Zege van Feijenoord en Go Ahead op Quick Boys neemt moeizaam revanche op Ter Leede: 3 - 2 Rijnsburgse Boys opnieuw kansloos tegen Noordwijk STAND VOOR DOCTORS-CUP MIDI-LIBRE VOOR GRAIN Belangstelling stijgt voor profvoetbal in Engeland Versterking Ter Leede KATWIJKSE STORMLOOP UEVERT PAS NA UUR tol TREFFERS Gerard Duwel (ex prof) naar SIZO Trainer Ton Kantebeen van Ter 'leede had er overigens weinig ver jouwen in. De Leidse oefenmees ter iven terug van vakantie om na de iredstrijd weer direct „onder" te dui- len kampte met spelersproblemen: ompetif l A. vf iet Lin s turnj kwam Britse (Van onze sportredactie) LEIDEN Door de over winningen van Quick Boys op Ter Lee de (32) en Noord- wijk op het nog altijld puntloze Rijnsburgse Boys (24) is in het toernooi om de Doctors- Cup een beslissingswedstrijd noodzakelijk geworden. Dat duel zall waarschijnlijk zater dag 24 junii iin Rijnsburg (aan vang 4.00 uur) worden ge- De nog resterende ontmoeting bussen Rijnsburgse Boys en het Sassenheimse Ter Leetie wordt pas aan het begin van de nieuwe competitie gespeeld. Dit in verband met de sluiting van het terrein van de Boys voor herstellingswerk zaamheden aan de grasmat. De stand luidt: Quick Boys 6 4 119 125 Noordwijk 6 4 Ter Leede 5 1 Rijnöb B. 5 0 NIMES De Fransman Michel Grain heeft de vierdaagse etappe-wed strijd Midi-Lïbre in Zuid-Frankrijk gewonnen. De tweede helft van de vierde etappe, een rit over 86 kilome ter van Bagnols Sus Ceze naar Nimes werd gewonnen door de Spanjaard Lasa. Alle renners kwamen in de zelf de tijd als Lasa binnen. Voordat de als aanvalsleider opererende Gerrit Starkehburg van Rijnsburgse Boys gevaarlijk kan worden grijpt Noordwijkr doelman Jaap van der Niet de bal. Dick Heemskerk en Jaap van Ke ster en (3) kijken toe, evenals de Rijnsburger Breedijk (geheel links). Foto Nvan der Horst) (Van een onzer verslaggevers I RIJNSBURG Noordwijk heeft zijn kansen op de verovering van de fraaie Doctors-Cup volkomen in eigen handen gehouden. In een spannende en op behoorlijk peil staande wedstrijd versloegen de rood-witten Rijns burgse Boys verdiend met 24. Ondanks de vijfde achtereenvol gende nederlaag van de geelzwarten uit het bloemendorp, gingen de meeste trouwe aanhangers van de Boys van trainer Kluit toch niet ontevreden naar huis. Want het spei dait de geelzwarten zaterdagmiddag op het Rijnsburgse sportpark lieten zien, was veel beter dan in de voor gaande wedstrijden. Vooral de voorhoede in de vijf voorgaande wedstrijden slechts tot één doelpunt in staat, was veel be weeglijker en schotvaardiger. Vooral het optreden van halfspeler Gerrit Starkenburg als aanvalsleider was voor het in geringe mate opgekomen publiek een verrassing. Ook rechtshalf Henk de Mooy, weer geheel genezen van een enkel blessure, speelde op het middenveld een goede partij. Bij de Rijnsburgers ontbraken overigens Bab Kralt en Jac. den Heyer, terwijl bij de rood- witten Jan van der Lippe en Kees Spaanderman afwezig waren- GELIJKOPGAAND In de eerste helft wogen de par tijen goed tegen elkaar op. Noord wijk speelde technisch beter, maar de vechtlust van de Rijnsburgers woog daar ruimschoots tegen op. „Je zult zien dat we vanmiddag winnen", voorspelde een optimis tische bloemenkweker. „Als er voor ons niets op het spel staat en voor de tegenpartij alles, dan gaat 't goed". En daarmee doelde hij op de knappe resultaten van de Rijns burgers in de laatste