch wel een nobel volkje. En nijver ook, want constant drup pelen we water op gloeiende platen. Jammer alleen, dat we toch nog tijd en energie overhouden om te strij den hoe, wie en waar we zullen helpen. Stel nu eens dat een vreemdeling de Nederlandse volksaard wilde schet sen: „De Nederlander doet gaarne Dat hoorde er dan toch echt bij. Maar moet je dan ook vertellen, dat we al helpende altijd wel een ruzietje erbij ontketenen? Niet omdat iemand niets zou willen geven, maar omdat we heel precies weten, allemaal, hoe je het aller beste kunt helpen. Pietje meent dat water vóór voedsel moet gaan in uitgestoken. En hoe ongelukkig moeten de de partementale mensen zich voelen, die al die enveloppen straks zorgvuldig moeten openen, geld tellen, admini streren enz. Om niet te denken aan de dienstdoende bode aanstaande za terdag, die de invasie te verwerken zal krijgen. En dan als de buit binnen is! In Maar ze hebben alle drie hun cent jes afgedragen. Dat wel. Alleen de zaligheid van het geven is een tik keltje aan hun neus voorbijgegaan. We hebben op het ogenblik alle- werk maal ons zegje over hulp aan Israël ken alleen; hulp aan heel het Nabije Oosten; hulp alleen aan de Arabische de jaren van minister Lieftinck de ramen van zijn werkkamer Kneuterdijk tot diep de nacht ver licht waren om de financiële puzzels op te lossen. Dat beeld kon wel eens terugkeren. Dagen en nachten peins- beste besteding te zoe- Israël verantwoordelijk is. Keuze ge- Aan wie we ook willen geven, het Want niet gek. Of wel? Ongelukken op de weg UTRECHT Tijdens het noodweer de nacht van zaterdag op zondag is de auto van de 24-jarige vertegen woordiger R. H. Willebrands uit Woerden op een viaduct in de rijks weg Den Haag-Arnhem nabij Utrecht van de weg geraakt. De wagen werd do.or een hevige ruk wind opgetild, sloeg tegen de beton- rand van het viaduct maakte een slag en kwam halverwege op het talud terecht. De echtgenote van de bestuurder, de 21- jarige mevrouw L. J. Willebrands- Willemsen, werd zo ernstig gewond dat zij korte tijd later in het acade mische ziekenhuis te Utrecht over leed. Het 3-jarig zoontje Dave liep een hersenschudding en schaafwon den op. De heer Willebrands bleef ongedeerd. WAARDENBURG Zaterdagmiddag is op rijksweg 26 (Utrecht-Den Bosch), op de rotonde bij Deil, een echtpaar uit Rotterdam om het leven gekomen nadat hun auto uit de bocht van de weg gevlogen en via de vangrail tegen een lichtmast was gebotst. Hun drie kinderen moesten met zware verwondingen naar het Project 66-200 wordt voortgezet (Van een onzer redacteuren) DRIEBERGEN Ruim vijftig stellingen hebben jongerenafge- vaardigden uit alle provincies en een delegatie van de Hervormde Synode zaterdag en gisteren in Hydepark opgesteld, als belang rijkste desiderata die uit het lan delijke gesprek over de toekomst van de kerk van het afgelopen jaar zijn gekomen. Dr. G. de Ru. de praeses van de syno de. zei. dat dit hoogste kerkelijke college bijzonder dankbaar is „voor de krach tige en doordringende manier waarop de jongeren de xaken hebben gesteld". Het is nu de bedoeling dat deze stel lingen van het „mini-pastoraal concilie", zoals het project Kerk 66-2000 al wordt genoemd, op de eerstkomende synode vergadering in november worden behan deld en dat aan een en ander ook uit voering wordt gegeven. Dit deelde de lei der van Kerk 66-2000, ds. Th. M. Loran mede. Het project is hiermee niet afgelopen, zo zeide hij voorts; het gesprek zal wor den voortgezet, waarbij hij aanhaakte op een der stellingen die zegt dat de snel veranderende omstandigheden minstens elke vijf jaar een peiling van gedachten in de gemeenten noodzakelijk maken. By het gesprek zullen ook ander- jongeren is-katholieke en gereformeer- i worden betrokken. 66,2000 Over de communicatie: plaatselijke kerkbladen dienen te verdwijnen: hier in de plaats komen uitsluitend edi- van het weekblad Hervormd Neder land. waarin mede het plaatselijke ker kelijk nieuws is opgenomen. Geen zoe tige interviews en artikelen, „wij willen reële feiten rond de kerk"! Door de ergrote oplaag zullen kleurendruk beter papier mogelijk worden. De synode stimulere ook dat de dienst door de gehele gemeente wordt voorbereid in plaats van door één per soon. Het predikantentractement worde zodanig dat de dominees niet uit finan ciële noodzaak bijbaantjes moeten aan nemen Gestimuleerd moet worden dat in woonwijken zoveel mogelijk één kerke lijk centrum voor diverse kerkgenoot schappen tot stand wordt gebracht. Ver volgens: psychologische test voor de aan vang van de theoloeische studie. KERK 66,2000 Regelmatig dienen er duidelijke uit spraken te komen op allerlei niveai over de consequenties van een niet vrij blijvend christen-zijn. Voor degenen di< belijdenis willen doen zou het wenselijk President Johnson ziekenhuis te Zaltbommel worden vervoerd. De slachtoffers zijn-de jarige G. van Leerdam en zijn 37- jarige echtgenoot mevrouw A. van Leerdam-de Jager. LOSSER Zaterdagavond laat is hier een wielrijder om het leven geko men. De man, de 63-jarige C. Ekkel- boom, werd door een achteropko mende personenauto gegrepen ter wijl hij naast zijn vrouw fietste. Hij was vrijwel op slag dood. De be stuurder van de auto reed door doch hij kon later in zijn woonplaats Oldenzaal worden aangehouden. EDAM De 19-jarige T. J. M. Kras uit Volendam werd zaterdagavond in Edam gedood nadat zijn auto tegen een boom was gebotst. Drie meisjes die bij hem in de auto zaten werden ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen was uit het voertuig geslingerd. Zij kon uit het water worden gered. WEESP es Zaterdagmorgen is op een met automatische knipperlichten be veiligde overweg bij Weesp een auto in botsing gekomen met een uit Amsterdam komende trein. De be stuurder van de auto, J. de Gijsel (23) werd zwaar gewond; zijn zuster E. M. de Gij9el overleed in een ziekenhuis aan de verwondingen. Beiden waren op weg naar een zuster, die kort tevoren een baby had gekregen. WITTEM De 19-jarige H. L. Chantrain is zondag dodelijk veronge lukt toen hij op de weg Simpelveld Wittem tegen een spoorwegviaduct reed. Waarschijnlijk verloor hij de macht over het stuur_ ARNEMUIDEN Gisteren is het achtjarige zoontje van de familie Kos ter uit Woensdrecht om het leven gekomen toen de auto van de familie op de rijksweg in Amemuiden bij het inhalen met grote snelheid tegen een Duitse personenauto botste. AMSTERDAM De 19-jarige s taresse Jantje Huberts, die bij een aanrijding tussen een personenauto en de bromfiets waarbij zij op het duo zat op de Overtoom gewond werd, zaterdag overleden. SETE Zondagmiddag is voor het strand tussen Sete en Marseillan (Z.- Frankrijk) de 21-jarige Tamara Hein uit Rheden bij het zwemmen verdron- BEZWAAR RIDDERKERK Rijnmond treedt buiten zijn bevoegdheden ROTTERDAM B. en W. van Ridder kerk hebben de gemeenteraad in over weging gegeven bij de Rijnmondraad em. stlge bezwaren In te dienen tegen een aantal posten op de ontwerpen van de tweede begrotingswijziging 1967 en de begroling 1968 van Rijnmond. Z(j z(Jn van mening dat Rijnmond daarmee be langen van gemeenten gaat behartigen zonder dat de gemeentebesturen deze aan Rijnmond hebben toevertrouwd. Het bezwaar geldt de posten voor het opstellen van een basisplan voor de ont wikkeling van het recreatiegebied Ber- nisseland 110.000). de deelneming in de N.V. Afvalverwerking Rijnmond 200.000) en de investeringen in verband met de overneming van de door zes ge meenten opgerichte meld- en regelkamer in Rotterdam fmemoriepost). Het doel van Rijnmond is, zo schrijven B. en W„ het bevorderen van de coördi natie van het beleid der gemeentebestu ren. Het is duidelijk dat deze coördinatie in het algemeen niet omvat het nemen van beleidsbeslissingen die tot de be voegdheid van de gemeentebesturen ho ren en nog minder de praktische uitvoe ring van deze beslissingen. Het Ridderkerkse college vervolgt: „Rechtstreekse behartiging van gemeen telijke belangen door