competitie wedstrijden tegen Zwart-Wit en IJsselmeervogels. Zijn enthousiast gesproken woor den leken in de eerste helft uit te komen, want na bijna een half uur schoot Henk de Mooy z'n ploeg naar een onverwachte 1-0 voorsprong. Noordwijk had het antwoord echter klaar: nadat rechtsbuiten Ferrie Crama eerst rakelings over de lat Het tweede doelpunt van Rijns burgse Boys: Breedijk is net iets vlugger bij de bal dan de uitge lopen Noordwijk-doelman Van der Niet en scoort beheerst (2—3). (Foto N- van. der Horst) had geschoten, deed hij het op een voorzet van de opgerukte rechtshalf Jan Haasnoot beter. De op maat ge geven voorzet werd door de kleine Noordwijker ineens achter doelman Driebergen geschoten (1-1). Tot aan het rustsignaal van de uitstekende scheidsrechter Willemse waren er voor de Rijnsburgers nog allerlei mo gelijkheden. Tjieitve leidse courant MAANDAG 19 JUNI 190 LONDEN De belangstelling voor het betaalde voetbal in Engeland be vindt zich in stijgende lijn. De competitiewedstrijden in het afgelopen seizoen trokken ruim anderhalf miljoen bezoekers meer dan in het voorgaande. In het seizoen 19661967 trokken 28.902.596 supporters naar de voetbalvel den tegen 27.206.980 in het seizoen 19651966. Het gemiddelde aantal toe schouwers per wedstrijd in de vier divisies bedroeg: eerste divisie: 30.829 (vorig seizoen 27.014); tweede divisie: 15.701 (14.967); derde divisie: 8.009 (8.658) en vierde divisie: 5.407 (6.494). Opmerkelijk is de duidelijke achteruitgang van het bezoekersaantal in de lagere regionen. De Nederlandse ploegen hebben zaterdagmiddag in de derde ronde van de intertotocompetitie de halve winst veroverd: Go Ahead herstelde zich tegen FC Rouan van de misstap tegen Lierse SK (50), terwij] Feijenoord in zijn poule de eerste plaats behield door een 13 zege op Strasbourg. Het Rotterdamse Sparta en het Groningse GVAV verspeelden echter tegen Bordeaux (01) en Olympique (13) hun kansen. Feijenoord had geen enkele moeite om van Strasbourg te winnen en de uitslag zou aanzienlijk hoger zijn ge weest als de vele kansen benut wa ren. De Rotterdammers domineerden in alle opzichten en maakten er een demonstratiepartij van. De Franse doelman Schuth was constant in actie en hij behoedde zijn club voor een grotere nederlaag. Na dat Geels in de 28e minuut tegen de lat had gekopt, was het Wim Jansen, die een minuut later een voorzet van Moulijn van 20 meter inschoot. Vlak voor rust slaagde Heine er in de ge lijkmaker te scoren. Hij rondde een hoekschop van Farias met het hoofd doeltreffend af. In de tweede helft drukten de Rot terdammers de meerderheid in twee doelpunten uit: Kindvall schoot eerst nog eens tegen de paal in de 63e mi nuut maar vlak daarop was het wel raak via dezelfde speler: 12. In de 78e minuut kreeg Strasbourg een strafschop toegewezen, maar Ed dy Pieters Graafland wist het schot van Merschel te keren. De bal beland de toen bij Jansen, die met een mag nifieke solo de Franse achterhoede te snel af was: 13. Go Ahead heeft zich tegen FC Rou an volkomen hersteld van de misstap pen tegen de Lierse SK. De Devente- naren draaiden weer op volle toeren, de combinaties verYiepen uitstekend en ook het plaatsen was ditmaal be ter verzorgd. Rouaan had technisch voldoende in zijn mars en speelde evenals Go Ahe ad een constructieve partij. Aanval lend had het spel echter niet veel te betekenen. Hoewel Go Ahead al in de eerste