Rijnmond kan al leen geschieden wanneer een gemeente bestuur met toepassing van art, 38 der Wet openbaar lichaam Rijnmond deze belangen aan Rijnmond toevertrouwd. Een dergelijk besluit behoeft de goed keuring van GS. Ten aanzien van de be hartiging van de belangen waarop de genoemde begrotingsramingen betrek king hebben is art. 38 der Wet niet toe gepast. Daardoor zijn de waarborgen waarmee deze procedure is omgeven il lusoir gemaakt en worden de gemeenten in het Rijnmondgebied zowel in bestuur lijk als in financieel opzicht in hun mo gelijkheden beperkt". Als de Ridderkerkse gemeenteraad het bezwaar van B. en W. overneemt zal het tevens ter kennis van G.S. wor- den gebracht. jarige Joop Matthijsse uit Amsterdam in zee verdronken. Hij kon niet zwem- OPGRIMBIË (België) Twee Maastrichtenaren, de 27-jarige L. P. Simons en de 32-jarige J. H. Hupkens, zijn om het leven gekomen, toen hun auto frontaal in botsing kwam met een Belgische personenauto. MONSTER Zaterdag werd de 16- jarige L. Verhoog uit Monster bij een verkeersongeluk gedood. Zijn brom fiets botste tegen een personenauto op. NIEUW-WEERDINGE Gistermid dag werd de 7-jarige Tjeerd Bosklop- per gedood. De jongefietser die plot seling linksaf sloeg, werd door een auto gegrepen. (Vervolg van pagina 1) afloop va zijn. dat zij persoonlijk, schriftelijk hun besprekingen te Glassboru dat ,,i (belijden onder KERK i de greep uit het vele ■I aden te besluiten is deze stelling ook bijzonder belangrijk: omdat er grote moeilijkheden geconsta teerd zijn bij het lezen van de bijbel Het Nederlandse Initiatief heeft overi- met het oog op de functionering in het gens al navolging gevonden. In Amerika, Frankrijk en Duitsland is men er ook mee bezig of bereidt men iets dergelijks voor. Uitwisseling van gedachten en ideeën zal noodzakelijk zijn. Tot de thans officieel aan de Hervorm de synode in overweging gegeven stel lingen, die gisteren in de plenaire ver gadering van Kerk 66-2000 zjjn geformu leerd behoort „dat deze synode met klem bij de overheid moet aandringen op een ..ontwikkelingsdienstpllcht" ten behoeve van projecten in ontwikkelingslanden". Het samenstellen van een nieuwe kate- chismus, waarbij als voorbeeld de rk nieuwe catechismus kan dienen heeft ook hoge prioriteit. Nu de synode heeft verklaard dat open ivonditiaalsvierlngen mogelijk zijn, al- Jus voorts de jongeren, waar ook leden van andere kerken welkom zijn, dient zij kerkeraden met klem te verzoeken deze openheid metterdaad in hun ge meenten te betrachten. Duidelijk moet worden gesteld dat die openheid ook is bedoeld voor leden van de r.k. kerk. Ook dagelijks leven verzoeken de jongeren de synode een contact te bevorderen tussen de Raad van Catechese en het Leerhuis te Amsterdam, teneinde de daar Inzichten een bredere bekend heid te geven in de plaatselijke gemeen- arlijk is". Hij en Kosygin stemden toe, goede verbindingen tussen belde landen te onderhouden, zonodig ook rechtstreeks tussen de regeringsleiders Johnson arriveerde gisteren een uur eerder dan Kosygin in Glassboro. Hij stelde zijn vrouw en zijn dochter Lynda voor aan de Russische premier, die ver gezeld was door zijn dochter, mevrouw Ludmila Gvishiani. Na de lunch hielden de twee groepen onderhandelaars afzon derlijke gesprekken. Daarna begonnen Johnson en Kosygin een langdurig gesprek onder vier ogen. de '°m °P t'jd te New York terug te kunnen ou zijn accepteerde Kosygin het aanbod v uJj-itaw— J- GLASSBORO De Glassboro Jaycee band, het fanfarecorps dat de deel nemers aan het tapgesprek in Glassboro muzikaal moest verwelkomen, heeft gisteren blijkbaar zeer onder de indruk verkeerd van de belangrijkheid der conferentie. Want op het moment, dat president Johnson arriveerde voor zijn gesprek met de Russische premier Kosygin klonk niet het Amerikaanse, maar het Russische volkslied. gemene vergadering wil toespreken. Zaterdag had hij met zijn dochter een bezoek aan de Niagara-watervallen ge bracht. Hij bleek erg te