helft een 10 voorsprong had genomen, viel de beslissing direct na de hervatting door een misverstand bij Rouaan. Bij Go Ahead was Bulteel tijdens de rust vervangen door Schneider. Toen de spelers van Rouaan de inval ler met rugnummer twaalf zagen lo pen, meenden zij dat er geen invaller meer was toegestaan. De verwarring was zo groot, dat Morel de bal in eigen doel schoot. Er moest een tolk aan te pas komen om de Fransen dui delijk te maken, dat invallers tijdens de rust in intertotowedstrijden wel degelijk zijn toegestaan. Onmiddellijk na die verwarring bracht Go Ahead de stand op 30. In de resterende tijd kwamen daar nog twee doelpun- TE KORT SPEL Bordeaux heeft in een rommelige wedstrijd een kleine, maar verdiende zege behaald op Sparta. Weswaar waren de Rotterdammers in de begin fase vrij veel in de aanval, maar door te kort spel ontstonden er slechts zel den doe'vijpe kansen. Bovendien was de straffe dekking van de Fransen afdoende. Een gevolg van deze tactiek was echter wel een regen van vrije schop pen, die de Belgische scheidsrechter Geluck moest uitdelen. Uit één daarvan belandde de bal bij Abolosso, die geen moeite had om raak te schieten. De Fransen waren beweeglijker dan de statisch voetbal lende Spartanen en ook technisch had den zij meer in hun mars. De enige, die in de Rotterdamse voorhoede zo nu en 'dan nog gevaarlijk was, was de Deen Ole Madsen. Hij kreeg echter te weinig steun van zijn medevoor- waartsen, van wie Bosveld licht ge blesseerd was. Bordeaux kwam ech ter ook niet meer aan scoren toe. In de Spartaanse achterhoede was horst het grote sbruikelblok. VITl'ALLEN FATAAL Drie bijzonder snel gelanceerde uit vallen zijn GVAV in de intertoto- wedstrijd in Groningen tegen Olympi que uit Lifts noodlottig geworden. Twee daarvan resulteerden voor de rust in een 02 voorsprong. Wel kwa men de Groningers na de hervatting door een benutte strafschop van Van Tilburg tot 12 terug maar de enige aanval van Olympique in de tweede helft besliste tien minuten voor het einde de strijd. Ook in deze wedstrijd is GVAV voortdurend in het offensief geweest, maar weer faalde de voorhoede volko men. Er werd veel te onnauwkeurig en onsamenhangend gespeeld, waar bij de vleugelspelers Hordijk en Cor nelis bijna niet in de strijd betrokken werden. Olympique kwam aanvallend nau welijks in actie maar zag toch kans drie maal te scoren. Het eerste doel punt viel tien minuten voor rust toen doelman Van Leeuwen niet vrijuit ging bij een fel schot van de grote man in de Franse ploeg, Peyroche. Eén minuut later stelde Peyroche rechtsbuiten De Buf in staat om er 02 van te maken. In de tweede helft kwamen de Fransen slechts tot een uitval die door Peyroche in een doelpunt werd omgezet. Daarmee kwam Olympique tegen de verhou ding in met 13 als overwinnaar uit de strijd. De standen in de groepen van de in tertotocompetitie, waarin Nederlandse clubs uitkomen, luiden: SASSENHEIM De afgelopen over schrijvingsperiode heeft voor de Sassenheimse zaterdag-tweede klus ser Ter Leede een „batig" saldo op geleverd. Tegenover het vertrek van Jan Thijs- sen, die het afgelopen seizoen tweemaal in het eerste elftal uit kwam en nu zijn heil bij de club in zijn nieuwe woonplaats Warmond (Warmunda) gaat zoeken, staat voor de rood-gelen de aanwinst van een drietal kandidaten voor het standaard-team. In Rob de Brons, ex-JOS (eerste klas se amateurs) kan Ter Leede een