zijn ingenomen met de enthousiaste wijze, waarop de Amerikanen hem begroetten. Intussen is de Russische president Pod- gorny via Joegoslavië uit Egypte te Mos kou teruggekeerd. Podgorny besprak met Tito op het eiland Brloni het resul- van zijn gesprekken met president Nasser. een verklaring over de besprekin gen te Kaïro werd slechts gezegd, dat aantal kwesties werd bestudeerd met betrekking tot de Israëlische agressie. Ook werden de maatregelen besproken die nodig zijn om de sporen van deze agressie uit te wissen. Maarschalk Zacharoi. opperbevelheb ber van het Russische leger, Is te Kaïro gebleven „om bepaalde aspecten van het overleg af te ronden". Gemeld wordt, dat er op het vliegveld van de hoofdstad een komen en gaan is van zware Russi sche vliegtuigen, die oorlogsmaterieel JOLY OVERDIJKINK Finales op riant park een ivare propa ganda LEIDEN On der zeer grote publieke belang stelling zijn dit weekeinde de fi nales van de Dis- trictskampioen- ichappen een ware propaganda voor de tennis- ;port geworden. Het voortreffelij- lijke weer en de sublieme organi satie hebben dit voor de tweede maal georgani seerde toernooi en groot suc ces gemaakt. Bij de dames behaalde Joly Overdijking reeds jarenlang eerste prijzen de titel, terwijl de jeugdige 17- jarige Louk San ders bij de heren de hopgste eer voor zich opeiste. de finale van de dames competitie was Joly Overdykink tegen Co van Berghe Henegou wen oppermach tig. Met hout en snaren produ ceerde zij de meest fantasti sche volleys en drives, waartegen de fel voor haar kans vechtende Co van Berghe Henegouwen geen ver weer had. Met 62, 61 voegde Joly Overdijkink weer een parel aan haar indrukwekkende erelijst toe. Co van Berghe Henegouwen werd tweede, terwijl Inge van Zuuren en Gertie Doorenbos de derde en vier de plaats deelden. Maureen van Glabbeek werd vijfde en mevrouw Ravenswaay-Claassen zesde. Louk Sanders werd de opvolger avn Jan de Groot (Katwijk) na een spec taculair duel met Frank de Haas (Leidse Studenten), die in de halve finale verrassend Jean Monod had gewipt Sanders beschikt ondanks zijn ten ger postuur over een groot arsenaal slagen met de smash, stopvolley en dropshot als grootste wapens. In de finale tegen de keihard serverende en diep tegen de lijnen vollerende De Haas speelde hij op de kritieke mo menten net iets accurater, waardoor hij bij 77 in de eerste set en bij 44 in de tweede set de volle win3t tot zich kon trekken: 97. 6 Milou Penseel-Roomburg won in de C-afdeling verdiend van mevrouw Huurman (LLTC). die geen raad wist met de diep geslagen drives van de talenvolle Leidse speelster. Bij de heren behaalde Jaap Uitten- boogaard zijn eerste grote triomf een zege op de zich fel verwerende Piet Vroegop. Van deze tot nu to» onbekenle Uittenboogaard (Noord- wijk) zal men in de toekomst zeker meer horen, gezien de indrukwek kende wijze waarop hij al zijn tegen standers in „straight sets" wegveerde. Dames-enkelspel B: J. Overdijkink C. van Berghe Henegouwen 62, 61: J. OverdijkinkM. van Glab beek 60, 63; J. OverdijkinkH. van Ravenswaay 61, 64; M. v. GlabbeekH. van Ravenswaay 64. 6—0. Dames-enkelspel C, finale: M. Pen seelHuurman 75, 62. Heren-enkelspel C, finale: J. Uit- tenboogaardP. Vroegop 63. 64. Herenenkelspel B, - finale: L. San dersF. de Haas 91. 64. LOUK SANDERS Leidse tafeltennisser boos op NTTB (Van onze tafeltennismedewerkster) Leiden Nederlands jeugdtafelten- niskampioen Ed Fallaux is boos op de sportcommissie van de Nederlandse Tafeltennis Bond. De 16-jarige speler van het Leidse Scylla voe'4 zich ten achter gesteld, omdat hij geen uitnodi ging heeft gekregen om deej te nemen aan de Europese kampioenschappen (jeugd), die van 31 juli tot 3 augustus in Vejle (Denemarken) worden gehou den. Wel naar de Europese titelstrijd gaan Rob Joëls, Robbie Hogendorp en Nico v Slobbe. Jongens, die tijdens de Nederlandse kampioenschappen achter Fallaux zijn geëindigd. Fallaux is ech ter gepasseerd omdat zijn mentale instelling niet goed genoeg is en omdat hij als enige Nederlandse speler tijdens het vorige maand in Luxemburg gehouden Benelux-jeugd - toernooi in de 1 andenwedstrijd tegen België geen enkele partij won. Joëls en Hogendorn slaagden daarin wel, terwijl dit tweetal aangevuld met Van Slobbe tegen Luxemburg zelfs ongesla gen bleef (50). Bij de meisjes wordt Nederland vertegenwoordigd door de nationale kampioene (dames) Mieke ten Broek en de Roelofarendsveense speelster Mary van Ruiten. Als begeleider gaat mee de heer F. Waser. LEIDSE HONKBALLERS OPNIEUW TE ZWAK VOOR JEKA (8-0) (Van onze honkbalmedewerker) BREDA De regen heeft SVL gered van een zware neder'.aag tegen Jeka. De Bredanaars. die in de eerste competitiewedstrijd de roodwitte Lei- denaars reeds met 241 hadden verslagen, waren voor eigen publiek opnieuw hard op weg om SVL naar een debacle te drukken, maar bij de stand 80 in de vierde innings maak ten slagregens verder spelen onmoge lijk. De wedstrijd zal opnieuw worden vastgesteld. In Breda heeft SVL togen het sterke Jeka geen voet aan de grond kunnen krijgen. De Bredase ploeg speelde fout loos en werper Hans van der Meijst was voor de pupillen van coach Zwer ver niet te bespelen. Slechts één man kwam in vier innings meer aan slag dan de theoretische twaalf: alleen Hans Ladan wist in de vierde slag beurt een honkslag te slaan. De aanval van Jeka legde er daar entegen flink 't hout op. In de eerste innings zag Peter Danz nog wel kans de bredanaars onder de duim te hou den 10 door Budel maar in de derd^ en vierde innings moest ook hij buigen voor het grote slaggeweld van Jeka. Onder aanvoering van Piet Budel (drie honkslagen uit drie beur ten) voerden de Brabanders hun voorsprong tot 80 op. Een plotseling losbarstende onweers bui maakte toen echter aan d( „strijd" een voortijdig einde. WIMBLEDON Tenminste negen banen zullen bij de opening van het Wimbledon-tennistoernooi niet kunnen worden gebruikt, omdat tropische regenbuien dit weekeinde de banen volkomen blank hebben gezet. Al'een de eerste zeven courts waren tegen de onophoudelijk neerstromende regen beschermd door dekzeilen. Voor vandaag staan 64 heren en kelspelen op 16 banen op het program ma. Hoofd-umpire, captain Mike Gibson, zei: „Tenzij er een klein wonder gebeurt zal er op de negen „verdronken" banen niet kunnen worden gespeeld. Voorlopig zal er in het speelschema echter geen verande ring worden gebracht. Indien een aan tal partijen niet kan worden gespeeld, zullen deze naar de „Ladies Day" (dinsdag) worden overgeheveld." Werpersresultaten: H. van der Meijst (Jeka) 5—0—1, P. Danz (SVL) 5—2—8. Uitslagen: Elinkwyk—VODO 9—1. LibanonNado Vooruit 712, The Hawks—VUC 0—11. Jeka—SVL ver regend. De stand luidt: VUC 8 I Jeka 7 l Elinkwyk 8 l VODO 8 The Hawks 8 SVL 7 Nado V 8 Libanon 8 0 0 16 82—12 0 1 12 77—22 0 2 12 68—50 0 5 6 51—65 0 5 6 57—76 0 5 4 47—86 0 6 4 44—73 0 7 2 41—82 Neweombe toont goede vorm op Queensland LONDEN John Neweombe, de man, die Tom Okker op weg naar de kwartfinales van Wimbledon zal ont moeten als beiden zover komen heeft in de finale van het toernooi van Queensclub de successenreeks van de Brit Tay r tot staan gebracht. De Britse nummer één, die achtereen volgens zegevierde over Drysdale, Ok ker en Davidson, verloor met 57, 36 na een partij, die twee uur lang was onderbroken wegens een hevige regenbui. Het was het zevende achter eenvolgende jaar dat de Australiër deze generale repetitie voor Wimbledon won en het was de eerste maal in 29 jaar dat een Brit tot de finale doordrong. Na zijn overwinning vertelde Neweombe dat hij pijnstillen de tabletten had ingenomen, omdat hij last had gehad van een stijve rechterschouder. De titel in het dames-enkelspel was voor de Amerikaanse Wightcupspeel- ster Nancy Rickey. Zij versloeg de 19-jarige Kerry Melville uit Australië met 2—6, 62, 64. De finales van de dubbelspelen werden afgelast in verband met de regen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7