nieuwe linksbuiten van betekenis krijgen en ook Ted Algera (Lisser Boys) en Nico Rade (Foreholte) zijn potentiële spelers voor het - Kees Klinkenberg was zaterdag middag op Niéuw-Zuid een moe deloos man: ook hier ziet de Kat- wijkse linksbuiten geen kans om stevig op de huid gezeten door de Sassenheimse invaller Snij ders Ter Leede-doelman Piet van Leeuwen te passeren. Blok ker staat overigens eveneens ge reed om in te grijpen. (Foto N- van der Horstj zege Een spannend moment voor het doel van Ter Leede in de streek- derby tegen Quick Boys: Pluym- graaff kopt de bal voor doelman Van Leeuwen weg. maar de lat zal redding brengen. (Foto N. van der Horst) Au.straL~.0.t*o tribunes van het sportpark ijden Kieuw Zuli'd. Neen, voor Koos Klin- ufnmaa) (^an 660 onzer verslaggevers) n der t '^ATWIJ K Koos Klinkenberg, 2. Brei)c jonge, talentvolle linksbuiten van Bloclfhïick Boys werld er zaterdagmiddag Ned. poödeloos van. Niets lukte liem in Steentet gevecht voor de Doctors-Cup legen rivaal Ter Leede. Hij kon (chieten, koppen of andere pogingen tlflfr*" de wat aarzelend optredende >assenlieimse doelman Piet van Xeeuwen te passeren, maar steeds "Ya« het resultaat van al zijn zwoegen len hoongelach van de maar matig tijdens^®®610 "jden Kieuw 2 tdH" f "h^rg was zaterdag de zeventiende l'slaviëfcn zwarte 'dag Span ja; Zelfs die 32 zege op Ter Leede ras aaiton daar niets aan veranderen, an Nicl Het is zaterdagmiddag in Katwijk Lrnesel!an een »vreemde" bedoening (Fr.) geweest. Een uur lang liep Quick Joys storm op het Sassenheimse doel ook maar éénmaal te scoren «m daarna, terwijl het overwicht TT -jyat verminderde, binnen twintig JUTninuten driemaal toe te slaan. En -jarigerm het geheel tenslotte nog wat on- te maken zag Ter le in de slotfase bijna nog kans 30 achterstand ongedaan to aken (32). .-atie noodzakelijk) langs de lijn sn Van der Heijden (één van de steun- If*-]pilaren van de achterhoede) genoot zijn vakantie. Met tweede elftal- Snijder en Blokker (n de „na- pmpetiitie" al een „vaste" speler in het sdagaverste) had Kantebeen zijn elftal com- t gemdeet gekregen. „Maar", zo waarschuw- hij. „Verwacht niet teveel van Ter de. Die jongens hebben in een drie :en ai niet meer gespeeld en hier Nieuw-Zuid zien ze elkaar pas Met een gelijkspelletje ben dik tevreden". Revanche nr»T Q1"0*1 Boys onkundig van le ilv. Inoeilijkheden van Ter Leede was pet grote plannen de grasmat opge- c zal tapt. „Revanche.speelde het door stus) ife gedachten van de blauwwitten. Re- 'enwedtanche voor de nederlagen in de com- p 1 a|etitie, revanche ook op zichzelf voor le houtje wat teleurstellende nederlaag van week daarvoor tegen Noordwijk. 9. atomers, alleen een overwinning gaf je Katwijkers de zekerheid in een ex- ra wedstrijd van de Doktors-Cup-se- ie ook echt revanche te kunnen ne- Pen op Noordwijk zelf. J Met de wind mee was het in de eer- A ie helft dan ook alles Quick Boys wat f je klok sloeg. Met een uiterst actieve E Pluimgraaff in de hoofdrol kreeg Leede van de Katwijkse blauw en geen schijn van kans. In het 'ae kwartier konden de Sassenhei- -j zich zelfs alleen maar beperken het eenvoudige „weg-is-weg" prin- ipe en daarna ging het wel iets beter, laar het was toch Quiok Boys dat kreeg. Veel kansen zelf3. Maar leek alsof het lot die Kaïtwijkers dan vooral Koos Klinkenberg) gunstig was gezind. Op wonder- larlijke wijze (net zoiets als de oli- ~t door de bekende naald) ontsnapte BS het doel van Van Leeuwen aan door boring. Zelfs 'ai an enkele meters afge vuurde kopbal van Cor van Duivenbo- de gng via de handen van Ven Leeu wen. de lalt en nogmaals Van Leeuwen naast het doel Doelpunten De tweede helft scheen een co- pie van de eerste te worden. Pluim graaf (nog steeds actief) en Klinken berg misten weer voor „open doel" en toen na tien minuten spelen Ter Leede wat in het offensief kwam, gaf niemand van de 1500 toeschou wers nog maar iets voor de kansen van de thuisclub. „Immers", zo rede neerde men, „in de competitie won een zwakker Ter Leede ook op Nieuw-Zuid Het pakte echter onverwacht anders uit Ln de 15de minuut verraste Cor van Duivenbode doelman Piet van Leeu wen met een lage schuiver (10) en van dat ogenblik af was er aan de Kaiwij'kse aanvallen geen houden meer. In de 24ste minuut werd het door Andóes van Leeuwen na goed voorbereidend werk van Pluimgraaf 20 en toen tien minuiben later Pluim graaf er zelf met een keihard schot (na een afgeslagen actie van Ven Duiven- bode) 30 van maakte leek niets een grote Katwijkse triomf meer in de weg te staan. Ter Leede zou nu immers wel in elkaar storten Maar de Sassenheimers stortten niet in. Quick Boys nam het iets te gemakkelijk op en in de 38ste en 43ste minuut profiteerden Barten (na fraai werk van de beste Sassen- heimer, Dick van Biezen) en Ligten- berg van de blauwwitten noncha lance (32). De tijd was toen echter nog te kort om ook nog op 33 te komen. Hnogopspringend maakt de Franse doelman Monies een Rotterdamse aan val onschadelijk in de voor de intertotocompetitie gespeelde wedstrijd SpartaBordeaux. I (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM Het naar de tweede klasse van de zaterdagcompetitie ge promoveerde Hillegomse SIZO heeft voor het debuut in de nieuwe afde ling een geduchte versterking gekre gen. Gerard Duwel, ééns contractspeler bij het indertijd nog in het betaalde voetbal spelende Leidense UVS en (daarna) Haarlem, heeft van zijn hui dige Hillegomse vereniging Concordia (zondag vierde klasse) overschrijving gevraagd naar SIZO. Duwel heeft twee seizoenen voor Concordia gespeeld. Tegenover de aanwinst van Gerard Duwel staat bij de nieuwe Hille gomse tweedeklasser echter het ver trek van Joop Griekspoor. Na enkele jaren bij SIZO te hebben gespeeld keert hij terug naar zijn oude vereni ging SMS. Geelzwarte aanhang niet ontevreden naar huis ondanks 2-4 nederlaag VOL STRIJDLUST Wat trainer Van Duyl z'n mannen in de rust echter heeft ingefluisterd weten we niet, maar Noordwijk keer de geladen en vol strijdlust op de grasmat terug. De roodbroeken be gonnen meteen een waar bombarde ment op de veste van doelman Drie- Al na vijf minuten was het weer Ferrie Crama die dit keer een voor zet van Rudi Bröring benutte (1-2). Nauwelijks een minuut later pas seerde de tot dat ogenblik weinig op vallende Cees Marijt „als vanouds" de gehele geelzwarte verdediging. Hij schoot echter net naast het doeL Twee minuten later maakte hij zijn fout evenwel goed: zijn harde schot verdween onhoudbaar in de Rijns burgse touwen (1-3). De voor Cees Heemskerk ingevallen Breedijk bracht na een kwartier nog wel de Rijnsburg se achterstand tot 2-3 terug maar Cees Marijt boorde nauwelijks een minuut later alle hoop van de geelzwarte aan hang met een hard schot weer de grond in: 2-4.

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 7